Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

+6
2044
Josip
borna
gaspa
ICE-3M
Pfaff
10 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust pon 10 tra 2017 - 18:34

Malo apdejtanja, budući da sam bio u Osijeku, a fotokanta se odlučila malo pribrati, pa dati ljudima da izvjese koju fotku...

Dakle, polako i sigurno! Nekada se potrefi da od Požege do Osijeka (rijetko suprotno) vozi kakav katni autobus, a to ukratko znači da netko s brzom rukom može opaliti kakvu fotku po putu. (model i registraciju ne znam, nisu mi zanimljivi pretjerano, i apsolutno nemam naviku...)

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01759_zpssbtanssf

No, usput negdje gore na Krndiji nalazi se kamenolom.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01763_zpsmhh1jmhb

A u našičkoj cementari opet možemo vidjeti ponešto vagona. Šteta što nemam poznatih u tom okrugu pa da se zaletim opaliti jednu fotku kompozicije s lokomotivom na čelu... :(

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01765_zpspijmt7uh

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01766_zpsdhehrg9b

Nekad je na ovim silosima bila slika nosoroga.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01767_zpsdw3hnil8

No, dok sam ja došao trebalo je usput ostaviti i prenijeti kakve stvari u blizini kružnog toka, pa eto, uhvatio sam ga zguza. (Nemojte da Bandić ovo vidi, inače će u Zagrebu napraviti tramvaj-fontanu!)

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01769_zpsfzcvhx0c

Samo ovako usput, još i par slika pruge kod stajališta Petrova Gora. Karta i ostalo za zainteresirane će drugom prilikom kad bude većih slikopisnih projekata. Naime, ovdje u blizini se odvajala trasa Gutmannove pruge, a bio bi red da se to istraži. Dakle, pravac istok:

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01772_zpsefrfytpy

Pravac zapad.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01773_zpsw2um5tl4

Tu negdje pruga se odvajala prema centru Retfale, no ne u ovu ulicu. Malo lijevije. Moj bed.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01774_zpshdj77mkc

A nešto dublje u Retfali lijepo je vidljiva nekadašnja trasa.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01776_zps4pjdxnei

A još malo normalnotračnom prugom dođe se do jednog od rijetkih ŽCP-ova na tom potezu.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01782_zpsxpu0ph1m

A u pozadini ova gromada. Nije baš kao West Gate, no i dalje je jedan veliki komad nečega usred ničega. (morao sam kupiti jaknu, pa eto...)

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01783_zpscobiipm1

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust pon 10 tra 2017 - 18:40

Kasnije, valjda sljedeći dan, po nekim dnevnim dužnostima sam odradio put do kolodvora, ovaj put željezničkog i normalnotračnog. Što reći, tuga i jad u pravcu ložione. Ovom plavom su otfikarili desni par očiju.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01788_zpscpfypecb

I zbrisaše mi bijeli šveđan pravac Vinkovaca (ajmo Pfaff, koja ono od četiri pruge.?)

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01789_zpsuzq3gqjf

A da ne bi bilo "vidi jadne Like s niskim kvaziperonima, šmrc šmrc", evo i jednog velikog kolodvora sa više nego solidnim brojem putnika.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01792_zpsj4qn5acw

Ovi vazda stoje ovdje, za slučaj da nešto rikne. Dapače, jedan čak ima kočione papuče.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01793_zpsymrmyvnk

Od tereta - samo maršrutne cisterne.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01794_zps8y3liofm

Iza pretovarni magazin koji je sada restoran/sšportski prostor. Malo su ogradili ogradu, valjda da netko ne padne.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01798_zpsvoqqptnv

Ima i tu nekakva željezničarska zgrada. Možda je nekakav ekonomat.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01799_zpsiaykxu7a

A ovdje su stolovali pregledači vagona...

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01800_zpsnjhvulsi

Nije anfas, no nemojmo ni pretjerivati. Zgrada je prevelika da bi ju se moglo samo tako iz daljine...

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01806_zpswgvu5gfk




inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust pon 10 tra 2017 - 18:44

Nešto dalje, na mjestu gdje su stajali stari GAS-ovi prije rezanja, sada ostavljaju drezine i pomoćne vagone. Ovaj mini mini je jako simpatičan!

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01808_zpsfhhvx9ir

Ima i bivših E vagona za rasuti teret. Do prije deset godina takvi stranjski su znali zalutati u ovdašnje krajeve...

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01809_zpsr8e5hzsc

Nadalje prema istoku odlučio sam se igrati sačekušivača.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01812_zpss2vyw08k

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01815_zpsxi0c1ycn

Nije pretjerano loše. Ovaj plavi me doduše iznenadio. Dupli, pa ne stane u kadar.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01817_zpshxluncaz

U kontrapogledu je možda malo bolje ispao.

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 DSC01819_zpsihhtd5bb

I eto. To je to! Do daljnjeg - veselo1
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Pfaff uto 11 tra 2017 - 4:52

Onaj debeljuškasti crveni zumiran anfas me oduševijo...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by inflameswetrust uto 11 tra 2017 - 9:39

Pfaff je napisao/la:Onaj debeljuškasti crveni zumiran anfas me oduševijo...

Hvala hvala!

Malo je nahero, ali teško je to tako na brzaka...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Pfaff uto 11 tra 2017 - 17:11

inflameswetrust je napisao/la:Malo je nahero, ali teško je to tako na brzaka...
Ima aljat, gu ispraviš... rolling on the floor

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11153
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada - Page 4 Empty Re: Osijek - glavni kolodvor plus sva željeznička infrastruktura unutar grada

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.