Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi DMV 7023

+7
Narcis
portos
Damir
ICE-3M
Pfaff
Josip
kmudri
11 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Novi DMV 7023 Empty Novi DMV 7023

Postaj by kmudri pet 5 vel 2016 - 16:22

Jučer sam čuo da je na testiranju nova serija vlakova (7123) za HŽ,izgledat će isto kao serija 6112, pa ako netko ima kakvu informaciju o tome volio bih kad bi je podjelio sa svima.

kmudri

Broj postova : 16
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 22.07.2015

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by inflameswetrust pet 5 vel 2016 - 17:12

7123 je nagibni, ovo je 7023 (0- elekrični, 1- hiraulični prijenos). Very Happy Točan naslov, doduše.

Čini mi se da su tog već testirali, valjda će skoro u promet...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by kmudri pet 5 vel 2016 - 17:54

inflameswetrust je napisao/la:7123 je nagibni, ovo je 7023 (0- elekrični, 1- hiraulični prijenos). Very Happy Točan naslov, doduše.

Čini mi se da su tog već testirali, valjda će skoro u promet...

Hvala na ispravku u žurbi sam pisao post.
Zašto nije isti kao onaj prototip DMV-a? Čuo sam razlog ali mi baš ta priča i ne drži vodu.

kmudri

Broj postova : 16
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 22.07.2015

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by inflameswetrust pet 5 vel 2016 - 17:55

Na koji prototip mislis? Gredeljev?
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by kmudri pet 5 vel 2016 - 18:45

Da, na njega mislim(7022 serija)

kmudri

Broj postova : 16
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 22.07.2015

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by Josip pet 5 vel 2016 - 21:09

Zato što je to Gredeljev prototip, a posao je dobio Končar, onda je logično da će vlak biti rađen na platformi 6112. 7022 je nažalost samo prototip, a pokazao se vrlo dobrim u eksploataciji. Vidjet ćemo kako će se pokazati 7023, lakši je, slabiji i ima manju maksimalnu od 7022, no za naše nelektrificirane pruge je i Vmax=120 i više nego dosta, posebno u regionalnom prometu. Smile

Josip

Broj postova : 453
Age : 29
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by inflameswetrust pet 5 vel 2016 - 21:22

Mene više brine ergonomija, prostor i sjedišta nego maksimalna brzina... Najveća brzina na neelektrificiranim prugama je ionako stotka. Zna li se koliko je mjesta predviđeno?
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by kmudri pet 5 vel 2016 - 22:07

Točno to sam i čuo da je posao dobio Končar a ne Gredelj i iz nekog razloga mi je to bilo čudno.
Pitanje je koliko će biti mjesta jer nekom logikom trebalo bi biti mjesta kao u tri modula 6112.

kmudri

Broj postova : 16
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 22.07.2015

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by inflameswetrust pet 5 vel 2016 - 22:20

Pa kad je natječaj objavljen Gredelj je bio u žestokom stečaju. Kako se takva firma može prijaviti na natječaj? Končar je napravio najlogičniju stvar - na postojećem kosturu regionalnog i prigradskog vlaka napravio dizel verziju. Uštedjeli su vjerojatno nešto novca, olakšali si posao time i mogli napraviti koliko toliko dobar proizvod. Neću reći dobar, jer vozio sam se i regionalnim i prigradskim, te nisam impresioniran. Solidni strojevi, ali interijer mi je vrlo odbojan, i nisam ni najmanje impresioniran postavom sjedećih i stajaćih mjesta, te prostorom općenito.

Kažeš 3 modula 6112...kojeg, prigradskog ili regionalnog? Osobno se nadam da će staviti više sjedala nauštrb onog golemog praznog prostora...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by kmudri pet 5 vel 2016 - 22:33

Slažem se u potpunosti mogli su raspored sjedenja u regionalnim i prigradskim bolje riješit ali eto nekome je bilo u cilju da se to ovako izvede ali najbolji izgovor za sve je ''estetika''.
Regionalnog jer u prigradskim je to katastrofa izvedeno u 101 je raspored sjedenja super i nikad nisam vidio nekoga da je stajao a vlak je bio solidno popunjen, dok je na svima ostalima iz serije 1xx loš raspored, čovjek ide sa dva-tri prijatelja i sva ona mjesta gdje su 4 su popunjena od strane jedne ili dvije osobe i onda ako čovjek hoće sjest i popričat mora to preko vlaka, ovakva situacija mi se je desila nekoliko puta i svaki put si pomislim ''koji je ovo majstor slago'', dobio sam informaciju da je prošli tjedan na Dugo Selo-Harmica u vlaku bilo 600 osoba neznam na koji način ali eto, ako je mene taj čovjek lago ja onda sad lažem vas i unaprijed se ispričavam ako je to laž.
Iskreno sumljam da će popuniti onaj prazan prostor jer znaš onu ''dobro je bilo prije pa će dobro bit i sad''.

kmudri

Broj postova : 16
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 22.07.2015

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by Pfaff pet 5 vel 2016 - 22:36

Vozio sam se i ja. Mislim da ti vlakovi (što se tiče interijera) pate od "predizajniranosti". Osim toga, naša se domaća produkcija vozila nije oslobodila veze s onim likom iz Bedexa koji proizvodi stolce.
Postoje tradicionalna rješenja koja su dobra, a sastoje se od praznog prostora u kojem se relativno jednostavnim zahvatom mijenja raspored sjedalica. Svaki glupi avion i autobus to zna, a ovdje je sve veselo razbacano po nivoima i čvrsto začavlano pa stoga i imamo razdiobu praktički istih vozila na prigradske i regionalne. I ni jedni i drugi su relativno nespretnog interijera

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Novi DMV 7023 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by inflameswetrust pet 5 vel 2016 - 22:47

Ne znam koliko je to do Končara a koliko do HŽ-a (ili HŽPP-a, meni svejedno, isti drek kako god). I je li estetika ili funkcionalnost, ne znam, ali kao i kod generacija sjedala u vlakovima, izgleda da je projekt radio netko tko se vlakom nikad nije vozio.

Što se dizela tiče, taj me definitivno više zanima nego električni, a naročito prigradski. Moje potencijalne relacije su uglavnom neelektrificirane, tako da se iskreno nadam pristojnom broju sjedećih mjesta i preživljavabilnost za putnike koji moraju tri do četiri sata militi sa 60 km/h...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by kmudri pet 5 vel 2016 - 22:52

Upravo tak koda je projekt radio čovjek koji se nikad vlakom nije vozio, ali ne krivim čovjeka radi šta mu se kaže.
I mene isto zanima više, moram otić jednom s novakom da vidim kak ide jer mi je EMV-a polagano muka
Jel bi se radije tresko u ovim ergonomskim čudima ili u stolcima iz mađara ili bilo kojeg drugog vagona?

kmudri

Broj postova : 16
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 22.07.2015

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by inflameswetrust pet 5 vel 2016 - 23:09

Pitanje je koji čovjek i po čijem nalogu. Imaju i kojekakvi dizajneri razloga za sramotu. OT - kada se adaptirao prostor za arheološki muzej u Osijeku, vrla arhitektonska družina ga je prilagodila fantastično za sve potrebe osim za prolazak većeg broja ljudi - što bi mnogi smatrali osnovnim kriterijem za muzejski prostor. Dakle, sve je moguće.

kmudri je napisao/la:
I mene isto zanima više, moram otić jednom s novakom da vidim kak ide jer mi je EMV-a polagano muka
Jel bi se radije tresko u ovim ergonomskim čudima ili u stolcima iz mađara ili bilo kojeg drugog vagona?

Koja sjedala, koji vlakovi/vagoni? Kod nas postoji jedno 7,8 različitih tipova sjedala... Osobno bih uvijek izabrao stara sjedala iz gošinih vagona (pod uvjetom da su vidjela usisavač nakon osamostaljenja) ili stare klupe u plavcima.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by kmudri pet 5 vel 2016 - 23:20

inflameswetrust je napisao/la:Pitanje je koji čovjek i po čijem nalogu. Imaju i kojekakvi dizajneri razloga za sramotu. OT -  kada se adaptirao prostor za arheološki muzej u Osijeku, vrla arhitektonska družina ga je prilagodila fantastično za sve potrebe osim za prolazak većeg broja ljudi - što bi mnogi smatrali osnovnim kriterijem za muzejski prostor. Dakle, sve je moguće.

kmudri je napisao/la:
I mene isto zanima više, moram otić jednom s novakom da vidim kak ide jer mi je EMV-a polagano muka
Jel bi se radije tresko u ovim ergonomskim čudima ili u stolcima iz mađara ili bilo kojeg drugog vagona?

Koja sjedala, koji vlakovi/vagoni? Kod nas postoji jedno 7,8 različitih tipova sjedala... Osobno bih uvijek izabrao stara sjedala iz gošinih vagona (pod uvjetom da su vidjela usisavač nakon osamostaljenja) ili stare klupe u plavcima.

Ne krivim ja projektanta vlaka on je dobio to i to i vrlo vjerojatno je iz toga izvuko najbolje ali i ''dizajneri'' su imali svoje prste u rasporedu svega u vlaku
Mislim na mađara i na Beet vagone oni po meni imaju daleko najbolja sjedala...

kmudri

Broj postova : 16
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 22.07.2015

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by inflameswetrust pet 5 vel 2016 - 23:41

kmudri je napisao/la:
Mislim na mađara i na Beet vagone oni po meni imaju daleko najbolja sjedala...

Bez uvrede, ali nakon ove izjave, teško mi te uzeti zaozbiljno. Koliko si se u tim sjedalima najdulje vozio u komadu? Pola sata? Naputovao sam se plavcima s tim sjedalima, od 3 do 4 ipo sata putovanja, i moram priznati da je njihov dizajner netko koga bih osobno privezao za jedno od njih i pustio ga da se vozi tako, jedno dva, tri tjedna. Kičmolomci za ispovraćat se.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by Pfaff sub 6 vel 2016 - 1:51

kmudri je napisao/la:
Mislim na mađara i na Beet vagone oni po meni imaju daleko najbolja sjedala...
Osim davno zaboravljenog "Francuza", jedini udobni vagoni na -u su stari "Gošini" vagoni koji su nekoć vozili na poslovnim vlakovima. Sve ostalo je neudobno smeće.

A šta uostalom i reći na sjedala koje projektira Zagorec. Tko je ikad probao kupiti "Varteks" odijelo, zna o čem pričam.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Novi DMV 7023 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by Josip sub 6 vel 2016 - 10:08

Za raspored i tip sjedala u prigradskom je odgovoran PP. Što su naručili to su i dobili... No komotno su mogli staviti više rukohvata. Novi DMV ima čini mi se 3 ili 4 sjedala više od Macose.

Josip

Broj postova : 453
Age : 29
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by kmudri sub 6 vel 2016 - 11:44

inflameswetrust je napisao/la:
kmudri je napisao/la:
Mislim na mađara i na Beet vagone oni po meni imaju daleko najbolja sjedala...

Bez uvrede, ali nakon ove izjave, teško mi te uzeti zaozbiljno. Koliko si se u tim sjedalima najdulje vozio u komadu? Pola sata? Naputovao sam se plavcima s tim sjedalima, od 3 do 4 ipo sata putovanja, i moram priznati da je njihov dizajner netko koga bih osobno privezao za jedno od njih i pustio ga da se vozi tako, jedno dva, tri tjedna. Kičmolomci za ispovraćat se.


Gle to je moje mišljenje i svako ima svoje, tebi ne odgovaraju meni da, tebi odgovara nešto šta meni ne odgovara... Uglavnom meni to odgovara i to je to, vozio sam se 2 sata i nešto sitno minuta.
Udobni su mi zato što sam se 90% 2015. vozio u 6112 i kad god bi se vozio u mađaru ili beetu to bi mi bio odmor za kičmu, u dobroj većini drugih vlakova i vagona nisam imao priliku sjedit ali i kad jesam ti mi stolci ne bi odgovarali.
Da se vratimo na novi DMV kad se planira puštanje u promet?

kmudri

Broj postova : 16
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 22.07.2015

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by inflameswetrust sub 6 vel 2016 - 12:28

kmudri je napisao/la:
Gle to je moje mišljenje i svako ima svoje, tebi ne odgovaraju meni da, tebi odgovara nešto šta meni ne odgovara... Uglavnom meni to odgovara i to je to, vozio sam se 2 sata i nešto sitno minuta.

Jasno, poštujem mišljenje. No, voziš se na prigradskim linijama koje nisu pretjerano zahtjevne za putovanja (minus gužve, jasno). Odradiš svoj put na brzinu i to je to. Mi koji imamo priliku lomiti se u tim sjedalima satima uglavnom nismo zadovoljni.

Josip je napisao/la:Za raspored i tip sjedala u prigradskom je odgovoran PP. Što su naručili to su i dobili... No komotno su mogli staviti više rukohvata. Novi DMV ima čini mi se 3 ili 4 sjedala više od Macose.

3 ili 4 sjedala više? Pa za koga su oni predvidjeli te vlakove? Putnički prijevoz u ovoj zemlji nezaustavljivo juri prema tri prigradske linije koje će ostati... Sve mi je manje žao te firme...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by ICE-3M sub 6 vel 2016 - 16:33

Evo tu imate u donjem lijevom kutu nacrt i tlocrt vlaka http://www.koncar-kev.hr/hr/proizvodi_i_usluge/Dizelelektricni_vlakovi

Iskreno, regionalni vlak mi i nije loše iznutra napravljen. Vozio sam se nedavno u DB440 i nema baš neke razlike. Nasuprot regionalnom, interijer prigradskog je katastrofa. Napravili su više mjesta za stajanje, a zaboravili su rukohvate. Šteta jer inače mi se vlak jako sviđa, vožnja u njemu je udobna, čak su i sjedala dosta udobna, ali u mojim godinama čovjek ionako još može sjedit na bilo čemu, leđa počinju osječati tek oni stariji. Jedino je malo nemiran kad ide preko skretnica, pa se dosta ljulja, ali je zato pri 140 km/h jako miran i uopče nema neki osječaj brzine. Svaka čast na tome. Sad, kapacitet novog DMV-a. Imao bude 151 normalno sjedalo i nekih 9 preklopnih. To bi značilo da su dva DMV-a jednaka po kapacitetu kao i 5 Bl vagona. Kapacitet mi se čini skroz ok jer je ionako putnika po neelektrificiranim prugama dosta za jedan Plavac, a kad je veča gužva i za dva. Više od toga i nema baš, tako da ovo i nije loše, samo je problem kaj ih se bude radilo samo njih 10 ili 12.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by kmudri sub 6 vel 2016 - 22:40

Jel ima tko možda koju slikicu ovog novog čuda?

kmudri

Broj postova : 16
Lokacija : Velika Gorica
Registration date : 22.07.2015

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by inflameswetrust sub 6 vel 2016 - 22:46

ICE-3M je napisao/la: Kapacitet mi se čini skroz ok jer je ionako putnika po neelektrificiranim prugama dosta za jedan Plavac, a kad je veča gužva i za dva.

Krivo ti se čini. Makar su u zadnjih par godina katastrofalnim voznim redovima značajno smanjili promet na dobrom dijelu pruga, našlo bi se tu itekako potreba za više sjedala od ovoga. No, tko uopće sluša one koji zapravo poznaju stanje na terenu..
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by Josip ned 7 vel 2016 - 13:54

[quote="inflameswetrust"]
kmudri je napisao/la:
3 ili 4 sjedala više? Pa za koga su oni predvidjeli te vlakove? Putnički prijevoz u ovoj zemlji nezaustavljivo juri prema tri prigradske linije koje će ostati... Sve mi je manje žao te firme...

Kapacitet je puno veći od Macose... Ali računajući i stajaća mjesta. Rolling Eyes

Josip

Broj postova : 453
Age : 29
Lokacija : Svuda po malo
Registration date : 16.12.2012

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by inflameswetrust ned 7 vel 2016 - 15:33

Josip je napisao/la:

Kapacitet je puno veći od Macose... Ali računajući i stajaća mjesta. Rolling Eyes

Da, za sve one brze prigradske neelektrificirane linije gdje je sasvim u redu prestajati tih 3,4 sata vožnje.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Novi DMV 7023 Empty Re: Novi DMV 7023

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.