Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+5
NP-549
Damir
Narcis
Pfaff
žac
9 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 31 / 40. Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 12 oľu 2018 - 22:21

Zaboravio sam napisati jučer da današnju liniju 3, a tvoju 9 ne bi vukao s Pila u Gruž već direktno preko I.glavice na Magistralu i spustio je u Gruž da se okrene i vrati ponovo preko Nuncijate, I. Glavice na Pile.
A potez Pile - Kolodvor riješio bi linijom 1. Bilo povijesnom ili redovnom, ali sa javno objavjenim redom vožnje. Može i kombinacija. Gbr.15 dvokratno, a niskopodni cijeli dan. Ipak ne bi trebao nekondicionirani autobus voziti baš u najtoplijem dijelu dana.
Ne znam zašto su namijenili gbr.18, ali i on bi mogao poslužiti. A i gbr.21, za koga mislim da ga uređuju, jer već dugo ne vozi. Sad da li će i on biti kao 18 nije bitno..
I ne treba jedan autobus voziti na jednoj liniji cijeli dan. Recimo od dva do četiri, pet popodne gužva je prema Mokošici, a ne prema Lapadu i neki bus sa Lapadske linije može odvesti jednu, dvije ture do Mokošice. Mogu i ujutro prije osam dovesti turu, dvije iz Mokošice.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 13 oľu 2018 - 8:13

Jučer su na linijama 2 i 5 vozili MANovi. Gdje su citibusi? Dva voze na prigradskim linijama 16A i 26. 16A napokon ima nekakvu tablu linije, a ne kompjuterski print na A4.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 14 oľu 2018 - 22:05

Vidio sam napokon gbr.138 u vožnji. Popravljen je, dobio je krem-narančasto bojanje i novu reg.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 čet 15 oľu 2018 - 17:02

Vidjeli su one prijedloge u prometnoj službi za 2, 4, 4A, 6, 6A, 10, 12, 16 i 16A. Hoće li išta mjenjati neznam ali načuo sam da su zadivljeni. Ako što čuješ javi.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 15 oľu 2018 - 18:21

Ma baš su oni to vidili, te fore okači mačku o rep. Ovaj forum ćeš rijetko nać u tražilicama, samo oni koji znaju za njega čitaju i eventualno pišu.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 čet 15 oľu 2018 - 18:40

Zato sam napisao na onaj drugi forum "Autobusi.org" jer znam da njega prate već godinama.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 15 oľu 2018 - 20:10

Danas sam vidio čak sedam citibusa u vožnji. Na linijama 2, 2A, 3A, 5, 9, 16A, 26 po jedan.
Voze 61, te 64-69.
U Župi sam vidio gbr.93. Ali nisam uspio vidjeti što vozi. Školski prijevoz ili ispomoć liniji 16.

MAN SU220 je napisao/la:Vidjeli su one prijedloge u prometnoj službi za 2, 4, 4A, 6, 6A, 10, 12, 16 i 16A. Hoće li išta mjenjati neznam ali načuo sam da su zadivljeni. Ako što čuješ javi.

Nešto će sigurno prepisati. Da li tvoj uradak ili raspored od lani vidjet ćemo.
Za grad je lako. To su lokalne linije, Ali za Župu su županijske. I tu nije lako mijenjati red vožnje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 16 oľu 2018 - 8:15

Jedan Lion's City dobio je "Dubrovnik motion" all over reklamu. Nisam uspio vidjeti koji.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 19 oľu 2018 - 22:57

Radi se o gbr.158.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 22 oľu 2018 - 13:42

Gbr.114 potpuno prebojan u krem narančasto bojanje. Isti kao 112 i 116 te vozi na 10-1 umjesto 113. Hoće li i 113 dobiti novo bojanje? Iako mislim da je možda potrebnije gbr.115. Pošto novih nema treba voziti s onim što je na raspolaganju. 
Gbr.111 vozi na liniji 38.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 26 oľu 2018 - 11:58

Neće za sada 113 na bojanje. čini mi se da vozi na 10-1.
A neće ni 115. Njega sam vidio da vozi na liniji 21. 
Kad se ponadaš da će biti barem nešto, jer novih nema, čak ni iz EU fondova, ekipa iz Libertasa razočara.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 27 oľu 2018 - 14:00

Na liniji 11 vozi gbr.106. Zar nisu imali ni jedan bus drugog razreda nego na tu liniju šalju bus prvog razreda? Libertasove improvizacije. Gdje su im 110, 111, 114, 115 i 142? Te cijela serija 92-96 koji su primjereniji toj liniji? Nije valjda svih deset pokvareno?
Na liniji 21 čini mi se drugi, a ne uobičajeni, Regio, sada gbr.174.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 29 oľu 2018 - 14:10

Gbr.119 vozi na 16A. Odkud sad Turkiz i to onaj  koji je imao gradsku naplatu? Možda su mu i promijenili naplatu? Ali opet već dugo vremena guraju tamo veći autobus pod pričom da je turkiz premali. Sad odjednom može i vozi. Bit će prije da se autobusom umjesto kamiončića dodvoravaju pojedinim vozačima.
Ne znam gdje sve zapošljavaju one silne Turkize koji gubitkom dijela školskog prijevoza više nisu na službama. Prije se moglo utvrditi, dok je garaža bila u Gradu, koji leže i ne voze.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 30 oľu 2018 - 17:16

Gbr.125 vozi na liniji 17.
Gbr.127 vozi na liniji 22.
Gbr.147 vozi na liniji 38.
Gbr.111 vozi na liniji 35. Koliko putnika ima mogao je i tu Turkiz.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 3 tra 2018 - 16:25

Neki bijeli gradski autobus viđen u garaži Libertasa sa magistrale kroz Komolac. Zna li se što je to?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 4 tra 2018 - 15:51

Gbr.91 u 12:30 i 13:05 na liniji 16.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 4 tra 2018 - 16:33

Što onda vozi školu Župa?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 4 tra 2018 - 19:22

Mislim da im još traju Uskršnji praznici.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 5 tra 2018 - 11:55

Jesu li oni u Libertasu sposobni nabaviti nove autobuse? Čujem da je bilo puno kadrovskih promjena nakon dolaska novog direktora i to po partijskoj liniji, a ne po sposobnostima. Nažalost tako je to kad nesposobni političari moraju uhljebiti kumove, rođake i zaslužne borce partije.
Libertas je, priča se u totalnom rasulu. Vjerujem s obzirom tko obnaša vlast u Gradu i kojim kriterijima postavljaju rukovodeće ljude. 
Tako da mislim da možemo očekivati još veće gužve nego prošle sezone.
@MAN SU220 nisam ništa čuo o tvom planu linija da se priča. Mislim da će sve ostati po starom, ako bude dovoljno ispravnih autobusa. A lako moguće da polazaka na pojedinim linijama bude i manje nego prošlo ljeto.
Koga iskreno briga u Libertasu za putnike, glavno da je zaslužnim borcima partije dobro.
Večina ih je ili unaprijeđena ili im je povečana plaća. 
Treba obići malo stanice. Displeji ne rade ili ne prikazuju sve autobuse. Na mnogima nema reda vožnje ili ako ga ima stoji onaj postsezonski iz rujna 2017. Bolje da takvog uopće nema jer daje krive info. To je najbolja slika nemara u Libertasu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 6 tra 2018 - 15:40

Jutros je gbr.157 vozio ispomoć na liniji 6.
Gbr.106 je išao za Cavtat u 10.30.
Puno zamjenskih niskopodnih vozi umjesto redovnih. Ali nije mi se dalo brojati koji sve.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 15 tra 2018 - 21:06

kriticar je napisao/la:Neki bijeli gradski autobus viđen u garaži Libertasa sa magistrale kroz Komolac. Zna li se što je to?
Zaboravio sam napisati da se radi o Otokaru Kent C koji sa ZG tablicama već nekoliko dana vozi na gradskim linijama. Vidio ga u srijedu ili četvrtak na 1B.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 ned 15 tra 2018 - 21:48

Što kažete na ovo ?

http://mreza.tv/u-glavnom-gradu-estonije-gradski-prijevoz-je-besplatan/

U glavnom gradu Estonije gradski prijevoz je besplatan je napisao/la:

Činjenica da je u glavnom gradu Estonije Tallinnu gradski prijevoz besplatan od 2013. godine zvuči odlično, zar ne? Pitate li Estonce je li to odlično oni će vjerovatno zakolutati očima i sarkastično se nasmijati. je napisao/la:

Gradonačelnik Tallinna Edgar Savisaar je besplatni javni prijevoz uveo na početku 2013. godine nakon provedenog referenduma među građanima. Protivnici odluke su je otpisali kao populistički podvig koji si grad nikako ne može priuštiti. Unatoč tome što im se gradonačelnik trenutno nalazi pod suspenzijom zbog optužbi za korupciju, Tallinn i tri godine nakon uvođenja besplatnog javnog prijevoza predano provodi program koji, kako su dužnosnici grada rekli za The Guardian, estonskoj metropoli donosi godišnji profit od 20 miliona eura. Kako biste se besplatno vozili autobusima, tramvajima, trolejbusima i vozovima morate biti prijavljeni kao stanovnik grada te morate posjedovati ‘zelenu kartu’ čija izrada košta dva eura. Otkad je program lansiran, dodatnih se 25 tisuća ljudi prijavilo za stanovanje u Tallinnu kako bi uživali u besplatnom prijevozu. je napisao/la:

Prema Odedu Catsu, doktoru znanosti koji posljednjih godinu dana proučava projekt, te su migracije stanovištva izvor prijepora oko uspješnosti projekta. ‘Više novca za Tallinn znači i manje novca za mjesta odakle su ti ljudi došli, stoga nije teško vidjeti zašto ured gradonačelnika na taj potez gleda na način na koji gleda’, objašnjava Cats The Guardianu. Allan Alakula, glasnogovornik projekta, priznaje da je jedan od glavnih ciljeva projekta bilo povećanje popularnosti ureda gradonačelnika, međutim dodaje da su glavni ciljevi bili smanjenje troškova života građana i prometa u gradu. Gradske vlasti Tallinna su prije implementacije projekta proučile kako su belgijski Hasselt i francuski Aubagneu pristupili ukidanju plaćanja za gradski prijevoz. Hasselt je izdržao 16 godina prije nego što je plaćanje vraćeno, a Aubagne još uvijek ne naplaćuje javni prijevoz. Sada se glavnom gradu Estonije žele pridružiti i kineski Chengdu, grad s 14 miliona stanovnika i Bukurešt. je napisao/la:

Ankete pokazuju da čak 90 posto građana odobrava projekt. Nije teško vidjeti zašto. Gradski je prijevoz čist, uvijek ima mjesta i vožnje ne traju duže od 15 minuta. S druge strane, Cats je otkrio da je broj ljudi koji koriste javni prijevoz umjesto osobnih automobila narastao za osam posto, ali da je vrijeme provedeno u prometu za vozače auta naraslo za 31 posto. On je to povećanje pripisao promjenama u navikama kupovanja i korištenja slobodnog vremena, a ne ograničenjima programa besplatnog javnog prijevoza. Cats dodaje da bi poskupljivanje vožnje automobilima putem skupljeg parkinga i drugih nameta moglo smanjiti količinu prometa na cestama koju je program besplatnog javnog prijevoza povećao. Alakula kaže da bi se taj cilj mogao postići i upotrebom bicikala za prometovanje. ‘Manje od jedan posto ljudi koristi bicikl što znači da prometovanje biciklima praktički niti ne postoji’, objašnjava Alakula. Cats ne može reći je li program poboljšao pokretljivost osoba s niskim primanjima i nezaposlenih. Dodaje da nema pokazatelja da je program utjecao na povećanje mogućnosti zapošljavanja. ‘Ideji se mnogi protive i gosti grada ne vole što moraju plaćati nešto što je lokalcima besplatno. Doduše, javnim prijevozom se u Tallinnu većinom koriste građani dok turisti preferiraju druge načine prijevoza’, objašnjava Cats. Prema Catsu, ovakav bi program u budućnosti mogao destimulirati ulaganje u javni prijevoz. ‘U slučaju ekonomske depresije, javni prijevoz bi se nametnuo kao izgledna opcija za rezanje troškova’, kaže. je napisao/la:

Alakula dodaje da se grad ne može oslanjati na prihod od poreza od novih građana budući da trend doseljavanja u Tallinn posustaje. Broj novih stanovnika koji dolaze u Tallinn pao je s 10 hiljada kada je program započeo na tri do četiri hiljade u 2016. godini. Alakula ističe da se novac koji grad prihoduje ulaže u daljnje napredovanje mreže javnog prijevoza te dodaje da ju u planu izgradnja tramvajske linije od grada do aerodroma. je napisao/la:
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 16 tra 2018 - 14:14

Dobra ideja. Ali nije trenutno za Dubrovnik uz nesposobnu vlast i rukovoditelje Libertasa. Dobro je da Libertas uopće funkcionira. Skoro će godina dana od uspostavljanja vlasti, ali ja ne vidim da su išta napravili osim što su se pobrinuli za rođake, kumove i zaslužne vojnike partije.
Tu ideju treba dobro razraditi, možda i provesti kad više direktori i slični ne budu više kumovi, već profesionalci koji znaju svoj posao. Valjda će Hrvatski narod doći svijesti i izabrati one koji će vući naprijed, a ne vraćati nas nazad.
Jer ništa nije besplatno. Netko treba platiti barem troškove.
Ne znam što čekaju sa pomlađivanjem voznog parka? Navodno bi desetak autobusa trebali platiti EU fondovi i Hrvatska vlada. 
A je li još postoje područja od posebne skrbi(ona gdje se plaća manji porez)? 
Jer dosta ljudi koji u stvari žive u užem dijelu Dubrovnika je bilo prijavljeno van tog užeg dijela.
Tko bi sve bio korisnik tog "besplatnog" prijevoza?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pon 16 tra 2018 - 14:22

Ja sam bio jednom iznio prijedlog na nadzornom odboru o "besplatnom" javnom prijevozu na način da se svim stanovnicima JLS na kojima prometuje Autotrolej od njihovih primanja odbije 1% u svrhu javnog gradskog prijevoza.  Ako imaš plaću 5000 kn odbit će ti 50 kn,  ako imaš penziju 1200 odbit će ti 12 kuna,  ako imaš stipendiju 300 kn odbit će ti 3 kune.  Smart kartice i obavezno validiranje bi ostalo.  Svi koji nebi imali karticu kupovali bi kartu kod vozača  (turisti npr)


Subvencije ostalih JLS bi ostale po sadašnjem sistemu, po kilometru
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 16 tra 2018 - 18:18

To mi se ne čini dobar prijedlog. To nije porez i doprinosi da ide po visini primanja. Na takav način ne možeš nikog tjerati. Svatko ima pravo ne koristiti uslugu. A shodno tome i ne platiti.
Moj frend godinama nije ušao u autobus, a ima visoka primanja. Zašto bi plaćao uslugu koju ne koristi? Uostalom zdravije je pješaćiti, a samo 5 Km je s jednog kraja na drugi užeg dijela Grada.
A ti popusti na cijenu karata, koliko god oni bili, ionako služe političarima za pridobijanje glasača.
Uz ovakve političare deblji kraj bi izvukle prijevozničke tvrtke.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 31 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 31 / 40. Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.