Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CRNA kronika 2018

+3
portos
Pfaff
borna
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Sudar željeznica u Brnu

Postaj by borna uto 5 oľu 2019 - 13:31

CRNA kronika 2018 - Page 3 702055

Dvadeset i jedna osoba ozlijeđena je u izravnom sudaru dvaju putničkih vlakova u utorak ujutro u Brnu na jugu Češke, objavila je policija
Nitko nije u kritičnom stanju, a desetero ozlijeđenih pomoć je dobilo u bolnici, rekao je policijski glasnogovornik za dpa.
Sudar se dogodio pored glavnog kolodvora u Brnu na području na kojemu se izvode veliki građevinski radovi.
Policija istražuje je li sudar posljedica tehničkih neispravnosti ili ljudskog faktora.
Dan ranije, petero ljudi ozlijeđeno je u lokalnoj željezničkoj nesreći istočno od Praga.
/tportal.hr/
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8926
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by ICE-3M ned 11 ruj 2022 - 8:05

https://www.vecernji.hr/vijesti/strasni-prizori-na-mjestu-nesrece-u-sudaru-vlakova-troje-poginulih-11-osoba-prevezeno-u-bolnice-nitko-nije-zivotno-ugrozen-1616143

Vidim nitko ovo nije objavil, al u petak navecer se dogodila jedna od najtezih nesreca u Hrvatskoj od samostalnosti. Kod mjesta Rajic izmedu Okucana i Novske je madar naletil na zaustavljeni kontejnerski vlak. Poginule su tri osobe, a 11 ih je ozlijedeno, od kojih 8 migranata za koje prvo moralo utvrdit u kojem su vlaku bili (!). Poginuli su bili u uprvljacnici i to strojovoda, kondukter i sin nekog drugog strojovode. Zanimljiv je podatak da je ovo druga nesreca te vrste od samostlnosti i treca ukupno nesreca. Istraga jos traje.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by ICE-3M ned 11 ruj 2022 - 9:07

Ja prepisem nekaj kaj procitam bez razmisljanja. Neki novinar je napisal da je ovo treca najteza nesreca ukupno, poslije Zagreba 1974 i Rudina 2009. Malo mi je taj podatak sumnjiv, jer je bila ona nesreca iznad Splita s mislim vise poginulih i mislim kod Donjih Andrijevaca negdje 80-tih je bil isto nalet vlaka na zaustavljeni vlak, a i za nesrecu kod Pojatnog je, iako su pogunula djeca bila u busu, zapravo kriva zeljeznica.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by besposlenpop ned 11 ruj 2022 - 9:22

ICE-3M je napisao/la:... a i za nesrecu kod Pojatnog je, iako su pogunula djeca bila u busu, zapravo kriva zeljeznica.
To je prvenstveno cestovna nesreća (ko i sve nesreće na ŽCP-ovima).
Isključivi krivac je bio vozač autobusa. To je i potvrđeno sudskom presudom.
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1303
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by Pfaff ned 11 ruj 2022 - 9:36

Nisam ništa pisao o ovom užasu jer nemam neposredan uvid, a prepisivati s portala mi se nije dalo. Očekujem da će pop i eventualno Portos nešto više napisati kad se magla raščisti...

BTW, očekujem da će se opet rasplamsati rasprava oko Magyarovih kočnica

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


CRNA kronika 2018 - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by borna ned 11 ruj 2022 - 11:06

Puno je tu raznih nejasnoća i nepoznanica eda bi se moglo nedvojbeno reći tko je kriv?
Po (lošem) običaju u istrazi će se ponajviše tražiti moguća krivnja strojovođe a izbjeći moguća krivnja u samom HŽ-u.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8926
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

kriticar likes this post

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by borna ned 11 ruj 2022 - 11:53

Teškom je žrtvom, životima dvoje iskusnih HŽ-ovih djelatnika i jednog nesretnog djeteta, naplaćena neshvatljiva višedesetljetna nebriga države o sustavu željeznica, a da i nakon toga malo tko vjeruje kako će to bila prijelomna točka nakon koje nam slijede promjene.

Da stvar bude još gora, ta su tri života ugašena samo tri tjedna nakon što je država još jednom i formalno – pravno dokazala da joj je do Hrvatskih željeznica stalo kao i do crnog pod noktom, pustivši u javnost otužan dokument kojeg je nazvala "Strategija razvoja željezničkog sustava do 2032. godine". U njemu je vizija najboljih državnih prometnih umova stala na sve skupa 48 stranica, radi se vjerojatno o kraćem dokumentu nego što je to jelovnik u menzi Ministarstva prometa.

Kažem otužnom, jer se u toj hrpi papira sigurnosti prometa nije posvetilo niti zasebnog poglavlja iako je, izlazi to sada sve na vidjelo, čak i nesretni preminuli strojovođa godinama prije nego što će konačno i sam stradati, upozoravao kako vozi vlakove koji se raspadaju, s kojih otpadaju kočnice i koji predstavljaju opasnost za putnike i HŽ-ove djelatnike.

Ironično, život je okončao na jednoj od rijetkih moderniziranih dionica domaćeg dotrajalog željezničkog sustava o čijem višedesetljetnom propadanju mediji izvještavaju već godinama, no s vrlo malo uspjeha i tek povremenim smješkom čitatelja zabavljenih podacima o frapantnom stanju sustava.

Sustava u kojemu, recimo, svi vlakovi HŽ-a u jednoj godini uspiju kasniti dvije godine.

Koji putnicima nije u stanju osigurati čak niti informacije o voznim redovima.

Koji nema niti sistem obavještavanja o stanicama, čiji vlakovi voze prosječnim brzinama od 45 kilometara na sat, koji u prosjeku godišnje obnovi pedesetak kilometara sustava, a dvokolosječne pruge danas ima na jedva 11 posto mreže.

Uzalud svi krikovi i zapomaganja stručnjaka, upozoravanja vlastitih djelatnika, pisanja novinara ili kazni regulatora koji su zbog sve te nebrige nedavno po džepu udarili čak i samog direktora Putničkog prijevoza.

Efikasne i sigurne željeznice u Hrvatskoj nema, a još manje ima stvarne želje da se isprave sve pogreške koje su, budimo realni, kroz godine ponajviše nagomilali upravo profili ljudi kakvi se jučer i danas naslikavaju pored prevrnutih vagona.

I koji će, vrlo vjerojatno, već za nekoliko dana problem željeznica vratiti u istu ladicu u kojoj su stajali i posljednjih tridesetak godina.
link
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8926
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by kriticar ned 11 ruj 2022 - 14:34

ICE-3M je napisao/la:Ja prepisem nekaj kaj procitam bez razmisljanja. Neki novinar je napisal da je ovo treca najteza nesreca ukupno, poslije Zagreba 1974 i Rudina 2009. Malo mi je taj podatak sumnjiv, jer je bila ona nesreca iznad Splita s mislim vise poginulih i mislim kod Donjih Andrijevaca negdje 80-tih je bil isto nalet vlaka na zaustavljeni vlak, a i za nesrecu kod Pojatnog je, iako su pogunula djeca bila u busu, zapravo kriva zeljeznica.
Rudine su iznad Kaštela, može se reći i iznad Splita i to je jedna te ista nesreća, ona sa nagibnim vlakom. Bilo je šest poginulih.

A što se tiće nesreća vlakova i autobusa bilo ih je više sa poginulima. Ne sjećam se broja poginulih, ali samo u Zagrebu su bile dvije ZET autobusa. Jedna je bila sa FAP-G80 šezdesetih i puno slika sa rekonstrukcije događaja kružilo je internetom, a druga sa MAN750 negdje oko Remetinca gdje je vlak odnio cijeli zadnji prepust autobusa. Ta je pak bila kasnije ili krajem sedamdesetih ili početkom osamdesetih.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5992
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by ICE-3M pon 12 ruj 2022 - 4:21

Bila je i jedna iznad Splita negdje 50-tih il 60-tih. Kod Pojatnog je zakonski zeljeznica cista, ali je to bil prijelaz osiguran s andrijinim krizem i znakom stop i bila je gusta magla, a brzina vlaka 80 km/h.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by portos pon 12 ruj 2022 - 7:59

Pfaff je napisao/la:Nisam ništa pisao o ovom užasu jer nemam neposredan uvid, a prepisivati s portala mi se nije dalo. Očekujem da će pop i eventualno Portos nešto više napisati kad se magla raščisti...

BTW, očekujem da će se opet rasplamsati rasprava oko Magyarovih kočnica

O nesreći znam koliko sam pročitao po forumima nemam insajderskih informacija.

Ta je dionica pruge jedna od posljednjih moderniziranih i obnovljenih, na toj dionici serijski ispitujemo naše 6112 prije puštanja u promet.

Jedino mislim da je oprema za telekomandu na toj dionici ugrađena samo na toj dionici, te da je s njom već bilo problema, navodno nije kompatibilna s ostalom sigurnosnom opremom koja je na drugim obnovljenim dionicama pruga.

Ali doista ne bih tu ikoga prozivao, niti nagađao o uzrocima nesreće, preostali 6111 vlakovi su dobro održavani i odlično koče, ponekad su im zaustavni putevi i kraći od onih na 6112, dakle sumnjam da je vlak bio neispravan, uzrok nesreće treba tražiti na drugom mjestu.

______________________________________
CRNA kronika 2018 - Page 3 3Strijelemale CRNA kronika 2018 - Page 3 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by besposlenpop pon 12 ruj 2022 - 10:15

borna je napisao/la:Puno je tu raznih nejasnoća i nepoznanica eda bi se moglo nedvojbeno reći tko je kriv?
Po (lošem) običaju u istrazi će se ponajviše tražiti moguća krivnja strojovođe a izbjeći moguća krivnja u samom HŽ-u.
Pa sve indicije vode tome.
Ne vidim nikakvu krivnju sustava (za sad).
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1303
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by besposlenpop pon 12 ruj 2022 - 10:22

Pfaff je napisao/la:...

BTW, očekujem da će se opet rasplamsati rasprava oko Magyarovih kočnica

Ništa ne ukazuje na otkazivanje koćnica.
Po svim informacijama, garnitura je kočila bez ikakvih smetnji od polaska u Vinkovcima.

P.S. Rolling Eyes Naslov se koristi i dalje iz praznovjerja ...?
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1303
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by kriticar pon 12 ruj 2022 - 13:59

ICE-3M je napisao/la:Bila je i jedna iznad Splita negdje 50-tih il 60-tih. Kod Pojatnog je zakonski zeljeznica cista, ali je to bil prijelaz osiguran s andrijinim krizem i znakom stop i bila je gusta magla, a brzina vlaka 80 km/h.
Nešto si mi pobudio sjećanje da je to bila Rera. Uskotračni koji je povezivao Split i Sinj. I koga više nema. Ali ne mogu se sjetiti detalja.
Svaki sudar na cestovnom prijelazu je uglavnom krivnjom cestovnog vozila. Željeznica bi zaknski bila kriva da oprema prijelaza ne radi ispravno(da se rampa ne spušta ako je ima). Uostalom jači poznavatelji željeznice od mene će to znati bolje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5992
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by besposlenpop pon 12 ruj 2022 - 20:29

kriticar je napisao/la:
ICE-3M je napisao/la:Bila je i jedna iznad Splita negdje 50-tih il 60-tih. Kod Pojatnog je zakonski zeljeznica cista, ali je to bil prijelaz osiguran s andrijinim krizem i znakom stop i bila je gusta magla, a brzina vlaka 80 km/h.
Nešto si mi pobudio sjećanje da je to bila Rera. Uskotračni koji je povezivao Split i Sinj. I koga više nema. Ali ne mogu se sjetiti detalja.
Svaki sudar na cestovnom prijelazu je uglavnom krivnjom cestovnog vozila. Željeznica bi zaknski bila kriva da oprema prijelaza ne radi ispravno(da se rampa ne spušta ako je ima). Uostalom jači poznavatelji željeznice od mene će to znati bolje.
U Sadinama je bil, čini mi se, sudar, negdje u 50-ima. Zbog iskliznuća i kotrljanja niz padinu, poginulo je, čini mi se, preko 20 ljudi.
Negdje krajem 80-ih su tamo iskliznule ruske cisterne (bez žrtava i ozlijeđenih).

"Rera" je bila uskotračna željeznica (760 mm) koja je povezivala Split i Sinj preko Klisa. Od Sadina je bila udaljena dan hoda.
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1303
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by borna pon 14 stu 2022 - 8:57

Željeznička nesreća kod Rijeke, teretni vlak se zabio u praznu cisternu
CRNA kronika 2018 - Page 3 Adc59b27-82a4-4a1f-ac23-fd2174d1d2ba
NOĆAS oko dva sata došlo je do željezničke nesreće kod Rijeke na Škrljevu. U nesreći je sudjelovao teretni vlak koji prometuje na relaciji Rijeka - Moravice. Cisterna koja je također sudjelovala u nesreći, je, prema informacijama koje sada imamo, bila prazna.
Prema zasad nepotvrđenim informacijama, teretni vlak se zabio u cisternu. Očevid je u tijeku.
Od 2.19 je obustavljen željeznički promet između Rijeke i Zagreba.
CRNA kronika 2018 - Page 3 584dcd4b-e502-4f25-8a06-54d6f6c8e43e
Kako doznajemo, nema ozlijeđenih.
HŽ je na stranicama izvijestio kako su zbog izvanrednog događaja uveli autobuse:
"Danas, 14. studenog, zbog izvanrednog događaja putnici vlakova biti će prevezeni autobusima:
index.hr
/Grdo izgleda ali ima sreće što strojovođa nije stradao kao i to da su cisterne prazne/
//Nakon objave sam pogledao Pfaffove sličice pa sam uvidio da me pretekao//
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8926
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by Pfaff pon 14 stu 2022 - 9:20

borna je napisao/la:Nakon objave sam pogledao Pfaffove sličice pa sam uvidio da me pretekao
Fata je Fata, al' dvaput je dvaput!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


CRNA kronika 2018 - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

CRNA kronika 2018 - Page 3 Empty Re: CRNA kronika 2018

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.