Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+10
NP-549
borna
kriticar
novi_shef
gaspa
Stijepo
Majstor
Tomek
medo
MAN SU220
14 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 13 / 40. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 15 sij 2020 - 23:16

Sve je to lijepo. Ali voziti autobus sa mjestima za stajanje brže od 50 Km/h je u očima zakona prekršaj. Svi okreću glavu dok se nešto ne dogodi, a kad se nedaj bože dogodi kola će se slomiti na vozaću. A i u city-ja može verzija D20 sa 360Ks. Mislim da nju imaju zglobni. Za regije znam da imaju, dok zadnje dvije generacije (EEV I EURO6) solo City-ja imaju verziju sa 320Ks.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 16 sij 2020 - 14:36

Pa nitko te ne sili da voziš brže. Vozni red se najnormalnije stiže i vožnjom od 50. A što se tiče prijenosa snage na kotače i vožnje MAN-a ili Iveca, mislim da nije do snage. Iako Crossway ima 40 KS više, to se ustvari izgubi u dugim brzinama i drugačijim prijenosnim omjerima diferencijala. MAN ide 85 na 2000 okr, dok Iveco ide 100 na 1400 okr. Zbog tih svojih dugih prijenosnih omjera je puno ugodniji za vozit jer ne šalta non stop ko MAN koji zna po ravnome bit na 40 u šestoj brzini.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 17 sij 2020 - 20:49

Je li Crossway u Rijeci imaju ručni ili automatizirani mjenjač? Ne znam kakav će imati Libertasovi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sub 18 sij 2020 - 9:27

Imaju najobičniji automatski mjenjač. I mogu ti reć i da je najzahvalniji. Ručni je malo bolji al su gospoda šoferi izašli iz mota sa šaltanjem pa lamele i potisni jako kratko traju.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 18 sij 2020 - 16:20

Nisam vozač pa ne znam te detalje. Zar ne bi bio bolji ručni mjenjač za autobuse koji voze duže prigradske linije.
U Libertasu većina prigradskih je sa ručnim mjenjačem, osim pet SUe 313 koji imaju automatizirani kao i dva NUe 323. Sve nabavke gradskih od 1999. bile su sa automatiziranim mjenjačem. Iako ih je dosta starijih gradskih prebačeno u prigrad.
Automatizirani mjenjači su svi u Libertasu četverobrzinski Woith diwa, a kod vas znam da je Smojver uveo šesterobrzinske ZF mjenjače.
Je li za grad i kratke relacije između stanica bolji četvoro ili šesterobrzinski automatizirani mjenjač?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 20 sij 2020 - 11:35

Sinoć je sudar imao citibus na liniji 17. Čini mi se da sam zadnjih dana na toj liniji viđao gbr. 67, ali ne mora biti on. Na slikama se ne vidi gbr.
https://www.zupcica.hr/index.php/crna1/10312-teska-prometna-nesreca-u-usjeku-ispod-vidikovca-prema-dupcu-ozlijedena-jedna-osoba-foto
Sudar se dogodio na Magistrali poviše Dupca, a prije vidikovca izgleda krivnjom vozačice osobnog auta koja je u sudaru i povrijeđena.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 23 sij 2020 - 11:49

kriticar je napisao/la:

Nisam vozač pa ne znam te detalje. Zar ne bi bio bolji ručni  mjenjač za autobuse koji voze duže prigradske linije.
U Libertasu većina prigradskih je sa ručnim mjenjačem, osim pet SUe 313 koji imaju automatizirani kao i dva NUe 323. Sve nabavke gradskih od 1999. bile su sa automatiziranim mjenjačem. Iako ih je dosta starijih gradskih prebačeno u prigrad.
Automatizirani mjenjači su svi u Libertasu četverobrzinski Woith diwa, a kod vas znam da je Smojver uveo šesterobrzinske ZF mjenjače.
Je li za grad i kratke relacije između stanica bolji četvoro ili šesterobrzinski automatizirani mjenjač?

 

Lakše se odradi smjena na automatiku nego na klasičnoj šalt getribi sa kuplungom.  A i što se tiče kvarova puno se rijeđe rade zahvati na mjenjaču i cijelom tom sklopu kod automatika.  Jedino što su nešto skuplji djelovi. Tendencija je već neko vrijeme da i turistički autobusi imaju automatske mjenjače ili barem automatizirano kvačilo.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pet 24 sij 2020 - 21:54

Ja bi isto odabrao automatika i za 5km i za 55km ne zbog lijenosti nego sam nekako sigurniji i usredotočniji na vožnju, na karte i sve ostalo.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 25 sij 2020 - 11:27

Onda i za prigrad treba uzimati automatike. Nadam se da će ih Crosswayi imati.
Samo u gradu gdje je stanica skoro svakih pesto metara treba li šaltati do šeste? Ili je u tom slučaju bolji četverobrzinski mjenjač?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sub 25 sij 2020 - 20:21

Neznam kakvo je pravilo. Kod mene ide druga, treća, četvrta, peta.
Prva samo na većoj uzbrdici a šesta na ravnici gdje ga mogu razvući.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 sub 25 sij 2020 - 21:33

Na kojem autobusu ?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sub 25 sij 2020 - 22:23

Na prigradskim MAN Lion's Classic Ü (SÜ 313).
Većinom krećem iz druge jer ga ne ljulja osim kad je dosta popunjen onda iz prve ali kod skoro svih je otišo zglob ručice mjenjača.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 ned 26 sij 2020 - 8:52

Kreće se prvom bez gasa i nakon par metara u drugu. Jedino ako auto sam lagano ide kad pustiš kočnicu onda možeš drugom. Kreće on bez problema svugdje i drugom jer ima snage, al skraćuješ vijek lameli za tri puta.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 27 sij 2020 - 20:32

Nego ja sam htio pitati što je bolje, automatski četverobrzinski ili šesterobrzinski mjenjač? Pogotovo za autobuse koji prometuju u gradu. S obzirom da se u Rijeci koriste oba dva. A mogli bi i u Dubrovniku, ako dobiju Solaris sa ZF-om.
U stvari u Dubrovniku već imaju ALLISON sa šest brzina na citibusima. Vještiji vozači, primjetio sam, koriste ograničavanje šaltanja brzina na pojedinim dionicama. Dok onima manje vještim mjenja brzine ko lud. Pogotovo uzbrdo.
A ima i onih koji ne znaju šaltati ručni mjenjač. Malo, ali ima.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pon 27 sij 2020 - 22:37

Za većinu vozača je lakši za vozit onaj sa 4 brzine. Da ZF nebi stalno šaltao moraš imat malo mota, a mnogi ga nemaju pa onda bus stalno šalta. Gledajuć motor, ZF mu omogućuje da radi u manjem rasponu okretaja i to onim nižim što posljedično produži vijek trajanja motora. S druge strane, vazno je i kakvi su prijenosni omjeri ......
Uzmi za primjer stare SU220. Kako se vozio onaj sa 4 brzine, a kako sa 5.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 28 sij 2020 - 7:16

U Dubrovniku koliko ja znam svi SU220 su bili četverobrzinci. Kao i 890UO. Jedino 750HO su imali mjenjače sa pet, ali i prostorom za ugradnju šeste brzine, što je na nekim kasnije kad su vozili prihgrad i napravljeno.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 uto 28 sij 2020 - 16:45

Ne vjerujem da je bila naknadno ugrađena šesta, bit će prije da je bila tvornički blokirana sa vijkom.  Prelaskom u prigrad su skinuli vijak koji je blokirao prolazak ručici.  To su imali naši Sanosi S115.

MAN SU220 smo imali sa 4 brzine, a zglobni SG220 su bili sa 4, 5 ili 6.   Najljepše su se vozili sa 5 jer je na klasičnom šest-brzinskom prva bila neupotrebljiva.  Ko pomoćna na kamionu.  Onaj sa 4 je pak imao preveliku razliku druge i treće.  U brdo se druga dere na 28 km/h, prebaciš u treću a on nemože povuć, i onda ajd guslaj u drugoj 25 da ne vrišće. Ti su vozili uglavnom ravničarske linije da može uhvatit treću
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 30 sij 2020 - 13:40

Sad kako je bilo riješeno to dodavanje šeste tehnički ne znam i sve je manje ljudi koje se može pitati jer brzo će trideset godina da je zadnji prestao voziti, a počeli su voziti prije pedeset godina(1970.)
Dakle ove godine se navršava pedeset godina od dolaska prvog MAN-a. Proslaviti će dolaskom Iveca i Solarisa. Živjeli "stručnjaci". Oni su najpametniji, oni prije njih ništa nisu znali. Navodno ti su "stručnjaci" počeli napuštati Libertas. Barem su ga prije digli u nebeske visine, ako je vjerovati gradonačelniku. A prića se da odlazi i direktor. Koliko je istine u svemu tome vidjet ćemo jer stvarno se prića svašta.
Isto sam čuo da se ovih dana odlučuje o povećanju plaće vozačima Libertasa. Dao Bog da dobiju ono što žele. I da ih bude dovoljno za slijedeću sezonu. A ne da se satru radeći prekovremeno.

Imamo jednog citibusa manje na raspolaganju. Isplati li ga se popravljati?
A prvim citibusima istiće za koji mjesc leasing. Što će ih zamijeniti? Ne vjerujem da će ih ova struktura vlasti u Libertasu pokušati zadržati. Jer toliko su pričali da nevaljaju. A oni odrađuju posao. Još da se održavaju kako treba.
Solaris, od poznatijih EU proizvođača ima kraći midi bus. Uzeti njega ili opet uzeti bus nekog od Turskih proizvođača? Ima i VDL, ali njihov je skup. Ili midije zamijeniti standardnim solo autobusima? Dva za linije gdje baš ne može proći 12-metarski još ostaju najmanje do početka 2023.
U Libertasu nikako da shvate da u ono što platiš jeftinije moraš ulagati na održavanju puno više da bi postigao jednaku iskoristivost. To je zakonitost. Kvaliteta se bolje koristi, ali i više plaća. A potrošnja goriva na tim linijama gdje voze citibusi bila bi i kod MAN-a veća nego na drugim linijama, pogotovo ako ga vozač ne gasi dok stoji na početno krajnoj stanici.

Javljeno mi je da su kod lokalnog FORD zastupnika viđeno pet Ford transit kombija.
Bijeli su. Jeli slučajnost da još neko uzima pet većih Transita ili Libertasu ovaj put dolaze bijeli?
Kad već spominjem Transite, bili ovi bijeli Libertasovi ili ne, koje gbr. bi mogli ponijeti Libertasovi? 175-181 ili popuniti prazninu 85-89? ili neke druge praznine sa 16x gdje ne bi svi bili na okupu, ali bi bili s ostalim kombijima? Jer nepopunjeni su 160, 161, 163, 168, 169 pa i 170.
I gdje bi ovi kombiji mogli voziti?  Spominje se linija 26 i njeno skraćivanje na dionicu Orašac Majkovi s vezom na linije 12 i 35. A ako i bude to je samo jedan. A ostali?
Drugi možda linija 29?
Hože li skratiti i liniju 22 na relaciju Slano Imotica s vezom na liniju 12? Ali onda potez Slano Majkovi Trsteno koji pokriva linija 22 ostaje bez linije.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 30 sij 2020 - 21:55

Nemoj mislit da je Libertas jedina retardirana firma koja kupuje vozila za koja ne zna šta će vozit, a ne kupuje ona šta im treba.  U Rijeci ista priča.  Ne da ne znamo kupit bus, nego neznamo napisat ni šta oćemo kad se džabe dijeli.  U zadnjih 15 godina koliko sam ja tamo još nismo kupili niti jednu seriju buseva a da nešto nije zaje.... u tenderima.

Npr. u ovoj turi 22 busa kupili (dobili) smo 9 prigradskih Crosswaya sa naguranih 49 turističkih sjedala koji nam uopće ne trebaju.  Bio je prvi plan 16 MAN A21 i to bi bila OK nabava, al je preinačena u 9 A21 + 9 nepotrebnih Crosswaya.  4 zglobna A23 su OK.

Sljedeća nabavka ove godine (isporuka početkom 2021.)  dolazi sljedeće:
— 10 gradskih solo CNG koji moraju bit niskopodni od prvih do drugih vrata.  Znači low entry.  Eto nam Crossway LE CNG, znači opet plinski Iveco iako imamo milion problema sa Citelisima i Urbanwayima na plin.  MAN A23 na plin nema problema.

—  7 zglobnih dizel.  Nadajmo se da će bit ko prethodna 4 pa će to bit OK

—  još 5 gorespomenutih Crosswaya (ili sad može i MAN Intercity sa D15) a nemožemo uposlit kako spada ni prvih 9 prigradskih. Nema veze, nek se vidi raskoš.

— 10 gradskih minibusa "sa prednjim vratima ispred prednje osovine".  Niskopodnost se ne spominje.  Znači Otokar Navigo, ili neki Otoyol ili slično.  Najprije propagiraju niskopodnost na prigradskim linijama,  da bi onda za grad kupili busić sa 3 stepenice. Iako ima na tržištu niskopodnih MB Sprintera, BMC-a, Karsana ......

Imamo već 2 i pol godine dva kratka Urbanwaya od 10,8 metara i pokazali su se odličnima za teške linije sa serpentinama i lošim putevima.  Nitko nije ni razmišljao da se uzme još 5 takvih buseva jer ih imamo gdje zaposlit.

Da je netko imao imalo smisla, sluha ili kako to već nazvati, osim onih 7 zglobnih, sve drugo bi trebalo totalno drugačije sastaviti.   Minibusi su nam koma, treba 10 niskopodnih 5 za grad, 5 za prigrad. Niskopodni, protočni sa 1+2 stolicama.  Umjesto 10 CNG, trebalo je 10 standardnih gradskih niskopodnih, jer ionako se ne stiže po noći napunit sve buseve u onoj kvazipunionici koja radi na 50% kapaciteta kad radi punom snagom. A umjesto 5 prigradskih (Crossway/Intercity) trebali su uzet 5 midibusa od 10 i pol metara isto niskopodnih.  Al šta ima veze, bitno da imamo nešto za parkirat na Korzu i pokazivat na paradi, a to što su totalno neadekvatni za linije to nije uopće bitno wallbash
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pet 31 sij 2020 - 9:48

kriticar je napisao/la:. Živjeli "stručnjaci". Oni su najpametniji, oni prije njih ništa nisu znali. Navodno ti su "stručnjaci" počeli napuštati Libertas. Barem su ga prije digli u nebeske visine, ako je vjerovati gradonačelniku. A prića se da odlazi i direktor. Koliko je istine u svemu tome vidjet ćemo jer stvarno se prića svašta.
Isto sam čuo da se ovih dana odlučuje o povećanju plaće vozačima Libertasa. Dao Bog da dobiju ono što žele. I da ih bude dovoljno za slijedeću sezonu. A ne da se satru radeći prekovremeno.
Sad se neće više politički dolazit kad je sve propalo nego će se tražit sposobni ljudi. Eto prilike za sve koji žele. Mi se dole šprdamo da nam treba još samo stečajni upravitelj.

Mi smo jasno i glasno rekli da nećemo bit sluge krupnog kapitalizma u što su se oni tek sad uvjerili. Znači "ne mogu oni nas platit koliko mi malo možemo radit". Živio socijalizam!
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 1 vel 2020 - 19:43

Žalosno je što i vas i mene nitko ne pita. Ali ni one koji su profesionalci izgleda. Kako je novi shef napisao:
novi shef je napisao/la:Ti kao pojedinac možeš na isparavanje milijuna samo donekle utjecati na biračkom mjestu. U svakom drugom slučaju će te pojesti noć.
Jedino možemo ne glasati za ovakve. Ali kako u politici naći altruista kome je zaista stalo do javnog interesa.
A vi i kroz sindikat ne možete skoro ništa jer vam fali članova. Drugi, režimski sindikat ima još uvijek više vozača kao članova nego strukovni vozački. Barem se tako prića. Ti to bolje znaš.
Sad će vam dovesti Manove, Ivece, Solarise, da li zbog neznanja ili zbog namjere ne znam. I to ćeš kao insajder bolje znati. A koliko znaju o javnoj nabavi? Vrlo malo. Kad su u natječaju za 11 zglobnih odlučili se mimo svih pravila JN za Iveco, a poslije eliminacije Solarisa. Što ih je natjeralo da promjene odluku ne znam. I nije čudo da svaki natječaj završi s drugom markom.
A u očitovanju povodom žalbe AutoHrvatske nakon izbora Solarisa dali su podršku Solarisu iako su mogli znati da Solaris nude nešto što ne postoji. Zašto? A prvo su ga eliminirali. Djeluje mi kao da ne žele MAN. Za ISUZU sam siguran da ga više ne žele, a jedini izbor za zamjenu su im slični Turski proizvodi ili puno skuplje kraće inačice "renomiranih" proizvođača (ako ih uopće proizvode).
Ili proizvodi Španjolskih i Portugalskih karoserista na šasijama MAN, Iveco.
Pisali smo ranije o tome.
Samo koliko bi ti autobusi koštali i imaju li Zastupnika u Hrvatskoj nisam našao podatke.
A priča sa zglobnima sa lagera. Moj dojam je su zglobne uzeli samo zato što ih Autobus.hr imao na lageru, a ne zato da bi riješili probleme Libertasa. I gužve u Gradu. Za to treba puno više nego 3+3 zglobna. I da bi ih uzimali još da i ovaj put Iveco nije prošao. Jer malo je stanica prikladnih za njihovo linijsko prometovanje. Znači prisiljavati će vozače da putnike krcaju van označenih stanica. Sve pod motom "Ako nećeš ti, hoće druga tri".
Ja ih očekujem sutra za otvaranje fešte u prometu.
Što ste kao sindikat učinili da zaštitite ljude koji su ostajali zbog posla odnosno bili prisiljavani da daju otkaz zbog prijetnji rukovodilaca da će dobiti otkaz? A takvih je bilo pogotovo među vozačima samo zato što su pokušali zaraditi koju kunu radeći i na drugom mjestu. Ali to se nije radilo prema svima već selektivno.
A da su oni koji odlučuju htjeli sposobne u Libertasu ne bi doveli kumove i slične. Jer partija još nije isrpila kadrove koji misle da sve znaju, a znanje je tanko. Ili nije?
Ali ne ono koje je potrebno Libertasu. A oni koji imaju stručna znanja hoće li slušati što kažu političari? Razmisli odgovara li to političarima.
Zato ja nisam optimist da će u Libertasu biti bolje dok je god ne promjenimo vlast u Gradu. Jer ovi su spriječili 2017 dolazak već tada prijeko potrebnih 15 autobusa, dvije i po godine na vlasti nisu doveli ni jedan novi autobus, a onda tri zglobna za koje u Libertasu još nemaju svrsishodnu ideju kako ih uposliti. Jer da imaju već bi vozili. Ne bi stajali u garaži. A za drugu grupu još je prednost bila kratak rok isporuke.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 2 vel 2020 - 12:00

Vozi jedan zglobni. I to jedan VR linije 6. Čemu kad u njemu bude desetak putnika. Trebalo ih je ostaviti sva tri u garaži do popodne kad se tradicionalno očekuju povećane potrebe za prijevozom. I mogli su uskakati gdje je najveća gužva. Jer svrha je prevesti sve putnike sa što manje gužve.
Jučer su radili prijevoze gostiju sa kruzera(da, kruzeri dolaze i zimi), ali ne sa zglobnim već sa dva regia. Zašto su onda zglobne kupili?
Na linijama 2,5 i 9 te 16A voze MAN umjesto Citibusa. Opet ovi u gradu sa par putnika.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 2 vel 2020 - 17:36

Dok sam ja pisao post u promet se ukljičio i drugi na liniji 1A. Zaboravio sam napisati da je na liniji šest bio gbr.202, a na 1A gbr.203. Gbr.201 nisam uspio vidjeti.
Imaju staklenu pregradu na vratima vozačkog prostora tako da je vozaču jako teško komunicirati s putnicima. Zašto to? dosad ni jedan MAN nije imao takvu pregradu čiji prednji okvir čak smeta vozačevu pogledu na desno vanjsko ogledalo.
Dak 202 ima aparaturu za naplatu, 203 je i nema, ali ne smeta jer je za Festu prijevoz besplatan.

I na portalu sam naišao na podatak da je jedan autobus zadimio prekjučer u Gružu na stanici preko puta hotela Petka. Po slici bi se reklo da je jedan iz serije 31-36.
32 i 35 sam danas vidio u vožnji.
https://dubrovackidnevnik.rtl.hr/vijesti/grad/gorila-jedinica-u-gruzu
Dubovački dnevnik je napisao/la:
GORILA 'JEDINICA' U GRUŽU Vozač brzom reakcijom spriječio veći incident
Autor: dubrovackidnevnik.hr  Datum objave: 31.01.2020.
Autori fotografija: Čitatelj
0
Do tehničkog kvara došlo je danas popodne na autobusu Libertasa zbog čega je izbio požar, koji je srećom odmah ugašen.

Požar je ugašen zahvaljujući brzoj reakciji vozača. Radi se o autobusu 1B iz Nove Mokošice, a do ove neprilike došlo je na stanici kod upravne zgrade Luke Dubrovnik.

V.S.

A i ljubitelji SU220 su došli na svoje jer sam i njih nekoliko vidio danas u vožnji.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5995
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by ICE-3M ned 2 vel 2020 - 19:46

Ak sam dobro shvatil takvu staklenu pregradu imaju svi zagrebački busevi i služi za zaštitu vozača od napada. Moguče da sam krivo shvatil, al ne znam kaj bi drugo moglo bit na vratima od vozača. Zanimljivo, tu pregradu nemaju busevi u Münchenu, kaj me jako iznenadilo kad sam prvi put ušao u bus ovdje.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pon 3 vel 2020 - 7:05

Ne kužim kako može staklo pregrade na kabini smetat pogledu na desno ogledalo ? Vjerovatno zbog kretenskog nosača ogledala koje je takvo iz samo bogu znanih razloga. Oni koji su bili u Turskoj na pregledu vozila sigurno se nisu zamarali oko toga. Pretpostavljam onda da ima i ladicu za novac koju ne možeš otvorit na stajalištu kad je kabina zatvorena.

Prenesi prijedlog nadležnima: zamijeniti nosač desnog ogledalo na način da se montira ono sa Classica ili prvih NL-ova. Dva poteza čekićem. Lastavica u koju nosač sjeda je ista na svima.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 13 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 40. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.