Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

+5
Jean
LLeon
Narcis
gaspa
seabral
9 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by Gost uto 6 sij 2009 - 22:32

narcis je napisao/la:
thomcro je napisao/la:Mala sugestija: kad se odlučite na ponovni ekšn, stavite obavijest i na zeljeznice i na Vlakove. Sigurno će biti još zainteresiranih. Pala mi je na um još jedna ideja mrgreen ... križa li se koji od ova dva vlaka sa kojim putničkim koji ide u suprotnom smjeru yes ?

Šta imaš na pameti, reci, reci, reci........ mrgreen
Jedan team u jednom vlaku a drugi u drugom mrgreen . Snima se u oba pravca. Naravno, ako je to moguće.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by Narcis uto 6 sij 2009 - 22:37

Jako, jako dobra ideja super2 , ali, ali, ali Seabral je već opisao tu dionicu, a postoji još jedna mogućnost kružnog putovanja npr. Zagreb-Zabok-Varaždin-Ludbreg-Koprivnica-Zagreb. :angel:

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by gaspa uto 6 sij 2009 - 23:26

A može se razraditi i krug Zagreb - Banova Jaruga - Virovitica - Koprivnica - Zagreb, ako neki mazohist ne pronađe mogućnost vožnje velikim krugom koji uključuje i Varaždin i Viroviticu.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by seabral sri 7 sij 2009 - 7:41

Hvala svima na lijepim pohvalama. Nažalost, fotkanje u vožnji na -10 Celzija pri otvorenom prozoru je donijelo i očekivane posljedice, pa sad čekam da mi se grlo i sinusi vrate u normalu. Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 P020

LLeon je napisao/la: Što se tiče baterija, nosim punjive Duracellke od 2650mAh i preporučam ih svima čiji fotoaparati podržavaju klasične AA baterije.
Ovo mi je bilo prvo veće putovanje s novim Olijem koji ide na nestandardne LI baterije, pa nažalost nisam znao koliko baterije mogu izdržati. Empirijskim putem sam doznao da mogu izdržati samo cca 160 fotki ... no no

narcis je napisao/la:Da li će se ikada kolodvori na pruzi Novska-Sunja vratiti u prvobitno stanje? Embarassed
Ne vjerujem u to .... zgrade su teško oštećene. Možda se kolodvori vrate u prvobitnu funkciju s nekim drugim staničnim objektima. Iako su ti razrušeni kolodvori trenutno nezaposjednuti, vidi se da je KM provučena iznad svih kolosijeka, a ne samo iznad onih prolaznih.

thomcro je napisao/la:križa li se koji od ova dva vlaka sa kojim putničkim koji ide u suprotnom smjeru yes ?
Križanje je moguće jedino u Hrvatskoj Dubici, jer je to jedini zaposjednuti kolodvor između Novske i Sunje. Ali ako uzmemo u obzir to da ta pruga ima samo nekoliko polazaka dnevno, mislim da takvih križanja nema i da se se ista garnitura polazi natrag tek nakon što dođe do Novske.

Inače, vrlo interesantna ideja. Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 K025


narcis je napisao/la:Jako, jako dobra ideja super2 , ali, ali, ali Seabral je već opisao tu dionicu, a postoji još jedna mogućnost kružnog putovanja npr. Zagreb-Zabok-Varaždin-Ludbreg-Koprivnica-Zagreb. :angel:
Nešto slično sam napravio ljetos
http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=8034

Mislim da ću uskoro svoje ljetošnje putopise repostati i na ovaj forum. Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by seabral sri 7 sij 2009 - 7:46

Mislim da se ovdje moram ispraviti. Koliko sam mogao vidjeti prema starijim voznim redovima, ovo stajalište ne da je obnovljeno, nego je potpuno novo. Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by Pfaff sri 7 sij 2009 - 7:52

Svaka čast, prijatelju :mig: Lijepo si to obavio...
Ne znam zašto, ali moje uspomene na zimska putovanja vlakom su uvijek bile vesele s cijelom hrpom zarumenjenih ljudi u punim vagonima, al' ovo sad mi je malo depra (o razrušenim kolodvorima ne bih sad)

Nego, čime hraniš tog Tvog crveka da Te tako lijepo naganja putovati???
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by seabral sri 7 sij 2009 - 7:57

Pfaff je napisao/la:Nego, čime hraniš tog Tvog crveka da Te tako lijepo naganja putovati???
Ne znam točno ... to je valjda nekakva prirodna genetska greška kul

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by Gost sri 7 sij 2009 - 7:59

seabral je napisao/la:... Ovo mi je bilo prvo veće putovanje s novim Olijem koji ide na nestandardne LI baterije, pa nažalost nisam znao koliko baterije mogu izdržati. Empirijskim putem sam doznao da mogu izdržati samo cca 160 fotki ...
Ako pratiš moje putopise onda si vjerovatno primjetio da sam i ja u početku imao problema upravo sa Oly-evom baterijom jer je isto nestandardna. Kao prvo teškom mukom sa se "rješio" zoomiranja, sveo ga na što je moguće manje korištenje, ne držim stalno upaljen aparat, i to je jako teško odlučiti jer svako malo nešto vidiš što bi snimio a aparat je ugašen ... rješenje je kupovina još jedne baterije. Istina, te baterije malo više koštaju nego "obične" . Ja sam zamjensku (nije original Olympus!) platio 260 kuna ali sad idem bez brige u ekšne. Povremeno mi se zna desiti da odem i sa jednom totalno praznom a ona koja je u aparatu samo što ne "izdahne" mrgreen . Rekal sam da ću kupiti i treću koja će biti rezerva od rezerve rolling on the floor . Ali u svakom slušaju investicija u drugu bateriju je dobra stvar. U ovaj zadnji ekšn sam išal sa obje napunjene, napravil 340 što fotki što filmića a baterija još drži. Ali što manje zoomiranja i aparat gasiti povremeno.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by seabral sri 7 sij 2009 - 8:03

thomcro je napisao/la:Ali u svakom slušaju investicija u drugu bateriju je dobra stvar.
Hvala ti na savjetu ... nema mi druge, to je samo još više učvrstilo moju namjeru da si što prije nabavim rezervnu bateriju. yes

....i da ih redovito punim, naravno ... Wink

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by Gost sri 7 sij 2009 - 9:37

seabral je napisao/la:...i da ih redovito punim, naravno ... Wink
Da da, to svakako, da ti se ne desi k'o meni, odem u ekšn samo sa "pol" jedne i onda počnem razmišljati o kupovini i treće kul .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by gaspa sri 7 sij 2009 - 12:13

Rezervnu bateriju svakako, bez obzira koliko traje (jer nikad ne traje dovoljno). Moja praksa je - nakon zamjene praznu bateriju puniti prvom prilikom, znači odmah po povratku kući. A ako sam odsutan više od jednog dana, punjač ide samnom.

I, da vas utješim, bez obzira koliko košta (kad je plaćamo gutamo knedle) - isplati se. Ponavljanje pohoda obično je skuplje.

Za ušparati pomažu nam Kinezi. Oni naprave manje-više kopije svih nestandardnih baterija i te su kopije bitno jeftinije, a dobre. Doduše, moja kopija je bila kojih 0,2 mm prevelika i nije stala u kućište aparata pa sam na njoj morao poraditi rašpom sa svih strana - ne izgleda lijepo ali radi.

Promjenom aparata promijenila se i baterija na način da jedan utor dug 3 mm više nije ravan nego kos, što je značilo da se ne mogu koristiti postojećim baterijama. Novu bateriju Kinezi još nisu iskopirali (ili bar kopija nije bila široko rasprostranjena) pa me je ta njihova sporost koštala 500 kn (dakle, Thomcro je još dobro prošao).

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by seabral sri 7 sij 2009 - 13:05

Malo smo otišli u OT, ali nadam se da se to može tolerirati jer su ove informacije svima korisne.
Zanima me još gdje se nabavljaju ti famozni kineski dubleri: u standardnim dućanima s elektronikom tipa "Ve-mil", Tehnomax ili na nekim drugim manje nobl ali zato jeftinijim mjestima ?

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by Gost sri 7 sij 2009 - 13:34

Ja sam svoju drugu, zamjensku, bateriju našal kod fotografa. Tih plosnatih za Olympuse bilo je jedno vrijeme u "Ve-milu" ali sad ih se jako teško nađe i znatno su skuplje od "kopija". Kako mi je kazao prodavač u "Ve-milu" skoro pa duplo od ovoga što sam ja platio. Oko 400-450 kuna. A vrijeme "trajanja" jednog punjenja je tu negdje. Da, kad budeš kupovao bateriju pripazi na još jedan vrllo važan detalj: original baterije se neće napuniti ako ih ne "isprazniš" do kraja jer imaju nekakav čip u sebi koji to ne dozvoljava. Ova zamjenska koju sam ja kupio toga nema što znači da je i nemoram isprazniti do kraja već je mogu stavit punit bilo kad. Najvažnije je da kad je kupiš da je tad isprazniš do kraja taj prvi put i da je potom puniš oko 12 sati. Bez obzira što ti indikator pokazuje da je odavno napunjena. Meni je to kazala prodavačica a i piše iza na uputstvu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by seabral sri 7 sij 2009 - 13:47

Odlično, hvala ti .... budem se dao u potragu, čim mi se grlo i sinusi opet vrate u prvobitno stanje Very Happy

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by gaspa sri 7 sij 2009 - 14:04

Kineze redovno ima recimo Media-Markt u Grazu, dakle dućani s tehničkom robom, na foto odjelu. Predstavništva i ovlaštena specijalizirana prodajna mjesta proizvođača imaju uglavnom originale.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by ELA sri 7 sij 2009 - 14:46

Odličan putopis,baš si me podsjetio na prošlo ljeto,i ja sam prošao tom prugom,od Volinje do ZGB,pa iz ZGB do Siska sa Mađarom. Pa sam čak išao i za Vinkovce sa 745 i vatio se sa 412,imam nešto slika al nikako da ih dignem na forum.
Imao sam tu čast da se vozim u upravljačnici,tako da i nisam puno koristio fotić,bio sam okupiran drugim stvarima. Lovac_na_pruge je bio zadužen za slikanje Very Happy
ELA
ELA

Broj postova : 148
Age : 49
Lokacija : Mostar BiH
Registration date : 21.10.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by ELA sri 7 sij 2009 - 15:07

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 P1040384resmq0

Gdje se tačno nalazi ovaj bunker :qtrippy:

Naš uvaženi kolega sa foruma željeznice.net Freightrail je izdao knjigu o ovakvim bunkerima kojih ima mnogo kod nas u BiH,pošto su oni bili predmet njegovog istraživanja. Jako ih mnogo ima na starim trasama uskotračnih pruga,a ima ih i uz pruge normalnog kolosijeka na mjestima gdje se trasa približavala uzanoj pruzi.

Po njegovom istraživanju izgrađivani su od 1941-1945.godine za vrijeme njemačko-talijanske okupacije,s ciljem zaštite važnih objekata željezničkih pruga u BiH.Postojali su duž čitave trase pruge,na onim mjestima gdje je bilo neophodno braniti mostove. Ti objekti su jednostavne arhitekture,izrađeni od lokalnog šljunka sa određenom količinom armature.
U Bosni su rađeni sa kvadratnom osnovom,pa me i ovaj podsjeća na to...
ELA
ELA

Broj postova : 148
Age : 49
Lokacija : Mostar BiH
Registration date : 21.10.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by seabral sri 7 sij 2009 - 15:45

ELA je napisao/la: Gdje se tačno nalazi ovaj bunker :qtrippy:
Gledano iz pravca Novske prema Sunji, bunker se nalazi neposredno iza mosta preko Struga (most se nazire otraga na fotki). Fotka je napravljena u suprotnom smjeru od smjera vožnje.

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009. - Page 2 Empty Re: Oko Novske i Sunje natrag u Zagreb, 04.01.2009.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.