Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izletnik Celje

Go down

Izletnik Celje Empty Izletnik Celje

Postaj by gaspa ned 19 tra 2009 - 12:13

Hm! kad dođe lijepo vrijeme, mi se raspršimo okolo. Pa te onda put tako nanese i u blisku Sloveniju. Pa tamo, uz sve drugo, vidiš i autobuse.

jedna od još ovdje neobrađenih tema je celjski Izletnik, jedan od starijih slovenskih prijevoznika koji se još uvijek drži. Područje djelovanja mu je južna (slovenska) Štajerska. Celje, Savinjska dolina, dio Zasavja, Kozjansko... Nekad je Izletnik žario i palio u Krapini i okolici, dapače - imao je i svoj pogon tamo. U ona stara, nekom dobra, nekom loša, vremena, Izletnik je povezivao i Zagreb s tim dijelom Slovenije. Tako pamtim linije
Zagreb - Stubičke Toplice - Krapina - Rogaška Slatina - Celje - Mozirje - Logarska Dolina
Zagreb - Zaprešić - Dubravica - Kumrovec - Bistrica ob Sotli - Podčetrtek - Celje
Zagreb - Zaprešić - Brežice - Krško - Kozje - Prevorje - Celje
Zagreb - Zaprešić - Brežice - Krško - Zidani Most - Celje - Velenje

Ali, uostalom, nek vam o tome više kaže i tadašnji vozni red za linije na području Hrvatske
Izletnik Celje VRIzletnik1

Izletnik Celje VRIzletnik2a

Izletnik Celje VRIzletnik2b

Izletnik Celje VRIzletnik3a

Izletnik Celje VRIzletnik3b

Odnekada imam i jednu Izletnikovu voznu kartu, izdanu na autobusnom kolodvoru, u doba kad se još puno pisalo...
Izletnik Celje Izletnik

...a i one koje su se izdavale u autobusu (bile su, kao i ostale tada u Sloveniji - šezdesetih i sedamdesetih - doista minijaturne)
Izletnik Celje VKIzletnik1

Izletnik Celje VKIzletnik2


Na željezničkoj stanici Rogatec uhvatio sam jednog Sanosa
Izletnik Celje 281-058

Za manje opterećene linije na raspolaganju su Marbusi
Izletnik Celje 281-059

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.