Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turistički vlak u Rijeci

+16
ikar
kiki273
ZlayoZg
Miha
Pfaff
Marioo
Narcis
LLeon
gaspa
kobler
Jean
Thommo
Drempa
leteči vlak
KAPO
Phalanx
20 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by gaspa pon 17 svi 2010 - 9:10

A paz' ovo: they hope, some will support their trip! Ja bezobrazluka! smiling devil Oni bi putovali a drugi nek potpomažu njihovo putovanje.

A možda Gordi Albion i ne zna gdje je zapravo Hrvatska i da je samostalna država. Oni su, očito, namjeravali provozati se Slovenijom i prolaz riječkom prugom im je nužno zlo da iz Ilirske Bistrice stignu u Metliku, a da se ne vraćaju istim putem. Sudeći po ovdje iznesenim citatima, čini se da će najviše vremena provesti u vagon restoranu, koji je, naravno, prvenstveno vezan za željeznicu. A ne tamo neko EVP. Al' nije se za čuditi. Koja je svrha ukazivati im na tehničko povijesna postrojenja kad se ni u povijesnim vagonima ne voze.

A izjavom da možda zagrepčani nađu kakav interes u svemu ovome tomo se svrstao u vicmahera mjeseca.

A bila bi fora da netko nađe vezu pa se rečenim vlakom na rečenoj relaciji proveze u kabini lokomotive i odatle im se krevelji za 0 € kul

Provjeravajući tekst prije objavljivanja pitam se, pitam, zašto sam svaki odlomak počeo s "A" thinking

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost pon 17 svi 2010 - 9:45

gaspa je napisao/la:... A izjavom da možda zagrepčani nađu kakav interes u svemu ovome tomo se svrstao u vicmahera mjeseca. ...
rolling on the floor lud od smijeha laugh 2 (prvenstveno sam mislio na to što su se pojedinci napalili na zeljeznice.net da bi učinili pohod na Rijeku i samim time platili za vožnju)
gaspa je napisao/la:... Provjeravajući tekst prije objavljivanja pitam se, pitam, zašto sam svaki odlomak počeo s "A" ...
mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Marioo pon 17 svi 2010 - 22:27

tomo je napisao/la:
gaspa je napisao/la:... A izjavom da možda zagrepčani nađu kakav interes u svemu ovome tomo se svrstao u vicmahera mjeseca. ...
rolling on the floor lud od smijeha laugh 2 (prvenstveno sam mislio na to što su se pojedinci napalili na zeljeznice.net da bi učinili pohod na Rijeku i samim time platili za vožnju)
Prvenstveno sam ja malo podje... na zeljeznicama.net da se skupimo i idemo u Rijeku ali kao sto se vidi rezultat naglo mrtvilo u temi smiling devil
A da se mi zagrepcani skupimo za neki eksn rolling on the floor rolling on the floor mozda nikad pa ni onda lud od smijeha
Marioo
Marioo

Broj postova : 456
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost pon 17 svi 2010 - 23:01

Marioo je napisao/la:... A da se mi zagrepcani skupimo za neki eksn rolling on the floor rolling on the floor mozda nikad pa ni onda lud od smijeha
Ajd pa nemoj bit tako pesimističan kul , pa ima zagrebačka ekipa uvijek spremna za klatež yes . Samo moraju nać motivaciju u nekom pohodu. A ovo očito nikome nije baš privlačno.

Ja ću vjerovatno bit na kolodvoru kad budu dolazili (čisto iz znatiželje mrgreen ) ako uspijem nekako "iskopat" vrijeme dolaska vlaka.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost pon 17 svi 2010 - 23:45

Na zeljeznice.net ima itinerar pisan u .pdf-u i ovo kao najzanimljiviji dio sam izvukao van (koji se tiče HR):

Mondey 21 June This morning we cross the border into Croatia and descend steeply into the
busy town of Rijeka. The highlight of the day will be to take our train via the "loop" line (Brajdica)
to Susak-Pecine - Skrljevo and on to Bakar. The line is very steep and exclusively freight traffic.
We will then return to Rijeka via the normal route which its self is very dramatic with the line
crossing a very busy main street just before its arrival in the station. After a short break we will
then climb back up through many tunnels and we start the dramatic ascent towards Moravice via
Fuzine and Delnice. On arrival at Karlovac we will continue with a lightweight four axle loco over
the normally DMU only line as far as Metlika. On arrival there a Slovenia loco will take over and
pull our train to Novo Mesto where we will stay the night. Off train option: Walking tour of the
medieval port of Rijeka with its interesting streets, cathedral, and the maritime museum in the
splendid Governor’s Palace.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Narcis pon 17 svi 2010 - 23:49

Da, ali nigdje se ne spominje otprilike neko vrijeme dolaska u HR.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Turistički vlak u Rijeci - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by gaspa uto 18 svi 2010 - 8:43

Kad čitaš taj plan odmah bi sve bacio i pridružio mu se. Dramatična vožnja kroz Rijeku, presijecanje vrlo prometne glavne prometnice, dramatična vožnja za Moravice, šetnja srednjevjekovnom lukom Rijeka... Oh, kako adrenalin radi. Doduše, možda sve to u usporedbi s britanskim prugama i jest dramatično, ne znam.

Kad će doći vlak? Tomo, pokušaj naći neku rupu u tom zgusnutom redu vožnje na šapjanskoj pruzi gdje bi se relativno neometano mogao ubaciti neki vlak.

Dok oni podoručkuju tamo gdje već spavaju, pa dođu do kolodvora - valjda neće krenuti prije 8. Trajanje vožnje do Rijeke, trajanje vožnje do Bakra i natrag. Trajanje vožnje do Metlike odn. gdje li već spavaju taj dan - a valjda će na odredište doći do 19 sati, kako bi se u miru smjestili i povečerali... Vrijeme za šetnju Rijekom. Za Guvernerovu palaču - doći, vidjeti, vratiti se - treba 2 sata. Pa vi sad složite križaljku.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3449
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Pfaff uto 18 svi 2010 - 8:55

E, jes' ga zakomplicir'o... lud od smijeha

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11089
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost uto 18 svi 2010 - 8:57

Pfaff je napisao/la:E, jes' ga zakomplicir'o... lud od smijeha
yes ... lud od smijeha mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Jean sri 19 svi 2010 - 23:46

Oni su skupina railfanova i interesira ih prvenstveno željeznička tematika (Pomorski muzej, Guvernerova palača, luka...), a za sve ostalo (obilazak EVP, ali i depoa sa okretaljkom) ako ostane vremena!

Vrijedno za pofotkati za njihovog boravka u Hrvatskoj: Putnički vagoni na Bakarskoj pruzi i u kolodvoru Bakar (ako će ići u Bakar, jer prema itineraru je predviđeno da idu Šapjane-Rijeka-Brajdica-Pećine-Rijeka-Moravice-Karlovac-Bubnjarci, a Bakar se ne spominje); putnički vlak na Rivi i na Brajdici; klasika umjesto DMV na pruzi Karlovac-Metlika. Ostalo mi baš i nije nešto privlačno.

Ipak, ova zadnja stavka me malo "rajca" da sjednem u auto i potegnem do Ozlja, ako uspijem dobiti slobodan dan tada, pa da se utaborim negdje na onoj Seabralovoj lokaciji uz Kupu, ali za to treba prvo doći do kakve informacije iz Karlovca...

______________________________________
Turistički vlak u Rijeci - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost sri 19 svi 2010 - 23:49

Jean je napisao/la:... ali za to treba prvo doći do kakve informacije iz Karlovca...
Pokušat ću ja sutra što "iskopat" na riječkom kolodvoru. Možda su dobili kakav plan puta u Putničkom prometu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Marioo sri 19 svi 2010 - 23:50

I ako netko ima volje i nekakav filmic snimiti yes
I ako se ide do Ozlja javi nije to daleko od ZG Smile
Marioo
Marioo

Broj postova : 456
Age : 42
Lokacija : Zagreb
Registration date : 12.05.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost sri 19 svi 2010 - 23:56

Marioo je napisao/la:I ako netko ima volje i nekakav filmic snimiti yes
...
Bit će dobro ako tko snimi i kakvu fotografiju u Rijeci a filmić će bit k'o dobitak na lutriji mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost čet 20 svi 2010 - 19:43

tomo je napisao/la:Pokušat ću ja sutra što "iskopat" na riječkom kolodvoru. Možda su dobili kakav plan puta u Putničkom prometu.
Bio ja danas u Putničkom prometu, čovjek me samo blijedo gledao kad sam mu pričao o dolasku engleza mrgreen . Oni pojma nemaju da neka grupa dolazi posebnim vlakom u HR. Doduše imaju još 30 dana da to saznaju yes . Po ovome ispada da mi znamo puno puno prije nego što HŽ sazna za neke događaje rolling on the floor kul . A kako me je tek pogledao kad sam mu spomenuo odlazak u Bakar lud od smijeha rolling on the floor ... Shocked ... rolling on the floor !

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Miha čet 20 svi 2010 - 21:27

Meni bi bilo čisto neugodno više ići ih išta pitati nakon ovakvog događaja... mrgreen
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost čet 20 svi 2010 - 21:40

Zašto? Zašto bi ja trebao osjećati neugodnost? To je njihova sramota (HŽ-a) a ne moja što ja neke stvari znam daleko prije njih (HŽ-a). Ali to netreba čuditi s obzirom da znamo koliko je HŽ inertan unutar samog sebe.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Narcis čet 20 svi 2010 - 21:42

Pa pitanje je, da li su ti englezi uopće ni kontaktirali HŽ ?
Po meni nisu, zato ni u HŽ-u nemaju pojma o nikakvom posebnom vlaku.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Turistički vlak u Rijeci - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by ZlayoZg čet 20 svi 2010 - 21:46

Zamisli naši kažu ´ajmo nazad i ne mognu dalje od Šapjana. lud od smijeha
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 39
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Narcis čet 20 svi 2010 - 21:56

ZlayoZg je napisao/la:Zamisli naši kažu ´ajmo nazad i ne mognu dalje od Šapjana. lud od smijeha
Ne bi to bilo niš čudno, sjetite se samo Bosphorus-a prošle godine, doduše on nije išao nazad, ali zato....znamo već.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Turistički vlak u Rijeci - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost čet 20 svi 2010 - 21:56

Narcis je napisao/la:Pa pitanje je, da li su ti englezi uopće ni kontaktirali HŽ ?
Po meni nisu, zato ni u HŽ-u nemaju pojma o nikakvom posebnom vlaku.
Vidi ovo što sam kvotao iz Phalanxovog uvodnog posta:
Phalanx je napisao/la:... javio mi se kolega "railfan" Philip Wormald koji organizira Turistički vlak u naše krajeve, ...

Hello Igor

I am please to say we have permission from HZ to run our special train in the Rijeka region ...
... po ovome jesu thinking icon_whoknows . Ma ako ništa druga ja ću 21.06. doć na kolodvor iz radoznalosti će se taj vlak materijalizirat ili ne mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Miha pet 21 svi 2010 - 8:59

Dosta im je karta skupa gledajući na normalne cijene Hž-a, ali pošto je to izvanredni vlak onda se još da razumjeti njegova visina. Inače za tu cijenu bi ja recimo mogao doći do Rijeke i nazad vlakom.
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost pet 21 svi 2010 - 9:05

Miha je napisao/la:... Inače za tu cijenu bi ja recimo mogao doći do Rijeke i nazad vlakom.
... i još te netko ovdje dočeka i napravi eksn po Rijeci. eksn je, naravno, mukte mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost čet 3 lip 2010 - 8:31

U riječkom "Putničkom prijevozu" još nemaju nikakvog pisanog traga o naumu engleza da poharaju HŽ pruge mrgreen . Čak dapače, čovjek koji tamo radi blijedo me gledao dok smo razgovarali o tome!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Miha čet 3 lip 2010 - 11:39

Pa nije valjda da misle mimo Hž-ovog znanja opaliti do Rijeke ludom vožnjom Slovenskih loksi grinko
Miha
Miha

Broj postova : 576
Age : 33
Lokacija : grad Đakovo (Croatia)
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Gost čet 3 lip 2010 - 11:48

Naravno da to nije moguće, nemože se samo tako ući u HR i vozit po našim prugama. Ipak se moraju poštivat neka pravila. Oni mogu doći samo do Šapjana sa SŽ lokomotivom ali dalje od toga ne. Dalje ih mora vuć neka od naših (HŽ-ova) lokomotiva. Naravno uz prethodni dogovor i odobrenje sa HŽ-om. Još do HŽ-a u Rijeci nije stigla nikakva obavijest o ovome što mi je i potvrdio taj čovjek koji brine o putničkom prijevozu. Stvar je u tome što smo mi obavješteniji daleko prije nego HŽ mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Turistički vlak u Rijeci - Page 2 Empty Re: Turistički vlak u Rijeci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.