Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da se podsjetimo

+15
Thommo
borna
klek
NP-549
inflameswetrust
kiki273
ICE-3M
portos
Silver
noone
Jean
DD
Pfaff
Narcis
Damir
19 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Stranica 1 / 10. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Da se podsjetimo Empty Da se podsjetimo

Postaj by borna uto 24 ruj 2013 - 17:34

Ima podosta članova foruma koji se nisu niti rodili u pionirsko (i herojsko) doba osvajanja svemira...


A evo i nešto novijega...
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8892
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Damir uto 24 ruj 2013 - 17:39

Ti si Borna ono kak bi se reklo kralj nad kraljevima.
Malo se dotakneš željeznice,malko maketarenja,brodova i hop već si u svemiru...grinko 
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by borna uto 24 ruj 2013 - 17:43

Pa da ne dosadim samo jednim te istim, a osim toga 1.000 je blizu pa žurim...lud od smijeha 
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8892
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty NOVOSTI ZA VOZAČE Vozilo se ne može registrirati ako kazne nisu plaćene

Postaj by borna pon 2 pro 2013 - 9:50

Nova pravila za vozače vrijede od prvog siječnja, a cilj im, ističe ministar Orsat Miljenić, uvođenje reda. Naime, od 1. siječnja 2014. godine, vozači neće moći registrirati auto ako nisu platili kaznu za prometni prekršaj. Svaka kazna će biti evidentirana u posebnom registru koji će biti umrežen s institucijama.
Tako su spremne i stanice za tehnički pregled koje su već sada međusobno umrežene, a njima će Ministarstvo pravosuđa morati osigurati baze podataka u kojima će moći provjeriti za koje vlasnike vozila postoje neplaćene kazne.
Da je uvođenje reda potrebno govori i podatak da je u posljednje četiri godine naplaćeno samo 12 posto kazni.
Osim što stručnjaci pozdravljaju nova pravila, ističu i kako bi kazne trebale biti rigoroznije, odnosno novčane kazne puno više, piše Dnevnik.hr.
Pored plaćanja kazni, novost je i da svatko tko napravi prometni prekršaj ima rok od tri dana platiti kaznu po popustu od 50 posto i smatrat će se da je kazna plaćena u cijelosti. Do sada je to važilo samo za kazne plaćene na licu mjesta.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8892
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Narcis pon 2 pro 2013 - 10:50

Da se samo nadovežem na to, da se i kazna za prometni prekršaj, na licu mjesta može platiti i kreditnim karticama ne samo gotovinom.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Da se podsjetimo Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Da se podsjetimo 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Pfaff pon 2 pro 2013 - 11:16

Narcis je napisao/la:Da se samo nadovežem na to, da se i kazna za prometni prekršaj, na licu mjesta može platiti i kreditnim karticama ne samo gotovinom.
Samo ako je drot odgovarajuće tehnološki opremljen, a predmnijevam da će ih većina tvrditi da nisu jer je ipak najljepše muljati s gotovinom kul 

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Da se podsjetimo Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11138
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Narcis pon 2 pro 2013 - 11:23

Navodno da su opremljeni mobilnim POS uređajima, pokazala mi kolegica prije par dana, njihov slip, odnosno potvrdu za kupca.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Da se podsjetimo Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Da se podsjetimo 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by DD pon 2 pro 2013 - 12:17

Naravno da jesu opremljeni mobilnim POS uređajima,osjetio ja na vlasitiom novčaniku čak daju i popust:smiling devil: 
DD
DD

Broj postova : 234
Lokacija : RIJEKA
Registration date : 20.07.2011

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Gost pon 2 pro 2013 - 12:47

denisRI je napisao/la:... daju i popust ...
Sezonski ili trajni ... kul 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Jean uto 3 pro 2013 - 3:58

A šta ako namjeravam podnijeti prigovor na izrečenu mi kaznu? Moram čekati da pravosuđe (koje je inače poznato po svojoj brzini i promptnosti rješavanja slučajeva) odradi svoje da bih registrirao auto?

Što ako za izrečenu kaznu nemam novca, nego ju želim "odležati" ili odraditi za opće dobro?

Opet otkrivamo "toplu vodu" i prebacujemo lopticu krivnje na malog čovjeka. Ako su sudovi spori i neučinkoviti, za to trebaju odgovarati suci, predsjednici sudova i ministar pravosuđa, a ne vlasnici vozila.

Konkretno: pred par godina neoprezno vozeći "naguzio" sam auto koji je naglo zakočio. Bilo je to par dana prije nego mi je isticala registracija. Tip kojeg sam nabio iako nije imao štete više od 500kn inzistirao je na dolasku policije na uviđaj i oderali su mi 500 kuna kazne na licu mjesta ili prekršajni sud. Kako nisam imao love da odmah platim 500 kuna, prijava je otišla sucu za prekršaje. Poziv na očitovanje kod suca za prekršaje uslijedio je dobrih 7 mjeseci kasnije, a rješenje o kazni još dva tjedna nakon toga. Žalio sam se na izrečeno rješenje u roku 8 dana i dobio novo rješenje (žalba je djelomično prihvaćena) nakon još mjesec dana. Tada sam tako "smanjenu" kaznu platio. Da niti tada nisam htio platiti, imao bih rok još 8 dana za podnesti zahtjev za rad na slobodi za opće dobro i čekao bih još minimalno mjesec dana da odradim svoju kaznu.

Tako se kazna može vući i godinu dana. Šta ja trebam tih godinu dana voziti neregistriran auto i riskirati da poberem još jednu (poveću) kaznu?

______________________________________
Da se podsjetimo D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Gost uto 3 pro 2013 - 8:15

Jean je napisao/la:.... Šta ja trebam tih godinu dana ...
To ti je rizik posla kul 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by borna uto 3 pro 2013 - 15:01

Jeli znaš zašto je "naguženi" inzistirao na dolasku policije ? Ja sam imao 2-3 slična slučaja u zadnjih 10-ak godina, prvi puta me jako
interesiralo zašto se čovjek radi par sitnih ogrebotina toliko nervirao. Imam poznatoga koji radi u jednom osiguranju i otkrio je da je
čovjek imao 12.000 kuna štete!? (moš mislit, imao je vezu i lijepo su podijelili novce na račun svih nas!)
I kod druga dva slučaja sa banalnim štetama je bilo slično!
Sad bi ja trebao svaki puta slikat štetu koju sam napravio i kad stigne osiguranja iznos naplate tužiti njegovo osiguranje radi prevare! Twisted Evil 
(a sam od toga nebih imao ništa direktne koristi, samo gubitak vremena ako ne i novaca)
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8892
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by noone sri 4 pro 2013 - 18:52

borna je napisao/la:Jeli znaš zašto je "naguženi" inzistirao na dolasku policije ? Ja sam imao 2-3 slična slučaja u zadnjih 10-ak godina, prvi puta me jako
interesiralo zašto se čovjek radi par sitnih ogrebotina toliko nervirao. Imam poznatoga koji radi u jednom osiguranju i otkrio je da je
čovjek imao 12.000 kuna štete!? (moš mislit, imao je vezu i lijepo su podijelili novce na račun svih nas!)
I kod druga dva slučaja sa banalnim štetama je bilo slično!
Sad bi ja trebao svaki puta slikat štetu koju sam napravio i kad stigne osiguranja iznos naplate tužiti njegovo osiguranje radi prevare! Twisted Evil 
(a sam od toga nebih imao ništa direktne koristi, samo gubitak vremena ako ne i novaca)
Dolazak policije je obavezan ako se misli koristiti opcija kasko osiguranja. Inače se priznaje i izvještaj o nesreći.

noone

Broj postova : 25
Lokacija : zagreb
Registration date : 24.05.2009

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Silver sri 4 pro 2013 - 19:51

borna, imaš prejak auto za grad. Ti svakom utekneš ali tebi drugi ne.mrgreen , dok ja recimo nikoga ne stignem (u gradskoj vožnji 50km/h) ali drugi mene stignu (sa 90km/h u gradu Evil or Very Mad ) i onda se ljute zašto zovem 112. Kažu mudri da razmak prilagođen brzini kretanja zlata vrijedi, a koje su kazne još malo pa kao platina grinko
Silver
Silver

Broj postova : 353
Age : 74
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by borna sri 4 pro 2013 - 20:50

U neka bolja prijašnja vremena imao sam i peglicu (nekoliko njih za redom) za grad a veliki za putovanja. O tim peglicama bi mogao napraviti
jednog dana (kad skeniram slike) veliku priču! Jedna je volila gubiti zadnje kotače (naročito desnog), s njom sam tako jednom skoro porušio benz.
pumpu kod Kraša, drugi put se zapalila pa sam navratio na benz.pumpu u Heinzlovoj da ju ugasim, treći puta....lud od smijeha 
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8892
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Gost sri 4 pro 2013 - 21:14

Eh da mi je videt Pfaffa u peglici rolling on the floor 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Narcis sri 4 pro 2013 - 21:18

dida je napisao/la:Eh da mi je videt Pfaffa u peglici rolling on the floor 
Jedino na zadnjem sicu,s time da se prednji maknu.kul 

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Da se podsjetimo Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Da se podsjetimo 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by borna sri 4 pro 2013 - 21:22

Jednom (ne)prilikom sam vozio jednu košarkašicu u peglici koja je na Bukovcu stopirala! Najprije se nećkala, ali kako joj se žurilo ipak se nekako
uvukla....
A sa peglicom no.1 sam davno vozio jednog starijeg punašnijeg napred te 3 prijatelja otraga (bili su između 180 i 190 visoki te svaki od 90 kg. u
prosjeku. No bilo je ljeto i nismo išli jako daleko (a naravno nije išlo niti brzo).hehe 
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8892
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Silver sri 4 pro 2013 - 21:25

jadna peglica, sve kosti si joj polomio. lud od smijeha
Silver
Silver

Broj postova : 353
Age : 74
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by borna sri 4 pro 2013 - 21:27

Ah sad kad sam vidio post iznad sam se sjetio da sam jednom prilikom vozio frižider U peglici (koju sam iznutra premjerio prije i maknuo zadnju
klupu). Prodavač u dućanu kad je vidio s čime sam došao po frižider (standardne veličine, visine 120 cm) mi je rekao da sam lud!
No ja sam izvadio obadva prednja sjedišta pa poprek unio frižider i gurnuo ga otraga, pa vratio prednja...lud od smijeha 
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8892
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Pfaff sri 4 pro 2013 - 21:31

dida je napisao/la:Eh da mi je videt Pfaffa u peglici rolling on the floor 
Bilo je i toga laugh 2 thanks 

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Da se podsjetimo Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11138
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Gost sri 4 pro 2013 - 22:06

Pfaff je napisao/la:Bilo je i toga laugh 2 thanks 
Pa i rek'o sam ... da mi je to videt kul 

... jer znam kao ulaziš u Mareu a mogu mislit kako se "uparkiraš" u peglicu laugh 2

Al' da me se ne shvati krivo, poštujem našeg Pfaffa a i peglica je sasvim solidan bolid. Za svoje mogućnosti!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by borna sri 4 pro 2013 - 22:18

Ja sam svojom zadnjom peglicom išao u 6 ujutro iz Zagreba, u 8.15 bio u Lovranu (sa ženom na kontrolu), u 10 smo krenuli natrag pa sam se
stigao okupati u M.dragi i malo pojesti, u 13.30 smo bili u Zg i ja na poslu u 14 (do 22 navečer)
Doduše imala je karike od BMW-a (kad ih je trebalo mijenjati slučajno sam otkrio da pašu karike od motora 2 litre sa 6 cilindara)hehe
i bila je umjereno nabrijana (kompresija, dupli karb. od 850 specijala, elektronko paljenje, super obavezno)
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8892
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Pfaff sri 4 pro 2013 - 22:36

borna je napisao/la:i bila je umjereno nabrijana
Beam me up, Scotty! Razz 

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Da se podsjetimo Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11138
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Gost sri 4 pro 2013 - 22:37

borna je napisao/la:...  bila je umjereno nabrijana ...
Pa to sam i rekao ... bolid mrgreen

*****
Gle gle kako smo uočili isti detalj lud od smijeha rolling on the floor ali ga drugačije tumačimo mrgreen 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Da se podsjetimo Empty Re: Da se podsjetimo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 10. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.