Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Autotrans - linije

+7
Narcis
kiki273
novi_shef
NP-549
kriticar
5ar
gaspa
11 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Autotrans - linije Empty Autotrans - linije

Postaj by gaspa uto 8 vel 2011 - 9:15

Sto ljudi - sto ćudi. Ili sto zanimacija. Sto predmeta interesa. Nekog zanima sastav flote, nekog dnevni rasporedi, nekog tehničke karakteristike... ja sam pak orijentiran prema linijama, a s njima povezanim i tabelama. Pa onda sad vučem nešto iz povijesti, jednu liniju meni nepoznatog odredišta. Sve je počelo, naravno, s tabelom. Riječ je o PJ Crikvenica. A na tabeli je posalo NOVI LEDENICE BREZE RADINJE. Polazak je bio u 16:00 iz Novog. Gdje je Novi - znam. Bio. Gdje su Ledenice - znam. Bio. Gdje su Breze - znam. Bio. Ali gdje je to Radinje? Ne nađoh ga ni na jednoj specijalki, ni u popisu naselja Zavoda za statistiku.

Hajde, znalci, da vas (vidim? čujem?) čitam!

Nastavivši cestom od Ledenica preko Breza ka Stalku duž ceste nema naselja. Stalak je usamljena lugarnica, već daleko izvan crikveničkih administrativnih granica. Sporedni odvojci od Ledenica do Breza su nekako skromni, a zaselaka ima.

Od drugih linija u kraju bila je i CRIKVENICA SELCE BRIBIR BATER i ta je u potpunosti locirana. Do Batera je bilo više vožnji dnevno ali do Radinja samo ta u 16:00. Linije za Bile i Juriće su već jugoistočnije i nisu u tom području.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by 5ar čet 17 vel 2011 - 23:40

Ne znam da li je stvarno pisalo Radinje na zadnjem mjestu jer se ja sjećam iz sredine 80-tih da je bilo na sredini table, to je selo iza Batera na cesti prema Brezama desno negdje kamo i Mataija Draga.
5ar
5ar

Broj postova : 278
Age : 44
Lokacija : Krk
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by gaspa pet 18 vel 2011 - 11:08

Pisalo je, pisalo... ali sedamdesetih. Svakodnevno mi je prolazio kraj kuće u kojoj sam ljetovao pa sam ga se nauživao. A to bi značilo da je prvo išao u Breze a na povratku kroz Radinje. Ili je vozač bio iz Radinja pa je bus tamo prespavao. Pretpostavljam da cesta odn. moguće okretište u Mataija Dragi nisu bili primjereni za autobusni promet.

A sad mi je opet uroniti u specijalke... mrgreen

U svakom slučaju hvala na pomoći

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar sri 18 srp 2012 - 19:36

Autotrans ove sezone vozi dva polaska iz Dubrovnika u Sarajevo.
Prvi u 0800 sa povratkom iz Sarajeva u 1430,
a drugi u 1300 sa povratkom u 2230.
Zadnjih dana gbr.1104 vozi ovaj drugi.
Ranijih sezona je vozio samo jutarnji sa povratkom navečer.
Jutarnji sezonski polazak iz Dubrovnika za Velu Luku sa povratkom popodne odrađuje neoplan jetliner od Šabadina.
Slikao sam ga, ali slika je loše ispala pa je nebi stavljao

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar ned 5 tra 2015 - 12:19

Danas viđen gbr.1109 sa naljepnicama DUBROVNIK - AIRPORT na bočnim i zadnjem staklu. Ima li to kakve veze sa obrtom DARE koji je imao koncesiju i autobusima AMESa obavljao taj prijevoz?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by NP-549 ned 5 tra 2015 - 12:35

Možda je uskočio umjesto nekog, ili je nevrijeme pa ide više buseva umjesto aviona. Takav je kod nas običaj kad se nemože sletit na Krk
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar ned 5 tra 2015 - 13:18

Nije to nikakvo uskakanje. Na boku je velika naljepnica potpuno preko svih stakala sa natpisom DUBROVNIK - AIRPORT koja se preko zadnjeg bočnog stakla s lijeve strane prelazi u sliku, a natpis je i na zadnjoj staklenoj stjenki.
Javljeno mi je jutros, a sad sam ga vidio s lijeve strane uživo na polasku u 1300.
Dare je ranije vozio tu liniju sa registriranim polascima, dok je Atlas vozio šatl koji je bio vezan za avione i njihove linije, tako da je polazak iz Dubrovnika bio sat i po prije polijetanja aviona na liniji za koje su obavljali prijevoz, a sa aerodroma se išlo po slijetanju aviona i izlasku putnika te linije iz pristanišne zgrade.
I ranije je Autotrans vozio neke linije na kojima je Dare(Dalmatinac) ima(o) koncesiju. Tako sam početkom 2004. stare Tamove 260A116P(80x) te tada relativno novog 1147 viđao na liniji Split - Omiš.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar uto 7 tra 2015 - 15:22

Danas sam vidio i gbr.1051 sa istim naljepnicama.
Autotrans - linije 1051_zpsmr1zg5be
Polazak u 1200 iz Dubrovnika.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar sri 8 tra 2015 - 14:38

Na tabli linije umjesto Autotrans piše Dalmatinac. Relacija Dubrovnik - Aerodrom Ćilipi. Naljepnica sa natpisom koji se vidi i na slici je i na prednjoj šajbi u gornjem dijelu široka 15-20 cm. Znači ipak voze županijsku liniju za koju koncesiju ima obrt Dare(Dalmatinac). Ali čini mi se da je to linija Dubrovnik - Močići, selo koje teritorijalno završava prije ulaska na Aerodrom kad se ide iz pravca Dubrovnika. Ako je tako onda na Aerodrom voze izvan okvira koncesije. Ne znam točno pa ne mogu biti kategoričan.
I da, Atlas i dalje vozi šatl.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by novi_shef sri 8 tra 2015 - 16:25

Sa čime pak Atlas vozi? Kojim vozilima?

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar sri 8 tra 2015 - 18:11

Onim koje ima u floti. Ove zime viđao sam 3 setre S315GT-HD, jedan Marko Polo, a u sezoni ih bude još.
A da si čitao moje postove u topicu Atlas znao bi za barem tri od ta četiri. Četvrti je treća S315GT-HD registracije DA888CK. Mislim da je iznajmljena od HERC toursa. Registraciju uzmi s rezervom jer je pišem po sjećanju.
Sezona, barem u zračnom prometu se zahuktava pa bi mogli vrlo brzo priključiti još koji bus.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar pet 10 tra 2015 - 11:42

Prošetao sam do AK i tamo postoji raspored veza za Aerodrom od Atlasa, Autotransa i Dare. Navedene su i cijene. Atlas 40Kn, a Autotrans 35Kn. Za Daru nije. Darina cijena ove zime bila je 35 isto kao i Atlasova. Dali je on ostavio istu ili promijenio kao Atlas?
Dakle Autotrans je potpuno novi servis koji nema veze s Darom. Žestoka konkurencija.
Zanimljivo da u Autotransu navode pogrešno odredište. Piše Ćilipi iako se mjesto koliko ja znam zove Čilipi.
I ispravka prethodnog posta: registracija setre je DA588CK.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by gaspa pon 16 svi 2016 - 11:32

Čitam Vozne redove za županijske autobusne linije 2016. Županijske komore Dubrovnik na koji nas upućuje autor jednog nedavnog posta iz teme Libertas.

Dakle... oci  mad  razočaranje ...

Samu formu odn. način ispunjavanja formulara ćemo zanemariti, ma kako - najblaže rečeno - neobična bila. Ali, što se to događa s brojem vožnji? Devet (9) direktnih (dakle, bez usputnih zastajkivanja) cjelogodišnjih svakodnevnih (!) vožnji Dubrovnik-Metković? Svaka čast, zavidna razina prijevoznih mogućnosti za županijski živalj. Ali, pridodajmo tome i osam takvih direktnih cjelogodišnjih svakodnevnih vožnji Dubrovnik-Ploče (+ još 2 sezonske). Jesu li one vezane za kakve vlakove?

Da ne ispada da ne želim prosperitet dalekim hrvatskim krajevima u kojima se narod zna buniti da su od svih zaboravljeni, naprotiv. No, hajdemo se pozabaviti i otočnom problematikom. Mnogi naši otoci, doduše, imaju ceste, i autobuse ne gledaju više samo na vijestima i u slikovnicama. Ali korčulanski standard - e, to je nešto ravno Švicarskoj. Linija Lumbarda - Vela Luka prometuje cijele godine, svakim danom (dakle i petkom i svetkom) - pas'te sad ovo - svakih 19 minuta, za što im treba 10 (deset!) vozila. Pa tako dobro nije povezana ni Rijeka s Opatijom, ni Split s Trogirom, ni...

Je l' to Autotrans, otkad se presedlao na Cres, postao blagonaklon prema otocima? Ili je izgubio neku okladu, pa mora voziti? Ili se na Korčuli broj stanovnika odjednom udeseterostručio? Ili je općina dobila Eurojackpot pa može subvencionirati ovakav luksuz? Ili, naprosto, papir svašta trpi? (računajući na možebitnu kategoriju zaposlenih administrativaca koji ionako od svega neće razumjeti ništa)

EDIT: U međuvremenu sam ponešto shvatio. Zanemarimo Metković i Ploče, tu u voznom redu nije riječ o županijskim nego najmanje o republičkim linijama. Posebno je čudan Croatia Bus koji ima iz Dubrovnika 13 polazaka a u suprotnom smjeru samo 1 - odn. sve linije idu kao u isto vrijeme - i to u 3:45 iz Ploča. Ali polilema Korčula ostaje. A i Orebić-Ston vozi cijelu godinu svaki dan svakih 39 min (đe nađoše baš 39?! - valjda da im se nitko ne uvalja između)

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kiki273 pon 16 svi 2016 - 13:26

Da, mislim da je 39 upravo zato da im se nitko ne uvalja između.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar uto 2 svi 2017 - 16:36

Autotrans je ponovo počeo jučer voziti na sezonskoj liniji Dubrovnik - Airport.
Prijevoz obavljaju dvije setre S315GT-HD gbr.1048 i 1449 s po staklima polijepljenim prigodnim natpisima.
I Linija Dubrovnik - Trst koja zimi prometuje samo vikendom izgleda od jučer prometuje svaki dan i dalje u kooperaciji sa Autotransportom Šibenik. Za Autotrans voze autobusi iz PJ Brač, najčešće Tourismi gbr.1455 i 1456.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar sri 3 svi 2017 - 16:27

Na prijevozu za školu na Mljetu angažirani su gbr.1407 i 1418. Za školu u Stonu gbr.1429, a za školu u Janjini gbr.1332.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar pet 15 pro 2017 - 11:53

Je li moguće da Autotrans više nema liniju Ogulin Zagreb i obratno?

A na Mljet je poslan novi Master gbr.1533, a stariji 1407 sada vozi djecu u Stonu.
Crafter 1429 prebačen je u PJ Primorsko Goransku.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by Narcis pet 15 pro 2017 - 18:26

Moguće je da više nemaju tu liniju, baš sam neki dan malo istraživao, nema Ogulina na stranicama Autotransa, ni Autobusnog kolodvora Zagreb. Zanimalo me je koliko je polazaka dnevno Ogulin-Zagreb i obrnuto u odnosu na vlak, ipak vlak im je jedina opcija.

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Autotrans - linije Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Autotrans - linije 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by NP-549 sub 16 pro 2017 - 10:24

Nema ni linije Ogulin-Rijeka više. Ni preko Delnica, ni preko Senja.
Možda su povezani na Ogulin-Vrbovsko pošto tamo sad staje puno linija Rijeka-Zagreb pa imaš vezu sa presjedanjem. Neznam ni koliko je buseva u PJ Ogulin, očito voze samo teški lokal i škole.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar pon 5 vel 2018 - 15:19

Što se događa sa Arriva Express linijom za Munchen? Prema neslužbenim info liniju i autobuse je od početka godine preuzeo Autotrans. Autobusi koji voze na toj liniji, isti oni koji su vozili za Panturist, imaju naljepnicu Autotransa na vratima, ali ne i redovni gbr. Autotransa.
Međutim od 01. veljače sigurno, a možda i dan ili dva ranije polazak u 15:00 iz Zagreba vozi redovno bus Croatia Busa.
Sinoć je i polazak u 23:00 vozio Croatia Bus. Jutros u sedam je išao Panturist bus sa naljepnicom Autotransa, a sada u tri popodne opet CB.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by buShip fun pon 5 vel 2018 - 15:47

Da nisu i CB kupili?

buShip fun

Broj postova : 291
Lokacija : Rijeka
Registration date : 12.04.2012

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar uto 6 vel 2018 - 19:18

Nisu, ne boj se. Zelenika se ne da.
Zato Mate fakn pregovara o prodaji, ali ne ovaj put sa Autotransom.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar sub 17 vel 2018 - 16:14

Hoćemo li dogledno vrijeme viđati Arrivine autobuse i na liniji Zagreb - Split i obratno?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by kriticar ned 22 pro 2019 - 9:49

kriticar je napisao/la:Što se događa sa Arriva Express linijom za Munchen? Prema neslužbenim info liniju i autobuse je od početka godine preuzeo Autotrans. Autobusi koji voze na toj liniji, isti oni koji su vozili za Panturist, imaju naljepnicu Autotransa na vratima, ali ne i redovni gbr. Autotransa.
Međutim od 01. veljače sigurno, a možda i dan ili dva ranije polazak u 15:00 iz Zagreba vozi redovno bus Croatia Busa.
Sinoć je i polazak u 23:00 vozio Croatia Bus. Jutros u sedam je išao Panturist bus sa naljepnicom Autotransa, a sada u tri popodne opet CB.
Gornji post je datiran 05. 02. 2018, a ima više od tjedan dana da Autotrans više ne vozi ni polazak u 07:00 za Munchen. Vozi ga CB. U međuvremenu je onaj popodnevni u 15:00, kasnije kraće vrijeme prebačen na 13:30, kao i njegov povratak ukinut prije nekoliko mjeseci u potpunosti. nakon što ga je vozio CB.
Dakle od linija koje su uspostavljene Panturistovim autobusima pod brendom IC bus, pa rebrandirane kao Arriva Express nije ostalo ništa.  Više ni jednu ne voze autobusi Arrive.
Kako su planeri iz Arrive tako promašili?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by ICE-3M ned 22 pro 2019 - 10:14

Na tuoringovoj stranici piše da taj polazak u 7 kao i povratak u 15.45 još postoji., a ti veliš da je ukinut? S ovim u 15.45 putujem svaka dva tjedna, pa mi se ovo ne sviđa. Jesi 100% siguran da je ukinut?
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Autotrans - linije Empty Re: Autotrans - linije

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.