Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iznad Škrljeva, 28.06.2011

+3
Narcis
Damir
seabral
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Empty Re: Iznad Škrljeva, 28.06.2011

Postaj by Damir pet 1 srp 2011 - 21:44

Pa za kojega vraga imaš nas Riječane koji znaju puteve AVNOJ-a bez GPS-a,a ne zoveš Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 334372
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Empty Re: Iznad Škrljeva, 28.06.2011

Postaj by Jean sub 2 srp 2011 - 1:13

Odlično, Seabral! Cipelcug® ekšn punom parom ponovno praši ovim forumom! maestro

Par sitnih dopuna:


Koliko se ja kužim u botaniku, ovo je divlja kamilica...


Desno se odvaja kolosijek za Industrijsku zonu Kukuljanovo. Nakon cca. 1500m račva se na dva: lijevi ide u krug Luke Rijeka, desni se opet nakon petstotinjak metara račva na dva od kojih se krajnji desni odmah račva na više manjih (Velpro, Građa, još dvije-tri manje firme...), a od desnog se odvaja kolosijek za Metis, a sam kolosijek nastavlja kroz krugove više firmi (Baumit, Končar...) i završava u razini LIDL-a. Istraživanje i dokumentiranje smo započeli Narcis i ja u ožujku, ali ostalo je još dosta toga za obići i poslikati.


Trafostanica Meline - jedna od 4 najvažnije točke (uz Obrovac, Konjsko kod Splita te Tumbri u blizini Zagreba) elektrodistributicijske mreže Hrvatske.

Jedan detalj: četiri vlaka, a samo dvije lokomotive: 1061-103 i 1061-106.

______________________________________
Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Empty Re: Iznad Škrljeva, 28.06.2011

Postaj by seabral sub 2 srp 2011 - 8:18

Damir je napisao/la:Pa za kojega vraga imaš nas Riječane koji znaju puteve AVNOJ-a bez GPS-a,a ne zoveš Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 334372
Da si na krivom puteljku, to najčešće skužiš tek kad se nađeš usred ničega ili se pak puteljak toliko suzi da ti šikara uz cestu dere i lijevu i desnu stranu auta ... Wink
A kako ćeš onda telefonom nekome objasniti gdje se nalaziš, kad to ni sâmom tebi tada nije jasno ? mrgreen

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Empty Re: Iznad Škrljeva, 28.06.2011

Postaj by seabral sub 2 srp 2011 - 8:41

@Jean: hvala ti na komentarima i dopunama super2

Jean je napisao/la:Koliko se ja kužim u botaniku, ovo je divlja kamilica...
Najvjerojatnije si u pravu ... ja sam napisao ono šta je najsličnije onom cvijeću koje poznajem (a ne poznajem ga baš tako puno). I mislio sam si da neću pogoditi .... Embarassed

Jean je napisao/la:Desno se odvaja kolosijek za Industrijsku zonu Kukuljanovo. Nakon cca. 1500m račva se na dva: lijevi ide u krug Luke Rijeka, desni se opet nakon petstotinjak metara račva na dva od kojih se krajnji desni odmah račva na više manjih (Velpro, Građa, još dvije-tri manje firme...), a od desnog se odvaja kolosijek za Metis, a sam kolosijek nastavlja kroz krugove više firmi (Baumit, Končar...) i završava u razini LIDL-a. Istraživanje i dokumentiranje smo započeli Narcis i ja u ožujku, ali ostalo je još dosta toga za obići i poslikati.
Po ovom šta si napisao, tih industrijskih pruga fakat ima dosta. Sva sreća da nisam krenuo dalje u istraživanje, jer bi mi pojelo svo preostalo vrijeme. Ali ta tema je i meni više nego interesantna. Nadam se da će mi kćer opet jednom poželjeti doći u Rijeku ... rado bih obišao ostatke kolodvora Ivani i ove industrijske kolosijeke. Very Happy

Jean je napisao/la:Jedan detalj: četiri vlaka, a samo dvije lokomotive: 1061-103 i 1061-106.
Još ako su bili isti strojovođe, mogli su si misliti svoje o manijaku koji po onoj vrućini stoji usred kamenjara i načekuje ih s fotićem Twisted Evil

Jean je napisao/la:Cipelcug® ekšn punom parom ponovno praši ovim forumom! maestro
Bilo je dosta mojih cipelcuga u veljači ove godine, kad sam u više etapa prohodao gotovo čitavu kumrovečku prugu. Very Happy
Ako ima interesa, postat ću i te hodopise/džunglopise ovdje na forum.

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Empty Re: Iznad Škrljeva, 28.06.2011

Postaj by LLeon sub 2 srp 2011 - 23:34

Izvrsno. maestro Tako treba, cipelcug po svim vremenskim uvjetima, a ne kukat i izvlačit se na prozirne alibije.
Fotke, odlične. Na tekst nemam više što dodati ili ispraviti, sve je već učinjeno.

seabral je napisao/la:Nadam se da će mi kćer opet jednom poželjeti doći u Rijeku ... rado bih obišao ostatke kolodvora Ivani i ove industrijske kolosijeke. Very Happy
Ne znam koliko ti je ovaj dio poznat, ali Ivani su ti stvarno usput na putu između Krka i Rijeke. Ideš magistralom (D8 ), prođeš Bakar, na semaforu (jedan jedini na putu do Rijeke, onaj drugi 200 metara niže ionako nikad ne radi) nastaviš ravno i nakon bistroa Vidikovac (ja radio ogradu na terasi) kul nekih stotinjak metara dalje prvo skretanje desno na bijelu cestu. I više ne možeš promašit, samo dobro gledaj u cestu. mrgreen

seabral je napisao/la:a kad sam joj rekao da sam ispucao preko 500 fotki, rekla mi je: "stari, to baš nije normalno". Vama ostavljam da prosudite da li je bila u pravu Wink Smile
Apsolutno je u pravu. yes To nije normalno- to je bolesno. lud od smijeha
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Empty Re: Iznad Škrljeva, 28.06.2011

Postaj by seabral ned 3 srp 2011 - 9:23

Hvala, LL ! Nisam znao da je baš toliko jednostavno pronaći Ivane. super2
Budem pokušao nagovoriti kćer da opet odemo u Rijeku .... naravno, to ne radi sebe, nego radi nje i njenih frendica. hehe Laughing

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Empty Re: Iznad Škrljeva, 28.06.2011

Postaj by Jean ned 3 srp 2011 - 18:29

seabral je napisao/la:
Jean je napisao/la:Cipelcug® ekšn punom parom ponovno praši ovim forumom! maestro
Bilo je dosta mojih cipelcuga u veljači ove godine, kad sam u više etapa prohodao gotovo čitavu kumrovečku prugu. Very Happy
Ako ima interesa, postat ću i te hodopise/džunglopise ovdje na forum.

Naravno da ima interesa! Samo šibaj!

______________________________________
Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Empty Re: Iznad Škrljeva, 28.06.2011

Postaj by Pfaff ned 3 srp 2011 - 20:09

seabral je napisao/la:Budem pokušao nagovoriti kćer da opet odemo u Rijeku .... naravno, to ne radi sebe, nego radi nje i njenih frendica. hehe Laughing
Tsk, tsk! Iskorištavanje maloljetnica zbog vlastitih niskih pobuda... grinko

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Empty Re: Iznad Škrljeva, 28.06.2011

Postaj by seabral ned 3 srp 2011 - 21:38

Jean je napisao/la:
seabral je napisao/la:Bilo je dosta mojih cipelcuga u veljači ove godine, kad sam u više etapa prohodao gotovo čitavu kumrovečku prugu. Very Happy
Ako ima interesa, postat ću i te hodopise/džunglopise ovdje na forum.
Naravno da ima interesa! Samo šibaj!
OK, idućih dana ću postaviti prvi hodopis (tj. džunglopis), od Kumrovca do Zagorskih sela. yes

Pfaff je napisao/la:
seabral je napisao/la:Budem pokušao nagovoriti kćer da opet odemo u Rijeku .... naravno, to ne radi sebe, nego radi nje i njenih frendica. hehe Laughing
Tsk, tsk! Iskorištavanje maloljetnica zbog vlastitih niskih pobuda... grinko
Onda mi nema druge nego pričekati iduće ljeto ... onda ona više neće biti maloljetnica kul

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Iznad Škrljeva, 28.06.2011 - Page 2 Empty Re: Iznad Škrljeva, 28.06.2011

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.