Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S Pfaffom po Budimpešti

+3
ZlayoZg
novi_shef
Pfaff
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:48

Dvojka završava vožnju negdje iza zgrade parlamenta pa sam se odšećkao do Margit hída
Preko mosta vodi tramvajska pruga, ali tramvaji ne voze. Inače, u cijeloj Budimpešti tramvaji voze po prometnim pojasevima odvojenim od ostalog saobraćaja pa su brzine prometovanja zavidne. Na ovom mostu se lijepo vide poluloptaste izbočine na kolniku koje odvajaju tramvajsku prugu od ostatka kolnika. Još jedan primjer civilizirane organizacije prometa – barijera je dovoljna da osigura izdvojenost prometnog pojasa, a nedovoljna da ozbiljno ošteti vozilo koje slučajno tamo uleti.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest210

Lijepo dizajnirani ormarići instalacija. Ukopani u pijesak. Cijela je Pešta u pijesku – gdje god se malo zakopa, naiđe se na pijesak.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest211

Evo me na keju. Trabant spider

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest212

Evo i brodića. Čekam na ostatak horvat czoport-a

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest213

Osim polusatne vožnje, za 15€ dobili smo i čašu šampanjca

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest214

Par sličica s gornje palube

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest215

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest216

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest217

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:49

Tu ćemo se okrenuti

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest218

CET iz žablje (šaranske) perspektive

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest219

Kandelabri na mostu

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest220

A evo i kratkog filmića:



Po iskrcaju, utovarilo nas je u autobus i dovelo do Erzsébet hída. Tu lokaciju pamtim iz 1983. kad smo čekali Novu godinu u Pešti. Bila je zima sa puno snijega, a mi smo jednu večer odlučili papati u tada vrlo poznatom restoranu Mátyás Pince (Matijašev podrum – restoran se zove po kralju Matiji Korvinu). Most je iznad te lokacije, a tu su parkirali i autobus(e). Dobili smo voljno do 17:30 kad će nas pokupiti i odvesti u hotel kako bi se sretnici koji će za 25€ jesti gulaš i slušati Cigane stigli pernuti i urediti.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:49

Ja sam se odjednom našao s nekih tri sata slobodnog vremena. Što učiniti? Lokacija koju sam želio vidjeti (ali mi je bilo jasno da nemam vremena za to) je magyarski nacionalni željeznički muzej gdje među ostalim draguljima drijema i ona predivna parnjača koju smo s očima smagljivijemi gledali u Kotoribi na proslavi 150 obljetnice jedine željeznice u Europi koja nema aktivnu muzejsku parnjaču. Smišljeno – učinjeno. Dokopao sam se prvog metroa (crvena linija = M2) i zapalio put kolodvora Keleti.

Ovog lijevog poznam, taj je vlastoručno iskopao sušački lučki bazen S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 VidBudale

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest221

I odmah, licem u lice s trolejbusom. Bilo je to davno...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest222

Blista se k'o pisanica

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest223

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest225

Pogled na infrastrukturu

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest226

Jedna od vrata koja vode u kolodvorsku zgradu. Malo šmirglanja i pemzlanja ne bi škodilo...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest227

Da se ne kaže da nisam posjetio ni jedan budimpeštanski kolodvor...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest228

InterCity za Prag. Djeluje jako luksuzno.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest229

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:49

Keleti pu (Istočni kolodvor) je čeona stanica

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest230

Praksa zatvaranja perona pred polazak vlaka je odavno ukinuta, ali lesa stoji i danas. Nikad se ne zna. A onda možda dođu opet i peronske karte...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest231

Pročelje

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest234

Kolodvorska se zgrada dade bolje uslikati sa suprotnog boka, ali tu su nažalost neki radovi.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest236

Ja zapravo tražim autobus br. 30 koji bi me trebao odvesti do muzeja. Evo ga

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest237

Ima STIB pravo. Definitivno nije baš vrhunac razvoja autobusne tehnologije. Cijeli je pločnik oko njega zasran naftom pa zaključujem da nije jedini takav. Šole je vrlo ljubazan, objasnio sam mu što tražim (Gyermek museum?), a on me shvatio i pokazao mi da sjednem u prvi red partera, a on će mi već pokazati kada i što.

Mala digresija: Budimpeštanski javni prijevoz temeljen je još uvijek na opremi "iz onih vremena". Usprkos godinama i čestoj tehnološkoj nezgrapnosti, rekao bih da je u pravilu dobro održavana, vozila su čista i uredna, a cijeli sustav funkcionira kao dobro nauljen stroj. Svaka čast!

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest238

I krenusmo. Evo malo zvučne kulise...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Th_Budapest239

Unutrašnjost busa

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest240

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:50

I onda me iskrcalo. Tri koraka natrag pa u neki sokak, a dalje ću već naći. Jesss! Gdje ima vodotornjeva ima obično i željeznice. Ovaj je nekako u rodu s onim osječkim...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest241

Toplo, toplije...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest242

Vrućeeee!

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest243

Upravo kako piše na webu

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest244

Museum je, naravno zatvoren. U zimsko doba radi do 15:00. To je možda i dobro jer pretpostavljam da je razgledavanje ovog muzeja cjelodnevni zadatak.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest245

Mrak pada nevjerovatnom brzinom. U dubini slike, iza živice naziru se siluete parnjača.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest247

Ovdje treba doći ponovno. I to na cijeli dan, pogledati izloške, isprobati simulatore...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:50

Idem do busa. Natrag ću drugim putem. Iskrcao sam se na trgu heroja (by night)...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest251

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest253

... i spustio se u najstariju liniju metroa na starom kontinentu.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest254

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest255

Peštanci jako vole taj svoj stari metro-igračku. Tehnički gledano, to je malo bolji tramvaj ukopan u zemlju ispod bulevara Andrassy. Taj način gradnje poznat je pod imenom cut-and-cover metoda i karakterističan je za rane linije podzemne željeznice. Oprema je izvorna i odlično sačuvana

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest256

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest257

Lijevanoželjezni kapitel na vrhu čelične traverze

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest259

Peron. KV čini metalna šina pričvršćena za stropnu konstrukciju

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest258

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest264

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:51

Vagoni su žuti

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest260

Unutrašnjost

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest261

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest266

Kontrolno osoblje – ženski model

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest262

Vörösmarty tér. Kraj linije. Ovo ogledalo služi vozaču da provjeri da li su svi napustili vlak prije nego se prebaci na povratni kolosjek.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest267

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest269

I evo me opet na površini. Ponovno na Dvojku do Jelisavetinog mosta i u bus. Dan je, mogu reći, uspješno zaokružen.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest272

I to je kraj drugog dana...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:51

Nedjelja, 20. studeni 2011. Treći dan. Coda et finale...

Rano ujutro u cik-cak zore negdje oko 9:30 postrojilo nam je autobuse pred hotel

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest274

Bio sam umoran k'o pas i nadao sam se da ćemo polagano krenuti ka Rijeci, ali se ispostavilo da, poput onih nesretnika na feničanskom brodu pod komandom trgovca Epidemaisa u pričama o "Asterixu", nisam pažljivo pročitao ugovor tj. plan puta. Malo nas je vozilo okolo i na kraju iskrcalo na golemom parkiralištu desno (?) od trga heroja. I onda nam je priopćilo da imamo dva i pol sata vremena za razgledavanje i da svakako odemo u gradski park (Városliget ili što bi rekli Fiumani: Giardin pubblico) pogledati tamošnje znamenitosti...

Bilo je zima za po...peti se na kandelabar. Taj prostor je ogroman i prazan. Mislio sam da imam izravnu vezu sa sibirskom tundrom S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Chilly i prvi put sam tijekom boravka u ovom prekrasnom gradu bio prisiljen navući rukavice.

Prvo što sam ugledao bila je ova instalacija. Predstavlja pješčani sat. Ne piše ništa pa ne znam detalje. Čak i ne znam da li radi ni kako se okrene (leži na kotačićima). Ipak znaimljivo.
BTW, ja sam na par mjesta malo šaljivo rogoborio glede kipova u Budimpešti, međutim ja jako volim gradove koji imaju puno kipova. To mi djeluje nekako otmjeno i civilizirano. Osijek je nekoć bio takav, a u Zagrebu se stanje derastično popravilo po tom pitanju...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest275

Ovo je (teoretski) najotmjeniji predio grada pa je i gradski promet najtiši mogući

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest276

Ovo je nekoć bila naša ambasada. Sad je promijenila vlasnika.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest277

Lijepo. Sjećam se te epizode u političkom životu Magyarske – bilo je gadno. Nagyja i suradnike su namamili iz jugoslavenske ambasade pod lažnim obećenjem sigurnosti, a onda uhapsili, odveli u Rumunjsku i u tišini objesili kao upozorenje ostalim liderima sovjetskih satelita da se imaju uzorno ponašati. Nakon pada komunizma je rehabilitiran.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest278

Art deco gradski sat s oglasnim stupom.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest280

Bulevar Andrassy. Ambasade, konzulati, predstavništva... Desno se vidi ulaz u stanicu Metroa linije 1. (Millenium metro) Hösök tere (Trg heroja), a sam metro je zakopan ispod same ceste. Jako mi se sviđa drvored kandelabara.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest281

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:52

Onda sam se premjestio na sredinu trga, raskrečio stativ i napravio si jednu 360° panoramu Trga heroja

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest282

Arpad i njegove barabe

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest283

A ovo je onaj Bela što su ga Kalničani 'ranili šljivama, a poslije je ljetovao u Trogiru i pisao zlatne bule...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest284

Varosliget – most preko umjetnih jezera. Smrznutih

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest285

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest286

Anonimus je navodno bio kroničar Bele IV. U ruci drži olovku (?), a legenda kaže da će se onaj tko pomazi olovku vratiti u Peštu. Jedva sam dočekao svoj red jer je prije mene jedna Japanka toliko gladila olovku da sam pomislio da će se ista prometnuti u štap za šetnju...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest287

Istoimeni restoran (zatvoren). Ovaj štos sa "pokvarenim" uređajem za očitavanje kartica izvode i naši jadranski ugostitelji. Ovi tu su bar pristojni pa najave...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest288

Kupalište Széchenyi. Mislim da je najveće u Budimpešti. Ovo je ulaz iz pješačke zone. S druge strane je ulica pa tamo parkira otmjena čeljad u SUV-ima i s potpisanim sportskim torbama S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Mrgreen

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest289

Budimpešta je jedan od rijetkih europskih gradova koji se može pohvaliti stalnim cirkusom. Pravim, ne političkim...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest290

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:52

U zoološki neću ni u ludilu, tamo sam već bio. Osim toga sam se smrzao, a kafića ni u bunilu. I onda sam shvatio da se nalazim na trolejbusnom stajalištu ter da se 40+ godina nisam vozio tom napravom, a u džepu mi je ostala još jedna kartica.
Smišljeno – učinjeno. Uvaljao sam se u prvog koji je naišao i odvezao se par stanica – onako, za gušt.
Unutrašnjost vozila. Zanimljivo, nije mi se jednom dogodilo tijekom mojih bauljanja gradom da u vozilu javnog prijevoza nisam našao slobodno mjesto za sjedenje. Pretpostavljam da špice mogu biti gadne, ali ih valjda nisam okusio

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest291

Pogled naprijed. Vozači svih cestovnih vozila su u zatvorenim kabinama. Trolejbusi i autobusi imaju klizna vrata kabina.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest292

Evo kratke trolejbusne impresije. Ne znam da li se dobro čuje, ali trolejbus je vrlo tih osim instalacije stlačenog zraka pa svako toliko puše kao kit!

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Th_Budapest293

Malo infrastrukture. Ovo ja zovem komplikacijom

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest294

Iskrcao sam se iz trolejbusa upravo na stanici gdje sam večer ranije sišao s busa br. 30

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest296

Primjeri voznih redova. Izvanredno su praktično smišljeni. Pišu vremena svih polazaka (jedino nisam uspio shvatiti da li je to vrijeme dolaska busa na dotičnu stanicu ili negdje piše vremenski odmak od početne stanice kao što smo nekoć imali u Rijeci).
U glavi voznog reda je šema trase sa stajalištima, a stajališta u nastavku vožnje su numerirana od 0 – n. Taj dio trase je i označen crnom crtom. Ako nisi baš totalno S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Meshuge, ne možeš pogriješiti

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest297

Na vrhu piše broj linije i relacija. Autobusi su označeni plavom, a trolejbusi crvenom bojom.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest298

Onda sam se još 40 minuta smrzavao. Na kraju sam ušao u neki muzej, galeriju, što li, mislim da su imali izložbu El Greca, pronašao stolicu u ulaznom holu i meditirao na toplom dok nije došlo vrijeme polaska S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Pljuca

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 14:53

Kad smo konačno krenuli put domova naših, shvatio sam odjednom da naši turorganizatori iz nekog samo njima znanog razloga ne žele doći u Rijeku prije 21 ha (valjda zbog dnevnica) ter da na naš račun ubijaju vrijeme. Najprije smo dobili ponudu da za 13€ ručamo švedski stol u nekoj čardi. Moramo samo platiti cugu. Buduć smo ponudu čoporativno otklonili, reklo nam je za kaznu da moramo svakako vidjeti Balaton pa da ćemo se zaustaviti u Siofoku. Osim toga da na jezeru plavaju labudovi, patke i guske...

Balaton je stvarno ogroman – ne vidiš mu kraja. A ovo je galeb, vrsta ptice koju vodičkinja uopće nije spomenula. Naravno da ih tu ima jer po zimi stižu na odmor u Mrtvi kanal.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest299

Tipičan izgled kontinentalnog ljetovalita u zimskom periodu. Fali još samo čuvar plaže. Sve je zatvoreno, čak i javna ćenifa (100 HUF), a kafića nema ni u ludilu. Neki su već žutim pogledom gnjevno gledali vodilicu...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest300

Napokon sam našao leteće zvijeri – sklonile su se u kanal koji služi i kao zimovnik za razna jezerska plovila (imaju i trajekt)

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Th_Budapest301

Plovila

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest302

Onda smo napokon stali na nekoj tankšteli. Bila je to prilika da se utroši zadnja kovanica od 100 forinti, a i sve preostale devize. Neki su pohrlili do restorana iskoristiti diskontni bon iz zahoda (narod strahovito brzo uči)...

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest303

... a ja sam brzinskim uvidom u raspoložive artikle i njihove cijene ustanovio da je jedini artikal koji je po cijeni jednak onima u shopping centru prekoputa hotela – pivo u kanticama. Neki tvrde da magyarsko pivo nije bogznašto, ali meni je čisto podnošljivo pa sam preostala sredstva pretvorio u 14 kantica od pol litre. Moja S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Helga mi je kasnije odala priznanje izjavom da sam nabavio najveseliji magyarski suvenir.

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest304

Kad smo prošli tunel Tuhobić, uključio sam mobitel i obavijestio najbolju suprugu na svijetu da uskoro stižem. Ogovor je bio lakonski: "Počinjem kuhati!"

I evo kako me dočekala:

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest305

Kakav gulaš, kakvi bakrači – pečeni krumpiri i masna svinja su zakon!

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Budapest306

I to bi bilo to. Hvala na pažnji & strpljenju. Meni je bilo prekrasno, a vi ste, dragi čitatelji, imali mogućnost odustajanja u svakom trenutku, zar ne?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by novi_shef sri 23 stu 2011 - 16:25

Čista uživancija... i nije se tako strašno promjenilo otkad sam zadnji put bio. Čak su i ova vješala na Balatonu ostala.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by ZlayoZg sri 23 stu 2011 - 17:02

Nagy,Pfaff,mint mindig!Nagy képek és a szöveg. super2

(google translate) mrgreen
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by LLeon sri 23 stu 2011 - 20:56

Pfaff je napisao/la:(LL, čitaš Ti ovo?)
Pročitao u jednom dahu. bravo
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Narcis sri 23 stu 2011 - 22:39

Budimpešta je lijepi grad, trebalo bi malo više dana boraviti ako ćeš vidjeti sve, ali onaj željeznički muzej mora da je zakon, ima se sigurno cijeli dan boraviti unutra i razgledavati. super2

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Pfaff sri 23 stu 2011 - 22:49

Narcis je napisao/la:Budimpešta je lijepi grad, trebalo bi malo više dana boraviti ako ćeš vidjeti sve, ali onaj željeznički muzej mora da je zakon, ima se sigurno cijeli dan boraviti unutra i razgledavati. super2
Navodno su od nekih starih elektri napravili simulatore koje možeš voziti. I sve to za nekih dodatnih 800 forinti (3€) po slučaju...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Jean čet 24 stu 2011 - 0:32

A znaš napaliti masu... Sad bi i ja u Budimpeštu! Morat ćemo uskoro organizirati jedan kirandulaš.

Ovo vrijeme koje su turorganizatori "odrađivali" u povratku... Trebao si predložiti da idete redom od stanice do stanice, pa da usput poslikaš panorame "prekograničnog" dijela originalne Riječke pruge. Za stacion.tk smijesno

Inače čitajući ovaj putopis, čitavo vrijeme mi u glavi ovo (onaj tip sa čaša-cimbalom se baš fino uklopio):


Pfaff je napisao/la:
A ovo je onaj Bela što su ga Kalničani 'ranili šljivama, a poslije je ljetovao u Trogiru i pisao zlatne bule...
https://2img.net/h/i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/Budapest/Budapest284.jpg

To ovaj???


Pfaff je napisao/la:
Narcis je napisao/la:Budimpešta je lijepi grad, trebalo bi malo više dana boraviti ako ćeš vidjeti sve, ali onaj željeznički muzej mora da je zakon, ima se sigurno cijeli dan boraviti unutra i razgledavati. super2
Navodno su od nekih starih elektri napravili simulatore koje možeš voziti. I sve to za nekih dodatnih 800 forinti (3€) po slučaju...

Eto ideje za 018, 108, 109, 001...

______________________________________
S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 D18bcddd
Vi ste bili naš ponos i čelik. Skršeni u ljutoj buri u zori koja rudi.
Jean
Jean
Moderator
Moderator

Broj postova : 2140
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by gaspa čet 24 stu 2011 - 10:27

Nevjerovatno, oni Ikarusi su vječni...

Dobra ideja, Jean. Valja ponijeti katetere i vrećice i Budapest je naš.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

S Pfaffom po Budimpešti - Page 2 Empty Re: S Pfaffom po Budimpešti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.