Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

+14
LLeon
Damir
max
dan
ikar
echo
Edo Tijan
gorgoroth
Robert
Jean
2062 036
Trol_Rijeka
novi_shef
kriticar
18 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by Gost sub 22 svi 2010 - 23:13

Nije ni "Arca" puno bolja.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by max ned 24 lis 2010 - 0:00

thomcro je napisao/la:Nije ni "Arca" puno bolja.
A nije puno bolja, ali je bolja nevide se klime, nema aluminija... Smile
max
max

Broj postova : 224
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by Damir sri 20 lip 2012 - 21:50

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Osijek01nina
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by Damir sub 21 ruj 2013 - 22:28

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 942765_534343116653792_1446617813_n
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by Gost pet 14 stu 2014 - 15:20

"Ninočka" jutros promenila poziciju sa H1 na G12 a sve to uz pomoć 6 konjs... ljudskih snaga mrgreen  i malu pripomoć jedne barke (vidi se na prvoj fotki {"Tiha" })

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 DSC_4369_zps02ef9dca

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 DSC_4380_zps000e4f70

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 DSC_4390_zps53b486b0

Vizura je sad drugačija ...
Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 DSC_4391_zpsa732b848

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by Gost pon 30 stu 2015 - 1:22

Članak u Novom listu:

PREUREĐENJE ZA KRSTARENJE

Arca Fiumana odlazi iz Rijeke, novi vlasnik udahnut će joj novi život

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Arca-Fiumana-odlazi-iz-Rijeke-novi-vlasnik-udahnut-ce-joj-novi-zivot_ca_large
– Na dan kad sam je kupio, stajala je već sedam godina jadna, zapuštena i ruzinava u šibenskom škveru. Spasio sam je od propadanja, uredio i napravio rock klub i restoran. No, u poplavi popularne, lake glazbe svud oko Arce, prestala ju je posjećivati rock publika - kaže Davor Lukas, pjevač grupe Fit

RIJEKA  Brod Arca Fiumana u utorak odlazi iz Rijeke. Ali, u lošoj vijesti za ljubitelje ovog broda koji je radio kao rock klub i restoran, postoji i dobra – Arca ne ide u staro željezo. Novi vlasnik udahnut će joj novi život jer ovaj u Rijeci više joj nije suđen. Arca je izgrađena 1963. godine Puli pod imenom »Punat«, a u toj su seriji izgrađena još tri identična plovila. Iako su tada predstavljala ponos hrvatske brodogradnje, dva su završila kao staro željezo, a preživjele su »Arca« i »Postira« koja još uvijek plovi Jadranom.

Malo je nedostajalo da i »Arca« završi kao staro željezo. No, 18. studenoga 1995. godine kupio ju je Riječanin Davor Lukas, pjevač grupe Fit.

– Na dan kad sam je kupio, stajala je već sedam godina jadna, zapuštena i ruzinava u šibenskom škveru. Spasio sam je od propadanja, uredio i napravio rock klub i restoran. No, u poplavi popularne, lake glazbe svud oko Arce, prestala ju je posjećivati rock publika. Ljudi koje znam i koji su dolazili u Arcu, eksperti su u svojim strukama i odlaze u inozemstvo za poslom. Prodao sam je točno 10 godina nakon što sam je kupio, 18. studenoga ove godine. Prvo sam joj život spasio ja, a sada će joj novi život udahnuti novi vlasnik i kompletno je preurediti pa će Arca imati novu funkciju – krstarenje – kaže Lukas, ne želeći otkriti ime novog vlasnika.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by LLeon uto 1 pro 2015 - 17:33

Otišla. veselo
Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 DSC08490

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 DSC08510

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 DSC08513

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 DSC08535

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 DSC08541
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 46
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by sali uto 1 pro 2015 - 21:17

LLeon

bravo

Čestitke za fotke  koje predstavljaju novi početak u životu jednog broda veterana super2 Pratit ćemo daljnju njegovu sudbinu sa velikim interesom pogotovo što nam nije poznat novi vlasnik i njegovi planovi za buduću namjenu broda.
Možda ga preuredi u novog Perasta - moja želja  Very Happy .( Bio jednom jedan brod, vapor s dušom...Perast!)

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by DD sri 2 pro 2015 - 15:20

Zar je moguće ovako star brod opet osposobit za redovnu plovidbu i komercijalizaciju? Znan da se treba navigacijska oprema mjenjat a neznan za mehaniku...
DD
DD

Broj postova : 234
Lokacija : RIJEKA
Registration date : 20.07.2011

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by novi_shef čet 3 pro 2015 - 16:34

Ono što je sigurno je da mu najprije treba dokovanje. Elisa, kormilo, sve zaraslo u šumu...

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by Trol_Rijeka čet 3 pro 2015 - 16:43

Elise su mu bile skinute.
Trol_Rijeka
Trol_Rijeka

Broj postova : 282
Age : 62
Lokacija : Rijeka
Registration date : 08.05.2008

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by LLeon pet 4 pro 2015 - 8:39

denisRI je napisao/la:Zar je moguće ovako star brod opet osposobit za redovnu plovidbu i komercijalizaciju? Znan da se treba navigacijska oprema mjenjat a neznan za mehaniku...
Može se osposobit, zašto ne. Ne znam u kakvom je stanju glavni motor, u kakvom je stanju "limarija", u kakvom su stanju ostali brodski sustavi (tankovi, cjevovodi, razni elektromotori, pumpe, generatori...), sve ono što se nije koristilo zadnjih 15 ili 20 godina, a za navigaciju je potrebno. Sve se to može bez problema osposobit, pitanje je samo novca/isplativosti.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 46
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by Garage uto 8 pro 2015 - 17:19

Perast bi trebalo graditi novoga.
Ipak je ovo Punat, kojem bih osobno vratio staro ime. Nikakva Arca Fiumana.
Prije cca dvije godine sam buljio u Arcu, tada gotovo napuštenu i zbilja, propeleri su maknuti, a donji dio i nije baš toliko zarastao u školjke. Da se to dovesti u red.
Prema slikama, brod bi trebao biti u jako dobrom stanju. Samo da maknu ova bezvezna nadgrađa.
I, naravno, da Punat zaplovi u klasičnoj liniji, tj. da ne diraju izgled "4P" brodova. Jer, iskreno, bivši Karlovac (kako se sada zove-Emanuel, mislim?) baš mi ne oduzima uzdah svojom linijom i nekom ljepotom.

Garage

Broj postova : 226
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 26.06.2008

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by buShip fun čet 16 stu 2017 - 22:06

DD je napisao/la:Zar je moguće ovako star brod opet osposobit za redovnu plovidbu i komercijalizaciju? Znan da se treba navigacijska oprema mjenjat a neznan za mehaniku...

Evo ti odgovora:

S brodovima je isto kao i s ljudima, različiti životi, različite sudbine.
Kod brodova, neki “žive” duže, neki kraće, neki dožive havariju i budu izrezani u naponu radnog vijeka, dok drugi služe dugo i uspješno i bore se protiv starosti.

Junakinja naše sretne priče izgrađena izgrađena je 1963. godine u Puli za Jadroliniju. Nakon odrađene službe u Jadroliniji, uslijedile su manje sjajne godine u brodogradilištu u Šibeniku gdje je propadala sedam godina, a od 1991. godine odlazi u ruke raznih privatnika. 2005. upisana je kao plutajući objekt “RI 23” kao ploveći brod-restoran i disco club u Rijeci.

U noćnom životu Rijeke uživala je do studenog 2015. godine, kada je prodana novom vlasniku koji joj je udahnuo novi život i učinio je gotovo neprepoznatljivom. I potpuno je uspio u tome!

Do sada ste već sigurno pogodili da je riječ o brodu “Arca Fiumana”. Pretvorena je u luksuznu ljepoticu. Klasificirana je s 5 zvjezdica deluxe, dužine oko 48 metara i kapacitetom za 38 osoba. Ima 18 klimatiziranih kabina. Kabine su smještene na glavnoj palubi (11 kabina), te donjoj palubi (7 kabina). Sve kabine su klimatizirane i potpuno opremljene.

Namijenjena je krstarenjima Dalmacijom za dubrovačku turističku agenciju Atlas, a zimuje u mjestu Krilo Jesenice, gdje joj se nalazi i vlasnik. Nadamo se da će još dugo i uspješno služiti.

http://bur.com.hr/foto-video-ljepotica-ponovno-plovi-jadranom/

buShip fun

Broj postova : 291
Lokacija : Rijeka
Registration date : 12.04.2012

[Vrh] Go down

Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana" - Page 2 Empty Re: Brodovi "Nina" i "Arca Fiumana"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.