Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ličkom prugom-9,5 godina kasnije

3 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 Empty Re: Ličkom prugom-9,5 godina kasnije

Postaj by ZlayoZg pet 3 vel 2012 - 23:56

Ulazni signal kolodvora Gračac
Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 DSC00639

Čeka nas teretni vlak 61303 sa 2062 114+2062 112
Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 DSC00646

Prema Gospiću
Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 DSC00655

Kolodvor Gospić
Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 DSC00660

Rudopolje
Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 DSC00665

Oštarije
Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 DSC00669

U Zagreb dolazimo sa zanemarivim kašnjenjem od 7 minuta.
Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 DSC00674

Sažetak:
-Od odlaska iz Zagreba do povratka je prošlo 13 sati
-U jednom danu sam prevalio 846 km i vozio se 12 sati
-Napravio sam oko 900 fotografija,a od toga sam na forum postavio njih 397
-Snimio sam jedan video

I to je sve od mene. Very Happy
Nadam se da sam vam uspio dočarati kako to izgleda na ličkoj pruzi,zato sam i stavio ovoliko fotografija.Puno lijepih mjesta,krajolika,mjesta za sačekuše yes ,itd...Znam,znam,bio sam škrt na tekstu,ali ja i nisam baš neki tekstopisac,pa mi nemojte zamjeriti. Wink
Zahvaljujem se u prvom redu strojovođi(upoznao sam ih još nekoliko tokom puta) što me trpio mrgreen ,kondukterima,tetama stjuardesama na kavi,krafnama i pecivu.I zahvaljujem se vama na komentarima,ispravcima i pohvalama. super2 Tko misli da je nešto propustio,neka krene ispočetka. laugh 2

Do idućeg puta... veselo [size="1"](a vjerujte,bit će ga :wink: )[/size]
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 Empty Re: Ličkom prugom-9,5 godina kasnije

Postaj by gaspa pon 6 vel 2012 - 12:54

Vrlo lijepo, vrlo zanimljivo. Svojedobno (u prošlom tisućljeću) sam znao putovati tom prugom, i moram reći za vidike kroz vagonski i strojovođin prozor: ja razlike drastične! Šteta da vrijeme cijelo vrijeme nije išlo na ruku nego je početak, oblacima zahvalivši, bio skoro pa crno-bijeli.

Reportaža nam ukazuje i na mnoge zanimljive stvari, od kojih se sad, zbog njezine opsežnosti (ipak, nije nam Split tu iza ugla) neću svih sjetiti, ali ako, po Zlayinom naputku pročitam ispočetka... Eto, možemo pratiti gradaciju signalizacije. Suvremeni svjetlosni signali s digitalnom tehnologijom i diodama, svjetlosni signali (vjerojatno relejne tehnike) s klasičnim žaruljama, likovni signali i signali osobne predaje tj. crveni loparići (koji inače brane prolaz svim onim silnim vlakovima na ovoj pruzi i čiji bi prolaz mogao ugroziti tko zna što) prisnaženi željezničkim osobljem na friškom zraku, odigranim od umotvoraca ovakve situacije kao iber na loparić - drugim riječima: što zna onaj koji ga je postavio što je to crveni loparić. Nije li ga onda jednostavnije maknuti nego svaki put šetati do njega i gimnasticirati da je prolaz (ipak) slobodan?

Zanimljivo je i čekanje onih 25 min u Lovincu. Od Lovinca do Gračaca ima kojih 15 km. Nagibni bi to trebao proći za 7-8 min. Uzevši u obzir putnu brzinu ličkom prugom od slabih 40 km/h, treba mu koje 22 min. To bi značilo da kad je nagibni ušao u Lovinac, već je neki sporovozeći (<30 km/h) krenuo iz Gračaca. A kad ono, bio je to drugi nagibni. Čini se, bila bi manja šteta (čekanje) da je Zlayin nastavio do Gračaca i tamo se križao s 520. Ili je taj stigao u Lovinac debelo prerano (na koju foru?). I kako se nakon 25 min čekanja u Lovincu stiže redovno u Split? Čudne neke željeznice.

Sad se samo pitam kamo ću slijedeći put putovati Zlayinim očima i kamerom

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 Empty Re: Ličkom prugom-9,5 godina kasnije

Postaj by Narcis pon 6 vel 2012 - 13:28

Jako dobar slikopis, kao da sam bio s njim, doduše imao sam prilike prošle godine cab-ride u nagibnom, ali je bio mrak, al isto tako i noćni ugođaj je lijep, i još popraćeno sa malo snijega. yes
Zlayo za putopis super2

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Ličkom prugom-9,5 godina kasnije - Page 4 Empty Re: Ličkom prugom-9,5 godina kasnije

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.