Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi "časopis": Lokomotive svijeta

+5
ICE-3M
inflameswetrust
DD
Damir
Pfaff
9 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost uto 11 stu 2014 - 11:17

... ima par dana da gledam taj svoj (jadan) primjerak te talijanske lokomotive (stoji mi na računalu pa mi je u visini očiju) ... ma nekako mi je nesrazmjerna i to očito! Gledam ovu kapotovu (koju sam kvotao) i moja ne izgleda tako icon_whoknows , moja kao da je duža hm (bar za pol centimetra) ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Pfaff uto 11 stu 2014 - 11:44

dida je napisao/la:
... ima par dana da gledam taj svoj (jadan) primjerak te talijanske lokomotive (stoji mi na računalu pa mi je u visini očiju) ... ma nekako mi je nesrazmjerna i to očito! Gledam ovu kapotovu (koju sam kvotao) i moja ne izgleda tako icon_whoknows , moja kao da je duža hm  (bar za pol centimetra) ...
Jel' mjeriš dužinu karoserije ili preko odbojnika?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11155
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost uto 11 stu 2014 - 14:50

Ma kako god, snimit ću je navečer kad doma dojdem.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Pfaff ned 16 stu 2014 - 20:08

Malo sam se igrao s kliještima, ljepilom i lemilicom i evo je pod žicom!

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 LokomotiveSvijeta0223
(Moglo je to i finije, al mi je krepala mala lemilica pa radim s onom za lonce krpati)

Evo su obje svečano promovirane u skupljalice prašine

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 LokomotiveSvijeta0224

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11155
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost ned 16 stu 2014 - 23:41

1000x si nam pokazao da svašta znaš izraditi/napraviti ali svaki put me iznenadiš što možeš.

Ovo bi prije očekivao od Damira ili Kapota ... ali sad  od Tebe.

Kad se sve malo bolje sagleda u cjelini ... da, to je ono što nedostaje da bi ti modeli izgledali puno bolje i da ih se digne ne jedan viši nivo. Šteta što autori tih časopisa to nisu prepoznali (pa makar i po malo višu cijenu)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Pfaff pon 17 stu 2014 - 1:34

dida je napisao/la:Ovo bi prije očekivao od Damira ili Kapota ... ali sad  od Tebe.
Ma, najprije od borne, od KAPO-ta najmanje (KAPO, NHF). Ja sam ipak generacija iz mraka jednoumlja koja je imala Tehnički odgoj u školi...

dida je napisao/la:Kad se sve malo bolje sagleda u cjelini ... da, to je ono što nedostaje da bi ti modeli izgledali puno bolje i da ih se digne ne jedan viši nivo. Šteta što autori tih časopisa to nisu prepoznali (pa makar i po malo višu cijenu)
Točno, ali bi to onda modelić diglo na sasvim drugu razinu, a cijena bi bila fijuuuu!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11155
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by gaspa pon 17 stu 2014 - 8:53

Jest da je ova druga, talijanska, zaista jadna za zahtjevne ali ti zahtjevni ionako imaju bolje izvedene modele na drugim mjestima. Uz fijuuuu cijenu. Ni slijedeća neće biti bolja - zaštitna ograda debela je kao tračnica. Ali za one koji ne broje koliko zakovica ima koja ploča oplate ili koliko zavoja ima feder na okretnom postolju ovo je sasvim solidna igračka (iako se ne možeš baš igrati ako je ne dezintegriraš)

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3486
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Damir pon 17 stu 2014 - 10:01

Pfaff je napisao/la:Malo sam se igrao s kliještima, ljepilom i lemilicom i evo je pod žicom!

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 LokomotiveSvijeta0223

bravo Sada ajmo reć "diorama" izgleda puuuuunooo bolje! bravo
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by DD uto 18 stu 2014 - 9:44

Btw i ja sam kupio ovaj broj časopisa i sad imam dvije lokomotive u svom voznom parku lud od smijeha  onu prvu neznam dal se isplati ni spominjat jer je još od mehanotehnike start kit iz 80ih nono wallbash
DD
DD

Broj postova : 234
Lokacija : RIJEKA
Registration date : 20.07.2011

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost uto 18 stu 2014 - 10:01

Pfaff je napisao/la:... Ja sam ipak generacija iz mraka jednoumlja koja je imala Tehnički odgoj u školi...
...
Se sjećaš modela za izrezivanje, čini mi se, iz "Radosti"? Koliko se sjećam, bila je nekakva parnjačica i dva ili tri vagona. Sjećam se da mi je to pokojna mama izrezivala (po crti je pažljivo rezala) a ja sam to ljepio sa Karbon ljepilom. Kasnije je sve nestalo u manevrima po kući ... a ostale su uspomene mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Pfaff uto 18 stu 2014 - 10:12

Odada! A sjećam se i njemačkih kućica na izrezivanje i lijepljenje koje je moja mama nabavljala po nekakvim svojim austrijskim vezama. Danas bi zlata vrijedile na nekakvoj "alpskoj" maketi (iako nemam pojma u kojem su bile mjerilu)

denisRI je napisao/la:...onu prvu neznam dal se isplati ni spominjat jer je još od Mehanotehnike start kit iz 80ih nono wallbash
I Mehanotehnika je danas opet pomalo na cijeni, makar kao oldtajmer. Meni je uvijek bila draga.
S tim starim stvarima su emocije uvijek dvojake. Danas su fotomajstori sa svojim "topovima" od 10.000 kn skloni pljuvati po svemu lošem i starom, a kad se samo sjetim kakve smo nekoć fotke radili sa "Smenama" i "Flexaretima"... Isto je i s modelima i maketama. Tko je 80-ih imao start set bio je car (a usput je maštao o dodatnim tračnicama i skretnicama za koje nikad nije bilo sredstava)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11155
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost čet 20 stu 2014 - 20:05

Fata je Fata al' dvaput je dvaput ...

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 DSC03442_zps53ccfdaa

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 DSC03443_zpsb8940157

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 DSC03446_zps3bb2b91f

... malo sam ipak ražošaran! Nisam otvaral škatule ali kola na parnjači, koliko se da videt kroz plastiku, su nacrtana i nisu pokretna, dizle ima, kako je gaspa napisal, ogradu debelu k'o šina a kupler je "klasični" od N-a (a "njima" bi to trebal bit američki kupler  hm ). Nisam baš siguran da ću nastavit ovo kupovat (eventualno ako se pojavi PKP Ty-2 ili FS E636) ...

*****
I da još jedna stvar, na parnjači je zastava (valjda) Italije a lokomotiva je Engleska ... mad

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by leteči vlak čet 20 stu 2014 - 20:40

dida je napisao/la:
I da još jedna stvar, na parnjači je zastava (valjda) Italije a lokomotiva je Engleska ... mad
Zastava je od Republike Irske.
Lokomotiva je inače bila napravljena u Egleskoj (tvornica Beyer, Peacock and Company iz Manchestera), ali vozila je za kompaniju Great Northern Railway iz Irske.
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1026
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by DD čet 20 stu 2014 - 20:46

Ja se isto moram složiti sa didom ako ovako nastave jedino ću ubuduće kupit samo neke posebno meni drage i posebne lokomotive a ne stihijski sve odreda...
DD
DD

Broj postova : 234
Lokacija : RIJEKA
Registration date : 20.07.2011

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost čet 20 stu 2014 - 20:55

leteči vlak je napisao/la:Zastava je od Republike Irske ...
To je ono što nemogu videt po svjetlu lampe, ujutro će valjda bit bolje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Pfaff ned 23 stu 2014 - 9:50

denisRI je napisao/la:Ja se isto moram složiti sa didom ako ovako nastave jedino ću ubuduće kupit samo neke posebno meni drage i posebne lokomotive a ne stihijski sve odreda...

Damir je napisao/la:Ja sam to odmah odlučio zato sada nemam brige... grinko
Btw. ova engleska parnjača me podsjeća na lik iz crtića Tomica i vlakovi.

Edit: Raspilijo sam topic pa se rasprava o razlikama njemačkih i britanskih parnjača našla na drugom mjestu tj. ovdje

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11155
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by ICE-3M ned 23 stu 2014 - 11:51

dida je napisao/la:
leteči vlak je napisao/la:Zastava je od Republike Irske ...
To je ono što nemogu videt po svjetlu lampe, ujutro će valjda bit bolje

Nije nikaj bolje. Na mom je modelu pod bilo kojim svjetlom zastava Italije. Malo su krivu boju stavili, jer ovo je definitivno crvena.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost ned 23 stu 2014 - 11:56

Neće to dočekat 20. broj kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost čet 22 sij 2015 - 13:32

Upravo se vratih iz Bi..e i na kiosku vidjeh da je izašal novi broj (broj 7) ...
Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Cover-07

Ovo mi i nije baš nešto napeto ali zato slijedeći broj za 15 dana (broj 8) ...
Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Cover-08

... u to ću svakako investirat kul (možda čak i u 2 primjerka)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost sri 4 vel 2015 - 15:22

Broj 8 je izašal i moj primjerak je na putu domu mom ...

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Cover-08

Kad dojde budem ga ofotkal  kul

P.S.

Za mesec dana je portugalski đuran!
Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Cover-10

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost čet 5 vel 2015 - 18:57

Parnjačicu san spuknul z škatule ...
Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 102_9843_zpsnr1m4y9y

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 102_9844_zps5xusdttf

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 102_9847_zpsh9gmvg9o

*****
Mada ni pokretna baš mi je cukrena mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by kico101 ned 22 vel 2015 - 13:37

My collection ( u kooperaciji sa starijim sinom ):
Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 DSC03797

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Pfaff ned 22 vel 2015 - 14:26

Ganz impozantno!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11155
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by kico101 ned 22 vel 2015 - 17:38

Caca se izvlaci na sina. Kao to njega zanima. A cini se da ga i zanima. Modeli su poprilicno dobre kvalitete, s obzirom na cijenu. Samo kad bi jos uletila kakva zutka....

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Gost ned 22 vel 2015 - 18:19

kico101 je napisao/la:Caca se izvlaci na sina. Kao to njega zanima. A cini se da ga i zanima. Modeli su poprilicno dobre kvalitete, s obzirom na cijenu. Samo kad bi jos uletila kakva zutka....
Po onome što ima ovde ... teško. Ali valja pratit kako što novo izlazi, možda iznenade čime (-> http://lokomotivesvijeta.com/?page_id=10)

Ima i talijanska stranica -> http://digilander.libero.it/sportinglife/

Našal sam FS ali u opisu je E645 a fotka je E636 icon_whoknows
Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 FS645_Y

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Novi "časopis": Lokomotive svijeta - Page 2 Empty Re: Novi "časopis": Lokomotive svijeta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.