Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

+3
gaspa
Pfaff
Thommo
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Damir sub 9 svi 2015 - 0:14

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 IMG_8175_zpsv2egyurt

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 P5030690_zpsehdlfdvi

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 IMG_8338_zpslh2ke7ys

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 IMG_8920_zpso2z64ocr

Samo mi je žao što nije išao naš forumaš Narcis koji je uvjek od eksn ,ali zbog dela ovaj mu je izlet bio nemoguća misija.
Pozdrav svima i do neke druge prilike...

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Zc03

Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Thommo sub 9 svi 2015 - 10:19

Super, Damir je završio putpopis, ja ću staviti još par fotki parne ljepotice u akciji.

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%2072_zpsuaaenrjz

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%2073_zpsasnfr5vv

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20128_zpsra7jzsjs

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20129_zpsuxlz65rq



Lijepo očuvani Uerdingen šinobus sa odbojnicima, u OBB boji.
Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20125_zpscw73y87d

Par kadrova s pasarele.
Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20124_zpsuukp7zt9

Poznata figura istražuje... Wink
Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20133_zpstmaqanly
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Thommo sub 9 svi 2015 - 13:59

E da, Đino i ja smo se i ukrcali u kabinu 310-ke! Zanimljiv doživljaj, za samo 4 ojro! eksn  

Uglavnom, vožnja je nekih 500-600 metara unutar kruga muzeja, do spoja sa dvotračnom magistralom, i nazad.

Evo nas u kuhinji. Smile
Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20379_zpst5kemzoa

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20384_zpslmrifax9

Majstor upravlja
Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20386_zps6vpcjurd

Ovo je pogled iz očiju strojovođe.
Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20380_zpsl7kbdmd8

Blizu je spoj sa duplom štrekom.
Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20387_zpshubzmfgq

Tamo se ne ide jer... Very Happy
Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20388_zpsynisrykv

Curik, tj. tenderom naprijed povratak prema loko-šupi. Đino neumorno snima. mrgreen
Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20399_zpskwgagvnr
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Thommo sub 9 svi 2015 - 14:04

Kad smo sišli, jedan gospodin je proučavao pogonske kotače. Svi znate otprilike koliki je naš Pfaff, a ovi su kotači veći od njega!  Shocked

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20378_zpsvmuprihz

Bi li to značilo da je rezervni dio uzet sa lokomotive 310.86?
Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 2015-05-03%20401_zpsw8av77qk

Po njem.wiki promjer pogonskih kotača je 2140 mm! nono
http://de.wikipedia.org/wiki/KkStB_310

Ova 310.23 je jedna od dvije očuvane, i to jedina aktivna. Još jednu, ali nevoznu, imaju očuvanu u Tehničkom muzeju u Pragu.

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 375_007_locomotive

Sad kad Damiru sine ideja za novi ekšnnnnnnn..... super2
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Damir sub 9 svi 2015 - 15:11

Thommo je napisao/la:

Sad kad Damiru sine ideja za novi ekšnnnnnnn..... super2

kul Već je sjevnula...
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by LLeon sub 9 svi 2015 - 16:21

Bravo dečki! bravo  bravo
Vidim da vam je bilo super, puno toga ste vidjeli. I Slovaci i Austrijanci drže do svoje tehničke baštine. maestro
Malo mi je žao da nisam bio sa vama, ali nije ni meni bilo loše taj vikend. super2

Thommo je napisao/la:
Sam kolodvor me pomalo razočarao, dosta sivo i sumorno, a ni prometa nema baš previše. Lokomotiva ima još iz socijalističkog doba, ali i sasvim novih Siemensovih i Škodinih makina!
Za to niste morali do Slovačke potegnut.lud od smijeha Ako izuzmemo skoro izumrlo nagibalo i nove Končarevce, na hrvatskim prugama su sve lokomotive iz doba socijalizma, a ni prometa nema baš previše. smiling devil

Da nije Pfaffa, nedajbože, u leđima ukočilo? Shocked laugh 2

NEKURACI hm  Vagon samo za žene? kul
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Damir sub 9 svi 2015 - 16:37

LLeon je napisao/la:
Malo mi je žao da nisam bio sa vama, ali nije ni meni bilo loše taj vikend. super2

Nadam se da si u Zadru osvojio medalju?!


LLeon je napisao/la:NEKURACI hm  Vagon samo za žene? kul

Da,samo za žene zato nismo ulazili... grinko
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Pfaff sub 9 svi 2015 - 18:36

LLeon je napisao/la:
Da nije Pfaffa, nedajbože, u leđima ukočilo? Shocked laugh 2
Nije, ne, sasvim sam gibak. Jedino su mi se danas opet cijeli dan po kući motali nekaki gosti. Ako ovako nastavi, bit ću gotov s putopisom negdje oko Vele Gospe... lud od smijeha

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by inflameswetrust sri 13 svi 2015 - 10:46

Žao mi je što tek sad pišem. Zagužvalo mi se do bolnih razina. Ovim tempom oćelaviću do Božića.

Impresioniran sam, osupnut sam, i nakon što sam (konačno) pregledao sve, mogu reći icon jup

Pitanje, naravno...

Kakva je pobogu ovo abominacija?

https://2img.net/h/i76.photobucket.com/albums/j34/tdornik/Voy/Bratislava_Strasshof/2015-05-03%2061_zpskmtkaqqn.jpg
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Pfaff sri 13 svi 2015 - 11:07

Seoska budala. Zanimljiv koncept. Sve piše

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by inflameswetrust sri 13 svi 2015 - 11:10

Pfaff je napisao/la:Seoska budala. Zanimljiv koncept. Sve piše

Džaba meni kad ne znam čitati no no
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Thommo sri 13 svi 2015 - 11:32

DT1, kasnije OBB 71. Prekrasna mala parnjačica, na neki način predak Šinobusa i HŽ Fiata, korišteno za putnički promet na sporednim pravcima.

Roco radi i predivan HO model, to sam morao imati:

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 IMG_2831_zps3846f45a

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 IMG_2833_zps8dd4f2e4

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 IMG_2835_zpsc8551ed9

A imam i OBB 1180 od Klein Modellbahna - takvu vrlo sličnu, seriju 1080 sa malim njuškicama isto imaju u Strasshofu! 5 vezanih osovina, ostavština parne konstrukcije pogona kod tada novih električnih lokomotiva.

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 IMG_9704

BTW, ovaj muzej je meni fenomenalan, skoro sve što sam ikad želio imati u 1:87 oni imaju 1:1! I to dosta toga i aktivno, uključujući i taj DT1.
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Damir sri 13 svi 2015 - 11:37

Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by inflameswetrust sri 13 svi 2015 - 11:44

Meni to izgleda kao vanbračno dijete stare "švabice" i 62-jke. I ovo je valjda jedini stroj na paru koji mi se ne dopada.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Damir ned 24 sij 2016 - 23:34

Dodatak temi!

Kad smo lani bili u muzeju željeznice Bratislava čudom sam se čudio da je jedna JŽ lokomotiva na njihovom depou u katastrofalnom stanju.
Radi se o JŽ 33-032. Na ovom linku: http://www.pospichal.net/lokstatistik/20033-jdz33.htm vidi se da je stigla u Strasshof 1991 iz Gračaca,a 2006 završila u Bratislavi.

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 11sfdlk

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 350toqb



Ta priča mi do danas nije držala vodu,ali hajde računam da pospichal govori istinu. Danas sam slučajno naletio na fotku koja kazuje da je parnjača zaista bila u ložioni muzeja Strasshof i to naoko u TOP stanju.
Samo opet...zašto su je pustili da tako propadne jednostavno mi nije jasno?

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 343pu11
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe - Page 3 Empty Re: Bratislava (SK) i Strasshof (A) - iliti željeznički muzeji Srednje nam Europe

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.