Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

4 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:40

Damirić, neslužbeni ravnatelj "Štacionovog" odjela za bogoštovlje i nastavu je jedno neopisivo agilno i vrijedno stvorenje i ja se kraj njega osjećam nekako precjednički nepotrebno & nekorisno! Kad nam je zbog poodmakle (godišnje) dobi propao plan s izletom u Salzburg, smislio je Damir nešto kratkoročnije – jednodnevni izlet u Ferlach, mjestašce na pol puta između Klagenforta (Celovca) i nekadašnje austrijsko-slovenske granice u tunelu Ljubelj. Tu se u ovo predblagdansko doba zbiva svašta zanimljivog.
Ideja je pala na plodno tlo i nakon jedva četiri stranice dogovaranja na 4umu, usaglašeni su stavovi i odabran termin – 21. studeni, a lista od osam mogućih putnika odabrana je u roku dz. Daklem:
- Damirić i sestra mu Ana,
,- Igor i Diana (blagajnica "Štaciona")
- LL,
- Narcis
- Jean i
- moja malenkost u funkciji El Prežidentea i ad hoc referenta za ćudoređe i moral!

Dogovor je pao da će se krenuti u 7:00 iz Rijeke (Damirić osigurava parking za sve sudionike). Vozi nas kombi, a za volanom je naša stara šoferčina Sergio!

7:00 za mene znači 6:00 jer ovoga sleda trasa putovanja ne ide preko GK. Proteklih 10 dana je vrijeme bilo idilično s krasnim kasnojesenskim temperaturama, vedrim nebom i suhim cestama. E, u petak je onaj gore odlučio da je bilo dosta, a vremenske su karte i prognoze na internetu obećavale lagašne padavine. Bilo je gnjilotoplo

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach001

Ali zato nje još od petka popodne puhalo orkansko jugo s kišom koja je padala gotovo vodoravno.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach002

Do okupljališta sam stigao na nekoliko minuta ranije i nisam bio prvi.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach003

Damirić mi je opet donio vagončić na poklon. Čisto mi je već neugodno, morat ću ga početi izbjegavati!
Kiša gotovo da nije padala

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach004

I evo smo se potovarili. U zadnjem redu je Igor blaženi među ženama, u srednjem su Jean, LL i Narcis, a Damirić se kao najmanji našao stisnot između mene i ručice mjenjača. Zato je imao krasan cab-ride

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach005

Kiša nas je prala cijelim putem. Brisači su mlatili, a putovanje je bilo posve uneventful. Nakon nepunih dva i pol sata vožnje tijekom kojih sam obnovio uspomene na nekadašnja putovanja kroz tunel Ljubelj i serpentine kroz kanjon Čepe (Tschepaschlucht), našli smo se u Ferlachu.
Ferlach (Borovlje) je najjužniji austrijski grad nekih 1.000 stanovnika veći od Delnica. I tu gotovo da prestaje svaka sličnost jer u Delnicama u svako doba godine radi bar pešest kafića dok u Ferlachu nakon besmislenog vozikanja gradom nismo našli niti jednog. Pristojni alpski kmeti to rješavaju doma, a turistička sezona je ionako gecrkt! Stoga smo se zavukli pod golemu nadstrešnicu lokalnog "Interspara" (analiza objekta je dovela do zaključka da im je bilo jeftinije sagraditi ovaj golemi krov nego četiri mjeseca čistiti snijeg s parkirališta neophodnog za dobavu klijentele)

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach006

I tu smo onda nešto čalabrcnuli. Jelovnik je bio standardan – šta k'o razmota! Neki su u dućanu otkrili povoljnu pivu, ali sam otklonio mogućnost jer sam zaključio da dućan, za razliku od "Plodina" nema ćenifu, a pristojni Esterajheri posjetiteljima navodno masno naplaćuju pipi u prirodi

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach007

I onda smo se, okrijepljeni zengvičima, otkotrljali do destinacije br. 1: Historama Ferlach. Jedan od najvećih muzeja posvećenih tehnici i prometu u ovom dijelu Austrije. A lako da toga nema.
Muzej je smješten u golemom hangaru u industrijskoj zoni. Nešto poput našeg Cucuglianova. Subotu ujutro je sve okolo bilo mrtvo. Otvorenje ulaznih vrata bilo je zacrtano u 11 ha, ali se nije dogodilo. Mobitelnom provjerom na broj napisan na vratima saznali smo da su nam ga viknuli – muzej se odmara sve do 2. siječnja sljedeće godine o čemu nigdje ne piše ništa. Hja, jope zabijotka! (Možda ja nosim nesreću? Nakon što sam poljubio vrata tramvajskog muzeja u Pragu, sve je moguće!)

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach008

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:41

Zato smo ipak napravili đir okolo. Neki su (guess who?!) malo i pješice. Historama Ferlach prikazuje povijest prijevoza cestom, tračnicama i vodom u regiji. Ovo je vodom pa na tračnicama. Mi smo na cesti

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach009

Jedan veseli Hugo i dva stara vagona.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach010

Baatići koji čekaju uređenje. Obratite pažnju na nosače KV-a. Ovuda, naime, u sretnijim razdobljima vozi i trajvan. Muzejski, jakako.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach011

Pokretna terenska ekipa je stigla i do ove male dizelke.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach012

I onda smo se, sveudilj prani kišom, vratili neobavljena posla do nekadašnjeg kolodvorića u Ferlachu. Gradić je lijep, uredan i pun zanimljivih zgrada. Uglavnom su stambeno-poslovne namjene. Igoru se jako dopala ona zgrada s tornjićem, a ja sam argumentirao da su ovakvi komplicirani krovovi potencijalni izvor nevolja i trajna zabava za krovopokrivače i da ja preferiram krov na dvije vode...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach013

Felach je austrijska prijestolnica izrade luksuznog lovačkog oružja i svaka treća zgrada ima na fasadi naziv firme koja izrađuje pucaljke. Herr Borovnik osim preciznog oružja garantira kupcu i rogove. Pretpostavljam ili zato jer je puška precizna ili zbog predugog zadržavanja u šumi pa ima prostora za nelegalne aktivnosti na domaćem terenu...
PS: Napravio sam dosta loših fotki. Uglavnom zato jer kiša nije prestala padati pa je slikavanje bilo nepraktično i bez prostora za dugotrajno izoštravanje. No, ja ionako baš nisam poznat po vrhunskim uratcima

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach014

Ferlach je dobio prugicu koja je odvojak od kolodvora Weizelsdorf. Danas je pruga neaktivna, a isto tako i kolodvor. Ovo je civilna strana

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach015

Na službenoj strani kolodvora naišli smo na zanimljiva zbivanja. Neki volonteri vršili su organizacijsku pripremu za Nikolinjski vlak koji je danas trebao obaviti tri vožnje. Osim nas pokislih jadničaka bilo je samo lokalno osoblje ter kanta s kuhanim vinom (moji bi rekli: glivanj) po 2,5 ojra po čaši.
Ispostavilo se da biće u alpinskom džemperu ima (kao i mnogo drugih autohtonih stanovnika s obje strane Alpa) bosanske korijene te da osim što perfektno govori lokalno narječje, pefektno govori i po naški. Dalje je bilo mnogo jednostavnije!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach016

Ponosno poziram sa "Štacionovim" kamiončićem. To valjda ide uz slušbeni pološaj! (Da imitiram pokojnog prežidentea)

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach017


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:42

Još 350 meteri pa smo na visini mog domicilnog kolodvora!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach018

Blagajna. Još je zaključano

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach019

Evo kako je to sve počelo davne 1906. godine. Mora da su se lokalni, obzirom na tadašnje stanje prometnica, veselili prugici k'o nova godina. Jedino nisu smjeli prevoziti eksploziv. Ha, dobro...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach020

Ana glumi patuljčicu

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach021

I onda je dotutnjao muzeumski ajziban. S kombiniranom zapregom (protuprirodni blud)

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach022

Plava brudndava smrdljifka se preselila po obilaznom kolosjeku na drugi kraj kompozicije, a nama je ovdje ostala ova 0-4-0 caffettiera. Vlak funkcionira po sistemu gurnime-povuciga – u jednom pravcu vuče ga dizel-diraulična, a pripomaže parnjača, a u povratku je obratno. Parnjaču su dobro potkurili jer je vrlo energično dimila.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach023

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach024

Mjesto i godina rođenja. OIB: 9102

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach025

Logo i oznaka NBiK znače Nostalgie Bahnen in Kärnten = Koruški muzejski vlakovi. Profesionalna ustanova koruške države koja se u djelovanju djelomično oslanja na volontersku organizaciju koja vodi Historamu i dobavlja gratis osoblje.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach026


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:43

Lokomotivica je u dobrom stanju

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach027

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach028

Dimnjak ima konkurenciju

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach029

En face

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach030

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach031

Na kraju kompozicije (gledano od parnjačice) nalazi se službeni vagon.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach033

Osoblje puni vagon paketićima s poklonima. Vlakić ima u svom sastavu i svetog Nikolu koji svakom djetetu (s kupljenom kartom) daje poklon.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach034

Puno toga piše. Ja nem tudom...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach035

Plava brundavka je dizel-hidraulična s polužnim prigonom preko pomoćne osovine

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach036


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:43

Nostalgični kandelabar

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach037

Nosač KV za tramvaje. I to vozi u neko doba godine, a imaju i parnu tramvajsku lokomotivicu "Adele" – posljednji takav stroj u Austriji.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach038

Gurnuo sam nos u jedan vagon. Naložili su kao da je sauna pa mi se objektiv promptno zamaglio! Vlak ima kombinirano parno i električno grijanje. Koliko sam skužio, na struju ga griju dok stoji i čeka pa ga prištekaju na 220V.
BTW, uvid u ovaj vagon je potvrdio moj stav da su Baatići, bez obzira na nostalgično-romantično uzdisanje mlađih naraštaja, bili prokleto neudobni vagoni!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach039

Malo turističke promidžbe – što je sve i kako bilo u prometu u Koruškoj. Evo kako se turistima uzima lova!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach040

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach041

Ovajput sam uspio uloviti šefa stanice. Nije bio nešto sklon fotografiranju. A nije se ni obrijao ni potšišao! Neispravan, reklo bi se. Joj, joj, da ga ovakvog vidi inspektor iz Villacha!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach042

Par povijesnih sličica sa zida u blagajničkom prostoru

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach043

Saurerov bus-njuškaš (stric od Fapa)

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach044

"Etelka"?

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach045


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:44

Najprije nam je bilo reklo da smo trebali pravodobno rezervirati karte internetom i da je pitanje da li za vožnju vlakom sv. Nikole ima slobodnih mjesta. Na kraju se našlo rješenje. Platit ćemo individualno, ali će nam izdati zajedničku rezervaciju.
Na pultu u blagajni bile su lijepo posložene omotnice s imenima grupa, kartama i promidžbenim materijalom.
Moja karta... 13€

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach046

Onda su počeli trčati zamnom po peronu jerbo da su mi dali krivu kartu. Ona je bila dječja, a ovo je prava. Ma, da, lako dođe do zabune, ne?

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach047

Naša omotnica. Jako su nam se ispričavali jerbo da je sve popunjeno pa da su nas morali smjestiti u bife-kola. Ne'š ti zayeba!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach048

Katalog zbivanja

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach049

Uz karte ide i malo uputstvo. Glavni štos (ono pisano crvenim) jest upozorenje da se u kolodvoru Weizelsdorf ne smije inokosno šalabazati kolosjecima buduć je kolodvor u funkciji. Kako u većini muzejskih vlakova pa tako i ovom ćenife nisu u funkciji, treba to obaviti na pola puta pa da roditelji čučavaca koji sitnim koračićima idu prema mjestu olakšanja ne bi morali ponavljati smiješne pokrete... Sigurno je sigurno. Prijelaz operativnih kolosjeka osiguravali su djelatnici željeznice

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach050

Diana i Ana. Auslug je puno ljepši kad ima više curica u grupi! A Ana radi i dobre slike, jedino ju još nismo uspjeli nagovoriti da ih stavi na 4um!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach051

Reklo nam da se možemo ukrcati

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach052

Interijer našeg vagona. Igor je odlučio da smo svi zaslužili po čašu kuhanog vina!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach053

Ako ste baš navalili... NISMO!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach054


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:45

Narcis kaže da je vino dobro. A on valjda zna!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach055

Je, dobro je! Nije razvodnjeno, a i količinski zadovoljava

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach056

Igore, hvala! Polsije je neka dobra duša viknula još jednu turu... (Hvala, Narcis!)

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach057

Tradicija živi. Jean je opet nagovorio mamu da speče keksiće

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach058

I sv. Nikola je pokazao sklonost...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach059

Veliki su dobili samo bombone. Ako je suditi po brandu, i sv. Nikola se opskrbljuje u "Metrou"

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach060

Obilno zalijevani kišom, roditelji krcaju čučavce u vagon

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach061

"Tko bude zločest, vozit će se tamo dolje!"

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach062

Njet ćenifa, a breki moraju imet nosnu torbicu! Ako je baš frka, obratite se vlakopratnom osoblju...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach063


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:45

Malo vagonske opreme. Kočnica u nuždi

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach064

Lijevo: parno, desno: na struju

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach065

Zasad se grijemo na paru

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach066

Mladi kondor nam je spreluknjao vozovnice

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach067

Prozori se ne otvaraju, a kondenzat na staklima je strašan. Teta kondorica povremeno prođe s "Vileda" krpicom i briše stakla, ali baš ne pomaže.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach068

Imamo čipkaste zavjesice. Sad se ne mogu sjetiti, ali to me na nekoga podsjeća...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach069

Kolodvor Weizelsdorf

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach070

Vanjska ćenifa. Gesperrt! Ima u glavnoj zgradi!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach071

Najrađe bi ju odnio doma, al' ne daju

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach072


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:46

Karta željezničkih usluga u Koruškoj. Malo S-Bahn, malo ÖBB, al' vozi i stiže se...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach073

Ovo mi je odnekud poznato

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach074

Naša kompozicija.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach075

Zugsführer

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach076

Putem do šanka mu je ispala kartica pa sam ju na brzinu uslikao

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach077

Gregarizacija službenog osoblja oko šanka

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach078

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach079

Negdje na povratku su nas napali krampusi

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach080

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach081

Klinci vrište, slikaju se...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach082


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:48

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach083

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach084

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach085

Naš šole Sergio nije vrištao od straha, ali se ipak slikao!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach086

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach087

I krenusmo dalje. Kiša nemilo pada, a pruga je uglavnom u pravcu pa nema šanse da uslikam lokomotivu u zavoju.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach088

A i dim se drži nekako nisko

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach089

Evo kratki potpuri prizora iz Nikolinjskog vlaka



Eeee-ha! Stigli smo. Brzam prema kombiju (kišober sam, zavaran predviđanjima "rijetkih" padalina, ostavio u Rijeci).
Na civilnoj strani kolodvor je i bus-kolodvor

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach091

Germanski specijalitet – lokalne bus linije drže poštanski autobusi iako je Postbus pod upravom ÖBB-a

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach092

Niš ne kontam? Al' ima naših zaljubljenika pa ćemo već saznati

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach093

Vozi to svuda i redovito, a ne ko Delnice – Mrkopalj jedamput dnevno!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach094

Ostalo je malo vremena pa je mladeš odlučila svrnuti 13-tak kilometara do Celovca slikati kolodvor. Ja sam tradicionalno rezigniran...
EVP ili samo rasklopno postrojenje?

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach095

Na uspomenu i dugo sjećanje

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach096

Glavni kolodvor i Pošta 2. Vječita i neraskidiva simbioza

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach097

Bus kolodvor. Ne znam što je zgrada, ali je mostom povezana s kolodvorno-poštanskim komplekstom

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach098

Opet Postbus

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach099

Opet nemam pojma

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach100


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:50

Glaaaavni kolodvor!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach101

I onda se Ana, bog joj dao sreću i zdravlje, dosjetila da bismo mi malo nemoćniji mogli s njom otići na neku kavu. Čak je pronašla i objekat koji radi
Postava je standardna još iz Bratislave: Ana, Jean i ja, ali smo ovoga sleda kooptirali i Dianu. Jedna plavuša uvijek zgodno dođe!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach102

Ugodno sam bio iznenađen napitkom

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach103

Ljubazno čeljade vitkih i dugačkih nogu (ono u plavoj jakni je šole Sergio)

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach104

Bili smo u saznanju da na Loiblpassu pada snijeg pa se Sergio odlučio da će u ime svog gazde investirati u austrijsku vinjetu i tunelarinu ter nas na sončnu stranu Alp vratiti kroz tunel Karavanke.
Pokušao sam snimiti vožnju kroz tunel, ali je kolnik prilično drmusav, a i Damirić me stalno nešto muvao laktom...



BTW, organizatori saobraćaja kroz tunel su očito imali iste prometne savjetnike kao i oni s riječke obilaznice pa se kroz tunel vozi brzinom malo živahnijeg sprovoda!

Na slovenskoj strani – kijamet. Mećava i vjetar. Već sam ranije ustanovio da s tom dionicaom slovenskog autoputa (otprilike skoro do Kranja) nešto nije u redu pa se na kolniku prilikom snjegopadalina zadržava bljuzga. Onda kraj tebe prođe neki podivljali Močvirnik u SUV-au pa ti šoferšajbnu zalije slapom snježne kaše...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach106

Na bloku u Rupi smo se načekali. Zbog opasnosti ulaska terorista iz Slovenije, svi se osobni dokumenti moraju skenirati i provjeriti. A nas u kombiju k'o Kineza...


______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff ned 22 stu 2015 - 20:51

Tradicija živi II.
Stali smo kod "PEK-a" u Jelšanama. Isprati dojmove. Ovdje je već predbožićno ozračje.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach107

Svi su odličnog raspoloženja

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach108

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach109

"Eins, zwei, drei..."

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach110

Loš sam precjednik – nisam pojma imao da se Ana učlanila!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach111

U Rijeci smo se lijepo oprostili pa kud koji. Ja sam krenuo u GK. Putem sam ustanovi da se digla strašna bura (olujna, mjestimice orkanska?) koja nosi snijeg. Negdje od naplatnih kućica na Oštrovici je na kolniku bilo snijega, ali su ralice obavile svoj posao.
Nažalost sam na benzinskoj postaji Tuhobić morao ukrcati gorivo...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach112

Kad sam u Vratima sišao s AC, taman mi je ususret došla grtalica iz smjera Bukovca tako da sam se kući dovezao po odlično friško postruganoj cesti.
Je, a doma je papak s grtalicom uneredio ulaz pa sam se morao prifatit ljopate

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach113

Pfaffmobil će prenoćiti na pol prilazne ceste. Meni je dosta. A snijeg pada

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach114

Lijepo ga je natrpalo. Nešto preko dvajes' cenata

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach115

Najbolja supruga na svijetu me dočekala s očišćenim škalama (i toplom juhicom)

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach116

S krova klizi-puzi

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach117

Dobro da sam košić objesio na dizalicu jer bi mi ga otpuhalo...

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach118

Za kraj, mali zemljovid (bez točkica – nije mi se dalo, "Paint" je pod Win7 postao prokleto nespretan za crtanje točkica. Mamlazi stalno nešto mijenjaju – na gore i nespretnije. Al' ko mene nešto pita, jel' tako?

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  HistoramaFerlach119

I to bi (za ovaj put) bilo sve... Hvala Damiriću na ideji & organizaciji!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:24

Pfaff je napisao/la:Damirić, neslužbeni ravnatelj "Štacionovog" odjela za bogoštovlje i nastavu je jedno neopisivo agilno i vrijedno stvorenje i ja se kraj njega osjećam nekako precjednički nepotrebno & nekorisno!

Fala-fala! veselo
Daleko od toga da nam nisi potreban. Ipak si ti stup Našega društva,a o guštu putovanja s tobom neću ni da pričam. veseli

Evo par mojih fotkica...

Dakle Ferlach Hbf sa službene strane.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1243_zps1jmmyype

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1253_zpstr5wj0wx


Zadnja promjena: Damir; pon 23 stu 2015 - 14:01; ukupno mijenjano 1 put.
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:26

Ll u proučavanju lokalne pilane.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1251_zps8dzibamg

Već spomenuti Interspar u futurističkom izdanju.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1257_zpsbeph8vco

Polizei zgrada ravno na slici.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1258_zps9ua8qdui
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:29

Pfaff je napisao/la:Zato smo ipak napravili đir okolo. Neki su (guess who?!) malo i pješice.

Ki će drugi nego ja iLleon... grinko

Iza Historame nalazi se još par dobrih stvarčica. Bussing sve je isto ka u MAN-a.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1275_zpsbhg0vt1t

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1271_zpsixjjvuxp

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1273_zps2d3ykucq

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1274_zps7egmwoun
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:31

Hugo iz bliže perspektive.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1276_zpslhbfiojb

Simpa drezine.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1278_zps056f5apc

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1279_zpsutq5qlfe
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:33

U mreži je i Adele,ali skroz odotraga pa nemožemo do nje.
Istini na volju nisam joj vidio niti sjenu,ali kondorica u vlaku mi je rekla da je baš na tom mjestu i da nije blizu "lahkih" prstića.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1283_zpswrlwxukw

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1284_zpsnosqnllt

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1264_zpsi5r3f6xm

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1265_zpsiyavrmvk
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:37

Lleon proučava sadržaj vagoneta.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1289_zpsvglegreh

Kad smo utvrdili da muzej nema šanse da bude otvoren vratili smo se na bahnhof.
Kako je Pfaff već napisao: "Da nije bilo prike Bosanca nebi dobili karte za nostalgienbahn kompoziciju".
Bosanac,ako nas čitaš... veseli veselo

Kompozicija stiže iza zavoja.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1292_zps2psfdfrz

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1313_zpshxrhwccj
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:38

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1303_zpsnqhqwuf5

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1309_zpsxv0gisk7

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1317_zpsscg1nfac

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1324_zpsgjvn7ylh
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:39

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1328_zps5oflkatq

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1331_zpskcmxmaug

Naši vrli momci!

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1335_zpsul8bdjpz

Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:40

U štacionu imaju i N-spur dioramu.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1343_zps2bdjpehr

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1344_zpsbrjabeip

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1345_zpseuucdcp7

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1346_zpsdjirr6kv
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:42

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1347_zps8x2um4w6

Malo fotkanja Štacionovog Actrosića.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1352_zpsb6kusytf

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1353_zpssgakuvu7

U našem biffe vagonu N0.4

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1363_zpscjpowtps
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:48

Krenuli smo,a vuče nas diesel-hidraulic manevra.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1396_zpshapbplwv

Na brdu u magli dvorac Hollenburg.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1379_zpsvcpxdfny

S druge strane pogled od kuda smo došli,ali se nećemo vratiti.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1393_zpsfhbpbp7f
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Damir pon 23 stu 2015 - 10:53

U međuvremenu dok sam vani na vagonu slikavao pojavio se i Sv.Niko.
Taman je izašao iz našega vagona,ali prežidente Pfaff ga nije vidio jer je usnuo u toplom vagonu. grinko

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1397_zps6fwissqt

U idućem vagonu koji nije biffe i gdje nema kuhanog vina i ostalih tekućih delicija za nas starije,Nikola je posjetio dičinu.

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1401_zpszvzt79cp

I tako mic po mic stigosmo u Weizelsdorf. Lleon je mjerio vrijeme i kilometražu čini mi se da je bilo cca 6,5 Km i 35-40 min vožnje!?

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  IMG_1431_zpsumtvbu94
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Pfaff pon 23 stu 2015 - 10:53

Damir je napisao/la:U mreži je i Adele,ali skroz odotraga pa nemožemo do nje.
Istini na volju nisam joj vidio niti sjenu,ali kondorica u vlaku mi je rekla da je baš na tom mjestu i da nije blizu "lahkih" prstića.

https://2img.net/h/i1188.photobucket.com/albums/z420/damir28/Ferlach/IMG_1283_zpswrlwxukw.jpg~original[/img
Ovo ruzinavo lijevo mi liči na "fireless" parnjaču?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji  Empty Re: Riječko-goranski desant na Ferlach u Austriji

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.