Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

5 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:20

(Možemo također reći da se radi o jednodnevnom željeznicoljubačko-etnografskom šalabazanju duž pruge)


Priča ima standardni početak: Najbolja supruga na svijetu itd. itd. mora održati šestosatno predavanje nekim ozbiljnim likovima u Bjelovaru. Plaćaju honorar (njoj) i putne troškove (meni) pa to u praksi znači da ja imam nekih pešest sati fraj za boravak u meni relativno nepoznatom području.
Je, bio sam nekoliko puta u Bjelovaru i vozio sam tuda na putu ka Kloštru i Virovitici, ali se željezničkom infrastrukturom nisam bavio. Ovo je, dakle, prigoda...

Nije mi navika, ali ako hoću biti na odredištu u 9:30, treba se dignuti rano k'o pekarski kalfa. Vani je bilo vedro i mrzlo...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama RijekaLokve662

Šoferšajbna je bila skroz zmržnjena. Srećom imam ono nekakvo pips-čudo koje to časkom!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama RijekaLokve663

Negdje na Jablanu dohvatilo me praskozorje. Brda u daljini bila su nekako dvodimenzionalna – kao kad klinci lijepe kolaž od raznobojno nijansiranih sivozelenih papira.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama RijekaLokve664

Hidrauličku i logističku pauzu sam napravio na odmorištu Desinec. Nažalost je veliki objekt zatvoren i još uvijek čeka Saleta. Uvijek se sjetim kako smo Jean i ja tamo kafenisali kad smo išli na neke ekšne u unutrašnjost. Eh, da. Those were the days...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama RijekaLokve665


Do Bjelovara se stiže nekom cestovnom kombinacijom koja za vozača postaje sve lošija. Najprije putuješ autocestom do Zagreba. Onda ga obiđeš pa se uputiš put Varaždina i kad stigneš do izlaza Sv. Helena, nađeš se na nečemu što zovu brza cesta i razlikuje se od prave autoštrase po tome što nemaš gdje stati ako ti vozilo počne štucati.
A promet je odvratan. Relacija Sv. Helena – Bjelovar i dalje je odlično rješenje za kamiondžije koji voze na sjever 'Rvacke (Koprivnica, Virovitica, Daruvar, Osijek...), a malo su škrti na cestarini. Do Gradeca još ajde-de, ali dalje više nema brze ceste i nađeš se na tzv. Križevačkoj cesti koja je županijska prometnica. Fuj! A još je i sezona poljoprivrednih aktivnosti pa se nemoj čuditi ako si prisiljen preticati konvoj sastojeći se od golemog traktora s dvije prikolice s kojih se cijedi i kaplje... No da, ono što kravice, je li... A kamiondžije drapaju k'o oni što voze kuse preko Štirovače!

Živu glavu sam iznio (što potvrđuje ovo izvješće) i sretno iskrcao Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Helga na odredištu. Ona me uvjerila kako je sigurna da će se s njom u nastavku dana lijepo postupati pa neka ja slobodno odem kud god želim. Usput je ustanovila da joj se ispraznio mob'tel ter da se za svaki slučaj izvolim nacrtati na istom mjestu u 15:30. A lijepo joj govorim da baci to plosnato smeće na šlatanje i uzme moju staru Nokiu (Imam dvije i krasno rade. I ne doručkuju struju).
Plan mi je bio provesti se duž pruge od Bjelovara do kolodvora Sveti Ivan Žabno (bilo je puno bolje u vrijeme jednoumlja kad su se sveci držali crkve i nisu ispisivali kilometarske natpisne table na kolodvorskim zgradama) odakle počinje trasa novog bajpasa prema Zagrebu/Vrbovcu, a onda (ako stignem) vidjeti i drugu stranu bajpasa u kolodvoru Gradec. Bit će tu dosta vozikanja jer pruga ide manje-više paralelno s Križevačkom cestom, ali jedno kilometar južnije. Između su naseljena mjesta povezana s glavnom prometnicom seoskim cestuljcima postavljenim okomito na glavnu cestu. Da stvar bude veselija, tu se još paralelno s tim cesticama protežu i razni kanali i jarci koje nemereš preskočiti pa će biti vraćanja. Uzdam se u Garmina... Nadajmo se najboljem i krenimo...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:20

Pruga Bjelovar – Križevci imala je očito namjeru poslužiti i lokalnom stanovništvu (ne kao ova moja koja je morala povezati Rijeku i Peštu, a za ostalo ih nije bilo briga!) pa su službena mjesta među naseljima relativno nagusto. Jedva dva kilometra od Bjelovara nalazi se stajalište Stare Plavnice GE: 16°48'36.05"E 45°53'57.92"N

Našao sam ga iz druge. Plavuša je rekla "skrenite lijevo...". Di lijevo, između dvije kuće? Je, je, baš tu. I onda vijugaš...
Aha! Tu je to! Kad dođem do pruge, bacit ću oprezan pogled lijevo-desno i moram ugledati stajalište. A-a! Nema ničega. Pređem prugu i sretnem aboridžana koji iz dućana tegli kruh. Pitam s usmjerenje i dobijem doradu plavuše: "prva desno pa prva desno i na pruzi ste...!"

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice01

Kuća na ŽCPRbezR.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice02

Aha! Službeni objekat. K'o da sam u Remetincu

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice03

Pogled u smjeru Žabnog (leđima okrenut suncu)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice04

Pogled u smjeru Bjelovara (sa suncem u nos, ofkors!)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice05

Ovi od a su postali gori od kineskih proizvođača malih kućanskih aparata. Ono što bi trebao biti pregledan popis dolazaka & odlazaka, svodi se uglavnom na upute kako uložiti neku žalbu ili prigovor. A da organiziraju svoje usluge tako da ljudi nemaju žalbe ni prigovore?

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice06

Pruga je uglavnom ravna, ali zato valovita duž osi "y". Kao onaj tobogan kod Vodnjana pa na n-tu!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice07

Pragovi su betonski, a pruga pokazuje znakove prometa

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice08

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:21


Potrudio sam se prehodati skroz do kraja I. perona, 1. kolosjeka i bio nagrađen prizorom postajne nadstrešnice obasjane suncem

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice09

Imena luda...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice10

Čuj, njega! Majstore, vrijeme je za sadnju krumpira, a ne cijepanje drva. Pa nisi u GK?

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice11

ŽCP je lijepo i solidno izveden bez nekih vidljivih oštećenja

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice12

Odlučio sam riskirati pa se ne vratiti putem kojim sam došao već proslijediti ravno. Isplatilo se i sretno sam stigao na Križevačku cestu.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteStarePlavnice13

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:21


Nakon četiri kilomtra vožnje prugom, vlak stiže u stajalište Klokočevac GE: 16°46'30.24"E 45°54'36.00"N

Meni će trebati malo više jer sva su ta sela uz Križevačku cestu složena u obliku slova "T". Na glavnoj cesti ga ima parsto metara – tu je, jasno, i oznaka naseljenog mjesta, a onda se negdje na stranu odvaja još kilometar i pol glavnog naselja

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac01

Cijeli je ovaj kraj izrazito nabožan i nacionalno osviješten. Moram dodati – na pitom način. Svako naselje ima poneku crkvicu, kapelicu i slično, a cestovlje je okićeno nazivljem na spomen Stjepana Radića, Eugena Kvaternika i sličnih vrlih muževa iz hrvatske povijesti. Moram priznati da uspomene na živahnog stračića F.T. te na praoca 'rvackog nacionalizma koji je nekoć bio protonotar županije riječke baš i nisam sretao. Što uopće ne smatram tragedijom.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac02

Uz cestu se obavezno izmjenjuju moderne kuće i objekti s ponekom lijepom starom ruševinom. Ovo se stručno zove kanatna gradnja – kuća ima konstrukciju od hrastovih greda između kojih je ciglena ispuna. Nažalost je krov načet pa kući ne proričem dug vijek...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac03

Aha! Obožavam ove moderne znakove s EMV-om.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac04

ŽCPRsaR

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac05

Nešto se radi

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac06

Primiče se Uskrs pa sve treba lijepo urediti. I moja Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Helga povremeno ima takve napadaje...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac07

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:22


Službeni objekat s civilne strane

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac08

Čekaonica za putujuće pučanstvo

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac09

Ured za službujuće osoblje je zagrađen vratima, a na njima je nalijepljen vozni red. Nema onih groznih upozorenja!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac10

Zgradica je tlocrtno sasvim zanimljiva. Šef stanice je imao "erker" iz kojega je lijepo vidio prugu bez izlaganja atmosferilijama

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac11

Pruga u smjeru Žabnog

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac12

I pruga u smjeru Bjelovara

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac13

Svud okolo steru se obrađena polja, a nebo brazdaju eroplani

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac14

Jedan od onih beskonačnih

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac15

Posljednji pogled!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteKlokocevac16

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:23

Još četiri kilometra dalje niz (uz) prugu nalazi se stajalište Žabjak GE: 16°43'53.04"E 45°55'37.31"N

Ovdje nisam puno lunjao. Skrenuh lijevo pa ravno cestom... Prva crkvica.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak01

Pa druga crkvica...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak02

ŽCPRbezR. Moram preći jer je stajalište s krive strane ceste.
Službeno mjesto se zapravo nalazi u naselju Tuk. Naselje je jedino značajno po tome što je u Tuku rođen mons. Ratko Perić, mostarsko-duvanjski biskup i apostolski upravitelj trebinjsko-mrkanski. Onaj isti zločesti koji fratrima 'ercegovačkim brani da zarađuju na Međugorju!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak03

Stvar se svodi na malo bolji kiosk. Jedno od tipskih rješenja na ovoj pruzi. Pretpostavljam da je izvorno rješenje bio stup s fenjerom!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak04

Kolodvorska mačket'na

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak05

S civilne strane

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak06

Cesta je denivelirana u odnosu na prugu pa se do I. perona, 1. kolosjeka treba malo pentrati!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak07

Pogled u smjeru Žabna

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak08

I pogled u smjeru (sada već dalekog) Bjelovara!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak09

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:25


Pogledajmo malo bolje službeni objekat

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak10

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak11

Ima vozni red, a ima i onaj naputak kako se žaliti i/ili prigovarati...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak12

Sve sam vidio, idem dalje

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak13

Tuk (Žabjak) je očito značajno raskršće prometnica jer se ovdje zaustavlja i lokalni autobus

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak14

Natrag preko pruge

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak15

Život buja. Ovo su mali runasti travojedi raznih veličina & uzrasta

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak16

Još jedna stara kanatna kuća. Nećete vjerovati, ali ljudi žive u njoj!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak17

Kod one druge crkvice sam protutnjao i nisam zapazio ovaj objekt. Radi se o lokalnoj (dobrovoljnoj) ispostavi udruge vitezova sv. Florijana

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak18

Lijepo su sačuvali nekadašnju tehnologiju. Baš se pitam, kad bi ju opet morali koristiti, da li bi umjesto konja upregli traktor "Tomo Vinković"?

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak19

"Sava" br. 1. Pitam se da li je tvrtka napravila još koju pumpu?

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak20

Sa stražnje strane vatrogasnog doma je prostorija za radne sastanke...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteZabjak21

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:27

Jedva kilometar dalje nalazi se stajalište Rovišće GE: 16°43'6.25"E 45°55'55.99"N

Rovišće je vrlo staro naselje, prva spominjanja su mu negdje iz XII. stoljeća. Usput je i najmnogoljudnije naselje na cijelom potezu Bjelovar – Križefci. Uz Rovišće me veže jedna zanimljiva anegdota: Naša prijateljica i kolegica moje žene je dugo bila neodlučna oko iniciranja muško-ženskih odnošaja, a onda joj je tamo negdje 1971. u kasnim satima preko brajde pod prozorom uletio u podstanarsku sobu potpuno nepoznati lik iz Rovišća. Koliko znam, pjevao je "Jelačića bana" malo preglasno pa ga je opako naganjala milicija... Pogledala ga je i odlučila zadržati. Danas imaju dva odrasla sina...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce01

Na ulazu u naselje nalazi se ova napuštena stara ciglana. Još jedan objekt industrijske baštine kojeg bi bilo lijepo sačuvati za budućnost. BTW, kad vidim ovo brdo opeke, pitam se odakle su dovezli opeku od koje su sagradili ciglanu prije nego su u njoj počeli peći opeke? Kokoš ili jaje, pitanje je sad!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce02

Aha! Koliko se sjećam(o), tu je sve i počelo!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce03

U središtu mjesta je vatrogasni dom. Pitam se samo koliko tih Liderova ima diljem Lijepe naše?

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce04

Lokalna bogomolja

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce05

I ovo je bit će, bila bogomolja. Nisam uspio iščeprkati koja i kome posvećena.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce06

Onda sam opet skrenuo lijevo i krenuo tražiti postaju Rovišće. Lijep je dan pa će biti puno čistih gaća...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce07

Ovo su, bit će, sagradili od cigle iz one pečenjare. Ovakvi golemi gospodarski objekti me podsjećaju na sjevernu Italiju (vidi pod: Bertolucci, "Novecento")

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce08

Čovjek uzgaja moje omiljene kućne ljubimce

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce09

Aha!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce10

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:28


A ovo je službena zgrada postaje Rovišće. "In mezzo a un bel niente", rekli bi Paštari

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce11

Kolodvorska ulica br. 20

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce12

Vodonapojnik za ljude.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce13

Sunce blješti k'o mutavo (naravno, kad ti najmanje treba)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce20

Lokalni proizvod. Iako, poznavajući institut i praksu javne nabave, ne bih se čudio da je negdje iz Metkovića

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce14

Putnička čekaonica od opreme ima originalne podne pločice i služi kao parkiralište za međunožna gurala

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce15

Netko prvi je dao knaufirati prozor prema uredu šefa stanice, a onda je netko drugi otvorio rupu

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce16

Natpis je malo ekscentričan na lički način

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce17

Ulazi u urede i pristup na gornji kat su dobro blindirani

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce18

Lijep stolarski posao (je li tako, Damirić?)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce19

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:29

Pogled niz prugu u smjeru Žabnog

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce21

I pogled uz prugu u smjeru Bjelovara

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce22

Ovdje su pragovi drveni

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce23

Na kraju perona nalazi se nekakva manipulativno-prometna površina kojoj ne razaznajem svrhe

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce24

Do službenog objekta nalazi se ovaj koral u kojem je nekoć bila neka kućica (sudeći po temelju)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce25

Željezni stupovi nekadašnje ograde. Pretpostavljam da su aboridžani u međuvremenu odvukli sve upotrebljivo

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce26

Ovo je nešto za našeg Portosa. Zapravo sam na puno mjesta vidio ovakve oznake.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce27

Idem ja dalje. Jedan stariji objekt lijepo zidan ciglom (obratite pažnju na luk!). Betonski stupovi znače da je gazda imao neke opake namjere, ali ga je nešto spriječilo

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce28

Par vila tajkunara osebujnog estetskog izričaja

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce29

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce30

Sprema za kola i koš za kukuruz tradicijske gradnje. Jako lijep tesarski uradak

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteRovisce31

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:30

Nepunih dva kilometra dalje nalazi se stajalište Hrsovo GE: 16°41'14.77"E 45°56'10.45"N

Da nisam slučajno jednom negdje pročitao da se nalazi ispod cestovnog nadvožnjaka, ne bih ga nikad pronašao. Osim ako netko misli da je vandalizirani stup na kojem je nekoć visio javni telefon oznaka željezničkog službenog mjesta.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo01

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo02

Odavde vode neke beskrajne (i strme) stepenice duboko dolje u kanjon kojim prolazi pruga

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo03

Srećom ima klupica pa se putem možeš odmoriti

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo04

Ima još jedna klupa koja glumi čekaonicu. Ovo je pogled u smjeru Bjelovara. I ovdje je pruga ondulirana u vertikalnom smislu

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo09

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo05

Natpisna ploča. Nema čak ni nadstrešnice. Gore nego Remetinec

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo06

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:32

Spust u dubinu se isplatio – istodobno samnom stigao je i Plavac (Macosa) na putu za Križevce

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo07

Ispratio sam ga s dužnim poštovanjem



Pruga u smjeru Žabna

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo10

Opaka uzbrdica

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo11

I sad se opet moram pentrati...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo12

Kad sam bio mali, u školskim udžbenicima iz poznavanja prirode i društva su ovako crtali seoska gospodarstva

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteHrsovo13

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:33

I onda opet do glavne ceste pa koji kilometar ravno pa opet lijevo i eto me u potrazi za stajalištem Cirkvena GE: 16°39'32.79"E 45°56'24.07"N

Nalazi se nekih dva kilometra niz prugu u smjeru Žabnog, a kao što mu i ime dade naslutiti, naselje je puno crkvica!
Br. 1.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena01

Br. 2. (ova je, mislim, uz groblje)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena02

Br. 3.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena03

Blizu, postaje sve toplije...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena04

Opet onaj EMU-znak, vruće...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena05

Je, piše...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena17

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:36


Pogled niz prugu u smjeru Bjelovara

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena07

Da sam koji metar viši, vidio bih Žabno!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena08

Zgradica je skladna iako jako derutna

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena09

Šefa stanice nema, a vrata ureda su oblijepljena standardnim pipirima

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena10

Teraco pod u čekaonici je lijepo očuvan

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena11

Oprema putničkog prostora

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena14
Putnička blagajna. Lijepo piše da radi od ponedjeljka do petka Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Roll2

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena12

Vrt gospođe šefa stanice. Malo bi ga trebalo preštihati

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena13

Kolodvorska mačket'na. Irskog porijekla?

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena15

Ovako na suncu? Hmmm, pa nije ni loše!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena16

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:37


U dvorištu je lijepi, dosta dobro sačuvani bunar s motovilom (za one koji ne znaju: taj se mehanizam stručno zove kolo na vretenu)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena18

Ima i kalač

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena19

Krik-krik, gnjik-gnjik...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena20

Lončić na polzu žeđajućeg putujućeg pučanstva. Očito su nekoć higijnski standardi bili malčice drugojačiji

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena21

Na samom raskršću nalazi se ova nevjerovatna zgrada. Netko je očito imao para

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena22

Još jedna slična malo dalje

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StajalisteCirkvena23

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:38

I nakon još tri kilometra pruge vlak stiže u kolodvor Sveti Ivan Žabno GE: 16°37'15.17"E 45°56'42.40"N

Ovo je slikano na odvojku kojim bih navodno trebao stići do kolodvorske zgrade

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno001

Cijeli kraj pun jaraka koji odvajaju privatne posjede od javne prometnice. Igra je smrtonosna jer su pristupi do kućnih dvorišta preko armiranobetonskih mostića pa ako nedajbože sletiš u jarak, dočeka te A-B ploča ravno u visini čela. Pa-pa...
Ovaj je još plitak pa možeš eventualno samo razbiti auto

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno002

I eto me na kolodvoru. Ovo je smjer prema Bjelovaru
Zanimaju me radovi jer ovdje počinje trasa novog 14 kilometara dugog bajpasa koji će povezati kolodvor Gradec na pruzi Zagreb – Križevci sa smjerom Križevci – Bjelovar. Nastat će jedan golemi triangl.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno003

Sunce je prilično jako pa sam parkirao Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Pfaffmobil3 u hladu na civilnoj strani nekadašnjeg robnog skladišta.
Iza ovih vrata stolovao je dužnosnik ozbiljna lica u plavoj flajdi

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno004

Krov skladišta se odlično drži

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno011

Skladište se ne koristi pa su ga zatrpali praznim kantama od boje. Eh, di ste bili kad su mi ovakve kante trebale za koks!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno005

Nekadašnji ured skladištara pretvoren je u pomoćnu ćenifu

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno006

Skoro sam ju pokupio misleć da bi ju mogli upotrijebiti na zajedničkoj maketi no onda mi se učinila malo prevelikom

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno007

Iako je Žabno kolodvor, mislim da je u funkciji samo prolazni kolosjek. Ostali su za lepo videt

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno008

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:43


Evo čije su pare. A rade Španjolci i Švabe pa će stvar najvjerovatnije biti gotova u roku (mislim do 29. novembra!)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno009

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno010

Ex ćenifa. Bogzna hoće li ju obnoviti. Na onim tablama i tablicama ju ne spominju

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno012

Tu molim piškiti i kakiti!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno013

Kad već pljušte €uropske pare, odlučili su popraviti i "prijemnu" zgradu koja je bila u posve ruševnom stanju. Upravo popravljaju krov

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno014

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno015

Nisam ulazio da mi štogođ ne padne na pamet Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Grinko

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno016

Pogled sa zapadne strane. Obratite pažnju na dio stropa potkrovlja koji je izveden od plitkih ciglenih lukova.
U prvom planu je vodonapojnik za ljude

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno017

Detalj stropne konstrukcije

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno018

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:44


Cijelo radilište je krcato ljudi koji se muvaju. Očito su iz raznih firmi jer me apsolutno nitko nije ništa pitao. Svi su, pretpostavljam, mislili da sam "od onih drugih". I tako sam neometan stigao do izlazne skretnice u smjeru Križevaca

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno019

Tu će trebati malo pošpricati

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno020

Službena fasada kolodvorske zgrade. Očito je bila na meti vandala

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno021

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno022

Da, nisam ni mislio!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno023

Još malo krova. Onaj dimnjak mi se čini malo Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Nakjivo

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno024

Ex ćenifa i ex robno skladište

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno025

Stanični kolosjeci imaju drvene pragova. Nisu baš u najsvježijem stanju. Primijetio sam duž bruge da nema baš neke logike u izmjenjivanju drvenih i betonskih pragova. Jedino nisam nigdje vidio čelične

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno026

Ostaci bunara. Tu nema ni kalača

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno027

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:45


E, ovo široko zapeglano je početak trase bajpasa (planiraju dvostruki kolosjek? zašto ne, kad se već radi!)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno028

Grozna, masna ilovača i blato. Kao iskreni Primorac, grozim se 'vakijeh tala – ja bi radije kamenjar!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno029

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno030

Malo geotekstila nikad ne škodi

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno031

Poslije se sve zalije betonom i utapka

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno032

Dok sam se tuda vrzmao, naišao je onaj plavac, sada u povratku put Bjelovara/Kloštra



Tamo ravno i dalje. Promet putnika na ovom vlaku je bio impozantan (po standardima -a)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno034

Ako ima ikoga tamo di se ja motam, onda se netko penje! Ne znam odakle to, al' taka mi je valjda sudbina

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno035



Idem ja dalje dok ovaj smrducka po njivi Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Govnasce

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaSvIvanZabno037

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:46


Kolodvor Gradec GE: 16°29'6.50"E 45°54'50.84"N se nalazi na suprotnom kraju budućeg bajpasa.
Zasad je samo postaja na pruzi Zagreb – Križevci, ali su pred njim velike stvari...

Stigao sam cestom koja od Sv. Ivana Žabno vodi prema kraju tzv. brze ceste. Onda nisam skrenuo put Zagreba već sam pravocrtno & zdravorazumski proslijedio ravno!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec001

Potok (?), no, da, svakako tekućica Glogovnica odvaja područje Križevačke pruge od područja Bjelovarske pruge. Valja meni preko rijeke.
Zapravo ne. Jer je kolodvor na nižoj razini pa se valja vratiti i skrenuti desno prije mosta. Tu je i nekakav pješački ZCP, a kako neće biti da je još jedno službeno mjesto klošarski spremljeno pod most, valja ići desno

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec002

Tu se vide veliki zemljani radovi, a skroz duž trase pruge nalaze se komadi onih ružnih portalnih konstrucija za KV što ih proizvodi ona tvrtka toliko bliska u

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec003

Neke su već i sastavili

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec004

Evo, piše i s druge strane budućeg bajpasa

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec005

I tako sam konačno stigao do kolodvorske zgrade. I nju obnavljaju pa su za početak otukli svu žbuku

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec006

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:47


Ulazni pretprostor s civilne strane kolodvora. Kažu mi djelatnici zidarskog usmjerenja koji su taman marendali da će dignuti i ove stare pločice. Šteta, bile bi lijepa uspomena. A nisu u tako očajnom stanju.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec007

Postavljaju novu aluminijsku stolariju proviđenu svim sigurnosnim rješenjima

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec008

Uvijek me veseli kad vidim ovakve table gdje se radovi i odgovornost cijede od vrha prema dole...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec009

U unutrašnjosti je postavljena nova stropna konstrukcija, čini mi se prema izvornom rješenju

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec010

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec011

Pomoćni prostori

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec012

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec013

Pogled u smjeru Zagreba. Geodeti od Dalekovoda nešto mjerkaju. Postaje ozbiljno vruće

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec014

Na kolosječnoj strani zgrade grade betonsku nosivu konstrukciju nadstrešnice pa kolodvor još uvijek označava nekadašnja slobodnostojeća tabla

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec015

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:47


Simpatična zgrada iako mi po izgledu (pogotovo s ovom "brajdom") nekako više spada u, meknimo, Labin dalmatinski

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec016

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec017

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec018

Ovo će izdržati i snjegove Kilimandžara

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec019

Pogled niz prugu u smjeru Križevaca

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec020

Objasnilo mi je da se gradi infrastruktura za tri dugačka kolosjeka od kojih će se desni odvajati prema Žabnom

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec021

Ovdje počinje trasa bajpasa

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec022

Malo sam se vozio po trasi. Nitko me nije ništa pitao iako bi bilo bolje da sam imao Ladu Njivu.
Cijeli teren je glibovit i pun kojekakvih voda pa je puno vodopropusnih objekata

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec023

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec024

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:48


Moguće da je to ona Glo-govnica. Teče dosta brzo, a pod trasom su joj napravili propust

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec025

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec026

Most do kojeg tek treba sagraditi prilaze

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec027

Još malo nizbrdo u glib. Bojim se da ću brzo natrag

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec028

Brza cesta

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec029

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec030

Most preko iste. Prošao sam ga i zaključio da to nema više smisla. Jer sva su gradilišta slična, a toga sam se u životu nagledao. I tako sam se pažljivo okrenuo za 180º i vratio se odakle sam došao.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec031

Ova simpa dizaličica, pretpostavljam, pomaže kod instalacije onih portala.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaGradec032

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:50

Pomalo je bilo vrijeme za vratiti se u Bjelovar. Jer, kao što znamo, ONA nema funkcionirajući mobitel pa se očekuje da ja budem prilagodljiv (kad sam već jednom davno prilagođen). Put je pun iznenađenja. Ovdje uz pomoć stroja čiste bujične kanale uz cestu (i pritom, logično, mlate granom lijevo-desno, a ti se smatraj)

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama BjelovarskaPruga001

Kućevlasnici stižu. Sad su negdje iznad Čada Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Bird3

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama BjelovarskaPruga002

Ako hoćeš brže stići u Bjelovar, onda moraš skrenuti za Viroviticu! Tako bar kaže moj Garmin.
Ovo sam jutros već spazio, a sad ću pogledati na miru

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama BjelovarskaPruga003

Navodno je 1991. prilikom istjerivanja mrskih okupatora, ovdje nešto činilo Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Bomb2. Oficir JNA je istjerao svoje vojnike iz skladišta te detonirao nekih 170 tona raznih eksplozivno-ubojnih sredstava. Nije preživio, a tamo preko ga slave kao heroja.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama BjelovarskaPruga004

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama BjelovarskaPruga006

Krtovi tvrde da oni s time nemaju ništa i da su oni stigli tek kasnije

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama BjelovarskaPruga005

Nisam htio dublje ulaziti u posjećivanje

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama BjelovarskaPruga007

Prilikom eksplozije stradalo je 11 hrvatskih vojnika. Pokoj im vječni i časna uspomena

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama BjelovarskaPruga008

Sad, je li to od onog Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Bomb2 ili je nekome trebao prozor, nije posve razvidno!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama BjelovarskaPruga009

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:52


Naravno da sam u strahu od sankcija došao prerano pa sad imam malo vremena za napraviti par sličica iz grada Bjelovara. Počet ću od kolodvora Bjelovar GE: 16°50'40.04"E 45°53'39.20"N
Lijepo su ga uredili. Ima boju skoro kao onaj u Metkoviću prije nego je požmario.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaBjelovar005

Odnekud mi je poznata. Zadnjiput sam ju slikao u snijegu.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaBjelovar006

Ja sam u Rijeci bio naviknut na neke goleme parnjače, ali i ovo je sasvim veliki stroj

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaBjelovar008

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaBjelovar009

"Vi ste bili naš ponos i čelik..."! Joooj, nene, to su bili oni drugi!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaBjelovar010

Bjelovar ima veliki depo i radione za održavanje vozila. Tamo, između dva hangara prolazi pruga kojom se stiže do Križevaca. Od nje se nekoć ulijevo odvajala pruga za Grubišno polje, Garešnicu, Daruvar i boktepitaj kuda sve ne, ali to već par godina ne postoji. Ostao je nekakav šturc

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaBjelovar011

Ma, ja! Mene ste našli...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama StanicaBjelovar012

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.