Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

5 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:53

Danas je dan otvorenih vrata. Idem vidjeti ćega, ba, ima...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar014

Jedan lijepi vagon. Meščini svježe oličen

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar015

Aha! Tu unutra po svemu sudeći liče one koji poslije budu svježe oličeni!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar016

Njega su digli u zrak, a postolja su odvukli. Zar je već vrijeme za ljetne bandaže?

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar017

Očito. Jer nema kotača

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar018

Jedan požutjeli

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar019

Krasan primjer industrijske arhitekture iz vremena dok je još bog po svijetu hodao

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar022

Tamo preko je kolodvor pa se moram vratiti

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar020

Gužvanjac!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar023

Dilatacija zbog pregrijavanja

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar024

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:54


Lokomotivica u daljini. Sad je nekako manja

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar025

I. peron, 1. kolosjek. Izgleda dosta slabo korišten

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar026

Baš simpa kolodvorska zgradica

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar027

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar028

Putnička blagajna. Sjetio sam se da bih mogao kupiti ovogodišnji kurir (jer ih Delnicama nemaju), ali mi teta kaže da je slaba prođa pa su dobili svega par komada koji su odmah prodani. ??? Tu mi nešto ne fercera!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar029

Sve je vrlo uredno

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar030

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar031

Sasvim živahan promet.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar032

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:55

Ovi kontinentalni barokni gradići imaju jedan arhitektonski štih na kojeg ja nisam navikao. Ali su neke zgrade zanimljive

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar033

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar034

Da Bjelovar ima univerzitet, ovi bi sigurno bio rektorat!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar035

Hmmm! Kad god vidim ovako lijepi razvedeni krov, proradi mi primorska zabrinutost zbog juga i kiše te pomislim na koliko mjesta to može curiti

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar036

Bjelovar je jedan od najmlađih hrvatskih gradova. Osnovala ga je 1756. godine dekretom, naša neprežaljena kraljica & carica, Marija Terezija. Grad je planski građen kao sjedište Križevačke i Đurđevačke graničarske pješačke pukovnije pripadajuće Generalatu Križevačkom. Za duhovne potrebe pučanstva brinuo je Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Biskup bjelovarsko-križevački koji je također stolovao u Bjelovaru (Križevci su već imali svoju grkokatoličku biskupiju pa ne bi bilo zgodno da se dva Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Biskup Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Biskup naguravaju po istom gradu!)

I dolazim do glavnog grackog trga.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar037

Središte grada ima pravilan četvrtasti plan ulica a glavni trg je nekadašnje vježbalište za vojnike ('rvacki: egzercirplac) slično kao trg ispred riječkog kazališta. Kasnije je na trgu posađen perivoj

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar038

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar039

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:56

Oko trga su naseljene sve važne gradske institucije pa pogledajmo što je Carevina postavila u svojoj premudrosti!
Crkva sv. Terezije Avilske, nebeske zaštitnice caričine pa, sljedstveno tome i Bjelovara

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar042

Izložbeni prostor i galerija

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar043

Jedna zanimljiva uglovnica koja se, hat megjutim, ne broji pod trg

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar044

Banka

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar045

Hrvatski telekom

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar046

Konzervatorski ured. Tu stoluje bjelovarski Kobler

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar047

Sve zgrade oko trga su izvorno jednokatne osim nekadašnje vojarne u kojoj je danas gradska uprava

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar048

Na sredini trga je paviljon (gazebo). Nisam u saznanju da li ljeti vojna glazba obdržava promenadne koncerte?

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar049

Oko paviljona su raspoređena četiri kipa. Datiraju ab urbe condita. Dva sam slikao, a dva sam preskočio jer su mi bila predaleko.
Ovo je sveta Terezija Avilska. Malo mi djeluje k'o da je trudna. Svetice su obično mlade i vitke, ali dobro, ipak je to raskošni barok pa je pojam vitkosti relativan.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar050

Sveti Jura vitez bil... Ima inox koplje

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar051

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:59


Ovaj je veselo trčkarao pa mu nisam odolio...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar052

Sretno sam izbjegao plaćanje parkirne šikucije pa sam si priuštio kavu u kafiću preko ceste. Bila je čisto pristojna, a sjedenje na suncu mi je baš prijalo

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar053

I onda sam krenuo jednom od ravnih bjelovarskih ulica jer je bilo vrijeme da pokupim Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Helga...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 StanicaBjelovar054

... što sam uredno i na vrijeme obavio!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 11:59

Put kući nije bio (pre) naporan. Županijsku cestu do Gradeca sam prevozio bez problema po lijepom i sunčanom popodnevnom vremenu dok mi je ONA prepričavala detalje eventa. Kako ja to volim lijepo reći: Nema besplatnog ručka pa poklonjene troškove puta i prigodu za putopisić treba zaraditi, ne?!
Kad sam ušao na brzu cestu, dočekao me zastoj...

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 BjelovarskaPruga010

Nismo se srećom dugo gnjavili jedno kilometar dalje nabasao sam na razlog. Prvi je prikočio, ostali nisu – što vlastitom što tuđom zaslugom. Brižan onaj mali među svima njima (eto zašto ne volim voziti iza kombija – visok k'o kredenca, a vozi posve nekontrolirano. Ili je šole na mobitelu ili se zamajava s dvojicom sandukana koji sjede kraj njega.
Srče po cesti koliko hoćeš, ali je sve dobro prošlo

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 BjelovarskaPruga011

Sunce se klonilo zahodu pa sam cijelim putem od Zagrebačke obilaznice imao svjetlo u nos. Srećom sam poviši pa me to sasvim ne ubija.

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve666

Izlaz Ravna Gora. Cestarina? Nije jako bolilo!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve668

Još nekih 10 kilometeri do doma!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve669

Sumračno stanje iznad Zalesine

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve670

Kao što sam već par puta napomenuo, Stari Laz je mahom vikendaško naselje. Ovo je jedna od novijih vila tajkunara u divljezapadnom stilu. Poznavajući cijene drveta, ovo je moralo koštati milione!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve671

On je još uvijek na suncu! Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Bajbaj1, Plameni!

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve674

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 12:01

I evo nas doma

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve675

Sparina je popustila pa smo naložili

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve678

Stigli smo još po vidnom. Naš načelnik je upravo zapalio pomoćno noćno sunce

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve679

Cijeli smo dan bili na nekom vidu suhe hrane pa je juhica legla k'o budali šamar

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve680

Poslije toga fine safalade iz 'Lidla' + razno-razni umaci

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 RijekaLokve681

Za kraj – đeneralštabna specijalka mjerila 1 : 100.000 koja pokriva područje kojim sam šalabazao. Ne vidi se puno, ali red je red. Jel' tako?

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 BjelovarskaPruga012

Bilježim se

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 PfaffNaklon

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Damir sri 22 oľu 2017 - 12:45

Pfaff je napisao/la:

Lijep stolarski posao (je li tako, Damirić?)

Aha,prekrasno! grinko  Vidi se kako je majstor vičan motornoj testeri. lud od smijeha

Odličan putopis! Dobro dođe da se vidi iz prve ruke put i mjesta koja si posjetio ako tko želi ići tvojim stopama,a ja to želim. super2

Btw. Što samo jedan "Plavac" u cjelom ekšnu? Rolling Eyes
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 13:02

Damir je napisao/la:Btw. Što samo jedan "Plavac" u cjelom ekšnu? Rolling Eyes
Mislim da i postoji samo jedan koji vozi gore-dolje. A inače - znaš mene i sačekivanje. Ako što naiđe - dobro je naišlo! hehe
A i satnica mi je bila nategnuta. Da sam trošio vrijeme na praćenje voznog reda, ne bih niš obavio

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by inflameswetrust sri 22 oľu 2017 - 14:49

Bravo! Sjedi pet!

Ne znam što ja pametno mogu reći na ovo sve.. u Bjelovaru koliko znam, nikad nisam bio, i prugom i cestom sam ga uredno zaobišao. Krajolik je više manje isti kao kod mene, a arhitektura i željeznički prostorni utjecaj se skoro uopće ne razlikuje. Kako i bi, dva slijepa crijeva na cca 100 km udaljenosti moraju biti slična!

A ne planiram skoro tamo, pa mi je ovaj putopis dobrodošao da vidim s čime se neću susresti tako skoro!!! Smile

Evo još pokoji komentar, onako usputno!

Pfaff je napisao/la:PrOno što bi trebao biti pregledan popis dolazaka & odlazaka, svodi se uglavnom na upute kako uložiti neku žalbu ili prigovor. A da organiziraju svoje usluge tako da ljudi nemaju žalbe ni prigovore?

Vrlo teško, jer čovjeku uvijek nešto smeta, čak i nesavršeno savršenstvo!!!

Pfaff je napisao/la:
Meni će trebati malo više jer sva su ta sela uz Križevačku cestu složena u obliku slova "T". Na glavnoj cesti ga ima parsto metara – tu je, jasno, i oznaka naseljenog mjesta, a onda se negdje na stranu odvaja još kilometar i pol glavnog naselja.

Nije to samo Križevački slučaj, više manje svugdje gdje je ravno, a u blizini bili Turci pa željeznica, takva je konfiguracija. Ravno za trubača, a T da se približi stajalištu koje život znači.

Pfaff je napisao/la:
Zgradica je tlocrtno sasvim zanimljiva. Šef stanice je imao "erker" iz kojega je lijepo vidio prugu bez izlaganja atmosferilijama

https://2img.net/h/i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/BjelovarskaPruga/StajalisteKlokocevac/StajalisteKlokocevac11.jpg


Ovo mi se jako sviđa! Tako nešto bilo je i u Sarvašu prije rata. Dobro, i sada isto, samo urušeno. Postoji li poseban naziv za takvu izbočenu gradnju?

Pfaff je napisao/la:
I ovo je bit će, bila bogomolja. Nisam uspio iščeprkati koja i kome posvećena.

https://2img.net/h/i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/BjelovarskaPruga/StajalisteRovisce/StajalisteRovisce06.jpg

To je, ako sam dobro pročitao pred nekog vremena, nekakva pravoslavna kapelica koja je u nekom trenutku propala, a sada nekakvi pojedinci iz grada na Savi+Dunavu ne daju da se takne.



Pfaff je napisao/la:
Na kraju perona nalazi se nekakva manipulativno-prometna površina kojoj ne razaznajem svrhe

https://2img.net/h/i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/BjelovarskaPruga/StajalisteRovisce/StajalisteRovisce24.jpg

Pretovar! To je nekoć bio kolodvor, s pomoćnom vodostanicom.



Sprema za kola i koš za kukuruz tradicijske gradnje. Jako lijep tesarski uradak

https://2img.net/h/i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/BjelovarskaPruga/StajalisteRovisce/StajalisteRovisce31.jpg

Čardak ipo! Dosta njih, čak i u mom kraju, rađeni su na sličan način. Dolje usko, gore široko. Automatski više stane, a dolje ostane više prostora za manipulaciju.

Pfaff je napisao/la:
Stanični kolosjeci imaju drvene pragova. Nisu baš u najsvježijem stanju. Primijetio sam duž bruge da nema baš neke logike u izmjenjivanju drvenih i betonskih pragova. Jedino nisam nigdje vidio čelične

Kada je kriza, mijenja se bilo čime. Da ima viška čelika, bilo bi i čeličnih pragova. Tako od Bizovca do Belišća možeš vidjeti različito pragovlje svakih 100 metara.

Pfaff je napisao/la:
Putnička blagajna. Sjetio sam se da bih mogao kupiti ovogodišnji kurir (jer ih Delnicama nemaju), ali mi teta kaže da je slaba prođa pa su dobili svega par komada koji su odmah prodani. ??? Tu mi nešto ne fercera!

Slaba bi bila prođa da imaju 100 komada, sve do 10 je u redu. Zanimljivo, na ZGGK ih imaju pun ormarić u putničkoj službi (a onda moraju skupa s tobom i kurirom hodati do putničke blagajne 20 metara jer ne može bez fiskalne blagajne)...



Pfaff je napisao/la:
On je još uvijek na suncu! Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Bajbaj1, Plameni!


veselo1
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by sali sri 22 oľu 2017 - 19:45

Pfaff je napisao/la:
Na sredini trga je paviljon (gazebo). Nisam u saznanju da li ljeti vojna glazba obdržava promenadne koncerte?
https://2img.net/h/i583.photobucket.com/albums/ss277/jkrema2/BjelovarskaPruga/StanicaBjelovar/StanicaBjelovar049.jpg  

Odlično zamišljen i predstavljen uradak.Uživao sam gleati i čitati prikazano.Još se mnogo toga od tebe može naučiti.
Predmet :Upoznavanje prirode i društva" -  ocjena : odličan 5 opisna :Istiće se - učiteljica bi bila ponosna na svog učenika.

Na Trgu na paviljonu zna povremeno zapjevati klapa Bjelovar inače Paviljon koji se nalazi u središnjem bjelovarskom parku izgrađen je 1943. godine od bračkog kamena i najveći je kameni paviljon u Europi.

Glazbena čestitka za nadasve interesantan i realistički prikaz Bjelovarske županije i stanja željezničke infrastrukture u njoj.



Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff sri 22 oľu 2017 - 20:11

Hvala na zanimljivoj dopuni Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Hail

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by borna sri 22 oľu 2017 - 21:55

Dopala mi se ona pričica o bježanju od milih cajaca i upadu u sobu, siroti nije znao što ga čeka lud od smijeha
(možda bi se radije dao uhititi?)
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Pfaff pet 31 oľu 2017 - 14:03

Ispravak netočnog navoda:

Ono što sam ja u svom neznanju mislio da je obnova kolodvorske zgrade Sveti Ivan Žabno, bila je u stvari demontaža krovišta. Zgrada je u međuvremenu srušena do temelja. Pretpostavljam da će tu sagraditi neku nakaradu a la Gospić grinko

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama - Page 2 Empty Re: Malo uz prugu po Bjelovarsko-bilogorskoj i inim susjednim županijama

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.