Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rijeka - Split

+3
nenek
kiki273
fresher
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Go down

Rijeka - Split Empty Rijeka - Split

Postaj by fresher čet 8 svi 2008 - 9:20

Da li je ikad bilo pokušaja za uspostavljanje željezničkog prometa na relaciji Rijeka - Split? Da li bi to bilo isplativo? Danas je jedino rješenje Jadrolinija, ako želite auto sa sobom. Jednom sam putovao, vrlo je udobno ako platiš dvokrevetnu kabinu, ali i vrlo skupo. A brod je u sezoni bio prepun! Po mojem bi noćni autovlak bio puno jeftiniji i brži od broda. A možda bi u sezoni i dnevni vlak bio iskorišten? Zanima me vaše mišljenje.

fresher
Moderator
Moderator

Broj postova : 273
Age : 79
Lokacija : Ljubljana
Registration date : 18.03.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by Gost čet 8 svi 2008 - 9:26

Koliko ja znam ... nije nikad bilo takvog pokušaja. A da bi bilo interesantno, bi sigurno, samo je pitanje koliko bi HŽ-u to bilo isplativo. A s obzirom da to nije nikada pokušano ... sve govori.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by kiki273 čet 8 svi 2008 - 9:45

Po današnjoj pruzi dosta komplicirano i daleko.
Za taj vlak trebale bi tri mašine.................
Zar nije u nekom planu pruga od Rijeke do Dubrovnika?

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by Gost čet 8 svi 2008 - 10:10

kiki273 je napisao/la:Za taj vlak trebale bi tri mašine...
A da! Zato HŽ mudro i šuti o ovome i moli Boga da to netko javo ne izreče.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by fresher čet 8 svi 2008 - 11:33

Ostavimo po strani mijenjanje lokomotiva.

Putovanje noćnim vlakom Zagreb - Split traje 8 sati i to Zg-Ogulin 1:30 i Ogulin-St 6:30.
Putovanje Rijeka - Split trajalo bi 9 sati i to Ri-Ogulin 2:30 i Ogulin- St 6:30.

Putovanje brodom Ri-ST u sezoni 2008 traje 11 sati.
Putovanje autobusom Ri-ST traja malo preko 8 sati.

Po onom što sam našao na stranici Jadrolinije brod vozi samo ponedjeljkom i petkom.

Kad bi HŽ imao dovoljno lokomotiva i kad bi HŽ imao dovoljno vagona, da li bi ta linija bila isplativa?

fresher
Moderator
Moderator

Broj postova : 273
Age : 79
Lokacija : Ljubljana
Registration date : 18.03.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by kiki273 čet 8 svi 2008 - 11:54

2 puta mjenjati loksu znači još cca 45 min.
Rješenje je voziti na dizel cijelu dionicu a znamo da je nafta svakog dana sve skuplja.
Koliko bi bilo interesenata za tu liniju ne znam iako pretpostavljam da bi karta bila jeftinija od broda.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by Gost čet 8 svi 2008 - 13:44

Kad bi se narod dovoljno dobro i kvalitetno informirao putem medija vjerovatno bi se i isplatilo. Ali ima li HŽ takvih osoba koje bi to i dovoljno dobro odradile? Vjerovatno i ima ali svima odgovara ovakvo stanje ne pretjeranog talasanja.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by nenek uto 16 ruj 2008 - 23:24

Voze li uopće kroz Liku putnički vlakovi?

Gledam vozni red i čini mi se da idu samo po dva (ljeti tri) para brzih/IC vlakova.
A čemu onda obnova onih malih stajališta ako se na njima vlak ne zaustavlja, osim za križanje?

Tužno, baš tužno...
no no
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by seabral sri 17 ruj 2008 - 6:19

nenek je napisao/la:Voze li uopće kroz Liku putnički vlakovi?

Gledam vozni red i čini mi se da idu samo po dva (ljeti tri) para brzih/IC vlakova.
A čemu onda obnova onih malih stajališta ako se na njima vlak ne zaustavlja, osim za križanje?
Da, to sam se i ja dosta puta pitao .... puno malih obnovljenih stajališta na kojima ne stoji ništa. A i pitanje je kad će se i za koga će se uopće jednog dana vlakovi ovdje početi zaustavljati hm

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by gaspa sri 17 ruj 2008 - 10:03

Bojim se da ne bi bilo isplativo odn. da ne bi bilo suviše interesenata. Tko bi takav vlak koristio? Turisti kojima je odredište Istra koriste autovlakove iz svojih zemalja do Pule ili Rijeke. Oni nameračeni na Dalmaciju koriste takve veze do Splita. A ovu bi onda koristili oni koji žele i u Istru (ili Kvarner) i u Dalmaciju: otoke i južno od Splita, a pritom ne žele upoznati usputne ljepote jadranske obale. Dakle, puno smo toga pokratili u jednadžbi...

Inače, tehnički nije problem u kompoziciji dodatno vući jedan automobilski i jedan putnički/spavaći vagon, pa ih u Oštarijama s vlaka RI-ZG prekopčati na vlak ZG-ST (naravno, uz uvjet da se promet na obje pruge intenzivira - nagibni baš nije primjeren za autovlak).

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3482
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by ikar sri 17 ruj 2008 - 16:17

zvrk je napisao/la:
nenek je napisao/la:Voze li uopće kroz Liku putnički vlakovi?

Gledam vozni red i čini mi se da idu samo po dva (ljeti tri) para brzih/IC vlakova.
A čemu onda obnova onih malih stajališta ako se na njima vlak ne zaustavlja, osim za križanje?
Da, to sam se i ja dosta puta pitao .... puno malih obnovljenih stajališta na kojima ne stoji ništa. A i pitanje je kad će se i za koga će se uopće jednog dana vlakovi ovdje početi zaustavljati hm

Dala je EU namjenske pare da se izgrade stajališta po Lici...
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1127
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by seabral čet 18 ruj 2008 - 7:14

ikar je napisao/la:Dala je EU namjenske pare da se izgrade stajališta po Lici...
Lijepo od njih ali ... šta su imali na umu kad su bili tako darežljivi ? Mogli su dati novce i za korisnije stvari nego za uređivanje stajališta koja nikad nitko neće htjeti koristiti. Rijeka - Split D075

seabral

Broj postova : 1246
Lokacija : /
Registration date : 13.04.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by Narcis čet 18 ruj 2008 - 11:03

Danas po ličkoj pruzi lokalni putnički vlakovi voze samo od Ogulina do Vrhovina. prije par godina su bila 2 para vlaka Ogulin - Knin. Neki izvori u HŽ-u kazuju da će se ponovo uspostaviti lokalni putnički vlakovi na cijeloj dionici kad završi cjelokupna obnova ličke pruge, uključujući i signalnu infrastrukturu.
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by nenek čet 18 ruj 2008 - 19:24

Ali što se to toliko obnavlja, rat je završio prije skoro 15 godina. I na kraju obnavljaju neka stajališta gdje nitko ne koristi vlak, jer kuda da idu...
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by Narcis čet 18 ruj 2008 - 19:39

Možda će i da koristi netko vlak u bliskoj budućnosti, sad da bi i htjeli ne mogu, jer nagibni ne staje nigdje u Lici od Karlovca do Gospića.
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by nenek čet 18 ruj 2008 - 23:02

Ne vjerujem baš da bi ljudi iz tih nekoliko sela koja su naseljena nakon rata putovali vlakom nekamo. Ako i da, to je rijetko. Veze su loše, pa ja auto nužan, i radi nabave osnovnih namirnica i svega drugog.

Nedavno sam prošao Likom, ima hrpa sela koja su postala kuća duhova. Napuštene kuće, neke već zarasle u korov i bršljan, na nekim daskama zakucana vrata i prozori, jer i da se ljudi vrate, gdje im je perpsektiva? Nema tvornica, industrije, od čega da se živi? Pogotovo mladi ljudi nemaju razloga da se dosele tamo. A i dosta toga je još minirano. Šteta da sve tako trune.

A znate li koliko Ličani uopće koriste taj nagibni vlak? Pretpostavljam da većina putnika nagibnog putuje na relaciji Zagreb- Split.

Ima netko još koju sliku Ličke pruge da stavi tu? Very Happy
nenek
nenek

Broj postova : 216
Age : 41
Lokacija : Zagreb
Registration date : 22.03.2008

[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by Gost uto 9 pro 2008 - 11:41

Ljudi moji ja svaki put putujem brodom kada idem u Split ili Dubrovnik i stvarno se najopuštenije putuje brodom. Very Happy Very Happy Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by Gost uto 9 pro 2008 - 15:57

nenek je napisao/la:... Ima netko još koju sliku Ličke pruge da stavi tu? Very Happy
https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com/putopisi-i-reportaze-f1/rijeka-split-via-gospia-knin-t11.htm

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rijeka - Split Empty Re: Rijeka - Split

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.