Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirta

+7
max
gaspa
kriticar
Narcis
novi_shef
kico101
Krpan
11 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Mirta Empty Mirta

Postaj by Krpan pet 9 svi 2008 - 15:31

Zna li netko nešto vezano za ovaj brod i moguću sudbinu?

Mirta Img23317xe3
Krpan
Krpan

Broj postova : 69
Lokacija : Osijek & Rijeka
Registration date : 28.04.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Gost pet 9 svi 2008 - 15:44

"Mirta" je stajala do prije par godina na riječkom lukobranu, tamo gdje sad grade putnički terminal. Kad su tamo počeli rušiti, hidrogliser su premjestili tu gdje je sad. To je ostatak propalog "Kvarner-expressa" što se još vidi na krmenom djelu. Navodno da su je kupili neki rusi ali da nije bilo love da je se odveze do Crnog mora a i ležarina joj je već pojela vrijednost. To je ono što ja znam. Novi_šef će sigurno znati više o njoj.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by kico101 pet 9 svi 2008 - 15:44

Ono što pouzdano znam da je hidrogliser došao u Lenac na remont negdje 1998., pri čemu su se pojavili problemi sa zavarivanjem aluminijskog trupa. Navodno je novougrađeni lim imao drugačiji elektropotencijal što je na spojevima stvaralo ubrzanu koroziju, tako da je remont došao u fazu stagnacije. U međuvremenu se sa Kvarner Expressom dogodilo što se dogodilo, tako da je Mirta trulila na Vezu 8 u Lencu jedno dvije godine i zatim je bila sa plovnom dizalicom DOBRA prebačena na Riječki lukobran uz tadašnji Dok 3. S obzirom da su se radovi na tom području zahuktali ( rezanje doka 3, izgradnja putničkog terminala ), prebačena je na sadašnju poziciju u Porto Baroš.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Krpan pet 9 svi 2008 - 15:49

Hvala na inf. super2 Jel znate možda koji tehnički podatak?
Krpan
Krpan

Broj postova : 69
Lokacija : Osijek & Rijeka
Registration date : 28.04.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Gost pet 9 svi 2008 - 16:06

Oglas o prodaji:

Broj: IX-Ovr-225/01 (2)
Trgovački sud u Rijeci, na temelju članka 906. stavak 1. Pomorskog zakonika, objavljuje
OGLAS

o prodaji hidroglisera Mirta.

U ovršnom predmetu ovrhovoditelja Brodogradilišta "Viktor Lenac" d.d., Martinščica b.b., Rijeka, kojeg zastupa opunomoćenik mr. Pave Dević, odvjetnik iz Opatije, protiv ovršenika KEI Tours International GmbH, Feurbeah str. 3, 60325 Frankfurt, Njemačka, kojeg zastupa Damir Jurković, odvjetnik iz Rijeke, kao privremeni zastupnik, povodom čega se određuje ročište za prodaju hidroglisera Mirta, koje će se provesti usmenom javnom dražbom 24. siječnja 2003. godine u 12 sati, u prostorijama Trgovačkog suda u Rijeci, Zadarska ulica 1-3, sudnica broj 3/I. kat.
Vrijednost broda Mirta s pripadcima procijenjena je na iznos od 417.479,70 USD.
Najniža prihvatljiva ponuda određuje se u iznosu od 40.000,00 USD.
Osobe koje žele sudjelovati na usmenoj javnoj dražbi moraju položiti jamčevinu u gotovu novcu u iznosu od 4.000,00 USD i doznačiti je u korist računa Trgovačkog suda u Rijeci otvorenog kod Hrvatske poštanske banke d.d., Zagreb, pod brojem 2500-3321410 SWIFT: HPBZ HR2X i dokaz o uplati dostaviti prije početka dražbe.
Hidrogliser Mirta nalazi se na suhom doku u luci Rijeka, a uvjeti prodaje i isprave koje se odnose na brod mogu se razgledati kod Trgovačkog suda u Rijeci, sudnica 3/I, sudac Marina Veljak i to svakog ponedjeljka u razdoblju od 12 do 13 sati.
Pozivaju se založni vjerovnici čija prava nisu upisana u upisnik brodova da najkasnije na ročištu za prodaju prijave svoje tražbine, a uzet će se u obzir samo one koje proizlaze iz ovršne isprave.
Pozivaju se sve osobe koje na brodu imaju kakvo pravo zbog kojeg prodaja ne bi bila dopuštena da prijave svoje pravo sudu najkasnije na ročištu za prodaju prije početka usmene javne dražbe, jer se u protivnom to pravo u pogledu broda h/b Mirta na štetu savjesnog kupca neće moći ostvariti.
Osobi koja na brodu h/b Mirta ima kakvo pravo ili teret dostavit će se obavijest o postupku samo ako boravi na području Republike Hrvatske, a ako ne onda njenom opunomoćeniku ukoliko ga ima.

Trgovački sud u Rijeci

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Gost pet 9 svi 2008 - 16:08

Članka u Novom listu od 9.6.2007.

HIDROGLISER BIVŠEG KVARNER EXPRESSA VEĆ PETU GODINU TRUNE U RIJEČKOJ LUCI

»Mirta« zaboravljena na Porto Barošu

»Mirta« sada pripada grčkom brodovlasniku »Comcolore«, od kojeg Lučka uprava Rijeka neuspješno godinama pokušava naplatiti troškove ležarine od oko 300.000 dolara
Hoće li prisilno »nasukani« hidrogliser ponovno zaploviti

RIJEKA – Već pet godina na suhom doku Porto Baroša trune hidrogliser »Mirta« na čijim se bokovima i dalje ponosno ističe dobro poznati plavo-bijeli naziv Kvarner Expressa, turističke tvrtke u kojoj je još u travnju 2001. godine otvoren stečajni postupak. Stečaj i danas traje, uskoro se očekuje početak prodaje posljednjih prostora tvrtke u Opatiji, a ni »Mirta« već nekoliko godina nije u vlasništvu »Kvarner Expressa«, već sada pripada grčkom brodovlasniku »Comcolore«. Od Grka Lučka uprava Rijeka neuspješno godinama pokušava naplatiti troškove ležarine što su protokom godina premašili svotu od 300.000 dolara, što je po nekim procjenama više od sadašnje realne tržišne vrijednosti »Mirte«. Spor se vodi na Visokom trgovačkom sudu u Zagrebu, a dug za ležarinu u iznosu od 150.000 dolara Lučka uprava ispostavila je za razdoblje od 2003. godine do 1. travnja 2005. godine. Od tog datuma utvrđeno je da svaki dan ležarine za »Mirtu« stoji 204 dolara ili dosad dodatnih oko 150.000 dolara.
Može se pretpostaviti da je grčki brodovlasnik digao ruke od hidroglisera kad je već dopustio tako nesmiljeno povećanje duga na temelju ležarine, pa je sasvim realno pretpostaviti da će prije ili poslije biti usvojeno sudsko rješenje o ovrhi, odnosno pokretanju sudske dražbe u cilju naplate potraživanja. Hidrogliser prisilno nasukan na Porto Barošu eventualno bi tek tada mogao ponovo zaploviti i možda ponovo početi prevoziti putnike i povezivati kvarnerske otoke kao što je to bilo nekada.

D. PAJIĆ

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Krpan pet 9 svi 2008 - 16:26

Zanimljivo. Jel to bio jedini brod Kvarner expresa? I cijena 40 000 $ Shocked Jel nije to malo prejeftino?
Krpan
Krpan

Broj postova : 69
Lokacija : Osijek & Rijeka
Registration date : 28.04.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Gost pet 9 svi 2008 - 17:00

Krpan je napisao/la:... Jel to bio jedini brod Kvarner expresa? ...
Ne, ne, imali su 4-5 tih hidroglisera i mislim dva veća broda. Imali su i katamaran (neko čudo ondašnje tehnike!) ali se sad ne mogu sjetiti imena.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by novi_shef pet 9 svi 2008 - 17:37

Što se "Mirte" tiče:
Gradnja 1985. Poti, SSSR; 144 brt, dužina 34,8 m. Kapacitet 147 putnika. Motori:2 MTU svaki od 960 kW.

Hidroglisera su bila četiri: Kamelija, Magnolija, Mimoza i Mirta.
Onaj brod čijeg se imena ne sjećaš je "Iris", građen 1989 u Švedskoj za KEY, dužine 42 metra, kapaciteta 450 putnika. Sada se zove "Dora" i plovi između Hrvatske i Italije, ali koliko znam ne pod našom zastavom. I nije katamaran.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Krpan pet 9 svi 2008 - 19:59

Jel plovi još koji od ta tri preostala hidroglisera Question
Krpan
Krpan

Broj postova : 69
Lokacija : Osijek & Rijeka
Registration date : 28.04.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by novi_shef pet 9 svi 2008 - 20:03

Nažalost ne znam.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Gost pet 9 svi 2008 - 20:47

Krpan je napisao/la:Jel plovi još koji od ta tri preostala hidroglisera Question
Možda koji u Zadru, možda!, ali mislim da više niti jedan ne plovi.
novi_šef je napisao/la:Onaj brod čijeg se imena ne sjećaš je "Iris", građen 1989 u Švedskoj za KEY, dužine 42 metra, kapaciteta 450 putnika. Sada se zove "Dora" i plovi između Hrvatske i Italije, ali koliko znam ne pod našom zastavom. I nije katamaran.
A kvragu i "Iris" mrgreen , točno! I točno je da nije katamaran. Kasnije sam se sjetio ali sam znao da ćeš me ispraviti pa nisam htio mjenjati.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Krpan pet 9 svi 2008 - 21:00

Jel ima koja fotka na netu dok su plovili? Jesu li oni crveni pipci (u nedostatku pravog izraza bili ispod ili iznad vode)?
Krpan
Krpan

Broj postova : 69
Lokacija : Osijek & Rijeka
Registration date : 28.04.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Gost pet 9 svi 2008 - 21:05

Krpan je napisao/la:Jel ima koja fotka na netu dok su plovili?
Teško, jako teško! I ja tražim slike autobusa KEI-ja ali sam još uvijek slabe sreće!
Krpan je napisao/la:Jesu li oni crveni pipci (u nedostatku pravog izraza bili ispod ili iznad vode)?
Dok je brod u stanju mirovanja, onda su "krila" djelom u vodi. Povećanjem brzine cijeli se brod izdiže iznad vode a "krila" su samo djelom u vodi.

Proguglaj malo, upiši "hidrofoil", pa ćeš vidjeti što će ti Google izbaciti iz naplavina neta mrgreen .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Krpan pet 9 svi 2008 - 21:09

Krpan
Krpan

Broj postova : 69
Lokacija : Osijek & Rijeka
Registration date : 28.04.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Narcis pon 12 svi 2008 - 23:42

Krpan je napisao/la:Evo iz prve sam našo na nekom drugom forumu.

[url=http://www.avijacijabezgranica.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=9296&start=0
http://www.avijacijabezgranica.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=9296&start=0[/quote[/url]]

Da, ali na žalost to nije Mirta. Crying or Very sad
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Narcis uto 13 svi 2008 - 0:17

thomcro je napisao/la:
Krpan je napisao/la:Jel plovi još koji od ta tri preostala hidroglisera Question
Možda koji u Zadru, možda!, ali mislim da više niti jedan ne plovi.
novi_šef je napisao/la:Onaj brod čijeg se imena ne sjećaš je "Iris", građen 1989 u Švedskoj za KEY, dužine 42 metra, kapaciteta 450 putnika. Sada se zove "Dora" i plovi između Hrvatske i Italije, ali koliko znam ne pod našom zastavom. I nije katamaran.
A kvragu i "Iris" mrgreen , točno! I točno je da nije katamaran. Kasnije sam se sjetio ali sam znao da ćeš me ispraviti pa nisam htio mjenjati.

Jedan bi mogao biti na području Splita, mi se čini Magnolija, ne znam kako se sada zove.
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by kriticar čet 15 svi 2008 - 15:53

Krpan je napisao/la:Jel plovi još koji od ta tri preostala hidroglisera Question
dva je kupio Atlas i dao im ime Krila Dalmacioje i Krila Istre.Ovaj drugi je još lani plovio,a prvi ne plovi već dvije tri godine,.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6053
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by novi_shef čet 15 svi 2008 - 16:28

Tko traži taj i nađe.
Dakle, u KEY-evoj floti su osim Iris, koji je stigao 1989., bili slijedeći brodovi (stanje 1987.)
Hidrogliseri Kamelija i Magnolija sa 130brt, te Mimoza i Mirta sa 143brt, sva četiri građena 1985 u Potiju (SSSR) i klasnični putnički brodovi Poreč (ex Jadrolinijin Vladimir Nazor), 430brt-1952. Uljanik; Teuta-102brt-1953. Korčula; Norma-115 brt-M.Lošinj 1952.; i Manon-102brt-Korčula 1946.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by gaspa čet 15 svi 2008 - 16:35

kriticar je napisao/la:dva je kupio Atlas i dao im ime Krila Dalmacioje i Krila Istre.Ovaj drugi je još lani plovio,a prvi ne plovi već dvije tri godine,.

Jesi li siguran da su to ti? Meni se čini da su Krila Istre i Krila Dalmacije bili prvi hidrogliseri tog tipa u nas (bila su, ako se ne varam, i Krila Splita i Krila Dubrovnika ?) a da je Kvarner Express svoja plovila nabavio kasnije.

Imam ja slike Magnolije ili Kamelije, strpite se malo. Promijenio sam komp pa moram ponovo instalirati program za skeniranje dijača.

Da još malo zakuham: tko se sjeća Vihora? (otvorite posebnu temu Smile)
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3527
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by novi_shef čet 15 svi 2008 - 16:36

kriticar je napisao/la:
dva je kupio Atlas i dao im ime Krila Dalmacije i Krila Istre.Ovaj drugi je još lani plovio,a prvi ne plovi već dvije tri godine,.

Prema ovome što ja imam ispred sebe, Atlas je u to isto vrijeme (1987.) od hidroglisera imao novije Krila Brača i Krila Hvara sa 128brt građene u Potiju (vrlo vjerojatno slični KEY-evim) i stare Krila Dalmacije, Krila Dubrovnika i Krila Istre iz 1968, te Krila Kostrene i Krila Zadra iz 1971. sve gradnja Feodosija (SSSR), svi sa 128 brt.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by novi_shef čet 15 svi 2008 - 16:46

gaspa je napisao/la:
Da još malo zakuham: tko se sjeća Vihora? (otvorite posebnu temu Smile)

He, he, štovani kolega, ako niste znali Vihor je još živ, doduše ne plovi, ali postoji i jednom komadu. Smile

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Gost čet 15 svi 2008 - 17:24

Sliku ... dajte sliiiikuuu "Vihora"...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by novi_shef čet 15 svi 2008 - 17:33

Da nahranimo gladna usta:
http://www.shipspotting.com/modules/myalbum/photo.php?lid=129316

EDIT:ne znam zašto ovaj piše da je izrezan 2005. po onom što znam još je u Trapaniju (ako ga zaista nisu popilili u međuvremenu)

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Gost čet 15 svi 2008 - 17:35

Aaaa ... "Vihor" ... sad se sjećam tog hidroglisera! Sjećam se da sam se k'o klinac čudio tim njegovim krilima pod vodom. Tada je to bilo čudo tehnike!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mirta Empty Re: Mirta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.