Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirta

+7
max
gaspa
kriticar
Narcis
novi_shef
kico101
Krpan
11 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by kriticar čet 15 svi 2008 - 23:08

gaspa je napisao/la:
kriticar je napisao/la:dva je kupio Atlas i dao im ime Krila Dalmacije i Krila Istre.Ovaj drugi je još lani plovio,a prvi ne plovi već dvije tri godine,.

Jesi li siguran da su to ti? Meni se čini da su Krila Istre i Krila Dalmacije bili prvi hidrogliseri tog tipa u nas (bila su, ako se ne varam, i Krila Splita i Krila Dubrovnika ?) a da je Kvarner Express svoja plovila nabavio kasnije.

Imam ja slike Magnolije ili Kamelije, strpite se malo. Promijenio sam komp pa moram ponovo instalirati program za skeniranje dijača.

Da još malo zakuham: tko se sjeća Vihora? (otvorite posebnu temu Smile)
Atlas je preuzeo od Inexa Krila Splita, Krila Budve,a Krila Jadrana su otišla mislim u JRM. To je bila prva generacija.
Još je preuzeo Krila Dubrovnika , Krila Zadra, Krila Dalmacije i Krila Istre iz 1968, te Krila Kostrene it 1971.
Kasnije kupuje nove Krila Brača i Krila Hvara , Stariji odlaze u rashod Pa Krila Kostrene postaju Krila Dubrovnika ,a doživljavaju promjenu motora(stavljeni Talijanski umjesto originalno Ruskih) skupa sa K.Brača i K.Hvara i odlaze početkom ovog Tisućljeća. Devedesetih dva veća hidroglisera EX KEY(sa Njemačkim motorima) postaju Krila Dalmacije i Krila Istre Te ovaj posljednji plovi još i u sezoni 2007.
postojali su i Žman i Zverinac u Zadru(vidio sam barem jednog Ali pod drugim imenom prije dvije tri godine u Zadru)
i Kompas je imao 7 hidroglisera istog tipa kao stari Atlasovi te dva Zadarska u najmu. Dva su nabavljena nova ,a pet polovnih koji su nakon koju godinu rasprodati.
Kasnije oko 2000 nabavljena su još dva kao Kvarner Expresovi i mislim da ta dva još plove (prošlih godina su u sezoni plovili u najmu Atlasa) sada se ne mogu sjetiti imena.(mota mi se nešto kao Venice Karnival i Adriatic Joy)
Što se tiće Vihora njegova slika postoji u monografiji Jadrolinije jer je to bio njezin brod


Zadnja promjena: kriticar; pet 16 svi 2008 - 11:09; ukupno mijenjano 1 put.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6053
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by gaspa pet 16 svi 2008 - 11:04

ŽVERINAC je u vlasništvu Miatours i plovi iz Zadra za Silbu i okolicu.
http://www.miatours.hr/index-hr.htm

A Vihor je bio, mislim, sličica br. 1 na šibicama Drava, u seriji o jugoslavenskim putničkim brodovima. Bila je i serija teretnih brodova. Da, da, kutije šibica imale su nekad drveni okvir (doduše, tanak kojih 0,3 mm) a na njega su bile nalijepljene sličice različitih tema, pa smo to kao klinci skupljali. Možda još uvijek imam negdje doma te brodove...
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3527
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by kriticar pet 16 svi 2008 - 11:58

gaspa je napisao/la:ŽVERINAC je u vlasništvu Miatours i plovi iz Zadra za Silbu i okolicu.
http://www.miatours.hr/index-hr.htm

A Vihor je bio, mislim, sličica br. 1 na šibicama Drava, u seriji o jugoslavenskim putničkim brodovima. Bila je i serija teretnih brodova. Da, da, kutije šibica imale su nekad drveni okvir (doduše, tanak kojih 0,3 mm) a na njega su bile nalijepljene sličice različitih tema, pa smo to kao klinci skupljali. Možda još uvijek imam negdje doma te brodove...
Siječam se tih sličica, mislim da ih je bilo dvanaest ili dvadest ali znam da sam ih imao sve.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 6053
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by Gost pet 16 svi 2008 - 13:15

Bilo je serija i serija tih slika na šibicama. Nešto slično kao i sa poštanskim markama. Ja sam toga imao dosta ali s vremenom se to zagubilo i nestalo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by gaspa pet 6 lip 2008 - 9:03

Malo smo zastranili u ovoj temi, ha? Kiki273 nam je lijepo otvorio temu HIDROGLISERI, pa sam ja, svim na znanje i ravnanje, nastavio o istima tamo.
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3527
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by max čet 22 srp 2010 - 15:49

novi_šef je napisao/la:
Onaj brod čijeg se imena ne sjećaš je "Iris", građen 1989 u Švedskoj za KEY, dužine 42 metra, kapaciteta 450 putnika. Sada se zove "Dora" i plovi između Hrvatske i Italije, ali koliko znam ne pod našom zastavom. I nije katamaran.
A ima li slika?
max
max

Broj postova : 224
Lokacija : Rijeka
Registration date : 13.12.2009

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by gti150 pet 23 srp 2010 - 21:35

max je napisao/la:
novi_šef je napisao/la:
Onaj brod čijeg se imena ne sjećaš je "Iris", građen 1989 u Švedskoj za KEY, dužine 42 metra, kapaciteta 450 putnika. Sada se zove "Dora" i plovi između Hrvatske i Italije, ali koliko znam ne pod našom zastavom. I nije katamaran.
A ima li slika?

Mirta - Page 2 Ship+Photo+Dora

Autor fotke: Sisko

gti150

Broj postova : 180
Lokacija : Hrvatska
Registration date : 22.06.2008

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by spkflot.ru sub 27 stu 2010 - 16:17

Hallo to everybody from Russia!
My name is Stanislav.
I'm the owner of the page www.spkflot.ru
This page contains hydrofoil and their history+photos.
Also I'm a member of www.infoflotforum.ru
As I'm a big fan of hydrofoils/hidroglisers I would like to know something about yugoslavian hydrofoils operating on Adriatic Sea and Danube River.
How many were there hydrofoils in Yugoslavia: Meteor-type, Raketa-type, Voskhod-type, Polesie-type?
Photos of old and present Yugoslavian hydrofoils very appreciated!
:-)
Best regards

spkflot.ru

Broj postova : 5
Lokacija : Yaroslavl/Russia
Registration date : 27.11.2010

http://www.spkflot.ru   i   www.stanislav.photoshare.ru

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by Klemen P sri 15 lip 2011 - 22:59

Baš šteta da takav ljepotan više ne vozi i da raspada oz. ga niko neče.
Ako bi imao novac ,sam bi ga kupio ,ali isto bi mi stavio na suhom jer nebi imao za naftu :((
Klemen P
Klemen P

Broj postova : 66
Age : 50
Lokacija : Kranj,SLO
Registration date : 15.06.2011

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by ICE-3M sub 25 vel 2012 - 23:41

Evo, našao ja u obiteljskom albumu fotku Mirte iz 1993. na Hvaru prije isplovljavanja prema Senju
Mirta - Page 2 IMG_0002-10
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 870
Age : 41
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by ICE-3M pon 27 vel 2012 - 0:30

Evo, kad sam več stavio sliku, da i malo opišem svoje vožnje Mirtom. Možda je nekom čudna relacija za hidrogliser Hvar-Senj, pa da malo pojasnim. Dakle bila je 1993. i bio je rat, predratni turizam je skoro potpuno propao, pogotovo u Dalmaciji, međutim agencija Spektar je organizirala ljetovanje na Hvaru. Uglavnom te se godine za 189 DEM dobili sedam punih pansiona u hotelu Amfora, koji je tada imao A kategoriju i naravno bio je u cijenu uključen put autobusom od Zagreba do Senja, od kuda se dalje išlo hidrogliserom Mirta i brodom Iris. Taj Iris je bio navodno neki brzi brod, neko ondašnje čudo, ali Iris je isplovio 20 minuta prije Mirte, koja ga je prestigla več prije Raba. Inače Mirte se sječam kao dosta ugodnog broda i putovanje do Hvra je proteklo jako ugodno. Prvi dio do vrata koji je očito predviđen za sjedenje je bio privremeno prtljažni prostor, a ukrcaj je rijen tako da je napravljen lanac jačih muškaraca koji su direktno iz busa utovarivali torbe u Mirtu, a na Hvaru iz Mirte u kamion koji je prtljagu doveo do hotela, tako da je usluga bila stvarno na vrhu. Povratak nije bio tako jednostavan. Prvo je Mirta došla na Hvar sata vremena kasnije nego kaj je bilo predviđeno, a Iris je još više kasnio. Naime nakon nekih dva sata se hidrogliser jednostavno spostio na vodu, da bi sa nakon nekog vremena uspio ponovo podiči, ali do najbliže luke na nekom otoku. ne sječam se na kojem, ali oko te luke, zapravo jednog mola je sve djelovalo dosta pusto. Uglavnom dva mornara su ronila ispod Mirte i nakon nekog vremena smo krenuli, ali nismo daleko došli. Onda smo plutali nekih dva sata, kaj baš i nije ugodno, pogotovo kaj je prestal klima raditi, a unutra je bez klime prilično vruče. Kako je svirao radio, a bio je neki Radio Split ili Radio Dalmacija i kako je bila nedjelja popodne bilo je naručivanje pjesama i vjerojatno svaka treča pjesma je bila Oliverova Cesarica, tako da me i danas kad čujem tu pjesmu, odmah sjeti na crknuti hidrogliser. Dok smo plutali, bilo je svakakvih glasina, te da je več poslan novi brod iz Rijeke (jedini ne znam kak bi se prekrcali nasred mora hm ), te se našlo par pametnih žena sa idejom da ode par muškaraca zaprijetit kapetanu da brod krene mad , a sve se to dešavalo negdje između Pašmana/Ugljana i Dugog otoka. Več je počeo padati mrak i mi smo odjednom krenuli i došli bez problema do Senja. Inače Iris je iza nas isto crknuo. Kad smo došli u Senj ušli smo u autobuse i krenuli prema Zagrebu. Na putu do Zagreba sam uglavnom spavao, a par puta su nas vojnici legitimirali i kroz Josipdol smo prošli taman prije uzbune, dok su oni koji su išli sa Irisom, umjesto u Senj pristali na Rijeku i od tamo prema Zagrebu, jer se preko Josipdola više nije moglo ič. Sljedeče godine sam isto išao tako na Hvar, jedino kaj je osjetno poskupilo i bilo je 289DEM, mogu si zamislit kaj bi danas dobio u hotelu Amfora za te novce. Uglavnom te je godine put prošao bez problema, čak smo u povratku plovili pokraj Zadra, kaj godinu ranije nije bilo moguče, a i Hvar je bio malo puniji i življi i vidjelo se da se život polako vrača, a kao i prošle godine događaj dana je bio pristajalje dužobalnog trajekta koji je bio ili Liburnija ili Slavija I ili Ivan Zajc. Jedini problem te godine je bio na povratku, naime stai smo u primoštenu na tankanju i nakon toga se nije mogao diči, pa je kapetan zamolio jače muškarce da odu naprijed. Naravno našao se jedan kreten koji je bio bar duplo teži od večine tih jačih koji su otišli naprijed i ostao je sjedit i smijao se cijeloj toj situaciji, naravno nije mu palo na pamet da i on ode naprijed ljut Eto ga, malo sam se raspisao, nadam se da nisam pretjerao i da vam bude zanimljivo.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 870
Age : 41
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by Narcis pon 27 vel 2012 - 0:46

Ma super si opisao plovidbe i doživljaje Mirtom. Doduše ja se je sjećam još iz predratnih godina, krajem 80-ih u još zlatno doba "Kvarner Expressa", plovila je na izletničkim linijama, kao i Magnolija, Kamelija i Mimoza iz Rapca za Rab, Veneciju a jedno vrijeme NP Brijuni i Lošinj. Kvarner Express je imao svoju poslovnicu u Rapcu, izleti su bili krcati, odnosno kako se kaže, tražila se karta više, a uplovljavanje i isplovljavanje hidroglisera u Rabac, to je bio događaj dana. radost

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Mirta - Page 2 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Mirta - Page 2 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Mirta - Page 2 Empty Re: Mirta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.