Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

+3
Trol_Rijeka
kico101
kiki273
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Trol_Rijeka sri 18 lip 2008 - 10:37

Ponovit ću par razmišljanja koja sam već iznio na autobusi.hr.
1. Ovakav sustav linija (odnosno njegova kičma) utmeljen je davne 1962. s osnovicom Kantrida - Trsat i Zamet - Pećine. Autotrolej ne zna izići iz tog začaranog kruga i pokušati razmišljati na novi način, bez te dogme.
2. Navodno se linije JGP uspostavljaju tamo gdje postoji potreba. Ne računa se i s tim da pojava nove linije stvara potrebu i naviku kod korisnika.
3. Neiskorišten je pravac Kantrida - Zvonimirova - Vinka Benca (alt: Rikarda Benčića) - Čandekova - La Guardia - Pomerio. Jedna jaka linija bi svakako tuda trebala proći da poveže pravac Kantrida - Turnić sa istočnim dijelom grada.
4. Iako uska, Rijeka ipak ima mogućnost za kružne linije:
4.1. Adamićeva - Krešimirova - Manzoni - Prvomajska - Tizianova - Laginjina - Muzej - Žrtava fašizma - Fiumara - Adamićeva.
4.2. Fiumara - Zajčeva - Delta - Pećine - WTC - Podvežica - Kontuševa - Trsat - Bulevard - Titov trg - Fiumara.
4.3. Ovi krugovi mogu se spojiti i u jedan krug, ukratko: Centar - Belveder - Muzej - Bulevard - Trsat - Podvežica - Pećine - Centar.
4.4. Krug bi trebao biti dvosmjeran, a ne jednosmjeran kao današnji djelomični krug Četvorke.
4.5. U krug se može uključiti i pravac Zvonimirova - Benčićeva - Čandekova, s varijantama u Teslinoj i uz valorizaciju Ulice Antuna Barca što bi u krug uključilo i Podmurvice.
4.6. Iskustvo svih gradova govori da su kružne linije učinkovite i isplative.
5. Ulica Račkoga trajno je odsječena od sustava gradskih linija. Jest da tu prolazi 13-ica, ali 13-ica je gradska samo u tarifnom smislu, ne i po svojim odlikama. Gradska linija bi trebala stići do Orehovice, možda i u nekakvoj varijanti kružne linije preko Kačjaka. (V. t. 4).
6. To što Petica završava u Centru tipičan je povijesni relikt. Škurinje su nekad bile prigradsko naselje. Isto vrijedi za Srdoče, odnosno Trojku A.
7. Desetljećima se govori kako bi prigradske linije trebale polaziti s terminusa na obodu grada s prijelazom na gradske linije. Odnosno da gradske treba produljiti što je moguće više. Ovako prigradski autobusi nepotrebno ulaze u grad i gomilaju se na Jelačićevom trgu koji je već 50 godina terminus za prigrad.
8. Linije za Opatiju i Kostrenu svakako bi trebale biti gradske.
9. Zašto ne linija, npr. Kantrida - Kozala, ili Drenova - Škurinje - Bulevard. Malo sad improviziram radi ilustracije koliko je jaka dogma spomenuta pod t. 1.
10. Kvalitetnija cestovna veza Škurinja i Podmurvica omogućila bi nove kružne linije.
Trol_Rijeka
Trol_Rijeka

Broj postova : 282
Age : 61
Lokacija : Rijeka
Registration date : 08.05.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Gost sri 18 lip 2008 - 10:46

I kako sad natjerati gospodu iz AT-a koji planiraju linije da razbiju tu dogmu? Čak i da se krene sa kakvim konstruktivnim prijedlogom sve će svesti na pitanje financija. Nema love za nove projekte/linije. Ustvari, sad mi je pala na pamet luda ideja, naš vrli Oby van Kenoby počeo je kružit po mjesnim odborima u svrhu promidžbene kampanje ... trebalo bi ga svako malo zaskočit u nekom mjesnom odboru po pitanju prometa općenito. Pa da mu se objasni i razloži, možda bi što i sjelo na plodno tlo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by novi_shef sri 18 lip 2008 - 10:59

Ja sam svoj dio obavio...nije baš ugodno iskustvo Cool

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by kico101 sri 18 lip 2008 - 11:02

thomcro je napisao/la: trebalo bi ga svako malo zaskočit u nekom mjesnom odboru po pitanju prometa općenito. Pa da mu se objasni i razloži, možda bi što i sjelo na plodno tlo.
Već ga je netko zaskočio. grinko
https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com/razno-f5/rijeeki-prometni-pravac-t59-75.htm

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by kico101 sri 18 lip 2008 - 11:07

Trol_Rijeka je napisao/la:Ponovit ću par razmišljanja koja sam već iznio na autobusi.hr.
1. Ovakav sustav linija (odnosno njegova kičma) utmeljen je davne 1962. s osnovicom Kantrida - Trsat i Zamet - Pećine. Autotrolej ne zna izići iz tog začaranog kruga i pokušati razmišljati na novi način, bez te dogme.
O tome ( ali na drugi način ) i ja pokušavam progovoriti. To je srž priče. Nažalost, ne očekujem previše od trenutne postave koja rješava riječki prometni gordijski čvor. Ljudi koji godinama tešu isto, jednostavno ne mogu prebaciti na drugi mod rada, jer im je nepoznat. Ako nastavim dalje, ući ću u politiziranje, a tome na ovom forumu nije mjesto.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Gost sri 18 lip 2008 - 11:08

Upravo na tom tragu sam i napisao prijedlog. Jel znaš tko je to bio?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by novi_shef sri 18 lip 2008 - 11:11

thomcro je napisao/la:
Upravo na tom tragu sam i napisao prijedlog. Jel znaš tko je to bio?
Ajd malo bolje pročitaj prethodne postove... Cool kul

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Prijedlog reorganizacije-part two

Postaj by kico101 sri 18 lip 2008 - 11:47

Da ne kompliciram, evo kako ja vidim jednu od mogućnosti druge faze promjene sustava linija:
A) Klasične, produžene i minibus gradske linije

Linija 1: Trsat-Centar-Zamet-Srdoči ( zglobni - koja frekvencija polazaka, to još razmišljam-isto i za druge linije )
Linija 2: Pećine-Centar-Kantrida-Matulji terminal ( početak lokalnih linija )
( troosovinci )
Linija 3: Čavle terminal-Svilno-Orehovica-Kačjak-Z.Kučića-Brdo-Kvaternikova-dalje trasom sadašnje šestice do Turnića, a zatim dalje-Nova Cesta-Grpci-cesta 233-Rešetari ( krug oko naselja ) ( zglobni )
Linija 4: Lokva-Drenovski Put-Kozala-Laginjina-Križanićeva-Bulevard-Mihanovićeva-Marohnićeva-D.Šćitara-Valkovićeva/fra S.Schona ( zabrana parkiranja ) pored Aule-Krautzekova-zap. ulaz u Kampus-Kampus ( okretište ) ( solo )
Linija 5: Drenova-sadašnja trasa petice do kazališta, a zatim trasom današnje sedmice na Gornju Vežicu do okretišta ( zglobni )
Linija 6: Zap. Zamet-Baredice-Nova Cesta-Čandekova-Pomerio-Kumičićeva-Sv.Ana-Draga-Sv. Kuzam-Škrljevo ( kroz naselje )-Kukuljanovo ( solo )
Linija 7: Vožišće Terminal-Viškovo-Pehlinska cesta-Vukovarska- Teslina-Riva-Kumičićeva-Kvaternikova-Radnička-rotor TC Pećine ( stajalište na proširenju uz južni ulaz gdje ionako stalno nepropisno parkiraju )-Rotor-Radnička-D.Gervaisa-Kumičićeva i dalje prema Vožišću ( troosovinci )ž
Linija 8: Marčeljeva Draga-trasom sadašnje 1A do Rive-Pećine-Kostrena ( magistrala )-Paveki-Šodići-magistrala i natrag ( solo )
Linija 9: Sveti Križ-trasom današnje 7A do tehn. faksa-Čandekova-A.Barca-Vidovićeva-Meštrovićeva-Medovićeva-Baredice-Nova Cesta-Vidovićeva-A.Barca-Čandekova i natrag ( zglobni )
Linija 10: Rešetari-Martinkovac-Baredice-Nova Cesta-A.Barca-Vukovarska-Teslina-Riva-Pečine-Vrh Martinšćice-Sveta Lucija-Šoići ( nattag po magistrali ) ( solo )
Linija 11: Podvežica-Centar-Zamet-Martinkovac- Kastav terminal ( zglobni )
Linija 12: Torpedo-Manzonijeva-Pomerio-Šupićeva-Račkog-Svilno-Čavle-Nova cesta- RZ 27-Škrljevo ( ne kroz naselje )-Kukuljanovo-Policija-nova cesta i natrag ( solo )
Linija 13: Lokva-Grohovo-Pašac-Račkog-Pomerio-Teslina-Mlaka-Zamet- trasom sadašnje 17-ce-Bezjaki ( solo )
Linija 14: Kampus- sjeverni izlaz-Strižićeva-Kumičićeva-Centar-Teslina-Vukovarska-Hosti-Drnevići-Šumci-Grpci-Starci-Vladivoja i Milivoja-Drnjevići-Hosti i natrag ( solo )
Linija 15: Kampus -sjeverni izlaz-Strižićeva-Mihanovićeva-Bulevard-Pomerio-Tibljaši-Stupari-Juraši ind. zona ( solo )
Linija 16: Trsat-Strmica ( kao i do sada ) ( minibus )
Linija 17: Grpci-Markovići-Frlani ( minibus )
Linija 18: Kozala-O.Valića-Kvarnerska-Brašćine-Pulac ( minibus )
Linija 19: Drenova-B.Francetića-Kablari ( kao i do sada ) ( minibus )
Linija 20: Tutnovo-Svilno-Grbaste ( minibus )

B ) Magistralne linije

21: Delta-Kostrena-Bakar-Kraljevica-Oštro ( zglobni )
22: Delta-Opatija-Lovran ( zglobni )

C) Lokalne linije

Terminal Bakar:
31 Bakar-Škrljevo ( kroz naselje )-Kukuljanovo-RZ 27
32 Bakar-Meja-Hreljin-Križišće
33 Bakar-Škrljevo-Praputnjak-Hreljin-Zlobin

Terminal Kraljevica:
35 Kraljevica-Šmrika-Križišće-Tribalj
36 Kraljevica-Šmrika ( kroz naselje )-Jadranovo
37 Kraljevica-Omišalj-Njivice-Malinska

Terminal Škrljevo:
40 Škrljevo-Ponikve-Plosna
41 Škrljevo-Krasica-Hreljin-Zlobin-Fužine

Terminal Čavle:
43 Čavle-Podrvanj-Zastenice
44 Čavle-Cernik-Mavrinci-Baćina
45 Čavle-Kamenjak-Platak
46 Čavle-Soboli-Podhum-Podkilavac
47 Čavle-Podrvanj-Pothum-Podkilavac-Jelenje-Lukeži
48 Čavle-Jezero-Dražice-Kukuljani
49 Čavle-Grad Grobnik-Mikeji-Drastin

Terminal Lokva:
50 Lokva-Saršoni-Mladenići-Viškovo-Marčelji-Garići

Terminal Vožišće:
61 Vožišće-Studena-Klana-Lisac
62 Vožišće-Klana-Studena
63 Vožišće-Škalnica-Klana-Studena
64 Vožišće-Kosi-Jelušići-Kastav terminal
65 Vožišće-Kosi-Jelušići-Kudelji-Vožišće

Terminal Kastav:
67 Kastav-Spinčići-Jušići-Rukavac-Mihotići-Matulji-Kastav
68 Kastav-Spinčići-Trinajstići-Tometići-Belići-Kastav

Terminal Matulji:
71 Matulji-Permani-Breza-Klana-Škalnica-Lipa-Rupa-Brce
72 Matulji-Permani-Rupa-Brce
73 Matulji-Brgud-Zvoneća-Mune-Vodice
74 Matulji-Brgud-Zvoneća
75 Matulji-Rukavac-Veprinac
76 Matulji-Rukavac-Veprinac-Poklon-Vela Učka
77 Matulji-Kastav terminal

Terminal Opatija:
81 Opatija-Volosko-Matulji terminal
82 Opatija-Pobri-matulji terminal
83 Opatija-Pobri-Rukavac-Veprinac
84 Opatija-Poljane-Sv. Petar-Veprinac

Terminal Lovran:
86 Lovran-Dobreč-Liganj-Lovranska Draga
87 Lovran-M-Draga-Mošćenice-Sv. Jelena-Brseč-Zagorje

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Gost sri 18 lip 2008 - 11:48

novi_šef je napisao/la:
thomcro je napisao/la:
Upravo na tom tragu sam i napisao prijedlog. Jel znaš tko je to bio?
Ajd malo bolje pročitaj prethodne postove... Cool kul
Embarassed , ćori, promaklo mi je!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Gost sri 18 lip 2008 - 11:55

kico101 je napisao/la:Da ne kompliciram, evo kako ja vidim jednu od mogućnosti druge faze promjene sustava linija:
A) Klasične, produžene i minibus gradske linije

Linija 1: ...
Linija 20:
Ispravi me ako mi je promaklo ... a gdje je sadašnja linija 5a? Kako ću ja do Getoja? Na noge? Hm hm hm ... moram ja svoje noge čuvat za starost lud od smijeha .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by kico101 sri 18 lip 2008 - 11:57

thomcro je napisao/la:
kico101 je napisao/la:Da ne kompliciram, evo kako ja vidim jednu od mogućnosti druge faze promjene sustava linija:
A) Klasične, produžene i minibus gradske linije

Linija 1: ...
Linija 20:
Ispravi me ako mi je promaklo ... a gdje je sadašnja linija 5a? Kako ću ja do Getoja? Na noge? Hm hm hm ... moram ja svoje noge čuvat za starost lud od smijeha .
Linija 15. Cool

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Gost sri 18 lip 2008 - 12:00

kico101 je napisao/la:Linija 15. Cool
Vidiš da mi je promaklo grinko . Ipak neću morat na noge do Getoja :thomcro: .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Trol_Rijeka sri 18 lip 2008 - 14:30

Kico ovo je izvrsno. friends
Trol_Rijeka
Trol_Rijeka

Broj postova : 282
Age : 61
Lokacija : Rijeka
Registration date : 08.05.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Gost sri 18 lip 2008 - 14:32

Trol_Rijeka je napisao/la:Kico ovo je izvrsno. friends
S obzirom da ga se nitko ne usudi pitat, ja ću: ajd priznaj koliko si ovo dugo kontao?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by kico101 sri 18 lip 2008 - 15:13

thomcro je napisao/la:
Trol_Rijeka je napisao/la:Kico ovo je izvrsno. friends
S obzirom da ga se nitko ne usudi pitat, ja ću: ajd priznaj koliko si ovo dugo kontao?
Hvala, dečki.Vidi se da sam puknut. grinko
Temeljna ideja postoji na papiru još od 2003., a s vremenom se je malo izmijenila ( uzimajući u obzir i sve ovo što su cijenjeni kolege forumaši pisali ).
Tako sam u originalu 4-ku zamišljao samo do Vojaka ( glupo-nasred ceste Embarassed ), 5-ca je bila Drenova-Paveki ( nepotrebno velik broj polazaka za Paveke ), 6-ca je bila Z.Zamet-Škrljevo, 7-ca Viškovo-Podvežica, 8-ca M.Draga-Vojak ( preko Bulevarda ), 9 G.Vežica-Turnić-Krnjevo, 10 Sveti Križ-Podmurvice-A.Barca-Krnjevo, 13 Grohovo-Šumci-Bezjaki, 14 TBJ-Rešetari, 15 TBJ-Tibljaši-Juraši i 16 TBJ-Hosti. No kako vrijeme prolazi i nazori se mijenjaju, pa tako i ova koncepcija. Naravno da može biti i znatno drugačije, ali današnji sustav treba mijenjati, to je činjenica. Nažalost, ne vidim akcije brojanja putnika koje su nekad radili studenti kod svakih vrata u busu, tako da nije izgledna neka veća promjena u tom smislu.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by gaspa pon 23 lip 2008 - 19:53

Dodaj i neku od Kraljevice za Uvalu Scott. Oni siročići tamo su izvan sezone osuđeni dnevno gambat u Kraljevicu po kruh.

A što ne bi liniju od Vodica produžio do Jelovica? (Da li itko vozi od bilo kuda u Dane?)
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by kiki273 pon 23 lip 2008 - 20:24

gaspa je napisao/la:

A što ne bi liniju od Vodica produžio do Jelovica? (Da li itko vozi od bilo kuda u Dane?)
Da,za vrijeme školske nastave Autotrans ide iz Buzeta za Vodice (via Dane)
Za Jelovice mislim da ne ide ništa.
Bio je plan da linija 23 produži do Vodica,ali općina Lanišće i Autotrolej nisu našli zajednički jezik.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Trol_Rijeka uto 24 lip 2008 - 1:35

Mali prijedlog za nomenklaturu linija, tek toliko da se oslobodimo današnje, 40 godina stare dogme.
Najvažnije gradske linije jednoznamenkaste. (Od 1 do 9)
Ostale i prigradske dvoznamenkaste. (Od 10 na dalje).
Minibusevi i linije izvan centra (Lovran i Opatija) troznamenkaste. (101, 102, 103 itd).
Izbjegavati u nomenklaturi koliko je moguće slova. 1a, 6b itd.
Trol_Rijeka
Trol_Rijeka

Broj postova : 282
Age : 61
Lokacija : Rijeka
Registration date : 08.05.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by kico101 ned 3 svi 2009 - 0:05

Plan C: :mail:
Unaprijed se ispričavam za utopizam, ali, ako i 1% od ovoga može biti upotrijebljeno, ja zadovoljan.
Preduvjeti:
- Izgrađena željeznička stajališta Draga, Podvežica, Teatro fenice, Krnjevo-Sveti Nikola, Marčeljeva Draga, Ćikovići i Delta.
- Izgradnja manje remize i okretišta tramvaja na Delti ( prostor između D-404 i sadašnjeg bus terminala koji bi bio bitno smanjen ).
- Riva i Ivana Zajca su dvosmjerne, Ribarska jednosmjerna u pravcu sjever jug, a Veslarsko obratno.
- Izgrađen produžetak ulice Riva uz sadašnja poštanska skladišta, te ispod Kolodvora do Mlake ( u planovima ).
- Izgrađen novi autobusni kolodvor na zapadnoj žabici
- Izgrađen veliki rotor na poziciji sadašnjeg autobusnog kolodvora na Žabici.
- Izgrađen novi podvožnjak ispod pruge u Krešimirovoj ( sa 4 trake ).
- Izgrađen rotor kod Elektroprimorja.
- Izgrađen spoj nove Ciottine sa Dežmanovom
- Izgrađena cestovna infrastruktura u Kampusu
- Izgrađen novi most preko Riječine ( kod tvornice Zvir ).
- Ciottina je dvosmjerna od križanja sa Slaviše Vajnera čIče do pom. faksa.
- Izgrađena cesta 233 u punoj dužini.
- Adamićeva i Scarpina su dvosmjerne ( samo za gradski promet ).

A ) Željeznička mreža

A1 ) Škrljevo-Draga-Podvežica-Pećine-Teatro Fenice-Rijeka kolodvor-Krnjevo Sveti Nikola-Marčeljeva Draga- Ćikovići-Matulji-Rukavac-Jušići-Jurdani

A2 ) Škrljevo-Draga-Podvežica-Pećine-Brajdica/Delta-(Riva )-Rijeka kolodvor-Krnjevo Sveti Nikola-M.Draga-Ćikovići-Matulji-Rukavac-Jušići-Jurdani
( 3 do 4 ganiture; polasci naizmjenično A1/A2)

B ) Tramvajska mreža

B1) Zamet ( sadašnje okretište 2A-nivelacija )-I.Zavidića-B.Vidasa-Zametska-Zvonimirova-Krešimirova-Riva-Ivana Zajca-Cindrićeva-ŠetA.K.Miošića-D-404-DELTA )

B2) Bivio-Istarska-Liburnijska-Zvonimirova-Krešimirova-Riva-I.Zajca-Cindrićeva-Šet A.K.Miošića-D404-DELTA.

B3) Pioppi-Baračeva-Krešimirova-Riva-I.Zajca-Cindrićeva-Šet.A.K.Miošića-D404-DELTA

B4) Lukobran ( Dezinsekcija )-Riva Boduli-Riva-Krešimirova-Cambierijeva-J.Završnika-POTOK-N.Cara-N.Tesle-Krešimirova-Riva-Riva Boduli-Lukobran ( dvosmjerni tramvaj ).

C) Trolejbusna mreža

C1) Trsat-Krautzekova-Kumičićeva-Strossmayerova-Titov trg-Grohovčeva-Ž.Fašizma-Pomerio-F.la Guardie-Vukovarska-Čandekova-Nova Cesta-Braće mohorić-Vladivoja i Milivoja-I.Ćikovića Belog-Martinkovac-SRDOČI-Martinkovac-I. Ćikovića Belog-Braće Monjac-Vladivoja i Milivoja-Braće Mohorić-Nova Cesta-Čandekova-Vukovarska-Fiorello la Guardia-Ciottina-Jadranski trg-Adamićeva-Jelačićev trg-Fiumara-Šupićeva-Šet A.K.Miošića-Cindrićeva-Kumičićeva-Mihanovićeva-J. Rakovca-Trsat.

C2 ) Pećine-J.P.Kamova-Strossmayerova-Fiumara-Adamićeva-Barčićeva-Nova Ciottina-Ciottina-Fiorello la Guardie-Vukovarska-Čandekova-Nova Cesta-Cesta 233-Srdoči-Rešetari ( u povratku isto s razlikom da kod pom. faksa skreće u Ciottinu pa preko Adamićeve na Fiumaru i dalje prema Pećinama ).

C3) Podvežica-Kvaternikova-Kumičićeva-Strossmayerova-Grohovčeva-Ž.Fašizma-Pomerio-F.la Guardie-Vukovarska-Pehlin-Turkovo ( u povratku ide Ciottinom, Adamićevom i Fiumarom ).

C4 ) Lokva-Drenovski put-Kozala-Baštijanova-Laginjina-Ž.Fašizma-Fiumara-Križanićeva-Bulevard-Mihanovićeva-Marohnićeva-D.Šćitara-Trsat-Krautzekova-Kampus-Dukićeva-Strižićeva-Mihanovićeva-Bulevard-Fiumara-Adamićeva-Barčićeva-Nova Ciottina-Ciottina-F. la Guardie-Prvomajska-Tizianova i dalje prema Lokvi.

C5 ) Drenova-Cesta A-Boka-I. Lole Ribara-Osječka-Prvomajska-F. la Guardie-Ciottina-Adamićeva-Fiumara-Šupićeva-M. Smokvine Tvrdog-Strossmayerova-Ružićeva- ZVIR- ( novi most )-Vodovodna-Grohovčeva-Pomerio-Prvomajska i dalje prema Drenovi.

C6 ) Gornja Vežica-Belulovićeva-Z.Kučića-Strižićeva-Kumičićeva-Krimeja-Bulevard-Fiumara-Adamićeva-Barčićeva-Nova Ciottina-Ciottina-F. la Guardie-Vukovarska-Hosti-Drnjevići-Šumci-Grpci-Primorska-Vladivoja i Milivoja-B. Ćikovića Marčeva-Hosti-Vukovarska-F La Guardie-Ciottina-Adamićeva-Fiumara i dalje trasom sadašnje sedmice.

D ) Autobusna mreža
E ) Mreža minibusa
F ) Uspinjače

F1) Potok-Rastočine
F2 ) Liburnijska ( nekadašnje okretište jedinice )-RIO.

G) Žičare

G1) ZVIR-Trsat
G2 ZVIR- Kozala

Sisteme autobusa i minibusa ću stavit ako bude interesa ( ima ih poprilično ).
Kritike, mišljenja...

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Gost ned 3 svi 2009 - 0:24

Ej ... ovo mi se sviđa:

kico101 je napisao/la:- Izgrađen rotor kod Elektroprimorja.

Čudno da se toga do sada nitko nije sjetio!!! Ostalo ... thinking hm ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Trol_Rijeka pon 4 svi 2009 - 1:46

Tramvaj do Opatije i do Kostrene.
S tim da na Kostrenu ne bi išao pravcem Pećine-Viktor Lenac nego višom izohipsom, posebnim koridorom koji bi mu omogućio i ogranak prema Donjoj Vežici. Kada bi jednom dosegao Donju Vežicu mogao bi se granati po Sušaku.
Vizija je tako dobra da je neće doživjeti ni najmlađi među nama, ali bez snova život nema smisla.
Trol_Rijeka
Trol_Rijeka

Broj postova : 282
Age : 61
Lokacija : Rijeka
Registration date : 08.05.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by novi_shef sub 9 svi 2009 - 9:35

Jučer sam dobio informaciju iz visokih političkih krugova u Kostreni (koja nadam se nije vezana uz predizbornu kampanju) da je gotova stvar produženje jedne od gradskih linija do Vrha Martinšćice. Pretpostavljam da bi to bila ili 2 ili 3a. Išlo bi se kružno - lijevo kod Plodina gore, uz Kivelu zatim do pizzerije Paris, pa onda dolje ulicom Stari Šodići (za one koji ne znaju to je ona cesta od Parisa do iza benzinske pumpe) i onda nazad po magistrali prema Rijeci.
Na moje pitanje o okretištu odnosno korekciji voznog reda nisam dobio odgovor.

Rekli bi novinari, ostaje da se vidi. Question

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by NP-549 sub 9 svi 2009 - 12:25

Hmmmmmmm. Malo mi je to čudno da idu na to da gradsku liniju produže van administrativnih granica Grada Rijeke.
Da budem iskren i meni je već tako nešto padalo na pamet (i ne samo meni) ali sam si uvijek nekako zamišljao da bi bilo okretište preko puta Plodina. I sad počnem čitat ovaj Shefov post i odma zaključim kako onaj bager tamo upravo to kopa, ali me daljnji tijek posta stvarno iznenadio. A u bitni kad se logično pogleda, za koga bi uopće išao samo do Plodina/Kivele. Ni ovako neće bit neke gužve.

Jeli to možda konačno ukidanje monotrala na desetki na jesen?? Oni koji znaju vozne redove i tablice po busevima bi mogli zaključit da i je tako jer su na 611 skinuli 1 (2 kad nema škole) Lovran u smjeni, i dali im samo BIS 32 Opatija koji je ionako do sad vozio 627, i nisu dobili 668 koji im je po svim kriterijima trebao pripasti.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by ikar sub 9 svi 2009 - 12:35

Lako moguće, neće biti toliko potrebe za monotralom. Jedino ljeti na 10a + trebali bi uredit onu ispomoć 12.35-20.35 na 10a kako spada. Šteta je da nema neke prilazne ceste od Ambulante u Glavanima do magistrale (50m) jer bi tako linija pokrila dobar dio Kostrene.
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by NP-549 sub 9 svi 2009 - 13:50

Najviše bi se postiglo kad bi se išlo do početka ulice Ive Šodića i onda dole na magistralu zbog onog naselja. Naravno, pusti snovi.
A što se tiče linije, mislim da to neće bit dvojka jer je prefrekventna, a sa 3a bi rješili dvije muhe jednim udarcem odnosno nebi morali brinut kamo će s njom kad se ukine Jelačićev Trg.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a - Page 2 Empty Re: Prijedlozi za reorganizaciju JGP-a

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.