Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naplata karata

5 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Naplata karata Empty Naplata karata

Postaj by kiki273 pon 16 lip 2008 - 21:28

Kako bi po vašem mišljenju izgledao naj pošteniji način naplate karata?
Sadašnji zonski sustav zamišljen je tako da se područje Autotroleja podjeli u 5 zona - šestarom su povučene kružnice i to je to.Vremenom se prva zona povukla do granica grada tako da nam je sada jedna zona od Sv.Kuzma do Akademije,a tri zone od Skaleta do Tošine.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Naplata karata Empty Re: Naplata karata

Postaj by gaspa pon 23 lip 2008 - 19:39

Po meni - uvođenjem tampon zona.

Između dviju tarifnih zona umetne se tampon zona u kojoj vrijedi karta susjedne zone. Dakle, u tampon zoni između 1. i 2. zone vrijedi karta za 1 zonu i ako se u nju dolazi iz 1. zone, i ako se u nju dolazi obratno, iz 2. zone (ako se dolazi iz 3. zone, plaćaju se 2 zone). Zona bi tako bilo više, ali bi se izbjeglo plaćanje karte za 2 ili 3 zone na mizerno kratkoj relaciji. Ako se netko vozi jednu stanicu, iz zadnje u jednoj zoni do prve u drugoj zoni kažnjen je plaćanjem dvozonske karte. Skoro da mu je i taksi jeftiniji. Tampon zone trebale bi pokrivati barem 2 stanice ili, recimo, 2 km. Vjerojatno bi i "prave" zone onda bile manje, jer bi na svojim granicama imale tampone u istoj tarifi.

Rješenje 2: Bologna. Da li je pošteno - ne znam, da li je dobro - jest. Prijevoz je besplatan (barem je bio). Pokriva ga gradski proračun. Zašto ne bi bilo pošteno? Pa, izdvajaju građani (porezi, prirezi, što li), dakle, zapravo im i nije besplatno, a koriste ga i stranci koji za njega nisu izdvojili ništa.
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Naplata karata Empty Re: Naplata karata

Postaj by LLeon uto 24 lip 2008 - 0:21

Slažem se sa Gaspom da bi JGP trebao biti "besplatan". Ovo besplatan sam stavio pod navodnike, jer to ipak netko treba platiti, a plaćali bi svi radni ljudi (opet na moju grbaču) help koji žive na prostoru pokrivenom JGP-om. U to bi naravno bili uključeni i umirovljenici, nono a ne se badave vozat gradom. Ljutko Trebalo bi izračunat koliki su mjesečni troškovi Autotroleja, koliko radnih ljudi živi na tom području, prosjek plaća, te se na kraju dobije postotak koji bi se svakome od nas skidao sa plaće. Mislim da taj iznos ne bi bio veći od stotinjak kuna mjesečno. Ako nam država od svake plaće otkida 20% za mirovinsko i 15% za zdravstveno (a o mirovinama i stanju u zdravstvu bolje ne govorit :night: ) dakle, trećinu plaće dajemo ZA NIŠTA onda ni ta 2-3% ne bi predstavljala problem. Istovremeno pojačat vozni red, dignut cijene parkiranja i kazne za krivo parkiranje "u nebo" i mislim da bi se dobar dio prometnog problema (čitaj: gužvi) u Rijeci riješio.
Koliko stranaca i ne-stanovnika Rijeke bi koristio JGP, ne bi Autotrolej ni jedan stanovnik Rijeke propao.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Naplata karata Empty Re: Naplata karata

Postaj by novi_shef uto 24 lip 2008 - 8:38

Ima još nekoliko stvari na koje sam pokušao upozoriti i Obija, ali...
Ukinuti vremensko ograničenje vožnje.
Raširiti područja pojedinih zona.
Apsolutno je nepravedan i idiotski, a da ne govorim diskriminirajući sustav za umirovljenike. Naime sve žene idu u mirovinu sa 60, a tek od 65 stiču pravo na besplatan prijevoz.
Ukinuti besplatne vožnje za sve kategorije umirovljenika. Uvesti socijalni cenzus. Nije fer da umirovljenici sa 5-6000 Kuna jednako ne plaćaju kartu kao oni sa 1200 Kn.
SMS plaćanje karata i beskontaktne kartice.
Dnevne karte, bez obzira što su bile, ali ukinute zbog malog interesa.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Naplata karata Empty Re: Naplata karata

Postaj by kiki273 uto 24 lip 2008 - 9:14

Kad bi dnevna karta za cijelo područje autotroleja koštala 20.-kuna mislim da bi bilo interesa,pogledajte Zg;tamo je I.zona velika ko naših V a dnevna je 20.-kuna.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Naplata karata Empty Re: Naplata karata

Postaj by Narcis uto 24 lip 2008 - 23:29

kiki273 je napisao/la:Kad bi dnevna karta za cijelo područje autotroleja koštala 20.-kuna mislim da bi bilo interesa,pogledajte Zg;tamo je I.zona velika ko naših V a dnevna je 20.-kuna.

U pravu si Kiki, ali samo jedan ispravak, u Zagrebu je dnevna karta 25 kuna. mrgreen
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Naplata karata Empty Re: Naplata karata

Postaj by kiki273 uto 24 lip 2008 - 23:41

O.K. pa nka onda i u Rijeci bude toliko.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Naplata karata Empty Re: Naplata karata

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.