Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Viktor Lenac

+23
Pfaff
blacktag
Vice
Vedran Zeman
file
lappino
mannas
NP-549
2062 036
max
port rijeka
kobler
echo
Silver
ikar
gorgoroth
gti150
LLeon
Phalanx
novi_shef
kiki273
Narcis
kico101
27 posters

Stranica 17 / 40. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next

Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by LLeon pon 6 ruj 2010 - 18:03

gorgoroth je napisao/la:e sada još kada bi saznao imena Very Happy
Da napokon riješimo i ovu dilemu, ako već nisi sam došao do odgovora. Wink
Malo sam pronjuškao uokolo ovih barži i saznao slijedeće:
gorgoroth je napisao/la:Viktor Lenac - Page 17 Dsc06414o
Ove dvije barže (druga je na slijedećoj fotografiji iza bagera) se odazivaju pod imenima MC 35 i MC 37



gorgoroth je napisao/la:Viktor Lenac - Page 17 Dsc06343a

Ovaj žuti bager je Liebherrov stroj P 995, a nalazi se na pontonu MP 26. Bezuspješno sam tražio ima li negdje vidljivo istaknut IMO broj.

Sve zajedno ima luku upisa Hamburg i pripada njemačkoj firmi Möbius Bau AG; http://www.moebiusbau.com/

Više detalja o bageru se nalazi ovdje

Case closed. kul
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by 2062 036 pon 6 ruj 2010 - 20:38

MC 37
IMO: 8523175
YOB: 1982

2062 036

Broj postova : 254
Lokacija : Split
Registration date : 29.05.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by LLeon pon 6 ruj 2010 - 22:32

2062 036, dozvoli da te nadopunim. Ove podatke sam zaboravio potražit, ali si me dobro podsjetio.

MC 35
IMO 8824048
1500 DWT
YOB 1980
Germany

MP 26 je nedavno radio na iskopu morskog dna ispred zadarske luke Gaženica

http://www.zadarskilist.hr/clanci/21062010/najveci-bageri-na-svijetu-rade-u-zadru-i-u-dubaiju

Jedna "kašika" 14,5 kubika materijala Shocked super2
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by gorgoroth pon 6 ruj 2010 - 22:57

Puno vam hvala,sada mogu postati slike na shipspotting icon pivo

gorgoroth

Broj postova : 1502
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by lappino pon 13 ruj 2010 - 17:10

Ovo je slikano 12. 6. ove godine:

Viktor Lenac - Page 17 Lenac1
lappino
lappino

Broj postova : 314
Lokacija : J. Koreja
Registration date : 12.09.2010

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by gorgoroth pon 13 ruj 2010 - 17:43

ODLIČNA

gorgoroth

Broj postova : 1502
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by lappino pon 13 ruj 2010 - 17:59

Evo jedne starije: "Marcela Lady" (trećemajska novogradnja 694) u doku...

Viktor Lenac - Page 17 Lenac2
lappino
lappino

Broj postova : 314
Lokacija : J. Koreja
Registration date : 12.09.2010

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by ikar pon 13 ruj 2010 - 23:32

gorgoroth je napisao/la:ODLIČNA

Kad malo razmislim i povežem Južnu Koreju i slike iz Lenca, sjetim se da bi možda i kakva slika iz njihovih škverova mogla "uletit" smiling devil
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by novi_shef sri 15 ruj 2010 - 19:48

Čuda se događaju. Antarctic Navigator se pokrenuo!

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by kico101 sri 15 ruj 2010 - 22:30

novi_šef je napisao/la:Čuda se događaju. Antarctic Navigator se pokrenuo!
Je, ali bez pol posade i s krmenim vinčevima koji ne delaju. Ostat će on u Lencu još barem pola godine.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by kobler sri 15 ruj 2010 - 23:04

Misliš ovaj što je izgleda kao da je uteko pituru?
Viktor Lenac - Page 17 Dsc06999hf1

Jutros je otperjao put Liburnije.
Viktor Lenac - Page 17 Dsc07002hf1

A zna li netko koje je ovo čudo i čemu služi? Bilo prekjučer pred Pećinama. Isto uteklo iz Lenca?
Viktor Lenac - Page 17 Dsc06978hfhf

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by file sri 15 ruj 2010 - 23:18

kobler je napisao/la:
A zna li netko koje je ovo čudo i čemu služi? Bilo prekjučer pred Pećinama. Isto uteklo iz Lenca?

Dovezao granitne blokove na Brajdicu, potom završio u Lencu. Ovo na nadgrađu su portalne dizalice koje imaju plastični krov...
file
file

Broj postova : 202
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by gorgoroth sri 15 ruj 2010 - 23:26

U krivu si nije Hoyanger dovezao granit u Rijeku nego Norwich Castle,a Hoyanger je direktno u Lenac doplovio od nekud drugdje

Viktor Lenac - Page 17 Norwichcastle3082010





Zadnja promjena: gorgoroth; sri 15 ruj 2010 - 23:28; ukupno mijenjano 1 put.

gorgoroth

Broj postova : 1502
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by gorgoroth sri 15 ruj 2010 - 23:27

Hoyanger


Viktor Lenac - Page 17 Dsc06827



gorgoroth

Broj postova : 1502
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by file sri 15 ruj 2010 - 23:32

gorgoroth je napisao/la:U krivu si nije Hoyanger dovezao granit u Rijeku nego Norwich Castle,a Hoyanger je direktno u Lenac doplovio od nekud drugdje



širim dezinformacije, no u svakom slučaju, čini mi se, isti tip broda (plavi jedan, plavi drugi)....
mrgreen
file
file

Broj postova : 202
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by gorgoroth sri 15 ruj 2010 - 23:38

je slični su,imaju isto te portalne dizalice,tako da nije čudo što si se zabunio icon pivo

gorgoroth

Broj postova : 1502
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by kobler sri 15 ruj 2010 - 23:51

Hvala, hvala. A šta su mu Lenčine radili?

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav - Rijeka) ... smiling devil
kobler
kobler

Broj postova : 472
Age : 71
Lokacija : Rijeka
Registration date : 03.03.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by lappino čet 16 ruj 2010 - 0:41

Evo slična "Ikebana":

Viktor Lenac - Page 17 Ik1wo
lappino
lappino

Broj postova : 314
Lokacija : J. Koreja
Registration date : 12.09.2010

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by LLeon pet 22 lis 2010 - 18:23

U Lencu pustara. Završavaju se tekući poslovi, a novih nema na vidiku.
Naoštrite zoomove, do kraja mjeseca dogodit će se nešto što se ne viđa baš svaki dan. Dok u doku. Dok 5 ide na dokovanje u Dok 11. fotograf
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by kico101 pet 22 lis 2010 - 21:11

LLeon je napisao/la:U Lencu pustara. Završavaju se tekući poslovi, a novih nema na vidiku.
Pa i nije baš istina. Ne završava se baš puno. Seminole i Antartic Navigator-rok je misaona imenica, a i ovi ostali se baš ne daju.mrgreen
LLeon je napisao/la:
Naoštrite zoomove, do kraja mjeseca dogodit će se nešto što se ne viđa baš svaki dan. Dok u doku. Dok 5 ide na dokovanje u Dok 11. fotograf
Volio bih znati otkud ti ova informacija. Do kraja mjeseca je još 9 dana, a za 9 dana ga ne bi ni otpojili. kul
Kako sada stvari stoje, niš od toga do , barem, sredine prosinca, a realno do siječnja 2011-te. Treba složiti specifikaciju, napraviti kalkulaciju i sve pripremiti da bi se poslovi napravili u najkraćem mogućem roku. Ono što je jedino sigurno , je da će se udarati u sve 3 smjene.
U ponedjeljak je u planu izdokovanje Sichem Dubai, jedan dan na vez, pa ća, a istog dana je u planu dokovanje Attilio Ievoli koji je u dolasku. U dolasku je Uljanikova novogradnja/dredger ZHENG HE, koji bi isto trebao u dok 11 početkom idućeg tjedna ( ovisno o meteorološkoj situaciji ) i u utorak brod Aurora. 3 broda u 2 dana i nije baš "bez poslova". SEANOSTRUM je, nažalost, zapeo ispred Marseillesa u aktualnoj francuskoj priči oko štrajka u rafinerijama, pa se prolongira do daljnjega ( čitaj: dok "pametni" francuzi ne skuže da će mirovinska reforma proći, bez obzira spalili oni pol zemlje ). Za studeni su još najavljeni Novogradnja iz Brodosplita, Torquato, Nicole,...
Mene više zabrinjava meteo situacija za početak idućeg tjedna.
BTW, famozni Ruby Star je bacio sidro sa lancem negdje na sidrištu ispred Malinske ( na 62 m dubine ), jer ga nisu mogli podići, a "žurilo" im se u Lenac jer su ostali bez goriva ( a i vode, struje, plaća itd ). E, sada bi htjeli da mi taj lanac čupamo iz mulja od par metara. To su naši klijenti. Ali, kad nema boljih....

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by novi_shef pet 22 lis 2010 - 21:14

Bogme, po tome koliko mi imamo gostiju iz Micoperija, ne bi se reklo da je pustara...

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by LLeon pet 22 lis 2010 - 23:46

kico101 je napisao/la:
LLeon je napisao/la:
Naoštrite zoomove, do kraja mjeseca dogodit će se nešto što se ne viđa baš svaki dan. Dok u doku. Dok 5 ide na dokovanje u Dok 11. fotograf
Volio bih znati otkud ti ova informacija. Do kraja mjeseca je još 9 dana, a za 9 dana ga ne bi ni otpojili. kul
Kako sada stvari stoje, niš od toga do , barem, sredine prosinca, a realno do siječnja 2011-te. Treba složiti specifikaciju, napraviti kalkulaciju i sve pripremiti da bi se poslovi napravili u najkraćem mogućem roku. Ono što je jedino sigurno , je da će se udarati u sve 3 smjene.

Mea culpa. Embarassed Onda sam čuo dezinfomacije u vezi roka, ili sam možda krivo čuo kraj mjeseca odnosno kraj godine. Provjerit ću. Ali znači, ipak ide 5 u 11.


kico101 je napisao/la:U ponedjeljak je u planu izdokovanje Sichem Dubai, jedan dan na vez, pa ća, a istog dana je u planu dokovanje Attilio Ievoli koji je u dolasku. U dolasku je Uljanikova novogradnja/dredger ZHENG HE, koji bi isto trebao u dok 11 početkom idućeg tjedna ( ovisno o meteorološkoj situaciji ) i u utorak brod Aurora. 3 broda u 2 dana i nije baš "bez poslova".SEANOSTRUM je, nažalost, zapeo ispred Marseillesa u aktualnoj francuskoj priči oko štrajka u rafinerijama, pa se prolongira do daljnjega ( čitaj: dok "pametni" francuzi ne skuže da će mirovinska reforma proći, bez obzira spalili oni pol zemlje ). Za studeni su još najavljeni Novogradnja iz Brodosplita, Torquato, Nicole,...

Novogradnje baš i ne možeš smatrat nekim poslom. Skidanje kolijevke i pituranje oplate- tjedan dana posla za (lupam otprilike) 50- 60 ljudi. Ajde neka ih je 100.
A da je pustara znam iz kooperantskih krugova i to nekoliko firmi. Znam koliko kooperanata je doma na čekanju i koliko ih je zadnjih tjedana otišlo iz Lenca jer nemaju posla. Vjerojatno se sjećaš, kao i ja, zlatnih vremena s kraja devedesetih kada je u bazenu bilo po 12-13 brodova. Bili su vezani uz vanjsku stranu doka ili na vezu 1 jedan uz drugi... a sad se veselimo za 3 broda. Rolling Eyes


kico101 je napisao/la:SEANOSTRUM je, nažalost, zapeo ispred Marseillesa u aktualnoj francuskoj priči oko štrajka u rafinerijama, pa se prolongira do daljnjega ( čitaj: dok "pametni" francuzi ne skuže da će mirovinska reforma proći, bez obzira spalili oni pol zemlje ).

Ne shvaćam zašto je ovo "pametni" pod navodnicima. "Pametnima" dignu radni staž sa 60 na 62 god, pa zapale pol zemlje. A nama pametnima, bez navodnika na 65, pa nikom ništa. I da dignu na 75 i dalje bi šutili ko zadnje p.zde. Možda im je malo kriva metoda. Tu pomaže samo javno linčovanje nasred Champs elysees tj. TBJ. Ili kako su Kastavci rekli: "Si smo ga, i ja i moj brat i mojga brata brat i sudac Kinkela i si do vragu tega. Još ga je i stara Mare preslicun v rit badnula." smiling devil Uf, skrenuo ja malo s teme. kul

novi_šef je napisao/la:Bogme, po tome koliko mi imamo gostiju iz Micoperija, ne bi se reklo da je pustara...
Nisam baš mislio doslovno pustara, ali da posla nema, nema ga. A svi ti silni gosti na trakavici od broda zvanoj Seminole. Koliko kenjaju po njemu mogli su već novi napravit, a sa ovoga samo dizalicu prebacit. Sad mi je žao što nisam fotkao, pa da vidiš što su veliki stručnjaci napravili od broda dok je bio izbušen kao ementaler. Rupa ne može ništa nosit, zar ne? Rupa do rupe, a okolna struktura se savija od tereta iznad sebe. mad
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by ikar sub 23 lis 2010 - 1:24

[quote="kico101"]
LLeon je napisao/la:SEANOSTRUM je, nažalost, zapeo ispred Marseillesa u aktualnoj francuskoj priči oko štrajka u rafinerijama, pa se prolongira do daljnjega ( čitaj: dok "pametni" francuzi ne skuže da će mirovinska reforma proći, bez obzira spalili oni pol zemlje ).

Dole je ludilo, ispred Fosa je cca 45 tankera na sidru (Među njima i KORNATI već 17 dana, kako tamo više nema mjesta, ispred Marseilla je cca 30 tankera usidreno, no kako više i tamo nema mjesta, počeli su i plutat oko 8 milja ispred francuske obale.
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by gorgoroth sub 23 lis 2010 - 9:02

e da se je sada dole naći i poslikati sve te silne tankere

btw na ais-u se vidi koji je dole kaos,ne znam zašto onda uopće šalju tolike tankere dole kada je zastoj

gorgoroth

Broj postova : 1502
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by LLeon ned 24 lis 2010 - 8:46

U nekoliko zadnjih postova je došlo do nesuglasica, pa čak i do suprotno dijametralnih mišljenja između Kiće101 i mene, o pitanju ima li posla u Lencu ili nema. Odlučeno je da se taj nesporazum jednom za sva vremena riješi za okruglim stolom. icon pivo Mannas je bio neutralni promatrač, svjedok, sudac, porota... lud od smijeha
Viktor Lenac - Page 17 DSC04714

Kako se okrugli stol sinoć punio materijalom sa Velebita (nisu velebitski pašnjaci, nego punionica Donje Pazarište) rolling on the floor tako smo mi sve lakše dolazili do zajedničkog jezika. Obojica smo u pravu, i obojica smo u krivu. kul

Brodovi koje je Kićo spomenuo zaista dolaze i što se njegovog dijela posla tiče (privez, odvez, dokovanje, dizalice...) posla ima. Za onaj dio koji mene zanima i kojim se ja bavim (bravarija, cjevarija, brodomonterstvo, zavarivanje ili jednom rječju rad u čeliku) posla baš i nema, tj. ima ali jako malo. I svi kooperantski krugovi sa kojima sam bio u kontaktu zadnjih dana se bave pretežno radom u čeliku i svi se žale da posla trenutno nema niti na vidiku.

Kad smo već spomenuli Marseille, evo kako to izgleda. Crvene točke su tankeri na sidru.
Viktor Lenac - Page 17 Marseille

Situacija u zadnjih 24 sata se nije značajno promijenila. Ispred Marseillea je na sidru oko 25 tankera, Fosa 45, i još 4 plutaju na desetak milja od obale. Seanostrum i Kornati koje je Ikar spomenuo su na sidru ispred Marseilla jedan do drugoga kul na udaljenosti od cca 1 Nm.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Viktor Lenac - Page 17 Empty Re: Viktor Lenac

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 17 / 40. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.