Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glu, glu...

+10
Laurus
milepaclo
NP-549
Barney
Stanley
Jean
bnsf
Damir
Pfaff
gaspa
14 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff sub 16 srp 2011 - 14:53

I sve to kaniš popiti? Užas!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by gaspa sub 16 srp 2011 - 18:33

To iz zdravstvenih razloga. Imam trajnu tvornicu bubrežnih kamenaca koja radi punom parom i unatoč gospodarskoj krizi.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff sub 16 srp 2011 - 23:23

gaspa je napisao/la:To iz zdravstvenih razloga. Imam trajnu tvornicu bubrežnih kamenaca koja radi punom parom i unatoč gospodarskoj krizi.
Razgovaraju dva penzića. Pita prvi:
- I, kako si mi, starino?
- Paa, nisam loše. Prešao sam u zidare...
- ??? Pa zar ti nisi ekonomist?
- Jesam, ali - u glavi kreč, u bubrezima pesak, a međ' nogama visak...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost ned 12 sij 2014 - 1:42

Kako otvoriti bocu vina bez vadičepa? Evo 'vako ...


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Laurus ned 12 sij 2014 - 1:49

dida je napisao/la:Kako otvoriti bocu vina bez vadičepa?

Nije li bolje reć otvarać (bez otvaraća) ??? ...  Rolling Eyes ... Tako se to zove u trgovinama!
Laurus
Laurus

Broj postova : 1007
Lokacija : Svemir
Registration date : 08.03.2013

http://www.xxx.net

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff ned 12 sij 2014 - 2:47

Laurus je napisao/la:
dida je napisao/la:Kako otvoriti bocu vina bez vadičepa?

Nije li bolje reć otvarać (bez otvaraća) ??? ...  Rolling Eyes ... Tako se to zove u trgovinama!
Otvarač je za pivo, a vadičep je za boce s plutenim ili sličnim čepom. To Ti se u Primorju zove "kavatap" pa onda, sljedstveno tome, Tvoj otvarač postaje "kavatap od pive". Jasno?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost čet 28 kol 2014 - 9:57

... za si malo "dignut" samopouzdanje ...
Glu, glu... - Page 4 DSC03150_zps03c66ee3

Glu, glu... - Page 4 DSC03151_zps60dbde56

... mišung Pepita, dumaćeg orahovca i slavonske "šljive" ... obara samo tako lud od smijeha


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost čet 28 kol 2014 - 10:26

Osladilo mi se i navuklo me kul  (tako je fim+no i pumno cukra ..=   rolling on the floor )

Glu, glu... - Page 4 DSC03152_zps948a67d4

Ako će ko prubat, kumbinacja je anjc  A

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by ZlayoZg pet 29 sij 2021 - 16:44

Baš sam čitao onaj naš putopis-hodopis Kršan-Raša iz 2009.godine,točnije 8.3. Zar je već toliko prošlo?? Shocked
Jel ima još uvijek negdje za kupiti ono piće Pašareta od Ferenčića,šta smo pili u Trgetu? friends
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost pet 29 sij 2021 - 17:09

ZlayoZg je napisao/la:... Jel ima još uvijek negdje za kupiti ono piće Pašareta od Ferenčića,šta smo pili u Trgetu? friends
... ima negde u Rijeci, moram pitat sestru

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost pet 29 sij 2021 - 18:23

thomcro je napisao/la:
ZlayoZg je napisao/la:... Jel ima još uvijek negdje za kupiti ono piće Pašareta od Ferenčića,šta smo pili u Trgetu? friends
... moram pitat sestru
... kaže seka: najbliže u nekom dućanu od 'Radnik Opatije', prevedeno na hr: najbliže u Opatiji a ne u Rijeci

Ili povuć u Istru nono ... kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost sub 30 sij 2021 - 11:23

thomcro je napisao/la:... ima negde u Rijeci ...
... išao sam kopat po netu i našao sam nešto, nemogu 100% tvrditi ali moglo bi pašarete bit u 'Beertiji' na Trsatu (malo niže od 'Dvorane mladosti')
Glu, glu... - Page 4 IAiHAcN

Glu, glu... - Page 4 NIgJHI5

nekada 'Frankopan' ...
Glu, glu... - Page 4 S07qDYo

... danas 'The Beertija'
Glu, glu... - Page 4 KNXJSS7

Poznati su što imaju jaaaaako veliku ponudu pifce (lager, ale, craft ...)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff sub 30 sij 2021 - 12:50

Danas su vjerovatno poznati i po tome što su zatvoreni zbog mjera grinko kul rolling on the floor

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Gost sub 30 sij 2021 - 17:28

Pfaff je napisao/la:Danas su vjerovatno poznati i po tome što su zatvoreni zbog mjera grinko kul rolling on the floor
... navodno se u pondejak buna diže i da će si bit otprti ... morda se i Matija Gubec ukaže laugh 2

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by mladen_lucky sub 23 lis 2021 - 18:28

Loše vijesti za ljubitelje piva!

https://www.poslovni.hr/lifestyle/cini-se-da-je-pivo-jos-gore-za-organizam-nego-sto-se-dosad-mislilo-4310238


Čini se da je pivo još gore za organizam nego što se dosad mislilo

Ovo piće može uzrokovati štetu u kompletnom organizmu.

Ispijanje piva s vremenom je postalo ritual i radi se o piću oko kojeg se okuplja društvo i često nema druženja bez njega. Nažalost, posljednja istraživanja pokazuju da bi pivo moglo biti uzrok brojnih zdravstvenih problema.

Ipak, treba naglasiti da se brojni zdravstveni problemi odnose na ljude koji pivo konzumiraju često i u velikim količinama. Umjerena konzumacija piva nosi manje neželjenih simptoma sa sobom, ali ipak i ima. Ovo istraživanje odnosi se upravo na tu, umjerenu konzumaciju, prenosi N1.

Nijedna količina alkohola nije sigurna za mozak

Iako se možda osjećate pametnije ili sigurnije u sebe nakon nekoliko piva, istraživanje je pokazalo da od piva nema nikakve koristi za mozak.
U istraživanju iz 2021. godine koje je proučavalo slike mozga 25.000 pojedinaca koji su konzumirali različite količine alkohola, znanstvenici su zaključili da ne postoji količina alkohola koja je sigurna za mozak. Još gore, čak i umjerena konzumacija alkohola, što obično znači jedno piće dnevno za žene i dva za muškarce, može uzrokovati značajnu štetu na mozgu – nešto što prijašnja istraživanja nisu otkrila.

Velike količine piva mogu povećati rizik od preddijabetesa

Ako vam je navika popiti nekoliko piva nakon posla, moguće da ugrožavate svoju gušteraču.
Studija objavljena 2021. godine pokazala je da je u grupi od 5128 muškaraca i žena između 35 i 56 godina, koji su konzumirali puno piva, veći rizik za razvijanje preddijabetesa. Za mušakrce je taj rizik inače veći neko kod žena, a s obzirom an to da 5 do 10% ljudi s preddijabetesom razvije i dijabetes tipa 2, muškarci bi posebno trebali razmisliti o smanjenju količine piva koju piju.

Konzumacija alkohola povezana je s nastankom više vrsta raka

Bilo da u obitelji imate slučajeve karcinoma ili jednostavno želite smanjiti rizik od razvijanja karcinoma, dobar početak za to je smanjenje konzumacije piva. Alkohol je sam po sebi kancerogen, pokazala su istraživanja, ali jedno iz 2015. godine pokazalo je da ljudi koji piju puno piva imaju veći rizik od razvijanja raka jetre ili dojke.

Pretjerana konzumacija alkohola povećava rizik od preuranjene smrti

Ako želite dulje živjeti možda biste trebali razmisliti o tome da smanjite količinu piva koje pijete.
Studija iz 2018. godine sugerira da pijenje po dva alkoholna pića, tri ili više puta tjedno, povećava rizik od prerane smrti za 20%. Ako želite dulje živjeti, limitirajte količinu piva i koliko često ga pijete, piše Eat this.


mladen_lucky
mladen_lucky

Broj postova : 206
Age : 42
Lokacija : Zagreb / Pula
Registration date : 08.06.2020

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff ned 24 lis 2021 - 22:10

I Ti možeš čovjeku upropastiti večer... smiling devil lud od smijeha

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

mladen_lucky likes this post

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by gaspa pon 25 lis 2021 - 8:50

Ne sekiraj se. Da je tome zaista tako, nas bismo dvojica već davno potrošili onih 20% i prerano umrli.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by mladen_lucky čet 18 stu 2021 - 13:59

Žao mi je ako sam prošlim postom nekome upropastio večer... zbog toga mi je namjera iskupiti se stavljajući nešto bolje članke!

Pivo nas čini inteligentnijima

https://sibenski.slobodnadalmacija.hr/sibenik/susur/lifestyle/je-li-i-umjerena-konzumacija-piva-stetna-evo-sto-na-tu-tezu-kaze-poznati-proizvodac-craft-piva-iz-sibenika-pivo-nas-cini-inteligentnijima-1142087


Pričati o štetnosti piva po ljudski organizam u vrijeme pandemije i znanstvenicima nedovoljno poznatog virusa, je pomalo smiješno i na to će vam svaki pravi pivopija na isti način reagirati – kaže nam Vedran Škugor, proizvođač poznatih craft piva iz Šibenika, poznatih ne samo u ovome kraju, nego i diljem Hrvatske.

Naime, Škugora, kojeg smo posjetili u njegovoj Pivovari 022 smo upitali kako gleda na najnovija znanstvena otkrića. Naime, znanstvenici su navodno otkrili da ispijanje piva, omiljeni ritual ljudi iz svih sfera života, može uzrokovati niz zdravstvenih problema.

Istraživanja sugeriraju da je konzumacija piva povezana sa širokim spektrom zdravstvenih problema koji mogu imati trajne posljedice. Ipak, mnoge su nuspojave utvrđene samo kod prekomjernog unosa piva, odnosno kod onih koji piju više od dva pića dnevno. Umjereni unos piva nosi manje negativnih nuspojava, ali studija iz 2021. godine navodno prvi put dokazuje da i on može biti štetan.

U studiji su se proučavale slike mozga više od 25.000 odraslih osoba s različitim navikama konzumacije alkohola te je otkriveno da ni najmanja količina nije sigurna za zdravlje našeg mozga. Čak i umjerena konzumacija, što općenito znači jedno piće dnevno za žene i do dva pića dnevno za muškarce, može nanijeti više štete nego što su to prethodna istraživanja tvrdila, piše 'Eat This'.

– Možda je ta studija dijelom u pravu, ali samo ako su za svoje istraživanje uzeli neko poznato pivo s polica trgovačkog lanca. Naime, za razliku od velikih, industrijskih piva, mali proizvođači piva koriste isključivo četiri osnovna sastojka za proizvodnju te zlatne tekućine. Kvasac, hmelj, ječam i voda definitivno nikom ne mogu naštetiti ukoliko se konzumiraju u umjerenim količinama – kaže nam Vedran Škugor, koji svoja popularna pića proizvodi u svojoj Pivovari 022.

– Dapače, mnoge dosadašnje studije su pokazale kako konzumacija piva, posebno craft piva, ima blagotvorne učinke po ljudski organizam, te umjerena konzumacija piva čini ljude inteligentnijima – priča nam Škugor.

Dodaje kako postoje i razne studije, koje kažu da je puno učinkovitije i zdravije, kod glavobolje, popiti jedno pivo, nego paracetamol.

– Naravno, to sam i isprobao na vlastitoj koži i garantiram da je to istina – izričito će Škugor.

– Moj pokojni pradida Ćiro je uvik govorio kako "ne valja ni Boga previše moliti", pa se držeći njegove teze i mi u Pivovari 022držimo toga da je spas u umjerenoj konzumaciji svega, pa i piva.
mladen_lucky
mladen_lucky

Broj postova : 206
Age : 42
Lokacija : Zagreb / Pula
Registration date : 08.06.2020

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff čet 18 stu 2021 - 19:02

Počinjem Ti smanjivati broj negativnih bodova! Računaj da si ovim tempom na nuli negdje oko svibnja 2023. Glu, glu... - Page 4 1f62b

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

mladen_lucky likes this post

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by gaspa čet 18 stu 2021 - 21:50

Ne treba se brinuti da će ljudi pretjerati sa Škugorovim pivom. U cijelom Šibeniku samo sam u jednom lokalu našao žuju, dakle najobičnije, najsocijalnije, pivo po 26 kn, u drugima su bila od 28 kn naviše. Kad sam pitao domaće dečke gdje oni piju pivo, rekoše - u boćarskim klubovima (koji nabavljaju izravno od proizvođača), ali to vrijedi samo za domaće. Ja se u boćarskom klubu mogu slikati. Škugorova craft piva startaju negdje od 32 (ili 36?) kn naviše.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff čet 18 stu 2021 - 21:59

Treba ići u Topusko. U tamošnjem hotelu su SVE pive po 12 kn. Uključivo i crni Tomislav kojeg Helga obožava!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

mladen_lucky likes this post

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by mladen_lucky pet 19 stu 2021 - 8:40

gaspa je napisao/la:Ne treba se brinuti da će ljudi pretjerati sa Škugorovim pivom. U cijelom Šibeniku samo sam u jednom lokalu našao žuju, dakle najobičnije, najsocijalnije, pivo po 26 kn, u drugima su bila od 28 kn naviše. Kad sam pitao domaće dečke gdje oni piju pivo, rekoše - u boćarskim klubovima (koji nabavljaju izravno od proizvođača), ali to vrijedi samo za domaće. Ja se u boćarskom klubu mogu slikati. Škugorova craft piva startaju negdje od 32 (ili 36?) kn naviše.

To je više onda stvar dogovora (kartela?) šibenskih ugostitelja ako tako brutalno nabijaju cijene! Ono što je bitno u cijeloj priči - valja li Škugorovo pivo?
mladen_lucky
mladen_lucky

Broj postova : 206
Age : 42
Lokacija : Zagreb / Pula
Registration date : 08.06.2020

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by gaspa pet 19 stu 2021 - 17:38

Pio sam Mihovila, 5,3% alkohola, prihvatljivo, ništa spektakularno (naravno, ukusi se razlikuju). Ali njega proizvodi Šibenska pivovara. A Škugorova je Pivovara 022. Njegovo pivo 1066 je bilo na listi ali ne i na zalihi u restoranu.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by mladen_lucky sri 29 pro 2021 - 15:13

Da li je itko od prisutnih probao španjolsko pivo Estrella Galicia, popularno nakon placementa u španjolskoj krimi-seriji "Money Heist"?

Glu, glu... - Page 4 Pivo6

Kod nas ga nigdje nema za kupiti...
mladen_lucky
mladen_lucky

Broj postova : 206
Age : 42
Lokacija : Zagreb / Pula
Registration date : 08.06.2020

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Pfaff sri 29 pro 2021 - 23:57

Naše omiljeno kućno pivo je "Daruvarac" iz Peveca

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Glu, glu... - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Glu, glu... - Page 4 Empty Re: Glu, glu...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.