Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+10
NP-549
borna
kriticar
novi_shef
gaspa
Stijepo
Majstor
Tomek
medo
MAN SU220
14 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 7 / 40. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 čet 29 kol 2019 - 17:23

kriticar je napisao/la:
Kad već spominjemo Bandića prića se među vozačima da neki Zagrebački vozači hoće natrag kući. Točnu info nemam. Za sada su samo priće.

Da, ode i jedan ZETovac, prekrižen je na listi.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 31 kol 2019 - 19:22

NP-549 je napisao/la:
kriticar je napisao/la:
Samo se ti nadaj. I ja bi prvi bio za Solaris da je korektan, poštuje Hrvatske propise javne nabave i da ima kvalitetan proizvod.


Taj Solaris kao da se javlja na natječaje samo da bi ih rastegnuo unedogled.  Umjesto da busevi već voze, tek sad su žalbe završene.  Nigje nisu prošli, nisu ni konkurirali kvalitetnom post prodajom, prijave nešto čisto reda radi, i onda poslije godinu dana prcaju ostale sa svojim žalbama

Mislim da ima posla i za DORH oko Solarisa. Vidjet ćemo kako će sve završiti. Hoće li državna komisija opet biti blagonaklona prema njima?
Ili ovi iz Libertasa nisu ukazali na sve gafove Solarisa?
Nažalost nisu dostupni svi dokumenti iako se radi o javnoj nabavi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 5 ruj 2019 - 13:15

https://dubrovniknet.hr/novost.php?id=71050#.XXDt1B4j5Ts
Radi se o gbr 93.
dubrovniknet.hr je napisao/la:

Policija traži tri mlade osobe, koje su sinoć ukrale autobus Libertasa u Srebrenom. Neslužbeno doznajemo kako su autobusom izazvali veliku materijalnu štetu polomivši zaštitne stupiće, semafor i palmu, koju su prepolovili te potom pobjegli s mjesta događaja. 10:30 Neslužbeno saznajemo kako je policija identificirala trojac iz Župe dubrovačke, a više informacija o visini štete i daljnjem postupanju znat će se nakon završetka očevida.

Jutros u 2:15h. Kupari, kad sam se parkirao na mjesto gdje istovaram robu inače, začujem nekakvu tutnjavu imam šta i vidit. Autobus koji ide livo desno i udara znakove i semafore. Unutra tri tipa gola do.pasa i deru se i skaču. Prođe pored parkinga i zahvati zadnje auto ispade iz sica vozač i probiše zidić od metra visine i prepolovi palmu na pola. Utekose kroz prozor od busa. Šta troši današnja mladež? Mislim da dvoje imaju oko 18g a jedan 20. Prizor akcija Hvala Bogu sve dobro završilo, materijalna šteta - zapisao je jedan od svjedoka na svom fb-u.




dubrovniknet team

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 5 ruj 2019 - 13:38

Jutros sam vidio trasom linija 6 i 9 (Lapadska obala) vozi na liniji jedan SU220. Iako je uredno i naprijed i sa strane imao table linije, bio sam predaleko da ih pročitam.
Što li će tek biti u ponedjeljak kad osam, ako ne i više buseva bude zauzeto na ugovorenom prevozu i nedostupni za javne linije.
"Riječki(Smojver)" scenarij na djelu.
Dovest će nam i Iveco. Molim boga da ne dovodu i Solaris.
Što mislite, zašto to rade? Imam svoje mišljenje, ali bez dokaza ne mogu optuživati.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 5 ruj 2019 - 13:48

Nove vijesti o krađi autobusa

https://dubrovniknet.hr/novost.php?id=71057#.XXD1Px4j5Tt
dubrovniknet.hr je napisao/la:
VIJESTI
Danas u 11:38

Policija privela dvojicu osumnjičenih, semafor u Srebrenom do daljnjeg na žutom
autobus_zupa4

Policija je identificirala trojac koji je sinoć ukrao i oštetio autobus Libertasa u Župi. Riječ je o tri muškarca, dvojici mlađih punoljetnika (19 i 18 godina) i jednom maloljetniku (17 godina). Dvojica su privedeni u PP Gruda, dok se očekuje da će treći uskoro biti priveden. Iz Hrvatskih cesta mole pješake i vozače za oprez u prometu, jer će zbog oštećenja nakon sinoćnjih događaja semafor u Srebrenom do daljnjeg biti na trepćućem žutom svjetlu. U nastavku donosimo službeno izviješće o ovom slučaju iz PU dubrovačko-neretvanske i obavijest iz Hrvatskih cesta.

- Rano jutros oko 2:30 sati na području Župe dubrovačke otuđen je autobus javnog gradskog prijevoza s kojim su počinitelji prouzročili materijalnu štetu oštetivši osobni automobil, semafor i nekoliko stupića.

Policija je utvrdila identitet trojice osoba koje se dovode u vezu s ovim događajem od kojih su dvoje već u prostorijama Postaje granične policije Gruda na kriminalističkom istraživanju.

Po završetku kriminalističkog istraživanja slijedi nadopuna događaja, stoji u priopćenju policije.

FOTO: Policija traga za tri mlade osobe iz Župe - ukrali autobus, slupali ga i pobjegli

- Danas, 05.09.2019. godine, u jutarnjim satima, prilikom prometne nezgode došlo do oštećenja semafora na raskrižju u mjestu Srebreno, općina Župa dubrovačka na državnoj cesti D8.

Zbog navedenog oštećenja, semafori će raditi u privremenom režimu rada "trepćuće žuto" do popravka koji se očekuje slijedeći tjedan.

Mole se svi sudionici u prometu (vozači i pješaci) na poseban oprez prilikom prolaska kroz predmetno raskrižje, javljaju iz Hrvatskih cesta.


PU/dubrovniknet team

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 čet 5 ruj 2019 - 20:02

kriticar je napisao/la:Jutros sam vidio trasom linija 6 i 9 (Lapadska obala) vozi na liniji jedan SU220. Iako je uredno i naprijed i sa strane imao table linije, bio sam predaleko da ih pročitam.
Što li će tek biti u ponedjeljak kad osam, ako ne i više buseva bude zauzeto na ugovorenom prevozu i nedostupni za javne linije.
"Riječki(Smojver)" scenarij na djelu.
Dovest će nam i Iveco. Molim boga da ne dovodu i Solaris.
Što mislite, zašto to rade? Imam svoje mišljenje, ali bez dokaza ne mogu optuživati.

Gbr.28 i 75 na 6ici, 23 na 1C.

Na raspologanju su: 90,91,92,94,95,96,108,109,110,111,113,114,142 i 143.

Ukupno na škole ide 18 ljudi: 12A, 12A-II, 25A, 25A-II, 25A-III, 27A, 29, 30, 31, 34A, 38, 38A, 39A-I, 39A-II, 40, 41, 42, 43.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 6 ruj 2019 - 7:27

Znam da ima dovoljno autobusa sa licencom. Čak mislim da si zaboravio i 7t5 i 176. Ali kad uzmu za taj ugovoreni prijevoz što će ostati za javne linije? Stari i nekondicionirani autobusi.
Bar će ljubitelji starih autobusa doći na svoje.
Nego znaš li što od pobrojanih školskih službi vozi solo, a što midi bus? Vjv je angažiran i koji mini.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sub 7 ruj 2019 - 0:12

gbr.90 na liniji 42
gbr.91 na liniji 41
gbr.92 na liniji 38
gbr.94 ??
gbr.95 na liniji 16A
gbr.96 ??
gbr.98 jutros ostao u kvaru
gbr.103 na liniji 16
gbr.106 na liniji 16
gbr.108 na liniji 43
gbr.109 na liniji 27A
gbr.110 na liniji 25A
gbr.111 ??
gbr.113 na liniji 10
gbr.114 ??
gbr.142 ??
gbr.143 ??

Neznam što je otišlo na 34A i 38A.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 10 ruj 2019 - 20:27

Što sve, koje službe, u Konavlima voze Turkizi?
Libertas ih ima 23. Od toga19 je nabavljeno još za mandata gradonačelnice Šuice. I to 11 još 2005, tri 2007, a pet 2008. Za mandata gradonačelnika Vlahušića nabavljena su još 4 i to po dva 2013 i 2016. 2016 nabavljena su i dva Visiga.
Zašto još koriste te stare preko 14 godina ako su tako loše kvalitete? Sam aktuelni gradonačelnik je javno izjavljivao da su takva vozila loše kvalitete i da ih Libertas neće više nabavljati. Zašto ih onda nisu zamijenili kvalitetnjijim vozilima? Nego u tri sezone nisu doveli ni jedan novi autobus.
Da li je gradonačelnik imao loše savjetnike kad se vozila slabe kvalitete koriste već petnestu godinu. Je li njihov vijek korištenja kraći?
A od još šest takvih Turkiza koje je Libertas koristio u periodu od 2002/2003 pa sve do 2016 jednog ili dva vidim skoro svakodnevno da voze  radnike privatne građevinske tvrtke. Ostali su završili van Dubrovnika.
Prošle i ove godine tvrtka Arriva Hrvatska u koju je uložen Njemački kapital (dio Deutsche Bahn) nabavila je za svoje tri autobusne tvrtke u Hrvatskoj 16 vozila iz tvornice Isuzu. I pet vrlo koncepcijski sličnih iz također Turske tvornice  Otokar. Oni sigurno uzimaju ekonomski najisplativije u klasi. I bili ih uzeli da su tako loši?
Ali sigurno ih neće voziti 15 godina kao Libertas.

Kruži priča da Libertas uzima 6 zglobnih autobusa. Otkud sad to kad sam prije koji dan vidio da su donijeli odluku po natječaju JN samo za 3 (tri). I taj natječaj mi je čudno koncipiran. Ako će se autobusi koristiti za prijevoz turista što će raditi do slijedeće sezone kad dolaze krajem ove. Čim dođu treba plaćati leasing. Valjda će ihzaposliti na linijama do sezone.
Ali ako je vijest o nabavci šest točna to je po meni  dobra odluka jer ih i 10 ne bi bilo previše. Ipak sa šest imaju mogučnost istovremenog prijevoza 900 putnika što je bitno kod dolaska kruzera. Možda ipak do sezone nabave i više od šest.
Možda onda kojeg uposle i na redovnim linijama jer stanje prometa u Dubrovniku kaotično, a gužve u autobusima prevelike jer nema dovoljno kapaciteta u vršnim satima. A i znamo da se Libertasov RV, takav kakav je, prepisuje već godinama, a uočeni problemi ne rješavaju.
Zna li se kad bi mogla završiti trakavica od nabave 11 solo niskopodnih financirana iz fondova EU? Na odluku Libertasa o odabiru Solarisa žalila se Auto Hrvatska. Očekuje se odluka državne komisije za JN. Postoji li neki rok za to?
I kad je rok za donošenje odluke po natječaju JN za pet prigradskih?

A što se tiće zaposlenosti autobusa po linijama prošli tjedan viđao sam na liniji 10 gbr. 111 i 115. A jučer uz niskopodne 150 i 154 na liniji 10 su viđeni 113 i 115.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 13 ruj 2019 - 20:27

Gbr. 111 sa vidio na liniji 35, ali i gbr. 138 na liniji 12. Gdje su im 151, ali još važnije gbr. 175 i 176? Gbr. 175 nisam vidio već neko vrijeme. Zadnje sam ga vidio na liniji 10. Tko ga je uopće rasporedio tamo? Autobus koji je registriran za prijevoz 66 putnika staviti na liniju na kojoj su i oni registrirani za 80+ putnika često nedovoljnog kapaciteta.
To bi bilo isto kao da stave citibuse za Mokošicu ili na šesticu u špici. Razmišljaju li o putnicima ili se novijim autobusom pogoduje pojedinim vozačima ?
Isto rade i sa linijom 3 gdje često disponiraju autobuse različitog kapaciteta (MAN i Citibus). Tako se u bus manjeg kapaciteta često ne mogu ukrcati svi putnici koji bi željeli koristiti tu liniju. A istovremeno sam vidio da citibuse na liniji 9, a onda i na liniji 2 mijenja gbr. 139. To je bilo prošli i pretprošli tjedan. Zadnjih dana na liniji 3 vozi gbr. 75. Nekako nisam naletio na drugi bus pa ne znam je li MAN ili Citibus.
Na liniji 23A vozi Turkiz iz 2005.gbr.127. Gdje su noviji?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 13 ruj 2019 - 21:39

Jesu li još 3 Turkiza na Mljetu? Jedan treba za školu u Smokovljanima, dva za školu u Slanom., dva za školu u Orašcu( jedan vozi i liniju 22). A tamo bude i jedan Visigo. Jedan je na Šipanu, a jedan vozi linije u Župi. Koliko ih treba za lokalne službe u Konavlima?
Po jedan je i na linijama 26 i 28.
Dakle 12 plus Konavle., ako nisam kojeg zaboravio.
Da je početkom 2017.došlo pet novih mogli su se riješiti većine ili čak svih iz 2005.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pet 13 ruj 2019 - 22:02

kriticar je napisao/la:Što sve, koje službe, u Konavlima voze Turkizi?
Koliko znam voze 25A-II i 25A-III, 30 i 31. Ali danas je na 25A-II otišo jedan Visigo.
Kombiji bi mogli bit na liniji 29, na Mljetu i za školu Slano.
Gbr.142 i 143 bi mogli bit na 34A i 38A a možda i gbr.94 jer neznam gdje je on. Gbr.96 je na liniji 16, gbr.98 na liniji 23.
Na gbr.175 su polomljena bočna stakla, negdje je zahvatio stijenu prije skretanja za Bosanku a vozač nije ni primjetio tek kad je došo na kolodvor putnici su mu rekli Shocked
Šta im gbr.138 radi na slanom a na 3ici vozi gbr.75. Ne daj Bože da drvenjak vozi više u prigradu a kad vozi u gradu nema veze, onda kažu nemamo dovoljno auta.
I kako 2B školu Lapad smije vozit gbr.27 ?
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 14 ruj 2019 - 6:56

Gbr. 94 parkira u Čilipima. To je područje škole Cavtat. Sad koja je služba ne znam.
A 2B je gradska linija. Nije poseban linijski prijevoz i organizirani prijevoz djece.
Ali oni tako voze i djecu u Župi. Na pokaz, a ne na spisak putnika. Samo licenciranim autobusima "glume" organizirani prijevoz.
Drvenjaci bi trebali da voze samo za posebne prilike. A ne na redovnim linijama. Lijepo je čuvati tehničku baštinu, pa i eksploatirati je, jer može donijeti lijepa sredstva uz malo tekućeg ulaganja (Cabrio bus) . Ali što očekivati od neiventivnih ljudi koji ni posao na kom su raspoređeni ne rade po pravilima struke. Neznanje ili ravnodušnost prema poslu, nije ni bitno. To nam donosi političko kadroviranje.

Proučio sam ponovo raspoložive materijale za natječa za nabavu 11 niskopodnihj. Istog momenta bi trebalo dati otkaz osobi po tom natječaju zaduženoj za pravne poslove jer je na pravne nepravilnosti trebala ukazati još prije žalbe Solarisa.
Ali i osobi zaduženoj za tehnički dio natječaja jer nije ukazala na tehnička odstupanja od traženih specifikacija u trenutku kada su se odlučili za Solarisa.
Ili znalce nisu ni stavili u komisiju što me opet ne bi iznenadilo.
Tko nam to odlučuje u Libertasu?

A gradsko vijeće će će tek 23.rujna raspravljati o nabavci zglobnih autobusa. Sad im se odjednom ne žuri?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 14 ruj 2019 - 20:56

MAN SU220 je napisao/la:
Kombiji bi mogli bit na liniji 29, na Mljetu i za školu Slano.
Zar ima toliko kombija? 160 nisam vidio još od vremena prije nego su preselili u Komolac. 161 je kupljen polovan i odavno nije viđen. Ostaju 162 i 164, te oni ex GP Dubrovnik gbr. 77, 78 i 79. Jedan od tih pet je sigurno na 17A. Ostaju četiri za službe koje si ti pobrojao.
165 i 166 voze ugovoreni prijevoz i službu 1D. A prinova sprinter gbr. 167 zamijenio je slupani 163.
MAN SU220 je napisao/la:
Ne daj Bože da drvenjak vozi više u prigradu a kad vozi u gradu nema veze, onda kažu nemamo dovoljno auta.
Modernih autobusa fali. Svi smo postali komodni. Činjenica je da je ranija uprava procijenila da treba 20 autobusa (10 niskopodnih gradskih, 5 niskopodnih gradskoprigradskih i 5 midija) još za sezonu 2017. A politika je u borbi za vlast to spriječila, a onda tri sezone su prošle bez novih autobusa jer i sam vidiš, a i svi koji prate autobuse, koliko stručno provode natječaje kad se na svaku odluku netko žali. Vidjet ćemo kakvu odluku će donijeti komisija.
Radujem se svakom novom autobusu, ali kako je počelo i ova trakavica oko natječaja se otegne, mogli bi ostati bez sredstava EU, a time i 11solo niskopodnih.

MAN SU220 je napisao/la:
Na gbr.175 su polomljena bočna stakla, negdje je zahvatio stijenu prije skretanja za Bosanku a vozač nije ni primjetio tek kad je došo na kolodvor putnici su mu rekli Shocked
Je siguran da su samo stakla? Jer predugo mi stoji. Obično se nakon lomljenja stakla pojave sa novim u prometu već nakon par dana.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 pon 16 ruj 2019 - 22:54

Nema više pokaza na školskom prijevozu.

Mislim da sam tog gbr.160 baš vidio za školu Slano a i jednog kombija su poslali na Šipan jer se onaj pokvario.

Za gbr.175 sam čuo da nemaju tu stakla pa se zato dugo čekaju.

Gbr.138 i 95 su na liniji 10
Gbr.114 prvu smjenu a gbr.111 drugu smjenu vozio na 16-1, znači da im ne preostaje još puno rezervnih.

Daj mi reci, uvijek zaboravim pitat koji narančasti bus ima u mjestu Sabovina iza Mandaljene, vidim ga kad idem kroz postranje? Ako je Libertasov onda ću skoknut jedan vikend da ga poslikam.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 17 ruj 2019 - 17:42

MAN SU220 je napisao/la:Nema više pokaza na školskom prijevozu.

Da li onda imaju spisak putnika? Ili voze svu djecu koja se pojave na stanici?

MAN SU220 je napisao/la:
Mislim da sam tog gbr.160 baš vidio za školu Slano a i jednog kombija su poslali na Šipan jer se onaj pokvario.

Ne vjerujem, jer svi na internetu dostupni podaci govore da nije registriran. Da nije tamo 162 koji je istog kapaciteta kao 160? Ili sličan, nešto manji 164?

MAN SU220 je napisao/la:
Za gbr.175 sam čuo da nemaju tu stakla pa se zato dugo čekaju.

Čudno, mislim da su na A20 i A21 uglavnom ista stakla, a tih A21 ima sada jako puno u Hrvatskoj. Samo ove godine došlo ih je do sada 25 iz EU fondova. A prvi su tu još od 2006/7. A i sam Libertas ih ima 30.

MAN SU220 je napisao/la:
Gbr.138 i 95 su na liniji 10
Gbr.114 prvu smjenu a gbr.111 drugu smjenu vozio na 16-1, znači da im ne preostaje još puno rezervnih.

Stvarno utanjilo. Bit će još i gore. Autobusi su sve stariji, a ne dolaze novi.  Kako provode natječaje pitanje je kad i kako će se završiti onaj za pet prigradskih. A opet neće biti  novih autobusa za liniju 10. Dobro, ako ipak dođe 11 niskopodnih serija 150 - 159 može to pokriti sezonu dvije. Ali novi busevi namjenski za liniju 10 svakako trebaju.

MAN SU220 je napisao/la:
Daj mi reci, uvijek zaboravim pitat koji narančasti bus ima u mjestu Sabovina iza Mandaljene, vidim ga kad idem kroz postranje? Ako je Libertasov onda ću skoknut jedan vikend da ga poslikam.
Nisam siguran je li koji ex Libertas završio tamo. Ako znaš točnu lokaciju najbolje je otići i provjeriti.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 uto 17 ruj 2019 - 21:46

Imaju spisak putnika ali se to ne gleda uopće nego se sve krca.

Nisam siguran je li koji ex Libertas završio tamo. Ako znaš točnu lokaciju najbolje je otići i provjeriti. je napisao/la:

Nije bus ali jest poveći kombi Mercedes Benz, 100% Libertasov, vide se ostatci naljepnice.
Ne znam kako sliku stavit.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 uto 17 ruj 2019 - 22:14

25A ŠKOLA CAVTAT
06:45 Gabrili - Zvekovica - Močići - Škola Cavtat
07:45 Jagnjilo - Stravča (neparnim datumima)
10:30 Cavtat - Dubrovnik (parnim datumima)
11:30 Dubrovnik - Cavtat (parnim datumima)
12:00 Stravča - Jagnjilo (neparnim datumima)
13:10 Škola Cavtat - Močići - Čilipi gornji - Vignji

25A-II ŠKOLA CAVTAT
06:55 Vignji - Komaji - Čilipi gornji - Škola Cavtat
11:30 Škola Cavtat - Poluganje - Obod - Zvekovica - Gabrili - Čilipi - Komaji
12:25 Zvekovica - Škola Cavtat
12:45 Obod - Poluganje - Škola Cavtat
13:10 Škola Cavtat - Poluganje - Obod - Zvekovica - Gabrili
14:00 Škola Cavtat - Poluganje - Obod - Zvekovica - Gabrili - Čilipi - Komaji

25A-III ŠKOLA CAVTAT
06:55 Čilipi donji - Zvekovica - Škola Cavtat
07:45 Jagnjilo - Stravča (parnima datumima)
10:30 Cavtat - Dubrovnik (neparnim datumima)
11:30 Dubrovnik - Cavtata (neparnim datumima)
12:00 Stravča - Jagnjilo (parnim datumima)
13:10 Škola Cavtat - Zvekovica - Čilipi donji - Komaji

34A ŠKOLA GRUDA
07:15 Drvenik - Mihanići - Pridvorje - Lovorno - Ljuta - Kraljevo - Pridvorje polje - Lovorno polje - Škola Gruda
12:20 Škola Gruda - Ljuta - Dubravka - Vodovađa - Bani - Gunjina
13:45 Škola Gruda - Ljuta - Lovorno polje - Pridvorje polje - Kraljevo - Ljuta - Lovorno - Pridvorje - Mihanići - Drvenik

38 ŠKOLA GRUDA
07:10 Dubravka - Vodovađa - Bani - Debeli brijeg - Škola Gruda
07:45 Gruda - Dubrovnik
12:00 Dubrovnik - Gruda
13:45 Škola Gruda - Debeli brijeg - Bani - Vodovađa - Dubravka

38A ŠKOLA GRUDA
07:00 Vitaljina - Molunat - Mikulići - Poljice - Radovčići - Škola Gruda
12:20 Škola Gruda - Radovčići - Poljice - Mikulići - Molunat - Vitaljina
13:45 Škola Gruda - Radovčići - Poljice - Mikulići - Molunat - Vitaljina
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 uto 17 ruj 2019 - 22:21

27A ŠKOLA ŽUPA
05:30 Vitaljina - Dubrovnik
07:20 Plat - Škola Župa
07:40 H.astarea - Mlini - Škola Župa
08:15 Srebreno - Dubrovnik
12:30 Škola Župa - Buići - Brgat
13:20 Škola Župa - Srebreno - Plat
16:10 Cavtat - Vitaljina

41 ŠKOLA ŽUPA
07:20 Čibača - Škola Župa
07:30 Mandaljena - Zona - Čibača - Škola Župa
11:40 Škola Župa - Čibača - Zona - Mandaljena
12:30 Škola Župa - Srebreno - Plat
13:20 Škola Župa - Čibača - Zona - Mandaljena

42 ŠKOLA ŽUPA
07:20 Buići - Brgat - Magistrala - Škola Župa
11:40 Škola Župa - Brašina - Petrača
12:30 Škola Župa - Čibača - Zona - Mandaljena
13:20 Škola Župa - Čibača - Zona - Mandaljena

43 ŠKOLA ŽUPA
07:20 Brašina - Petrača - Škola Župa
07:35 Mandaljena - Zona - Srebreno - Škola Župa
11:40 Škola Župa - Srebreno - Plat
12:30 Škola Župa - Čibača - Zona - Mandaljena
13:20 Škola Župa - Buići - Brgat
14:05 Škola Župa - Srebreno - Plat
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 18 ruj 2019 - 7:53

Bili bio problem napisati kako voze službe 29, 30 i 31? Ranije su i one parcijalno radile školski prijevoz.
MAN SU220 je napisao/la:
Nije bus ali jest poveći kombi Mercedes Benz, 100% Libertasov, vide se ostatci naljepnice.
Da bio je jedan Mercedes kombi. Zadnje je mislim vozio na Šipanu. Bio je u početku crveni, a kasnije prebojan u narančasto. Došao je u sklopu Norveške pomoći. Uz četiri autobusa Scanija Libertasu je iz te pomoći dodijeljen i još jedan kombi. VW LT 35 ili 45 koji je brzo nestao, njegovu tablicu ponio jedan Graf&Stift. Ostali autobusi iz te pomoći, mislim još tri, nisu pripali Libertasu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 18 ruj 2019 - 8:18

Da li vozači službi 25A i 25A-III kad voze u Dubrovnik i natrag uzimaju autobus sa linije 10 ili voze sa "svojim"?
Jer služba 25A-II bi trebala biti na midibusu jer jedina vozi kroz Poluganje. Ostale dvije bi mogle biti na stardandnom busu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 18 ruj 2019 - 8:28

MAN SU220 je napisao/la:Imaju spisak putnika ali se to ne gleda uopće nego se sve krca.
Zašto u Libertasu ništa ne može po važećim propisima, već nakaradno?
Valjda je to neki kompromis jer bi onda možda trebalo više prijevoznih jedinica biti angažirano.
Natječaj je bio za više stotina djece što bi tražilo angažiranje desetak autobusa ujutro kad svi idu u školu istovremeno.
Priča se da je sindikat vozača tražio dolazak ispekcije u svezi radnog vremena, ali rezultata nema. Dolaze li i u kontrolu školskog prijevoza?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 18 ruj 2019 - 14:44

Gbr. 175 danas viđen na liniji 10. Opet su ga tamo stavili? Žalosno da Libertas ne vode profesionalci, već svaka vlast dovodi sve manje stručne uhljebe da odlučuju o nečemu o čemu ili nemaju znanja ili ih nije briga da ga primjene. Jesu li sad za Cavtat svi niskopodni nisam uspio vidjeti. Raspoloživi su uz 175 i 138, 150 i 154.
Zašto Rijeka nakon epizode sa nesposobnim uhljebom kupuje niskopodne MAN autobuse za prigrad? Zato što je došao netko razuman na odgovorno mjesto i valjda prepustio odlučivanje znalcima.
Ne znam kome je osim vozaču bitno da na tom polasku bude neodgovarajući, ali novi autobus. Meni kao putniku bitno je da bude ispravan, uredan i da ima dovoljno mjesta za ukrcati se , a ne da putnici ostaju iza njega. Treba da bude što više novih, ali odgovarajućih.
A za izračunati potrebni kapacitet i slijed za određenoj relacije i liniji postoje formule koje se uče još u srednoj prometnoj školi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 18 ruj 2019 - 16:56

Prometni problemi ovog grada neće se riješiti uklanjanjem turističkih autobusa sa ulica. A broj taksija regulirati će tržište. Da nemaju svi posla sigurno bi ih na ulicama bilo manje. Treba sa ulica skloniti osobne automobile u kom se voze jedan ili najviše dva čovjeka. Treba javni prijevoz podići na europski standardard da bude efikasniji i primamljiv za lokalno stanovništvo. Dakle povečati broj vozila javnog prijevoza, a ova vlast je u ove tri godine radila suprotno. Hoće li se trgnuti i nešto napraviti, jer za sada samo pričaju, a gužve su sve veće. Pokušajte između 15 i 16 sati voziti po Gradu. A i sve češće i u drugo vrijeme.
Ne može gradska linija imati polaske svako sat ili više vremena. Primjer linije 7. Linija 3 van špice zimi.
A što u Libertasu rade? Prepisuju iz godine u godinu RV bez rješavanja uočenih problema.
Ako nešto i poduzmu, naprave to krivo. Primjer lanjske linije 51. Prije toga i linije 6 Express. Već sada treba da se priprema slijedeća sezona. I objavi na internetu da turisti znaju za to. Da li se to radi?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sub 21 ruj 2019 - 15:22

kriticar je napisao/la:Bili bio problem napisati kako voze službe 29, 30 i 31? Ranije su i one parcijalno radile školski
29 DUBA - CAVTAT
06:15 Duba - Cavtat
07:00 Duba - Cavtat
11:30 Cavtat - Duba
12:00 Duba - Cavtat
13:00 Cavtat - Duba
15:00 Cavtat - Duba
15:45 Duba - Cavtat
16:55 Škola Cavtat - Zvekovica - Obod - Poluganje
17:25 Škola Cavtat - Zvekovica - Obod - Poluganje
20:45 Cavtat - Duba

30 VODOVAĐA - CAVTAT
05:30 Vodovađa - Cavtat
07:10 Obod - Poluganje - Albatros - Škola Cavtat
07:30 Čilipi donji - Popovići - Radovčići - Škola Gruda
12:20 Škola Gruda - Popovići polje - Radovčići - Popovići - Zvekovica
13:45 Škola Gruda - Popovići polje - Radovčići - Popovići - Zvekovica

31 VITALJINA - CAVTAT
05:35 Molunat - Cavtat
07:10 Zvekovica - Škola Cavtat
07:30 Cavtat - Zvekovica - kroz polje - Škola Gruda
11:45 Cavtat - Vitaljina
13:00 Vitaljina - Cavtat
16:00 Cavtat - Vodovađa - Vitaljina - Molunat
19:00 Cavtat - Vitaljina
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 7 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 40. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.