Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

+6
gaspa
AMFan
NP-549
MAN SL222
MAN SU220
kriticar
10 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 38 / 39. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39  Next

Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pon 11 ožu 2024 - 10:38

Prva je zrela za zamjenu odavno zbog D08, a druga još može i vozi prigrad uglavnom jer ima D20.
Mislim da su oko milijuna, ali ću zaviriti na sat ako budem u prilici. Moguće da će ih zamijeniti elektrika ako je bude. Evo prošlo je sedmdesetak dana ove godine, a natječaja još nema. A za isporuku električnih rok je sada dvije godine. A za dizele godinu. Osim ako nisu s lagera. A takve u Libertasu obožavaju.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pet 15 ožu 2024 - 16:44

Danas sva tri A23 na liniji 10. Ni traga Iveco zglobnim autobusima.
Voze redom 201, 203 i 202.
Na liniji 6 je 207. 208 sam vidio u vožnji. Nije bio na liniji. Prazan, a na displeju LIBERAL DUBROVNIK.
U prigradu na liniji 27 gbr. 107. Gdje je osam Crosswaya?Kad putnike vozi devetnaestogodišnjak. Na linijama voze i Crosswayi LE.

Na 1F je solo MAN sa podešenim displejem. Mislim da je jučer bio gbr. 43.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pet 15 ožu 2024 - 22:31

Danas je na 1F gbr.39.

Izgleda da se gbr. 162 više ne vodi kao aktivno vozilo u RH
Što li je s njim?

A uvodi se postupno glasovna najava stanica u autobusima. Izgleda da je prvo dobivaju 12C.

Uvodi se i mogučnost plaćanja vozne karte karticom kod vozača.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar sub 16 ožu 2024 - 15:50

Zglobni autobusi i danas voze na istim linijama kao i jučer.
Dakle u prometu su samo MAN vozila, dok su Iveco zglobni iz nekog razloga u garazi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by MAN SL222 ned 17 ožu 2024 - 0:00

Ja maloprije vidio i jednog Iveca, od MANova 207 na 6ici (ne znam kome taj vozi navečer kad tamo još nema gužve) i 202 na 10ki.
MAN SL222
MAN SL222

Broj postova : 71
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 18.08.2021

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar ned 17 ožu 2024 - 7:19

Na kojoj liniji je vozio Iveco?
Pretpostavljam da 207 vozi na liniji 6 da ne bi ležao u garaži. Ne može voziti na 1A.
Zna li se rok do kada trebaju biti završeni radovi na mostu u Komolcu?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by NP-549 ned 17 ožu 2024 - 7:50

Možda su svi zglobovi ispravni pa vozači rađe uzmu MAN-a kad već ima viška. Kod nas u Ri je normalno da uzimaju stare Mercedese iz 2005. umjesto Urbanwaya iz 2017.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2428
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar ned 17 ožu 2024 - 10:43

A tko će ga znati. A može biti i to da su Urbanwayi nabili puno kilometara jer službe 10-1 i 10-2 su uvijek u Libertasu prelazile više kilometara od svih ostalih službi. Ne znam imaju li limit uspostavljen od leasinga. Ako imaju mogučnost da izbjegnu višak zašto bi plaćali dodatne kilometre ako ne moraju voziti. A možda je i nešto drugo u pitanju. Kvarovi na primjer. U staroj remizi se moglo otprilike po mjeestu parkiranja i zaključiti što je u pitanju, ali sada u novoj garaži više ne. Ni ne vidi se cijela sa ceste.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by MAN SU220 ned 17 ožu 2024 - 13:31

NP-549 je napisao/la:Možda su svi zglobovi ispravni pa vozači rađe uzmu MAN-a kad već ima viška. Kod nas u Ri je normalno da uzimaju stare Mercedese iz 2005. umjesto Urbanwaya iz 2017.
Naši ovdje više preferiraju Iveco nego Man zglobni. Man je više šminka dok je Iveco udobniji i jednostavniji za radit.
Na Manu je problem bio sa vozačevim staklom jer se ne vidi desni retrovizor od njega ili slučajno stisneš crveni gumb dok je kasa otvorena pa bi je dignulo u zrak i zgnječilo je. Ima još par sitnica kojih Iveco u ovom slučaju nema.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by MAN SL222 ned 17 ožu 2024 - 16:58

kriticar je napisao/la:Na kojoj liniji je vozio Iveco?
Pretpostavljam da 207 vozi na liniji 6 da ne bi ležao u garaži. Ne može voziti na 1A.
Zna li se rok do kada trebaju biti završeni radovi na mostu u Komolcu?

Nisam vidio što je pisalo na displeju, mogu jedino nagađati (ali rekao bih 10ka).
Mislim da zglobni ne bi mogao smotati onaj zavoj kod Lozice, dok 6icu vozi bez problema.

MAN SL222
MAN SL222

Broj postova : 71
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 18.08.2021

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by NP-549 ned 17 ožu 2024 - 17:08

MAN SU220 je napisao/la:
NP-549 je napisao/la:Možda su svi zglobovi ispravni pa vozači rađe uzmu MAN-a kad već ima viška. Kod nas u Ri je normalno da uzimaju stare Mercedese iz 2005. umjesto Urbanwaya iz 2017.
Naši ovdje više preferiraju Iveco nego Man zglobni. Man je više šminka dok je Iveco udobniji i jednostavniji za radit.
Na Manu je problem bio sa vozačevim staklom jer se ne vidi desni retrovizor od njega ili slučajno stisneš crveni gumb dok je kasa otvorena pa bi je dignulo u zrak i zgnječilo je. Ima još par sitnica kojih Iveco u ovom slučaju nema.

Takvo staklo je isključivo do kupca odnosno detaljne specifikacije.
Mi baš i ne volimo previše Urbanway jer se čudno visoko sjedi a mali hod ima sjedalo. Prilično umara takav položaj vozača. MAN ima puno ergonomski bolje rješen položaj vozača. I na urbanwayu jastuci vode čudnu politiku pa ostane visit ili ga previše digne pa lupa i nabija nenormalno
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2428
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pon 18 ožu 2024 - 16:22

MAN SL222 je napisao/la:
Mislim da zglobni ne bi mogao smotati onaj zavoj kod Lozice, dok 6icu vozi bez problema.
Ma zglobni mogu smotati sve što i solo. Samo je pitanje koliko bi zapeškao trake u suprotnom smijeru što može biti nesigurno. A solo obavlja posao u ovim uvjetima na 1A.
Libertasu za gradske linije nisu ni trebali zglobni. Možda samo za liniju 10. Znamo da su došli zbog briljantne ideje našeg gradonačelnika da voze shuttle. Koji su svih ovih godina vozili svega par puta.
A kada su već tu trebalo ih je negdje zaposliti.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pon 18 ožu 2024 - 16:48

NP-549 je napisao/la:
MAN SU220 je napisao/la:
NP-549 je napisao/la:Možda su svi zglobovi ispravni pa vozači rađe uzmu MAN-a kad već ima viška. Kod nas u Ri je normalno da uzimaju stare Mercedese iz 2005. umjesto Urbanwaya iz 2017.
Naši ovdje više preferiraju Iveco nego Man zglobni. Man je više šminka dok je Iveco udobniji i jednostavniji za radit.
Na Manu je problem bio sa vozačevim staklom jer se ne vidi desni retrovizor od njega ili slučajno stisneš crveni gumb dok je kasa otvorena pa bi je dignulo u zrak i zgnječilo je. Ima još par sitnica kojih Iveco u ovom slučaju nema.

Takvo staklo je isključivo do kupca odnosno detaljne specifikacije.
Mi baš i ne volimo previše Urbanway jer se čudno visoko sjedi a mali hod ima sjedalo. Prilično umara takav položaj vozača. MAN ima puno ergonomski bolje rješen položaj vozača. I na urbanwayu jastuci vode čudnu politiku pa ostane visit ili ga previše digne pa lupa i nabija nenormalno

Svi znamo da su zglobni MAN došli po natječaju gdje se ciljalo na zglobni Iveco s lagera. Vjerojatno su i specifikacije pravljene po već napravljenim autobusima Iveco koji su dugo ležali u Zagrebu. Zato MANovi imaju nekih nepotrebnih stvari.
Ali Iveco je došao bez ugrađenih sigurnosnih kamera koje nisu ni tražene iako su već bile standard kod nabave novih u Libertasu. Ugrađene su naknadne i pitaj boga koliko je to koštalo. Sigurno puno više nego da su došli s njima.
Ali sa lagera uzimaš autobus kakav je, a ne onakav kakav ti u stvari treba. A Libertas izgleda voli autobuse sa lagera. Pogotovo ako su marke IVECO.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by NP-549 pon 18 ožu 2024 - 17:07

Kamere se uvijek stavljaju naknadno kod zastupnika
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2428
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar uto 19 ožu 2024 - 11:24

Da, ali prije isporuke, ako su tražene specifikacijama. A na tim natječajima nisu tražene jer ih vjerojatno originalni naručitelj nije tražio. Zbog loše preglednosti, pogotovo kada su busevi na kolodvoru izlazili unatrag sa perona pokazala se potreba da ih ugrade. Pa su to radili naknadno. A to je koštalo puno, puno više. A MANovi su, iako nije traženo, došli s kamerama.
Ali što očekivati od ljudi koji su podobni, a ne stručni. Samo nepotrebno veće troškove da bi se ispravite njihove krive odluke.
Ali politika im daje moć. I abolira ih od eventualne individualne odgovornosti.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pon 25 ožu 2024 - 17:05

Portali izvješćuju da se karta za vožnju moze kupiti karticom kod vozača.
Nakon što već neko vrijeme to funkcionira na liniji 15, sada je uvedeno i za linije 12 i 35. Implementacija na prigradskim linijama postupno se nastavlja.
Istovremeno se po istim izvorima povečava broj autobusa na gradskim linijama koji imaju glasovnu najavu stanica. Nakon što je to bilo neko vrijeme isključivo na liniji 9. Ne navodi se rok završetka ni za kartice u prigradu ni za najave u gradu.
Isto tako ne piše ni da se planira uvođenje plaćanja karticom na gradskim linijama, te glasovna najava na prigradskim linijama.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pet 29 ožu 2024 - 17:44

Čini mi se da sam vidio neke iz serije A21 2016. godište sa novim tablicama. Nisam odmah skužio, ali izgleda da dobijaju po gbr. kao što ima serija iz 2021. Mislim da sam vidio baš DU037LD. Iznenadilo me to.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pet 29 ožu 2024 - 19:15

Izgleda da su stigli i neki Feniksi. Trebalo bi ih doći pet prigradskih. Ne znam jesu li došli svi, ali još u četvrtak viđena su dva ili tri na putu za Komolac.
Hoće li to biti 309 -313 ili neki drugi gbr.?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pon 1 tra 2024 - 21:43

Danas sam našao vremena da malo bacim pogled na Libertasovu garažu. Htio sam vidjeti nove Fenikse, Ali sa puta se ne vide. Negdje su ih parkirali da se ne vide.
Zato sam vidio tri busa koja su nalik Crosswayima. Izgleda da su stigla tri Evadys-a. Evadys je Ivecov coach autobus.
Ne znam što će to Libertasu? Takvi autobusi obično kao serijsku opremu imaju i WC.
Jedino ako ne planiraju kakvu dužu liniju ili ih je Iveco imao na lageru, pa nek se nađu, Libertasu ne trebaju osim za međunarodnu liniju prema Kotoru. Koja se vozi tri četiri ljetna mjeseca.

Inaće taj natječaj JN mi je promakao.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar ned 7 tra 2024 - 16:39

Jučer sam išao do Pelješca i vidio u Slanom 127 i 179. U Orašcu je bio 128 ili 129. A za Brsećine je vozio crossway 182. A gdje su im Crossway LE koji smiju voziti samo linije?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar sri 10 tra 2024 - 17:56

Danas je bio kruzer (zaboravio sam ime) i Libertas je vozio shuttle. Vidio sam 173 i 182 na tom poslu.
202 i 203 bili su na liniji 10.
207 i 208 sam vidio na liniji 6.
Jučer sam vidio 202 na liniji 6, a 206 na liniji 10.
Dan prije viđen je 205 na liniji 10.
Izgleda da su i dalje sva tri vozna reda na liniji 10 zglobni, a na liniji 6 samo dva od tri.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar čet 11 tra 2024 - 8:16

Po objavi još od 03. travnja na Libertas web stranici implementacija mogučnosti plačanja karticama je završena i karte se sada mogu platiti bezgotovinski na svim linijama ovog prijevoznika i u gradu i u prigradu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pet 12 tra 2024 - 13:09

Danas na liniji 10 gbr.203, 206 i 202.
Zglobni moguće još danas na liniji 6. Viđen 208 uz 35 i 58.
Jutros od devet sati ponovo je u funkciji most kod izvora rijeke Omble. Tako su svi polasci linija 1A, 1B i 3A sa polascima iza 09:00 vraćeni na rute kojima su vozili prije zatvaranja mosta, a linija 1F ukinuta. Isto tako i dodatni linijiski polasci prilagođeni đacima.
Očekujem da zglobne sa linije 6 vrate na liniju 1A.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pon 15 tra 2024 - 9:24

Zglobni su i danas na liniji 6? Vidio sam jednog 18C na lapadskoj obali iz Gruža.
Očekivao sam da će biti vraćeni na liniju 1A.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by kriticar pon 15 tra 2024 - 9:29

Libertas je nabavio ili završava proces nabave osobnog vozila. Na njihovoj stranici naišao sam na oglas javne nabave gdje traže ponude. Nisam ulazio u detalje. Ni otvarao specifikacije.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

LIBERTAS Dubrovnik (peti dio) - Page 38 Empty Re: LIBERTAS Dubrovnik (peti dio)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 38 / 39. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Možeš odgovarati na postove.