Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako ocjenjujete Cacciamalije

+5
Pfaff
LLeon
mannas
NP-549
Tomek
9 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Tomek sri 17 pro 2008 - 16:51

Ovo je još jedna molba od mog prijatelja koji piše za Kamion i bus , a inače radi u ZET-u.. Uglavnom, puno puta mi je pomogao doći do neke informacije o autobusima, pa je sad mene molio za pomoć.
Naime, Kamion i bus će pisati tekst o tim autobusićima, ali u Benussiju su im odbili dati jednog na test, pa me pitao dali znam nekog iz Rijeke tko ima iskustva sa Cacciamalijima da mi kaže vlastito mišljenje i iskustva s tim busevima...

Ja sam naravno rekao da znam, pa ovdje pišite što je više moguće realno gledanje na te buseve, šta valja šta ne valja...
Ako netko želi direktno se obratiti neka mi se javi na pp, pa ću mu dati mail od prijatelja Very Happy

Hvala puno unaprijed!

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by NP-549 sri 17 pro 2008 - 21:42

Bit će mu najbolje neka dođe u Rijeku i vidi to čudovište na dijelu. Ako treba, možemo sredit nešto da dobijemo jednog sat/dva na testiranje. Naravno uvijet je da je riječ o ozbiljnom čovjeku i da se kaže šefovima za koje potrebe ćemo otet jednog.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Tomek čet 18 pro 2008 - 0:17

Čuj, ovo je molio što hitnije tako da zato sam otvorio temu da svatko tko vozi i tko se vozi ovim busevima može napisati što misli o njima jer ipak nije isto imati jedan bus par sati na testu i koristiti ga godinama...
Zanimljivo je da je Benussi odbio dati na test, slično je bilo i s eurobus rijekom i King Longovima koji ih daju samo časopisu Transport na testiranje i nikome drugome Laughing

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Gost čet 18 pro 2008 - 7:24

Moje iskustvo kao putnika je izuzetno loše. To "čudo" od busa ima pretvrd zadnji ovjes koji posebno dolazi do izražaja po neravnim cestama. Stepenice na zadnjim vratima su po visini prekratke a zadnja stepenica je u odnosu na tlo previsoko i dosta je težak silazak. Oboja vrata se dosta sporo otvaraju. Pri većim brzinama u zavojima imaš osjećaj da bi se mogao i prevrnuti koliko se "ljulja". Kod vozača koji imaju "tešku" nogu na gasu i vole potegnuti zna biti "zvijer" i par puta me uhvatio strah koliko je brzo vozio. Vozio sam se njime na liniji 5A i na liniji 5B. Za liniju 5A to nije pogodan bus iz svih ovih prethodno iznesenih razloga jer je to normalna široka gradska cesta dok za liniju 5B je dosta pogodan jer linija ide uskim, zavojitim cestama i njima se nemože brzo voziti. Kakav je vozačima, to neznam. To će ti oni napisati. Ja kao putniku kad ga vidim nastojim ga izbjeći ako je ikako moguće.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by mannas čet 18 pro 2008 - 11:39

Imao sam priliku voziti to čudo svega 3-4 puta i nisam baš oduševljen !
Nikako se ne može svrstati u gradski autobus jer je jako nepraktičan kako za putnike tako i za vozača .
Stepenice su jako uske , vrata spora , stolice za putnika jako neudobne ali motor i mjenjač su dobri i pogođeni za takvu vrstu vozila !
Jako je neudoban jer svaka rupa nije dobra za bubrege , kamenac i ostale unutarnje organe .
Sve u svemu to vozilo je dobro za ravne i dobre ceste a nikako za gradsku vožnju !
mannas
mannas

Broj postova : 147
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Gost čet 18 pro 2008 - 12:18

mannas je napisao/la:... stolice za putnika jako neudobne ...
Nadovezao bi se još na ovo: na nizbrdici (manjoj/većoj/whatever) imaš osjećaj da ćeš skliznuti sa sjedala a to bi pripisao lošoj plastici od koje su rađena sjedala.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by LLeon čet 18 pro 2008 - 13:04

Vozio sam se u Caccimaliju svega jednom ili čak 2 puta i to davno, čim su došli u Rijeku. Tako da nažalost ne mogu bit baš od pomoći. U svakom slučaju potpisujem Thomcroa i Mannasa, posebno što se tiče tvrdoće i neudobnosti.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Pfaff pet 19 pro 2008 - 9:38

Sticajem okolnosti, zatekao sam se jutros u 07:16 u Kablarima, taman kad je 5B kretao put groblja. Kako se već par dana vodi na našem Gumnu ('rvacki za Forum) raprava o Autotrolejevim mini-busevima, a nisam se još nikad vozio u tom čudu, sjedoh u njega. Unutrašnjost mi se baš i ne doima lošom. Šole je lijepo oklopljen, a naprava ima i ručni mjenjač pa neće trzati na najglupljim mjestima kao oni s automatikom

Kako ocjenjujete Cacciamalije Cacciamali01

Sjedala su udobnija nego ona na novim Turcima (kolikogod neki s okruglastijim guzama rogoborili o tome)

Kako ocjenjujete Cacciamalije Cacciamali02

Kako ocjenjujete Cacciamalije Cacciamali03

Dobar štos: Trebate vozni red? Pričekajte da dođe bus – tamo sve piše!

Kako ocjenjujete Cacciamalije Cacciamali04

Krenulo je – Po šumama i gorama... (Ja počeo pjevušiti Sa Ovčara i Kablara, ali sam se ondak sjetijo da to nisu ti Kablari

Kako ocjenjujete Cacciamalije Cacciamali05

Na obzoru pucala je zora...

Kako ocjenjujete Cacciamalije Cacciamali06

Evo i kraći video zapis

I evo nas na novom gradskom groblju

Kako ocjenjujete Cacciamalije Cacciamali08

Ovdje se vozači napajaju kod Veselog mrtvaca

Kako ocjenjujete Cacciamalije Cacciamali09

Dalje ću s običnom peticom

Kako ocjenjujete Cacciamalije Cacciamali10

Za bonus par sličica praskozorja s obronaka Drenove...

Kako ocjenjujete Cacciamalije DrenovaUjutro1

... iz jurećeg busa (reć bi da je šole malo predugo ostao kod mrtvaca)

Kako ocjenjujete Cacciamalije DrenovaUjutro2

Ulica 1. maja (u mislima na našeg g. Tajnika...)

Kako ocjenjujete Cacciamalije DrenovaUjutro3

Ukupni doživljaj i nije tako loš. Trebalo bi još isprobati Strmicu i Pulac za bit posve objektivan, al' to se u ovoj godini zasigurno neće desiti.
S druge strane, ja sam navikao na čudne linije koje se probijaju gornjozametskim stazama i bogazama pa nisam tako osjetljiv kao finiji kolege iz grada... lud od smijeha
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Gost pet 19 pro 2008 - 10:10

Vidim da si se vozil u 651 mrgreen , nisi oglušil? A da čuli smo se, nisi laugh 2 .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Pfaff pet 19 pro 2008 - 10:22

thomcro je napisao/la:Vidim da si se vozil u 651 mrgreen , nisi oglušil? A da čuli smo se, nisi laugh 2 .
Ma, ja san ti inače pomalo gluh nono
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Tomek pet 19 pro 2008 - 16:49

Dečki, puno Vam hvala na ovih par dojmova, mogu reći da ste dosta iscrpno opisali Urbije, ja ću njemu proslijediti misšljenja, pa će on to sročiti u jedno u novom Kamionu i busu...
Tužno je kad zastupnik ne vjeruje svom vozilu pa ga ne želi dati na test..

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by NP-549 pet 19 pro 2008 - 23:16

Da "dalje ću s običnom peticom".:spider: Baš me zanima što će moderator na to reć.
Ovo čudovište sam vozio jedanput na 15 Čavle-G.G.-Mikeji i imam primjedbe doslovno na sve, osim dvije stvari: Ide ko lud pa se lijepo vozi i ima odličan retarder. Nedostatke neću nabrajat jer mi se neda toliko pisat.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Gost pet 19 pro 2008 - 23:20

NP-549 je napisao/la:... Baš me zanima što će moderator na to reć....
mrgreen ... on je posebno senzibilan na 651 rolling on the floor .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by 5ar sri 24 pro 2008 - 19:15

Tomek je napisao/la:
Tužno je kad zastupnik ne vjeruje svom vozilu pa ga ne želi dati na test..
Možda nisu u ZET-u htjeli dat da im testiraju busiće, a uvoznik ima samo vozila koja su već prodana.
5ar
5ar

Broj postova : 278
Age : 44
Lokacija : Krk
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by novi_shef pon 27 pro 2010 - 16:02

Kineski proizvođač King Long kupio Cacciamali.

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Pfaff pon 27 pro 2010 - 16:18

novi_šef je napisao/la:Kineski proizvođač King Long kupio Cacciamali.
Ima li nešto što Kinezi nisu kupili??? grinko

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kako ocjenjujete Cacciamalije Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by portos pet 26 ruj 2014 - 9:44

Dugo nismo pisali u ovoj temi...
Prije par mjeseci sam negdje na forumu pročitao da je jedan CNG Cacciamali bio u Zagrebu na ugradnji dodatnog plinskog spremnika koji bi mu povećao autonomiju. Da li je to ugrađeno, koristi li se, da li je ugrađeno i na ostale minibusiće? Ako je, koliko se povećala autonomija?

______________________________________
Kako ocjenjujete Cacciamalije 3Strijelemale Kako ocjenjujete Cacciamalije Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by NP-549 pet 26 ruj 2014 - 11:49

Da, ugrađeno je na #203 koji može sad proći oko 200 kilometara gradske vožnje. U prigradu još nije testiran, vjerovatno nekih 50-80 km više. Dogovoreno je da do kraja godine bude rješeno i ostalih 9.

A na ugradnju klime idu 108-114 iako su neki već blizu 500 tisuća km, a ruku na srce nisu bili bogzna šta ni kad su došli, a kamoli sad
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Gost pet 26 ruj 2014 - 11:54

NP-549 je napisao/la:... ruku na srce nisu bili bogzna šta ni kad su došli, a kamoli sad
Ako niš drugo bit će bar klimatizirana bubrežna izbijala kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by portos pet 26 ruj 2014 - 12:34

NP-549 je napisao/la:Da,  ugrađeno je na #203 koji može sad proći oko 200 kilometara gradske vožnje.  U prigradu još nije testiran, vjerovatno nekih 50-80 km više.   Dogovoreno je da do kraja godine bude rješeno i ostalih 9.  

A na ugradnju klime idu 108-114 iako su neki već blizu 500 tisuća km,  a ruku na srce nisu bili bogzna šta ni kad su došli, a kamoli sad

Hvala na info. Dakle da rezimiramo: autonomija im se povećala ali ne drastično.

______________________________________
Kako ocjenjujete Cacciamalije 3Strijelemale Kako ocjenjujete Cacciamalije Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by NP-549 pet 26 ruj 2014 - 14:55

Ovisno o liniji, do sad su prelazili nešto preko 100 kilometara sa rezervarom. Na liniji 4A je potrošnja oko 27 kg/ 100 km, i tamo je jedva prolazio 100, dok je na nekim malo ravnijim linijama dostizao 120-130. U prigradu je znao preć do 170. Sad je taj kapacitet povećan za nekih 80%, tako da bi na toj 4A morao preć oko 180 (ionako je cjelodnevna smjena oko 100 pa ne treba više), a na ravnijim linijama bi trebalo bit oko 200-250
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by portos pet 26 ruj 2014 - 15:02

NP-549 je napisao/la:Ovisno o liniji,  do sad su prelazili nešto preko 100 kilometara sa rezervarom.  Na liniji 4A je potrošnja oko 27 kg/ 100 km, i tamo je jedva prolazio 100,  dok je na nekim malo ravnijim linijama dostizao 120-130.  U prigradu je znao preć do 170.   Sad je taj kapacitet povećan za nekih 80%,  tako da bi na toj 4A morao preć oko 180  (ionako je cjelodnevna smjena oko 100 pa ne treba više),   a na ravnijim linijama bi trebalo bit oko 200-250
Po meni je bitno da izdrži cjelodnevnu smjenu na liniji na koju je disponiran. Ukoliko to ne može onda njihova ekologija nema apsolutno nikakvog smisla. Već me dovoljno smeta što Zagrebački Citelisi ne mogu izdržati na cjelodnevnoj 172 i 176 te je njihova iskoristivost i opravdanost upitna.
Gdje su uopće plinski spremnici na Cacciamalijima odnosno gdje su uspjeli ubaciti još taj dodatni spremnik?

______________________________________
Kako ocjenjujete Cacciamalije 3Strijelemale Kako ocjenjujete Cacciamalije Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by NP-549 pet 26 ruj 2014 - 15:56

to je visoka šasija od klasičnog teretnog daily-a i ima ispod mjesta kolko god oćeš.

Problem je bio kod homologacije jer nemožeš dobit papire ako uvoziš sa dodatnim rezervoarom,  a nemožeš ga montirat u Poljskoj jer oni  (Kapena) nemaju licencu za stavljanje duplog rezervara, nego samo 1.  Sad kad si ga uvezao i registrirao,  sad možeš nadodat još jedan.  Doduše,  za to baš i nemora proć godina dana
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by kiki273 čet 2 lis 2014 - 21:37

110 s klimom
Kako ocjenjujete Cacciamalije 10473767_10204547300819503_4476151100746298012_n

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kako ocjenjujete Cacciamalije Empty Re: Kako ocjenjujete Cacciamalije

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.