Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

+8
Thommo
kriticar
Tomek
Narcis
vlado
Pfaff
Stanley
KAPO
12 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by KAPO uto 10 stu 2009 - 16:19

Pozdrav
Ja se želim malo provozat u mlažnjaku ali me je jako strah!
prijatelji koji su se vozili u avionu me jako plaše!

Ako znate odgovor dobro bi došao!!
Samo mi se nemojte hehe hehe
KAPO
KAPO

Broj postova : 1883
Lokacija : Matulji
Registration date : 14.09.2009

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Stanley uto 10 stu 2009 - 16:42

KAPO je napisao/la:Pozdrav
Ja se želim malo provozat u mlažnjaku ali me je jako strah!
prijatelji koji su se vozili u avionu me jako plaše!
Ako znate odgovor dobro bi došao!!
Samo mi se nemojte hehe hehe
Pošalji prijatelje u neku stvar i provozaj se.
Avion je statistički najsigurnije prijevozno sredstvo.
Osjećaj letenja je prekrasan, naročito ako je vrijeme lijepo.
Jedino je malo, hajmo reći, neugodnije ako avion upadne u zračne turbulencije i malo se zatrese, ali to je uobičajeno i ništa opasno.
Ako te bude strah prije leta drmni jednu lozu ili bilo koju drugu žesticu i sve će biti super
Stanley
Stanley

Broj postova : 530
Age : 74
Lokacija : Zagreb
Registration date : 16.06.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Pfaff uto 10 stu 2009 - 17:12

Stanley je napisao/la:Avion je statistički najsigurnije prijevozno sredstvo.
Točno. Još nitko nije ostao tamo gore hehe

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11137
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by vlado sri 11 stu 2009 - 0:44

Evo mogu ti ukratko ispričati moje iskustvo kada sam prvi puta letio i to u Norvešku Very Happy
Stojim u redu za ulazak u aerodromski autobus u Zagrebu. Točno ispred mene muž i žena, a on tapša nju po ramenu i kaže: ma ne boj se neće valjda baš ovaj pasti....i moje raspoloženje je odmah skočilo na Mad Iako me je sestra još kod kuće tješila da se nada da ipak neću sjesti do prozora, a ako i sjednem još uvijek imam mogućnost spustiti klapnu da ne gledam van (patim od visine)...I gle vraga, taj valjda nikad ne spava....dobio sam sjedalo upravo uz sam prozor i to na mjestu gdje je krilo....pogledam van i vidim na krilu da se niz zakovice cijedi hrđa, zapravo dosta izražena patina od hrđe...tada mi je raspoloženje bilo Shocked Prvi puta u životu su mi se znojili dlanovi....no došao je trenutak i za krenuti i iako je avion bio velik bio mi je dosta neugodan osjećaj što se tresao kao da je od papira i onda u jednom trenutku, kada su krila preuzela težinu na sebe, mislim da je to bilo na skoro 400km/h odjednom se sve umirilo i počeli smo se brzo udaljavati od tla i onda ponovno šok za mene...kada smo već bili na dosta velikoj visini, a avion se uspinjao pod dosta velikim kutem u jednom trenutku sam pomislio da je STAO i da će krenuti natrag...ozbiljno Very Happy Naravno da je taj osjećaj bio zbog velike udaljenosti od tla pa više nemaš osjećaj kretanja. Pogledam u druge ljude i vidim da nitko ne paničari pa sam i to prebrodio shvativši da je to normalno....itd. itd...bilo bi tu još puno za pričati....

Vjeruj mi, osjećaj je za vrijeme leta bio veličanstven. Nezaboravno. Više uopće nebi dvojio nego bi sa veseljem ušao u avion, barem mlazni Very Happy

EDIT: Zaboravio sam spomenuti da avion nema sjedalo sa brojem 13. Ugodan let ti želim Cool
vlado
vlado

Broj postova : 37
Age : 60
Lokacija : Godinjak
Registration date : 06.08.2008

https://railworks.com.hr/

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Gost sri 11 stu 2009 - 8:08

Da se i ja sa svojim iskustvom nadovežem mrgreen . '78 sam bio u vojsci u Splitu i da se ne drndam busom išao sam u Rijeku avionom. I to ne bilo čime već ...

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Fairchild_Metro-630x354

... da, Fairchild Metro-om. Strah? Nije bilo straha pri polijetanju jer je bio lijep sunčan dan a pogled ... nešto nezaboravno! Kako je to malen avion, oćeš-nećeš moraš biti uz prozor. Polijetanje je bilo u smjeru Dubrovnika sa otrim okretom prema Krku tako se lijepo vidio Split i otoci. Ubrzo smo bili iznad oblaka i to je veličanstveno za vidjet. No oko Zadra se avion je počeo sa laganim spuštanjem i ušao je u oblake. Tad je bilo malo neugodno zbog turbulencije i bilo je par propadanja. Dali me je tad bila frka? Pa nije baš da mi je bilo svejedno s obzirom da sam prvi put letio ali vrijedi sve probati. Na Krk smo sletjeli vrlo, vrlo glatko.

Kasnije sam još par puta letio i to "egzotičnim" avionima mrgreen . Sa Krka za Prištinu Antonovim 26 ...
Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Antonov-an-26

... iz Prištine za Krk Yak-om 40
Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Un-87213

I šećer na kraju, Antonovim An-2, panoramski let iznad Kvarnera
Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja 1365-golden-rule-antonov-an2


grinko grinko

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Pfaff sri 11 stu 2009 - 9:15

Da se i ja malo nadovežem. Dakle, prvi let obavio sam tamo negdje 1953. na relaciji Zagreb (Borongaj) - Rijeka (Grobnik). Avijon? Naravno, JAT-ov DC-3. Ne sjećam se puno osim one "uzbrdice" kod ulaska u avion i bijelih "Putnikovih" autobusa koji su nas vozili do tadašnjeg Narodnog trga tj. do "Putnikove" poslovnice. (To je ujedno i odgovor na pitanje kakvi su bili prvi autobusi u floti "Kvarner Expressa" nakon osamostaljenja grinko )
Kasnije je bilo svega i svačega, isprobao sam Convair, Caravellu, DC-6, DC-9, Boeingove od - do, BAC 1-11, Airbusove od - do (osim ovog novog na tri kata) i valjda još pokojeg. Nisam imao čast s Rusima (a i ne žalim se na to).

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11137
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Narcis sri 11 stu 2009 - 11:42

Moje prvo iskustvo letenjem biti će u subotu 21.11.2009. od Pule via Zadar do Zagreba i natrag, kako je bilo, naknadno ću vas izvijestiti, naravno i sa pokojom fotkom ako se bude moglo slikati. grinko

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Pfaff sri 11 stu 2009 - 14:23

Narcis je napisao/la:... naravno i sa pokojom fotkom ako se bude moglo slikati. grinko
To Ti je prilika da provjeriš da li "Štacionova" dozvola vrijedi i za aerodrome smiling devil lud od smijeha

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11137
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Narcis sri 11 stu 2009 - 20:02

Naskrivećki se uvijek nešto more okinuti, dakako Pfaff ima iskustva, škljocaš, škljocaš i samo škljocaš pa šta ispadne ispadne. grinko

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Gost sri 11 stu 2009 - 22:43

Pfaff je napisao/la:... Nisam imao čast s Rusima (a i ne žalim se na to).
Ja sam sa njima išao jer nije bilo drugog. Ovi Antonovi i Yak su bili OK. Kako sam par godina radio na krčkom aerodromu tako sam bio i neposredno u doticaju sa Tupoljevima. Njih ne bi baš preporučio! Ostao mi je u sjećanju Tu-104 ...

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Tu104_04

... ukrcaju se putnici ... zatvore vrata ... kresnu motore ... a ono iz motora šiša kerozin! Kako smo pobjegli!!! Neopisivo iskustvo! Kompanija "Aviogenex" iz Beograda. Nisam siguran da više postoji.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Narcis sri 11 stu 2009 - 22:44

A Iljušini, jesu li oni slijetali na krk, ajme meni kako su bučni ko sam vrag.?

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Tomek čet 12 stu 2009 - 12:57

I Iljušini i Tupolevi još uvijek redovito dolaze svako ljeto u Hrvatsku na raznim charter letovima. Možete ih vidjeti u Splitu, Zadru, Puli...

Do nedavno je i redovnu Aeroflotovu liniji Zagreb-Moskva držao Tupolev Tu-154, ali zadnjih godinu dana viđam samo A319 i A320.

Što se tiče fotografiranja po aerodromu ja uvijek okinem koju fotku kod ukrcaja, u avionu nikad nema problema, a i kod iskrcaja..

Tomek
Moderator
Moderator

Broj postova : 447
Lokacija : Zagreb
Registration date : 07.04.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Gost čet 12 stu 2009 - 13:03

Narcis je napisao/la:A Iljušini, jesu li oni slijetali na krk, ajme meni kako su bučni ko sam vrag.?
Jednom sam vidio jednog. Vozio je nekakov cargo. Ne sjećam se tipa aviona ali znam da je bio mrcina od ptice, sav bijel. Ostalo mi je u sjećanju i da je jedva stao jer mu je umalo prifalilo piste.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Stanley pet 13 stu 2009 - 7:54

tomo je napisao/la:Kako sam par godina radio na krčkom aerodromu tako sam bio i neposredno u doticaju sa Tupoljevima. Njih ne bi baš preporučio! Ostao mi je u sjećanju Tu-104 ...... ukrcaju se putnici ... zatvore vrata ... kresnu motore ... a ono iz motora šiša kerozin! Kako smo pobjegli!!! Neopisivo iskustvo! Kompanija "Aviogenex" iz Beograda. Nisam siguran da više postoji.
Mala ispravka: avion na slici jest Tu-104 (usput rečeno, to je civilna izvedenica iz bombardera Tu-16), ali ih Aviogenex nije imao.
Ta, nazovimo je tako, kompanija imala je avione tipa Tu-134 (kasnije i druge). Jedan Tu-134 srušio se kod slijetanja na Krk početkom sedamdesetih. Nakon toga se pojavila pošalica: ako želite dobro pocrniti na ljetovanju, letite Aviogenexom.
Da su ruski avioni strahovito bučni, naročito pri polijetanju, uvjerio sam se osobno radeći na šalteru poštanskog ureda 41150 Zagreb-Aeroport (1976./77.). Kad bi čuli onu karakterističnu grmljavinu sa piste rekli bi: ode Moskva.
Aeroflot je u ZL Zagreb imao vrlo simpatičnog predstavnika. Zvao se Topčijev i svake godine nam je za Novu godinu poklanjao značkice Aeroflota (dok bi nam Lufthansa podijelila torbe, viski i pepeljare mrgreen ).
P.S. Kad već pitate tko je čime letio, evo mojeg kratkog popisa:
- Zagreb - Split, 1971., JAT DC 9
- Zadar - Beograd, 1984., JAT Boeing 727
- Zagreb - Split, 2003., CA Airbus
- Split - Zagreb, 2003., CA ATR 42
- Zagreb - Dubrovnik, 2007., CA Airbus
- Dubrovnik - Zagreb, 2007., CA Airbus
Svi letovi bez iznimke bili su vrlo ugodni i dojmljivi. Sjećam se da me malo štrecnulo kad sam 2003. letio u Split, jer je stjuardesa objavila kako avionom upravlja kapetan Palikuća. kul
Stanley
Stanley

Broj postova : 530
Age : 74
Lokacija : Zagreb
Registration date : 16.06.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Gost pet 13 stu 2009 - 8:04

Stanley je napisao/la:Mala ispravka ...
Ma moguće da sam se zeznuo kul .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by kriticar sub 17 tra 2010 - 21:11

tomo je napisao/la:
Pfaff je napisao/la:... Nisam imao čast s Rusima (a i ne žalim se na to).
Ja sam sa njima išao jer nije bilo drugog. Ovi Antonovi i Yak su bili OK. Kako sam par godina radio na krčkom aerodromu tako sam bio i neposredno u doticaju sa Tupoljevima. Njih ne bi baš preporučio! Ostao mi je u sjećanju Tu-104 ...

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Tu104_04

... ukrcaju se putnici ... zatvore vrata ... kresnu motore ... a ono iz motora šiša kerozin! Kako smo pobjegli!!! Neopisivo iskustvo! Kompanija "Aviogenex" iz Beograda. Nisam siguran da više postoji.
Kompanija još postoji, ali nikad nije koristila avione tipa TU104, već je u floti imala Tu134 i tu134A. Ovi zadnji su kasnije dovedeni na standard Tu134B-2

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Thommo ned 18 tra 2010 - 12:00

Stanley je napisao/la:Ako te bude strah prije leta drmni jednu lozu ili bilo koju drugu žesticu i sve će biti Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja 550112
Stanley, nemoj nam osmoškolca prerano naučiti na čokanjčiće loze... Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja 424187 Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja 424187
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by leteči vlak sri 23 lip 2010 - 13:37

Do sada sam leteo sa slijedečimi avioni:
- Airbus 320 (Adria airways)
- Canadair 900 (Adria airways)
- Canadair 200 (Adria airways)
- Boeing 737 (Adria airways - unajmljen od Ukraine international airlines )
- Dash 8 (Austrian arrows)

Do sada nemam nikakvih loših iskustva.. možda samo neke male turbolence, ali ovo mi je samo za poljepšavanje leta mrgreen

P.S. u petak idem sa Lufthanso, pa ču sljedeči tjedan napisati još nekoliko mojih iskustva..
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1023
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Silver sri 23 lip 2010 - 15:48

Pfaff je napisao/la:
Stanley je napisao/la:Avion je statistički najsigurnije prijevozno sredstvo.
Točno. Još nitko nije ostao tamo gore hehe


lud od smijeha .....idi vraže di te traže....... lud od smijeha
Silver
Silver

Broj postova : 353
Age : 74
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 09.02.2009

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by kriticar čet 13 lis 2011 - 23:03

O čemu vi pričate. Kakav strah od letenja? Imam par stotina sati samostalnog letenja. (to je ono kad upravljaš avionom.) i par tisuća letova kao putnik. Dobar dio od tih putničkih letova u pilotskoj kabini. Tipovi aviona razni. Letovi su trajali od svega koji minut do desetak sati. Iskustva svakojokih. Od kvarova u letu i gašenja motora do zaleđivanja dijelova aviona najčešće na ATR-u. Udare gromova u avion da i ne spominjem. Pa do sasvim finih letova kad u putničkoj kabini do tebe sjedne ugodna suputnica. onda let prođe u trenu.
I za zaključak. Aviona se ne treba bojati. Taj strah je kao i svaki strah iracionalan. Ja se više bojim na cesti. Jer za volan sjednu i oni koji ne znaju voziti ili ne znaju propise

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Narcis pet 14 lis 2011 - 13:25

kriticar je napisao/la:I za zaključak. Aviona se ne treba bojati. Taj strah je kao i svaki strah iracionalan. Ja se više bojim na cesti. Jer za volan sjednu i oni koji ne znaju voziti ili ne znaju propise
Potpisujem !!

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Garage pet 14 lis 2011 - 16:28

Bogme, ja mislio da i nisam baš letio raznim tipovima zrakoplova, ali kad stavih na papir, pozamašna svota:
A320 (Croatia airlines)
A319 (Crostia airlines)
ATR-42 (Croatia)
Dash 8-Q400 (Croatia)
MD-82 (Dubrovnik airline/Air adriatic)
DC-9 (JAT, kao dijete DBV-ZAG)

Naletio sam se podosta.
Najneugodnije iskustvo, ATR-42, jutarnji let ZAD-ZGB, jake turbulencije i u jednom trenutku avio ne propao nekih 20-ak metara. Nagnuo se na lijevu stranu i kao da je udario o nešto tvrdo nakon propadanja. Znam da sam držao časopis Croatia travel i da je čitav bio potpuno izgužvan da ga nisam mogao vratiti u pretinac sjedala ispred sebe.
Nisam tremaroš što se letenja tiče, naprotiv! A u biti, što se ima dogoditi-dogodit će se (i to u svijetu aviona jako brzo). Iako imam povjerenja u moderne zrakoplove kao i u naše avio-kompanije tako da se strah svodi većinom na to-hoćemo li na vrijeme poletiti. Smile

Garage

Broj postova : 226
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 26.06.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by noone sub 15 lis 2011 - 22:07

kriticar je napisao/la:I za zaključak. Aviona se ne treba bojati. Taj strah je kao i svaki strah iracionalan. Ja se više bojim na cesti. Jer za volan sjednu i oni koji ne znaju voziti ili ne znaju propise
Nit' visi, nit' je poduprt smiling devil Dakle, strah od letenja je posve racionalan.

A što se tiče zadnje rečenice, dovoljno je reći Air France veselo

noone

Broj postova : 25
Lokacija : zagreb
Registration date : 24.05.2009

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by kriticar ned 16 lis 2011 - 9:09

A na cesti gine više ljudi nego u Zrakoplovnim nesrećama. S obzirom koliko aviona leti u svakom trenutku nije ni čudno da se ponekad dogodi nesreća. Na toliki broj letova događa se stvarno malo nesreća. Jedini problem je što odjednom strada veći broj ljudi.
A najviše nesreća se dogodi zbog ljudske pogreške direktno ili posredno.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5969
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Garage ned 16 lis 2011 - 9:42

U emisijama Airplane crash investigations ili sl., lijepo je uspoređen avion kao "zračni autobus koji spaja točku A s točkom B" i posve je normalno/realno/logično očekivati da će, tijekom vremena, nešto zakazati, otkazati, otpasti, odlomiti se itd. Tu su na udaru kompanije kojima su avioni dnevno po 8 sati u zraku.
Ne znam jesu li danas sve mogućnosti koje se mogu dogoditi unificirane ili još uvijek postoji "faktor iznenađenja". Npr. ona strava koja se dogodila na Air Alaska-inom MD-80 kada se zaglavio mehanizam za kontrolu repnog stabilizatora ili ATR-72 (u SAD-u, mislim Americanov) gdje su kontrole otkazale zbog leda koji se skupljao iza krila. Ovo jest opet ljudski faktor, ali sama priroda događaja se razlikuje!

Garage

Broj postova : 226
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 26.06.2008

[Vrh] Go down

Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja Empty Re: Avioni u kojima smo letjeli i strahovi od letenja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.