Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njemačke željeznice

+2
Pfaff
5ar
6 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Re: Njemačke željeznice

Postaj by besposlenpop sri 8 lip 2022 - 10:35

borna je napisao/la:...
Do većeg angažmana osoblja dovela je i činjenica da mnogi putnici bez iskustva u željezničkom prometu nisu mogli pronaći put na peronima ili na velikim stanicama. ...

Bez obzira na (ne)iskustvo, ovakav podatak je porazan za civilizaciju, koja se osim toga sve više okreće digitalizaciji, robotizaciji i svim kojekakvim hi-tec-zacijama, pa izgleda da unatoč tomu logičko razmišljanje sve više postaje egzotika? icon_whoknows
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1297
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Re: Njemačke željeznice

Postaj by borna sri 8 lip 2022 - 10:44

Ljudi prestaju misliti svojom glavom, sve više se oslanjaju na podatke sa mobitela / interneta koji ne moraju biti točni ili jasni?
Vidim turiste koji hodaju Baškom i gledaju u tablete / mobitele što piše o mjestu gdje se nalaze, ne gledaju svojim očima oko sebe.
Jučer me jedan turist na lošem Hrvatskom pitao jeli to Baška kad je izašao iz auta lud od smijeha
Kod nas se ne može dogoditi da se uvede karta željeznicom od 9 Eura, odnosno da se i uvede nemamo toliko vlakova / linija
koje bi mogle opravdati interes za putovanje željeznicom.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8890
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Re: Njemačke željeznice

Postaj by gaspa sri 8 lip 2022 - 12:16

Podaci koji ljude upućuju nekamo samo moraju biti jasni i u dovoljnim količinama. Primjer je frankfurtski aerodrom. Ogroman, a ne možeš se izgubiti ni zalutati. Sve je tako lijepo objašnjeno da, slijediš li oznake, s lakoćom stižeš do svog izlaza i čini ti se da drugi putevi tamo i ne postoje. Slično je i na drugim velikim europskim aerodromima. Naravno, šlampavi talijani su izuzetak koji potvrđuje pravilo. Na Malpensi (Milano) sam se vrtio u krug, a kad sam batalio putokaze i krenuo svojom logikom, rješenje se ukazalo samo.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Re: Njemačke željeznice

Postaj by besposlenpop sri 8 lip 2022 - 13:36

gaspa je napisao/la:Podaci koji ljude upućuju nekamo samo moraju biti jasni i u dovoljnim količinama. Primjer je frankfurtski aerodrom. Ogroman, a ne možeš se izgubiti ni zalutati. Sve je tako lijepo objašnjeno da, slijediš li oznake, s lakoćom stižeš do svog izlaza i čini ti se da drugi putevi tamo i ne postoje. Slično je i na drugim velikim europskim aerodromima. Naravno, šlampavi talijani su izuzetak koji potvrđuje pravilo. Na Malpensi (Milano) sam se vrtio u krug, a kad sam batalio putokaze i krenuo svojom logikom, rješenje se ukazalo samo.
Po bečkim, minhenskom, frankfurskom i amsterdamskom kolodvoru (da nabrojim samo one najveće) sam se od prve snalazil 'ko doma'.
Na frankfurtskom aerodromu sam bil samo u razgledavanju, ali sam se isto tak odlično snalazil na Heatrowu, Schipolu, Changiju i novom honkonškom (njega zaboravil kak se zove).
Jedino sam u Hongu Kongu razmišljal kaj da se pokvari latinična dionica na monitorima, a ostane samo zamrznut red letenja na kineskim hijelogrifima?  wow

U svakom slučaju, lakše se zabunit za vlak ili kolosjek u Sunji, nego u Münchenu. Ali eto, ima i tak'ih ... kul
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1297
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Re: Njemačke željeznice

Postaj by borna pet 24 oľu 2023 - 21:06

Nije baš DB ali nam govori da u Njemačkoj pojedinac može kupiti lokomotivu, osposobiti je i osnovati vlastito poduzeće za vuču vlakova!

Roland Sandkuhl iz Oldenburga poseban je strojovođa. Nedavno se samozaposlio i čak posjeduje vlastitu lokomotivu: dizel lokomotivu klase 219, unikat. Dakle, on ima nešto poput vlastite male charter tvrtke. Kupci ga rezerviraju, između ostalog, za prijevoz nafte, plina i žitarica. Prije dvije godine Roland je kupio lokomotivu od željezničkog poduzeća. Prije toga je osam godina stajala na mjestu. Roland je podigao veliki kredit, sanirao ga i od prošle jeseni, u 55. godini života, ponovno je sam svoj gazda.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8890
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Re: Njemačke željeznice

Postaj by borna pet 24 oľu 2023 - 21:47

Bilo je i žena koje su radile samostalno:

Vaše radno mjesto je teško 123 tone i ima 6000 KS. Barbara Pirch samostalna je djelatnost strojovođa. Posao, za koji Deutsche Bahn zapošljava cijelo osoblje, obavlja sama
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8890
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Re: Njemačke željeznice

Postaj by besposlenpop sub 25 oľu 2023 - 14:02

borna je napisao/la:Bilo je i žena koje su radile samostalno:

Vaše radno mjesto je teško 123 tone i ima 6000 KS. Barbara Pirch samostalna je djelatnost strojovođa. Posao, za koji Deutsche Bahn zapošljava cijelo osoblje, obavlja sama

Puu, al baba vozi!
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1297
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Re: Njemačke željeznice

Postaj by borna uto 28 oľu 2023 - 9:36

Senzacionalna vijest iz Njemačke, po prvi puta u povijesti nije bilo kašnjenja niti jednog vlaka lud od smijeha
Njemačke željeznice - Page 4 337989703_1267044797271563_2897217330762149532_n.jpg.8f3b22e28fc1915e5dacb8014c4690d4
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8890
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Re: Njemačke željeznice

Postaj by Pfaff uto 28 oľu 2023 - 22:27

besposlenpop je napisao/la:
borna je napisao/la:Bilo je i žena koje su radile samostalno:

Vaše radno mjesto je teško 123 tone i ima 6000 KS. Barbara Pirch samostalna je djelatnost strojovođa. Posao, za koji Deutsche Bahn zapošljava cijelo osoblje, obavlja sama
Puu, al baba vozi!
Puuu, al Google prevodi!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Njemačke željeznice - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11138
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Otočna željeznica Wangerooge

Postaj by borna pet 5 sij 2024 - 15:57

Na malo otočiću već stoljeće vozi uskotračna željeznica i jedini je oblik prijevoza.
Unatoč dosta surovoj klimi i oskudice u svemu ovdje je nastalo turističko odredište. Kad čovjek vidi njihove plaže
s pravom može reći da su naše iz raja proizašle!
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8890
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Njemačke željeznice - Page 4 Empty Re: Njemačke željeznice

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.