Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Provincijalac u Metropoli XXXI.

+6
sali
ICE-3M
Damir
LLeon
Thommo
Pfaff
10 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Pfaff pon 10 stu 2014 - 0:13

Uvod u ovu priču je standardan: Najbolja itd., itd. morala je iznenada hitno na neki važni event u Metropoli. Iz ljubavi, odanosti i brizi za mene, odlučila je u startu da ju ne moram tamo voziti jer će sastanak potrajati, a ja sam već davno izjavio da sam Metropolu "oglodao" i da tamo osim Zoološkog vrta više nemam što tražiti. (Izuzetak su, naravno, KŽMZ-susreti).
Lijepo, ona bi dakle busom. Iz Delnica, jasno. Provjerom na internetu ustanovljavamo da nedjeljom ujutro (a ONA mora u Zagrebu biti u 10 ha ujutro) ne vozi ništa prije 9:15 na što ja manirom znalca i iskusnika izjavljujem: "Nema frke, vozim Te u Delnice, ukrcam Te na brzi i u 9 i pol (manje-više) si u Zagrebu. Vikend je, nema radova ni zatvora pa bi trebalo ići bez problema!"

Još samo da na serekešu omiljene banke dignem nešto sredstava (dužan sam joj jer je nekidan u Trstu platila neki račun umjesto mene)

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaDelnice376

Brrr, fale još samo oni s izraženijim očnjacima i crnim plaštevima!

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaDelnice377

Zabijotka! Dođem na kolodvor i vidim da je šalter za prodaju karata koji po natpisu radi 0 – 24 zatvoren tj. s unutarnje strane je spuštena žaluzina. Odem u prometni ured da vidim tko se uspavao i taman naletim na prometnika koji izlazi pozdraviti teretnjak za Rijeku.
Kad je stvar protutnjala, pita me čovjek: "Pa zar ne znate da vlak u 6:48 nedjeljom ne vozi? Pa dali su obavjest, piše i na internetu!". Po modernoj definiciji – ako piše na internetu, onda je sigurno istina! A ja jutros pred odlazak provjeravao na internetu od -a i evo što piše:

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaDelnice378

Pitam ima li što iz Ogulina? Ima, u devet i nešto i vozi nekih dva i pol sata do Zabrega. Putnički, jasno. Predivno, Dalmoši valjda imaju poneki jutarnji bus (ili ne? – oni po definiciji i nisu skloni jutarnim aktivnostima...), ali sa sjevernog Jadrana i brdsko-planinskih područja doći nedjeljom ujutro do Metropole je neizvedivo. Osim, naravno, vlastitim prometalom...

I krenusmo vlastitim prometalom, a što drugo. Cesta blago maglovita, ali bez prometa. Fiziološku pauzu smo napravili na odmorištu Desinec (s Vukovom Goricom imamo loša iskustva).
Ovaj 'otel gdje smo Jean i ja znali kafenisati na putu za Zagreb je već dugo zatvoren i navodno je određen "Za Saleta". Radi samo kafić u sklopu pumpe.

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb001

Od magle se ne vidi dalje od ceste, a i promet je nikakav

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb002

U Zagreb sam ušao do rotora, a kako sam morao stići do Kvatrića, odustao sam od moje uobičajene rute preko Savske ulice jer mi se nije dalo izbjegavati nabrijane i krmeljive Purgere koji tuda voze slalom oko provincijalca koji se pokušava pridržavati prometnih propisa, ne voziti po žutim trakama rezerviranim za tramvaje i interventna vozila itsl., već sam produžio duž Novog Zagreba do Velesjajma i onda zavrnuo lijevo na Most slobode.
Sve je išlo krasno, kod "Lisinskog" sam skrenuo desno u Proleterskih brigada i tako do križanja s Držićevom. To su nekoć zvali Kanal (mislim da se katastarski i dalje tako zove).

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb003

Kvart je prilično izmijenjen. U kući koja je nekoć stajala na mjestu ove uglovnice, živjela je ženina teta, sestra moje punice. Kao studenti odlazili smo zimi k njima na pole i slaninu i uživali. Bili su skromni ljudi, on je bio umirovljeni željezničar, ali puni topline i veselja...
Salon vjenčanica je već božićno okićen – za par godina će to valjda počinjati oma poslije Uskrsa.

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb004

Kraj bus kolodvora (vulgo: gumenjaka) u Šubićevu i ravno do Kvatrića

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb005

Tu izgubih svoju draguuuu... (vratit će ju kolegica)

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb006

Nalijevo-krug i idem odma natrag. Istim ulicama i cestama.
Ako dobro pratim zbivanja (ne bavim se VR-ovima), nedjeljom Katice dolaze na svoje.


Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb007

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Metropoli XXXI. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Pfaff pon 10 stu 2014 - 0:17

Ti si moje sunce, moje jedino SUNCE! Evo dokaza kako kompanija iz strane zemlje može ulagati u 'Rvackoj i uspješno poslovati Provincijalac u Metropoli XXXI. Mrgreen

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb008

Ponovno sam prešao Most slobode. Katedralu još uvijek obnavljaju. Uzgred, danas je obljetnica katastrofalnog potresa koji je 1880. pogodio Zagreb kojom prilikom je i katedrala jako oštećena i koliko kužim, odonda na njoj stalno nešto rade

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb009

Tiho teče rijeka Sava i sa sobom nosi mulj...
Čika Sima ribu peca i u vodi hladi žulj...

(ovu smo pjesmicu pjevali negdje polovicom 60-ih. ima još štihova, ali nisu baš ćudoredni...)

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb010

Ovo je Obala Ivana Supeka. Brižan, za sve svoje doprinose znanosti i uljudbi dobio je šetnicu za rekreativce s cucekima između Save i Hipodroma

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb011

Ovdje se valjda može još dalje, ali ne kad je Sava ovako nabujala.

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb012

Moja je prva cura u Zagrebu bila s Trnja. Njezini su imali kućicu negdje između prvog i drugog nasipa i sjećam se da smo jedne večeri kad je voda bila visoka, stajali na nasipu držeći se za ručice i gledali kako raste. Voda. Meni je bilo strašno zanimljivo i nisam baš kužio zašto su svi oko mene tako zabrinuti? Valjda sam naviknut na ono u Zagrebačkoj kad je jugovina. Bo?

Provincijalac u Metropoli XXXI. Th_Zagreb013

I s druge strane mosta je slična situacija

Provincijalac u Metropoli XXXI. Zagreb014

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Metropoli XXXI. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Pfaff pon 10 stu 2014 - 0:18

Ulaz na ACRZ protekao je bez problema, na cesti do Karlofca nije nešto bilo prometa osim par šmokljana s Bembarama, ali njih ionako primijetiš tek po tragu uskovitlane magle u krajnjoj lijevoj traci. Sišao sam s autoputa jer sam, u skladu s tradicijom, trebao u Karlovcu kupiti kruh.
To ću u "Plodinama", taj dućan nema u Delnicama pa mi fali (al' zato ću uskoro dobiti "Lidl"). Usput ću potražiti neke jako dobre čokolade koje sam nekidan kupio na Cucuglianovu, ali je Provincijalac u Metropoli XXXI. Helga to po kratkom postupku, je li...

Čokolade nisam našao, ali sam zato naletio na akcijsku prodaju sv.but b.k. po 35 dlakavaca za kilu. U dućanu ne vole bljeskanje pa sam ulov uslikao doma kad je već bio raspoređen za pakiranje i uskladištenje. Dakle (oprostite na malom Provincijalac u Metropoli XXXI. OT), kupio sam cca 3,5 kile čistih šnicela za 96 dlakavaca. To za mene i NJU ispadne 10 paketa od oko 35 dag – skoro pa po normativu). I svaki me dođe 9,6 kuna. Mislim da je dobar posao!

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana001

Produžio sam dalje do mosta preko Kupe na Baniji. Za razliku od ostalih 'rvackih tekućica koje uredno bujaju, grgoću i prijete, Kupa je uzela slobodno. Kikijeve pernate zvijeri se bezbrižno brčkaju...

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana002

... a na ostatku tekućice je bonaca Provincijalac u Metropoli XXXI. Hm Provincijalac u Metropoli XXXI. Nemoguce

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana003

Volim se voziti po starim cestama. Autoceste su mi dosadne. Stoga sam odlučio krenuti put Dubovca pa onda raspaliti starom Lujzijanom pa dokle stignem. Lijepim "napoleonskim" drvoredom kraj stare opče bolnice stigao sam do ovog rotora.

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana004

Štedljivi Karlovčani riješili su jednom piramido oznaku ishodišta obje povjesne ceste – lijevo (preko starog grada Dubovca) ide Karolina, a desno Lujzijana

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana005

Jako novi stari kandelabar

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana006

Zapadni ulaz u Karlovac – zlatna vrata

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana007

Cesta vijuga brežuljcima, a na par mjesta su ju promostili vijaduktima autoceste. Niski su pa djeluju još masivnije (to je kao i s krađom aviona – puno su manji kad su gore visoko)

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana008

Stative su prvi povjesni lokalitet na Lujzijani nakon Karlovca

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana009

Eto, i obilježili su. Tako i treba

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana010

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Metropoli XXXI. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Pfaff pon 10 stu 2014 - 0:19

Ovo niže dolje je Dobra. Slijedim li njen tok, stići ću u Ogulin, ali mi to baš i nije namjera

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana011

Stari grad Novigrad (na Dobri). Tu su se nekim viđenijim 4umašima desile derastične & korjenite životne promjene (na bolje)

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana012

Odozgo je (navodno) lijep vidik, ali obzirom na vlagu i upitnost stanja baterije fotića, neću se upuštati jer bih vjerovatno ostao "bez sape". Pa nije ovo posljednji put

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana013

Most preko Dobre s kraja XVIII. stoljeća. Ovo je već Karolina, s Lujzom ću se opet sresti malo kasnije.

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana014

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana015

Most je zbilja lijep. A smočio sam i nogice u visokoj travi!

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana016

Dobra to uopće nije – dobro dere, a i djeluje hladno

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana017

Joooj, kako se zlurado veselim kad vidim da još netko ima problema s krtovima!

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana018

Micna ima buhu!

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana019

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Metropoli XXXI. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Pfaff pon 10 stu 2014 - 0:19

Hidrotehnički objekti i uređaji u Jarče polju. Ovdje je zanimljivo gledati kako se ogromne količine vode prelijevaju preko kaskade

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana020

Nekadašnji "Motel Dobra". U nekom razdoblju su se autobuseri posvadili s krčmarima u Skradu pa su busevi za Zagreb ovdje imali 20 minuta voljno

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana021

Zdihovo. Nekoć ugostiteljsko-janjožderna metropola GK. Sada je najveći dio toga mrtav.
Ovdje sam često znao popiti kavu, a imali su i dosta pristojan roštilj, jedino je gadno bilo preći cestu ako si parkirao na suprotnoj strani, takav je znao biti promet

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana022

Ovaj se još nekako drži (al' neće dugo, ako baš za sve izdaje fiskalni račun)

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana023

Severin na Kupi, nekoć najveća krajputaška ćenifa u Gorskom kotaru, danas pod ključem.

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana024

Močila. Ovo je, meščini, vikendica onih što ih dida navodno drži pod kontrolom

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana025

Motel i restoran s čijeg se balkona nekoć uz kavicu ili neko piće moglo uživati u pogledu na kanjon Dobre i Vrbovsko koje se šćućurilo na dnu. Danas se do balkona ne može, a objekat je rezerviran za Saleta

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana026

Malo dalje sam ipak uspio slikati pogled u dolinu

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana027

Lujzijana je mjestimično u strašnom stanju, ali se vidi da se radi na sanaciji. Vode bitku s vremenom i uz cestu se vide strojevi. Ovo je posve novi komad asfalta negdje iza Moravica tj. Dokmanovića

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana028

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Metropoli XXXI. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Pfaff pon 10 stu 2014 - 0:20

Donja Dobra, evo me napokon u doticaju sa željeznicom (iako se danas baš nešto ne volimo, jel' tako?)

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana029

Skrad. Jedna od najstariji benzinskih crpki u Gorskom kotaru je "umrla na panju". Ubio ju manjak prometa.

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana030

Nekadašnji restoran "Tranzit" poznat po siru i vrhnju, sad je kafić/krčma "Viktorija" i nezaobilazna kladionica. Navodno se velika sala dade iznajmiti za kakav obiteljski dernek.

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana031

Krenuh dalje, obhrvan nekom tugom i nostalgijom za prošlim vremenima mraka & jednoumlja koje nam nametahu nedemokratski režimi kad li uz cestu gledah ovaj lijepi kažiput...
I onda sam se sjetio da još nikad nisam slikao kolodvor u Skradu. Pa ajmo samo par fotki da se ispuni i načelni zahtjev da putopis mora biti o željeznici, a i baterija na fotiću opako žmirka crveno. Bit će to dajdžestirano izvješće

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaSkrad001

Kolodvorska zgrada. Pače, zastavom proviđena ter cvijećem urešena

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaSkrad002

Na skladišnom kolosjeku s obje strane kolodvorske zgrade su parkirani radni strojevi i vagoni. Očito saga o rekonstrukciji još nije privedena kraju.
Ovo je pogled niz kolosjeke u smjeru Brod Moravica

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaSkrad003

A ovo je pogled u smjeru Delnica. Vidi se i stari 3KV EVP, danas van funkcije

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaSkrad004

Ovo je puno niže od mog domicilnog kolodvora

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaSkrad005

Taman kad sam htio otići, dotutnjao je ovaj pun teretnih vagona za riječku luku. Teret – uglavnom čelični proizvodi.
I fučnuo mi je!

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaSkrad006

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Metropoli XXXI. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Pfaff pon 10 stu 2014 - 0:21

Imao sam opciju poslije Kupjaka skrenuti u Zalesini lijevo pa se popeti na Stari Laz i doći kući preko Mrkoplja, ali je cesta u lošem stanju pa sam zato krenuo preko Velikog Vodenjaka na Delnice

Provincijalac u Metropoli XXXI. Lujzijana032

Kao što rekoh, uskoro ćemo u Delnicama dobiti i "Lidl". Bit će zanimljivo vidjeti kako će K-Ivica reagirati s cijenama.

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaDelnice379

Doma sam stigao nešto pred podne. Nebo polumutno, a trapatura na razini mrzljikavosti.

Provincijalac u Metropoli XXXI. RijekaLokve282

Smjesta sam poduzeo potrebne radnje glede ubrzanja Braunovog gibanja u mojim tkivima.

Provincijalac u Metropoli XXXI. RijekaLokve283

Kao što neki već znaju, opet sam se dobavijo glodavaca u podroomu. Jučer sam im postavio mamce s ljepilom i danas su mi dan osvježila dva nalijepljena razbojnika. Ovaj je malo ljepši.

Provincijalac u Metropoli XXXI. RijekaLokve284

Sad vodim 16:0 Provincijalac u Metropoli XXXI. Krepah

Provincijalac u Metropoli XXXI. RijekaLokve285

Evo, toliko!
Pozz

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Metropoli XXXI. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Thommo pon 10 stu 2014 - 0:34

Izvrsno! Ova tabla 16-0 me baš jako nasmijala, tako da ti nije uzaludan bijo uradak u Paintu. kul
Thommo
Thommo

Broj postova : 2345
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

http://hobipoint.com

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by LLeon pon 10 stu 2014 - 7:53

Lijepo kad mi dan počne ovako vedrim putopisom (bez obzira na količinu magle na fotografijama) bravo

Pfaff je napisao/la:
Lijepo, ona bi dakle busom. Iz Delnica, jasno. Provjerom na internetu ustanovljavamo da nedjeljom ujutro (a ONA mora u Zagrebu biti u 10 ha ujutro) ne vozi ništa prije 9:15 na što ja manirom znalca i iskusnika izjavljujem: "Nema frke, vozim Te u Delnice, ukrcam Te na brzi i u 9 i pol (manje-više) si u Zagrebu. Vikend je, nema radova ni zatvora pa bi trebalo ići bez problema!"
Pfaffe, pa tebi da se dogodi takav amaterizam. razočaranje
Ne u Deunice, nego u Fuž'ne. U nedjeljno jutro Autotrans ima vezu za Zagreb iz Fužina. Polasci u 5:20 i 7:35. Za manje od 2 sata si u Zagrebu i za manju cijenu nego vlakom. Uostalom, tko se još vozi vlakom u Zagreb, pa makar mu u prefiksu pisalo "brzi"?  mad
Bolje ovako, jer bismo inače ostali uskraćeni za ovaj putopis.super2


Pfaff je napisao/la:
Sad vodim 16:0 Provincijalac u Metropoli XXXI. Krepah
Živ ti meni bio i čuvaj da glodavci ne zabiju počasni pogodak. lud od smijeha
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Damir pon 10 stu 2014 - 8:31

Pfaff je napisao/la:
Kao što neki već znaju, opet sam se dobavijo glodavaca u podroomu. Jučer sam im postavio mamce s ljepilom i danas su mi dan osvježila dva nalijepljena razbojnika. Ovaj je malo ljepši.

Sa ovim si me podsjetio na jednu emisiju koja ide na Nacional geographic-u,a zove se "Gorštaci".
Oni postavljaju zamke dabrovima i kunama radi krzna i mesa. Da se nisi bacio u lov na krzna u svrhu izrade krznene bunde? grinko
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Gost pon 10 stu 2014 - 10:08

Pfaff je napisao/la:... Provjerom na internetu ustanovljavamo ... vlak u 6:48 nedjeljom ne vozi ...
Joj joj joj Pfaffomire ... pa da si bar mail večer prije poslal da provjeriš (više ljudi više zna nono )
Pfaff je napisao/la:...
Severin na Kupi, nekoć najveća krajputaška ćenifa u Gorskom kotaru ...
...
Sjećam se nekih boljih vremena kad je parking bil premali da prihvati sve buseve i aute koji su stali u Severinu.

A GK u jesenskim bojama ... maestro

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by ICE-3M pon 10 stu 2014 - 11:18

Zanimljiv putopis.

Tužno je vidjet staru cestu ovako pustu i sve te propale objekte. Nije mi jasno gdje to piše da 703 ne vozi nedjeljom. Gledao sam sad na HŽ-ovu stranicu i po njoj se iz više izvora može vidjet da taj vlak vozi nedjeljom.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Damir pon 10 stu 2014 - 11:48

ICE-3M je napisao/la:

Tužno je vidjet staru cestu ovako pustu i sve te propale objekte.

Sve me podsjeća na još jednu cestu,ali daleko slavniju od naše Luizijanske...

Provincijalac u Metropoli XXXI. SPSR66

Danas se njome ljudi voze iz vlastitog gušta u prerađenim oldtimerima što je nama nepotrebno jer mi uglavnom vozimo oldtimere iz očitog razloga što nemamo para za nešto novo! grinko
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Pfaff pon 10 stu 2014 - 11:57

ICE-3M je napisao/la:Nije mi jasno gdje to piše da 703 ne vozi nedjeljom. Gledao sam sad na HŽ-ovu stranicu i po njoj se iz više izvora može vidjet da taj vlak vozi nedjeljom.
Nigdje. Izgleda da me frajer zavaljao. Pitanje je zašto? Jer mi je dida javio da je u Rijeci provjerio slučaj i da je vlak normalno vozio. Moram do Delnica na kolodvor provjeriti priču. Ako je istina, letit će glave...

Jer to bi bila već druga teška -ova svinjarija koja mi se dogodila...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Metropoli XXXI. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by sali pon 10 stu 2014 - 12:39

Izvrsno prestavljeno,zanimljivo i u pismu i u slici i kako LLeon kaže,a i ja potpisujem :

"Lijepo kad mi dan počne ovako vedrim putopisom (bez obzira na količinu magle na fotografijama) ....."

Ovo je bio zadnji vikend Hž -ove akcije 50% jeftinije za relacije veče od 100 km.Imao sam neke zamisli  Shocked .
Što se tiče ovog Hž-ovog nedjeljnog voznog reda i Delnica bit će vrlo zanimljivo pratiti nastavak do finalnih scena u opisu i/ili slici..........

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Stjepan pon 10 stu 2014 - 12:40

Bravo za odličan putopis!!!

Pfaff je napisao/la: Izgleda da me frajer zavaljao. Pitanje je zašto? ....

... da nije iz stranke glodavaca? grinko
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Gost pon 10 stu 2014 - 13:32

Pfaff je napisao/la:... Jer mi je dida javio da je u Rijeci provjerio slučaj i da je vlak normalno vozio.
Dobro, ja sam išal za sebe provjerit neke stvari (za jedan skori eksn ) pa mi je to bilo usput.

Nego iman je'no pitajnje ... ča ti ni bila šteta i žal stavit za ješku ti bokunić pancetičice hm ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by inflameswetrust pon 10 stu 2014 - 13:53

Lijep putopis! Apsolutno manjka željeznice u odnosu na prosjek, ali interesantno u svakom slučaju.

A sad još jednom, je li bolje putovati vlakom ili autobusom? Ja sam definitivno odustao od HŽ-a po pitanju redovitih putovanja Požega-Osijek. Profitiram cjenovno, vremenski, internetski (APP WiFi je više nego pristojan), higijenski...jedino je broj polazaka manji, ali kad se sjetim svih presjedanja, čekanja kašnjenja i svađanja oko tarifa međunarodnih vlakova, nije toliki problem.

Iliti, u slučaju našeg eisehnbahna, "nitko te ne može tol'ko zaje*at kol'ko se mo'š sam".

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by sali pon 10 stu 2014 - 13:57

Putopis i nije pravi putopis ako malo ne zastranimo mimo....

Stjepan je napisao/la:
... da nije iz  stranke glodavaca? grinko

Moja slikovna asocijacija na stranku glodavaca..... film Krste Papića "Izbavitelj"- ako ste ga gledali  biti će vam puno jasnije na što mislim ......

Provincijalac u Metropoli XXXI. Izbavitelj%20H%C5%BD

Srdačan pozdrav !
sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Narcis pon 10 stu 2014 - 19:08

Ako sam ja dobro shvatio, dotični prometnik ne zna da vlak 703 vozi i nedjeljom ne samo do Zagreba, nego do Osijeka WTF ?? Evil or Very Mad

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Provincijalac u Metropoli XXXI. Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Provincijalac u Metropoli XXXI. 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Pfaff pon 10 stu 2014 - 22:40

Narcis je napisao/la:Ako sam ja dobro shvatio, dotični prometnik ne zna da vlak 703 vozi i nedjeljom ne samo do Zagreba, nego do Osijeka WTF ?? Evil or Very Mad
Nisam još sasvim siguran. Zato je priča dobila i nastavak.

Lošem (da citiram Plamenog), njonjavom i gadnom vremenu uprkos, krunuh put Delnica porazgovarati s vinovnikom mojih nedaća.
Nebo je bilo sivo, a ponegdje su se pomaljale azurne krpe. Kiša je bila on-off

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaDelnice380

Evo inkriminarong šaltera. Niš ne piše da vlak ne vozi

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaDelnice381

Ušao sam u prometni ured i zatekao domaću atmosferu – prometnik je nešto pisao u tekicu, teta s blagajne je surfala po internetu, a skretničar je mirno sjedio u pozi Bude.
Imao sam u ruci uključenu kameru, ali sam ju držao uz nogu da dodatno ne podgrijavam atmosferu tako da mi je ostao samo tonski zapis pa ako nekog zanima razgovor:

Provincijalac u Metropoli XXXI. Th_StanicaDelnice382

Bilo kako bilo, "onaj moj" radi noćnu pa ću ga morati pripoiskati sutra ujutro...

Kad sam izašao, opet je kišilo...

Provincijalac u Metropoli XXXI. StanicaDelnice383

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Provincijalac u Metropoli XXXI. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by inflameswetrust pon 10 stu 2014 - 22:56

Knjiga žalbe, mail HŽPP-u/Infri... novine?

Nažalost, ovo nije izolirani incident. Svaka 2,3 putovanja ja doživim neku piz*ariju. Od karata, rangova, kašnjenja, veza, presjedanja, nepoznavanja voznog reda... Heh. Za ubuduće, nabavi neko vozilo s plinom. 4 ipo kune litra!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Gost pon 10 stu 2014 - 23:08

Pfaff je napisao/la:... "onaj moj" radi noćnu pa ću ga morati pripoiskati sutra ujutro...
...
... sjetil san se Barney-a i njegoveg vječnog saveta ... zemi si jutra sa sobon Provincijalac u Metropoli XXXI. Crowbar, zlunetrebalo  kul (perche dobar Provincijalac u Metropoli XXXI. Crowbar saki problem rešava {navodno da je čak dobar i za glavobolje rolling on the floor ... nisan probival!} ...).

Ako nimaš Provincijalac u Metropoli XXXI. Crowbar povej crvenkapice da ćeš ga tužit mame kul  (to vavek pali i si se prestrave kad in spomeneš da ćeš ih cinkat mame  yes )


Zadnja promjena: dida; pon 10 stu 2014 - 23:16; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by inflameswetrust pon 10 stu 2014 - 23:09

Odlučujem svjesno ne sudjelovati jer ne razumijem što vi to pričate, no da, dobar savjet. Oboružati se. Makar i strpljenjem.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Provincijalac u Metropoli XXXI. Empty Re: Provincijalac u Metropoli XXXI.

Postaj by Gost uto 11 stu 2014 - 10:41

inflameswetrust je napisao/la:Odlučujem svjesno ne sudjelovati jer ne razumijem što vi to pričate ...
"Vatroslave", ne ne ne, to nikako!!! Ako ti što nije jasno od mojih povremenih čakavskih eskapada samo kvotaj text i već će se nać neka dobra duša da ti se prevede na razumljivo Provincijalac u Metropoli XXXI. 4173391778 ...  mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.