Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

+3
Pfaff
Narcis
inflameswetrust
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust pet 14 stu 2014 - 11:11

Dvoumio sam se pisati ili ne. Bio sam krajem 8. mjeseca u Dugoj Uvali, u relativnoj blizini Pule. Budući da je ovo prije svega riječki forum, pun riječana, nisam bio siguran koliko bi bilo mudro od mene pisati o nečemu što je ovdje već vrlo dobro poznato. No, možda i moja perspektiva da novi pogled na stvari!

Daklem, odlučio sam se pisati i stavljati slike, pa ću početi. Uvod teče ovako - nakon završenog preddiplomskog studija vratio sam se u Požegu ne bih li pokušao doći do onih 1600 kn. Sve skupa nije ispalo bajno. Proljeće i ljeto proveo sam u praktički svakodnevnom kompletnom preuređivanju dvorišta naše kuće. Duralo je to do sredine 8. mjeseca, kada su moji seniori polako počeli osjećati posljedice. Boleštine, bolovi u kičmi, cmizdrav nos i sve ostalo što se dogodi pri brušenju greda i betoniranju [et.al]. Odluka je bila brzinska- tatin poznanik ima par apartmana u Dugoj Uvali. Cijena dogovorena - idemo. Zapravo, ja nisam namjeravao ići. Provesti sa seniorima više nego što trebam...brrr. Pa skoro će mi četvrtina stoljeća biti! Ma ajde...na jedan dan mogu. Valjda. Mora nisam vidio 7 godina. Neće škoditi. Dobro je za kožu.

Ponedjeljak 25.8.2014. Kreće se oko 7 ujutro. Sestra kaže - neće na more. Starci ju iritiraju već i previše. A brat tek... Zato je trojac krenuo. S Plamenim za volanom. To nije nužno dobra stvar. Vozim pristojno, penzionerski. Ne pređem nikad 140 na autocesti. Ali fortuna me ne voli. Moja prva vožnja iz Osijeka za Požegu rezultirala je saobraćajkom... doslovno pred vlastitom kućom. Valjda će biti bolje ovaj put. I bilo je.

Slika s tog dijela puta nema. Krcat kofeinom, nikotinom i svime ostalime što čovjek u najljućim godinama treba, zapalio sam za autoput. Požega-Nova Gradiška, pa autoputom za Zagreb uz obavezno stajanje na Starim hrastovima. Uzgred, budi rečeno, Stari hrastovi, najlijepše odmorište na autocesti bratstva i jedinstva, regularno su zaustavljanje za sve srednjoškolske turističke buseve iz Požege za Zagreb. Da oni sa zadnjih sjedala sa vinom u ruksacima mogu izbaciti dušu.

Došli smo do Gorskog kotara bez daljnjih zaustavljanja, a meni je hitno trebala kava. A tamo odmorišta ni za lijek. Ugodnije mi je u mojim ravnijim predjelima po tom pitanju. No , manje bitno, došli smo, valjda, do Ravne Gore. I prva fotka s putovanja.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1010002_zpsd42c3eac

Nisam ni primijetio da su postavke ostale poprilično čudne. Sestrin fotić, šta da se radi.

Nastavili smo, jasno, do Rijeke. Zgodno mjesto, vrata Kvarnera ih zovu. Malo sam se zgražao tamo. Mi se koljemo da u našem požeškom vrtu prežive ružmarini, oleandri i sve ostalo mediteransko, a to bilje ovdje doslovno služi kao - ukrasna živica uz cestu! Češkam lubanju koja je zaradila žešću ranu pri unošenju velikog oleandra u podrum na selu, prije nekih 12, 13 godina. Bah.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1010004_zps1404d0eb

Dalje, starom cestom ili na Učku? Ma kakav tunel, ajmo kroz Mošćenićku Dragu. Lijepa je to austrougarska arhitektura. Skoro sam požalio. Mađar u Volvu poželio je obići biciklista kroz moju šasiju. Refleksima Adriana Sutila iz Monaca 2013. uspio sam izbjeći prijetnju. Dobro je. Stigosmo skoro do Plomina!

A gdje drugdje piti kavu nego ovdje?

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1010011_zps8ea4ea8f

Žao mi je što nisam izvukao fotić na vrijeme. Taman se isparkirao nizozemac u ranim 30ima u svojoj makini, Shelby Cobra. Ona orginalna, što uvijek bude s crtama po sredini. Taj je garant tim autom pobrao više žena nego što sam ja sarmi pojeo. A ja sam jako puno sarmi pojeo.

Hotel Flanona. Fina kava je bila. I sladoled.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1010014_zps8bea3826

Pretkraj, obavezno stajanje kod rudarskog vlakića u Raši. Kao malo dijete tamo sam letao oko vagona. Sad sam, kao veliko dijete, opet letao oko vagona. Mamu moju bilo je poprilično sramota.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1010017_zps854671fb

Malo proljepšani otkad sam ih zadnji put vidio.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1010018_zps10d9176c

Jednostavno podvozje. Dvoosovinsko.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1010019_zps9a1861e8

Ima ovo, ali nema lokomotive :o Nije to to bez lokomotive. Zar nije bila nekada?

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1010020_zps5eece7a7

Za kraj, jedna montipajtonovska.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1010023_zps4550af6d

(zasad dosta...bit će kroz par dana ostatak. Dopušteno komentiranje, jasno!)
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Narcis pet 14 stu 2014 - 11:36

Zasad jedini komentar da si prošao kroz moje dvorište grinko ...no dobro, čekam nastavak!

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Pfaff pet 14 stu 2014 - 12:24

Čekam, čekam i napokon sam dočekao. Jako dobro i zadovoljan sam početkom. A perspektiva stranca je aboridžanima uvijek zanimljiva. (Ako nije, okrenu ga na ražnju - bar smo mi to nekoć tako radili na Novoj Gvineji)

inflameswetrust je napisao/la:... postavke ostale poprilično čudne. Sestrin fotić, šta da se radi.
A tek da su sestrine gaće - tek bi onda imao frku s postavkama.  lud od smijeha  Ovo je mila majka!

BTW, Hotel "Flanona" je zgodna stvar i imaš lijep pogled na Kvarner, ali prava kava je niže dolje u "Dorini"

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Gost pet 14 stu 2014 - 12:48

Iskreno ... nisam Te zamišljao ovakvog k'o na fotki (više onako ... Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Stock-photo--d-render-fantasy-monster-color-grunge-character-funny-design-element-humour-emoticon-unique-180252098 ...  mrgreen )
Narcis je napisao/la:Zasad jedini komentar da si prošao kroz moje dvorište grinko ...
Nije manul samo tvoje nego je i meni prošal iza kuće (dobro, ne baš doslovno nego 100-injak metri dalje)    kul
Pfaff je napisao/la:... ali prava kava je niže dolje u "Dorini"
... samo nek se on druži snama pa će svašta naučit (morda da ga priženimo za početak tu negde bliže  hm  thinking )  happy

*****
Putopis ti je Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. 38345381

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Pfaff pet 14 stu 2014 - 14:15

dida je napisao/la:(morda da ga priženimo za početak tu negde bliže  hm  thinking )
Zasad mi pada na pamet jedino kćer od Damirićeve mame Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Hm Al' ni tamo baš ni sve ćaro oko dote? sad

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Gost pet 14 stu 2014 - 14:36

Pfaff je napisao/la:... tamo baš ni sve ćaro oko dote? sad
Pa da se i to sredit, čemu nam služi Damirić nego da to malo "pogura" mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Damir pet 14 stu 2014 - 16:05

Pfaff je napisao/la:
dida je napisao/la:(morda da ga priženimo za početak tu negde bliže  hm  thinking )
Zasad mi pada na pamet jedino kćer od Damirićeve mame Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Hm Al' ni tamo baš ni sve ćaro oko dote? sad

Ne more to tako! Prvo biste ju ženili za Jeana sad za slavonca...Jest da bi slavonac vjerojatno dao bolju dotu,ako ne niš onda suhomesnato i to primamo. lud od smijeha
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Gost pet 14 stu 2014 - 16:13

Damir je napisao/la:...Jest da bi slavonac vjerojatno dao bolju dotu,ako ne niš onda suhomesnato i to primamo. lud od smijeha
Eto vidiš "Vatroslave" kako smo te tik-tak priženili ... nateb' je samo da pristaneš. U gazde Damirića ti je zuper (možeš mu i one njemačke modele provozat dok dela rolling on the floor ) ... svega ima yes .. nateb' je samo da pristaneš.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Damir pet 14 stu 2014 - 18:52

Slavonac! Teraj dalje sa temom jer smo ti ju već ukenjali sa zahebancijom... grinko
Nemoj ni pomisliti na moju sestru jer će ti Ona doći glave ne ja... lud od smijeha rolling on the floor
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust pet 14 stu 2014 - 19:17

Uh...u ovaj sitan sat nek ja to sad pročitam...pa...ajmo probat!

Pfaff: Dorina? Možda kakav google earth s pripadajućim koordinatama? Da znam ubuduće, kad mi moji ne budu zvocali "kad ćemo stićććć"...

Thomcro/BarbaBojnik/Dida [et.al...]: Da, ne bi vjerovao, znam izgledati kao čist pristojan momak! Makar, ne znam što bi ovaj vanzemaljac trebao predstavljati hm

Narcis: Bome, znao sam da je netko od forumaških lokalaca u Labinštini. Iskreno, ne bih se ljutio biti tamo. Izgleda mi lijepše od većine prostora na kojima sam boravio zadnjih godina!

Damir: Suhomesnato može, ali ženit se neću. I svima koji mi već pripremaju salu i konobare, sretno sam zauzet. Nije život jedna žena, ali više od jedne je sve samo ne život!!!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Damir pet 14 stu 2014 - 19:33

inflameswetrust je napisao/la:

Damir: Suhomesnato može, ali ženit se neću.

I bolje ti je,život bi ti se pretvorio u HELL! grinko
Iz dobro susjedskih odnosa suhomesnato pošalji riješit ćemo ga ja,Pfaff i barba bojnik sa svojim časničkim namjesnicima. lud od smijeha
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust pet 14 stu 2014 - 19:42

Ovo je jedino friško. Ostala suhomesnatost - nagodinu!

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. 20141108_175655_zpsdca5394b
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Pfaff pet 14 stu 2014 - 19:57

inflameswetrust je napisao/la:Ovo je jedino friško. Ostala suhomesnatost - nagodinu!

https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/20141108_175655_zpsdca5394b.jpg
Malo Ti je balans crvene i plave poremećen. Ovako nekako bi izgledalo više apetitlih:

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. PlameniCvarci

A Dorina Ti je odmah preko puta ulaza u grad Plomin. GE:  45° 8'20.09"N 14°10'48.17"E

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust pet 14 stu 2014 - 20:02

Samo nastavi s balansima boja i ostat ćeš prazne škembe!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Gost pet 14 stu 2014 - 20:49

inflameswetrust je napisao/la:...
Thomcro/BarbaBojnik/Dida [et.al...]: ... ne znam što bi ovaj vanzemaljac trebao predstavljati hm
...
Točno to što i je ... itija  mrgreen  (ja sam ti i poznat k'o osoba koja ima uvrnut smisao za 'umor mrgreen )

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust pet 14 stu 2014 - 21:06

Nastavimo dalje, mimo svih suhomesnatih proizvoda, svadbi i otvora blendi.

Sama Duga Uvala nalazi se na istarskom poluotoku, nekoliko kilometara od mjesta Marčana. To je u principu hotelsko-apartmansko naselje. Bio sam tamo jednom prije 7 godina. Ujedno i zadnji put kada sam vidio Jadran. Nije me impresioniralo onda. Previše njemačkih penzionera za moj ukus. Ni ove godine nije bilo naročito bolje.

Sam pogled je prilično lijep. Na nebu nema chemtrailsa. Ameri ne žele trovati sami sebe dok su na ljetovanju? Ccc...

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1010025_zps827836d4

Predvečerje slično. Kupao sam se u nekoliko navrata. Zaradio sam i ježa. Ostao sam neimpresioniran. U moru je lakše plivati nego u Dunavu, u svakom slučaju. Ljepote plaže isključivo su geološke prirode. Ima još nešto što počinje na G, a to je gerijatrija. Žene u svojim 70ima očito imaju naviku presvlačenja na samoj plaži. Nakon toga sam gledao samo u nebo. Zanimljivi su barem avioni na prilazu puljanskoj zračnoj luci.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1020028_zpsf4dbbbe9

(Ovdje je inače bilo dosta neugodno parkirati se. Jedan Čeh je razvalio branik. A i moj senior je najednom dobio popajevsku snagu kad je nekakva kamenčina zastrugala po podvozju.)

Iskoristili smo i malo vremena sljedeći dan da posjetimo Pulu. Volim taj grad. Volim njegovu starinu. Nije onako, srednjovjekovno star, kao Požega. Baš je nekako funkcionalno star, ono, pravo austrougarski. Za razliku od većine turista koji zamišljaju Retaruse, Secutore i Venatore uz gomilu divljih životinja, ja zamišljam stari tramvaj kojega nikad nisam vidio, i gospodu u polucilindrima koji pod ruku vode dame u krinolinama. U pozadini, obavezno, SB 718 pripremna za povratak u Beč ili Linz.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030029_zps6ecfbd75

Još jedan od monumenata koji su preživjeli sve vlasti. I Habsburge, i SHS, i Italiju, i SFRJ, a srećom, i ovu našu RH.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030030_zpsf4dd0874

Ovo mi je jedno od najfascinantnijih mjesta u Puli. Uz povijesni muzej, željeznički kolodvor i staru poštu, ovo je jednostavno prekrasno. I tehnički nevjerojatno. Da su ovdje busevi uspijevali ući? Vide se još markacije što su ih ostavili Manovi, Setre i vjerojatno kakav Mercedes. Današnji troosovinci...ne bi tu imali što raditi.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030031_zps52788839

Neću brodove. Ne fasciniraju me. Može riječni ako nema vlakova. Ovo po moru...nije za mene. No mora se naći koja jahta. Da sam milijarder, kupio bih si helikopter. I novu torbu za laptop.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030033_zpsde2e312c

To je za večeras to. Nisam više u stanju zuriti u monitor. Do sutra, veselo1
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by borna pet 14 stu 2014 - 21:13

Ah ti divni krasni čvarci!
U moje pretpovijesno doba (pred 50 i više godina) bili su takoreći badava, otpad i višak. Kasnije su došli na loš glas kao nezdravi, puni masnoća....
pa su i njihov izvor (svinje) počeli "zdravije" hraniti eda bi bilo što više mesa a manje sala. I tako se došlo do današnjih dana kad ih gotovo i neimade
za kupit, a ako se nađu skuplji su od mesa... Evil or Very Mad
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Gost pet 14 stu 2014 - 21:25

inflameswetrust je napisao/la:... Da su ovdje busevi uspijevali ući?

https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/put_na_more/P1030031_zps52788839.jpg
...
Jesu jesu, nebi vjerov'o. '78 sam bio u vojsci na Muzilu i nekoliko puta sam išal busom doma i bilo je sasvim solidno ulaženje "pod krov" (sa dvoosovinski busom). Busevi se tamo nisu dugo zadržavali (zbog malog prostora), ušo nutra ukrcao/iskrcao putnike i bris van. Mislim da su busevi koji su imali polazište iz Pule bili parkirani na onom parkiralištu ispod Arene dok su čekali na odlazak a oni u tranzitu se se vrlo kratko zadržavali.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust sub 15 stu 2014 - 19:31

Nastavit ću. CPM metoda može pričekati pola sata. Primjera za te ekonomske predmete ima koliko hoćeš. Skoro kao i ekonomista!

Hajdmo.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030032_zps980c0bba

Kolosjek na rivi. Još kao mali klinac pitao sam se zašto putnički vlakovi tamo ne voze. Pa doveze te do centra grada po sasvim dobroj pruzi! I još do Uljanika, tamo bar radi jedan pristojan broj ljudi! Ne shvaćam neke stvari...silne željezničke zaobilaznice umjesto forsiranja željeznice u gradu... Mah...

Volim ja i dizalice. Ne baš toliko, ali me fasciniraju.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030036_zps1a8f643e

Do okretnice.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030038_zpsfc1da358

Skladište. Ima li tereta? Da pogodim: JOK! Tako i izgleda.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030039_zps21076e6a

Lončić za kavu. Sviđa mi se lokomotivica. Nije lijepa kao mađarska 51, ali budi joj oprošteno. Općenito, arhitektura i sam prostor oko željeznice je mnogo lijepši nego u mom kraju, ali 51inice su mi lijepše od puležanskih parnjača.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030041_zpsfb3407b9

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030042_zps7ccd7049

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030044_zpsd2f40819

Kolodvor je fascinacija uma i tijela.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030045_zps80b0d0fb

Ovih se sjećam s kraja prošlog stoljeća. Nadao sam se za priliku da se vozim preko Ljubljane, ali ovo je kretalo predveče, pa bih morao prenoćiti u Deželi. To nije nešto što sam mogao isplanirati u roku par sati.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030047_zps5fc0b2c7

Ovim ćemo do Lupoglava, pa na bus, pa u Rijeci na vlak. Neće biti prvi put da se vozim ovim čudom. Vukao me on na par relacija. Nije me impresionirao.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030048_zpse40151b0

Samo snalaženje na kolodvoru teklo je glatko. Čovjek na blagajni pristojan, izvadio sam odmah k33J, poželio mi je sretan put i osjećao sam se, za razliku od uobičajenih borbi na relaciji Požega-Osijek, prilično ugodno.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030049_zpsed8ee011
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust sub 15 stu 2014 - 19:51

Vidi se more s kolodvora! Kod mene -guske, blato glib.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030051_zpsda7becfc

Što li tu bješe? Stolovi i stolice za žitelje biblioteke?

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030054_zps4dc97738

Depo. Nisam ulazio. Ovaj put. Bit će bit će...

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030055_zpseb06600a

Da kolodvor...remekdjelo!

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030056_zpsba4133f6

Penjem se po lokomotivama. Naročito parnim. Ljudi me redovito čudno gledaju. U Vinkovcima me čak i policija išla legitimirati zbog toga. "LJUBITELJ željeznica? Jezuš Marija und Jozef."

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030061_zps6ea285a3

Mutno, ali da. Nek se notira.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. IMG_1881_zps3948ca89

Seniori ispraćaju sina. Sad su sami do kraja tjedna. Ali, morat će i sami voziti nazad. 6 sati drndanja mom senioru ne znači ništa. On ima iskustva s tim.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030069_zps3ba4b0e2

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust sub 15 stu 2014 - 19:58

Šved je bio pristojno popunjen. Nisam odmah slikao jer sam sjedio tamo gdje prozora nema. Bio mi bed moljakati majstora za vožnju u upravljačnici. Nisam ja takav čo'ek. Više ni ne znam što sam sve slikao, no evo par impresija s puta.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030070_zps8538080a

"Tužna je ona pruga s više radnih vozila nego lokomotiva i vagona"

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030071_zpsffd6d9a4

U Pazinu je bilo križanje. Toga se sjećam.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030072_zps5233c48d

Aham, i ovo je lijep kolodvor!

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030073_zpsbb08ea90

Novaki. Što je ovdje bilo, a da sada više nije?

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030075_zps33596248

Nemam pojma gdje je ovo :(

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030077_zps9a972d5c

Ne znam ni što ovo predstavlja, no sviđa mi se!

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030079_zps16d5b87f

Brzo smo išli. Jako brzo. I autoportret majstora. Ako se prepozna, neka zna da je fino prikočio pred Lupoglavom, nije bilo divljački kao većina majstora pred Banovom Jarugom.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. P1030085_zps376d1e96

To je vjerojatno to za večeras...dovršeno će biti kroz koji dan. U međuvremenu, čekam offtopičarenje, dakle, čvarci, ženidbe, vještice, drug Tito i velebne palače - samo naprijed!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Narcis sub 15 stu 2014 - 20:09


______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Gost sub 15 stu 2014 - 21:18

inflameswetrust je napisao/la:...
Ne znam ni što ovo predstavlja, no sviđa mi se!

https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/put_na_more/P1030079_zps16d5b87f.jpg
...
... skretničarska kućica. Specifikum istarske pruge u obliku kažuna. Ima ih i u Roču i u Buzetu (za ostale istarske kolodvore nemogu reć sad ovako nabrzaka, trebalo bi fotke pregledat)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust sub 15 stu 2014 - 21:23

Hvala i hvala!

Vidiš, mislio sam napisati da izgleda kao Kažun, ali nisam htio pogriješiti. Kako to da su Austrijanci dopustili gradnju po lokalnim standardima?
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Gost sub 15 stu 2014 - 21:24

Mislim da to nije građeno pod K.u.K.-om već pod Jožom Zagorskim kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.