Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

+3
Pfaff
Narcis
inflameswetrust
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust sub stu 22, 2014 9:59 pm

Pfaff je napisao/la:Sve do ovog najnovijeg "prevrata", u Moravicama su se oduvijek mijenjale lokse (osim još u onom relativno kratkom razdoblju dok su Žutke vozile skroz do Metropole). Zato tamo i postoji takva velika ložiona. U vrijeme mog djetinjstva, tamo su se smjenjivale 38-ce i 11-ce

Dakle trend je periodično uvođenje i ukidanje mijenjanja lokomotiva? Hm...dakle, ako dođu eventualne teške brdske elektre, možemo očekivati daljne promjene. Veselim se tome.

K 357 je napisao/la:
... Tako da nije problem Ličanki povuć 400 tona po (mogli bi se reći) malom nagibu

Dakle, dizel dođe do Lokava i onda nazad? Onda već to i ima smisla. Jer 10 promila nije toliko puno. Takvih uspona ima i u Slavoniji.

ICE-3M je napisao/la:Zanimljiv putopis. Meni je ta pruga jako poznata, pa mi je zanimljivo gledat doživljaje nekog tko je tu prvi put.
......
Delnice

Delnice Delnice...to sam i mislio.
Hvala!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust sub stu 22, 2014 10:33 pm

Ovo će biti konačan kraj.

Nakon što smo prošli most već mi je lagano bilo dosta. Lagana vožnja vamo tamo, i na kraju cvrljjjj. Stali. Pa gdje stali, zašto stali, koji se vrag događa...nitko ništa ne zna, stojimo. I krećemo opet. Nit kolodvora, nit prometnika, jedino ako je netko povukao ručicu za nuždu. Ali i pri toj brzini efektivnije bi bilo kočiti nogama kao Fred Kremenko. Mah. Ajmo. Još par sati i to je to.

Dalje sam slikao automatizmom. Pa zato gdje je ovo - pojma blagog nemam.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 P1030224_zps06f825e2

Križanje...Vrbovsko?

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 P1030225_zpseccdae51

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 P1030226_zps788696e9

Bageriranje negdje kod otvorene pruge. Žestoki kotači, za teške terene.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 P1030228_zpsad1485d3

I fenomenalno - Drezina koja vuče Saadkms-z vagon, na kojemu je kamion, na kojemu je (pretpostavljam) kompresor! Ulov mjeseca! Bar za mene koji ne pratim kad je koja lokomotiva došla iz x u y kolodvor. One ionako stalno negdje putuju.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 P1030229_zpsf7674bdb

To je to što se tiče pruge. Bar ove riječke. Tamo negdje postalo je premračno, i krepala je baterija. Dobro je i izdržala, parsto slika. Do Karlovca smo kašnjenje smanjili na nekih 50 minuta, te još 10 do Zagreba. Negdje putem su izašli i oni glasni željezničari. U kupe pored u Karlovcu su ušle neke dvije ljute djevojke. "Isuse sat vremena čekamo, kaj su oni normalni, pa ja bum popi*dila...". Pih. A ima samo sat vremena do odredišta.
I tako, izašao sam u ZG. Odlučio sam otići do bake, tj. njenog stana. Ona otišla sa kćerkom na vikendicu.

Iskoristio sam jedan dan u ZG za lagani obilazak i kave s poznatim ljudima. Nisam slikao puno, nemam tu naviku u Zagrebu. No, evo jedne lokomotive.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 P1010230_zps82e33218

Put za Požegu...pa...neki putnički do Kapele pa plavac za Požegu.

Sad mi je žao što nisam više slikao tu etapu, možda bi vam bilo zanimljivije od ovog već viđenog.

No, malo Popovače...

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 P1010234_zpsc458fc36

S križanjem.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 P1010235_zps9e4b165a

Voloder, s dječicom na motorićima u pozadini (nit dozvole nit kacige).

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 P1010236_zps586b66ab

I u Lipovljanima nešto što mi je iz daljine jako ličilo na nekakvu vagonsku kompoziciju. Možda nekakvi pradavni ostaci šumske željeznice? Tamo ima nešto drvne industrije... No za bolji zum treba bolji fotić, a za oštriju sliku malo manje mraka. A već smo došli do civilnog sumraka. Ili nautičkog. Odgovor ću izgleda saznati neki drugi put.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 P1010240_zps5f3e61fc

To je u principu to. Došli smo mirno u Kapelu, i pripremio sam se za skok u 7121. Ali jok! Zacrkla još u Velikoj, čeka prevlačenje za Osijek. Broja se ne sjećam. U svakom slučaju, došao je bus. Minibus. A putnika od Pleternice do Požege skoro 50. Taman su bile devetnice, i gomila religioznih događanja u Pleternici. Kako su svi stali u to malo čudo još mi uvijek nije jasno. Ali žestoko se bus propatio na usponu od stajališta Novoselci prema skretanju za Kuzmicu. Ajde, po izlazu u Požegi, bio je mir. Pas mi se razveselio kad sam došao kući. Sestra malo manje. No, to je normalno.

Eto, do sljedećeg puta, pozdravlja vas Inflameswetrust!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Gost sub stu 22, 2014 11:17 pm

inflameswetrust je napisao/la:...
Dakle, dizel dođe do Lokava i onda nazad?
...
sad ... dizlo ide do Ri. Sa karavelama su spuštali i do 1200 tona do Rijeke. Nije to problem povuć jer je sa "one" strane blagi uspon do tunela Sljeme a sa "ove" je pad i samo treba pametno koristiti kočnice (uz obvezna 2-3 stajanja da se ohlade papuče).

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Pfaff sub stu 22, 2014 11:20 pm

Mda, lijepo si ovo sve skupa sročio. Kraj je malo zbrzan, al' to je je valjda fiziologija... Ić ćeš Ti opet od Zagreba u Požegu pa eto prilike za popravni.
Epizoda s minibusom me podsjetila na jednu sličnu priču kad sam putovao u Rijeku, a pruga imala zatvor zbog... (popuniti po točkicama). Bu u Lokvama, svo troje nas se lijepo razvaganilo kad li u Fužinama milion ljudi. A jedna baba nadala dreku da kako mogu prodavat karte kad nema mjesta u busu!!! Srećom je to išlo samo do Plasa

inflameswetrust je napisao/la:Pa zato gdje je ovo - pojma blagog nemam.
Ja obično uslikam dio fasade di je tabla s nazivom službenog mjesta. Pomaže rolling on the floor

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Gost sub stu 22, 2014 11:42 pm

Pfaff je napisao/la:... Ja obično uslikam dio fasade di je tabla s nazivom službenog mjesta. Pomaže rolling on the floor
Slaba ti vajda od toga ako nema ni table na zgradi rolling on the floor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by ICE-3M ned stu 23, 2014 11:01 am

Možda ova fotka pomogne u odgonetanju kolodvora

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 IMG_0037
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 17.10.2011

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Pfaff ned stu 23, 2014 11:31 am

Znači, otkako sam posljednji put prošao tuda, skinuli su natpisnu tablu, uredili fasadu, promijenili građevinsku stolariju, otpilili ona dva panja ispred I. perona, 1. kolosjeka...
Jel' to možda zaslugom investitora koji prekoputa kolodvora gradi novi privredni objekt pa mu bilo grdo gledat ovu rugobu? Morat ću se zaletit...

dida je napisao/la: (uz obvezna 2-3 stajanja da se ohlade papuče).
Ako ni to ne pomogne, ima sigurnosni izvlačnjak skroz do Šapjana (ne bi bilo prvi put)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust ned stu 23, 2014 12:55 pm

Dakle, nema table, novouredeno, i nek ja znam di je to. A pamcenje mi nine ko nekad...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Pfaff ned stu 23, 2014 1:31 pm

inflameswetrust je napisao/la:Dakle, nema table, novouredeno, i nek ja znam di je to. A pamcenje mi nine ko nekad...
Ma, znali smo mi oma di je to, ali smo Te iz zeza malo dinstali da pustiš sok i budeš mehki!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust ned stu 23, 2014 3:35 pm

Pfaff je napisao/la:
Ma, znali smo mi oma di je to, ali smo Te iz zeza malo dinstali da pustiš sok i budeš mehki!

Nikad se smekšat neću, ni pod cijenu kolodvora bez table!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Narcis ned stu 23, 2014 8:21 pm


______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Gost pon stu 24, 2014 12:06 pm

inflameswetrust je napisao/la:Uz nadu da će se zaboraviti moja blamaža s EVP mlinom ...
Nebi ja to baš tako žestoko interpretiral, ja bi više rekal da je to nepoznavanje lokalnih prilika. Doduše ja bi putopis predstavil na sasvim drugačiji način tako da nebi ostalo nepoznanica ali to sam ja, ponekad sistematičan do boli i iritacije ... ali i ponekad frfljav do boli i iritacije happy .
inflameswetrust je napisao/la:Ovo nije mlin. I kolosjek se još uvijek vidi.

https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/put_na_more/P1030199_zpse762c706.jpg
...
Da, ovo nije mlin ( mrgreen laugh 2 ) nego 3kV EVP i uglavnom svi sliče k'o jaje jajetu kul

*****
Sve u svemu, zanimljivo za pročitat kako tu naš riječku prugu vidi netko sa drugog kraja Hrvatske, netko tko ne gleda koji je šaraf krivo zašarafljen i zašto.

super2 clap

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust pon stu 24, 2014 6:04 pm

Narcis je napisao/la:Ovaj xy kolodvor ako se ne varam je Gomirje

Hvala!

dida je napisao/la:
Nebi ja to baš tako žestoko interpretiral, ja bi više rekal da je to nepoznavanje lokalnih prilika. Doduše ja bi putopis predstavil na sasvim drugačiji način tako da nebi ostalo nepoznanica ali to sam ja, ponekad sistematičan do boli i iritacije ...

Pa, već sam rekao da te prostore baš i ne poznajem, a i bilo bi nepotrebno redundantno da samo lijepim faktografiju o svakom komadiću pruge kojim sam prošao. Vi svi ste to već lijepo objasnili, pobrojali pragove i poslikali svaki stalaktit na stropu tunela, pa za time nijesam imao potrebe. Radije ću se onda posvetiti vlastitom doživljaju samog putovanja.


Sve u svemu, zanimljivo za pročitat kako tu naš riječku prugu vidi netko sa drugog kraja Hrvatske, netko tko ne gleda koji je šaraf krivo zašarafljen i zašto.


Hvala! Ako ovdje napišem kakav putopis iz mojih krajeva, bit će tu i šarafa i svega. Picajzlirat ću o nečemu što dobro poznam yes
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Pfaff pon stu 24, 2014 6:16 pm

inflameswetrust je napisao/la:Picajzlirat ću o nečemu što dobro poznam yes
Moram Te jednom odvesti u, meknimo, Prljevo ili Ličku Jasenicu pa da skupa picajzliramo po nepoznatom kolodvoru!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust pon stu 24, 2014 6:23 pm

Pfaff je napisao/la:
Moram Te jednom odvesti u, meknimo, Prljevo ili Ličku Jasenicu pa da skupa picajzliramo po nepoznatom kolodvoru!

To već može! Ja ću Tebe u Slobodnicu ili Normance!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Pfaff pon stu 24, 2014 6:28 pm

inflameswetrust je napisao/la:
Pfaff je napisao/la:
Moram Te jednom odvesti u, meknimo, Prljevo ili Ličku Jasenicu pa da skupa picajzliramo po nepoznatom kolodvoru!

To već može! Ja ću Tebe u Slobodnicu ili Normance!
Nikad čuo! Je to uopće u 'Rvackoj?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust pon stu 24, 2014 6:38 pm

Pfaff je napisao/la:
Nikad čuo! Je to uopće u 'Rvackoj?

Cccc...


45.176953, 17.927786

45.556877, 18.365452
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by inflameswetrust pon stu 24, 2014 7:51 pm

No, evo za kraj krajeva, anotirana karta prijeđenih pruga na teritoriju RH. Nije baš za pohvaliti se, ali za razliku od mnogih, imam i pruge Bizovac-Belišće, te Pleternica-Našice.

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Mojakartapruga_zps47d3663a
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo. - Page 3 Empty Re: Do mora i nazad, autom i vlakom, brzo i sporo.

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.