Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

+2
Stjepan
Pfaff
6 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Pfaff sub 22 stu 2014 - 17:20

Zalomilo se da nenadano moramo opet u Sloveniju – ovoga sleda po tužnoj potrebi. Umro je dragi prijatelj i poslovni suradnik najbolje itd., itd.... Sprovod je u Kranju, a skupit će se navodno hrpa naroda pa da stignemo na vrijeme valjalo je krenuti oko 9 ha ujutro.
Trapatura je bila malo niska, ali sam jučerašnji sunčani dan iskoristio da malo prosunčam Pfaffmobil pa nema vlage unutra (usprkos ružnim pričama o "Fiatima", ovaj moj baš i nema neke grozne rupe)

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) RijekaLokve288

Dan je obećavao jer nije bilo jake magle, a već se naziralo nebesko plavetnilo...

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) RijekaLokve289

U zadnje vrijeme putujem prema Rijeci tako da na izlazu Meja (čvor Oštrovica) izađem s ACRZ pa se spustim na Hreljin i onda priključim na riječku obilaznicu. Tako štedim pešestsedam dlakavaca, a nije neki posebni gubitak vremena. Osim toga, na ŽCPRsaR Meja se dade stati s autom između ceste i pruge pa napraviti koju sličicu Kvarnera
(Zbilja, zašto se na svim tim cestama koje iz gorja vode prema morju, uključivo i riječku obilaznicu, nije napravilo nekoliko strateški postavljenih ugibališta? Vjerujem da ja nisam jedini koji bi napravio pokoju fotku)

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) RijekaLokve290

Nisam morao stati između ceste i pruge jer se upravo zatvorila R na ŽCPR pa je bilo vremena za sve i svašta

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) RijekaLokve291

Već sam se nabrusio da ću uspješno snimiti 437,6-i video klip ASEE koja prolazi vukući vlak kad se R ničim izazvana ponovno digla i mi smo mogli produžiti???

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) RijekaLokve292

Taman sam uspio još jedamput dofatiti Kvarner

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) RijekaLokve293

Na Crodux-ovoj tankšteli "Rupa" napravili smo fiziološku pauzu, nadotočili gorivo ("Kupujmo 'rvacko!" – pogotovo ako je jeftinije) ter nabavili 7-dnevnu slovensku vinjetu za pišljivih 15€

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji199

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Pfaff sub 22 stu 2014 - 17:21

Odjednom sam ustanovio da smo ipak krenuli prerano (event na kranjskem mestnem pokopališču je najavljen za 13:30) pa sam zatražio i dobio dozvolu da putem zastanem i uslikam ako nađem nešto meni zanimljivo.
I tako sam u Donjem Zemonu, kraj okrepčevalnice "Zemonska vaga" našao dva bača. Malo unakarađena hortikulturnim instalacijama, ali inače lijepo uređena

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji200

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji201

I tako sam saznao da se u dolini rijeke Reke nekoć rudarilo. Zapravo sve do WWII.

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji202

Feistritz smo prošli bez zastoja. Izgleda da su se podivljale vode rijeke Reke pravodobno povukle u strahu od mog dolaska.
Radove na cesti preko Knežaka su završili pa se sada opet može prometovati omiljenom kraticom do Pivke

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji203

Slovenci su svoje štete od prošlozimskog ledoloma sanirali posve drugačije nego što to rade Hrvatske šume. Stabla su srušena i dovučena do ceste gdje su lijepo posložena i čekaju dalju obradu i odvoz. U GK su srušena stabla kresali na licu mjesta pa su ogoljene šume prepune hrpa granja i smeća.

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji204

Knežak se sunča

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji205

U dolini još uvijek ima vode pa su neke ceste zatvorene za promet

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji206

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji207

Nije da se grebem kod Letečeg, ali po Sloveniji ima puno prekrasnih objekata u uređenim okućnicama. A ovo baš nije neko gospodarstveno premoćno područje. Ljudi jednostavno drugačije razmišljaju

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji208

Staro deblo obučeno u ruže penjačice. Možda bih i ja mogao onu svoju schlyiwu?

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji209

A i na cestama se radi

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji210

Dalji je put prošao bez nekih posebnih uzbuđenja sporoj vožnji uprkos. Jer vrijeme je bilo lijepo i sunčano, a slovenski policaji tada procvatu kao gljive poslije kiše. Da ne velim da su im južni susjedi omiljena lovina.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Pfaff sub 22 stu 2014 - 17:21

U Postojni na DARS pa uzbrdo. Negdje poslije Ravbarkomande počelo se malo mutiti i nebo više nije bilo plavo. Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Pfaffmobil je gutao kilometre kao hrenofke, a ja sam odjednom ustanovio da ću na groblje doći prije glavnog uzvanika.

Velim ja Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Helga da tu postoji ostatak jedno nekadašnje željezničkog vijadukta pa da bih ja to ako, je li, smijem...
I tako smo u Vrhniki sišli s autoputa i skrenuli lijevo slijedeći kažipute na kojima je pisalo Borovnica.
Cesta je užasno uska (istinabog asfaltirana) i s priličnim prometom. Među glavnim sudionicima su bili kiper-šleperi koji su srećom išli u mom smjeru. Odjednom mi je pred očima pukao nevjerovatan prizor. Ovo je grad Bistra. Nekadašnji kartuzijanski samostan negdje iz XV. stoljeća

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji211

Uz cestu sam najprije uslikao ovaj lokomobil

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji212

A onda kroz neki plot ove varogasne lojtre...

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji213

... pa iza toga još nekoliko arhaičnih vučnih vozila

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji214

Samostanski fratri su uvijek imali nos za postaviti svoje objekte na gospodarski povoljnu poziciju pa su tako na rijeci Bistri (pretpostavljam da nije bila zagađena) uredili jazove

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji215

Još se vrti jedno vodenično kolo

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Th_PoSloveniji216

Cestuljak prolazi kroz dvoriše nekadašnjeg samostana. Kamiončina (prilično su bezobzirni kao i svi od te sorte) obično pogodi na rupu kad ima nekog ususret pa onda bude povuci-potegni

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji217

Dok sam čekao da se dogovore, upozorila me ONA na tablu na kojoj piše da je to "Tehniški muzej Slovenije" (http://www.tms.si/). Odatle, dakle, oni arhaični izlošci. A ima i lijepo uređena okrepčevalnica

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji218

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Pfaff sub 22 stu 2014 - 17:22

I tako sam stigao do Borovnice. Tu je nekoć stajao 48 metara visok željeznički vijadukt kojeg je kraje prve polovice XIX. stoljeća gradila Južna željeznica na putu od Ljubljane prema Trstu. I onda su mu negdje 1944. "naši" došli glave jer je bio vitalan objekt na pruzi kojom su Švabe htjeli strugnuti put domaje. Nažalost nije nikad obnovljen jer je za slabašnu ekonomiju mlade druge Jugoslavije to bio prezajhtjevan posao pa su umjesto toga sagradili vrećastu petlju na pruzi kojom je zaobiđena trasa nekadašnjeg vijadukta.
Ulazni, manji dio vijadukta nije stradao i postoji još i danas. Pače, njime i vlakovi prohode

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji219

Za uspomenu ostao je jedan od stupova ("stebar"). Impozantna građevina

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji220

Po noći je osvijetljen, ali mi se nije dalo čekati

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji221

Negdje na internetu sam ukrao sliku vijadukta kako je nekoć izgledao

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji222

Iako je ta Borovnica prilično slijepo crijevo, žitelji se trude promovirati turizam. Pokraj ove klompe je i klupa na kojoj je urezano ime gospodina koji je osnovao turistički ured

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji223

Vodonapojnik

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji224

Ima tu svačega. Zainteresirala me ona vahtarnica br. 666 (the number of the beast), ali više nije bilo vremena.
Odmah do je bio parkiran lokalni bus pa sam majstora upitao kako najlakše do Ljubljane. Rekao mi je da se cesta u nastavku popravlja te da ime sedam (brojem: 7) privremenih semafora te da mi preporuča da se vratim odakle sam i došao. Nisam skužio da li misli na cestu da Vrhnike ili u širem smislu, ali sam ga poslušao. Manje od 10 minuta vožnje ako ne zastajkuješ zbog fotografiranja.

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji225

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Pfaff sub 22 stu 2014 - 17:23

I onda smo stigli do Mestnoga, jeli, pokopališča u gradu Kranju. Zanimljivo, kad sam se raspitivao za smjer vožnje, svi su mi manje-više govorili da je to odmah kraj "Mercatora". Kao da ti netko u Rijeci veli da je groblje tik do "Plodina". A "Mercatora" u Kranju ima bar dvaput više nego "Plodina" na širem riječkom području Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Krepah

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji226

Kranjsko središnje groblje ima par zanimljivosti. Radi se o nekoliko spomen-obilježja poginulima u WWII. s "njihove" strane. Ovo je spomenik Slovencima koji su bili prisilno mobilizirani u njemačku vojsku. Na trnovoj kruni oko stupa su bojišnice na kojima su stradali

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji227

Ovo je njemačko ratno groblje. U ormariću lijevo je knjiga utisaka – nisam istraživao kako do nje. Uz neke ploče su svijeće i cvijeće, znači da netko obilazi svoje pokojne.

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji228

I šta, kad se mlada Ana rojena Kveder udavala, je pravila: "Grem za NIČ?"

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji229

U opskurnijim noćnim klubovima se u ćenifi iz ovakvog automata kupuju prezervativi. Ovdje za dvije kovanice od po 1€ dobiješ svijeću!

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji230

Parkirao sam Pfaffmobil iz akombija ZG-registracije računajuć da je on prvi na udaru ako dođu policaji zlogukih nakana

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji231

Onda smo išli na karmine u jednu simpa gostionu u Šenčuru koju je pokojnik jako volio.
Za početak smo dobili maneštricu od slabojebca s dimljenim rebrima od izakućnog blatobrčkavca. Kraj mene je sjedila ženska iz Splita koja je u prekidima cuclanja rebarca pričala kao se ona zdravo hrani, tri puta tjedno riba, a najradije lešo i lagano... Volim kad netko činom potvrđuje izražene stavove

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji232

Poslije su još bili štrukli po kojima je gostilna posebno poznata, a pokojnik ih je obožavao.

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji233

Na zidovima je bilo nekoliko ovakvih natpisa, a slične sam viđao i po parkiralištu oko groblja. Izgleda da u Sloveniji ne kradu samo političari i biskupi...

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji234

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Pfaff sub 22 stu 2014 - 17:24

Putovanje natrag je bilo uneventful ako izuzmem noćnu vožnju po dionici preko Knežaka gdje divljaju Močvirniki s SUV-ima. (Za one koji ne znaju: Močvirniki je ime od milja kojim ostali Slovenci tepaju žiteljima svoje metropole, a doznao sam ga od prijatelja iz Maribora!). I'm too old for this shit!
Bilo kako bilo dionicu Kranj – Sunger odvozio sam za 2:20. U kući je bilo fest mrzlo pa sam smjesta poduzeo odgovarajuće korake

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) RijekaLokve294

A ubrzo se pušila i nekaka imrovizirana juhica

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) RijekaLokve295

Za kraj (kako je i uobičajeno) – zemljovid. Ovoga sleda nisam crtao kamenčiće od Ivice i Marice jer zemljovid služi samo da se vidi kako stići do Borovnice.

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PoSloveniji235

BTW, kad sam bolje pogledao kartu vidio sam da tu ima zanimljivog prostora za Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Eksn. Osim muzeja u Bistri nije neizvedivo stići i do Idrije pa si pogledati tamošnje muzejske izloške vezane uz nekadašnje rudnike žive. A što je najbitnije to se sve može obaviti i bez plaćanja one paklenske šikucije od 15 jevra za dvaput po 30 kilometara. Ha? Se potrpamo u kombi ili dva auta? Upad u TMS je 4,5€ po grlu.

I to bi bilo to...

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) PfaffNaklon

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Gost ned 23 stu 2014 - 9:00

Pfaff je napisao/la:Zalomilo se da nenadano moramo opet u Sloveniju – ovoga sleda po tužnoj potrebi. Umro je dragi prijatelj i poslovni suradnik ...
I od ovakve prigode treba znat napraviti odličan putopis ... maestro maestro maestro

clap clap clap

*****
Pfaff je napisao/la:... kad sam bolje pogledao kartu vidio sam da tu ima zanimljivog prostora za Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Eksn. Osim muzeja u Bistri nije neizvedivo stići i do Idrije pa si pogledati tamošnje muzejske izloške vezane uz nekadašnje rudnike žive ...
Kulko mene služi sjećanje, šta nije gaspa svojedobno nešto o tome pisal hm ? Nisam kopal po forumu al' mislim da bi to moglo bit baš u Putopisima ... našao mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Pfaff ned 23 stu 2014 - 9:25

Kako je i sam priznao - nije slikao skretnicu, a ima tamo još toga puno za uslikati. Stoga prijedlog za  eksn  ostaje.
Možda danas u TOR-u isforsiram nešto

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Gost ned 23 stu 2014 - 9:35

Pfaff je napisao/la:... Možda danas u TOR-u isforsiram nešto
Zemi sa sobom pajser (ako neide milom ...) radi lakšeg forsiranja rolling on the floor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Stjepan sri 26 stu 2014 - 15:44

Pfaff je napisao/la:BTW, kad sam bolje pogledao kartu vidio sam da tu ima zanimljivog prostora za . Osim muzeja u Bistri nije neizvedivo stići i do Idrije pa si pogledati tamošnje muzejske izloške vezane uz nekadašnje rudnike žive. ...

Ko zna zna, a Pfaff zna (jedino ako ti Leteči ne zamjeri ono što si Borovnicu nazvao slijepim crijevom Razz )  suuupeer  icon jup

Pa Postojnska jama, Predjama, pa Rakek (od sutra kolodvor izmjene vuče)... sve je na toj ruti
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Pfaff sri 26 stu 2014 - 16:48

Stjepan je napisao/la: ... jedino ako ti Leteči ne zamjeri ono što si Borovnicu nazvao slijepim crijevom Razz
Ne, nego je valjda na magistralnom smjeru Postojna - Ljubljana  lud od smijeha Taman nešto k'o Lička Jasenica samo sa stebrom grinko

Stjepan je napisao/la: ... pa Rakek (od sutra kolodvor izmjene vuče)...
Slovenija uvodi 25KV?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Stjepan sri 26 stu 2014 - 16:56

Pfaff je napisao/la:...Slovenija uvodi 25KV?

lud od smijeha lud od smijeha Da da samo će postepeno, prvo 3Kv ... Izmjena vuče dizel-elektre se iz Prestranka sutra seli u Rakek jer se uključuje napetost (3kv lud od smijeha ) na relaciji Prestranek-Rakek
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Narcis sri 26 stu 2014 - 17:17

Oće se normalizirati elektrovuča do novog voznog reda?

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Stjepan sri 26 stu 2014 - 17:21

Ne, normalizacija se očekuje tamo za maj, juni 2015 ...
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Damir sri 26 stu 2014 - 20:21

Pfaff je napisao/la:
Ha? Se potrpamo u kombi ili dva auta?

Seveda, ja sam ZA! Ćemo poć va eksn veselo1
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by inflameswetrust čet 27 stu 2014 - 22:21

Ovo je bilo vrlo lijepo!

I ne može biti većeg slijepog crijeva od Požege... ni Borovnice ni Brusnice.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by leteči vlak čet 27 stu 2014 - 22:58

Pfaff je napisao/la:
Stjepan je napisao/la: ... jedino ako ti Leteči ne zamjeri ono što si Borovnicu nazvao slijepim crijevom Razz
Ne, nego je valjda na magistralnom smjeru Postojna - Ljubljana  lud od smijeha Taman nešto k'o Lička Jasenica samo sa stebrom grinko

Kad me već svi tol'ko puta spominjate, evo i moje kratko mišljenje o Borovnici. Da, u modernoj dobi ovaj mali gradić stvarno je zapostavljen protiv nekih od susjednih mjesta u blizini (primjer Vrhnika, Ig). Jedino željeznica omogućava brze i direktne veze sa Ljubljanom. Putovanje autom ali autobusom mnogo je sporije i manje komfortno. No, sa druge strane, život u Borovnici nije zamrijo. Još uvijek postoje neke lokalne fabrike, kuče se obnavljuju, okolica ponuđiva izletničke ciljeve koji su veoma dobro posjećeni (sutjeska Pekel, trasa nekadašnje pruge, brdo Pokojišče, partizanski spomenici na Menišiji, a ni ljetovalište Rakitna nije daleko).

Ako malo pogledamo u povijest jugozapadnog dijela Ljubljanskog barja, možemo vidjeti brojne vrlo važne momente. Tu je negdje između 4.000 i 3.000 p.n.e. bila smještena sojeničarska kultura, u doba Rima vrlo prometno područje između Italije i Balkana (na kraju tog perioda izgrađen i sistem Claustra Alpium Iuliarum)... Znaći, daleko od slijepog crijeva. Sorry, nisam mogao izdržati da ne napišem ovo Very Happy

Da, što se tiće konverzacije sa šoferom autobusa o cesti prema Ljubljani. On je mislio na najkraći put koji ide iz Borovnice u pravcu Kamnik pod Krimom - Notranje/Vnanje Gorice - Brezovica - autoput. Ta dionica je u posljednjim mjesecima stvarno užas. Svuda neka gradilišta, semafori, obilazni putevi i sl.
leteči vlak
leteči vlak

Broj postova : 1026
Age : 30
Lokacija : Lost Heaven
Registration date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Pfaff pet 28 stu 2014 - 6:32

Hvala Ti na dopuni. Podaci o povjesti Borovnice su vrlo zanimljivi. Ja nažalost nisam imao vremena dulje obilaziti mjesto, ali (kao što pokazuje ona zbirka kažiputeva) ima se što za vidjeti

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11162
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Gost pet 28 stu 2014 - 8:57

inflameswetrust je napisao/la:... ne može biti većeg slijepog crijeva od Požege...
... ne zaboravi da i od goreg uvijek može biti gore kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja) Empty Re: Pfaff u Sloveniji (kratki izlet do Kranja)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.