Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

slike autobusa

+13
novi_shef
Jean
Narcis
Thommo
Pfaff
kico101
KAPO
leteči vlak
ICE-3M
NP-549
kiki273
lappino
buShip fun
17 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by kriticar sub 26 lip 2021 - 10:41

gaspa je napisao/la:A đe Navigo? Opet moram ja? Srel sam ga dvaput (a dvaput je dvaput!) ali sam mislio da su domaćini odradili posao.
Evo gaspa izgleda da ne moraš. Odradio je to domačin, jedan, ali vrijedan. Šteta što to ne radi ničim pobuđen, već uglavnom samo reagira na tuđe postove. Ali i to je bolje od onih silnih obećanja u veljači odjednog drugog domačina da će aktivno biti tu u autobusnom dijelu češće, a od tada je stavio jedan post odmah u veljači, a drugi u travnju. A prije obećanja je imao redovno par postova zadnja dva tri mjeseca. Možda bi bolje bilo da nije dao obečanje. Ali još nije kasno da to popravi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by gorgoroth sub 26 lip 2021 - 10:58

Slikam ja njih redovito, bez ičijeg navođenja, samo što sve stavljam na drugi forum

gorgoroth

Broj postova : 1501
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by kriticar sub 26 lip 2021 - 11:07

Nisam ni mislio da ne slikaš. Opaska se odnosila na stavljane slika na OVAJ forum. Šteta da više ne stavljaš ovdje jer kad god nešto aktuelno napišem ti to popratiš slikama.
Budi iskren bili stavio jutros sliku otokara da gaspa nije ono iznad napisao? A i sliku 1479 u topicu Autotrans da ja nisam napisao da ima novu reg.?
Vrijednan doprinos i zahvalni smo, ali bi nam bilo drago da su slike češće.


Zadnja promjena: kriticar; sub 26 lip 2021 - 11:46; ukupno mijenjano 1 put.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by gorgoroth sub 26 lip 2021 - 11:39

Ne bih
A ne bi ni znao za neke informacije, kao recimo za 1479, vidio sam da ima nove rege, ali nisam toliki zananac da znam da je bio dinamo2

gorgoroth

Broj postova : 1501
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by kriticar sub 26 lip 2021 - 12:41

Svatko radi ono za što misli da može dobro uraditi. Ti samo slikaj. To ti dobro ide. nekad doznam i nešto novo iz tvojih slika. I stavljaj više slika ovdje. Oni koje interesira dodat će uz slike koju crticu, ako je to neka zanimljivost.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5990
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by gaspa čet 23 lip 2022 - 14:13

Ovo je, barem po naslovu, riječki željeznički forum koji sadržajno obrađuje i druga prijevozna sredstva. Od onog riječki slabo je što ostalo. Spala knjiga na doslovno dva slova. Ni s onim željeznički nije mnogo bolje. No, nije vrijeme za kuknjavu, pokušajmo oživjeti neke teme.

Ovih nekoliko godina otkako me nije bilo u Rijeci svašta se u javnom prometu promijenilo. Vozni park kao da nema veze s onim prethodnim. I sve to na ovom forumu prolazi nekako šutke, bez pompe. Trebam li doista baš ja doći, sa strane, i predstaviti Autotrolejova dostignuća?

Možda bi slijedeći slikovni prilozi bili plodonosniji na autobusnom forumu gdje sve pršti od slika Autotrolejovih vozila. Dio njih je zaista hvalevrijedan, ali većina je upitne i svrhe, i kvalitete. Njihovi autori su, nažalost, rekao bih suviše sujetni i premalo samokritični da bi izabrali i prikazali zaista upečatljive slike. Dopuštam da dio onih loših može imati neku dokumentarističku vrijednost zbog nekog drugog detalja ulovljenog u kadar, neke kombinacije, ili rijetkog događaja. No, nek se mladost veseli (nisu oni izuzetak, i na zagrebačkom tramvajskom forumu ima svega, da te Bog sačuva…), ja ću ipak ostati vjeran ovom „svom“ forumu, makar ću one koji slike nađu dopadljivim nabrojiti na prste. Ali, zato su to pravi ljubitelji Autotroleja.

Kojim redom krenuti? Pa, recimo, uzlaznim nizom garažnih brojeva. Nisam uspio poloviti baš sve modele u uporabi (neki nisu bili u položaju i osvjetljenju pogodni za slikanje a neke nisam ni opazio), ali ima i sutra dana…

No, prije kretanja uzlaznim nizom par (ne nekoliko, nego baš par!) grupnih, s Delte

slike autobusa - Page 5 Autotrolej-Delta-430-257

slike autobusa - Page 5 Autotrolej-Delta-430-259

A sad, napokon, taj uzlazni niz. Mala brojka, malo vozilo. 118.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-118-430-251

Još uvijek mala brojka, još uvijek malo vozilo, ali drugo. 126.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-126-430-144

Jedan vremešniji. 663.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-663-430-204

Nije ni ovaj u cvijetu mladosti. 687.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-687-430-258

Zglobni Citari nekako više nisu često viđeni na riječkim ulicama. 708. Je li se to uvriježilo da za Marčelje vozi zglobni?
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-708-430-143

Ovo nije 708 ali jest Citaro G
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-Citaro-G-430-142

Bude još.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by gorgoroth čet 23 lip 2022 - 14:28

Ne razumijem ovu kuknjavu na autore slika na drugom forumu, previše sujetni..ali većina je upitne i svrhe, i kvalitete..i onda stavi sliku 708 i čovjek bi pomislio da je to referenca za kvalitetnu fotku

gorgoroth

Broj postova : 1501
Lokacija : rijeka
Registration date : 18.06.2008

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by gaspa sri 29 lip 2022 - 18:38

Nastavljam s prekinutom temom izražavajući ujedno žaljenje za odsustvom odn. izočnošću brojnih starih forumaša, riječana, koji su pokrenuli ovaj forum, i njihovim prilozima. Vjerojatno su se zasitili ovih tema, možda misle da je većina toga već rečeno a ostalo je žmikanje suhe krpe, ili su ih zanimacije i životne prilike, možda i obveze, usmjerile drugim putem. Ovako o Autotroleju (koji mi je iz neobjašnjivih razloga posebno drag prijevoznik) forumaše neriječane obavještava također jedan outsider, pa morate biti svjesni da ovo nikako ne može biti prikaz sveukupnog stvarnog stanja, već da ima mnogo rupa, a, moguće, i netočnosti, te je riječ samo o jednom osobnom utisku koji je u datim okolnostima ispao takav kakav je.

E sad nešto čime se Autotrolej može podičiti. 740.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-740-430-152

Slijedi ga za broj viši. 741.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-741-430-111

Isti taj iznutra.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-741-430-110

Isti taj odozgora. A evo i nečeg za arrivaše, da im ne bude dosadno. Gonetajte gbrove.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-741-430-112

744
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-744-430-260

Opet ja od jezika napravio lopatu (kako bi se to reklo za pisani tekst?). Odustajem od uzlaznog niza i zadržavam se na MANovima. Ovaj put nešto većim. 761.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-761-430-216

766 pa onda opet 766
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-766-430-199

slike autobusa - Page 5 Autotrolej-766-430-200

Opet ćemo prošlog uvećat' za 1. 767.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-767-430-197

I dalje 767, ali ne više na liniji 6 nego na 32. I to dvaput (jer dvaput je dvaput).
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-767-430-220

slike autobusa - Page 5 Autotrolej-767-430-266

Bacimo pogled kako to vozilo, a riječ je i dalje o 767, izgleda iznutra.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-MAN-Lion-s-City-G-430-202

Stražnji dio zanimljivo je riješen, postrance postavljena sjedala, kao nekad na starim FAP 5GVF, G80, pa i O317 i Sanos 11x i 200. Zapravo, na svim modelima koji su imali konduktersko sjedište.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-MAN-Lion-s-City-G-430-201

Da ispucamo MANove. Ne znam mu broj.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-Lion-s-Regio-430-051

Svidjelo vam se ili ne, još nisam gotov.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by borna sri 29 lip 2022 - 19:36

Šteta što je većina od nekad aktivnih odustala, prestala pisati ovdje Mad
Neki su prešli na Faca-knjigu ili druge slične izvore a nekima je izgleda dosta svega?
Mene su privukle brojne priče o Rijeci i okolici budući da sam postao napola Bodul. Tu je naravno i željeznica koje ima i na drugim
forumima no toga mi nikad nije dosta.
Moje pisanje na forumu mi na neki način dođe i kao da pišem dnevnik jer tko bi se sjetio detalja o svemu što je bilo pred više
godina? Stoga se nadam da će forum još dugo o(p)stati aktivan jer će možda nekoga od mojih interesirati što sam sve radio?
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8923
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by NP-549 čet 30 lip 2022 - 14:31

Našlo bi se uvijek materijala, pogotovo iz garaže, ali mi ovaj forum, kojeg redovito čitam, postao tlaka za postavljanje slika jer nema svoj servis za uploadanje ko autobusi.org nego moraš na neke stranjske mriježne stranice otič da bi nešto uploadao, a ovdje prenijet samo link. I onda za par mjeseci link postane mrtvo slovo na ekranu kad neko odluči da više nema džabe.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by gaspa pon 18 srp 2022 - 12:06

Da pozavršim temu odn. slijed koji sam započeo.

Sad možemo prijeći na raznorazne Ivece (zove li ih tko Iveki?). 752.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-752-430-250

Pa onda 769.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-769-430-213

Pa onda 773
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-773-430-252

Pa onda najavimo promjenu boje. 835 i 756.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-835-i-756-430-256

838 na liniji 27.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-838-430-068

Opet 838, ovaj put na više nego, po broju, upola manjoj liniji, liniji 12.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-838-430-255

A sad nešto slično. 841. Ovjekovječio sam ga zbog displeja (znate mene, kad već nema tabela, zanimljivi su i displeji). Pretpostavljam da je to opet jedna od onih kriš-kraš kombinacija po Halubju. A i vozač je, čini se, neki jako lokalni lik, čim piše Marčeji umjesto Marčelji. Ili mu je natpis s L bio predug i nije stao na displej, pa se snašao.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-841-430-224

Boju smo promijenili. Sad dodajmo još jedna vrata. 816. Oba puta na istoj liniji.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-816-430-219

slike autobusa - Page 5 Autotrolej-816-430-264

Onda 825. Ovi su pretplaćeni na liniju 6.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-825-430-210

Za jedan broj veći, 826.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-826-430-146

Ma, naprosto ga moramo pogledati i iznutra.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-826-430-145

slike autobusa - Page 5 Autotrolej-826-430-147

slike autobusa - Page 5 Autotrolej-826-430-148

Eto nam i 830.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-830-430-218

Možemo mi i Iveca rastegnuti kao harmoniku. 820.
slike autobusa - Page 5 Autotrolej-820-430-269

I to je to! Ne valja pretjerivati. A i teško je pretjerati. Nekad je Rijeka vrvjela od autobusa, a danas susresti autobus (lokalni, mislim) skoro pa spada u slučajni događaj. Vožnje su se strahovito prorijedile. Mislim da je najgušći interval u špicama na šestici, 17 minuta, a ostali po 19, 22, 25, pa do cijelog sata (1A). Navodno - nitko neće u mornare, a nitko neće ni u vozače. Nadalje, sve više automobila smanjuje potrebu za gradskim prijevozom, a kažu i da se Rijeka smanjila na kojih 100.000 stanovnika, pa onda to sve skupa nekako i funkcionira. Nažalost, nisu sve slike na očekivanoj razini a najviše sam se petljao s polarizacijskim filterom kojim se izbjegavaju odbljesci od stakla i koji se podešava od slučaja do slučaja (odn. prema kutu slikanja i kutu upada svjetlosti). Na pokretnim objektima to je teško na brzinu podesiti.

Nisam dosad razmišljao u tom smjeru, ali gorgoroth mi je dao ideju. Ako me pri mom slijedećem rijekosmucanju NP-549 pripusti s druge strane školjićke rampe, moja će zahvalnost biti izražena i slikovno, i tekuće (pripusniku, naravno, a ako se baš nađe još ponetko, neću ga odbiti). Iako... glede mojih ambicioznih planova i njihovih ostvarenja...

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

slike autobusa - Page 5 Empty Re: slike autobusa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.