Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+10
NP-549
borna
kriticar
novi_shef
gaspa
Stijepo
Majstor
Tomek
medo
MAN SU220
14 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 21 / 40. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 30 stu 2020 - 10:28

Gbr.201 izgleda vozi na liniji 6. Jesu li na to utjecale nove mjere? Iako je po meni trebao na liniju za Mokošicu.
Znači li to da ne vozi više za Cavtat?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pon 30 stu 2020 - 11:00

Mogli bi obnovit zahtjev za još 3 zgloba, sad imaju uporište u social distance
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 2 pro 2020 - 19:46

kriticar je napisao/la:Odlaze Citibusevi (preostalih sedam iz 2012.) i dva turkiza interurbana, a do veljače i šest MANova. Izlazi im leasing. 
Što je s ovim ostalima jeli odlaze ili ostaju?
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 3 pro 2020 - 21:10

Potpisanim ugovorima moraju se vratiti davatelju leasinga koji ih mora onda prodati za ostatak vrijednosti trećem licu definiranom ugovorom o operativnom leasingu. A to je obično dobavljač predmeta Leasinga. To su regule operativnog leasinga. Sve poslije toga zavisi od dogovora, ako ima spremnosti za njega. I od pravila o nabavi sredstava za javna poduzeća. Tržišna vrijednost npr. MANova A21 iz 2013 je oko 50000 Eura. Ako je suditi po oglasima na internetu. Sad je pitanje koliko će vlasnik tražiti za njih od Libertasa.
A jesu li kumovi spremni za dogovor i ima li para za to, kako da ja to znam? Ne čitam misli. A ovi stalno govore drugačije. Najnovije je da Libertas solidno posluje, a prije toga su im oni prije bili krivi za gubitke Libertasa nastale u zadnje vrijeme. Još prije korone pričali su da Libertas odlično posluje i da je to zasluga sposobnog menagera. I tako se izjave mijenjaju od potrebe do potrebe. Predizborna kampanja za lokalne izbore?
Libertasu ti autobusi trebaju jer neće valjda SU220 voziti cjelodnevne smjene?
Već imaju 8 citibusa manje.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 9 pro 2020 - 15:31

Operativni leasing je povoljniji za subjekte koji češće žele obnavljati vozni park. Druga vrsta leasinga je financijski leasing istekom kojeg subjekt stjeće vlasništvo nad predmetom leasinga. To je skoro kao kredit, ali do isteka leasinga vlasnik vozila je leasing kuća.
Zadnji natječaj raspisan za nabavku u ZETu je takav.
Druga bitna razlika je da nema nikakve amortizacije na vozila uzeta na operativni leasing. Nisam siguran ima li je i kod financijskog leasinga odmah ili tek po isteku perioda leasinga.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 22 pro 2020 - 11:42

Danas se navršava 110 godina od uspostave gradskog javnog prometa tramvajem u Dubrovniku.
Libertas je pravni sljednik svega toga.
Ali nikakvih naznaka da odgovorni u Libertasu to znaju.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 31 pro 2020 - 16:18

28.12. Libertas je reducirao večinu gradskih linija. Ne vozim se već dugo, pa ne znam ima li putnika. Ali upalo mi je u oko da linija 4 sada ima više polazaka od linije 6, a uvijek do sada bilo je obratno. Zašto sada najednom? Kao da je na liniji 4 ostao raspored prije korone?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 7 sij 2021 - 22:25

Je li Libertas vratio gbr.80 i 84?
Danas sam vidio SV-2. To je jedan od onih ex-GP Ford kombija?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by gaspa čet 14 sij 2021 - 8:24

Da se kritičar malo prestane razgovarati i dopisivati sam sa sobom, eto jedne friške:

Libertas raspisao nadmetanje za nabavu 6 rabljenih solo niskopodnih gradskih autobusa.

Dalje opet prepuštam kritičaru žvakanje poslanog mu materijala.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 14 sij 2021 - 13:35

Hvala gaspa na informaciji. A to je vjv za autobuse gbr. 31-36 koji su u floti već osam godina i koje treba otkupiti nakon isteka operativnog leasinga koji istiće za koji dan. Opekli su se sa Solarisima pa sada sve rade strogo po proceduri JN.
Nakon što su zadnja tri mjeseca vratiti deset autobusa kojima je istekao leasing, valjda su shvatili da neće imati s čim voziti ako krene sezona.
Jer do sezone treba knjigovodsveno otpisati 11 autobusa koje treba da zamjene novi iz fondova EU.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 14 sij 2021 - 19:16

Otpisat mogu i one Classice koji ionako ne voze
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2429
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by gaspa pet 5 vel 2021 - 12:32

Dogovor kuću gradi.

Danas su u 12:20 otvorene ponude za nabavu 6 kom rabljenih gradskih solo niskopodnih autobusa. Ponudu je podnijela jedino Auto-Hrvatska čiji predstavnik nije ni bio na otvaranju. Naručitelj je procijenio vrijednost predmeta nabave 1.600.000 kn a ponuditelj je podnio ponudu (i provukao se cijenom kroz iglene uši) na 1.599.600 kn. S druge strane - aferim stručnjacima Libertasa, ti znaju procijeniti koliko će ih što koštati, gotovo u lipu.

Ne, nemojte mi objašnjavati što, kako, zašto itd.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by gaspa sri 7 tra 2021 - 8:12

kriticar je napisao/la:Odlaze Citibusevi (preostalih sedam iz 2012.) i dva turkiza interurbana
Odlaze? Ma, još su oni tu negdje... Onaj lijevi turkiz ponio je sa sobom ploču Dubrovnik-Slano.

Libertas Dubrovnik - Page 21 Busevi-ex-Libertas-404-064

Libertas Dubrovnik - Page 21 Isuzu-Citibus-ex-Libertas-404-066


Zadnja promjena: gaspa; ned 11 tra 2021 - 16:25; ukupno mijenjano 1 put.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by AMFan sub 10 tra 2021 - 21:54

Taman četiri komada. Još tri su kod Meštrovića, a još jedan je za dijelove. Mogu li fotke prenijet na naš forum?

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by borna ned 11 tra 2021 - 8:20

Ne vidim razloga zašto ne bi stavio slike i ovdje?
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by AMFan ned 11 tra 2021 - 15:09

Prenijeti ove fotke na autobusi.org, na to sam mislio. Pitanje je možda pomalo besmisleno (govorim o nečemu javno objavljenom i svima dostupnom, ipak), ali postavljam ga iz bontona prema gaspi.

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by borna ned 11 tra 2021 - 15:28

Aha, ka sam to krivo shvatio!
Kad ja poželim napraviti slično napišem pp autoru dotičnih slika i upitam za dozvolu.
Vjerujem da Gaspa nema ništa protiv?
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by gaspa ned 11 tra 2021 - 16:52

AMFan je napisao/la:Taman četiri komada. Još tri su kod Meštrovića, a još jedan je za dijelove. Mogu li fotke prenijet na naš forum?

Ja sam član i foruma autobusi.org (nekad vrlo aktivan, i literarno, i financijski, a danas, zbog općeg razvoja tamošnje situacije, uglavnom nezainteresiran) i da sam htio, stavio bih te slike i tamo, jer bi svakako imale daleko širu publiku nego ovdje.

Naravno, slike čim su objavljene, postale su javne (za to se, uostalom, i sam zalažem i protivim svakoj naknadnoj privatizaciji). Sve je dobro dok se ne svojataju kao svoje, ili se krivo interpretiraju (jedan moj Autotransov novosadski TAM 150 u Mrkoplju na jednom je forumu postao Autotrolej tko zna gdje)

Dakle, ako smatraš da će to tamošnjem članstvu biti zanimljivo, prenesi ih.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

medo, borna and AMFan like this post

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 30 tra 2021 - 19:55

Stižu MANovi. Prvi je već koji dan u Hrvatskoj, Ostali tek treba da stignu. Hoće li na vrijeme za paradu prije prvog kruga izbora?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by borna pet 30 tra 2021 - 19:59

Naravno, sve to je proračunato da se pojave u pravo vrijeme!
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by novi_shef sub 1 svi 2021 - 12:07

Još uvijek mi nije jasno kako su završili oni zglobni Urbanwayi

novi_shef
Moderator
Moderator

Broj postova : 1216
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by AMFan sub 1 svi 2021 - 12:10

Stoje još uvijek u Resniku.

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sub 1 svi 2021 - 18:13

kriticar je napisao/la:Danas sam vidio gbr.158. Dobio je novo krem-narančasto bojanje. Sada još samo tri od trideset MAN A21 nema krem-narančasto bojanje.  i to gbr.154(all over reklama), 156 i 157.
Dok je boja na 156 i 157 i nakon 11 godina eksploatacije usčuvana tko zna kakvo je stanje gbr.154 zbog višegodišnje reklame.
,
154 je sređen i vozi u novom krem narančastom bojanju. Ima i nove presvlake na sjedištima. Tako autobusa star 12 godina izgleda kao novi usprkos više od 1 400 000 prijeđenih kilometara na brojaču. Još neki autobusi iz prve serije(134-139) dobili su nove presvake na sjedištima.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by AMFan pon 3 svi 2021 - 16:23

Najmanje dva nova sutra put Dubrovnika.

AMFan

Broj postova : 80
Lokacija : Split
Registration date : 03.12.2011

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 13 svi 2021 - 16:08

Do kraja tjedna bi trebao doći još koji. Ugurali su ih na proizvodnu liniju u Poljskoj. Pričalo se da će kao i A23 doći sa linije u Ankari. Iako mi je rečeno da se na jednom forumu poznatom po takvim i sličnim provalama pojavila vijest da su autobusi sa lagera, oni to nisu, pravljeni su po specifikacijama Libertasa. Nažalost, onim koje je HDZ klika prilagođavala Ivecu još u prvom natječaju i nisu isti kao oni nabavljani 2015/6. Imaju displeje u boji, iste tehnologije kakve su trebali imati autobusi(15kom) iz natječaja 2016/17 kojih nabavu je zaustavio trenutni gradonačelnik (i njegovi ljudi) koji je zasr... sve što je mogao, barem u vezi Libertasa i vidjeti ćemo što će biti u nedjelju.
Od toga zavisi što će se nabavljati u slijedećog tranši financiranoj od EU, a gradonačelnik je na predstavljanju već pristigla tri iz prve tranše EU najavio još 23 vozila. Koja? Još nisam našao podatak. Ali mislim da će opet ciljati na Iveco. Hoće li tu biti i naračasti Urbanway 18 koji su u Resniku već pustili korijenje? I hoće li biti još koji Crossway u standardnoj ili LE varijanti? A takvi autobusi na Libertasovim linijama po meni su veliki korak nazad. Ali ima li u Libertasu i Gradu onih koje je to briga? Dobri poznavatelji stanja na tržištu autobusa znaju zašto ZET preferira Iveco. A Urbanway nije baš pouzdan pobjednik pa se preferiraju Crosswayi koji i nemaju pravu konkurenciju. I onda koriste na gradskim linijama. Zato je u Zagrebu samo pet Urbanwaya hehe

Nažalost kako je originalni natječaj napisan još 2017. I trebalo je znalcima HDZ skoro četiri godine da ga realiziraju, autobusi su više od 20 000 eura jeftiniji nego oni iz natječaja 2016.(nivo Solarisa, a jeftiniji od Iveca) takva je vjv i njihova kvaliteta. A na zahtjeve uglavnom Iveca za prvog natječaja snižavali su parametre kvalitete u natječaju jer Iveco nije mogao zadovoljiti prvotno postavljene. Vrijeme je najbolji sudac. A Solaris se bio stvarno potrudio da isporuči kvalitetna vozila Dubrovniku, ali to jednostavno nisu bila vozila ponuđena na natječaju i s kojim su pobijedili. Zato ih Libertas i nije mogao prihvatiti. Zašto se čekalo toliko dugo i cijeli proces doveden skoro do kraja ne znam i nije mi jasno. Ovako je sve ostalo na pokušaju prevare, a Libertas je dobio nešto gotovine i MAN autobuse koje baš HDZ struktura i nije željela.
Isto kako su dobili i MAN A23 iako su Urbanway 18 sa lagera bili spremni za isporuku. Usprkos odmah raspisanom novom natječaju ostali su pusta želja vladajućih političara.
To su prednosti javne nabave koja te potencijalne dugoprstiće sprijećava da umaste prste.
Solarisa nema na novim natječajima moguće zbog toga jer kazna može biti i baniranje od učešća u procesima JN. Nisam uspio nigdje pronaći kako je kažnjen Solaris. A sigurno jest. A i kakva je to neozbiljna kompanija koja na natječaju nudi nešto nepostojeće? Drugi valjda misle da kod nas može sve proći.
Inače orjentacijske cijene za nove natječaje iz fondova EU su za Citaro 260, MAN C12 250, Urbanway 235, MAN A21 230 tisuća eura. Planirana količina po kriterijima EU se bazira na najvećoj cijeni. A jedini kriterij za izbor nije cijena nabave već ulaze i troškovi eksploatacije. Hoće li to dodatno ograničiti broj autobusa koji se nabavljaju? I hoće li se moći potrošiti sva dodijeljena sredstva? Onako kako je Libertas uspio u natječaju po kom im upravo isporučuju vozila.

A kako vas je već obavijestio dežurni forumski zabavljač (kako on sam sebe naziva) i anđeo zaštitnik foruma (kako bi ga ja nazvao jer kako ne napisati post kada te on proziva)) Libertas je proveo natječaj za otkup 6 autobusa koje je putem operativnog leasinga koristio osam godina. Otkup je napravljen i Libertas je nastavio s korištenjem tih vozila sada kao osnovnih sredstava tvrtke. Na leasingu su još osam A21, 2 A20, 2 regio, 2 visigo, 2 citibus i 2 Turkiza s početka 2016 te vozila pristigla zadnje dvije godine (2019 i 2020).

U utorak 18. svibnja i u Libertasu su izbori. Zaposlenici biraju članove Radničkog vijeća. Do sada su u vijeću bili isključivo članovi režimskog sindikata, a sada su dvije liste, vozačkog strukovnog (relativno novouspostavljenog) i "starog" sindikata koji je dio Samostalnog sindikata radnika u komunalnim i srodnim djelatnostima Hrvatske (SSKH) za koga mnogi govore da je barem ovaj ogranak u Libertasu režimski.
Vidjeti ćemo kako "dišu" zaposlenici Libertasa. To je važno jer radničko vijeće bira predstavnika zaposlenika u nadzornom odboru tvrtke.
A dva djelatnika koja su se godina izmjenjivala na toj dužnosti su uz, priča se, dobru otpremninu napustili Libertas. Napuštaju li ono štakori prvi brod koji tone? I je li Libertas brod koji tone? Ili je zahvaljujući HDZ upravi već odavno podmornica?

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5989
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 21 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 21 / 40. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.