Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putni prijelazi

+21
Stjepan
KAPO
buShip fun
Gedeon
DD
borna
NP-549
kico101
LLeon
Vedran Zeman
Marioo
Pfaff
gti150
sali
Narcis
ZlayoZg
Jean
gaspa
seabral
Barney
kiki273
25 posters

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Gost ned 27 ruj 2015 - 11:30

Našao sam nešto ali mislim da će to bit malo da se razjasni ... u Prometnom pravilniku piše ovo ...

Kod:
GLAVA X.
DUŽNOSTI OSOBLJA PRUGE

Članak 51.
...točka 2:
Čuvar cestovnog prijelaza pri osiguranju prometa na njemu zatvara branik najkasnije [b]5[/b] minuta prije prolaska vlaka ili pružnog vozila.
...
Nigdje nisam našao (ni u Signalnom ni u Prometnom pravilniku) da se piše o prijelazu bez branika i kad se pale svijetla i zvono koji objavljuju nailazak vlaka ali to ne znači da to nije negdje navedeno u nekom propisu, treba samo još tražiti!

Mislim da ovo u današnje vrijeme i nije baš realno jer se danas sve svodi uglavnom na automatiku koja upravlja signaliziranjem na pruzi i treba saznat na koliko je vrfemenski podešeno paljenje svjetala i zvoná na prijelazima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Gost pon 28 ruj 2015 - 15:12

Danas sam moral do čitá pa kad sam se već i moral spusti ajd da i nešto korisna snimim i tako me put nanio do kolodvora. Nakon što smo Jean i ja otpratili njegovoj kući novog precednika otišal sam poslikat stanje oko me'an'ke za ŽCP. Dakle ...

kod vecea (i dole kod skretničara) su samo međnici(i)
Putni prijelazi - Page 5 DSC_5800_zpseaqhrt8v

ali zato ima balizá kod signala
Putni prijelazi - Page 5 DSC_5803_zpsqtfalb4k

desna
Putni prijelazi - Page 5 DSC_5804_zpsug0qwypj

... i lijeva
Putni prijelazi - Page 5 DSC_5805_zpsjm5ctud8

obje
Putni prijelazi - Page 5 DSC_5806_zpsxxmmpzyy

malo niže prema prijelazu je "brojač osovina"
Putni prijelazi - Page 5 DSC_5807_zps0mspaejn

"brojač osovina" ispred ulazne skretnice
Putni prijelazi - Page 5 DSC_5808_zpsjjd6qwzc

*****
Kako mi je barbić u "bloku" rekal, lokomotiva kad pređe preko balize uključuje zvonjavu a to je vrlo vrlo kratko (par postova prije sam napisal da bi to moglo bit max.10 sec ali sad bi to moglo bit i puno puno manje!) i praktički je vlak već na prijelazu kad počne ozbiljnije zvonit.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by NP-549 pon 28 ruj 2015 - 18:33

OK, to je zvonjava za pješački prijelaz koji je vrlo frenkventan, a što je sa rampom koja je tu (ili ipak ponekad nije).

Btw, danas smo pokušavali nešto doznat u HŽ-u. Naravno na njihom web-u nema apsolutno nikakavih kontakata. Preko nekih veza iskopali broj voditelja signalizacije (il tako nešto), al se javio neki dispečer koji je dao broj drugog šefa koji bi mogao imat broj od onog kojeg trebamo. Nije ga imao. Jedan od ovih nanizanih je izjavio da je sasvim normalno da se svjetlosni signali upale 5-10 sekundi prije dolaska vlaka. HELLLOOUUU !!?!?!?!? NORMALNO !?!?!?
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Gost pon 28 ruj 2015 - 18:55

NP-549 je napisao/la:... to je zvonjava za pješački prijelaz koji je vrlo frenkventan, a što je sa rampom koja je tu (ili ipak ponekad nije).
Prijelaz je prijelaz, bio on frekventan, malo manje frekventan ili nefrekventan. Razlika je samo u rampi, rampu u Ri se spušta iz Bloka 1 i dok se spušta zvoni ali kad se spusti zvono utihne i opet se upali kad lokomotiva pređe preko balize. Na otvorenoj pruzi situacija je malo drugačija jer, kako se više zaštita ne obavlja ručno, sve obavlja automatika (lokomotiva pređe preko balize i radi određene radnje) bez obzira radi li se o zaštićenom ili nezaštićenom prijelazu.
NP-549 je napisao/la:... NORMALNO  !?!?!?
Pa-a je jer je sve u granicama propisanog. Druga stvar je da li je 10 sekundi dovoljno da veće vozilo sigurno pređe preko pruge (dovoljno je sve dok nekoga ne pokupi lokomotiva ali to je već neka druga stvar). Svi zaboravljaju osnovno pravilo kad se nađu sa križanjem sa prugom ... stat zastat provjerit ide li što i tek tad preći prugu a ne bezglavo jurcat i bit uvjeren ja imam prednost i moj je tata jači.

Btw, Stjepan ti je napisao vrlo znakovito o ŽCP-ima:
Stjepan je napisao/la:Hja, to zna biti cijela znanost. Zavisi jel to ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by NP-549 pon 28 ruj 2015 - 21:53

Pa naravno da san pogledal, baren po škurome je lipo videt se vide svitla ili ne. Sva sreća pa nisan stal nego san bil još malo u hodu pa san na Regiu samo pritisnul gas i uspješno san pasal.


Stjepan je napisao/la:Hja, to zna biti cijela znanost. Zavisi jel to pružni ili kolodvorski ŽCP, jednokolosječna dvo ili više kolosječna pruga itd, ima li ŽCP štitne signale ili ne...  Kolodvorski nisu u ovisnosti s vožnjom vlaka već položajem ulaznog (izlaznog) signala. ŽCP na otvorenoj pruzi pa ... Neko pravilo je da zvonjenje (i utripanje crvenih svjetala) prije spuštanja rampi traje onoliko časa koliko je potrebno pješaku da pređe preko ŽCP, znači što više kolosjeka treba preći više traje (pred)zvonjenje i obrnuto...

Nije kolodvorski, već pružni
Jednokolosječna
ima štitne signale, nema rampu

Nemožemo ovdje govoriti o crvenim signalima prije spuštanja rampe kad rampe nema.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Gost pon 28 ruj 2015 - 23:58

Ajde da se i vidi crno na belo o čem se dela (kad kiki ni metnul fotku u tagove ja ću) ...

Putni prijelazi - Page 5 %C5%BDCP_Bakar

... istina, kad se gre ubrdo, nema čens da ćeš išta videt (pogotovo navečer) dok ne dojdeš na sam ŽCP i jedino ča u tem trenutku moreš je molit Boga da se ništa po pruzi ne penje i da te tu iznenadi i ovde bi zbilja trebali bar polubranici jer je to bar neka garancija da ćeš znat da nailazi vlak (mada ni to nije 100%-tna garancija ako je baliza preblizu samome ŽCP-u). Moje mišljenje je da možda ni nebi trebalo ništa dodatnoo raditi nego samo balize (na oba kraja ŽCP.a) još malo udaljiti i samim time bi se produžilo vrijeme paljenja svjetala i zvona. Ponavljam, ovo je samo moje mišljenje jer ono što je nama lako i jednostavno to je na HŽ-u jako teško i preinertno. Zašto? Postoji vrlo jednostavno objašnjenje ...
NP-549 je napisao/la:... Preko nekih veza iskopali broj voditelja signalizacije (il tako nešto), al se javio neki dispečer koji je dao broj drugog šefa koji bi mogao imat broj od onog kojeg trebamo.  Nije ga imao.  Jedan od ovih nanizanih ...
... ili prevedeno sa nemuštog na razumljivi HR: puno babica kilavo dijete - previše onih koji odlučuju čak i o tome u kom smjeru se zabijaju čavli u drvo što neminovno vodi u malu anarhiju i onda imamo ovo da kad ti nešto zatreba nemoreš nać osobu s kom bi razgovaral. Da budem jasniji i koncizniji ... nema pravog gazde koji zna delat svoje delo, ni Bandića  kul .

Btw, NP ča si opet počel kurijere vozit  mrgreen ? Ča više nisi va ofise? Moremo se dogovorit za jedan đir mrgreen ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Stjepan uto 29 ruj 2015 - 4:18

NP-549 je napisao/la:Nije kolodvorski, već pružni
Jednokolosječna
ima štitne signale, nema rampu

Nemožemo ovdje govoriti o crvenim signalima prije spuštanja rampe kad rampe nema.

Kad sam govorio o štitnim signalima nisam mislio na te na prelazu već na one uz prugu koji strojovođu obaviještaju da li je putni prelaz osiguran (zatvoren) ili ne. Takavim signalima je osiguran CPR između Buzeta i Rakitovca, većina CPR na žalost nema te signale...
Bez obzira na sve, zvonjenje (kao i crvena svjetla ) na CPR mora toliko časa biti aktivno da PJEŠAK (kao najsporiji učesnik u prometu) prije dolaska vlaka zapusti prelaz, ako tome nije tako imate se pravo i dužnost pritužiti pristojnim organima, (pri tom ne mislim na HŽ već na državne institucije). 5-10 sekundi nije sigurno dosta.

thomcro je napisao/la: Razlika je samo u rampi, rampu u Ri se spušta iz Bloka 1 i dok se spušta zvoni...

... pa i te rampe što se zatvaraju na ručni pogon imaju taj osigurač te se ne mogu brzo zatvarati, ako čuvar prebrzo vrti "kurblu" zablokiraju i mora se vratiti na početak baš zbog sigurnosti onih koji se u trenutku zatvaranja nađu između kako bi mogli sigurno zapustiti prelaz...

Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Gost uto 29 ruj 2015 - 7:36

Stjepan je napisao/la:...
thomcro je napisao/la: Razlika je samo u rampi, rampu u Ri se spušta iz Bloka 1 i dok se spušta zvoni...

... pa i te rampe što se zatvaraju na ručni pogon ...
Samo malo pojašnjenje: rampa(e) u Rijeci se spušta(ju) "na struju" ... ili recimo poluručno/poluautomacki mrgreen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by NP-549 uto 29 ruj 2015 - 17:24

Iz HŽ-a su nas obavijestili da su obišli teren i provjerili situaciju. Napominjem da su izrazito odbili mogućnost da mi izađemo zajedno s njima na spomenuti prijelaz i objasnimo točno o čem se radi. Ustanovili su da je sve u redu i da vlak koji ide u smjeru Škrljevo—Šoići—Bakar na prijelaz dolazi 58 sekundi nakon paljenja signala. Naravno da dolazi ako vozi 10 km/h što je netko negdje spomenuo, al moja je pretpostavka da voze barem 3 puta brže (30 km/h) što onda i vrijeme smanjuje na mizernih 20 sekundi, a istovremeno eksponencijalno raste mogući put kočenja (zaustavljanja) vlaka.

Sve su svemu, pojeo vuk magare, kao šta sam i sumnjao da će bit. 2 bus u 2 tjedna koji prolazi sličnu situaciju. Nadajmo se da će treća bit sreća, bez onog NE ispred.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Stjepan uto 29 ruj 2015 - 19:29

NP-549 je napisao/la: ...na prijelaz dolazi 58 sekundi nakon paljenja signala...
To vrijeme se računa za najveću dozvoljenu pružnu brzinu. Malo potkovaniji forumaši mogli bi to vrijeme i izračunati ako bi poznavali najveću dozvoljenu brzinu i udaljenost ukolopnih točki (baliza kako kaže thomcro) od prelaza...
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by inflameswetrust uto 29 ruj 2015 - 19:34

thomcro je napisao/la: Svi zaboravljaju osnovno pravilo kad se nađu sa križanjem sa prugom ... stat zastat provjerit ide li što i tek tad preći prugu a ne bezglavo jurcat i bit uvjeren ja imam prednost i moj je tata jači.

S ovime se ne bih složio.


Zakon o sigurnosti prometa na cestama je napisao/la:
23. Promet na prijelazu ceste preko željezničke pruge

Članak 136.

(1) Vozač koji se vozilom približava prijelazu ceste preko željezničke pruge u istoj razini dužan je kretanje vozila prilagoditi tako da ga može zaustaviti pred uređajem za zatvaranje prometa na prijelazu ili pred uređajem za davanje znakova kojima se najavljuje približavanje vlaka, odnosno da može zaustaviti vozilo prije nego što stupi na željezničku prugu.
(2)Sudionici u prometu koji prelaze preko željezničke pruge u istoj razini dužni su to činiti s potrebnim oprezom.

Na stranu oni koji bezglavo jurcaju, moralo bi biti dovoljno usporiti i pripremiti se za kočenje. Možda je nekada imalo smisla stati pred svakim prijelazom s (polu)branicima, ali danas s ovolikim prometom nikako. Ako je vrijeme od paljenja signala do dolaska vlaka prekratko, to mora riješiti infra.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by NP-549 uto 29 ruj 2015 - 20:11

Ne biste vjerovali kakvo je to prebacivanje na centrali i šaltanje od jednog do drugog ureda, sve nekakvi dispečeri. prometnici, nadprometnici, glavnipodprometnik, dežurno prometalo...... i nitko ništa nezna.  Ne da ne žele zaprimit primjedbu nego uredno svi do jednoga odbijaju bilo kakvu povezanost s tim a čovjek koji ih je nazivao se uredno predstavio kao Rukovoditelj službe Prometa  što je prva osoba ispod direktora Autotroleja.   Kad ih pitaš za mail adresu da službeni dopis pošalješ to koda si ih pitao za nekakav svemirski program.   Prestrašan mi je taj HŽ.  Država u državi,  sami iznad svih,  sami sebi dovoljni.   Dabogda svi pocrkavali zbog nerada i nebrige
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Gost uto 29 ruj 2015 - 22:50

NP-549 je napisao/la:... 2 bus u 2 tjedna koji prolazi sličnu situaciju. ...
... znači otkrilo se nešto i to vrlo značajno! Znači, bus koji ide iz Bakra otprilike u 19:55 ima velike šanse da za 5-10 minuta dok dojde do ŽPC-a trefi vlak ... pa to se da lako riješiti, ili sporije voziti da se dozvoli da vlak prođe prije nego bus dojde do prijelaza ili brže vozit (ili ranije krenut minutu-dve) da se prijelaz pređe prije nailaska vlaka.

HŽ ... treba li išta reć o njima? Mislim da je svako pisanje o hijerarhiji na HŽ-u bespredmetna.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Gost uto 29 ruj 2015 - 22:57

inflameswetrust je napisao/la:... Ako je vrijeme od paljenja signala do dolaska vlaka prekratko, to mora riješiti infra.
Čitaš li pozorno što se piše prije tebe?
NP-549 je napisao/la:Iz  HŽ-a su nas obavijestili da su obišli teren i provjerili situaciju. ... Ustanovili su da je sve u redu i da vlak koji ide u smjeru   Škrljevo—Šoići—Bakar na prijelaz dolazi 58 sekundi nakon paljenja signala. ...
Očito da ne! Post prije tebe je NP napisal da su hžeovci bili na terenu i obavili očevid i ustvrdili da je sve OK (po nekom od njihovih Pravilnika).

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by inflameswetrust uto 29 ruj 2015 - 23:21

thomcro je napisao/la:
Čitaš li pozorno što se piše prije tebe?

Prije svega molim te smiri malo taj živčani ton.

I čitam pozorno, zato sam i citirao ono što si rekao, a odnosilo se (očito) na stajanje na prijelazima sa polubranicima. Ne vidim gdje je problem.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Damir uto 29 ruj 2015 - 23:59

Ima par likova koji mi nisu baš simpatični pa ću ih uputiti na taj ŽCP... yes
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Gost sri 30 ruj 2015 - 0:35

inflameswetrust je napisao/la:... čitam pozorno ...
Ne čitaš jer inače nebi pisal bedastoće!

Btw, da te citiram:
inflameswetrust je napisao/la:... nemam baš volje raspravljati ... stoga smatram ovu raspravu završenom.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by inflameswetrust sri 30 ruj 2015 - 7:54

thomcro je napisao/la:
Ne čitaš jer inače nebi pisal bedastoće!

Ponovno, molim te smiri nervozu.

I ne bi bilo loše da objasniš što sam to bedasto napisao... ili je ovo samo jedan od tvojih "temper tantruma"... No da, imaš pravo, ne isplati se raspravljati.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by ICE-3M sri 30 ruj 2015 - 8:44

Postoji jedan opčeniti problem zakaj su ti prijelazi osigurani s svjetlosnom signalizacijom opasni. Naime, slobodan prolaz i kvar uređaja izgledaju isto. Prijelaz tako osiguran bi trebao imat neko zeleno svjetlo, pa da vozač cestovnog vozila zna na čemu je. U tom slučaju rampa na večini prijelaza i ne bi bila baš potrebna. Takvo rješenje ne bi trebalo bit preskupo, a sigurnost bi se prilično povečala. Još bi k tome zeleno svjetlo dalo za pravo vozaču da puno večom brzinom prijeđe prugu nego je to slučaj danas, pa bi i ovaj praoblem o kojemu se raspravalja bio manji.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Gost sri 30 ruj 2015 - 9:32

...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by NP-549 sri 30 ruj 2015 - 9:45

thomcro je napisao/la:
NP-549 je napisao/la:... 2 bus u 2 tjedna koji prolazi sličnu situaciju. ...
... znači otkrilo se nešto i to vrlo značajno! Znači, bus koji ide iz Bakra otprilike u 19:55 ima velike šanse da za 5-10 minuta dok dojde do ŽPC-a trefi vlak ... pa to se da lako riješiti, ili sporije voziti da se dozvoli da vlak prođe prije nego bus dojde do prijelaza ili brže vozit (ili ranije krenut minutu-dve) da se prijelaz pređe prije nailaska vlaka.

HŽ ... treba li išta reć o njima? Mislim da je svako pisanje o hijerarhiji na HŽ-u bespredmetna.

Nisan toliko u tome ko vi, ali čisto sumnjam da teretni vlak na toj prugi (putničkih ni nema) uvijek prolazi u isto vrijeme.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by K 357 sri 30 ruj 2015 - 10:13

Svaki broj vlaka koji HZ CARGO posjeduje bi trebao proci svaki dan u isto vrijeme... No posto u nasoj zemlji nemoze ni putnicki doci na vrijeme, teretni jos manje !
K 357
K 357

Broj postova : 714
Age : 24
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.09.2012

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Gost sri 30 ruj 2015 - 10:30

NP-549 je napisao/la:... ali čisto sumnjam da teretni vlak na toj prugi  (putničkih ni nema) uvijek prolazi u isto vrijeme.  
Pa još iz Bakra možda i bi jer je Bakar polazni kolodvor ali dalje od Škrljeva bi moglo bit ovako kako si napisal. Ustvari, trebalo bi pratit na maperu lokomotive koje idu "dole" i vidjet koji je ritam tog vlaka i kad se utvrdi koliko broj vlaka odstupa u polascima (dovoljno je pratit par dana da se vidi kad su polasci tog vlaka iz Bakra) može se i vožnja busa donekle prilagodit.

Pitanje; jesu se ovakvi "susreti" dešavali i prijašnjih godina? Kako je bilo od početka ove godine pa do ljeta? Nekako mi je to malo čudno da su se sad odjednom počeli sretat bus i vlak a da se to nije i prije dešavalo.

*****
Da ponovim:
NP ča si opet počel kurijere vozit  mrgreen ? Ča više nisi va ofise? Se moremo dogovorit za jedan đir  mrgreen ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Stjepan sri 30 ruj 2015 - 11:14

NP-549 je napisao/la:Iz  HŽ-a su nas obavijestili da su obišli teren i provjerili situaciju....

Zbog čega niste i vi tako uradili...makar onako railfanovski... odete na prelaz i štopate vrijeme. Čisto onako za vašu dušu ... i sigurnost
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by NP-549 sri 30 ruj 2015 - 11:22

Pa i to je bila jedna od opcija, ali neznamo kako vlakovi uopće prolaze onuda, a nemamo baš vremena pol dana tamo čekat vlak.

Nemože mi nitko reć da prolaze uvijek u isto vrijeme. Ako je brod u Bakru onda voze leva-leva, a ako ga ni po ki vrag da gre dole kad raspelju su rudaču (ili ča već pelju).

@Thomcro, službeno radno mjesto mi je tehnolog prometa, ali pošto ssmo izrazito deficitarni sa vozačima onda krpam rupe kad god mi malo jenja delo va kancelariji.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Putni prijelazi - Page 5 Empty Re: Putni prijelazi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.