Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ludog li svijeta

+28
LLeon
inflameswetrust
klek
kriticar
DD
file
MarioB
Josip
Laurus
K 357
Stjepan
hyperion
milepaclo
NP-549
Jean
leteči vlak
novi_shef
Silver
gaspa
ZlayoZg
mannas
Drempa
Marioo
Pfaff
KAPO
Barney
sali
Narcis
32 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 15 / 30. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Next

Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Ugradio si antenu u glavu kako bi mogao čuti boje

Postaj by borna čet 20 oľu 2014 - 15:11

Ludog li svijeta - Page 15 GetImage
Jeste li znali kako se boje može ne samo vidjeti, već i čuti? Tridesetjednogodišnji Neil Harbisson pokazao je kako se može, i to tako što se pretvorio u kiborga
Taj je umjetnik daltonist, rođen s akromatopsijom (zbog koje može vidjeti samo crnu ili bijelu) godinama tražio način kako će iskusiti svijet koji ga okružuje u bojama.
Zadnjih deset godina nosio je vanjsko elektroničko oko, koje hvata frekvencije boja i pretvara ih u zvučne vibracije koje može čuti. Isprva je uređaj nosio izvana. No potom je uspio nagovoriti kirurge na operaciju kojom mu je u lubanju ugrađen čip, a koji mu omogućuje bolje razaznavanje boja.

Na tu je ideju došao nakon što je čuo govor o kibernetici Adama Montadona. Od 2003. su zajedno radili na razvoju uređaja, a Neil je zapamtio različite frekvencije kako bi mogao prepoznati boje.

Iako ih nije mogao vidjeti, mogao ih je čuti i raspoznati. S vremenom, neke su mu postale omiljene. Kad je počeo i sanjati u bojama, odlučio je trajno ugraditi uređaj u glavu. Krenuli su u potragu za liječnicima spremnim obaviti taj zahvat. Našli su ih u Kataloniji.
Antena (odnosno eyeborg) koju Neil nosi izgleda kao duga cijev s uređajem za prihvat zvuka na strani koja je ugrađena u stražnji dio njegove glave. Na drugom kraju je kamera koja 'vidi' boje prije no što bivaju pretvorene u zvuk. Kako svaka ima drukčiju vibraciju, Neil može razlikovati slike, prizore i lica.

Može čak i čuti boje koje ljudsko oko ne vidi, poput infracrvene i ultraljubičaste, a stvar funkcionira i u obrnutom smjeru - može slikati u boji glasove osoba poput Adolfa Hitlera i Martina Luthera Kinga. Ne mora čak ni vidjeti boje, već izravno slati slike sa svog mobitela u čip u lubanji pomoću wi-fija ili Bluetootha.

Treba li napomenuti kako je prvi i trenutačno jedini čovjek na svijetu koji to može?

Implantacija je obavljena nizom operacija između prosinca i ožujka u Barcelonu. Eyeborg je sada potpuno operativan. Neil tvrdi kako je postao dio njega u tolikoj mjeri da je uspio uvjeriti vlasti da mu dozvole fotografiranje za putovnicu s njim, piše Oddity Central.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Što kažete na život pola metra od jurećeg vlaka?

Postaj by borna pon 24 oľu 2014 - 12:36

Ludog li svijeta - Page 15 GetImage
Vijetnamski vlak prolazi kroz kvart u Haoniju samo pola metra od domova ljudi koji žive pokraj tračnica
Tajlandski vlak koji prolazi kroz prometnu tržnicu ipak nije jedino mjesto na svijetu na kojem ljudi rade praktički na tračnicama. U vijetnamskom glavnom gradu Hanoiju postoji kvart kroz koji vlak prolazi tik uz obiteljske domove.
Hanoi je poznat po svojim uskim ulicama, no ipak je teško zamisliti da vlak uspijeva proći između zgrada koje su udaljene manje od četiri metra. Štoviše, stanari znaju točan raspored prolaska javnog prijevoza, pa većinu dana ne mare za to što su im djeca i motocikli na samim tračnicama.

Snimatelj kratkog filma s YouTubea Adam Armstrong kaže kako ljudi koji ondje žive svaki dan prije 16 i 19 sati miču stvari koje drže dovoljno blizu tračnica te se i sami sklanjaju jer znaju da dolazi vlak. Dodao je kako mu je teško zamisliti da se, bez obzira na poznavanje rasporeda prolaska vlakova, nije dogodila neka nesreća.

borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Opasna igra

Postaj by Laurus pon 24 oľu 2014 - 15:55

Laserskim zrakama ometaju pilote i ugrožavaju promet

Prošle je godine zabilježeno četiri puta više slučajeva ugrožavanja sigurnosti zračnog prometa uporabom laserskih zraka u odnosu na 2010. godinu.

U razdoblju 2011.-2013. u Hrvatskoj je zabilježeno ukupno 118 slučajeva ugrožavanja sigurnosti zračnog prometa uporabom laserskih zraka od strane pojedinaca ili skupina, a prošle je godine zabilježeno četiri puta više slučajeva ugrožavanja sigurnosti zračnog prometa uporabom laserskih zraka u odnosu na 2010. godinu, izvijestila je Hrvatska agencija za civilno zrakoplovstvo.

Prema prikupljenim podacima, ugrožavanje zračnog prometa događa se i najizraženije je tijekom kritičnih faza leta, odnosno tijekom faze polijetanja i slijetanja zrakoplova, a piloti tvrde da se pri tome izvor laserskih nalazio u bližoj okolici aerodroma. Prema istim podacima laserske zrake najčešće su korištene u blizini zračnih luka Zagreb, Split i Zadar.

Agencija za civilno zrakoplovstvo navodi kako je u velikom broju država prisutan rastući trend usmjeravanja laserskih zraka prema zrakoplovu, namjerno ili nenamjerno. Time može doći do odvlačenja pažnje, zasljepljivanje te nekontroliranih reakcija pilota, pa se u navedenim državama osim preventivnih poduzimaju i rigorozne represivne mjere poput zatvorske kazne ili visokih novčanih kazni. HACZ je, kao tijelo nadležno za nadzor sigurnosti zračnog prometa, poduzeo odgovarajuće aktivnosti za suzbijanje takvog ugrožavanja sigurnosti letenja u Hrvatskoj.

Kroz čl. 89. Pravilnika o aerodromima implementirana i međunarodna preporuka o zonama zabrane korištenja izvora laserskog zračenja koje se moraju ustanoviti u okolini aerodroma, određena ICAO Annexom 14 Konvencije o međunarodnom civilnom zrakoplovstvu, odnosno ICAO dokumentom "Manual on Laser Emitters and Flight Safety", dok je Pravilnikom o izvješćivanju događaja povezanih sa sigurnošću u zračnom prometu uređen model izvješćivanja koji uključuje i MUP zbog pokretanja mjera za detekciju konkretnih osoba ili objekata vezanih uz usmjeravanje laserskih zraka prema zrakoplovu. Zakon o zračnom prometu u članku 78.a također spominje područja letenja u kojima je ograničena uporaba izvora laserskih zračenja.

Također, kroz navedene aktivnosti, a u suradnji sa nadležnim državnim tijelima unaprjeđuje se i sustav reaktivnog/represivnog djelovanja uspostavljen 2010. i 2011. god. u cilju detekcije konkretnih osoba ili objekata vezanih uz usmjeravanje laserskih zraka prema zrakoplovu te primjenu odgovarajućih, zakonom propisanih kaznenih mjera.

Ludog li svijeta - Page 15 75c21b5dcf1ad9fdd93c1953dca519dd
Izvor: vecernji.hr
Laurus
Laurus

Broj postova : 1007
Lokacija : Svemir
Registration date : 08.03.2013

http://www.xxx.net

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Hrvat skočio s World Trade Centera i pobjegao

Postaj by borna uto 25 oľu 2014 - 16:18

Trojica avanturista, James Brady, Andrew Rossig i Hrvat s njujorškom adresom Marko Markovich odlučili su se na neobičan i vrlo hrabar potez. Oni su, naime, skočili s tornja One WTC-a.

Trojac je skočio padobranom, a svoj podvig snimili su malenom GoPro3 kamerom. Jedan od njih, koji je i imao kameru na kacigi, sletio je na ulicu i odmah počeo bježati.

Video je objavljen tek nedavno, iako je nastao 30. rujna prošle godine. Snimka je snimljena u tri ujutro, a skakači su sami sebe prijavili policiji. Snimka im je oduzeta tijekom provjere njihova stana, a jučer je izašla na YouTube. U rekordnom vremenu pregledana je više od 200 tisuća puta.

Zgrada One World Trade Centera visoka je 540 metara, a akteri su kazali kako će sav prihod od reklama ići u dobrotvorne svrhe.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Svi se u Sjevernoj Koreji moraju šišati kao voljeni vođa?

Postaj by borna sri 26 oľu 2014 - 18:24

Ludog li svijeta - Page 15 GetImage
Do sada su stanovnici Sjeverne Koreje mogli birati između 28 propisanih frizura, 18 za žene i 10 za muškarce. No, od sada će svi muškarci morati imati frizuru kao vrhovni vođa.
Pyongyang je uveo novi zakon još prije dva tjedna, ali sada je stupio na snagu na čitavom području ove izolirane diktature, izvještava BBC.

No, nisu svi oduševljeni novim propisom jer mnogi smatraju da takva frizura nije baš muževna. 'Fizura našeg vođe je posve posebna, ako baš želite', rekao je neimenovani izvor za Radio Free Asia. 'Ne pristaje svakome jer nemaju svi isti oblik glave i lica'.

Osim toga, prema bivšem stanovniku Pyongyanga, koji je prebjegao u Kinu, frizura Kim Jong-Una je nepopularna jer podsjeća na stil kineskih krijumčara. 'Sve do sredine 2000-ih to smo zvali 'frizura kineskih krijumčara'', ispričao je prebjeg za Korea Times.
Državna televizija Sjeverne Koreje navodno je pokrenula reklamnu kampanju protiv duge kose s porukom: 'Skratimo našu kosu u skladu sa socijalističkim životnim stilom'.

I bivši vođa Kim Jong-Il, koji je Sjevernom Korejom vladao 17 godina, održavao je sličnu firzuru. Doduše, njegova je bila malo voluminoznija.

Za sada se čini da će žene i dalje moći birati neku od 18 zakonom dopuštenih frizura. A kako je mladi diktator veliki fan humorističke serije Friends, nije isključeno da će narediti kako sve žene moraju nositi frizure poput ženskih likova ove popularne serije.

No, sve bi ovo trebalo uzeti s barem mrvicom rezerve. Naime, prošle su se godine pojavile glasine da je ta ista državna televizija Sjeverne Koreje objavila kako su uspješno spustili astronauta na Sunce.  lud od smijeha 
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost čet 27 oľu 2014 - 12:38

Preporučujem pogledat ... akteri Jurkotić i Ćiro ... za*ebancija zagarantirana do boli  kul 


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by sali pet 28 oľu 2014 - 0:46

sali
sali

Broj postova : 1950
Age : 72
Lokacija : Zagreb
Registration date : 10.06.2008

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty 'Molitvom smo slučajno izazvali poplavu u Teksasu'

Postaj by borna pet 28 oľu 2014 - 15:26

Ludog li svijeta - Page 15 GetImage
Američki pastor John Benefiel iz Oklahome uvjeren je kako su njegove revnosne molitve protiv demona uzročnik velikih kiša koje su, nakon dulje suše, pogodile Teksas

Tijekom velikih poplava koje su 2007. pogodile američke savezne države Teksas, Oklahomu, Missouri i Kansas poginule su 22 osobe, a materijalna šteta je naravno bila ogromna. Tisuće ljudi izgubile su domove, a sve se to dogodilo - ako je vjerovati pastoru John Benfielu - zbog toga što je njegova molitva bogu uspjela mnogo više nego što se sam pastor nadao.

Benfiel, koji vodi Church on the Rock u Oklahomi, u intervjuu za Generals International (kršćansku online emisiju) izjavio je kako se poplava dogodila zbog dekreta koji je pastor uputio demonu Baalu. Demon je tada imao vlast nad sušom pogođenim državama poput Oklahome i Kansasa, no čim je obavljena molitva i objavljen dekret protiv demona, krenula je i promjena vremena.

Kiše su padale od veljače do lipnja 2007., 'kao nikad prije u povijesti' hvali se pastor Benfiel. 'U jednom trenutku svako su jezero i rijeka u Teksasu, Kanzasu, Oklahomi i Missouriju bili izvan svojeg korita, baš kako smo predvidjeli, jer je dekret predviđao invaziju Duha svetoga na ova područja', pohvalio se pastor Benfiel.

Uvjeren je i kako je njegov antidemonski dekret spasio i Oklahomu od financijske krize 2008. godine.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost pet 28 oľu 2014 - 23:32

Ovo morate pogledat, tip je lud 1000²  rolling on the floor 




Al' to nije ništa ... ovo je tek urnebesno (pogotovo kad ga drotovi na početku love  lud od smijeha )



Ima toga još, na jutubu ukucajte Rémi Gaillard

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost pon 31 oľu 2014 - 8:41

'Glavni odjevni đavolov predmet su tajice! Sve se vidi, sve se ocrtava'

Hvaljen Isus  i Marija! Ponukana odjevnim predmetom koji stoji u naslovu, odlučila sam se napisati jedan članak. Zapravo, jutros kada sam bila na Misi, sinula mi je ideja kako bi bilo dobro progovoriti o tome!

Neka me Duh Sveti nadahne da ne budem preoštra i da ne govorim iz svoje ranjenosti, jer iskreno, već mi je dosta djevojaka koje se vulgarno odijevaju i sklona sam tome da ih odmah osudim. Ponekad mi dođe da idem od jedne do druge i posvijestim im kako su se to obukle i pitam ih gdje je tu njihovo dostojanstvo i čemu potreba da se tako odijevaju? Onda se sjetim sebe prije i zaključim da su to djevojke iste kao ja, samo još na krivi način tragaju za nježnošću i ljubavlju!

Za toplijeg vremena – prozirne kratke lepršave haljine, vruće hlačice i mini suknje, a kad malo zahladi – glavni odjevni ĐAVLOV predmet su TAJICE! Sve se vidi, sve se ocrtava, cijeli donji dio tijela kao da je gol, ali u boji! Crne, bijele, sive, pink, s uzorkom cvijeća ili bez, tigraste ili s leopard uzorkom jednako vulgarno izgleda, a vidim ih gdje god se okrenem, pa čak i u crkvi. Prije su djevojke imale malo više stida pa su barem kada obuku tajice preko nosile tunike, da se pokrije stražnjica i prednji dio ženskih svojina, ali danas toga više nema. Tajice pokazuju svu golotinju žene i cilj je da se obuče što kraća pripijena majica koja bi pokazala još više. Da vam iskreno kažem, već mi je muka od toga! U vezi sam s dečkom s kojim hodam u predbračnoj čistoći. Borimo se oboje protiv napasti i trudimo se imati čiste oči, srce i misli, a to je tako teško u ovome svijetu! Pogotovo za muški rod, jer se djevojke danas oblače katastrofalno! Čak i kada ne želiš gledati nameće ti se pred oči, gura se, vrišti da pogledaš! A dečki koji su skloni gledanju formi i linija, lako se uhvate u mreži napasti! Piše u Bibiliji:”Ako te tvoje oko sablažnjava, iskopaj ga!” Pored ovakvih odjevnih predmeta svi dečki bi mogli biti bez očiju, jer pitam se kojeg to muškarca takvo odijevanje ne vodi u sablazan.

Sama sam u vezi mene i mog zaručnika bila sudionikom tolikih svađa zbog odijevanja drugih cura. Upravo jučer, išli smo u jedan trgovački centar kako bi mom zaručniku kupili odijelo za naše vjenčanje. Nađemo se na pokretnim stubama i eto ti djevojke ispred nas – sama golotinja, prozirne tajice i uska ”nazovimo neznatna” majica i ne možeš ju zaobići pogledom ni da želiš! Čim sam to vidjela, ukočila sam se od straha, jer sam odmah pomislila – ako moj zaručnik samo i pogleda, već je uprljao oči i postoji mogućnost da mu tu sliku kasnije zlo još nameće po glavi ili u stanju nesvjesnosti, tj.sna, ali i ne želim da on uopće ima prizor takve ženske makar i na trenutak pred svojim očima! Jedina koju će on gledati u takvom izdanju bih trebala biti ja i to nakon našeg vjenčanja i čuvam njegove oči ljubomorno za sebe.  Iz tog svog straha, ali još više iz ljubavi i da ga sačuvam od prljavštine očiju kažem mu brzo – ”ljubavi, spusti pogled i nemoj gledati ravno!” No, muško kao muško, podigne pogled prema gore i odmah ga spusti! Kasnije mi je rekao da se uplašio i nije se snašao jer sam zvučala kao da smo u smrtnoj opasnosti!

On je taj dan postio o kruhu i vodi i naravno da je zlo negdje moralo ugurat svoje prste! I što se dogodi iza toga – cijela večer svađe, muke i bijesa! Ja ljuta jer smatram da je ipak pogledao, a on ljut jer je u stanju bijesa izrekao sve i svašta i još mu je teško jer sam sumnjala u njega i jer mislim da mi nešto laže. Grijeh na grijeh, a sve zbog jedne djevojke koja je obukla tajice! Tko zna gdje je bila ta djevojka za vrijeme naše svađe, što je razmišljala ili činila, ali naša cijela večer je bila upropaštena na poticaj tog njezinog odijevanja. Bog dragi neka ju blagoslovi tko god ona bila!  Da se vratim na zaručnikove riječi – ”kao da smo u smrtnoj opasnosti”. Moglo bi se reći da se to i događa po takvom odijevanju djevojaka koje ne razumiju što čine. Možda ta djevojka misli:”Danas uopće ne osjećam da sam lijepa i privlačna pa ću se obući izazovno i seksi da me koji dečko pogleda i vrati mi moju sigurnost i samouvjerenost! Ništa loše u tome, malo ću si podići ego i bit će mi bolje!” Ona ne razumije da uistinu dovodi svoju braću, muški rod, u smrtnu opasnost, tj. opasnost smrtnog grijeha!

Srce mi se kida dok ovo pišem! Pa djevojke, što radite od sebe? Zašto želite biti drugima sablazan i napast? Čuvajte svoje tijela! Crkva je hram Božji, Isus prebiva u njoj u tabernakulu i čovjek koji ima još savjesti neće griješiti u njoj, osjećat će jedno poštovanje i skrušenost, ali kaže sv. Pavao da smo i mi Hramovi Duha Svetoga, hramovi Božji. Pa od kuda onda takvo nepoštivanje svojih tijela?

Završit ću ovaj članak molitvom:

Dragi Isuse, molim te zaštiti nas sve svojom svetom krvlju od napasti. Čuvaj i štiti svojim blagoslovom naše oči, srca i misli! Blagoslovi sve djevojke snagom svoga duha i izliječi naše ranjenosti, osjećaje manje vrijednosti, odbačenosti i manjak ljubavi i nježnosti od strane naših roditelja! Izlij svoju Ljubav Gospodine na sve nas, na svoju dječicu koja često puta rade loše stvari iz neznanja, povrijeđenosti ili iz bunta prema Ljubavi! O daj Isuse moj da se na sve djevojke koje ovo čitaju spusti tvoja nježnost i neka zaživi u našim srcima tvoj mili glas: ”Ti si Kćer moja ljubljena, u tebi mi sva milina!”

Izvorni članak se može ovdje pročitat

******
Da bi čovjek riječ na ovo rekal  kul

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Pfaff pon 31 oľu 2014 - 9:38

Pretekao si me za prsa - upravo sam ga htijo staviti...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ludog li svijeta - Page 15 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by borna pon 31 oľu 2014 - 9:45

Za neke bi bilo bolje da žive u srednjem vijeku, ili da se presele u neke zemlje sa Islamskom religijom (gdje žene moraju nositi burke).
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost pon 31 oľu 2014 - 9:50

Pfaff je napisao/la:Pretekao si me za prsa - upravo sam ga htijo staviti...
Oću ja oću mrgreen
borna je napisao/la:Za neke bi bilo bolje da žive u srednjem vijeku, ili da se presele u neke zemlje sa Islamskom religijom (gdje žene moraju nositi burke).
Ma to si još i malo rekal!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Pfaff pon 31 oľu 2014 - 10:46

Da malo pridozapaprim (za one koji ne znaju o čemu se radi):

Ludog li svijeta - Page 15 Tajice1

Ludog li svijeta - Page 15 Tajice2

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ludog li svijeta - Page 15 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by borna pon 31 oľu 2014 - 10:48

Pazi da si nebuš moral iskopat oči radi bludnih misli  lud od smijeha  (i mam na ispovijed te primiti pokoru)
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost pon 31 oľu 2014 - 13:35


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty VIŠE NIJE SAMO MUŠKO I ŽENSKO Australija priznala neutralni spol

Postaj by borna sri 2 tra 2014 - 14:50

Ludog li svijeta - Page 15 Y357235880695014
Najviše australsko sudsko tijelo odlučilo je u srijedu da se osoba može deklarirati kao "neutralni spol", a ne samo ženski ili muški, čime je okončana dugogodišnja pravna bitka aktivista za spolnu ravnopravnost.

Visoki sud "priznaje da osoba može ne biti muškog ili ženskog spola i dopušta unos u dokumente osobe 'nespecificiranog roda'", prema jednoglasnom mišljenju sudaca.

Suci su tako odbacili zahtjev države Novi Južni Wales da se priznaju samo ženski i muški spol.

Do odluke dolazi nakon sudske bitke koju je vodilo Norrie, osoba koja se ne identificira ni kao muškarac ni kao žena, a koja je zahtijevala uvođenje dodatne kategorije za "neutralni spol".

Norrie, koje koristi samo jedno ime, rođeno je kao muškarac te je podvrgnuto kirurškoj intervenciji za promjenu spola 1989. godine. Operacija nije uspjela prekinuti dvosmislenost koju osjeća spram svojeg spolnog identiteta.

Godine 2010. državni registar Novog Južnog Walesa pristao je unijeti ga pod kategoriju "nespecificiran spol".

No, ubrzo je odluka promijenjena i dokument više nije vrijedio. Norrie je tada izjavilo da ima osjećaj da je "društveno ubijeno".

Nekoliko žalbi otad je podneseno sudu s obje strane, do konačne odluke Visokog suda u zemlji u srijedu.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Zbog uštede od 3 kune po automobilu poginulo 13 ljudi

Postaj by borna pet 4 tra 2014 - 14:57

Ludog li svijeta - Page 15 GetImage
Kada je koncem godine Marry Barra preuzimala čelnu poziciju u GM-u kao prva žena na čelu najvećeg američkog proizvođača automobila, vjerojatno nije ni sanjala što će je dočekati svega nekoliko mjeseci kasnije
A to je jedno od najsramotnijih povlačenja u povijesti General Motorsa. Američki gigant koji juriša na mjesto najvećeg proizvođača automobila na svijetu u procesu je servisne akcije na dva milijuna vozila zbog manjkavog sklopa za paljenje koji može uzrokovati gašenje motora u vožnji.

Ljudski je griješiti i servisne akcije nisu ništa neuobičajeno, ono što je nedopustivo jest činjenica da je GM za ovaj problem znao još od 2001. te da su nakon četiri godine analiziranja zaključili da je trošak zamjene lošeg sklopa od 57 centi po automobilu previsok. U međuvremenu je zbog tog propusta poginulo najmanje 13 ljudi.

Da apsurd bude veći, zbog GM-ova bankrota u 2009., novi GM nije odgovoran za svoje propuste iz ranijeg razdoblja pa žrtve kriminalnog nemara najvjerojatnije neće dobiti ni dolara odštete.

Koliko je sramotna čitava situacija s one strane Atlantika, možda je najbolje uobličio Jon Stewart iz Daily Showa.

borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by kiki273 pet 4 tra 2014 - 17:38

Norvežanin (18) istetovirao si na ruci račun iz Mc Donald'sa
Ludog li svijeta - Page 15 1977481_10153967239590497_132798420_n

http://www.vg.no/nyheter/innenriks/tatoverte-mcdonalds-regning-paa-armen/a/10138530/

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost pet 4 tra 2014 - 21:49

kiki273 je napisao/la:Norvežanin (18) istetovirao si na ruci račun iz Mc Donald'sa
...
...  mad 


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Laurus pet 4 tra 2014 - 21:58

dida je napisao/la:
kiki273 je napisao/la:Norvežanin (18) istetovirao si na ruci račun iz Mc Donald'sa
...
...  mad 


Svaka budala ima svoje veselje pa tako i on...  lud od smijeha Wink 
Laurus
Laurus

Broj postova : 1007
Lokacija : Svemir
Registration date : 08.03.2013

http://www.xxx.net

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Damir pet 4 tra 2014 - 22:06

Moram priznati da je ova tetovaža ljepša,urednija i čitljivija nego kod naših pojedinih sugrađana.
K tome mislim na "brazilce" s Pehlina koji imaju napisano ajmoreć muški: Šerifa voljimte,Sadiha ljubavi...
U "brazilki" Safet, naravno safet je sa prvim početnim malim slovom,Šukrija vene (onda je ono ostalo nejasno napisano između ćirilice i latinice) zauvek... kul 
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost sub 5 tra 2014 - 0:50

Damir je napisao/la:Moram priznati da je ova tetovaža ljepša,urednija i čitljivija nego kod naših pojedinih sugrađana.
...
Koliko god to čudno zvučalo, to mi je nekako OK jer bar izražava neki osjećaj ... za razliku od ovog bolesnog tetoviranja računa ... alo-oo, koliko bljutav'ce moraš popit da bi si račun tetovirao (vidi kako je rumen u licu)  rolling on the floor 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Damir sub 5 tra 2014 - 9:29

dida je napisao/la: (vidi kako je rumen u licu)  rolling on the floor 
Ubojica sa dječjim licem... grinko grinko 
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost sub 5 tra 2014 - 10:06

Ovo njihov pravi babyface killer ...

Ludog li svijeta - Page 15 Images?q=tbn:ANd9GcSEeUTcQZukaFAkjR0KCm6T2WIRtVA4szbOC5w75VDUpiHh1A0he0Pdyg

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 15 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 30. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.