Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ludog li svijeta

+28
LLeon
inflameswetrust
klek
kriticar
DD
file
MarioB
Josip
Laurus
K 357
Stjepan
hyperion
milepaclo
NP-549
Jean
leteči vlak
novi_shef
Silver
gaspa
ZlayoZg
mannas
Drempa
Marioo
Pfaff
KAPO
Barney
sali
Narcis
32 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 14 / 30. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Next

Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Raketni vagon

Postaj by borna čet vel 13, 2014 1:45 pm

Prvi pokušaj da se neko vozilo na tračnicama pokreće raketnim pogonom dogodio se u Njemačkoj 1928. godine. Inženjer Fritz von Opel, unuk Adama Opela, osnivača istoimene automobilske tvrtke, godinama je eksperimentirao s raketnim pogonom. Tako je 1928. pred velikim brojem posjetitelja Fritz von Opel (zbog svojih projekata zvan i “Raketni Fritz”) u dva navrata sjedio za upravljačem raketnog automobila. U prvom pokušaju, dostignuta je brzina od 75 km/h, a u sljedećem, dva mjeseca poslije 230 km/h. Prema svom pogonu ta vozila dobila su naziv RAK.
Prvo tračničko vozilo pokretano raketama dobilo je oznaku RAK 3 i nepoznatog datuma 1928. godine vozilo je na pruzi u Njemačkoj. Prema nekim izvorima pruga je napravljena samo za taj pothvat, no to nije vjerojatno s obzirom na to da je njemački Reichsban bio zadužen za izdavanje dozvola Fritzu Opelu. Samo vozilo bilo je kostur manjeg vagona s balastnom gondolom na sredini koja je trebala služiti kao kokpit. Prva vožnja protekla je uspješno, i s 30 barutnih raketa vozilo je dosegnulo 254 km/h. Sljedeći pokušaj završio je izlijetanjem vozila iz tračnica.
Još je jedna verzija izgrađena, te je dobila oznaku RAK 4. Na probnoj vožnji jedna raketa detonirala je sve ostale, te je vozilo velikom brzinom izletjelo s pruge i umalo ubilo jednog od kamermana. Nakon toga, Reichsbahn je zabranio daljnje pokuse na prugama, te se “Raketni Fritz” okrenuo daljnjem razvoju raketnih automobila, te po prvi put i aviona na raketni pogon.
Izvori: Wikimedia commons, http://www.daviddarling.info
Ludog li svijeta - Page 14 Bundesarchiv_Bild_102-06122%2C_Burgwedel%2C_Raketenwagen_auf_Eisenbahnschienen

Ludog li svijeta - Page 14 Bundesarchiv_Bild_102-06123%2C_Burgwedel%2C_Raketenwagen_auf_Eisenbahnschienen

Ludog li svijeta - Page 14 Bundesarchiv_Bild_102-06121%2C_Burgwedel%2C_Raketenwagen_auf_Eisenbahnschienen
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Pogledajte trenutak kada zemlja 'proguta' Corvette usred muzeja

Postaj by borna čet vel 13, 2014 1:53 pm

Rupa u zemlji, promjera 12 metara i dubine desetak, koja se u srijedu otvorila ispod Muzeja sportskih automobila Corvette u Kentuckyiju progutala je osam vrijednih automobila, uključjući milijunti Corvette proizveden 1992.
U nesreći nitko nije ozlijeđen no među modelima koji su potonuli su i ZR1 "Spyder" iz 1993. i ZR1 "Blue Devil" iz 2009. koje je posudio za izložbu General Motors.

"Gotovo je biblijski da se zemlja rastvorila i progutala najvrednije izloške kolekcije muzeja", kaže povjesničar i stručnjak za Corvette Jerry Burton. "Koji su izgledi za to?"

Glasnogovornica muzeja kazala je kako su druga vozila u blizini rupe sigurno uklonjena a muzej sada pokušava vidjeti na koji se način oštećena vozila, neka i starija od 50 godina, mogu izvući.

Muzej smatra da je najvredniji izložak milijunti Corvette koji bi možda mogao postići i cijenu od nekoliko milijuna dolara.

Facebook stranicu muzeja preplavili su komentari ožalošćenih obožavatelja sportskih automobila koji su čak predložili spuštanje zastava na pola stijega kako bi se odala počast "palim vettama".
Ludog li svijeta - Page 14 Y353074881295915
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty KANIBALSKI RESTORAN Ljudska glava je specijalitet i košta oko 25 kuna

Postaj by borna čet vel 13, 2014 1:55 pm

U Anabri, saveznoj državi na jugu Nigerije otvoren je kanibalski restoran, a policija je uhitila 11 osoba koje su navodno povezani s ovim stravičnim zločinom, piše Independent.

U kuhinji restorana policija je pronašla dvije ljudske glave zamotane u celofan koje su, navodno, mušterijama pripremane na roštilju, što je, kažu mušterije, bio specijalitet.

Do otkrića ovog monstruoznog restorana policija je došla na temelju anonimne dojave, a zasada nema informacija o tome čiji dijelovi tijela su bili na jelovniku restorana niti jesu li ljudi ubijani kako bi završili u loncu ili je njihovo meso neki drugim putem dolazilo u restoran.

- Bio sam u tom hotelu početkom godine. Najeo sam se, a za komad mesa ispostavili su mi račun od 700 naira (oko 25 kuna), što me šokiralo. Pojma nisam imao da sam pojeo ljudsko meso i da je cijena visoka zbog toga, ispričao je jedan pastor, koji je htio ostati anoniman.

- U što se ova država pretvara? Zamislite, ljudsko meso prodaju kao hranu. Najozbiljnije vam govorim, počinje me biti strah ljudi u ovom dijelu svijeta, dodao je pastor.

Muškarac koji živi u blizini hotela u kojem se restoran nalazi uopće nije bio iznenađen ovom viješću.

- Tamo se oduvijek nešto čudno događalo, a hotel su stalno posjećivali sumnjivi tipovi, rekao je.

Osim dviju ljudskih glava, u restoranu smrti pronađen je i arsenal oružja te hrpa mobilnih uređaja.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Popeli se na drugu najvišu zgradu na svijetu i sve snimili

Postaj by borna čet vel 13, 2014 2:28 pm

Dva mlada ruska ovisnika o adrenalinu popela su se u tajnosti na vrh druge najviše građevine na svijetu, Shaghai Towera, koji je trenutno u izgradnji, kako bi snimili video koji izaziva vrtoglavicu.
Dvojica urbanih nindža, Vadim Mahorov i Vitalij Raskalov, kažu da su iskoristili prekid u gradnji povodom kineske Nove godine, kako bi krenuli u noćnu avanturu. "Taj dan sigurnost je popustila, radnici su bili na odmoru a dizalice su stajale", pojašnjava na svom blogu Vitalij Raskalov.

Nakon što su se dva sata penjali do 120. kata tornja, došli su na platformu na vrhu, te su se nakon toga premjestili na ogromnu dizalicu.

Video u kojem se vidi kako zauzimaju opasne pozicije iznad linije oblaka i smoga koji obavijaju kineski megalopolis objavili su na youtubeu.

Tvrtka koje upravlja Shanghai Towerom obećala je poduzeti mjere kako se ovakva avantura ne bi ponovila.

"Holivudska superprodukcija nije ništa prema ovome", piše u jednom od komentara.

Shanghai Tower prošle je godine premašio po visini tajvanski toranj i sada je drugi na svijetu, nakon Burj Khalife u Dubaiju koji ima 830 metara.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Osnivač HG Spota demonstrativno napušta Hrvatsku

Postaj by borna pet vel 14, 2014 1:34 pm

Revoltiran sudskom presudom, Hrvoje Prpić, osnivač i bivši vlasnik HG Spota, prestaje s poslovanjem u Hrvatskoj. Na svom profilu na Facebooku napisao je kako će svakom stranom investitoru savjetovati da izbjegava Lijepu našu. Svoj biznis seli u Veliku Britaniju

'Ja sam oduvijek vjerovao da su državni službenici jadnici koji će napraviti sve samo da zadrže posao, ali sam imao povjerenje u sudstvo da sve to ispravi. Tako je i prije dvije godine došao porezni inspektor u Trillenium, mjesec dana sjedio i kad nije našao ništa, rekao nam Ja nažalost nešto moram pronaći, tako mi je rekla šefica da se ne vraćam dok nešto ne nađem.

I onda se odlučio na račune našeg dizajnera da su neispravni, jer, kako on kaže, nemaju JMBG (imaju OIB i zakon kaže da je dovoljan OIB, ali on je rekao da moraju imati i JMBG). Na našu izjavu da je to glupost i da što to radi, odgovorio nam je Znam, ali ja moram nešto naći. Gledajte, vi se žalite na presudu, a ja se neću žaliti na žalbu pa ćete to riješiti na sudu.

Iako sam bio ljut, rekao sam si Državni službenici su bijednici, ali zato postoji sud da to ispravi. I, naravno, uložili smo žalbu i čekali na rješenje. Porezna je naravno u međuvremenu zablokirala sredstva u visini PDV-a tih računa (60-ak tisuća kn).

Danas stiže rješenje suda u kojem kažu da se žalba odbija i da PDV koji je dizajner UPLATIO u proračun ostaje u proračunu, ali da ga mi ne možemo koristiti jer dizajner nije ispravno napisao račun. Nije bitno ni to što je on ispravio račun da odgovara nekom službeniku (ne i zakonu jer je zakonu odgovarao otpočetka). I ne samo to, nego mi zaračunavaju kamate na PDV koji su držali kod sebe pa sve do današnjeg dana. Kamate na novac koji su čuvali da mi ga netko ne ukrade?

Ako sve bude u redu s Trilleniumom, očekujemo ulaganje od dva milijuna eura i vjerujte mi da ću učinite sve da ni jedna kuna ne dođe na ovo tržište. Ako će i biti programera iz ove male, korumpirane državice, morat će se preseliti u neku drugu jer ja ovdje više ne radim', napisao je Prpić.

U telefonskom razgovoru objasnio je kako će i dalje ostati živjeti u Hrvatskoj, ali će poslovanje nastaviti u Engleskoj. Iskoristit će i mogućnost žalbe Upravnom sudu iako takvi procesi, kaže, traju i po pet godina.

'Nije stvar u kazni od nekih 15.000 eura koju moram platiti, već u tome što u Hrvatskoj nema pravne sigurnosti. Pitam se što je s drugim poduzetnicima koji nemaju mogućnost obratiti se javnosti. Strašno sam razočaran jer sam dosad vjerovao da su sudovi pravedni i odlučuju prema zakonu, a ne na osnovi tvrdnje nekog službenika', rekao je za tportal.hr Prpić te dodao kako će Trillenium Hrvatsku pustiti da propadne i ode u likvidaciju.

Projekt Trillenium Prpić je pokrenuo prije četiri godine, a riječ je o 3D virtualnoj robnoj kući.
Ludog li svijeta - Page 14 GetImage
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty SAMOUVJEREN DO SMRTI Zmijski propovjednik umro od ugriza zmije

Postaj by borna pon vel 17, 2014 12:16 pm

Televizijski propovjednik iz Kentuckyija, koji se u vjerskim obredima pojavljivao sa zmijama otrovnicama, umro je od ugriza zmije nakon što je odbio liječničku pomoć, objavile su u nedjelju lokalne vlasti.

Jamie Coots pronađen je mrtav u subotu navečer u svom domu u Middlesborou u Kentuckyiju, prema šefu policije Jeffu Sharpeu.

U njegovu domu sat i pol prije bila je hitna služba koja je utvrdila da ga je zmija ugrizla za ruku no on je odbio liječenje i prijevoz u bolnicu. Hitna se vratila nakon sat vremena kako bi provjerila njegovo stanje no pronašla ga je mrtvog.

Zmije otrovnice, čije je držanje u najvećem dijelu zemlje nezakonito, po Cootsovim sljedbenicima testiraju vjeru ljudi i oni smatraju da im, ako su istinski vjernici, ne mogu naškoditi.

Cootsa su zmije do sada ugrizle devet puta a bio je optužen i za ilegalno držanje zmija otrovnica.
Ludog li svijeta - Page 14 Y353437264559543
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost pon vel 17, 2014 1:07 pm

borna je napisao/la:Televizijski propovjednik iz Kentuckyija ... umro ... od ugriza zmije ...
Bi naši stari rekli ... 'ko se mača laća od mača će i da strada.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty 9.000 golih stražnjica stiskalo se na bizarnom festivalu

Postaj by borna sri vel 19, 2014 2:20 pm

U namjeri da im godina predstojeća godina bude sretna, Japanci se svake godine skidaju, na sebe navlače ‘gaće’ i rade gužvu
Goli festival, što u prijevodu znači ‘hadaka matsuri’, jedan je od najpoznatijih japanskih festivača, a nedavno je održan u Okayami u Japanu.

Sudionici zapravo nisu goli. Na sebi imaju fundoshi, tradicionalnu japansku odjeću kakvu nose sumo borci, polijevaju se vodom, hvataju ‘svete’ štapiće i druge predmete koji navodno donose sreću.
Treba napomenuti da se Japanci ni inače ne srame golog tijela, a u javnim kupeljima uživaju zajedno sa strancima kao i s prijateljima, obitelji ili kolegama.

Hadaka matsuri slavi svaki oblik blagostanja, plodnosti i sreće, a njegova je tradicija započeta prije više od 500 godina. Svake godine u njemu sudjeluje oko 9.000 ljudi.
Ludog li svijeta - Page 14 GetImage
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Nevjerojatna primanja intendanta splitskog kazališta!

Postaj by borna čet vel 20, 2014 2:17 pm

Ludog li svijeta - Page 14 GetImage
Indendant splitskog Hrvatskog narodnog kazališta Tonči Bilić može se pohvaliti vlastitim ugovorom kao poslom iz snova: nema obavezu dolaska na posao u Splitu, nema ni radno vrijeme, na raspolaganju ima službeni automobil 24 sata dnevno, uz plaću od oko 15 tisuća kuna ima još i naknadu za odvojeni život u iznosu od dvije tisuće kuna mjesečno, a pored svega, za svaku svoju pojedinačnu izvedbu u splitskom kazalištu može zaraditi još po dodatnih tisuću eura
Ako nakon isteka mandata ponovno ne bude imenovan za intendanta, kazalište mu mora ponuditi mjesto šefa dirigenta ili dirigenta opere - ili, u suprotnom, isplatiti 300 tisuća kuna. Ima još: ako bude razriješen prije vremena, pripada mu deset mjesečnih neto plaća.

Bilić nema zabranu angažmana izvan splitskog HNK, pa istovremeno radi i u Zboru HRT-a i velik dio vremena provodi u Zagrebu. Dapače, na HRT-u je stalno angažiran i ondje ima redovna primanja, a sve što zaradi u Splitu su 'dodatna primanja' preko menadžerskog ugovora. Ovdje se na njega ne odnosi ni Zakon o radu. Ujedno, predsjednik je Hrvatske glazbene mladeži, no ne znamo koliko tamo zarađuje.

A sve to plaćaju Splićani: iz gradskog proračuna za potrebe HNK godišnje se troši oko 40 milijuna kuna, dok se gotovo svake godine pojavi još jedan ili dva milijuna dodatnih troškova. Ukupno, pola splitskog godišnjeg proračuna za kulturu odlazi samo za Hrvatsko narodno kazalište.

Radničko vijeće HNK stoga je zatražilo hitnu Bilićevu smjenu i svoje zaključke proslijedilo Državnom odvjetništvu. Osim 'bogovskog' ugovora, zamjeraju mu i potpuno neracionalno i neodgovorno poslovanje, kao i nepotizam. Iznos vanjskih honorara povećao je s 6,4 na 7,4 milijuna kuna, smanjio je ukupne prihode kazališta, na ponovno postavljanje baletnih predstava troši neuobičajeno visoke iznose, a za četiri opere čak 100 tisuća eura. Kupio je i flautu za 121 tisuću kuna, a sklopio je honorarne ugovore sa svojom suprugom i kumom...

Ugovor s Bilićem potpisao je bivši splitski dogradonačelnik Jure Šundov, koji tvrdi da u njemu nema ničeg nezakonitog. 'Istina, on je za Bilića povoljan, tako se izborio. Da smo mogli proći bolje, vjerojatno bismo prošli. Ali stvari treba staviti u kontekst vremena: mi smo tada bili valjda najveći primitivci na kugli zemaljskoj jer smo u kazalištu imali Duška Mucala. Eto, došao je akademski obrazovan maestro Bilić', objašnjava Šundov.

Sam intendant nije dostupan za medije. U Zagrebu je, priprema novi koncert.
Po neslužbenim informacijama, gradonačelnik Ivo Baldasar odlučio se za njegovu smjenu i ovog tjedna proces je trebao započeti promjenom članova Kazališnog vijeća splitskog HNK. No zapelo je na prvom koraku: Baldasar je izgubio većinu jer ga je 'izdao' koalicijski partner HNS, odnosno jer je njihov vijećnik Srđan Gjurković napustio dvoranu na samo nekoliko minuta, taman dovoljno da razrješenja propadnu. Za smjenu je bilo 14 vijećnika, isto toliko bilo ih je protiv, a jedini preostali Kerumov vijećnik bio je - suzdržan.

Odnosi snaga su jasni: intendanta je formalno postavio Kerum, ali u stvarnosti njegov pokrovitelj je vlastita stranka, HNS, kao i stranački kolega i doministar kulture Berislav Šipuš. U medijima se tvrdi da je Tonči Bilić i jedan od najboljih prijatelja predsjednika Ive Josipovića.
Splitski gradonačelnik silno se iznervirao jer nije znao obrazložiti zašto mijenja Kazališno vijeće, odnosno cijelo vodstvo HNK: smatra da je dovoljna činjenica da je tako odlučio. Nakon što mu je propao prvi pokušaj, za iduću sjednicu ipak je obećao sve dodatno pojasniti - ali je najavio i jedinstveni potez zatvaranja za javnost sjednice Gradskog vijeća. Valjda kako se ne bi shvatilo da je u ratu sa svojim najbližim koalicijskim partnerom HNS-om...  Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost uto vel 25, 2014 7:37 am

Koliki je put od izgleda k'o iz najgoreg horora do komada kojeg bi odma' i sad "okrenuo"?

Pogledajte video (namjerno ga neću stavit u tagove) ... -> https://youtu.be/xIVpFgog6FM

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Šetajući psa pronašli stare zlatnike vrijedne 10 milijuna dolara

Postaj by borna sri vel 26, 2014 1:22 pm

Ludog li svijeta - Page 14 Etajući psa pronašli stare zlatnike vrijedne 10 milijuna dolara
Šetajući psa par iz Kalifornije pronašao je zlatnike iz vremena Zlatne groznice vrijedne oko deset milijuna dolara i radi se vjerojatno o dosad najvrednijem zakopanom blagu u SAD-u.

Oko 1.400 zlatnika iz sredine i kraja 19. stoljeća u izvanredno očuvanom stanju otkriveno je prošlog travnja u metalnim kutijama na zemljištu koje pripada paru.

Par je pronašao metalnu kutiju koja je virila iz zemlje. Kad su u njoj otkrili zlatnike nastavili su potragu, pronašli preostale zahrđale kutije sa zlatnicima od pet, deset ili dvadeset zlatnih dolara.

Par želi ostati anoniman kako bi se zaštitio od lovaca na blago koji bi mogli navaliti na njihovu zemlju u sjevernom dijelu Kalifornije.

Zlatnici im pripadaju jer su ih pronašli na svojoj zemlji.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by LLeon sri vel 26, 2014 4:01 pm

Ovo je valjda najflegmatičniji vozač na svijetu. Shocked  Nailazi vlak.. ma polako.. ima vremena..

LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Otkiveno kako su nastale stepenice koje ne vode nikamo

Postaj by borna čet vel 27, 2014 2:21 pm

Ludog li svijeta - Page 14 GetImage
Neobičan prizor na Mljetu. Masivno, betonsko stepenište koje ne vodi nigdje u Sutmiholjskoj uvali. Zapravo vodi i to do malenih drvenih vrata na rubu šume

'Kad je probijena cesta, brdo se odvalilo i jedan čovjek iz Babina Polja više nije mogao doći do svog maslinika, pa je zamolio bivše općinske vlasti Mljeta da mu naprave alternativni pristup. Općina je unajmila dva Bosanca koji su napravili betonske skale, ali na krivom mjestu. Maslinik je stotinjak metara dalje, pa skalinada završava u šumi', objašnjava kroz smijeh načelnik Market i napominje kako je nakon izgradnje stuba za nigdje neki nadahnuti otočanin na vrh postavio – vrata od toaleta!', objašnjava za Slobodnu Dalmaciju načelnik Đivo Market.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Koenigsegg One:1 ima 1.360 KS na 1.360 kilograma

Postaj by borna pon oľu 03, 2014 10:40 am

Ludog li svijeta - Page 14 GetImage
Koenigsegg će nam u Ženevi još jednom dokazati ono što već odavno znamo - da im nisu sve na brojuKoenigsegg će nam u Ženevi još jednom dokazati ono što već odavno znamo - da im nisu sve na broju
Naime, ludi Šveđani su odlučili uzeti ionako brutalno brzu Ageru, olakšati je za čak 20 posto, što samo po sebi graniči sa znanstvenom fantastikom, te ugraditi najsnažniju izvedbu turbopunjenog V8 dosad. Motor, tvrde, razvija 1.360 KS odnosno 1 MW.

Budući da čitav automobil teži jednako toliko kilograma, to znači da One:1 raspolaže specifičnim omjerom snage i mase na kojem bi mu pozavidjeli i neki sportski motocikli od 1 KS po kilogramu.

Bolesno.

Koenigsegg zasad ne otkriva podatke o performansama, no tvrde kako aktivna aerodinamika osigurava 600-injak kilograma potiska pri 260 km/h, dok će u zavoju gume izdržati do čak 2 g lateralnog ubrzanja!

Navodno bi ovaj monstrum trebao s mjesta do 400 km/h sprintati za dvadeset sekundi, te dosezati brzinu veću od 440 km/h.

Šest primjeraka koji će biti proizvedeni već su odavno prodani.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Pfaff pon oľu 03, 2014 10:55 am

S tom snagom motora dobro bi nam u selu došao za agregat! A nije težak pa se lako premješta.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ludog li svijeta - Page 14 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost pon oľu 03, 2014 11:17 am

Di to ima za kupit, ja bi jednog za na balkon (da susedi puknu od jala  rolling on the floor ) ...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty MIRACLE MACHINE: Izmislili uređaj koji pretvara vodu u vino

Postaj by borna čet oľu 06, 2014 1:51 pm

Ludog li svijeta - Page 14 Y354911352588212
evin Boyer i Phillip James izumitelji su do sad ne viđenog uređaja na tržištu. Miracle Machine je uređaj koji vodu pretvara u vino.

Doduše, uz vodu u uređaju treba dodati i još neke sastojke, poput koncentrata grožđa, a za izradu vina treba mu tri dana.

Miracle Machine, tvrde osnivači može vjerno reproducirati okuse skupocjenih vina. Korisnici proces izrade mogu kontrolirati pomoću aplikacije na smartphoneu.

Moguće je izabrati vrstu vina, a aplikacija korisnicima javlja kada im je vino gotovo.

Uređaj će navodno koštati oko 2 500 kuna, a osnivači Miracle Machinea sada traže financije za serijsku proizvodnju.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost čet oľu 06, 2014 2:36 pm

borna je napisao/la:...
Uređaj će navodno koštati oko 2 500 kuna
...
Kronerima bi se bogme i isplatilo jer to je, otprilke, polgodišnja cijena mirogojčeka  kul 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Pastor zabranio ženama nošenje gaćica u crkvi

Postaj by borna čet oľu 06, 2014 2:48 pm

Ludog li svijeta - Page 14 GetImage
Velečasni Njohi koji radi u crkvi u Nairobiju u Keniji navodno je zabranio ženama da dolaze na misu u donjem rublju. Njohi tvrdi kako će žene tako biti bliže Bogu, piše Metro.
Prema riječima velečasnog Njohija, članovi njegove crkve moraju se osjećati slobodno. Možda je ipak malo čudno da muškarci ne moraju ostavljati svoje gaće kod kuće.

Pastor je također dodao kako će žene koje ga ne poslušaju snositi teške posljedice pa su ga one navodno sve do jedne i poslušale i sljedeću misu slušale bez donjeg rublja.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Narcis čet oľu 06, 2014 3:55 pm

Očito kontrolira žene prije nego uđu u crkvu.razočaranje

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Ludog li svijeta - Page 14 Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Ludog li svijeta - Page 14 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Gost čet oľu 06, 2014 4:31 pm

Narcis je napisao/la:Očito kontrolira žene prije nego uđu u crkvu.razočaranje
 rolling on the floor   laugh 2  (možda koristi onu "rengensku" aplikaciju za mob'tel  mrgreen )

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Pfaff čet oľu 06, 2014 7:02 pm

Ponekad je dovoljan osjet njuha...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Ludog li svijeta - Page 14 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Ugrizla ga smrtonosna zmija, a on otvorio pivo

Postaj by borna pon oľu 10, 2014 11:12 am

Ludog li svijeta - Page 14 GetImage
Pomislite li da biste uskoro mogli umrijeti, zašto ne biste otvorili hladno pivo ili neko drugo omiljeno piće i zavalili se u udoban naslonjač u očekivanju budućnosti? To je otprilike napravio Australac nakon ugriza otrovne zmije
Rod Sommerville uređivao je cvijeće i premještao lončanice u dvorištu svoje kuće u Yeppoonu prošli mjesec kad ga je za prst ugrizla gotovo metar dugačka Smeđa zmija (Pseudonaja textilis), druga najotrovnija kopnena zmija na svijetu.

54-godišnjaka to saznanje nije spriječilo da ostane pribran. Prvo je uzeo lopatu i odsjekao joj glavu, potom je pozvao hitnu pomoć, a na poslijetku je iz frižidera uzeo hladno pivo i sjeo u naslonjač.
Rekao sam si - ako ću se zabrinjavati oko toga, onda ću barem popiti pivo. Izvadio sam Goldie iz frižidera i popio vrlo brzo jer, znate, smeđe zmije su druge najotrovnije zmije na svijetu’, rekao je Rod za dnevne novine The Morning Bulletin.

Njegov sin tinejdžer spavao je na kauču i ništa nije skužio jer ga Rod nije htio buditi i izazivati paniku. ‘Ako paničarite, onda je sve još gore’, objasnio je.

Hitna pomoć prebacila je Roda u bolnicu, no tu nisu prestale njegove muke. Naime, protuotrov je kod njega izazvao alergijsku reakciju pa je na koncu proveo četiri dana na intenzivnoj. Još uvijek, nakon tri tjedna, nije pušten iz bolnice.

‘Skoro me ubila i reakcija na protuotrov, tako da sam bio u dvostrukoj smrtnoj opasnost’, rekao je Rod. Zbog oštećenja bubrega oporavljat će se još neko vrijeme.
/Sada znadem zašto Damirić redovno vježba trošenje piva/ grinko 
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty UBOJITO 'ORUŽJE' Nevjerojatno! Prdnuo protivniku u lice, a zatim...

Postaj by borna sri oľu 12, 2014 3:05 pm

Ludog li svijeta - Page 14 GetImage
Na grappling turnirima i MMA borbama submissioni se uglavnom događaju uslijed zahvata, no ono što se desilo proteklog vikenda na NAGA turniru u Americi ne viđa se svaki dan
Dva suparnika su bila u parteru, prvi je s leđa imao neuspjeli pokušaj trokuta, da bi drugi odjednom klonuo, tapkao i počeo povraćati, uz povike sucu:

'Prdnuo mi je u facu!'

Ne znamo što se dalje odvijalo i je li 'prdonji' priznata pobjeda plinom,' piše Profightstore.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Ekocid: Lopovi posjekli i ukrali bračku šumu

Postaj by borna sri oľu 19, 2014 1:22 pm

Ludog li svijeta - Page 14 GetImage
Nekako s proljeća, bračka policija otkrila je ekocid i bizarnu krađu koja se tijekom zime dogodila na otoku. Na sedam različitih lokacija u zimskim mjesecima posječena je i ukradena ogromna količina stabala

Svim prostorima upravlja bračka šumarija, pa zasad nije jasno kako su tek sada primijetili nestanak znatnog dijela svog fonda. Istrazi će vjerojatno pomoći podatak da policija nadzire svako isplovljavanje trajekta s otoka, pa se možda netko sjeti ogromnih pošiljki trupaca koje su poslane na kopno. Ako nisu ostale na samom Braču.

U Policijskoj upravi splitsko-dalmatinskoj štetu procjenjuju na oko 118 tisuća kuna i kažu da za počiniteljem tragaju...
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Ludog li svijeta - Page 14 Empty Re: Ludog li svijeta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 30. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.