Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bus card

+13
kriticar
novi_shef
5ar
DD
KAPO
gaspa
NP-549
leteči vlak
kico101
ikar
Jean
ICE-3M
Narcis
17 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 4 / 12. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by ikar ned vel 24, 2013 1:47 pm

Koliko sam čuo, neki su zamjerali i nemogućnost izdavanja više karata odjednom nego se sve mora jednu po jednu ukucavat. Hoće li se i to usavršiti?
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 ned vel 24, 2013 1:58 pm

Točno, aparat nije u mogućnosti izdati više karata odjednom tkzv. Grupni kartu, nego jednu po jednu.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by ikar ned vel 24, 2013 2:09 pm

Ok je da printa jednu po jednu, ali moglo se pojednostavit izdavanje preko aparata da staviš npr. 3 karte Z2, a ne da triputa moraš kucat Z2, Z2, Z2 ili kako već ide Razz
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 ned vel 24, 2013 2:51 pm

3 puta Z2,.enter, F2

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 ned vel 24, 2013 4:55 pm

kico101 je napisao/la:
NP-549 je napisao/la:
GBR je garažni broj, a 500 je naš interni broj voznog reda. Trenutno važeći je 651, a ovo je testni. 32B je oznaka linije i smjera, prebacit ćemo ovo B ispred linije da ne stvara pomutnju. Tako izgleda na vozačkom displeju, a ono skroz desno SMJER: B izlazi samo na karti.

Imaš pravo, iako mi se učinilo da je baš 500 išao za Lovran. Ova oznaka smjera ( B-na karti ) je dovoljno samo jednom napisati. Ako već na karti piše smjer B, ne treba i uz liniju. Ne kužim ovu "modernu tehniku". smiling devil


Ovo nije karta iz autobusa nego karta iz simulator sobe. Na nijednom busu još nema unesenih smjena. Smjer (nažalost) izlazi dva puta zato jer je posebno naveden kod vozača na njegovom računalu, a posebno na validatoru. Samo da se prebaci ispred broja linije i bit će u redu. Ovo desno mora ostati zbog preglednosti ako ti netko pokaže da presjeda, ili kad dođe kontrolor da nemora čitačem prolazit preko bar koda.


Bit će rješena i grupna karta. Zasad softver ne dozvoljava ali nepravilnosti se ispravljaju. Prvih mjesec dana (ožujak) neće se karte ni prodavati ni validirati, nego će se pratiti kako radi vozačko računalo. Da li prebacuje stanice preko GPS-a kako je zamišljeno, da li su smjene pravilno unešene .....
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 ned vel 24, 2013 5:05 pm

A ovo je novi izgled vozačkih tablica (prva verzija)

Bus card - Page 4 Rw4d53

- treba još dodati kolonu za napomenu i sa lijeve strane (max 6 znakova, kao i desno) i tu će pisat šifra displeja za taj polazak.
- maknut će se oni dani u tjednu, ostat će samo RADNIM DANOM.
- fali red sa imenom smjene, npr ovo bi bila 392. REŠETARI 2
- treba dobro još pregledat sve stanice, njihova kratka imena koja se koriste u tablicama (max 16 znakova). Čavle u A smjeru se zovu ČAVLE-CENTAR dok je u B samo ČAVLE, to treba ispravit.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by ikar ned vel 24, 2013 5:40 pm

Šteta šta neće bit po stanicama displeja sa najavom slijedećih linija kao što je u ZG. Valjda je ostavljena mogućnost nadogradnje sustava?

BTW - pruža li ovaj novi sustav komunikacijsku vezu između prometnika/dispečera i vozila?
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by kico101 ned vel 24, 2013 5:49 pm

Da. Zagrepčani njurgaju na taj sustav da je nepouzdan, ali iz osobnog iskustva sam vidio da to sasvim zadovoljavajuće funkcionira. Problem je jedino što je sve to postavljeno samo na određen broj stajališta ( valjda bude i na ostalima ).
Imam dojam ( možete me slobodno popljuvati ) da je sve ovo u Troleju napravljeno zbrda zdola samo da se zadovolji kriterij obećanja da će se sustav uvesti sa određenim rokom ( nešto slično dogodilo se i sa puštanjem 25kV prema Šapjanama, a vuku dizeli ).
Doista ne vidim kakav je ovo pomak u odnosu na staro. Umjesto kartica koje se poništavaju u PELovima imamo karticu koja se prislanja. A za vozače će biti još kompliciranije kod izdavanja karata, jer će morati tipkati ( što do sada nisu činili ) i mislim da će prodaja karata ići još sporije. U početku valja računati na povećan broj putnika koji će kartu kupovati u autobusu, jer će se mnogima investicija od 50 ili koliko kuna za karticu činiti velika. Stoga će vozna vremena biti još duža.
Nije mi jasno kako će vozaći i kome predavati novac od prodanih karata ( znamo kako to sad funkcionira )?

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 54
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 ned vel 24, 2013 6:19 pm

Zašto piše do 1.zone a u cijenu od 21.- kune uračunata je i prva?
Mislim da bi bilo dobro da kad već piše do koliko sati vrijedi da postoji napomena da je to u jednom smjeru. Dali će biti ubačene privremene trase; 32, 34 i 37 po novoj cesti ili 25/26 po autoputu?

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 ned vel 24, 2013 7:57 pm

Zato jer važi i u ostalim smjerovima, ali ne na istoj grupi linija. Znači, možeš se vozit 2 sata sa ovom kartom (ne baš ovom, al da je npr ona za zonu 4 od 21 kune) i ić kamo god želiš, ali ne i nazad sa 32.

U pravu je kico101 što se tiče brzine izdavanja karata, al kad bi sve funkcioniralo kako spada (a neće) sistem je sasvim OK. Za vozača je promjena jer nemora računat zone nego uvijek stišće odredište. Znači ja u Lovranu stišćem Z1 ako neko oće kartu do Rijeke ili Z3 do Voloskog, dok sam do sad morao računat da je Volosko 3. pa putniku dat drugu. Sad samo stisnem u kojoj zoni je odredište, a sistem sam izračuna koliko je to zona. Za one koji vole napravit prometa, a samim time i ponešto zaradit od provizije, broj prodanih karata će drastično porast. S obzirom da su neki znali radit i po 17 tisuća kuna inkasa po ljeti na 32, i da se stizao vozni red, prespostavljam da sad nebi trebalo bit problema zbog toga što moraš više karata prodat. Dosta brzo to ide. Nemoraš ko do sad tražit blok po ladici pa kidat.

Naravno da neće sve glatko ić od samog početka, zato smo tu da jedni drugima ukažemo na nepravilnosti i probleme i da svojim prijedlozima nastojimo poboljšat sistem. Nema više onog "to je tako i amen, nije tvoje da misliš..." , svaka dobra ideja je dobro došla, i prihvatit će se, ukoliko softver može ispunit tu zadaću. Znam po svojim primjerima kod izrade smjena, što god sam poželio da mi naprave, dečki iz Pente iz Pule su i napravili.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 ned vel 24, 2013 8:42 pm

Slažem se da u roku dva sata iz smjera b iz Lovrana možes presjest na smjer A za Klanu, ali kako objasnit hajvanu da se nemože vratit u Lovran a piše da vrijedi do toliko sati, možda bi bilo dobro napisati bez prava povratka, kao što piše na cvikalicama.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 ned vel 24, 2013 8:49 pm

Onda bi trebao stajati text:

VRIJEDI DO 23.02.2013. u 11:35
za sve smjerove, osim na liniji 32


Ili naprimjer karta kupljena na Viškovu:

VRIJEDO DO 23.02.2013. u 11:35
za sve smjerove, osim na grupi linija 19-20-21
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 ned vel 24, 2013 9:50 pm

NP-549 je napisao/la:Onda bi trebao stajati text:

VRIJEDI DO 23.02.2013. u 11:35
za sve smjerove, osim na liniji 32


Ili naprimjer karta kupljena na Viškovu:

VRIJEDO DO 23.02.2013. u 11:35i
za sve smjerove, osim na grupi linija 19-20-21
Mislim da bi bilo dobro napisat nešto u tom stilu. Kako riješiti nadoplatu? Primjer: putnik ima gradsku pojasni i ide iz lovrana, kupi 3 zone, na karti mu stoji do Z2. Na kantridi uđu bakule, kupljena kartica više ne važi a s polaznik se nije prijavio jer je bila gužva.
Isto vrijedi u smjeru A

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 pon oľu 04, 2013 11:17 am

Počeo je probni rad.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by ikar pon oľu 04, 2013 10:14 pm

Bio danas dva kruga na 7ci...

GPS još nije u funkciji tako da ne prebacuje stanice sam. U vožnji najviše smeta bljesak samog displeja, bilo bi ljepo da dodaju na softwer opciju dan noć (isto tako i za sam validator). U izborniku za vrijeme vožnje nisu baš najsretnije rješene stanice - pokazuje aktualno i ispod slijedeću kojoj odbrojava vrijeme, aktualna je u žutoj boji i ako još nije vrijeme polaska to vrijeme trepće. Možda bi bilo idealnije da se mjenja boja iz žutog u zeleno kada dođe vrijeme polaska, isto tako odbrojavanje je nepotrebno za slijedeću stanicu, bolje bi bilo da vrti za aktualnu.

Smjene u gradu su ofrlje unešene (ovdje je bila u kompjuteru kao 119, a zapravo je 98). Vozna vremena između pojedinih stanica su smješna, a negdje prevelika. Samu tablicu nisam na displeju uspio pronaći, jedino izbornik polazaka. Jako glupo su unešena imena stanica gdje se nalazi okretište - Turkovo - O, G. Vežica - O, Z. Kučića III - O, što se ispisuje i na validatoru, po meni potpuno nepotrebno to - O, jer putniku ništa ne znaći, a vozač valjda zna gdje mu je okretište...

Na probnim kartama vidim da su neke sitnice ispravljene što smo spominjali ovdje, a i na samom displeju piše broj putnika - 1, vjerojatno su dodali i mogućnost izdavanja više karata od jednom, ali nisam upoznat sa postupkom izdavanja.

To su prvi dojmovi zasada, mislim da će sustav biti OK kada se uhoda.
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 uto oľu 05, 2013 8:46 am

To su Đekijeva imena stanica. Po prigradu sam sve preimenovao, mada će se ipak potkrast još koja greškica. Smjene u gradu su renumerirane, više ne ide 1-2-5-6-7 pa onda solo nego su redom po linijama 1-1a-1b-2-2a...........
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 sri oľu 06, 2013 5:53 pm

1. Treba obavezno napraviti da se uređaji ugase jer je po noći nemoguće voziti.
2. Neka vremena su totalno smjesna, Slatina - Icici 12 min. ili Preluka - Akademija 3 min
3. Imena nekih stanica su bezveze; Volosko črnikovica - Volosko groblje - Volovsko Belveder.
4 Zašto Preluka - Rijeka izbacuje 10.- kn?

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 sri oľu 06, 2013 6:51 pm

Nešto ga jebe kad jedna zona ima samo jednu stanicu. Opatija-Preluk je 1 zona (treća) a onda tamo odma prebaci na prvu iako je prijelaz na Akademiji. Sve je pravilno označeno (Preluk 3/2, Akademija 2/1) ali nešto zeza. Ista stvar je na Pavlovcu i Skaletama za Matuljsku grupu linija. Problem je očito u tome što su dvije stanice za redom prijelazne. Bitno da znamo, rješit će se.

Nisam stigao sva imena promjenit. Bit će Volosko 1 Tošina, Volosko 2 groblje, Opatija 1 dvorana, Opatija 2 Tržnica, Opatija 3 Slatina, Opatija 4 Adriatic, Opatija 5 Punta Kolova ......


Međustanična vremena nisu uopće bitna. To je on automatski povlačio neka samonjemupoznata vremena. Ja sam označavao ona koja su i u tablicama ( JT-OPATIJA-LOVRAN ) a on je ova povlačio na osnovu udaljenosti po srednjoj brzini, mada po Mlaki voziš 15 na sat, a po Skaletah 70. Morat ću izgleda i to ručno prepravljat. Sve linije, sve polaske, sve stanice u svim smjerovima. Pis of kejk, nema šta.

Night mode je u pripremi. Određenom funkcijskom tipkom će se palit night mode (zatamnjeno vozačko računalo i validator), a pritiskom na bilo koju tipku netom prije dolaska na stanicu upalit će se rasvjeta na oba uređaja. Ko na mobitelu press any key.

NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by ikar sri oľu 06, 2013 8:55 pm

U gradu nisu rješene izmjene vozača u toku vožnju (Fiumara), pretpostavljam da sadašnji softwer ne dozvoljava to?

Sada vozač mora izaći iz glavnog displeja odjaviti se i kada se novi ulogira opet ukucava njegovu smjenu da dovrši vožnju, pa tek onda ukucava svoju smjenu.

BTW - danas sam čuo dobro pitanje, ima li printer kompjutera alarm da je rola papira pri kraju?
ikar
ikar
Moderator
Moderator

Broj postova : 1128
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by NP-549 sri oľu 06, 2013 9:05 pm

lampica počne žmigati kad je pri kraju, ali još se može par karata napravit
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2430
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 čet oľu 07, 2013 12:25 am

Pri kraju traka ima crveni rub; (almexice su imale crvenu crtu po sredini), kad ostane bez papira lampica žmiga, a ako se izda karta bez papira automatski je odštampa odmah kad se rola promjeni.

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by Gost ned oľu 24, 2013 1:15 pm

Može meni netko pojasniti kako će se naplaćivati karte?

Hoće li se i dalje zadržati postojeće "pokazne karte"?

Kako će se riješiti subvencionirane karte (meni Grad djelomično pokriva cijenu karte, pol Grad a pol ja)?

I na kraju, kad sve to "stupa na snagu", s kojim datumom?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by Pfaff ned oľu 24, 2013 1:35 pm

Ja sam svoju subvencioniranu kartu (sve Grad, niš ja) dobio do kraja godine...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Bus card - Page 4 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by kiki273 pet tra 05, 2013 9:30 am

Počelo je izdavanje kartice djelatnicima, plave je boje i zove se TORPEDO

______________________________________
U Finskoj, Švedskoj i Norveškoj zimsko razdoblje traje do 31.3. Hrvatska kao da je u polarnom krugu, pa zimsko razdoblje traje do 15.4.
kiki273
kiki273
Administrator
Administrator

Broj postova : 5590
Age : 49
Lokacija : Rijeka
Registration date : 28.02.2008

https://vlakovi-ri-hr.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by Gost pet tra 05, 2013 6:16 pm

dida je napisao/la:Može meni netko pojasniti ...
Iš'o ja danas kupit kartu i kad sam već tamo ajd da probam doć do kakvih informacija (kad ovde nitko ne trza na moje upite smiling devil )

- 'Bar dan, imao bi par pitanja oko ovih novih karata, ja imam ovu polu-soc kartu, kako će se to plaćat?
- Ma znate ja Vam to baš neeeeznam (i digne se i ode na šuš-priču dva boxa dalje {bil sam na blagajni 2} i vrati se za minutu natrag) ali cijena se neće mijenjati.
- Ma čekajte, to znam, mene zanima kako će se plaćat mjesečno
- Pa mislim isto k'o i do sada, pol grad pol Vi
- OK, a u busu? Koliko sam ja informiran nešto će se "skidat" s te karte ... lova?
- Ma da, skidat će Vam ...
- Kune? Pa 'ko će meni nadavat kuna za tol'ko vožnji!?
- Ma neee, mislim da se neće "skidat" kune nego nešto drugo ali Vam ja sad nemogu reći što (tad je i sama zaključila da se počela zapetljavat mrgreen ). Već ćete bit obaviješteni što i kako će bit
- Da ali mene sad zanima da se znam pripremit! Al' nema veze, saznat ću ja već nekako

Pokupio sam kune i kartu i izašao van a da i dalje ništa nisam saznao!

Kvragu i Autotrolej i promjena naplate! Idem u garagane i počinjem se švercati laugh 2

Dole plinski busevi kul !

Obersnela i Smojvera za šofere noćnih plinskih buseva!


Zadnja promjena: dida; pet tra 05, 2013 7:32 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Bus card - Page 4 Empty Re: Bus card

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 12. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

[Vrh]


Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.