Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

+2
Damir
ICE-3M
6 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by Damir sub 29 oľu 2014 - 19:34

Reci mi da li ti je poznato ako i koliko često dnevno ide ICE od Mannheima do Nürnberga?
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by ICE-3M sub 29 oľu 2014 - 23:10

Direktnih nema, a s presjedanjem ima dosta kombinacija, pa onda ima dosta vlakova. Evo tu ima više o tome http://reiseauskunft.bahn.de/bin/query2.exe/dn?ld=96244&seqnr=38&ident=10.021356244.1396130544&rt=1&rememberSortType=minDeparture&REQ0HafasScrollDir=1
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by Damir ned 30 oľu 2014 - 9:51

Molim te još jednu info.
Da li znaš što o markicama za automobile koje se ljepe na staklo,a koje bi trebale biti ajmoreć neka garancija da sa autom možeš u strogi centar većih gradova? Čuo sam da ako ju nemaš možeš platiti globu od 200 eu...
Da li je to istina za te markice?
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by Pfaff ned 30 oľu 2014 - 10:39

Damir je napisao/la:Molim te još jednu info.
Da li znaš što o markicama za automobile koje se ljepe na staklo,a koje bi trebale biti ajmoreć neka garancija da sa autom možeš u strogi centar većih gradova? Čuo sam da ako ju nemaš možeš platiti globu od 200 eu...
Da li je to istina za te markice?
Ima nešto na tome. Preporučam Ti da svratiš u AMD Rijeka (prekoputa Vodovoda u Barčićevoj) pa će Ti tamo u Turing servisu dati sve upute (a mislim da ih i prodaju)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by ICE-3M ned 30 oľu 2014 - 13:10

Damir je napisao/la:Molim te još jednu info.
Da li znaš što o markicama za automobile koje se ljepe na staklo,a koje bi trebale biti ajmoreć neka garancija da sa autom možeš u strogi centar većih gradova? Čuo sam da ako ju nemaš možeš platiti globu od 200 eu...
Da li je to istina za te markice?

Nažalost, tu ne mogu puno pomoč. Prvi put čujem za te markice.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by Damir pon 31 oľu 2014 - 9:53

Pfaff je napisao/la:
Ima nešto na tome. Preporučam Ti da svratiš u AMD Rijeka (prekoputa Vodovoda u Barčićevoj) pa će Ti tamo u Turing servisu dati sve upute (a mislim da ih i prodaju)

Riješeno! Dakle postoje 3 vrste EKO kartica koje se ljepe na šajbu auta,a bez njih je zabranjeno ulaziti u velike njemačke gradove.
Cijena im je od 2-3 eu bolje nego platiti kaznu od 200 eu. ICE-3M ja malo odoh štranbo u tvojoj temi,ali možda da ova info. ostane za one koji će ubuduće putovati put švabije.
Pfaffe TNX!!! super2 
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by ICE-3M pet 11 tra 2014 - 14:32

Damir je napisao/la:ICE-3M ja malo odoh štranbo u tvojoj temi,ali možda da ova info. ostane za one koji će ubuduće putovati put švabije.

Ma, nema problema, ovo bude sigurno nekom koristilo.

Ja sam ipak nekaj zaboravio stavit u putopis, a to su karte, pa budem ih sada stavil.

Prvo karta za Lisinski

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 IMG_0114-7

Onda karta od München-a do Schwäbisch Hall-a, a rezervacijom za ICE

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 223b9010-b867-4711-87d2-52db54a9939d

Uz tu kartu kupljenu u Croatia expressu sam dobio i vozni red otg vlaka. Zakaj sam kupio kartu u agenciji? Zato jer se karta do Schwäbisch Hall-a na HŽ blagajni ne može kupit

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 IMG_0116-6

Zato se na stajalištu Schwäbisch Hall može bez problema kupit karta do Zagreba na automatu. Ima mogučnost da se uz kartu isprinta i vozni red, a gore je autobusna karta za bus kojim sam išao od centra mjesta do kolodvora Schwäbisch Hall - Hessental

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 IMG_0117-5

I za kraj karta za Zagreb s rezervacijom. Lijepo su je isštambiljali. DB kondukteri triput, austrijanac jednom, a tko ima dobar vid može vidjet žig od SŽ-a koji je jako slab. Ova žvrljotina s kemijskom je od HŽ-a  razočaranje  Inače, to kaj sam se vozio u vagonu bez kupea i karaj prozora nije slučajno. To sam si odabrao prilikom kupnje karte

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 IMG_0118-8

Evo ga. Valjda sam sad sa svime gotov. Pozdrav
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by borna pet 11 tra 2014 - 15:13

Kad ćeš ponovo na put ? (u nekom drugom pravcu...)
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by ICE-3M pet 11 tra 2014 - 17:52

borna je napisao/la:Kad ćeš ponovo na put ? (u nekom drugom pravcu...)

Sumnjam da bude uskoro, ali tko zna. Uglavnom u planu nemam nikaj.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by borna pet 11 tra 2014 - 18:19

Pitam radi lijepe i vrijedne foto-reportaže... thanks 
Uz put da spomenem slučajno sam našao lijepi gradić po imenu Borna u Njemačkoj, između Chemintz-a i Halle-a (pregledavao sam jednu listu
trgovina sa vlakićima pa vidjeh da na jednoj piše Borna).
Naravno da sam odmah išao gledati- to je lijepi mali gradić sa puno zelenila, okružen brojnim manjim i većim jezerima, krasno je uređen
(na google maps se mogu vidjeti i slike nekih zgrada poput muzeja, vijećnice, crkve itd). Na Linku možete "skočiti" tamo.
Da nije tako daleko otišao bih ga razgledati, a da nije tako sjeverno poželio bih se i preseliti...
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8947
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by ZlayoZg ned 13 tra 2014 - 0:29

Damir je napisao/la:Molim te još jednu info.
Da li znaš što o markicama za automobile koje se ljepe na staklo,a koje bi trebale biti ajmoreć neka garancija da sa autom možeš u strogi centar većih gradova? Čuo sam da ako ju nemaš možeš platiti globu od 200 eu...Da li je to istina za te markice?
To su EKO vinjete iliti na švapskom Feinstaubplakette.Imaš o tome na stranicama HAK-a.Koštaju 200 kn,ali to je bacanje novaca.

Ako ćeš ići preko Ljubljane i Karavanki za Njemačku,svrati u mjesto Spittal an der Drau i tamo(2 km poslije silaska sa autoceste) ima servis imena A.T.U koji te eko vinjete izdaju za čitavih 6,90€.Trebaš samo prometnu dozvolu.Kad je jednom kupiš imaš je zauvijek.

Kazna/globa za neimanje eko vinjete u tim zaštićenim zonama nije 200 nego 40€.
ZlayoZg
ZlayoZg
Administrator
Administrator

Broj postova : 3064
Age : 40
Lokacija : Zagreb(Žitnjak)
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by Damir ned 13 tra 2014 - 8:02

TNX Zlajo!Već sam zvao HAK i sve su mi objasnili.
Čak ni oni nemaju Eko kartice već samo neka turistička agencija u ZG,ali i oni su me uputili da neka to kupim na prvoj BC u ulazu za Njemačku.
Hvala još jednom na info! super2 
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag - Page 3 Empty Re: Zagreb - München - Schwäbisch Hall i natrag

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.