Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

+2
Pfaff
LLeon
6 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon ned 15 oľu 2015 - 13:03

Na poslu mi stigla depeša: “Trebao bi ići u Englesku na par dana.”
-Ok, nema problema. Kada se ide?
-Sutra.
-“Obožavam” takve ho-ruk akcije. Ljutko

Za nešto više od 24 sata sam već bio u zračnoj luci Pleso. Plan je bio letom KL 1944 do Amsterdama, a zatim letom KL 971 do Newcastlea.
Nakon obavljenih formalnosti vezanih uz putne isprave, prtljagu, sigurnosnu kontrolu i jedno putno pivce u aerodromskom kafiću..  sjedim u Embraeru ERJ-190, avio tvrtke KLM Cityhopper (podružnica KLM Dutch Royal Airlines).
Kako nisam uslikao “svog” Embraera, evo drugi: ovaj je  ERJ-195 od Air Dolomita. Reg: I-ADJO
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05272

Jedan od šest CA Dashova. Ovaj je 9A-CQB “Lika”
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05275

Vežite se, polijećemo.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05279

Na modrom nebu iznad zagrebačkog smoga.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05284

Iznad oblaka
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05286

Za nešto više od sat i pol smo iznad 1100km udaljenog Amsterdama (sorry, mutno). mrgreen Ovako, u zraku, se potpuno izgubi pojam o udaljenosti. Vlakom bi iz Rijeke stigli jedva do Moravica. Kažu da u svijetu brzi vlakovi konkuriraju avio prijevozu… hm
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05308

Nije da sam se nešto puno motao po svjetskim aerodromima, ali amsterdamski Schipol je O-GRO-MAN. oci  Samo terminal D na kojem smo se mi prekrcavali ima IIRC 87 izlaza. Pa ti vidi.
Ovo su samo odlasci od 20:30 do ponoći. Valjda godišnji promet riječkog aerodroma. Moj let za Newcastle je u 21:50.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Mob1

Kobila za Newcastle je vezana pored Boeinga 737 Reg: PH-BXW
Mislim da smo i mi u B737 hm  (pišem u množini, jer smo dvojica, kolega iz firme i ja)
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05312

Slijetanje u Newcastle, granične formalnosti, objašnjavanje policajcu zašto sam ovdje, gdje idem, na koji brod, zašto nemam pomorsku knjižicu (a idem na brod)… Valjda mu je moj skinhead look pobudio sumnju da nisam osoba koja je dostojna stupiti na njegov usrani otok, jer je jedino mene toliko gnjavio, ostali su prolazili kontrolu za 3 sekunde. ljut  Aj dobro, i to smo obavili. Pokupili smo prtljagu, u predvorju nas je dočekao taxist držeći u ruci papir sa imenom broda i nakon cca pola sata vožnje stižemo luku Port of Tyne.

Port of Tyne je luka smještena na ušću rijeke Tyne, 15-tak km istočno od Newcastlea (puno ime grada je Newcastle upon Tyne). Sa godišnjim prometom od 4,9 mil.t je nešto veća od riječke luke (4,1 mil.t).
2014. je proglašena britanskom lukom godine
Today, the results of over a decade of development and £120 million of investment has culminated in being named UK Port of the Year in the 2014 National Transport Awards

Uzvodno
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05332

Nizvodno
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05340
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon ned 15 oľu 2015 - 13:06

Kontejnerski promet im očito nije prioritet. Tek 2 kontejnerska mosta.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05335

I skromni skladišni kapaciteti
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05336

Zato imaju 2 ro-ro terminala, sa čini mi se dobrim prometom.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05313

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05315

Obratite pažnju kolika je oseka. Za vrijeme plime razina vode se podigne do vrha stupova, dakle nekih 6-7 metara. Tehnički gledano, nalazimo se na rijeci, nekih 5 km od ušća, ali more ovdje ima utjecaj na plimu i oseku.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05338

Grčki bulk Atalandi. Iskrcava ugljen, ako se ne varam. hm
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05330


City of Barcelona, isplovljava sa ro-ro terminala
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05347

Collingwood- pilotina
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05351

Enquest Producer
Od listopada 2013. se nalazi u brodogradilištu A&P. Ako sam dobro shvatio, kada se dovrši posao preinake, brod će postati rafinerija i skladište nafte na Sjevernom moru.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05333

Ovo nisam uspio shvatit što je. Možda nastambe za platformu. icon_whoknows
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05354


Zadnja promjena: LLeon; ned 15 oľu 2015 - 13:36; ukupno mijenjano 1 put.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon ned 15 oľu 2015 - 13:10

Brod na koji sam ukrcan je stigao iz USA (zaboravio sam iz koje luke) i trenutno iskrcava drvene pelete.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05323

Dvije Scanie čekaju na utovar.  
Maskinfabriks-aktiebolaget Scania osnovana je 1900. u Malmöu (glavni grad pokrajine Skåne). Dobila je  ime prema latinskom nazivu za švedsku pokrajinu Skåne, a to nam je upravo slijedeća destinacija.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05326

Logo Scanie i grb pokrajine Skane na sebi imaju Grifina, mitološko biće sa tijelom lava i glavom orla.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Scania

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Skania_len_1997

Ukrcaj
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05327

Nakon ukrcaja, kamion vlastitim mehanizmom prekriva teretni prostor.
Nisu vozili daleko, jer su se dosta brzo vraćali na ukrcaj.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05328

Svakih nekoliko sati prođe ovaj usisivač na kotačima, grinko  malo pošprica vodom, pomete, usisa.. Paze na ekologiju, jer kod manipulacije peletima u zrak odlazi drvena prašina, koju pokušavaju svesti na minimum.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05364

Kada je štiva pri kraju sa iskrcajem, unutra ide bager…
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05359

…koji skupi ostatke na hrpu. Ostalo rade pomoćni bageristi (ono što bager ne može, to ja lopatom) lud od smijeha
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05368


Isplovljavamo iz Port of Tyne. Slijedeća luka- Helsingborg.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05371

DobiJo sam svoju kabinu. Doduše, pogled i nije baš nešto. Žalit ću se Upravi (vodovoda). kul
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05376

Ovako je malo bolje
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05378

S komandnog mosta se ipak najbolje vidi super2
Bokaporte su otvorene, jer posada pere štive. Slijedeći teret je pšenica, pa treba oprat ostatke drvene prašine. Prethodni teret je bio ugljen (vidio sam u teretnom listu, a i pronašao par komadića ugljena na palubi).
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05433


Zadnja promjena: LLeon; ned 15 oľu 2015 - 13:45; ukupno mijenjano 1 put.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon ned 15 oľu 2015 - 13:14

Da predstavim i brod:

Orient Accord
Bulk carrier
IMO: 9467627
LOA: 180 m
B: 30 m
GT: 23.426 t
NT: 11.082 t
DWT: 33.755 t
Builder: Samjin Shipbuilding Industries, Korea
Year: 2010
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05429

Kuma broda i ostatak boce šampanjca.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Mob2

Pogled preko prove
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05400

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05383


I preko krme
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05419

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05422


Malo platformi iz Sjevernog mora
Maersk resolve- buši podmorje.  Pored nje se vide “noge” nove platforme koja će biti instalirana.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05402

Neka no name platforma. Bilo ih je još puno na horizontu, ali predaleko za neke ozbiljnije fotografije.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05410

Nordic orion nas prestiže.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05437

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05450
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon ned 15 oľu 2015 - 13:21

Jadnički, kako ih valja. Nije im lako. kul Valjalo je i nas, a brod ima 180 metara, pa gdje neće ovu šešulu.
U pozadini sjeverna obala Danske.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05452

Ako se ne varam- Auto Baltic
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05458

Hanse vision- dobro nakrcan “škatulicama”
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05461

Nord Auckland- na putu prema Turskoj
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05470

Okrećemo oko Skagena, najsjevernije točke Danske. Pozdrav kolegi forumašu koji je prošao Skagen dan prije, u suprotnom smjeru. veselo  Mimoišli smo se negdje na Sjevernom moru.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05472

Nakon 60 sati plovidbe i 570 nautičkih milja (1050 km) iza krme stižemo u Oresundski tjesnac. Taj prolaz između Danske i Švedske je jedan od najprometnijih plovnih puteva na svijetu, ali mi je loše vrijeme pokvarilo planove za fotografiranje.
Jedva sam ulovio Cora Jo
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05479

Pearl Seaways i Crown Seaways. Cruse ferries na relaciji Oslo- Kopenhagen.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05497

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05511

Trajekt tvrtke Scanlines. Povezuje Dansku i Švesku, na najužem dijelu oresundskog kanala između Helsingborga (S) i Helsingora (DK). Trasa mu je otprilike kao Valbiska- Merag- 2,5 NM.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05543

2 dana smo proveli na sidru u Oresundskom tjesnacu, na pola puta između Švedske i Danske. Točnije ispred švedskog otočića Ven. Kaže Wikipedija da ima 7,5 km2, 4 sela, 370 stanovnika i teritorijalno spada pod švedski grad Landskrona. Od svega toga uspio sam vidjet jedino ovaj svjetionik.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05509
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon ned 15 oľu 2015 - 13:24

Vrijeme je bilo očajno. Temperatura malo iznad 0, jak vjetar, kiša… Ipak na trenutak sunce se probilo do Helsingborga.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05503

U 2 dana navigacije i 2 dana na sidru smo uspjeli obaviti posao zbog kojeg smo došli i samo smo čekali ulazak u luku, iskrcavanje i povratak kući.
Dok smo mi čekali prijevoz do aerodroma, već je počeo ukrcaj pšenice u brodske štive.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05540

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05545

Mislim da nas odavdje pune
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05523

Ili iz ovoga… hm nije ni važno
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05525

Ulaz u luku
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05516


Kontejnerski terminal
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05514

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05529

Što se tiče željezničkog prometa, ova obezglavljena kontejnerska kompozicija je sve što sam uspio vidjeti
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05518

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05519
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by Pfaff ned 15 oľu 2015 - 13:26

Lijepo si krenuo - oma oštro na prvu loptu. A i fotke su fine (osim one jedne koju ne vidim(o)).
Da, Shiphol jest ogroman, ali po mojim iskustvima, jedan od humanije organitziranih...

LLeon je napisao/la:
Grčki bulk Atalandi. Iskrcava ugljen, ako se ne varam. hm
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/Brodovi/DSC05330.jpg
Ma, bravo! Grčki brod iskrcava ugljen na lokaciji gdje su nekoć bila najveća krcališta za izvoz engleskog ugljena!
Mašalah, "Željezna ledi"

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11143
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon ned 15 oľu 2015 - 13:29

I ovdje se nešto pretače… nafta, čini mi se.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05533

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05531

Pod brod nam dolazi taxi koji nas vozi stotinjak km na jug, do zračne luke Copenhagen.
Ne razumijem ni riječi švedskoga, ali i bez toga vidim da je taxi ovdje skuuup, za nas sirtotinju, naravno.  Ali koga briga, firma plaća. kul

Usporedbe radi, relacija od 105 km Helsingborg- Copenhagen košta oko 1250 kn. U Hr bi ista relacija došla 530-630 kn.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05552

Primjetio sam na više mjesta uz autoput ovakve prikolice postavljene kao jumbo plakati.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05553

Naplatne postaje na Oresundskom mostu. Točnije mostotunelu. mrgreen  Most spaja švedski Malmö i danski Copenhagen. Ima 4 kolničke trake i 2 željeznička kolosijeka. Mostovni dio je dužine 7850 m, zatim slijedi oko 4 km vožnje po umjetnom otoku, te 4 km tunela pod morem.
Cijena za jednokratni prijelaz mosta je, preračunato, oko 300 kn, ali redovni korisnici mogu ostvariti značajne popuste, do 75%.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05560

Da ljubitelji autobusa ne bi ostali uskraćeni
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05564


Približavamo se najvišoj točki mosta. 57 m iznad mora, a visina najvišeg stupa je 204 m.
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05566

Imamo 3 sata do polijetanja. Dovoljno za podignuti karte, predati prtljagu, okinuti koju fotografiju…
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05586

Izbaci uljeza. mrgreen  Boeing među Airbusima
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05574

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05575
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon ned 15 oľu 2015 - 13:32

Norvegian, Boeing 737
LN-NGF
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05578

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05580

SAS, Airbus 320
OY-KAU
Ovime ćemo letjeti do Frankfurta. Broj leta SK 0675
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05582

Poletjesmo
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05593

Slijetanje u Frankfurt
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05598

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05602

Tunel između treminala 1 i 2
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05603

Lufthansa, Airbus 321
D-AISI
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05607

Još malo shutle buseva
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05614

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05616

Ukrcavamo se na let OU 0411. Croatia Airlines, Airbus A319, Reg: 9A- CTL
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05606

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05620

I nakon gotovo 4500 prijeđenih km; kopnom, morem i zrakom, uspješno obavljenog posla vraćamo se u Rijeku.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon ned 15 oľu 2015 - 13:42

Pfaff je napisao/la:Lijepo si krenuo - oma oštro na prvu loptu. A i fotke su fine (osim one jedne koju ne vidim(o)).
Hvala! Ispravljeno! super2

Pfaff je napisao/la:
Ma, bravo! Grčki brod iskrcava ugljen na lokaciji gdje su nekoć bila najveća krcališta za izvoz engleskog ugljena!
Dao si mi mislit. Radili su sa "kašikama", pa sam automatski pretpostavio da je iskrcaj. I bio sam u pravu.
Vidi se po kormilu koliko brod ima manji gaz u nekoliko sati (pretpostavka da nisu petljali po balastu).

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05330

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05369
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by gaspa pon 16 oľu 2015 - 14:53

Auuu... što nam sve napriča u ovo kratko vrijeme. Koncentrirani prikaz prometala. Promet u piluli. Kraj tolikih silnih zbivanja kad si stigao obavljati svoj posao (a i ja pitam glupa pitanja).
Pohvalno je, uostalom u duhu Lleonovog imidža, da u onom aerodromskom tunelu nije koristio rubnu pokretnu traku

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by ICE-3M pon 16 oľu 2015 - 18:20

Zanimljiv putopis.

Sviđa mi se ona fotka na nebu iznad zagrebačkog smoga. Nego, čudiš se kako brzi vlakovi konkuriraju avionu. Evo kako, ovo je vozni red vlaka Paris - Amsterdam http://reiseauskunft.bahn.de/bin/traininfo.exe/dn/819924/484765/423534/61541/80?ld=9667&seqnr=7&ident=2z.0846867.1426525629&date=16.03.15&station_evaId=8700014&station_type=dep&currentReferrer=tp&rt=1&

I da, vidim da imamo slična iskustva na granici, samo kaj se meni to događa u vlaku s Slovencem.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 855
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by kico101 pon 16 oľu 2015 - 18:39

Pfaff je napisao/la:Lijepo si krenuo - oma oštro na prvu loptu. A i fotke su fine (osim one jedne koju ne vidim(o)).
Da, Shiphol jest ogroman, ali po mojim iskustvima, jedan od humanije organitziranih...

LLeon je napisao/la:
Grčki bulk Atalandi. Iskrcava ugljen, ako se ne varam. hm
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/Brodovi/DSC05330.jpg
Ma, bravo! Grčki brod iskrcava ugljen na lokaciji gdje su nekoć bila najveća krcališta za izvoz engleskog ugljena!
Mašalah, "Željezna ledi"
Lleon će se sigurno sjetiti da je Atalandi bio u Lencu prije 2 ili 3 godine ( ne sjećam se točno ).

Što se tiče reportaže, svaka čast, detaljno i jezgrovito. clap bravo veseli
Btw, ako postoje kamere u avijonu, nije čudno što su te dodatno zadržali na erodromu, s obzirom koliko si snimao u zraku i po zemlji. smijesno

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 53
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon pon 16 oľu 2015 - 20:08

Pfaff je napisao/la:Da, Shiphol jest ogroman, ali po mojim iskustvima, jedan od humanije organitziranih...
Je, Schiphol mi se najviše svidio od svih. super2  Najviše me oduševio free wi-fi i stolovi sa 220V utičnicama mrgreen  a što se tiče veličine- imali smo preko 3 sata vremena između letova, od toga sam skoro 2 sata proveo šetajući po aerodromu i nisam obišao cijeloga.


gaspa je napisao/la:Pohvalno je, uostalom u duhu Lleonovog imidža, da u onom aerodromskom tunelu nije koristio rubnu pokretnu traku
Probao sam to Schipholu, vidio da znam hodat po tim trakama i kraj priče. Neka ih. mrgreen

ICE-3M je napisao/la:Nego, čudiš se kako brzi vlakovi konkuriraju avionu. Evo kako, ovo je vozni red vlaka Paris - Amsterdam
Nije bilo čuđenje, to je više bila žalopojka na brzinu naših vlakova.
3:20 za 500 km. Definitivno je brže vlakom, s obzirom da su aerodromi smješteni u najboljem slučaju na periferiji grada, treba doći najmanje sat vremena prije polijetanja zbog predaje prtljage, check-ina, gnjavaže sa sigurnosnom kontrolom...

kico101 je napisao/la:Lleon će se sigurno sjetiti da je Atalandi bio u Lencu prije 2 ili 3 godine ( ne sjećam se točno ).
Ovaj Atalandi je prije 2 godine još bio na kineskom navozu. mrgreen

To sam i ja pomislio na prvu, a onda sam išao provjerit. Na mojim slikama je bulk Atalandi, a u Lencu je bio tanker Atalandi. Zanimljivo, oba su Grci.

Tanker Atalandi u Lencu (photo by Gorg): http://www.shipspotting.com/gallery/photo.php?lid=2122692

Bulk Atalandi: http://www.shipspotting.com/gallery/photo.php?lid=2205778
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by kico101 pon 16 oľu 2015 - 21:54

LLeon je napisao/la:

To sam i ja pomislio na prvu, a onda sam išao provjerit. Na mojim slikama je bulk Atalandi, a u Lencu je bio tanker Atalandi. Zanimljivo, oba su Grci.

Možda su ga u međuvremenu preinačili u bulk carriera. rolling on the floor

A štaš, tu sitnu razliku nisam uočio na prvu.

______________________________________
Komadina: Oćemo prugu ( otp'o )
Linić: Nećemo prugu ( raste i cvate )
Jurčić/Vasilić: A kol'ko promila? ( izgubljeni, ima nas jooš )
Otvaranje pruge:_________________ ( popuni liniju )
kico101
kico101
Moderator
Moderator

Broj postova : 2204
Age : 53
Lokacija : Rijeka
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by Pfaff pon 16 oľu 2015 - 22:09

BTW, smiješ li nam ikako otkriti kog si vraga uopće radio na tom putu?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11143
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon pon 16 oľu 2015 - 22:44

Pfaff je napisao/la:BTW, smiješ li nam ikako otkriti kog si vraga uopće radio na tom putu?

Smijem. To sam smatrao sporednim za ovaj putopis, ali evo, kad već pitaš:
Raspao im se ležaj koloture na grani dizalice, pa smo to išli zamijenit (ne mijenja se samo ležaj nego cijela kolotura). Usput smo promijenili i osovinu jer ju je taj ležaj oštetio. Usput, kad smo već tamo, pregledali smo hidrauličke spojeve na ostalim dizalicama. Kolega je nešto čeprkao po krajnjim prekidačima (to nije moje područje pa se tu ne guram).    

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe DSC05507

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Mob3


Zadnja promjena: LLeon; uto 17 oľu 2015 - 6:30; ukupno mijenjano 1 put.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by Pfaff pon 16 oľu 2015 - 22:51

Izgleda mi prilično zapušteno i nepodmazano

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11143
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by Narcis uto 17 oľu 2015 - 18:21

Lijep putopis, nego jedan detalj me zanima sa domaćeg inventara kul
https://2img.net/h/i695.photobucket.com/albums/vv319/LLeon_album/Orient%20Accord/DSC05606.jpg
Jesu to samo nasloni za glavu ili presvlake preko sjedala?

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon uto 17 oľu 2015 - 21:37

Narcis je napisao/la:Jesu to samo nasloni za glavu ili presvlake preko sjedala?
Presvlake preko sjedala, ako misliš na ovaj tamnoplavi rub.
Na vrhu sjedala se vidi komadić svjetloplavog naslona za glavu.

Možda ovo pomogne:
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Hrvati

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe 1001291
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by Pfaff uto 17 oľu 2015 - 21:43

LLeon je napisao/la:
Narcis je napisao/la:Jesu to samo nasloni za glavu ili presvlake preko sjedala?
Presvlake preko sjedala, ako misliš na ovaj tamnoplavi rub.
Na vrhu sjedala se vidi komadić svjetloplavog naslona za glavu.
Svjetloplavi naslon za glavu?

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe HrvatiNaslon

BTW, vidim i da vas je alkoholom pojilo...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11143
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by Narcis uto 17 oľu 2015 - 22:31

Pfaff je napisao/la:BTW, vidim i da vas je alkoholom pojilo...
I to kvalitetno yes Teran "Kozlović" ili Malvazija "Matošević" LLeon ispravi me ako griješim, ali koliko uspijevam vidjeti etikete, to bi bilo to. kul

______________________________________
Vlakom na more (Lupoglav-Raša). Smile
Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Pbucket  Pula-Zagreb sa A380  Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe 888110
Narcis
Narcis
Administrator
Administrator

Broj postova : 6447
Age : 49
Lokacija : Labin
Registration date : 29.02.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by LLeon sri 18 oľu 2015 - 6:26

Ti nasloni za glavu se dodatno plaćaju, a nismo mi manageri, pa da se firma baš toliko isprsi. kul
Ni za vino me nemoj pitat. Za mene postoje samo dvije vrste: crno i bijelo.
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by Pfaff sri 18 oľu 2015 - 7:42

LLeon je napisao/la:Za mene postoje samo dvije vrste: crno i bijelo.
... i pivo

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11143
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by gaspa sri 18 oľu 2015 - 11:31

Mala škola grčkog: brod se zove Ataladi. NT se izgovara D (kao što se i MP izgovara B). A značilo bi (i): Bez talenta (iako baš nema smisla za ime broda). Dakle, moglo bi biti i neko ime, toponim. Ako me sad pitate što je s grčkim slovom delta - to je meko d, izgovara se kao u engleskom th.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3480
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe Empty Re: Kopnom, morem i zrakom po sjeveru Europe

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.