Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povremena lajsanja 2016...

+2
Pfaff
inflameswetrust
6 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust pon 30 svi 2016 - 16:44

Bok!

Evo, mislim da bi bio red, u krajnjoj liniji zašto ne? Ove godine, za razliku od tulanja Osijekom i Požegom imao sam priliku, odnosno obavezu zaletjeti se na još pokoje mjesto...a tek je počelo. Prvo Zagreb u dva navrata, a potom i odlazak u Rijeku... naime, u Rijeci se održavala 7. međunarodna konferencija o industrijskoj baštini, s glavnom temom "Torpedo". Ne tvornica, već Luppis i Whitehead. Meni mentorica poslala poziv, ja rekoh može, i eto, nakon svih zavrzlama ja napravio poster koji je posljedično na mjestu održavanja bio okačen tih par dana. No otom potom.

Put za Rijeku iz Požege počeo je već 17. 05., s tim da je trebalo prespavati u Zagrebu do 18. u 4 ujutro, pa na autobus za Rijeku, pa hostel, pa...

Budući da sam bio solidno opremljen stvarima, nisam bogznakoliko slikao. A i bilo je kašnjenja već od Požege do Kapele pa sam onako elegantno prvo slikao nezaobilaznu terasu u Kapeli..

Povremena lajsanja 2016... P1010084_zpsbhxrsq5m

U pozadini poster (obavezno), kišobran (itekako je poslužio), jakna (poslužila ali ne i pomogla protiv bure i zime) i torba. Jel.

Elegantno sam pobijesnio i na ostatku puta, budući da me je HŽ Infra nakon veselja sa sisačkom prugom još i pred okučanima razveselila. Naime, taman su se pripremale početne radnje za ostvarivanje mogućnosti za početne probe pred probno puštanje signalizacije u Okučanima. Na svakom prijelazu smo stali, na svakoj skretnici čekali, a ovaj vagon bio je živa katastrofa. Dobro, da je bio opremljen jacuzzijem bio bi katastrofa, zbog infrastrukturnih nevolja...

Povremena lajsanja 2016... P1010086_zpsrisemoat

Povremena lajsanja 2016... P1010089_zpsrmtnddx3

Evo, ima i nekakvih uređaja na pruzi. Nemam pojma o čemu se radi.

Povremena lajsanja 2016... P1010085_zpsfuccdezg

U Zagrebu je bio mrak kad sam stigao, stoga nema ni slika. Odmah kod tete na prespavanje, još jednom provjeriti je li sve kod mene, othrvati se zahtjevima dvojice pijanih pojedinaca da im udijelim kakvih 20 kuna za pivo... Pa u 5:30 na CroatiaBus.

Povremena lajsanja 2016... P1010095_zpsfw9knrgd

Nisam oduševljen. 60 kuna studentska karta, plus 8 za prtljagu u boks. Išao bih ja vlakom, ali radi se u Gomirju, a i nikad ne znaš što će se dogoditi tamo negdje oko Karlovca... bolje je stići na vrijeme.

Nisam ni sam znao kakav ću s vremenom biti sljedećih par dana.. čuo sam se s Pfaffom, pa rekoh može kava. Vas druge ljude nisam gnjavio jer svi su sa ženama i djecom, a ja ni sam nisam ideje imao gdje, tko, kad, kako i zašto.

Ispostavilo se da je sve više manje prazno u hostelu (osim nekih francuza koji su jedno veče prenoćili), pa sam dobio sobičak s pogledom u kvazidvorište zatvoreno sa 4 strane. Tamo ionako nisam provodio puno vremena. Inače, to je hostel River, kod Arhiva, netom pored nadvožnjaka pa mosta preko Rječine.

Povremena lajsanja 2016... P1040162_zpsnffq4l9h

I za uvod, to bi bilo to!





inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Pfaff pon 30 svi 2016 - 17:49

Pa i noćna lampica je nešto. Za početak...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Povremena lajsanja 2016... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust pon 30 svi 2016 - 18:52

Pfaff je napisao/la:Pa i noćna lampica je nešto. Za početak...

To ne koristim skoro nikada nigdje. Bitnije je da ima interneta i da mi u sobu ne mogu ući kojekakvi čudaci.

No...

Po ostavljanju stvari u Hostelu i prije službenog čekina, lajsao sam po gradu na Rječini, ne bih li došao do kolodvora. Nisam nešto previše slikao, a i ispostavilo se da sam zurio objektivom u sunce...štaćeš...

No, jedna za kolekciju.

Povremena lajsanja 2016... P1010099_zpsnnjqtcdu

Još uvijek tvrdim da ovu treba staviti u Pleternicu, a ispred riječkog kolodvora postaviti jednu Žutku.

Malo bolje...

Povremena lajsanja 2016... P1010102_zpsermg99q0

E tako sad!

Nakon što sam poslikao lokomotivu, zazvoni meni mobitel! Tko drugi nego Pfaff koji je elegantno sletio negdje na Korzo. Još elegantnije je rekao da mu se ne da do kolodvora pa sam ja požurio prema gradskom satu (nisam znao da Rijeka ima tako što!).
Malo po malo, sjeli smo i na kavu, pa sam brže bolje uperio objektiv u...

Povremena lajsanja 2016... P1010107_zpsptn3dnak

Desetak minuta tračanja kasnije pojavio se i gdin. Kobler s jednom damom kojoj se ne sjećam imena... njih nisam slikao, nisam kalibar za slikavanje nepoznatih ljudi.

Još smo skočili i otvoriti izložbu u Sveučilišnoj knjižnici (nismo se tamo dugo zadržali, bilo je još avantura), pa evo jedna slika.

Povremena lajsanja 2016... P1010108_zpswzumukuo

Pa uspon do muzeja Grada...

Povremena lajsanja 2016... P1010109_zpsfw0gasnp

...Gdje se vrlo brzo uspostavilo da sam svojim učestvovanjem na konferenciji uredno smanjio prosjek godina na ispod 70.

Povremena lajsanja 2016... P1010110_zps6zjvrset

U Muzeju je jedan pozamašni nizozemac održao predavanje o nizozemsko-njemačkoj pograničnoj turističko-muzejskoj ruti posvećenoj industrijskoj baštini. Onako je bilo, ni vrit ni mimo. Kasnije se ispostavilo da je holandez također ljubitelj željeznice, i da je prošao nekoliko etapa bivših bosanskih uskotračnih pruga! A kako se tek oduševio kad sam izvadio vozni red!!

Povremena lajsanja 2016... P1010112_zps5fdorenr

Ne sjećam se detalja, ali netko je nekoga krivo optužio na što je ovaj dao izraditi kipove tužitelja da svi znaju tko su!

Povremena lajsanja 2016... P1010113_zpsfbafpgli

U kafiću neposredno pored Pomorskog i povijesnog muzeja, gdje se održavao glavni dio konferencije, popili smo i kavu. Neloše mjesto!

Povremena lajsanja 2016... P1010114_zps8uc2hpwe

Na kraju me Pfaff odveo do Botela Marina gdje je bio proces registracije, a mene onda ljudi povedoše ovdje negdje na primorske specijalitete. Jeo sam i crni rižoto, nisam ostao neimpresioniran!

Povremena lajsanja 2016... P1010115_zpsrr7xvedi

Eto, za prvih 8 sati u Rijeci bilo je prilično intenzivno, a Pfaffu hvala što me proveo i upoznao s raznoraznim ljudima!

suuupeer
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Pfaff pon 30 svi 2016 - 19:39

inflameswetrust je napisao/la:... a Pfaffu hvala što me proveo i upoznao s raznoraznim ljudima!
Najmanje što sam mogao učiniti. A po mom iskustvu i mišljenju, najveća korist od ovakvih skupova je upoznavanje raznoraznih ljudi

PS: Nepoznata ženska je Duška, Koblerova asistentica u Konzervatorskom (i glavna za dokumentaciju)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Povremena lajsanja 2016... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Stjepan pon 30 svi 2016 - 20:15

inflameswetrust je napisao/la:...
Evo, ima i nekakvih uređaja na pruzi. Nemam pojma o čemu se radi.

[img]https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/putovanja2016/P1010085_zpsfuccdezg.jpg

€urobalize, jedna od umotvorina Brisela. Namijenjena je jako pojednostavljeno rečeno "kabinskoj signalizaciji", a krajnji cilj je da po cijeloj €vropi bude jedinstveni uređaji kako bi bilo tko vozio po bilo kojoj pruzi i državi, slično kao na autocestama ...
Stjepan
Stjepan

Broj postova : 466
Lokacija : Slovenija,Hrvatska,BiH
Registration date : 12.03.2009

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust pon 30 svi 2016 - 21:23

Pfaff je napisao/la:
Najmanje što sam mogao učiniti. A po mom iskustvu i mišljenju, najveća korist od ovakvih skupova je upoznavanje raznoraznih ljudi

PS: Nepoznata ženska je Duška, Koblerova asistentica u Konzervatorskom (i glavna za dokumentaciju)

Hvala Smile Upoznao sam šarolikih persona i nije mi krivo. Možda bude koristilo!


Stjepan je napisao/la:
€urobalize, jedna od umotvorina Brisela. Namijenjena je jako pojednostavljeno rečeno "kabinskoj signalizaciji", a krajnji cilj je da po cijeloj €vropi bude jedinstveni uređaji kako bi bilo tko vozio po bilo kojoj pruzi i državi, slično kao na autocestama ...

A jelda? E pa mogu si to gurnut u .... Ta signalizacija se već dvije godine pušta u promet!


inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust pon 30 svi 2016 - 21:31

Nastavak...

Nakon 10 minuta hostela i službenog čekina (nije mi jasno zašto check-in mora biti iza 13 ili 14 sati...), treba doći do muzeja, pa okačiti poster, a usput ne bi škodilo i vidjeti izložbu koja se organizira. Pa i pripomoći sa staklima za postolja...bar sam to naučio u 3 mjeseca volontiranja u muzeju...

Povremena lajsanja 2016... P1010116_zpsrhldwvic

Ima raznorazne torpedne literature! Sumnjam da bih to uspio pročitati do tridesete...već mi je sad na čekanju ohoho materijala...

Povremena lajsanja 2016... P1010117_zpsvggsluib

Okačismo i poster... Kamo sreće da ga je itko pogledao!

Povremena lajsanja 2016... P1020124_zpsrdkc9wae

Nakon svega kava s dvojicom riječana i jednim beograđaninom (ne moram valjda toliko u detalje da poimence nabrajam?), pa presvlačenje, pa na botel!

Povremena lajsanja 2016... P1030157_zpszz09oioj

U svem metežu stiglo se popiti par ovih...

Povremena lajsanja 2016... P1010118_zpsx5ftraon

A ekipica lagano sjeda i gušta u kanapeima. To malo na čačkalicama ipak nije moj fah!

Povremena lajsanja 2016... P1010119_zpss1k4fj0x

Nastavak sutrah! Laka noć i ugodno vrijeme svima!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust uto 31 svi 2016 - 11:22

Nastavimo u revijalnom tonu...

Nikad nisam pretjerano volio kojekakve konferencije...naročito ovako službene s puno ozbiljnih ljudi u odijelima. Ja sam jednostavan po tom pitanju - košulja ili pristojna majica, donekle pristojne hlače ili traperice i čiste tenisice. Svatovi, sprovodi i ostale manifestacije gdje treba biti pristojnije obučen trudim se izbjeći.

Povremena lajsanja 2016... P1020120_zps5dfiujqg

Prostor za izlaganja je zapravo bio fantastičan. Muzejski djelatnici su bili prilično ok, a kome se prispavalo (a bilo je takvih) mogao je prošetati i pojesti ili popiti nešto. Ili izaći na puš-pauzu.

Grupice ljudi posvuda... Svi svakog znaju, i svakoga ponešto interesira. Ja se ne volim gurati u gužvu, a pojedinci su mi prišli tek onda kad sam imao puna usta keksa.

Povremena lajsanja 2016... P1020121_zpsmyke8wa1

Na ovome sam sjedio.

Povremena lajsanja 2016... P1020122_zpshqwiakop

Čim je prvi blok bio gotov, predstavnici svih svjetovnih vlasti su se razišli i ostavili praznu prostoriju. Većinu slušalica za simultano prevođenje sam pogasio, nije najugodnije kad netko priča na engleskom, a par metara dalje manijački krči "Dakle...mogućnosti...umm...u ovom području...."

Povremena lajsanja 2016... P1030126_zpsp5xdbsaq

Obvezatno- da se zna da sam bio. Dokaz fakultetskim pravnicima da se isplatilo poslati me na put.

Povremena lajsanja 2016... P1030127_zpsfnorayln

I evo još elegantnog holandeza, puši cigaru i boli ga briga. Sljedeći dan odlučit će da ja znam nizozemski.

Povremena lajsanja 2016... P1030130_zps7ujp0kfx
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust uto 31 svi 2016 - 22:30

Malo iz grada, uz nekoliko impresija.

1. Rijeka je lijep grad. Neupitno. Ima nešto u tom industrijskom naslijeđu uz podosta arhitektonsko-kulturnih sadržaja. Nije sterilno razdvojen kao Pula, već se sve preklapa. U jednom trenutku dizalica, u drugom HNK.

2. Rijeka, kako sam zaključio na samom početku, nije turistički grad. Na stranu to što sam se pomalo napatio tražeći magnetiće za svoje doma, ali čak su i putokazi na razini jednog Osijeka.

3. Ljudi su vrlo ugodni. Kratko i jasno.

No... Otkrio sam kosi toranj kraj kojega dizalice rade svoje...

Povremena lajsanja 2016... P1030134_zps8p3ejkvd

Navodno se planira obnova. Iz moje perspektive - neka! Bivši brod za prijevoz banana plovio je s nekada bitnim svjetskim državnikom.

Povremena lajsanja 2016... P1030131_zpsnrluon7f

Vrag mu mater, zakretni most! Toliko pitanja imam... Zakreće li se? Ako ne, kako brodice prođu ispod, čekaju oseku ili? Što ako netko zapne i treba se vratiti, a most je u postojanom nezakrenutom stanju?

Povremena lajsanja 2016... P1030133_zpssxdtjq94

Pogubio sam se od silne vode. Bilo je vruće za poluditi, a ja u pravilu ne podnosim temperature iznad 20. Kada se tome pridoda poslovčno neupijajuća (a i malobrojna) vegetacija u kombinaciji sa kamenom i asvaltom...Došlo mi je da se bacim u more, onako, turistički.

No, neka. Pfaff je rekao da se na Trsat mora. 20 do 30 minuta kaže. Ma šta, mogu ja ispod 10!!

Povremena lajsanja 2016... P1030135_zpsxfx1xw2m

A taman kad sam pomislio da će oblak koji prekriva sunce i ostati na istom mjestu, dogodilo se što se dogoditi mora. Zapeklo je jače nego ikad.

Ne boji li se ovdje narod da će skliznuti sa stijene?

Povremena lajsanja 2016... P1030136_zps6jbann3a

No... rekao sam da mogu ja to za ispod 10 minuta, i ne bih bio u krivu. Skretanje s rute par puta, pa vađenje fotoaparata za par loših slika u sunce, pa malo do crkve, pa u suvenirnicu (odustao sam od nje kompletno kad sam shvatio da su jedino sličice pape prijateljske za moj novčanik)... od podnožja do gradine - 25 minuta prema exifu. Oko 15 minuta potrošio sam sa strane, dakle... uspjeh!

Usto, ovaj prozor s elegantnim zastorima (tamo je i infopult na kojemu nikoga živoga nema) bio bi mi ugodno mjesto za ured. Ili spavanje. Osim možda po zimi.

Povremena lajsanja 2016... P1030139_zpsdskdfwro

Ne vidim si hostel, ali neka ga! Samo zbog pogleda se isplatilo.

Povremena lajsanja 2016... P1030141_zpsry0ux13h

Vijori! Htio sam do podnožja zastave, međutim, nije moguće. Željezna vrata su zatvorena. Odozdo bi bilo prekomplicirano.

Povremena lajsanja 2016... P1030142_zpsdxoe9ihf

Kojih? Čijih? I kakvi su to riječi pijetlovi s takvim krilima?

Povremena lajsanja 2016... P1030144_zpsqozxgeik

Kroz okno sam vidio autocestu. To je još nešto što me u Rijeci fasciniralo. Brdo na brdo, usjek na usjek. I tu grad od sto milja ljudi. I još prolazni. I još infrastrukturu srediti! Posla ohoho, a rezultat uistinu fantastičan, kad se sve zbroji...

Povremena lajsanja 2016... P1030145_zpsrwj6nh3l

Papirnica, klaonica...?

Povremena lajsanja 2016... P1030146_zpsspceywkp

Teci teci... Nisi jača od Orljave doduše. Zanimljivo je to kad onako bolje promislim. Svaki kontinentalni grad ima neku rijeku o kojoj se uči na satu geografije (zemljopisa??), a primorski..? Ajde Krka je nešto jača, ali dokle je ušće, a gdje počinje šibenski zaljev? Za jednog kontinentalca nerazrješivi problemi...

Povremena lajsanja 2016... P1030149_zpsum2mlmuf

A ovdje nije ništa naišlo. Nažalost. U hostelu sam istu večer vidio dvije asee kako idu put Škrljeva (recepcionerski stol na prozoru pored pruge, a meni prozor gleda nigdje ... :( ).

Povremena lajsanja 2016... P1030151_zps5rnzegro

I to su moje impresije sa Trsata!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust uto 31 svi 2016 - 23:05

Prije puta... heh...

Na kraju tog dana, a i cijelog posjeta Rijeci je kulminiralo. Zbog neusklađenosti rasporeda i potpune zbunjenosti, ja sam eto propustio posjet lansirnoj stanici torpeda ( no no ), no pojavio sam se na oproštajnoj večeri. I fulao ceo fudbal. Ne znam ništa o brodovima, pomorskoj tehnologiji i ratovanju, skoro ništa o Rijeci, Kvarneru i okolici. Ono malo Istre što i poznajem palo je u vodu kraj par pojedinaca koji su tamo životni vijek proveli. I eto, dok su svi polagano ispili sav alkohol, nizozemac je odlučio da će samnom popričati na materinjem jeziku, i unatoč tome što ga nisam ništa razumio (jezik kao da hračak premećeš po ustima) vjerujem da je bilo vrlo zanimljivo! A dres kod..Ja u majici Hogwarts Express, a svi ostali - u odijelima. Nisam ja za takve akcije.

I napokon, šetnja gradom po n-ti put, pa da vidimo.

Povremena lajsanja 2016... P1030152_zpsfs9kzbai

Brodovlje i more...

Povremena lajsanja 2016... P1030153_zpswlxudjua

Moram priznati, lijepi su to prizori, brodovi svih vrsta. Ali ne mogu se još i time baviti. Jednostavno mi ne leži.

Povremena lajsanja 2016... P1030154_zpsdmn44o4w

Zamjenski terminal (jer onaj koji mi je draži nalazi se tek na Krku, preko puta Omišlja...).

Povremena lajsanja 2016... P1030156_zpsrulqvw9u

Dizalice volim!

Povremena lajsanja 2016... P1030158_zpsupj7kvxa

Da se mene pita ovdje bi vozio turistički vlak. A auti ni blizu!

Povremena lajsanja 2016... P1030159_zps82gu3653

Zaboravio sam što je ovo u pozadini. A autobusni kolodvor je..zbunjujuć. Tu sam čak i prometnu nesreću vidio. Tip sjeo na kuplung umjesto na kočnicu i zalijepio registarsku pločicu na stražnji kotač velikog MAN-a.

Povremena lajsanja 2016... P1030161_zpshomvotaj

Na konferenciji smo se lijepo izpozdravljali, a vijenac je pripremljen za Whiteheadovu grobnicu. Njegove potomkinje su se rasplakale na kraju cijele priče, skoro pa nisu vjerovale da ima ljudi kojima je stalo do ostavštine predaka...

Povremena lajsanja 2016... P1040163_zpsn9fhhbw9

Luppis, Lupis, Vukić... U cijeloj hrvatsko-talijansko-austrijsko-mađarskoj delegaciji nije bilo onoga tko ga nije svojatao. Mađar je bio najrevniji u mađarizaciji imena i povijesti. Ispostavilo se da mu se možda to obilo o glavu!

Povremena lajsanja 2016... P1040164_zpspqkpekhg

Salvacoste!

Povremena lajsanja 2016... P1040165_zpsczyyysyk

I to je to prije puta. Nemam više ništa vrijedno dijeljenja...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Pfaff uto 31 svi 2016 - 23:06

Zanimljive opservacije. Sviđa mi se kakvim okicama gledaš moj grad...

Also: Mir junaka & pijetlovi. Vlasnik Trsta bio je Laval Nugent, austrijski feldmaršal. Imao je on i Bosiljevo, Staru Sušicu - čovo je volio skupljati dvorce na brdu! Dvorci su za njegovog vlasništva bili preuređeni u romantičnom duhu, a na Trstau si je dao sagraditi mauzolej u kojem je kasnije bio pokopan sa svojom suprugom. Negdje 60-ih godina je našim grackim mudracima palo napamet od dvorca napraviti krčmu, a sarkofage su izbacili (mislim da do dana današnjeg nije poznato kako su završile kosti) i u prostor smjestili zamrzivače.
Pijetlovi su djelo Antona Dominika Fernkorna, onog istog što je sačinio bana na TBJ u Zagrebu. Obnovljeni su zaslugom rečenog Koblera kojeg si imao priliku upoznati!

Ajmo dalje: Rečina (Rječina, Eneo...) je dugačka 18 km i izvire u srcu Grobinštine. Izvor je kaptiran i pretstavlja jedan od glavnih izvora pitke vode u Gradu koji teče. Danas ima čudan režim jer je nekoliko kilometara uzvodno u Valićima sagrađana brana i akumulacijsko jezero koje napaja vršnu eletranu "Rječina". Iz tog razloga ima dva puta dnevno jak protok vode, a inače je uglavnom suha, jasno, ako ne krenu riječke diluvijalne kiše...

Klaonica itsl... Nije, klaonica je u smjeru zapada odmah iza garaže milog nam "Autotroleja" (nemam pojma da li uopće radi). Ovo što vidiš odozgo je dio nekadašnje Hartere (Tvornice pipira). Suhi kanal koji izlazi iz tunela je služio dobavi vode (odmah iza zavoja je jaz koji je osiguravao dotok) za tvorničke potrebe.

Zasad toliko (nisi slikao Papu?)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Povremena lajsanja 2016... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Pfaff uto 31 svi 2016 - 23:15

Hehe! Veliš autobusni kolodvor je zbunjujuć? Pa baš i nije, odlično je pozicioniran, trebalo bi ga samo natkriti. Tu i jest kvaka. Ono u pozadini je kapucinska crkva Majke božije lurdske. Pače, radi se o kopiji originalne crkve u Lourdesu jedino su se društvenopolitičke okolnosti promijenile na nesklono pa su popi ostali bez podrške za gradnju tornja. A Žabica se "ne smije" natkriti jer bi popi kapucini digli dreku do Vatikana da im se zaklanja pogled na uredovno mjesto. Slično je bilo i s trgom ispred riječke katedrale (jedan od riječkih konzervatora je rekao da je to "isusovačka torta") koji je zbog raznih rušenja bio proširen i prazan. Kad je počela izgradnja poslovnog bloka, nadao je tadašnji nadbiskup dreku jer su mu uskratili prostor gdje je obdržavao masovke...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Povremena lajsanja 2016... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust uto 31 svi 2016 - 23:16

Pfaff je napisao/la:Zanimljive opservacije. Sviđa mi se kakvim okicama gledaš moj grad...

Hvala hvala oci


Also: Mir junaka & pijetlovi. Vlasnik Trsta bio je Laval Nugent, austrijski feldmaršal. ...

Hm... od svega mi je najfascinantnija krčma. Malo sam pogledao i nije me impresioniralo. Lokacija je dobra ali ipak nekako mi se ne uklapa. Da je 10 metara prije, tamo gdje je treštila limena muzika, bilo bi mi malo prigodnije. Općenito se protivim nabacivanju birtija apsolutno svuda...


Ajmo dalje: Rečina (Rječina, Eneo...) je dugačka 18 km i izvire u srcu Grobinštine...

Možda izvire na višoj nadmorskoj visini, ali Orljava je i dalje jača. Heh. Mi doduše branu nemamo, nekada je davno postojala hidroelektrana kod Kuzmice (nedaleko željezničkog stajališta Blacko-Jakšić). Zvala se Munjara, ali prigodnije ime bilo bi izmjenična ili povremena.


... Ovo što vidiš odozgo je dio nekadašnje Hartere (Tvornice pipira)...

Pola pola, pa sam naveo oba. Kako je funkcionirao prijevoz, budući da mi se ovo sve čini izrazito stiješnjeno?

Zasad toliko (nisi slikao Papu?)

Nisam ja orijentiran prema nekakvim sakralnim sadržajima... To ostavljam drugima.
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust uto 31 svi 2016 - 23:22

Pfaff je napisao/la:Hehe! Veliš autobusni kolodvor je zbunjujuć? Pa baš i nije, odlično je pozicioniran, trebalo bi ga samo natkriti. Tu i jest kvaka. ..

Točno to. Lokacija može, nadstrešnica... ako ih nema po željezničkim, zašto bi na autobusnim kolodvorima? Je li isti modus operandi na Jelačićevom trgu, ili su prigradski busevi manje bitni?

inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Pfaff uto 31 svi 2016 - 23:27

inflameswetrust je napisao/la:... Je li isti modus operandi na Jelačićevom trgu, ili su prigradski busevi manje bitni?
Jelačićev trg se koristi za sve dvije-tri linije, glavno prigradsko stajalište je na Delti. I ne samo da nije natrkriveno, nego nema ni klupe na peronima...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Povremena lajsanja 2016... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Damir sri 1 lip 2016 - 7:17

Putopis jednog kontinentalca u primorju (5)
Znanje o Rijeci, sveobuhvatno (3)
Druženje sa precjednikom Štaciona (5)
Druženje sa forumašima i ostalim članovima Štaciona (-1)

Sveukupno (+3) veselo
Damir
Damir

Broj postova : 3323
Lokacija : Rijeka
Registration date : 24.01.2011

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Pfaff sri 1 lip 2016 - 8:11

Slike riječke luke pod suncem na zahodu (5)

Sveukupno (-4)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Povremena lajsanja 2016... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust sri 1 lip 2016 - 10:34

Damir je napisao/la:Putopis jednog kontinentalca u primorju (5)
Znanje o Rijeci, sveobuhvatno (3)
Druženje sa precjednikom Štaciona (5)
Druženje sa forumašima i ostalim članovima Štaciona (-1)

Sveukupno (+3) veselo

no no Znam znam... Prvo kao što rekoh, poznavanje Rijeke mi nije na visini. Moraću popraviti. A što se druženja s ostalim štacionovcima/forumašima tiče...da. Napisao sam na početku da je raspored bio vrlo kaotičan i bogato grupiran, a ja nisam takav kadar da se izgubim na pola predavanja, naročito ako postoji šansa da ću imati prilike skupiti još pokoju personu za ispunjavanje intervju za diplomski... Pfaff je javio da će doći na otvorenje , praktički jedini dan kad sam znao da ću imati nešto slobode (osim subote, no to je onda već i trčanje na kolodvor tako da..)... Popravit ću, obećajem!

Pfaff je napisao/la:Slike riječke luke pod suncem na zahodu (5)

Sveukupno (-4)

Ha, dovoljno dobro za mene!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust sri 1 lip 2016 - 20:51

Dosta Rijeke što se mene tiče. Vidio sam što sam vidio, sreo koga sam sreo (sljedeći put, kada ne bude natrpano, nadam se da ćete mi oprostiti i pristati da platim kakvu kavu!), pa mogu kući. Ili barem do Zagreba. Od Rijeke do Požege direktno se u jednom danu može stići...ako si mazohist sa izrazitom ljubavlju prema hemeroidima. Naravno, ako o vlaku pričamo. A išao sam njime...putničkim...

Torba, ruksak, jakna, kišobran, poster, i nekako još fotoaparat vaditi...

Povremena lajsanja 2016... P1040166_zpsfquc1w2j

Dovuklo se, pa će me nazad!

Lijepa nadstrešnica ali ovdje nešto fali. Nisam ja maznuo.

Povremena lajsanja 2016... P1040168_zps4fpi5mbk

Monsieur Pfaff!

Povremena lajsanja 2016... P1040170_zpsyax0g3zk

Malo već otužno izgledaju plakati, ali i dalje, svaka čast na volji da se uopće postave! maestro

Povremena lajsanja 2016... P1040171_zpskfqt0bux

Povremena lajsanja 2016... P1040172_zpswtykvk4e

Krenusmo. Umorio sam se od puta i prije nego što smo krenuli. I s pravom. Sjeo sam u AB vagon, prvi razred, prljavo, smrdljivo, ali bar su sjedala bila koliko toliko pristojna za kičmu...

Povremena lajsanja 2016... P1040175_zpsksvluyyd

Ovaj put mi je kupe bio na lijevoj strani prema Zagrebu, pa sam tamo i najviše slikao s prozora. Kolosjek za Semiramidine viseće vrtove fantastično izgleda!

Povremena lajsanja 2016... P1040178_zpsjvo28l5m

Nisam nezadovoljan pogledom! Onako, iz moje osobne perspektive, što god gledaš na ovoj pruzi, lijepo je!

Povremena lajsanja 2016... P1040179_zpsiv9uar8w

Nadovezao se kolosjek na nas... učinilo mi se da sam čuo nekakvo električno tutnjanje koje nije bilo jeka lokomotive koja me vukla...

Povremena lajsanja 2016... P1040183_zpszxqb5geo

Škrljevo i plava manevarka. Protuprirodno. Kad sam kao mali prvi put bio u Osijeku bili su mi protuprirodni crveni češki tramvaji...

Povremena lajsanja 2016... P1040184_zps6i1zmzyc

A ove dvije s cisternama će za nama čim se raščisti signal. I bile su čak i brze!

Povremena lajsanja 2016... P1040186_zpswxu12gun

No...bit će toga još malo!
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Pfaff sri 1 lip 2016 - 21:51

inflameswetrust je napisao/la:No...bit će toga još malo!
šta da?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Povremena lajsanja 2016... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by LLeon čet 2 lip 2016 - 0:37

Zanimljivo je pročitat kako stranci vide moj grad i kako doživljavaju nešto što ja gledam svaki dan i uzimam zdravo za gotovo. super2

Par fotki si okinuo i ispod mog prozora. Wink

Kako me pomalo zanima povijest Rijeke, dozvoli da ti nadopunim par praznina.
inflameswetrust je napisao/la:
Ne sjećam se detalja, ali netko je nekoga krivo optužio na što je ovaj dao izraditi kipove tužitelja da svi znaju tko su!

https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/putovanja2016/P1010113_zpsfbafpgli.jpg
Simon Adamić, trgovac duhanom i riječki veleposjednik, se krajem 18. stoljeća silno obogatio, pa su oko njegovog bogatstva počele kružit zle priče kako je pronašao skriveno blago, a nije (pojednostavljeno rečeno) platio porez. Optužbe je poduprlo 14 svjedoka, te je Simon završio u zatvoru. Njegov sin Andrija Ljudevit se osobno zauzeo kod cara Josipa II za očevo puštanje iz zatvora. (Andrija Ljudevit je kasnije izgradio ono što si ti nazvao klaonicom- tvornicu papira). Nakon izlaska iz zatvora Simon je dao izraditi 14 stupića na kojima su bile isklesane glave 14 svjedoka i stavio ih ispred svoje obiteljske kuće na Fiumari. U prizemlju te kuće je danas, između ostalog,  prometni ured Autotroleja, a Fiumara je tada bila, a i danas je, najprometnija riječka ulica. Ispred PPMPH je danas 13 glava, jer se u međuvremenu jedna izgubila.

inflameswetrust je napisao/la:
2. Rijeka, kako sam zaključio na samom početku, nije turistički grad.
Dobro si zaključio. Nekad je bila industrijski grad, a onda je Partija koja je u Rijeci na vlasti još od 1945. Odlučila da više neće bit industrijski, nego turistički grad. Pozatvarali su tvornice, pa sad Rijeka više nije ni industrijski ni turistički grad. Živjela Partija!!! bravo

inflameswetrust je napisao/la:
Navodno se planira obnova. Iz moje perspektive - neka! Bivši brod za prijevoz banana plovio je s nekada bitnim svjetskim državnikom.

https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/putovanja2016/P1030131_zpsnrluon7f.jpg
Planira se, planira.. već preko 10 godina.. Maloprije spomenuta Partija, pobožno štuje lik i nedjelo ćopavog bravara, tako da su kupili ovaj brod koji je trunuo u Crnoj gori, pa sad trune u Rijeci, jer novca za obnovu nema. A nema novca, jer prisjetimo se, Rijeka nema ni industrije, ni turizma. To sve skupa nije ni bitno, jer se sa par kašeta sardelica (najjeftinija plava riba) 2-3 puta godišnje uklone sve dileme na izborima.

inflameswetrust je napisao/la:
Vrag mu mater, zakretni most! Toliko pitanja imam... Zakreće li se? Ako ne, kako brodice prođu ispod, čekaju oseku ili? Što ako netko zapne i treba se vratiti, a most je u postojanom nezakrenutom stanju?

https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/putovanja2016/P1030133_zpssxdtjq94.jpg

Taj most je bio zakretan do 1972., dok jedan teretni brod nije udario u njega, pa je most od tada nezakretan. Barke u Mrtvi kanal, (koji je zapravo staro korito Rječine) ulaze ispod mosta. Plima ili oseka, ovisi o visini svake barke pojedinačno.

inflameswetrust je napisao/la:
No, neka. Pfaff je rekao da se na Trsat mora. 20 do 30 minuta kaže. Ma šta, mogu ja ispod 10!!

https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/putovanja2016/P1030135_zpsxfx1xw2m.jpg
Svaka čast Pfaffu, ali na njegovo poimanje prijeđenog puta u jedinici vremena se uopće nemoj obazirat. mrgreen

Ja mogu ispod 5 minuta. Službeno mjereno. Doduše, bez usputnog fotkanja. thanks
http://www.rijeka.run/ostale-utrke/539-skok

inflameswetrust je napisao/la:
I kakvi su to riječi pijetlovi s takvim krilima?
Pijetao ti doma po dvorištu kokoše prči. Ovo su bazilisci.
Kraljevski zmajevi, mitska bića, ubijaju pogledom.. bla bla..

inflameswetrust je napisao/la: ja sam eto propustio posjet lansirnoj stanici torpeda ( no no )
Nisi ništa propustio. U tako je jadnom stanju, da bi mene bilo sram pokazivat je turistima i objašnjavat im da je to naša industrijska baština i da su sa tog mjesta ispaljena prva torpeda na svijetu. cudno

inflameswetrust je napisao/la:
Da se mene pita ovdje bi vozio turistički vlak. A auti ni blizu!
https://2img.net/h/i690.photobucket.com/albums/vv261/inflameswetrustsss/putovanja2016/P1030159_zps82gu3653.jpg

Predomislio bi se kada bi vidio kakav kaos nastane kada ovuda prolazi vlak. kul  Aute maknut sa Rive i Zajčeve ulice? Tek tada bi napravio sveopći kaos na sjevernom koridoru. U to se možemo uvjerit nekoliko puta godišnje za vrijeme Karnevala, Homo si teć, otvorenja Riječkih ljetnih noći....

bravo za putopis! clap
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Pfaff čet 2 lip 2016 - 3:31

Nemoj se previše obazirati na političke stavove našeg LL-a. Iako se ponekad čini da naginje prema obožavanju ovih koji pljuju po prošlim vremenima kradući državu s obje ruke, on je drag i dobar čovjek (iako ponekad hoda prebrzo)

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Povremena lajsanja 2016... Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust čet 2 lip 2016 - 13:30

Hvala!

LLeon je napisao/la:
Simon Adamić, trgovac duhanom i riječki veleposjednik, se krajem 18. stoljeća silno obogatio .... (Andrija Ljudevit je kasnije izgradio ono što si ti nazvao klaonicom- tvornicu papira).

Prvi dio mi je Pfaff ispričao, ali u svem cirkusu sam to zaboravio! A nisam nazvao klaonicom nego klaonicom-papirnicom, dakle bio sam 50% u pravu!


Dobro si zaključio. Nekad je bila industrijski grad, a onda je Partija koja je u Rijeci na vlasti još od 1945. Odlučila da više neće bit industrijski, nego turistički grad. Pozatvarali su tvornice, pa sad Rijeka više nije ni industrijski ni turistički grad. Živjela Partija!!! bravo

Suprotno od slučajeva na istoku...tu je bilo industrije do 90 ih, a onda su rukovoditelji osloboditeljskog sustava sustavno usustavili sustav privatizacije i bum...


Svaka čast Pfaffu, ali na njegovo poimanje prijeđenog puta u jedinici vremena se uopće nemoj obazirat. mrgreen

Ja mogu ispod 5 minuta. Službeno mjereno. Doduše, bez usputnog fotkanja.

Trčati više ne smijem. Inače bih vjerojatno i ja mogao za 3 do 4 minute.



Pijetao ti doma po dvorištu kokoše prči. Ovo su bazilisci.
Kraljevski zmajevi, mitska bića, ubijaju pogledom.. bla bla..

Lakše malo!
Baziliskove se opisuje i oslikava na 300 različitih načina pa ih je lako zanemariti...ovo bi bio engleski bazilisk "cockatrice" Very Happy



Predomislio bi se kada bi vidio kakav kaos nastane kada ovuda prolazi vlak. kul  Aute maknut sa Rive i Zajčeve ulice? Tek tada bi napravio sveopći kaos na sjevernom koridoru. U to se možemo uvjerit nekoliko puta godišnje za vrijeme Karnevala, Homo si teć, otvorenja Riječkih ljetnih noći....


Neka, to bi bar bilo dobro opravdanje za zastoje...
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by inflameswetrust ned 5 lip 2016 - 11:58

Može nastavak? Što ne bi moglo!

Dok nisam počeo žešće čitati vozne redove i gledati karte nikad nisam čuo za Škrljevo. Za Bakar doduše jesam. To je ono mjesto gdje pocrniš i prije nego vidiš sunce.

Povremena lajsanja 2016... P1040187_zpsm3dy1qeh

Pogled je vrlo lijep. Unatoč tome što ne vidim njive s kukuruzima, nije loše!

Povremena lajsanja 2016... P1040190_zpsekrrkvct

Ove kanalice uz prugu su mi zapravo prilično ogavne. Nigdje se ne uklapaju! Tamo gdje se mogu ukopati, vrlo bolje se uklapaju u okoliš. Doduše sad imaju značajnih problema s kablovima... nekada je pojas u vlasništvu HŽ-a odnosno Infre bio kudikamo veći, a nakon što je sabor iz određenih razloga to smanjio, nerijetko se dogodi da se zahvati vrše na privatnoj zemlji. A onda ako netko i "počisti" prostor od silnog bakra, ovi iz Infre ne mogu ništa.

Povremena lajsanja 2016... P1040192_zps8uaend3e

Spomenik... kome?

Povremena lajsanja 2016... P1040194_zpsvmoge3qu

Ovo je fantastičan ŽCP. Pretpotopni branik na desnoj strani izgleda neokrhnuto. Nije vrag da je novi stavljen zbog iskakanja automobila?

Povremena lajsanja 2016... P1040196_zps05s6wln1

#onokadvidišpruguiznadpapruguispod

Povremena lajsanja 2016... P1040197_zpsl1gxozg8

Kolodvor Meja mi se sviđa. Daleko od svega, a imalo i okretnicu! (Da bi se vlakovi mogli okretati, buduć da se Rijeka podijelila iz kojekakvih političkogeografskih razloga).

Povremena lajsanja 2016... P1040199_zpsgszc4o8m

Kad vidim bager uvijek se uplašim da je nečemu odzvonilo... Makar sumnjam da taj može kašiku spustiti do podnožja okretaljke...

Povremena lajsanja 2016... P1040200_zpsk2ox0ccm

Nešto je vikao čovjek kondukteru, nisam dobro čuo što. Dvoje konduktera sam promijenio na putu i oboje su s priličnim interesom gledali kartu. Do ZAGREBA?? .... I mazohizam je za ljude!


Povremena lajsanja 2016... P1040201_zpsopkkgqpm

Ajme puta...

Povremena lajsanja 2016... P1040207_zpsyezeklvc

Bolja polovica nazove i pita di si, ja kažem evo, u vratima. Ili na vratima. Kod vrata kako god.

Povremena lajsanja 2016... P1040208_zpsts0khjmc

A ovaj odbojnik kaže da se približavamo velepoštovanom...

Povremena lajsanja 2016... P1040209_zpsybf2hgs2

Čekaju da prođemo. Kontejneri, usudio bih se reći - za Brajdicu?

Povremena lajsanja 2016... P1040210_zpsnpjvpwao

Postaviše nas na I peron I kolosijek. Velika je gužva na malom kolodvoru. U subotu. Katastrofičnije nego u SPS-u (Starom Petrovom selu) kada nekakvi signali odu kvragu, po tri teretna se skupe, a ispostavi se da prometnik i nije maher u svom poslu...

Povremena lajsanja 2016... P1040211_zpslk39oh3e

Pozdrav prijatelju od prijatelja, a s tim pozdravom, pozdravljam i ja!

Povremena lajsanja 2016... P1040212_zpsauwrvvg8
inflameswetrust
inflameswetrust

Broj postova : 758
Age : 34
Lokacija : Požega-Osijek
Registration date : 24.10.2014

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by LLeon pon 6 lip 2016 - 19:11

inflameswetrust je napisao/la:
LLeon je napisao/la:

Pijetao ti doma po dvorištu kokoše prči. Ovo su bazilisci.
Kraljevski zmajevi, mitska bića, ubijaju pogledom.. bla bla..

Lakše malo!

Nisam mislio ništa loše. Čisto zafrkancija. kul icon pivo

DALI SVOJE ŽIVOTE
ZA IZGRADNJU
SOCIJALIZMA 14.I.1950.

KOMLENIĆ SIMO STROJOVOĐA
ANTIĆ PETAR LOŽAČ
VIŠNJIĆ ILIJA VLAKOVOĐA
MALINAR NIKOLA LOŽAČ
JAKOVAC MATIJA LOŽAČ

PODIŽU ŽELJEZNIČARI
OVOG KRAJA 15.IV.1958.


Povremena lajsanja 2016... DSC06505
LLeon
LLeon

Broj postova : 2470
Age : 45
Lokacija : R1J3KA
Registration date : 01.03.2008

[Vrh] Go down

Povremena lajsanja 2016... Empty Re: Povremena lajsanja 2016...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.