Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slike i priče iz Bavarske

+3
Damir
borna
Pfaff
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M čet 8 ruj 2022 - 11:33

Nije me tu bilo neko vrijeme, pa da nastavim, al ovaj put samo s pricom i to starom 50 godina. Naime, ovih dana prije 50 godina se u Münchenu odrzavala olimpijada. Tocnije od 26.08. do 11.09. Zakaj pisem o olimpijadi na forumu koji nije sportski, nego prometni. Zato jer je i ondasnji Bundesbahn imao veliku ulogu u toj prici. Trebalo je prvo dovest sve te posjetitelje, a i sportase u München, a onda ih i po Münchenu i ostalim mjestima gdje se odrzavala olimpijada razvozit. To nije bil nimalo lak zadatak, pa je tako DB trebal u tih 17 dana ostvariti prek 8000 posebnih voznji. U tome je glavnu ulogu imal S-Bahn koji je pusten u promet 28.04.1972. (o povijesti, sadasnjosti i buducnosti S-Bahna budem pisal sljedecih dana). S-Bahn mreza je dobila i jedan dodatak i to je bil odvojak za kolodvor Olympiastadion (Oberwiesenfeld) na zapadnoj strani olimpijskog parka. Na istocnoj je U-Bahn stanica Olympiazentrum koja i dan danas postoji i dio je linije U3. Tu stanicu koristim svakodnevno jer je odmah pokraj tvornice u kojoj delam. Stanica S-Bahna je zarasla u travu i ostalu vegetaciju i tu nema godinama nikavog prometa. Inace olimpijski park je nastal na mjestu bivseg vojnog aerodroma Oberwiesenfeld. Malo cudno zvuci jer je park brdovit, al brda su umjetna i nastala su kad je nakon rata to podrucje bilo predvideno za odlaganje rusevina zgrada stradalih u ratu. Jednu liniju S-Bahna su produzili do kolodvora Olympiastadion, a uveli su dvije izvanredne linije, od kojih je jedna vozila svakih 10 minuta, a druga prema potrebi. Bilo jei linija za Riem(jahanje) i Oberschleißheim(veslanje). Osim toga bilo je dodtnih vlakova za Augsburg(kanu) i Kiel(jedrenje). Nogomtni i rukometni turnir se isto odrzaval po okolici, pa je bilo vlakova i za te gradove. Takoder zbog premalih smjestajnih kapaciteta u Münchenu dosta je posjetitelja olimpijade bilo smjesteno u okolici, pa je bilo i tu specijalnih vlakova. Za sve to organizirat trebalo je dodatnih lokomotiva i vagona. Lokomotive su bile 140, 141 i 216 iz cijele Njemacke, a vagoni su cak posudivani i izvana, jer je bilo i dosta nocnih vlakova koji su dolazili ujutro iz npr. Budimpeste, Beograda, Rima, Malmöa, Varsave... i navecer se vracali, a njihovi vagoni su po danu vozili te specijalane olimpijske vlakove. Olimpijada je produzena z jedan dan, medutim to nije smetalo organizatorim prijevoza iz Bundesbahna da svejedno posel obave vrhunski. U tih 17 dana je bil samo jedan prekid prometa od 20 minuta zbog problema s kocnicama na jedno S-Bahn vlaku. Takvi prekidi se danas dogadaju vise puta dnevno. U prosjeku je tih 17 dana vozilo 360 S-Bahna vise i 108 vlakova vise nego je uobicajeno, te je bilo 860000 dodatnih putnika. Ukupno je u 17 dana 3,18 milijona putnika u 7138 vlakova putovalao na mjesto odrzavanja olimpijade. Sve u svemu vrhunsko odraden posel.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by Pfaff čet 8 ruj 2022 - 16:51

A baš sam se pitao zašto si se preestao javljati s ovim bavarskim pričama

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M pet 9 ruj 2022 - 12:47

Ma, nikak da se natjeram da nekaj napisem, a s foticem sam zadnji put bil vani u sijecnju 2021.

Ajmo dalje. Kak sam i obecal u prethodnom postu, pisal budem sad malo o S-Bahnu. Prvi planovi su se pojavili 1914, ali zbog raznih vise manje povijesnih okolnosti tek su se konkretn9je poceli realizirati krajem 50-tih godina. Glavni dio S-Bahn mreze je Stammstrecke koja ide od Passinga do Ostbahnhofa, odnosno, za slabe poznavatelje Münchena, od zapadnog do istocnog kolodvora. Kad se dolazi s zapada malo prije glvanog kolodvora, koji je negdje u sredini, se pruga spusta u tunel ispod grada i ide ispod glavne ulice i trga. Osim tih radova potrebno je bilo i uz pruge prema Ingolstadtu, Augsburgu i Rosenheimu napravit posebne dvokolosijecne pruge samo za S-Bahn, jer su te pruge prevec opterecene daljinskim vlakovima, kao i teretnim. Kod ostalih pruga je posebna dvokolosijena pruga puno kraca. Neke su pruge i elektrificirane, a izgradene su i neke stanice, a stare su obnovljene. I tako je 28.03.1972 pusten u promet. U pocetku nije bilo jos dosta garnitura vlakova 420, pa su se koristili klasicni vlakovi s lokomotivom 141, a negdje i busevi(!). Nakon par godina je dovrsena isporuka svih vlakova 420. Predvideno je da se bude prve godine prevezlo 240000 putnika, a nakraju je to bilo premaseno i prevezlo se 250000, dok se godinu kasnuje taj broj popel na 400000. )0-tih je broj putnika dosegnul gornju granicu sustava od 640000 putnika, a danas je taj broj oko 900000. Pisem o prosjecnom dvenvnom broju putnika. Prvotni takt je bil 40 minuta i 20 u spici, dok je danas to 20/10. Takt od 10 minuta nebi bil moguc s obicnom signalizacijom, pa je 2004 insraliran LZB na Stammstrecke. Sve to nije dosta i danas vlada svakodnevni kaos. Zbog tog su se odlucil na gradnju druge Stmmstrecke u duzini od 10km od cegs je 7km tunel. U tunelu bi bile samo tri stanice Hauptbahnhof(41), Marienhof(38) i Ostbahnhof(16). U zgrade sam stavil dubine stanica. Takva, ne bas mala dubina, je potrebna zbog postojece Stammstrecke, U-Bahn tunela, ai raznih robnih kuca i podzemnih garaza u centru. Planirana cijena je 3,8 miljardi €, a rok zavrsetka je 2028, kaj je zapravo prekasno, jer to treba jucer. Medutim, prije par tjedana je doslo do nekih pomaka, pa je objavljeno da bu cijena malo vise 7,2mld € i da budu radovi nakaj sitno kasnili, pa budu gotovi 2037. Bilo je ideja od protivnika tunela da se iskoristi Südring i napravi s Nordringom kruzna pruga, al nije München Berlin, ipak je to manji grad i to bi bilo predaleko od odredista vecine dnevnih migranata. Takoder, iako puno jeftinija nadogradnja 2 nova kolosijeka uz Südring nebi bila bas jednostavna ni jeftina, a ni brza, jer bi trebalo nakaj drveca posjec, a to je u Njemackoj, gdje su zeleni jaki, prilican problem. znam da zvuci sumanuto i da mi bas ne vjerujete, al stvarno je tak. Kaj bu dalje bilo bumo vidli, al prometu u ovom gradu se ne pise dobro. München je 2014 imal 1,3 mil stanovnika, dok danas ima milijon i pol. Nije mali porast, a infrastruktura ostaje ista. Problem je i tko bu je gradil. Oni bi gradili, a nebi platili ljude za to, al to je neka druga tema. Za kraj jos samo promotivni film o 2. Stammstrecke

ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M ned 17 ruj 2023 - 15:19

Opet me nije bilo neko vrijeme, a s ovim kaj bum sad stavil prilicno kasnim. bZa pocetak isprika, jer imam njemacki laptop s njemackom abecedom, pa fale neka slova, konkretno kvacice.

Dakle, vracamo se u prosinac prosle godine i jednu moju malu nedjeljnu setnju po kvartu. Za pocetak zupna Crkva Svetog Alberta

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0007

Nekadasnja zupna Crkva Svetog Nikole

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0012

U-Bahn stanica Freimann i U-Bahn za negdje koji nije na liniji, nego je posebna voznja. To je ovdje cesto, jer je iduca stanica, koja je iza mojih leda, spremiste

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0013

Ista stanica s druge strane. Stakleni toranj je lift. Svi liftovi su ovdje ostakljeni, kaj je prilicno dobro radi sigurnosti

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0016

Jedan U-Bahn na liniji U6 za Garching i to je jedina linija koja izlazi iz Münchena. Takoder je i jedina linija koja izlazi van. Sve ostale su kompletno u tunelu, osim U5 koja je samo nekoliko metara vani

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0017

Inace ova pruga je dio prve dvije linije U-Bahna iz 1971. i ovi vlakovi koje sam fotkal su iz tih godina.

Ovo je cvor na autoputu München - Nürnberg, Frankfurter ring

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0018

Ovo je malo noviji U-Bahn...

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0020

...a ovo malo stariji vlak. Radi se o Nikolauszugu ili kak bi mi rekli bozicni vlak. Radi toga sam se i prosetal taj dan, a fotka mi bas i nije ispala nekaj

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0021

U povratku jos samo fotka nekaasnjeg konacista na nekadasnjoj cesti za Nürnberg, koja je danas nekakav kulturni centar

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0025

To je to za taj dan.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M ned 17 ruj 2023 - 16:23

Idemo odmah dalje. Treba dosta toga nadoknadit. Sad se vracamo na kraj svibnja, blagdan je Duhova, a imao sam posjetu iz Zagreba, pa kaj pokazati nekom tko dode u Njamcku i zeli vidjet nekaj lijepo. Kuda odvest? Pa u Austriju, naravno. Salim se, ali ima tu nekaj i istine. Dio Njemacke u blizini granice s Austrijom je jos ureden, dok kaj se ide sjevernije je stanje prilicno lose, tak da jednom kad sam putoval busom doma i kad smo se vozili po Zagrebu sam sa strane cul komentar "Gledaj kaj je ureden grad, a ne Dortmund". Nikad nisam bil sjevernije od Nürnberga, tak da ne znam jel to istina, ali je sigurno da kad se ide prema Salzburgu nije isto po uredenosti kao kad se ide prema Nürnbergu. Zato ja i idem u ovom nastavku putopisa prema Salzburgu, ne zato kaj je ureden, nego zato kaj je jedan od zanimljivijih europskih gradov za posjetit, a to dokazuju i njegove turisticke brojke. Naravno, tko pratri ovaj putopis zna da sam prije toga i u Bavrskoj dosta toga obisel, pa je ono na pocetku samo sala.

Dakle Salzburg ili po hrvatski Solnograd (iskreno nikad cuo za to do sad) je cetvrti po velicini austrijski grad i ima 147000 stanovnika. Danasnje ime je dobil u 8 stoljecu, a od tad do 1803 je bil grad drzava ciji je vlada bil princ-biskup. Nakon toga je pripojen Austriji, a nakon poraza austrijske vojske je bil od 1809. do 1816. u Bavarskoj. Stara jezgra je od 1996. upisana kao mjesto svetske bastine.

Putoval sam naravno vlakom. Salzburg je povezan s Münchenom satnim taktom, a prijevoznik je Maridian i voze dva spojena sestodjelna Flirta. Nakon dolaska uocavam jenu zanimljivu zgradu s zanimljivim korisnikom

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0002

Dvorci Mirabell u blizini i Hohensalzburg u daljini

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0003

Dvorac Mirabell s prekrasnim parkom

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0007

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0009

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0012

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0015

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0022

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0028

Ovo mi je bilo zanimljivo. Mislim da je neki dvorac hotel, ali nisam siguran

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0025

Rijeka Salzach

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0033

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0036

Rodna kuca Mozarta. Ak je trebal u ducan nije treebal daleko ic, Spar mu je u kuci

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0041

Gradska vijecnica

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0042

Sveucilisna Crkva Kollegienkirche

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0045

Franziskanerkirche

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0057

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0058

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0063

Crkva Svetog Petra

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0065

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0070

Crkva Svetog Petra ima i groblje, zapravo to je kompleks od nekoliko Crkava

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0072

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0074

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0078

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0079

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0086

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0088

Katedrala

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0095

Katedralu okruzuju cak cetiri trga. S prvog sam fotkal procelje. Ovo je drugi

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0102

Treci

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0115

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0116

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0117

Cetvrti s spomenikom Mozartu

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0122

Popel sam se i na Nonenberg. Pogled prema jugu

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0131

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0132

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0137

Desno Benedigtinski samostan, gore Hohensalzburg

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0141

Samostanska Crkva

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0149

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0156

Pogled na staru gradsku jezgru

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0168

Unutrasnjost Crkve Svetog Petra

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0178

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0184

Trg kod Katedrale

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0190

Andräkirche prek puta Mirabella u kojoj je i Hrvatska katolicka zupa bl. Alojzija Stepinca

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0204

To je to. Pozdrav
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by Pfaff ned 17 ruj 2023 - 16:42

Lijepo i opsežno. Mislim da više crkava ima jedino u Rimu?!

ICE-3M je napisao/la:Desno Benedigtinski samostan, gore Hohensalzburg

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 IMG-0141
A kratki osvrtaj na najstariju uspinjaču na svijetu?

Da ne upitam gdje su izgubljeni "Moje pjesme, moji snovi"? Niks, nema, gecrkt?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M ned 17 ruj 2023 - 21:43

Hvala.

Nisam znal da je to najstarija uspinjaca. Zapravo ne znam nikaj o njoj ni jel uopce jos u funkciji. Ima jedna uspinjaca koja ide negdje od katedrale i ona prevozi turiste gore za 14€ skupa s ulaznicom za dvorac. Bas i nije jeftino, al s druge strane tolko kosta litra piva sad na Oktoberfestu, pa onda ovo i nije tak skupo. Iskreno film sam gledal davno i bas se i ne sjecam tocnih lokacija, al ima turisticki obilazak po tom filmu.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by Pfaff pon 18 ruj 2023 - 9:43

ICE-3M je napisao/la:Nisam znal da je to najstarija uspinjaca. Zapravo ne znam nikaj o njoj ni jel uopce jos u funkciji. Ima jedna uspinjaca koja ide negdje od katedrale i ona prevozi turiste gore za 14€ skupa s ulaznicom za dvorac. Bas i nije jeftino, al s druge strane tolko kosta litra piva sad na Oktoberfestu, pa onda ovo i nije tak skupo. Iskreno film sam gledal davno i bas se i ne sjecam tocnih lokacija, al ima turisticki obilazak po tom filmu.
Uspinjača je negdje iz XVI. stoljeća. Služila je za snabdijevanje tvrđave. Prvobitno je bila u obliku saonica na daskama, a pokretana je ljudskom snagom (negdje gore postoji pločica gdje citiraju nekoga koji kaže "Čemu mučiti konje kad imamo dovoljno kažnjenika!"). Na tru usred tvrđave vidi se kosi most kojim uspinjača ulazi u žitnicu. Kasnije je prerađena u normalnu uspinjaču s tračnicama i s mehaničkim pogonom. U funkciji je, ali ne znam koliko se koristi. U svakom slučaju je za interne potrebe i nije javna

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M ned 12 stu 2023 - 20:15

Kako nisam fotkal nikaj od zeljeznice na putu za-salzburg, evo nekaj sasvim drukcije. Neki, pretpostavljam Englez, radi odlicne filmove iz upravljacnice, pa je tako snimil i voznju iz vlaka s kojim sam putoval za Salzburg, istina, samo do Rosenheima. Evo je



Ovo moze posluzit dobro kao uvod u iducu pricu, a to je voznja vlakom München - Zagreb, zapravo voznja opcenito, bude malo i busa. Kad se vozim vlakom EC vlak i railjet staje na istim kolodvorima kao i ovaj Meridian regioexpress. Poslije Rosenheima je situacija malo drukcija, a evo i filmica nastavka voznje, doduse ne cijele, nego samo Salzburg - Villach i Ljubljana - Zagreb





Inace, preporucam ovaj kanal. Ima jako zanimljivih voznji iz pol Europe. Zanimljiva je i razlika u kvaliteti infrastrukture na ovom filmu Ljubljana - Zagreb izmedu Hrvatske i Slovenije. No dobro, da krenem s pricom i vratim se dvije godine unatrag. Kraj je studenog il pocetak prosinca 2021, vise se ne sjecam i zatvorili mi tvornicu na par dana. Idem za Zagreb busom u pol 4 popodne i jedva stignem na bus jer S-Bahn ne vozi, a u busu nekoliko ljudi koji su trebali putovat vlakom za Zagreb. Kaj se dogodilo? Kopali su na grdilistu nove pruge za S-Bahn i naletitli na bombu iz rata (u Njemackoj ih nalaze jos uvijek oko 2000 tona godisnje), pa je to blokiralo cijeli promet s glavnog kolodvora. Ljude su poslali na isticni gdje su im objasnili da je vlak za Zagreb otisel i da mogu s iducim za nekih dva sata do Ljubljane. Kak su si oni zamislili da ljudi idu dalje do Zagreba, valjda pjeske. Ajmo dalje. Nakon bozicnog godisnjeg vraacam se 2. sijecnja za München vlakom. Mimarom i trazim rezervaciju, medutim na blagajni mi veliju da nema rezervacije i dacsjednem gdje hocu. Problem je kaj slovenci i austrijanci imaju rezervaciju, pa su na svakom kolodvoru nekog dizali, a ja sam imal srecu da nisam medu njima. Put je bil lijep i ugodan, vlak krcat, a lokomotiva je crkla u Freilassingu i to ona koja se dadaje na kraj vlaka u Salzburgu radi ceonih kolodvora u Münchenu i Stuttgartu. Prvo su nam ponudili voznju u Meridianu, hvala lijepa, ali kako se lokomotiva nije dala pokrenut ubaciili su nas u railjet iz Budimpeste s kojim smo stigli u München sat kasnije nego kaj smo trebali. Nije to neko kasnjenje kad se usporedi s kasnjenjima buseva. Najvise sam s busom zakasnil u srpnju 2022 kad mi je pukla guma na busu u Sloveniji iz Kranja (sjedil sam tocno iznad nje), pa dok smo docekali drugi bus smo umjesto u 7 ujutro dosli u München u 13 sati. Krajem kolovoza tog ljeta sam putoval vlakom za München, opet Mimarom, al ovaj put s rezervacijom, al mi je bila od koristi samo do Villacha, gdje su nas otjerali iz vlaka. Jos mi je ujutro bilo cudno odkud Hz vagoni na vlaku (obicno su ÖBB). Izbacili nas tako van i odem do vlaka koji je dosel iz Klagenfurta, a na koji se spajaju vagoni iz Zagreba. Tamo mi kondukterka objasnila da mog vagona taj dan nema, pa da idem na bus do Salzburga, pa onda dalje s vlakom ispred kojeg upravo stojimo. Prekrasno. Bus koji nije nigdje stajal je jedva stigel kad i vlak koji je stajal 9 puta i tako se ja ukrcal u vlak, al u Freilassingu opet novi cirkus. Naime, u vlaku jhe prevec ljudi i svi koji nemaju rezervaciju nek idu van. Imam rezervaciju, al za vagon kojeg nema, al sam svejedno ostal u vlaku. Nije me nitko diral, pa sam dosel do Münchena s kasnjenjem os 10 minuta. Putoval sam vlakom jos i za Zagreb krajem listopada 2022 i u sijecnju 2023 bez nekih stresova. Ujutro railjet do Villacha i onda EC "Sava" Villach - Zagreb (vlak ide do Vinkovaca). Putoval sam i pocetkom ozujka za München Mimarom i to bez problema, ali zato na Uskrsni ponedjeljak 2023 je bil pravi cirkus. Opet Mimara i opet imam rezervaciju, koja mi je jako dobro dosla, jer je vlak bil prepun. Zbog radova u Sloveniji kasnimo u Villach oko pol vure, a kako nas vlak iz Klagrenfurta nije cekal to je znacilo svi van. Ajde na blagajnu vidjet kaj dalje. Dve vure nakon redovitig polaska naseg vlaka ide sljedeci za Salzburg, medutim meni pise na zamjenskoj karti da nejdem do Salzburga nego do Schwarzacha i tamo na REX do Wörgla gdje idem na EC Bologna - München. Malo upoznavanja Austrije. Dode vlak za Salzburg i kak je krcat, do Schwarzacha stojim. REX je polupun, pa sjedim dva sata, al EC iz Italije je krcat, pa sam nekak jedva uspjel nac mjesto za stajanje. U München dolazim s tri sata kasnjenja. Na ljetni godisnji sam krenul vlakom i to 5.8.2023. Jutarnji railjet do Villacha, pa onda na "Savu", aha, nebu islo. Zbog toga kaj je pol Slovrnije potopljeno idemo vlakom do Jesenica, pa dalje n bus do Ljubljane. Bus je bil "odlican". Cijeli put mi je kapala voda s stropa. Kisa je cijelim putem lijevala. Dodemo u Ljubljanu i vizac buse veli Ljubljana i to je to od informacija. Kak dalje za Zagreb se moras sam raspitat. Konacno saznajem da moram na izredni vlak za Sevnicu, pa tamo presjedam na vlak za Zagreb. Vlak je za Sevnicu vozil prek Trebnja, jer je pruga prek Zidanog Mosta pod vodom. Bome je Slovenija gadno nastradala tih dana, bar prema onom kaj sam vidil iz vlaka, a prelazak mosta prek Save u Sevnici je bil ne bas preugodan jer sma pogledal prema dolje na nabujalu Savu. Zanimljivo je bilo jos u Ljubljani je nekaj kondukterka rekla za putnice za Maribor, a pita mene neka strankinja na engleskom jel razumijem slovenski. Ja velim da, e sad je problem kaj bi ona da joj prevedem. Razumijem ja slovenski, al ne i engleski, tak da nikaj od prevodenja. Uglavnom u Sevnici nas je cekal vlak za Vinkovce s kojim sam stigel u Zagreb sat vremena nakon planiranog dolaska. Nakon svega, nije lose. Tolko za danas.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by borna ned 12 stu 2023 - 21:57

Hvala na putešestvijama samo te molim da ubuduće ostavljaš svako malo razlomke jer je teško čitati kad je
sve sabijeno u jednu veeliku kobasu od teksta!
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by gaspa pet 17 stu 2023 - 17:43

Razumijem zašto nije stavljao razmake. Trebalo je istresti sav taj nakupljeni jed, pa kad ga je krenulo... Zanimljivo je kako Europa lagano poprima naše željezničke manire a ne obratno.

Iz teksta se dade formirati pitanje: je li bolje da vezni vlak čeka onog koji kasni i tako kašnjenje širi dalje, ili je bolje da se drži svog reda vožnje a putnici kako znaju. U avioprijevozu je to dosad bilo ipak bolje: zaradiš večeru, spavanje, doručak... Iskusni putnici su birali rutu na kojoj uvijek netko zakasni, ili veze nisu usklađene, pa ti se putovanje produži za dan-dva.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3485
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M sub 2 pro 2023 - 21:13

Prica ima jedan jako tuzan nastavak. Naime, kako su stalno radovi u Zagrebu i u Sloveniji, pa je jos i ta poplava unistila prugu, pa i to treba popravit i sve je to skupa dalo rezultat da je Mimara kasnila prevec do Villacha i mjesecima je to trajalo, pa je ÖBB odlucil tom stat na kraj i ukinul je direktne vagone iz Zagreba, pa sad Mimara vozi samo Zagreb - Villach i naravno vlak Klagenfurt - Frankfurt(M) ne ceka ak kasni, a kasni redovito, tako da Hrvatska vise nema dnevnu zeljeznicku vezu s Njemackom.

Sad idem na jednu drugu temu. Usput, jel ovo razlomak, jer meni je to poam iz matematike, pa sam malo zbunjen u vezi toga.

Naime, jucer je pal snijeg i padal je od jutra, pa je od nekih par cm do ponoci, kad sam izasel s posla, napadalo do 30 cm (sad je 45 cm). Ovi debili iz MVG-a su odlucili iz sigurnosnih razloga obustavit kompletan tramvajski i autobusni promet, a kako moja linija U-Bahna izlazi iz tunela, ni ona nije vozila do kraja, nego samo do zadnje stanice u tunelu. Tako sam prvo pjesacil 600 m do iduce U-Bahn stanice gdje je stajaliste mog busa, al on nije vozil, a kako su neke linije ipak vozile, odlucil sam malo pricekat, al nikaj od toga, pa sam krenul na ostatak od 2,4 km pjesacenja i stigel sam konacno do stana u 2 sata umjesto uobicajnih 1. Mozda tih 3 km ne zvuci puno, al nakon 9 sati na poslu, a ja delam stojecki, je to malo prevec. Jos sam bil u tenisicama, jer je malo padalo kad sam krenul na posel. Danas sam isel malo do grada i ujutro je bila situacija ista, a negdje oko 11 je provozal U-Bahn, al samo do Fröttmaniga (kstanica za Allianz arenu). Onaj ko je jucer i danas ujutro htjel do zadnje stanice te U-Bahn linije je imal 12,9 km za otpjesacit. Jos sam ja dobro prosel.

Inace busevi od MVV-a (prigradski) su normalno vozili. Ok mozda su malo kasnili, al su vozili. Vozile su neke linije od MVG-a, al to ovisi o firmi koja vozi za njih. Da to malo objasnim. Otprilike pola buseva nije od MVG-a, nego od privatnika, al su izvana i iznutra izgledom isti ko i busevi od MVG-a. Nekaj slicno kao i Flixbus. Zakaj je MVG obustavil promet buseva mi nikako nije jasno. Cestama se moglo vozit, tesko, al se moglo. Kaj im znace ti sigurnosni razlogi mi isto nikak ni jasno. Evo danas su, kako sigurno vec znate odgodili i utaknicu Bundeslige izmedu FC Bayerna i Union Berlina. Sve to zbog 45 cm snijega.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M sub 9 pro 2023 - 22:01

Evo nastavka price od proslog vikenda. U-Bahn je vani provozal tek u ponedjeljak ujutro, u tunelu je vise manje normalno vozil cijelo vrijeme. Snijeg je inace prestal padat u subotu popodne. Tramvaji su poceli vozit na tri linije, od kojih samo na jednoj cijelu trasu, tek u srijedu, dok su u cetvrtak u potpunosti poceli vozit svi tramvaji. Dakle, samo cetiri dana nakon prestanka padanja snijega. Busevi su provozali u nedjelju ujutro.

Sad malo o S-Bahnu. Tu je tek pravi cirkus. Negdje u utorak su pocele vozit prve linije, ali ne cijelom trasom, te su postupno pustani kak su osposobili prugu, da bi u cetvrtak vec sve bilo u pogonu, ali je onda u 22 sata pocel 24satni strajk stojovoda. Danas je konacno sve u redu, kolko s S-Bahnom moze bit. To sve ok znaci da uobicajno kasni il neki polazak sasvim izostane. U medugradskom zeljeznickon prometu je isto bil kaos i velika vecina vlakova uopce nije vozila.

Ciscenje plocnika je isto zanimljiva prica. Ni Marienplatz nije do kraja ociscen, pa kako onda ocekivat da neke sporedne ulice budu ciste. Danas ujutro, kad sam isel na posel, je padala kisa i bilo je dosta sklisko, jer je snijeg ugazen, zagladen i to daje lijepi led. Skoro sam par putal ljosnul i doslo mi je da pozvonim u pol 5 ujutro ovima koji imaju kucu kod tog plocnika da ih pitam zakaj nisu ocistili snijeg.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

borna likes this post

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by borna ned 10 pro 2023 - 9:23

Da je u Zagrebu i samo manji dio problema koji su bili i još jesu u Muenchenu digla bi se sva oporba na gradsku vlast i
tražila bi odmah neopozive ostavke! Uostalom oni to rade od svakog problema koji se javlja u gradu zbog dugogodišnje
zapuštenosti i nemara.
Neplaćeni računi su stigli na naplatu i što je bilo neizbježno, oni koji su ih radili sada za to krive aktualne.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 5 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.