Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slike i priče iz Bavarske

+3
Damir
borna
Pfaff
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M ned 12 svi 2019 - 11:59

Pogled na Isar s druge strane prema Alpama od kud dolazi

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0015

Na početku mosta je Sveti Ivan Nepomuk

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0016

Da se vidi kako most izgleda. Nisam mogao bolje uhvatit

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0017

Župna Crkva izbliza

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0019

Pogled prema dvorcu

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0020

Ovo bi trebao bit splavar

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0021

Put prema tramvaju. Inače Grünwald je naselje južno od Münchena, ima 11127 stanovnika od kojih asu mnogi poznati i to uglavnom glumci jer  je u blizini i Bavariafilmstudio. Također tu su živjeli ili žive Franz Bekenbauer, Oliver Kahn, Arjen Robben, Miroslav Klose, Daniel van Buyten i drugi. Inače Grünwald je vjerojatno svima poznat po Grünwalder stadionu, domu 1860 koji se nalazi par kilometara sjevernije uz prugu linije 25

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0022

Evo me na okretištu linije 25

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0023

A evo i tamvaja kojim idem do grada

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0024

Okretište u gradu je max Weber Platz. Jedna zanimljiva zgrada u blizini

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0025

Tramvaj kojim sam došao spreman za povratak. Inače pruga prolazi jako lijepim krajem i u početku ide praktički kroz šumu

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0027

Max Weber Platz

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0030

Uz Isar je sve pozelenilo

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0031

Usamljeni ribič nasred Isara

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0036

Šetnica uz Isar

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0040

Osunčani Anđeo slobode

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0042

Nastavak slijedi
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M ned 12 svi 2019 - 12:15

Onda sma otišao do Hauptbahnhofa poslikat nekaj kaj je u međuvremenu postala povijest. Glavni ulaz u kolodvor se bude skroz promjenil u sklopu izgradnje druge stammstrecke. Ovo je slikano 1.5. a par dana poslije su počeli radovi. Na ulazu se vidlo kome kolodvor pripada

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0047

Ovo je bila Schalterhalle

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0048

Ovo več davno nisu blagajne

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0049

Pogled na ulaz u svojim zadnjim danima

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0050

Evo makete i par slika na kojima se vidi kako bi to trebalo izgledat tamo iza 2026

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0051

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0052

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0053

Reda radi sam pofotkao i jedan vlak, ali tek sam malo poslije vidio da to nije jedan od nebrojenih ICE-a ovdje

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0054

Kaj je na njemu posebno? Ovo

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0055

Stasjalište Feldmoching i S1 prema Freissingu i aerodromu

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0056

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0058

Još samo u prolazu dva vlaka. Prvi je iz Passaua

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0059

A drugi je za Passau

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0061

Toliko za sad. Nadam se da je bilo zanimljivo.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by borna ned 12 svi 2019 - 21:38

thanks
Sada sve izgleda puno ljepše i toplije za razliku od hladnih zimskih slika yes
Hoćemo još Shocked
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M pon 13 svi 2019 - 17:48

Da i ovdje je stiglo prolječe s kašnjenjem od mjesec dana u odnosu na Zagreb. Novih slika ne bude tako skoro jer sam ovaj vikend u Zagrebu. Mogu jedino pisat o iskustvima putovanja doma o tome kako mi je od kad sam ovdje HŽ postao pojam točnosti itd. Ako koga zanima mogu pisat jer vidim da je putopis slabo pračen pa pitam da vidim dal bi to koga znimalo.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by borna pon 13 svi 2019 - 17:58

Hmm nekoliko nas preostalih "Mohikanaca" sigurno sa zanimanjem čitamo i gledamo tvoje reportaže a kako vidim uvijek imade
više gostiju na forumu (doduše ne znam mogu li i oni to vidjeti?) Nove članove možemo pridobiti aktivnim pisanjem prije
negoli da oni samo pregledavaju stare postove.
Zaista mi je žao što brojni stari forumaši više ne žele sudjelovati barem jednom primjedbom, šalom ili slikicom čega je
nekada bilo na pretek. Nadam se da će Thomcro malo podići tenzije na forumu da se to mrtvilo malo raspline kul
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8922
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M sri 22 svi 2019 - 10:43

Dakle, evo me s malim kašnjenjem. Kad smo kod kašnjenja spomenuo sam da mi je HŽ postao pojam točnosti, a to zbog toga kaj vlakovi DB-a dosta kasne i prema njima je HŽ odličan, pogotovo zagrebački prigradski prijevoz u usporedbi s S-Bahn-om ovdje. Uobičajni takt je 20 minuta, a u špici se uvedu i dodatni vlakovi na nekim linijama, pa je takt 10 minuta, ali ti vlakovi budu jako često otkazani. Jedan od problema je i nedostatak strojovođa, a još jedan bitan problem je kaj 7 linija S-Bahn-a ide preko Stammstrecke koja ima po jedan kolosijek po smjeru i onda ako zakasni jedan vlak, izazove lančanu reakciju. Sve u svemu opči kaos koji se možda i riješi izgradnjom druge Stammstrecke koja bude gotova 2026. ako i ti radovi ne budu kasnili. Kaj se tiče regionalnog i daljinskog prometa i tu ima kašnjenja, ali nije tako gadno kao kod prigradskog prometa. Eto, može se i HŽ pohvalit da je u nečemu bolji od DB-a a to je točnost. Nažalost kaj se tiče daljinskih vlakova od vlakova za Zagreb je ostao samo jedan direktni dnevni, jedan nočni i jedan dnevni s presjedanjem. Cijena isto nije konkurentna pa su ti vlakovi poluprazni. Dodatni problem je previše stajanja po raznim zabitima, pa dnevni vlak vozi 8 i pol sati, a ako bi samo stajao u Ljubljani i Salzburgu, mogao bi doč za 7 sati po sadašnjoj infrastrukturi, a kad se završe neki projekti mogao bi za 6 i pol kaj je puno manje nego kaj bus vozi, a o udobnosti vlaka naspram busa i ljubaznosti HŽ-ovog osoblja naspram ovih vozača buseva da ne pričam. Dakle, stavit cijenu od 29€ po smjeru i stavit više polazaka i evo punih vlakova. Dosta sam puta čuo kako ljudi s žaljenjem pričaju o vremenima kad se putovalo vlakom, ali eto prvenstveno zbog cijene i broja polazaka putuju busom. O iskustvima putovanja busom drugom prilikom.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by Stanley čet 23 svi 2019 - 13:17

Nisam često na ovom forumu i tek sada sam pogledao ovaj putopis. Zanimljiv je i informativan, pogotovo za mene koji nikada nisam bio u Njemačkoj.
I da udovoljimo jednoj znatiželji autora:
Spomenik-vrata Siegestor je bio izvorno posvećen slavi bavarske vojske. Po narudžbi kralja Ludwiga I. od Bavarske dizajnirao ga je Friedrich von Gärtner, a dovršio Eduard Mezger 1852. godine. U Drugom svjetskom ratu spomenik je bio oštećen i bio je predviđen za rušenje u srpnju 1945., ali je rekonstruiran (ne u potpunosti). Tada je simbolično značenje spomenika promijenjeno i stavljen je novi natpis: Dem Sieg geweiht, vom Krieg zerstört, zum Frieden mahnend (posvećen ratu, u ratu razoren, opominje za mir).

Siegerstor 1945. godine:

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IgBr1Nr
Stanley
Stanley

Broj postova : 530
Age : 74
Lokacija : Zagreb
Registration date : 16.06.2008

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M čet 30 svi 2019 - 17:57

Iako sam najvio da budem pisao o iskustvima putovanja busom o tome ipak drugom prilikom, Prvo Stanley hvala za nadopunu putopisa, drugo danas sam iskoristio neradni dan, blagdan Uzašašča Isusovog, da  se prošečem po gradu s fotičem, pa da malo toga i s vama podijelim. Krenuo sam prema S-Bahn-u pješke jer prvi jutarnji bus kreče u 10.22 ne znam kako su si oni to zamislili, da nitko nedjeljom i praznikom se ne ustaje prije 10. No dobro krenimo s slikama. Za početak kako je i red na vjerski praznik Evangelička Crkva u Karlsfeldu

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0001

Naši ekonomski stručnjaki su rekli da budemo propali ako dučani ne budu radili nedjeljom. Očito su u Bavarskoj loši ekonomski stručnjaki, pa evo kako izgleda parking Lidla na praznik

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0002

Evo još dvije stvari koje bi se kod nas smatrale zaostalima. Polje mislim pšenice i iza drveča se naziru pogoni MAN-a u kojima se proizvode kamioni. Poljoprivredu i industriju imat u 21. stolječu? To mogu imat samo zaostali

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0003

Šetnica uz Würmkanal koji je granica između Karlsfelda i Münchena. Granica je također i ono drveče s prethodne fotke

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0004

Dolazim do kraja šetnice i tu se penjem na most...

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0007

...preko kojeg ulazim u glavni grad kako piše na ploči

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0009

Malo lokalne arhitekture

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0010

Nakon kratkog boravka u Münchenu preko  ovg mosta se vračam u Karlfeld. Ovdje de Razdvajaju Würmkanal i lijevo je Würm

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0011

Pogled unazad prema mostu preko kojeg sam maloprije prešao

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0012

Ovo mi se čini da služi za regulaciju visine vode

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0013

Karslfeld mi poželjuje dobrodošlicu, a imaju i grad prijatelj u Italiji

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0014

Nastavak slijedi
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M čet 30 svi 2019 - 18:17

Bili u Bavarskoj neki izbori

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0015

Pruga koja je išla za MAN sada izgleda ovako

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0016

Još prođem ovaj pothodnik i na stajalištu sam S-bahn-a. Ako se pitate zakaj ne fotkam više vlakova ovdje se vidi odgovor

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0017

Evo me. S-Bahn pruga u smjeru Dachau-a i Petershausena

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0018

Između dva bukobrana je pruga za Ingolstadt i dalje, brzina je ovdje 200km/h, a ova pruga malo više je za sjeverni ranžirni kolodvor

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0019

ICE1 se uputio prem sjeveru Njemačke, vjerojatno Berlin ili Hamburg

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0020

S2 za Petershausen

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0021

Nakon par minuta dolazi S2 u suprotnom smjeru za Erding i ja se ukrcava na njega kako bi došao do glavnog kolodvora, ali na Donnersbergerbrücke nam kaže da radi intervencije hitne u S-Bahnu na Hackerbrücke (sljedeča stanica) čekamo ovdje. Nakon par minuta sam odustao od čekanja jer je tramvaj blizu, a s mosta se mogu napravit i dobre fotke kao ova mog vlaka iz kojeg sam izašao

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0022

Kaj je previše je previše

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0023

Malo parkiranih vlakova i neboder koji putniku koji s busom dolazi iz Zagreba govori da je jako blizu

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0024

Dakle, s desna na lijevopruga za istočni kolodvor, onda pruga za depo, pa za Augsburg, pa za Ingolstadt, pa za Landshut, pa za Garmisch i Lindau. Tolko kolosijeka u širem centru grada. To mora pod zemlju jer sigurno koči razvoj grada. Trebali bi uvest par stručnjaka iz Bibinja da im neke stvari objasne

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0025

Nastavak slijedi
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M čet 30 svi 2019 - 18:28

ICE4 iz smjera Ingolstadta

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0027

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0028

U dvorištu konkurenta se treba više potrudit

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0029

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0030

Ova fasada bude uskoro nestala i zamjenila bude ju nova. Ne znam kaj bi rekao, je da je ovo jedna od ružnijih kolodvora, ali je na neki način dokument vremena i rušit ga radi još bezličnije arhitekture, ali puno agresivnije po meni nije u redu

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0031

Po kolodvoru nisam fotkao vlakove jer su mi postali svi isti, a i fotkanje po akvariju mi nije jako zanimljivo. Umjesto toga sam sjeo na tramvaj 17 i došao do Isara. Evo mog tramvaja

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0032

Isar je malo nabujao

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0033

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0034

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0035

Ovdje teče na dva kata, a ovdje se preljeva voda s gornjeg na donji kat

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0036

Ovo je toranj o Deutsche Museum-a u pozadini

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0041

Nastavak slijedi
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M čet 30 svi 2019 - 18:35

Još malo Isara, nadam se da nije preveč

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0043

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0044

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0045

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0050

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0051

Dvije zanimljive zgrade

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0052

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0053

Jedan tramvaj u skretanju

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0054

Isartor

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0055

Maknuli su one daske koje zimi štite fontane, pa to puno bolje izgleda

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0056

Za kraj S-bahn stanica Isartor i odlazeči vlak

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG_0057

To je to za ovaj put.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by Pfaff čet 30 svi 2019 - 20:44

U Minkenu više nema pristojnih tramvaja, samo gusjenice?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M sub 1 lip 2019 - 11:35

U redovnom prometu ne, ali sam iz tramvaja vidio neki stari tramvaj u vožnji očito nekoj turističkoj ili muzejskoj. Vidio sam neki plakat za tu vožnju, morao ga budem bolje proučit pa pokušat ulovit taj tramvaj ak bude vozio još u 7 mjesecu jer ovaj mjesec sam svaki vikend u Zagrebu. Inače je trend da tramvaji budu u jednom komadu, navodno i radi sigurnosti, ali prikolica se u redovnom prometu teško više može nač. Zato za razliku od tramvaja vozi još priličan broj U-Bahna iz 70-tih nabavlajenih za olimpijadu, ima slika unutrašnjosti negdje na početku ovog putopisa, a ima i vanjskih fotki kad sam bio kod Allianz arene.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M sub 29 lip 2019 - 23:11

Evo da se malo javim. Novo je da je došlo ljeto i to dost vruče. Isar ima puno manje vode, pa je duž njegovih obala plaža i ima fakat puno ljudi koji se kupaju. Neki dan sam vidio plažu praktički u centru grada na nekih 10 minuta od Marienplatza. Spomenuo sam vručinu i dok su u Zagrebu prigradski vlakovi klimatizirani čak i preveč ovdje se u S-Bahnu preznojiš, u U-Bahnu je podnošljivo jer ide pod zemljom, ali klime nema, tramvaji kako koji, busevi također, zapravo klimu imaju i S-Bahnovi i busevi, ali radi dost slabo ili uopče ne radi. Problemi i kašnjenja u gradskom prometu su svakodnevna i to je nekaj na kaj se čovjek ovdje mora naviknut, a i aplikacija u koju bi se kleli svi obožavatelji novih tehnoligija je tim slučajevima beskorisna kao i ono kaj piše na displejima. Slično kao kod ZET-a sam kaj ZET nema aplikaciju al ima vozni red na internetu, pa dođe na isto jer kad dođe do zastoja ni vozači ne znaju kam zapravo idu i kakva je situacija. Također aplikacija ne pokazuje da ak U-Bahn ne vozi ima bus pa tramvaj po istoj ruti. Uglavnom pojam njemačke točnosti očito pripada nekim drugim vremenima. Iduči put o mojim iskustvima s putovanja autobusom, samo da ovaj put napišem da Rijeka nema najgori autobusni kolodvor. Ljubljana je tu definitivni broj 1.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by Pfaff ned 30 lip 2019 - 17:22

Da to sve skupa nema neke izravne veze s povremenim Angelinim drhtavicama?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M pon 22 srp 2019 - 19:21

Pfaff je napisao/la:Da to sve skupa nema neke izravne veze s povremenim Angelinim drhtavicama?

Kakvim drhtavicama?

Inače kako Borna stalno izvještava o temperaturi mora, da ja malo o Isaru. Na krcatoj plaži u centru grada je ovih dana temperatura rijeke narasla na 18C. Možda bi se i probao osvježit, ali kako je zrak prek 30C, to mi je malo prevelika razlika.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M sri 21 kol 2019 - 18:45

Več sam nekoliko puta napisao da budem pisao o iskustvima putovanja, pa evo konačno i to je doščo na red. Dakle, od kad sam došao putujem minimalno svaka dva tjedna, a nekad kad je produženi vikend i češče. U Bavarsku sam se preselio vlakom (lisinski za 49€ kušet u jednom smjeru) i još sam vlakom putovao kad sam došao doma za Uskrs sam kaj me tad kušet koštal 178€ povratno. Usporedbe radi cijena buse je flixbus 50€, ali cijena dost varira prema gore ovisno o datumu tak da me za Duhove došla povratna 130€, a za Tjelovo 65€. Došla bi mene i ova prva manje da sam odma prave ljude pitao jel Duhovski ponedjeljak praznik il ne. Touring ima cijenu od 40€ povratno i to za bilo koji datum. Kod touringa se još plača 2€ po koferu dok je kod flixbusa do 20 kg besplatna jedna torba, a ako prelazi 20kg il ako imate dvije torbe cijena je 9€. Flixbusom sam se vozio do početka svibnja kad sam odlučio preč na touring koji je pojeftinio a i odlučio sam se ohrabrit da vidim jel stignem s posla direkt na touringov bus koji polazi 25min prije flixbusa i do sada sam svaki put stigao tako da me flixbus bude vidio još samo ako idem iz popodnevne za Zagreb, jer tada nema touringa. Flixbus je firma koja u vlasništvu ima dva laptopa i to je to. Busevi su od raznih firmi koje voze za njih, a od naših su to Vincek, Slavonija bus, Brijuni, Kneževič i mislim da je to to. Jas sam se večinom vozio s Vincekom i par puta s Slavonija busom i dok je Vincek bolje izbjegavat slavonija bus je prilično dobar. Tu mislim prvenstveno na profesionalim vozača koji su kod Vinceka, uz par izuzetaka koji zaslužuju svaku pohvalu, katastrofa. Jednom je jedan vozač na pitanje jedne putnice njemice odgovarao na hrvatskom uz komentar kaj dolazi ovdje kad ne zna jezik, a to kaj on vozi za Njemačku a ne zna jezik je valjda normalno. Put traje dnevni kod touringa 7 sati i 15 minuta, a kod flixbusa 8 sati, ali ni flixbus ne dođe točno, a kamoli touring iako s obzirom da se radi o popodnevnoj špici touring i dođe brže jer tih 25 minuta može puno značit, a i ta razlika se poveča u polasku jer flixbus kreče iz Frankfurta i uvijek kasni a stoji u Münchenu 15 minuta dok touring dolazi iz Zagreba i ima pauzu od sat i pol. Touring isto uzima druge da vozi za njih pa tako za njih vozi Ariva, Croatia bus i Čazmatrans. Osim prvog puta u siječnju kad sam išao naveč iz Münchena s Čazmom uvijek idem u 15.45 s Autotransom. Po vozmom redu je dolazk u 23 sata ali najbrže kaj sam došao je bilo 23.20. Iz Zagreba idem s Čazmom ili Croatiabusom nočnim busom. Zadnji put sam došao u Zgreb u 15 do 3 nakon 11 sati vožnje, zapravo vožnja je trajala puno manje ak se oduzme čekanje u devetkilometarskoj koloni pred Karavankama i skoro 3 sata provedenih na granici čekajuči da nam se slovenci smiluju da izađemo iz Slovenije. Nije baš lako ni izač iz EU-a. Kaj je najbolje oni busevi koji su se pravili blesavi pa otišli u traku za kamione su prolazili puno brže i mi bi da nam vozači nisu bili pravi profesionalci puno brže stigli u Zagreb, al bolje je imat takvog čovjeka za volanom busa u kojem se vozim nego nekog šerifa. Zaključak je dackad odete u Sloveniju slobodno kršite pravila jer bude vas onda njihova policija nagradila. Gužve koje još povečavaju vrijem puta su prvo po Münchenu i kolona koja se malo miče malo stoji je praktički do iza Salzburga. NMastavak jedna drugi dan.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M čet 31 lis 2019 - 23:38

Nije me bilo neko vrijeme. Malo da se javim svoj trojici koji prate ovaj putopus, a i forum opčenito. Dakle, u međuvremenu sam se preselio, pa sad živim u Münchenu. Imam neke fotke od jedne subote u rujnu, ali to bude neki drugi put kad ih odaberem i stavim. Sad sam htio napisat samo malo dojmova od vožnje vlakom prošle subote za Zagreb. Dakle, kupio sam kartu za jutarnji vlak s presjedanjem za 39.90€ plus 4,50€ rezervacija. To je railjet 111(Hohe Tauern) do Villacha i onda presjedanje na vlak 211(Sava). To mi je bila prva vožnja railjetom i vlak je stvarno ugodan, sjedala su udobna, vlak čist, displej pokazuje sve kaj treba i odbrojava minute do sljedečeg stajanja, a kad stane, do polaska. Vlak je bio pun cijelo vrijeme puta, a dosta je ljudi izašlo i ušlo u Salzburgu, ali stajanje od 13 minuta tamo je ipak malo preveč. Mislim, ak može ICE stajat u npr. Stuttgartu ili Frankfurtu(M) 6 minuta, kaj onda ovaj vlak treba stajat 13 minuta u Salzburgu. Opčenito je količina stajanja i njihovo vrijeme jedna od največih mana putovanja vlakom od Zagreba do Münchena. Zbog toga sam putovao 9 sati, a da stoji samo u Dobovi, Ljubljani, Jesenicama, Villachu i Salzburgu, put bi trajao 7 sati, a još kad se obnovi pruga Zagreb - Savski Marof i napravi nova pruga  München - Salzburg i 6 i pol. U Villachu sam presjedao na vlak 211 koji ide do Vinkovaca. Bio je mali šok nakon railjeta uči u HŽ-ov Bee vagon. Sjedala su udobna, ali pohabana i prljava kao i cijeli kupe. Primijetili ste da sam napisao za šelina sjedala da su udobna. Prvo, vozio sam se u prvoj seriji Bee vagona koji ima udobnija sjedala od onog kaj su poslije počeli stavljat u vlakove, a drugo, u zadnjih 10 mjeseci sam prošao preko 28000 km (slovima dvadestosamtisuča kilometara) vozeči se busevima, pa mi je nakon toga šelin sic super udoban, ali kako sam rekao, vozio sam se u prvoj seriji koja ima puno udobnije siceve od druge. Šok je naravno bio kaj sam u praktički praznom vagonu, ali se poslije Jesenica počeo punit, a dosta je ljudi ušlo i u Ljubljani. Nisu to bili samo lokalni putnici kroz Sloveniju, dosta ih je išlo i do Zagreba. Naravno i tu ima dosta stajnja, pa u Ljubljani stoji 13 minuta kaj se u mom slučaju produžilo za dodatnih 10tak minuta. Sve u svemu jako udgodno putovanje, ali šteta kaj ti vlakovi služe više za lokalne potrebe nego za povezivanje Münchena i Zagreba, jer stavit direktni vlak s jednom lokomotivom i stajanjem do najviše 4 minute i cijenu od 29€ po smjeru, imali bi pun vlak. Nisam poludio, ima puno ljudi gore i često putuju, a često čujem da kukaju za vlakom, tako da ona teza da se Hrvati ne vole vozit vlakom ne stoji. To je samo loša isprika političarima za nesposobnost. E da, od klime u HŽovom vagonu me glava zabolila. To bi trebalo češče čistit. Također, pruga od Savskog Marofa do Zagreba je katstrofa. Tu treba hitan remont.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M ned 10 stu 2019 - 17:45

Evo malo i slika. Valjda još netko ovo prati.

Nekoliko dana nakon kaj sam se preselio idem prema gradu. Novi kvart se zove Freimann i nalazi se u sjevernom djelu grada, malo prije Allianz arene. Evo i prva fotka na putu prema U-Bahnu. Neki mali spomenik na kojem piše: mrtvima na čast, živima za opomenu

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0001

Ulica po kojoj idem. Inače imam 1300 m do U-Bahna, ali ima i bus pred zgradom, ali je problem kaj je prvi bus tek u 5,55

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0002

Žipna Crkva Svetog Alberta iz 1933

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0003

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0005

Stara župna Crkva Svetog Nikole iz 1039. Prvo je bila posvečena Svetoj Magdaleni, a 1739 je promjenjeno

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0007

U-Bahn stanica Freimann koja je iznad zemlje kaj je rijetkost

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0008

Promenadeplatz

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0011

Crkva Svetog Trojstva iz 1718. Arhitekt je Giovanni Antonio Viscardi

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0013

Ostatak Maxburga. Izgrađen 1500, a srušen u drugom svjetskom ratu

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0014

Wittelsbacherova fontana na Lembachplatzu

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0019

Nastavak slijedi
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M ned 10 stu 2019 - 17:58

Još malo Lembachplatza

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0020

Jedan stari tramvaj vozi vikendom od travnja do listopada

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0028

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0030

Fontana oca Rajne na Muzejskom otoku iz 1932

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0036

Muzejski otok je dobio ime po Deutsches Musseumu iz 1925. Ovo je glavna zgrada, a muzej se nalazi na još nekoliko lokacija

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0039

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0041

Ulaz u muzej čuva Bismarck

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0043

Pogled niz Isar

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0050

Uz Isar se nalaze lijepe šetnice, lijepe zgrade, lijepi mostovi, ali nekima to smeta, pa ova skulptura na početku mosta izgleda ovako

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0053

Pogled na župnu Crkvu Svetog Maksimilijana

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0054

Nastavak slijedi
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M ned 10 stu 2019 - 18:23

Ostfriedhof (istočno groblje) iz 1821, ima 30 ha i 34700 grobnih mjesta

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0063

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0064

U blizini se nalazi željeznička pruga koja spaja glavni i istočni kolodvor. Pobjegao mi je jedan railjet, ali je ubrzo došao ovaj vlak s dizelkom 218 i dva katna vagona. Odkud  taj vlak tu, nemam pojma. Ovdje voze vlakovi s 218 i katnim vagonima, ali imaju na kraju vagon s upravljačnicom i ima ih najmanje 4

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0068

Još sam malo čekao, ali nikaj nije došlo, ali kako po tom mostu voze i tramvaji, onda može i ovo, kad več nema vlaka

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0069

Otišao sam do S-Bahn stanice Hirschgarten gdje upravo odlazi jedan S-Bahn

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0071

A ovo je kompleks pošte

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0072

Idem još jednu stanicu do Laima. Ovo je teretni dio kolodvora

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0074

A s druge strane sve vrvi od prometa. Ovo je ili RE München - Landshut - Regensburg  - Nürnberg ili München - Landshut - Passau

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0077

Ovo je ICE3 prema Ingolstatu. Znači ili za Frankfurt(M) - Dortmund ili ICE sprinter za Berlin

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0078

Desno je jedan od ona dva od pretplošle fotke, ali u suprotnom smjeru, a lijevo je za Füssen

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0079

To je to. Dalje nisam ostao i propustio sam dosta vlakova, a među njima i vlak Frankfurt(M) - Zagreb. U povratku S-Bahn nije stao na stanici Hackerbrücke zbog velike gužve, a gužva je bila jer je to stanica za Oktoberfest, koji se tad održavao. Nije mi bilo ni na kraj pameti ič tamo u tu gužvu. Zapravo sam imao u planu možda navratit tamo, ali možda neki drugi put i sigurno ne u subotu.
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by Stanley uto 19 stu 2019 - 17:21

Ima nas nešto više od trojice koji pratimo ovaj putopis. Svaka čast i samo nastavi. super2

ICE-3M je napisao/la:Također, pruga od Savskog Marofa do Zagreba je katastrofa. Tu treba hitan remont.
Danas sam baš skinuo sa web stranice HŽ Infre Izvješće o mreži za 2020. godinu (nije greška, 2020.) i našao podosta viceva. Primjerice, početak radova na remontu dionice Savski Marof - Kustošija najavljen je za proljeće 2019. godine (da, 2019. godine, a Izvješće je sastavljeno 2018.). Rok završetka je kraj 2020. godine.
Od radova nema ni R. Neka me poškakljaju po đonu da se još malo nasmijem. hehe
Stanley
Stanley

Broj postova : 530
Age : 74
Lokacija : Zagreb
Registration date : 16.06.2008

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M pon 25 stu 2019 - 19:47

Baš mi je drago da se netko i javio. Bar znam da ne pišem bezveze. Kao da sam te fotkom pošte pozvao. Baš budem jedan dan napisao kako se ovdje unaprijeđuje infrastruktura, a posla na tome ima (na iznenađenje mnogih) jako puno i malo primjenit to na našu infrastrukturu.

Imam ja i nekaj fotki s jučerašnjeg obilaska grada. Dakle bila je nedjelja i krenuo busom prema U-Bahnu. Usput malo zgrada u Freimannu kakvih ima svugdje po Münchenu puno

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0001

Odmah poslije fotkanja te zgrade krenem prema podvožnjaku ispod autoputa i na drugoj strani podvožnjaka ugledam kako prolazi lisica. Prođem podhodnik i na izlazu ( na kraju puta lijevo od pruge) vidim je kako sjedi i gleda ravno. Nije mi palo na pamet je fotkat, nego sam produžio malo bržim korakom dalje i popeo se na nathodnik prema stanici U-Bahna

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0002

Informativna ploča kakva se nađe na svakoj stanici U-Bahna, S-Bahna, nekim stanicama tramvaja i busa

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0003

Stanica Freimann. Ovaj "stup" je lift

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0004

Jesenje izdanje šetnice uz Isar

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0007

Ima tu i zanimljivih zgrada. Cijena stana ovdje? Ne znam brojat do tolko

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0012

Još malo jesenskog Isara

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0016

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0020

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0021

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0025

Ovdje je po ljeti plaža. Temperatura vode oko 17

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0028

Nastavak slijedi
ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by ICE-3M pon 25 stu 2019 - 20:01

Sjeo sam na tramvaj i došao do Wienerplatza

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0029

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0030

Bor je več tu, a i cijeli grad je več okičen i počeli su adventski sajmovi. Prerano? Možda, ali ovdje to završava između 20. i 23.12.

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0033

Se sječate mog prvomajskog izvještaja iz Grünwalda. Opet sam iašo tamo. Ovaj put tramvajem, ali kako je 25 trebalo dugo čekat išao sam dio puta s 15 pa sam na okretištu 15 pričekao 25. Pruga u smjeru grada

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0034

Cilj mi je zapravo bio dvorac Grünwald. Izgrađen u 12 stolječu, a od 13 je lovački dvorac Wittelsbachera

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0036

Pokraj dvorca je i hotel

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0037

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0040

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0047

Odmah pokraj je župna Crkva Svetog Petra i Pavla

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0050

Dolje je i most prek Isara

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0053

Tramvaj u daljini

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0058

Busni terminal Studentenstadt

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 IMG-0060

To je to

ICE-3M
ICE-3M

Broj postova : 857
Age : 40
Lokacija : Zagreb - München
Registration date : 18.10.2011

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by Pfaff uto 26 stu 2019 - 7:57

Lijepo, hvala. Jedino nikako ne mogu progutati ove moderne tramvaje. Minken je nekoć imao tako lijepe tramvaje.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Slike i priče iz Bavarske - Page 2 Empty Re: Slike i priče iz Bavarske

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.