Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fortis 2021.

5 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Fortis 2021. - Page 3 Empty Re: Fortis 2021.

Postaj by besposlenpop čet 28 lis 2021 - 22:01

gaspa je napisao/la:...

ŠTO PFAFF NIJE ZNAO

Pa, nije znao kuda vodi ona industrijska pruga u Drnišu. A samo treba imati pravu kartu.

Fortis 2021. - Page 3 Ex-pruga-Drni

Ne brini, starino, zatrpat ću te ja s kartama tih bivših kolosijeka, pa ti još dva života neće biti dovoljna da ih sve obiđeš.
...
Kad vidim ovakvu kartu, ufati me refleks šaranja po njoj.  smiling devil
Kalunov kolosijek me odavno zanimal ko mogućnost relokacije pruge između kolodvora Drniš i Žitnić (kojih pol pedlja ispod donjeg ruba):


Fortis 2021. - Page 3 Screen27

No, falil mi je konkretan obilazak tog kolosijeka, da se uvjerim (ili razuvjerim) je li uopće kroz ta naselja moguće provući magistralnu prugu.

Korist bi bila višestruka - eliminirala bi se dugačka obilazna trasa kroz livade i polja i 2 ŽCP-a, dok bi grad Drniš zaista dobio kolodvor (doduše, prije stajalište, ali poklonjenim konjima se ne zagledaju zubi). smijesno

Dodatno ojačanje toj ideji je dovlačenje buduće trase iz Like (kroz velebitski tunel, negdje u zoni Cerovačkih pećina) preko Miljevačkog platoa, pa bi se jednog dana Unska i Lička pruga spojile u Žitniću, umjesto u Kninu.
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

borna likes this post

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu
 
Permissions in this forum:
Možeš odgovarati na postove.