Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Što me (ne) ljuti u prometu

+3
portos
besposlenpop
gaspa
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop ned 22 sij 2023 - 16:02

Skoro svake godine generalići sa zimskim, ili ljetnim gumama, svejedno, krenu na Sljeme - i onda se ljute na komunalne službe i celi svet zakaj im nije prazna i očišćena cesta do Tomislavca!? Shocked
Niko nikad se ne naljuti na sebe i slične, koji su glavni i uglavnom jedini uzrok krkljanca. sad
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff pon 27 vel 2023 - 18:37

Daklem, ovaj urnebes sa snijegom i medijskim reakcijama mi zbiljam ide na ganglije...
Pet dana su svi mediji i portali trubili o nailazećem grdnom snijegu za vikend. Znam da su bili nekakvi školski blagdani pa su se ljudi rasputovali, ali zar se nije moglo krenuti na put pešest sati ranije dok se kijamet još nije sasvim razmahao?
I onda drvlje i kamenje na cestare jer nisu očistili autoput. Šta su ga trebali sušiti fenom da gospodi bude lijepo na putu? Tkogod se ikad našao na autoputu kad je sniježna mećava, a svi autoputevi su po definiciji na vjetrometini, zna kako to izgleda i koje su mogućnosti čišćenja. Plaziš za ralicom, zahvalan si na ostruganoj traci i moliš boga da svi skupa ne naiđete na budalu koja se prepriječila na cesti. A bude ih neminovno.
A kad je metar snijega kao što ga je bilo u Gospiću i na Plitvicama (D1), onda se cesta jednostavno zatvori i nema prolaza. Narodna vlast je pametno odreagirala i otvorila prihvatilišta s najnužnijim rješenjima. A kad je takvo vrijeme, ponekad je dobro na smartphonu pogledati što veli HAC, HAK i DHMZ, a ne samo gledati bedastoće...

A onih 25 koji su mimo zabrane zabucali na autoput bi trebalo javno pribiti na stup srama - objaviti sliku, ime & adresu i naravno: sliku BMW-a

PS: Zakon o sigurnosti u prometu se prijeti groznim kaznama ako se uključiš u promet, a nisi s vozila skinuo snijeg. Jutros sam na TV vidio u Gospiću policijsko vozilo s jedno pol kubika snijega na krovu, nije mu se vidjela ni plava bljeskalica. Jasno da je sila, ali, drugovi, nemojte onda ni drugima soliti pamet i prijetiti blokovima i rješenjima. Pometite sa svog krova za početak

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

portos and borna like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop pon 27 vel 2023 - 21:32

Pfaff je napisao/la:Daklem, ovaj urnebes sa snijegom i medijskim reakcijama mi zbiljam ide na ganglije...
Pet dana su svi mediji i portali trubili o nailazećem grdnom snijegu za vikend. Znam da su bili nekakvi školski blagdani pa su se ljudi rasputovali, ali zar se nije moglo krenuti na put pešest sati ranije dok se kijamet još nije sasvim razmahao?
I onda drvlje i kamenje na cestare jer nisu očistili autoput. Šta su ga trebali sušiti fenom da gospodi bude lijepo na putu? Tkogod se ikad našao na autoputu kad je sniježna mećava, a svi autoputevi su po definiciji na vjetrometini, zna kako to izgleda i koje su mogućnosti čišćenja. Plaziš za ralicom, zahvalan si na ostruganoj traci i moliš boga da svi skupa ne naiđete na budalu koja se prepriječila na cesti. A bude ih neminovno.
A kad je metar snijega kao što ga je bilo u Gospiću i na Plitvicama (D1), onda se cesta jednostavno zatvori i nema prolaza. Narodna vlast je pametno odreagirala i otvorila prihvatilišta s najnužnijim rješenjima. A kad je takvo vrijeme, ponekad je dobro na smartphonu pogledati što veli HAC, HAK i DHMZ, a ne samo gledati bedastoće...

A onih 25 koji su mimo zabrane zabucali na autoput bi trebalo javno pribiti na stup srama - objaviti sliku, ime & adresu i naravno: sliku BMW-a
...
Sinoć je nekoga pitalo jel je već nešto takvo doživio, pa je čovac izjavijo da nije.
Nemre me ne podsjetit da sam takošta doživijo.
U listopadu 79-e.

Bilo je burovito i kišovito kad smo krenuli Golfom jedinicom dizlom u Trst po materijal za zastore.
Tamo je brijala bura ko u Senju. Još kad sam parkirao u neku javnu garažu, nastala neka gromoglasna buka i ja se ogledam oko sebe i u špigle gdje je ta zvijer, ali nema ništa. Dok nisam skužil da turiranje kreće kako ja stiskam gas. Parkirao i zavirio pod rep i imam šta vidjeti, a osobito čuti - pukla cijev ispred zadnjeg lonca. Ajde dobro, pa se sve drži, ne treba na servis ...

I tako, po kiši i buri, kupili materijal, krpe i cipele, pojeli pizze i krenuli prema Sežani.
Došli do Senožeča, kad bura vitla snijeg ... rekli bi po domaću - kijamet. Pa kreni-stani, pa plazili u jednoj koloni, pa vozili paralelno u dvije kolone, pa neko vrijeme stajali ... nekako se od kasnog popodneva do 10 navečer dovukli do Vrhnike, kad nas je krenulo ...

Prošli elegantno Ljubljanu (bez snijega) i negdje oko Višnje Gore opet snijeg i opet zastoj (tu više nije bilo avtoceste). Pa opet krenuli ... i onda konačno stali. Vrijeme ide, radijo javlja da je zastoj oko Višnje Gore. Ebiga, to znamo i sami, samo sad ni tamo ni vamo. Mislim da preko Celja nije bilo (tolko) snijega, al ko će ga onda znati ...

I tako, pali motor, 5 minuta grijem, gasi motor, 15 minuta se lagano hladimo i nadam se da će biti nafte dok jednom krenemo, pa do prve pumpe. A snijeg pada li pada ... nije to bilo nešto spektakularno, taman do preko gležnja, ali kolona ni mic. I tako dočekali svanuće, pa bijeli dan ... i onda oko 8 krenulo. Prvo mic po mic, pa sve brže (korakom) pa još brže (laganim trkom), pa stani-kreni, uz obavezne dase koji pretiču kolonu. Onda se nas nekolko ustobočilo i vozilo po lijevoj strani paralelno, a vraćalo u kolonu kak bi nailazili iz suprotivog smjera. Dovukli se do Trebnja i prve pumpe, skrenuli na tankanje i kavu, pa dalje normalnim tempom do Zagabrije.

Cirka 20 kilometara kolone - uzmimo dakle 7 m prosječno po vozilu, dođe 2 i pol-tri iljade auta - 100 puta više ovog 'užasa' od sinoć. Ništa jesti (osim kekasa), ništa piti, nema kreveta, dvorane, čaja, tople riječi, GSS-a - ništa od te prekomjerne brige oko te šake budala sinoć u Lici i okolo nje.
Došli oko podne doma, trifrtalj dana nakon planiranog.

Stari pokrpao auspuff i to jebilo to.
Nismo se ni prehladili.
Moje nove čizme položile ispit grijanja stopala i pišanja u snijegu. Cool

P. S. Navodno se prepriječili šleperi tamo oko Trebnja, pa prošla noć dok su ih uspjeli maknut.
Sam snijeg je bio mokar, pa se razbljuzgao pod svim tim kotačima i nije nam bila nužna ni ralica ni sol.
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna pon 27 vel 2023 - 21:52

Početkom 80-ih za prvosvibanjske praznike smo otišli na 3-dnevni izlet u Jurandvor/Bašku ja sa svojima i (srećom)
moj vjenčani kum sa svojima. Kupali smo se jer je bilo lijepo toplo vrieme, more je bilo osvježujuće sa nekih već 18 C.
Na povratku se počelo kvariti vrijeme i padati kiša uz buru, dok smo prelazili most moj F 850 se oprostio od jednoga
klipa pa se ulje zadimilo tako da se pola mosta nije vidjelo!
Nekako sam se dovukao do benz.pumpe na magistrali, tu smo konstatirali da se ne može ništa popraviti pa me kum
privezao sa nekom sajlom za svoj 125 P i vukao do Zagreba. Kako smo se počeli penjati u Gorski kotar tako je snijeg
padao sve jače, gotovo da nisam vidio auto koji me vukao. Ujedno smo se ja i supruga počeli smrzavati jer nije bilo
grijanja a stakla su se ledila. (Djeca su bila u njihovom autu)
Kum je vozio jako brzo, najbrže što je mogao a ja sam iza njega plahutao po cesti i bezuspješno kočio nožnom i
ručnom koliko sam mogao. Kad sam ga kasnije pitao zašto je toliko jurio rekao je da mu se žurilo dok ne napada
previše snijega jer nije imao zimske gume (niti ja). Iza Karlovca je prestao padati snijeg ali je bilo kiše i magle.
Gotovo da se i ne sjećam kako smo stigli u Zagreb, bio sam sav zaleđen i ukočen. Nekako sam se prisilio da uđem
u kadu sa vruućom vodom da se odledim i ugrijem, pola sata namakanja me spasilo od ozbiljnije prehlade.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8920
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

Pfaff and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop pon 27 vel 2023 - 22:13

borna je napisao/la:...
    Gotovo da se i ne sjećam kako smo stigli u Zagreb, bio sam sav zaleđen i ukočen. Nekako sam se prisilio da uđem
u kadu sa vruućom vodom da se odledim i ugrijem, pola sata namakanja me spasilo od ozbiljnije prehlade.
   
Nevezano za cestovni promet, al prije nekih 15+ godina me je propuvala košava na Podravskoj pruzi (isto listopad).
Dolaskom u hotel, probal sam se zagrijati tuširanjem. Toplom vodom. Pa čim toplijom, pa onda mrzlom vodom.
Nije pomoglo.
Onda sam se uputil u Slavonsku kuću u Tvrđi, naručil kotlić fiša ... i centralno je proradilo. kul super2
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop uto 28 vel 2023 - 0:37

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 768x7617
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

Pfaff and borna like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna pon 6 oľu 2023 - 8:38

Zbog održavanja atletske utrke “Holjevka VII” u nejdelju je bio obustavljen promet na određenim gradskim prometnicama.
Tako je od 10:30 do 13 sati bilo zabranjeno kretati se Ulicom Hrvatske bratske zajednice, Mostom slobode, Avenijom Većeslava
Holjevca od Mosta slobode do Avenije Dubrovnik, Antallovom ulicom istočnije od Zagrebačkog velesajma te Ulicom Damira
Tomljanovića Gavrana i to od Bušićeve ulice do Avenije Većeslava Holjevca.
Svako malo se održavaju neka trčanja u raznim prometnim dijelovima grada umjesto da budu na rubnim područjima
gdje nema javnog prometa ili je slab.

borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8920
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by portos pon 6 oľu 2023 - 13:38

Pfaff je napisao/la:A kad je takvo vrijeme, ponekad je dobro na smartphonu pogledati što veli HAC, HAK i DHMZ, a ne samo gledati bedastoće...

I ja sam bio zaglavio u mojoj Ličkoj vikendici. Gledao sam prognozu, i vjerovao da će pasti snijeg, ali nisam se nadao 52 centimetra u dva dana.
U subotu navečer bilo je blato, u nedjelju ujutro Medomobil prekriven sa 25cm snijega.
Lance sam stavio još u subotu da se iskobeljam iz blata, dobro su mi došli u nedjelju pri pokušaju da se probijem barem do ceste pokraj koje će kad-tad proći ralica.
No na jednom mjestu mi nisu niti lanci pomogli, ali susjedi sa Torpedo ŠĆ izvukli su me do makadama gdje sam parkirao Medomobil.
Kako je u međuvremenu nestalo struje, u ponedjeljak sam tih 500m do Medomobila gazio kroz duboki snijeg da u autu dopunim mobitel.
U utorak ponovno, ali bilo je 20cm snijega više.
U srijedu je bilo novih zapuha, ali grtaličar je obećao probiti se do sela, pa sam hodao jednosmjerno.
I probio se oko 10:45, ali mi rekao da čekam da se vrati. Vratio se oko 12:30, i rekao mi da tek za 30´ krenem za njim.
Nakon 22´ ja krećem i mic po mic za njim se spuštam do asfalta.
Skidam lance i vozim kući.
U 18:15 sam bio u Zaprešiću, a u 20:15 na vlaku za CH.
Sve u svemu jedan zanimljiv tjedan.

______________________________________
Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 3Strijelemale Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

Pfaff, borna and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna sub 11 oľu 2023 - 18:34

Automobili postaju sve viši (i deblji, kao da su napuhani), taj trend nikako da se zaustavi Mad
Vozačima u "normalnim" vozilima je sve teže pratiti promet dalje unaprijed ako zapnu iza nekog visokog, da ne
računam na one "jadnike" u niskim sportskim vozilima. Najradije bi si montirao neki periskop na krov, u stvari
trebao bi jednu kameru na malom jarbolu i njezin ekran u kabini lud od smijeha
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8920
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

Pfaff and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff pon 24 tra 2023 - 11:46

Trenutačni hit crne kronike je smrt bračnog para na motociklu negdje kod Požege. BTW, taj kraj postaje crna rupa u 'rvackoj svakodnevici - malo-malo pa neko mrtaff...
Daklem, poginuli su bili proizvođači troje dječice koja su sad siročići bez oca i majke.

E, sad ono što me ljuti je forsiranje priče kako je čovac u kojeg su bubnuli imao 2.2 promila špirita u krvi. I kakve to ima veze s činjenicom da je kreten na motociklu proklizao u desnom zavoju, prešao u suprotni vozni trak i ubio se na autu čovjeka koji je, doduše ozbiljno pijan, vozio manje-više pristojno po svojoj desnoj strani ceste?

Uzgred, s dolaskom proljeća, procvali su, osim visibaba i jaglaca i idijoti na motociklima. Ovaj moj kraj je na putu kojim motorbiciklisti iz Slovenije voze prema Quarneru. Da ne velim da su nenormalni divljaci (a policije, jasno, nigdje). Ja stalno vozim s uključenom vanjskom kamerom jer ako se nešto dogodi, policija će najprije mene optužiti za smrt idiota...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop pon 24 tra 2023 - 12:37

Pfaff je napisao/la:...
E, sad ono što me ljuti je forsiranje priče kako je čovac u kojeg su bubnuli imao 2.2 promila špirita u krvi. I kakve to ima veze s činjenicom da je kreten na motociklu proklizao u desnom zavoju, prešao u suprotni vozni trak i ubio se na autu čovjeka koji je, doduše ozbiljno pijan, vozio manje-više pristojno po svojoj desnoj strani ceste?
...
Ako će biti pravde, bit će okrivljen za vožnju pod utjecajem alkohola, a odbačena ev. optužba za izazivanje nesreće.
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff čet 27 tra 2023 - 18:04

besposlenpop je napisao/la:Ako će biti pravde, bit će okrivljen za vožnju pod utjecajem alkohola, a odbačena ev. optužba za izazivanje nesreće.
E, neće. Upravo sam pročitao izjavu eminentnog prometnog stručnjaka koji je izjavio kako je nesretnicima pijani vozač oduzeo prednost...
Stručnjak je, pretpostavljam, s onog fakulteta gdje je na zidu pisalo "Tu me cijene, tu kupujem" i di je pol hadezeovaca dobilo diplome. Taj je vjerovatno u stanju reći i da je tramvaj biciklistu oduzeo prednost...

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop čet 27 tra 2023 - 22:39

Pfaff je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:Ako će biti pravde, bit će okrivljen za vožnju pod utjecajem alkohola, a odbačena ev. optužba za izazivanje nesreće.
E, neće. Upravo sam pročitao izjavu eminentnog prometnog stručnjaka koji je izjavio kako je nesretnicima pijani vozač oduzeo prednost...
Stručnjak je, pretpostavljam, s onog fakulteta gdje je na zidu pisalo "Tu me cijene, tu kupujem" i di je pol hadezeovaca dobilo diplome. Taj je vjerovatno u stanju reći i da je tramvaj biciklistu oduzeo prednost...
Zna čovac iz Zagreba ko u Mihaljevcima ima prednost na desnoj strani ceste ... tamo iz Trenkova se iz denostranog prelazi na ljevostrani promet. friends
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop uto 23 svi 2023 - 21:18

Da malo razbistrimo off topic sa registracijama:

besposlenpop je napisao/la:
Pfaff je napisao/la: ...
Često se pitam da li zagrebačke autoškole imaju posebne sate gdje se uči ovako voziti??
Što se mene tiče, može, ali ih ja ne bi pustio dalje od Jaske... Evil or Very Mad
Kaj se mene tiče, zagrebačke autoškole "uče" kandidate kako zadržavati promet i kako se čim opasnije uključivati na autocestu. Nedokučivim načinom sve te osobine uspijevaju zadržati, ali i 'zaboraviti' na žmigavce i vožnju desnom trakom autoceste.
Kaj se mene tiče, one sa registracijma PU, RI, KA, KR, KC, ST, VŽ i osobito MA i DA bi zadržal u njihovim županijama.
 ljut

Ovo gore može nekome izgledati ko tipično pljuvanje po "onima drugima" i busanju u junačka prsa, međutoa, to je uglavnom dojam bez statistike (kaj ne znači da i nema podlogu u brojkama).

Prvo ZG:
- tu je valjda 1/4 svih registriranih u državi (ne računajući daruvarce), pa niti može imati nekakav lokalni karakter. Najkraće: ima tu svega.
Kak i sam imam istu registraciju i veći dio života dijelim ceste pretežno s istima, opći dojam u današnje vrijeme (uključivo zadnjih 20-30 godina) je već spomenuto neznanje, nesnalaženje, strah (od pedale gasa), kilavost, smetanje, ometanje, nespretni manevri u vožnji, dekoncentriranost gdje treba koncentracija, razmišljanje gdje treba automatizam, te rutina / loše navike gdje treba razmišljanje.
Naravno, i u svakom kukolju ima kukolja, pa i onih koji odskaču divljanjem jer misle da su nenadmašni šoferi i da pokažu kolko im je dug (ne bankovni ili auto). Pfafu zvanom Šebalj takvi dignu tlak i valjda misli da je svaki ZG potencijalni manijak, no istina je prema mom iskustvu upravo suprotna.
Zagreb je osim u gluha doba noći, ljetne godišnje i spojene vikende uglavnom živa dosada i gnjavaža.
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop uto 23 svi 2023 - 21:59

MA
Moglo bi komotno reći da je to i skraćenica od manijak.
S punim pravom.
Razmjerno su rijetki izvan svoje postojbine i tu su uglavnom nezamjetni.
No pravu raskoš divljanja dostojnih Ruskih idiota, doživjet ćete uz potpuni užas duž Jadranske magistrale od Omiša do Ploča.

PU
Donekle su slični makarskim trogloditima, no ipak su po stupnju divljanja neusporedivi. Razmjerno ih je znatno više nego makarana, pa ih se čuvajte prvenstveno po Istri (iako su neizbježni) i izvan nje na autocestama i brzim cestama. Navodno ih i riječani ne vole ...
Utvaraju si da znaju voziti brzo sve dok ne pređu Jankomirski most, a tada ih uhvati užas provincijalca u velegradu (ne, ne, ne i ne, ne tvrdim da je Zagreb velegrad, samo tako izgleda dojdekima).

KC
Voze brzo, prebrzo, pretiču po punim linijama, no uglavnom po svojoj domaji. Zbog njih do Koprivnice, ak nejdem vlakom, vozim autocestom do Ludogabrega, pa onda po Podravskoj magistrali.
Čim prođu Sesvete se pripitome.

KA
Davitelji od pradavnih vremena, nemreš ih preć osim po autocesti, a otkad im se proširila i na jugozapad, postali su "brzi", najbrži, čak se usuđuju i po Jadranskoj i Dubrovačko aveniji, ali dalje po starom (vidi: provincijalac u metropoli). I dan-danas, kad na njih naletiš na vijugavoj Ličkoj ili Riječkoj, voze ko nekadašnji Čehi (i varaždinci & siščani).

KR (ex KN)
Sa starim regama si ih jedva pronalazil i po Zagorju, a u Zagrebu bi se pojavil po jedan godišnje. Obično nisu išli dalje od mitnice.
Od otkrića autoceste, "naučili" su vozit, pa se jedva zaustave do Savske. Naravno, sva ta "nauka" je ko i kod karlofčana i puležana po ravnom i 'aerodromima'.
Ipak, čuvajte ih se i po domaji, tam se nikad ne zna jel više promila imaju bregi il šoferi ...

DAruvarci
Naravno, najviše ih je po Zagrebu (oni originalni po Daruvaru voze sasvim konzervativno). Često voze gazdin tovarnjak, pa vužgi turbodizlo kolko god ide. Jedino su taxisti gori od njih (al to je već extra kategorija).
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop uto 23 svi 2023 - 22:52

Extra kategorija

(Zagrebački) taxisti vuku pradavno porijeklo od tzv. "šahista". Njihove navike izvan radnog mjesta su ovdje nebitne, no bili su poznati po bahatosti, extremnim cijenama i extremnoj bahatosti u prometu.

VRATITEE IH NATRAAAAG!   Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 1f629 Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 1f629  Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 1f629

Ovi jeftini ne "poznaju" propise, uguravaju se exstrmno drsko i iznenadno, a ima ih valjda 10 puta više!
Žmigavce koriste ili sve ili nijednog, staju gdje im padne grah, mobiteliraju više nego voze. "Prestrojavanje" je za njih vožnja popreko linija! Nema granica mašte kaj ta buljumenta nije sposobna.

Unatoč svemu, nekoliko vožnji s njima unazad nekoliko godina je bilo sasvim obično iskustvo, osim sasvim pristojne cijene svih vožnji. Voze li normalno kad imaju mušterije?
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop uto 23 svi 2023 - 23:08

RI
Nekad poznati po brzoj (ali dobroj) vožnji, u stilu prvih susjeda Talijana, mogel si se pouzdat u njihove procjene u skoro svim situacijama.
Ovi novovijeki su isti ko i
ST
Spliće i novovjeki riječani su usporeni, voze 50 gdje je dozvolito 60, sporo kreću, boli ih briga za čitav svijet ... ne predstavljaju opasnost, ali su sporiji i od prosječnih zagrebačkih bakica. Ima ih i po Zagrebu, iako prvih znatno više. Spliće baš ne izlaze puno iz županije.


Bili i ostali rvacki Čehi.
To se vozi baj d buk minus 10%, bilo po Varaždinu, okolici il na more. Ko da kroz Varaždin 'teče' Bosut a ne Drava. Većina varaždinskih auta nikad nije vožena u četvrtoj ...
Savjet: pretiči čim nema pješaka, krava ili kojna s kolima, ne čekaj isprekidanu crtu inače buš sanjal noćima da trčiš ...

GS
To je br'te usporeni varaždinac.
Kilometrima se voziš za nekim koji oće parkirat ... dok ne svatiš da on samo tako vozi.
Lijevi žmigavac čim očitaš regu i čim nema naroda il ovaca po cesti.
Nisu bitni izvan Like (po Zagrebu voze samo šoferi općinskih načeln'ka), no ako zalutate u koju ličku metropolu, da znate i da se ravnate. Ako vas i oglobe zbog pune crte, vjerujte, vrijedi svakog centa, živce je puno skuplje liječit ...
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop uto 23 svi 2023 - 23:26

Reći će neki da generaliziram - i bi'će u pravu.
Ima svega svugdje, no neke sredine dominiraju pojedincima u velikim količinama izdvojenim ponašanjem u prometu i to se ne može poreći.
Pita'će se neki zašto tu nema osječana i ostalih Slavonaca, zašto sam siščane (i daruvarske daruvarce) spomenuo uzgred? Pa nema ih baš po Zagrebu, a tamo đe i' ima, nijesam imao nikakvijeh zamjerki. sad

Govorio sam uglavnom o onima čija vožnja je tipična u njihovom kraju (dakle bijah tamo), između njihovoga kraja i Zagreba i na kraju po Zagrebu. Govorim to iz 45-godišnjeg vozačkog (i ponešto duljeg suvozačkog) iskustva. Moguće pola makarana (ili i više?) vozi sasvim normalno, korektno i uglavnom po propisima, međutoa, oni koji dominiraju su dovoljni za više nego nepovoljan dojam.

Zato niti ne smatram da se svijet vrti oko mojega volana, no moja percepcija ne može biti drukčija nego moja.
Vjerojatno vi ostali imate svoje?
Samo naprijed, navalite bez straha od predrasuda.  Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 1f60e
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop uto 23 svi 2023 - 23:49

Opelaši i Fordaši

Davitelji.
To sporo kreće, sporo vozi, na 30 su u petoj brzini, čuvaju mašine ko da su ih obećali najmlađem unuku.

BeMWejaši

Čak i statistike ih stavljaju na vrh svih ljestvica uzročnika teških nesreća. Nema potrebe nizati sve loše predrasude jer su općepoznate, ali u zadnje vrijeme sam naletio na dosta njih koji voze 'penzionerski' i to su u pravilu limuzine serije 5 pa i 7. yes Izgleda da je određen sloj onih s podebljim računima našao zadovoljstvo u nekim drugim karakteristikama osim gasa. yes

SEATaši

U Rvata su to neki likovi koji su našli sporcku crtu u španjolskom FIATu, pa valjda misle da kakva crta, takva i vožnja. Taj mora biti prvi na semaforu, jer čemu bi inače kupov'o SEATa?

AUDIti

To su neki novi BeMWejaši, napredak nije kroz te'niku nego kroz one spore ispred sebe, neka vide kako baja vozi ...

GOLFisti (i ostala braća)

Čudna neka skupina.
Golf je odvajkada u ovim krajevima (regionu) važio:
- ko prestižna limuzina (koju vlasnik ponosno glanca svake subote)
- ko divlja jurilica
- ko prestižna investicija pred ostalim susjedima
- ko univerzalni radni konj za prevest frižider, svinjče, mješalicu, cimenat, svinjske polovice ...
Antipatičan (osobito od 'trojke') i dosadan dizajn, pouzdana mehanika ("Švabo je Švabo"), uglavnom nepoderiv i zastario čim izađe iz salona.
Od toga ne odstupaju i neke novovjeke SUV-inkarnacije, al barem možeš reći da nije Golf.
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff sri 24 svi 2023 - 9:21

Sviđa mi se način kako razmišljaš!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop sri 24 svi 2023 - 10:53

Pfaff je napisao/la:Sviđa mi se način kako razmišljaš!

Ostaje naravno i pitanje - a zašto je tome tako? yes

Odgovor je vjerojatno višesložan i kompliciran, uključivao bi prije svega sociološku, zatim psihološku, a u nekim slučajevima i psihijatrijsku analizu:

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Gumby_10

Teritorijalne karakteristike imaju svoju podlogu u (sub)kulturi toga područja, nepobitno i u prometnoj infrastrukturi, pa sve do razine službenih institucija: auto-škola i prometne policije. Ima tu i dosta tradicije, pa utjecaja susjednih regiona (vidi: Trst -> Rijeka), te na kraju stupnju motorizacije i gustoći naseljenosti i broju automobila (dvotočkaše tu isključujem, to je jedna sasvim posebna kategorija) per capita.

Kategorija marki vozila je donekle jasnija.
Opele i Fordove kupuju ljudi koji cijene sve njemačko, a osobito tehniku, ali su im Mercedesi preskupi. Te mašine su poznate po trajnosti, ali ne i po sportskim karakteristikama (zanemarimo tu Mustange i ostalu američansku galanteriju), i ta kategorija vozača se drži propisa i niskih okretaja ko pijani plota. Langsam aber sicher.
BMW s imidžem sporcke limuzine kupuju parajlije, pa kad je sporcki, ima i da ide sporcki, da se vidi kako baja ima para i kako se vozi BeMWe. Izgleda da je taj pristup univerzalan za dobar dio Evrope, a ne samo na brdovitom Balkanu i da crna statistika ima svoju podlogu u takvim stavovima i razmišljanjima ...
Ova relativno novija pojava, da se u pravim limuzinama voze i pravi šmekeri koji cijene kvalitetu (ili bajine supruge, oprezne na gasu), pa se ne guraju, ne ulijeću u škare, ne ostavljaju tragove stražnjih guma i voze ispod ograničenja je još daleko da promijeni imidž BeMWejaša u nekadašnji AUDIsta, no zato novokomponovani AUDIsti napredujući kroz tehniku, nastoje svoju ljubav prema prstenju postaviti na razinu BMW-a. I tu smo gdje smo i bili.
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1302
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

Pfaff likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff sri 24 svi 2023 - 18:58

Howgh to that!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff sri 27 ruj 2023 - 12:14

Dugo već nismo imali jednu bolju žučnu raspravu na ovoj temi.

Pa da vas čujem: Što mislite o vinjetama i općenito o sustavu naplate putarine hrvatskim autoštrassenbanovima?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11154
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by portos sri 27 ruj 2023 - 12:27

Pfaff je napisao/la:Dugo već nismo imali jednu bolju žučnu raspravu na ovoj temi.

Pa da vas čujem: Što mislite o vinjetama i općenito o sustavu naplate putarine hrvatskim autoštrassenbanovima?

Za početak, želio bih da se više kontroliraju teretna vozila koja po nekim cestama smiju voziti lokalno, ali ne i cijelim dionicama, što se ne poštuje.
Drugo, želio bih da se nađe način da teretna vozila voze autocestama a ne državnim cestama (D1, Podravska magistrala).
Treće, da postoje vinjete, češće bi se vozilo autocestama koje su sigurnije od državnih cesta.
Budu li osobni automobili i dalje plaćali po prevaljenom km to će biti samo seljenje onih što rade na naplati na radna mjesta vezana uz kontrolu naplate. Možda će se malo smanjiti gužva na naplatnim kućicama, ali problema će biti i dalje, izbjegavati će se autoceste, uništavati će se državne i županijske ceste.
Ja sam za vinjete svakako.

______________________________________
Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 3Strijelemale Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Citelis18CNGGIF-1
portos
portos
Moderator
Moderator

Broj postova : 580
Age : 53
Lokacija : Zaprešić
Registration date : 14.06.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna sri 27 ruj 2023 - 12:44

Hmm onima koji se puno voze je vinjeta svakako pogodnija ali onima koji tek povremeno idu nekuda je to skuplje i
nepravedno. Koliko se voziš toliko i platiš dok uzeti vinjetu npr od mjesec dana za svega 2 vožnje nekuda i natrag će
ispasti skuplja varijanta.
Kad bi se moglo primijeniti obadvije varijante to bi bilo najpravednije?
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8920
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 5 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.