Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Što me (ne) ljuti u prometu

+3
portos
besposlenpop
gaspa
7 posters
Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

Stranica 3 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff ned 23 lis 2022 - 16:51

Za popizdit... Radosti života u metropoli. A sad opet imate i visoke goste, ne?

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna ned 23 lis 2022 - 17:01

Počašćeni smo tom privilegijom lud od smijeha
Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 F_26628525_1280.png.c831f1e7e640cb05c6ad3988a939e6d3
Uvodi se posebna regulacija prometa u Zagrebu zbog samita. Policija objavila rute
Osim navedenog, na području užeg centra grada Zagreba, 25. listopada od 6 sati do 22 sata, uspostavit će se privremena zabrana zaustavljanja i parkiranja vozila na posebno označenim mjestima trakama „Stop - policija“, a o čemu su vlasnici vozila i stanari zgrada na navedenim lokacijama već upoznati.
Slijedi nam opet 2 dana povremenog cirkusa i parkirne lutrije u gradu- vecernji.hr
/Crveno se proteže i na Pantovčak te Gornji grad i na drugoj strani sve do aerodroma/
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Nervoza u zraku, psovke i trubljenje, čak su i policajci očajni: ‘Više ni sam ne znam tko prolazi‘

Postaj by borna pon 24 lis 2022 - 19:08

Nervoza u zraku uz zvuk automobilskih truba sa svih strana. Stotine vozača koji ljutito mašu rukama čekajući na ugašenim semaforima dok policija regulira promet. Upravo tako izgleda Zagreb već od jutros, kada su počeli dolaziti predsjednici parlamenata i brojni delegati iz cijelog svijeta na prvi parlamentarni summit Međunarodne krimske platforme. Najgore kolone stvaraju se kod koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog gdje svi delegati putuju s aerodroma i hotela Westin gdje je organizirana večera dobrodošlice. Gužve se također stvaraju na pješačkim prijelazima i u javnom prijevozu, gdje vozači jedva zatvaraju vrata na tramvajima zbog količine ljudi koji pokušavaju ući, pošto znaju da sljedeći neće doći uskoro zbog privremene regulacije prometa.
Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 F_26646255_1280
Sve su na nas prebacili - komentiraju nezadovoljno putnici koji si traže međusobnu podršku u situaciji koja ih sve jednako frustrira.

Ubrzo su počele i psovke nakon što su svi morali izaći iz tramvaja jer su kod hotela Westin ugašeni semafori i ponovno je policija regulirala promet. Ubrzo nakon toga, ulicom su prošli delegati s policijskom pratnjom.

- Ne znamo više ni tko prolazi, samo zaustavljamo promet kad nam kažu. Hrpa ih dolazi u Zagreb do kasnije navečer, komentirao je jedan od policajaca dok je istovremeno dobio obavijest da dolazi još jedna kolona.

Grupe interventnih policajaca stoje na svakih stotinjak metara, a većina parkirnih mjesta je oblijepljena policijskom trakom. Upravo tamo smo sreli i Ninu, koja također nije oduševljena situacijom jer, kako kaže, samo želi napokon doći doma.

Inovativnu ideju kako riješiti problem za sve delegate, ali i građane, imao je Borna koji je šetao gradom.
Ne razumijem čemu taj cijeli protokol, da ih stave u neki stariji auto i provozaju Zagrebom, nitko ne bi ni okrenuo glavu i kompletan promet bi normalno funkcionirao. Ovako nam se svi planovi za sljedeća dva dana mijenjaju i pokušavamo sve obaviti prije nego što krene prometni krkljanac, što nije uvijek moguće. Ovakvo nešto nije bilo za očekivati, zaključio je.
jutarnji.hr
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

besposlenpop likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff pon 24 lis 2022 - 20:08

Treba negdje na nekoj ledini blizu aerodroma nespominjivog imena sagraditi veliki kongresni centar s hotelom pa kad se nekome takvom dolazi u Zagreb, lijepo ga se tamo stavi u sigornosnu karantenu i za koji dan vrati odakle je došao.

A glede bornine ideje - ja sam odavno rekao da se ti cirkusi obdržavaju zato da bezbednjaci dokažu svoju važnost.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna, mladen_lucky and besposlenpop like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff pon 24 lis 2022 - 20:15

A sad malo ja:
Idem sutra na put pa sam skoknuo u Delnice na benzinpumpentankštele na(do)točiti si gorivo... Obično idem kod "Petrola", simpatični su i ljubazni, a i kilometar su mi bliži od INE. A kad tamo, zabijotka - sve crpke s običnim dizelom ne rade. U kvaru su, što li. Pa baš sve?

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Fotokronika2022-7069

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Fotokronika2022-7070

Odem do INE, kad sam već u Delnicama - red od stotinjak metara. Na pumpama isti ku...kuruz. Ljudi u dešperaciji toče onaj de luhe dizel koji već sad košta više nego što će sutra koštati običnjak. Od vremena Milke Planinc nisam doživio da na pumpi nema goriva. Čak ni u danima najgore ratne situacije. Nema? Baš me zanima da li će noćas u 00:05 sahata sve te pumpe naglo doći k sebi?

Banda razbojnička!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna uto 25 lis 2022 - 13:41

Možda si zakasnio na jeftinije točenje, barem u Zagrebu je od jučer popodne nastala navala na benz/diesel pumpe tako da
je i tu bilo na nekim mjestima nestašica nekih goriva.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff uto 25 lis 2022 - 16:27

borna je napisao/la:Možda si zakasnio na jeftinije točenje, barem u Zagrebu je od jučer popodne nastala navala na benz/diesel pumpe tako da
je i tu bilo na nekim mjestima nestašica nekih goriva.
Da, ali kako sam i prednijevao, danas ujutro na obje pumpe u Delnicama se normalno točio dizel (a nisu cisterne došle dopuniti u tri ujutro). Običan lov u mutnom.

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff sri 26 lis 2022 - 0:20

Nastavno na jučerašnju dramu:

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Izlaznost

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

gaspa and borna like this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna čet 27 lis 2022 - 13:25

Jedan invalid ali ne samo što se tiče (ne)pokretnosti nego i u mozgu je mrtav hladan projurio kroz crveno i između
prolazećih automobila a da nije niti malo usporio Evil or Very Mad
Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 AL9nZEUN1z6J2pyLBC4dW-kUfSDk_C5_oBGEPqL_yV5NYDegc_k0ch0Nqie9k23eqLyS0zelh1b5AOD2zvpOI7WO0yPyR5ZbZZC1u1hAVCxYxmFKdHLBhrk_63IownhV57x1OIAD1nB4P-aImP1qFSDuYoXtjw=w1200-h630-no?authuser=0
Nekoliko auta ga je jedva izbjeglo naglim kočenjem, meni je malo potrajalo dok sam shvatio što izvodi i izvadio mob
da ga slikam jer takvo što nijesam očekivao!
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna pon 7 stu 2022 - 18:02

Brojna dostavna vozila u centru grada na pješačkom kolniku
Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 AL9nZEXmkRSqZf9Kde0v4_nbR3VfjfW91bRlDAZwszxIscq0PgCwzrze1xT7xCPPX1ZtZECI54Q7-ERs6aeGsBpXJueYd284NsgNEFPLb-MRpCXg3hbN_O8-V6R8GR-NGFu1gy-EJZRryk0PLFLTrhQPh3xyXg=w1200-h760-no?authuser=0
Hajde da je rano ujutro ili navečer ali ovo je slikano danas u podne!
Sve ulice gdje ima više raznih dućana su ih pune cijelog dana Evil or Very Mad
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff pon 7 stu 2022 - 20:08

Problem je u papirologiji/administraciji. Paketić se iznese i dostavi u roku dz, ali onda lik u svoj elektronički štajaznam utipkava nešto pa onda primatelj noktom ugrebe, meknimo, potpis pa onda ako još slijedi nedajbože sravnjivanje sadržaja pošiljke sa skladišnom izdatnicom... Ajoooj...
Na sve to moraš (pri)dodati ljubazni smiješak i razmjenu par nježnih riječi mlađahnog šoferčine-dostavljača i curice koja prima robu Smile)

Da Te utješim: U USofA nije ništa bolje. Kvaka je u tome da dostavno vozilo NIKAD ne zatvara prolaz limuzini koja vozi glavonju koji je osmislio cijelu bedastoću

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by gaspa uto 8 stu 2022 - 10:45

Pješaci, po definiciji, moraju mrziti raznorazne dostavljače i servisere koji im oduzimaju teren a ponekad ih svojim prolaskom i rastjeruju. A sad promotrimo to s druge strane. Firma mi je sudionik u rekonsrukciji neke Uzorite pivnice u Kačićevoj ulici u Zagrebu. Za cijelo gradilište, za sve izvođače, osigurana su dva parkirna mjesta (pogodite tko ih koristi). I sad ti dostavi robu na ugradnju. Bubanj kabela nije paketić koji dostavljač drži pod miškom. Niti se isporučuje u roku dz. Kabelske police dužine 2 m ili 3 m također se ne nose u snopu na ramenu i ne mlatari se njima okolo. I, naravno, cijelo to vrijeme moje dostavno vozilo stoji na ulici, zatvara prometni trak ili nečiji haustor i smeta li, smeta. Drugi primjer: dok se bivša firma bavila (i) klima uređajima, trebalo je, recimo, u Gundulićevoj (strogi centar Zagreba) isporučiti i ugraditi klima uređaj veće snage (time i mase) - vanjsku i unutarnju jedinicu, ili čak više uređaja. Nose se na 4. kat. Tu su onda i bakrene i plastične cijevi, nešto kabela i podosta alata i pribora. Hrpa stvari. Teško je to tegliti u Gundulićevu iz, recimo, garaže u Tuškancu. Ili iz one na Preradovićevom trgu. I ići po to do tamo u 2 ili 3 navrata. Dok se to tegli na 4. kat iz vozila pred haustorom vozilo opet nekom smeta, a kazne za nepropisno ili prekomjerno dugo parkiranje (ako i nađeš parkirnoi mjesto, ostaviš vozilo tamo dok ne završiš montažu, a to je duže od dopuštenog sata) bile su redovite.

I što sad? S jedne strane ljute me dostavljači, s druge teškoće pri dostavi. Nekad je bilo rečeno: dostave ujutro do 9, i nema više poslije. Onda je to nekako izvjetrilo. A i to bi, da se održalo, danas, kad mnogi počinju s radom u 9, uvelike ometalo promet.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by gaspa čet 10 stu 2022 - 18:34

Remetinečki rotor znate. Tko po čuvenju, tko po iskustvu vlastitog prolaza njime. Rekonstruiraše ga kako bi se ubrzao promet. U tu svrhu na pravcu zapad-istok prokopali su tunel, kako bi se tim pravcem kome je sa zapadne strane brza cesta, Jadranska avenija, a s druge možemo reći isto tako brza (ili bar glavna) gradska prometnica, Avenija Dubrovnik, prometovalo brže. Zadnjih (tje)dana na ulazu u tunel sa zapada osvanulo je ograničenje brzine na 40 km/h. Čeka li nas unutra kakva rupa? Je li pao strop? Sužuju li se prometne trake? Izvode li se kakvi radovi? Nikakvog dopunskog objašnjenja. Meni, laiku, sve isto kao i onda kad je ograničenje bilo 60 kn/h. Ali, naši vrli prometni stručnjaci zasigurno su imali jak razlog za to ograničenje. Uostalom, u bližoj povijesti, dakle u drugoj polovici ove godine, nije to prvi put da je brzina ograničena na 40. Sve vozim nekako sa strahom, misleći nije li možda trebalo, predostrožnosti radi, ipak ograničiti brzinu na ne više od 30 km/h? Možda čak i na 20 km/h. Primjereno brzoj cesti. Zato ih i gradimo.

Na mnogim brzim cestama i na ravnim preglednim dionicama nailazimo na nama neobjašnjiva ograničenja koja nam glavu čuvaju. Šteta love za asfalt. Po dobrom makadamu ja bez problema vozim 60, i u četvrtoj.

Mi smo zemlja brzina izraženih nekim čudnim brojkama. Eto, dobit ćemo i baterijske brzovlakove koji će na ponekoj dionici moći potegnuti i do 1,6 m/s. Nije to malo. Skoro pa 60 km/h, ko stvoreno za te vlakove jurilice. Da vidim ja biciklista koji to more pratit'.

O davanju žmigavaca i nepostupanju sukladno njihovom pokazivanju odn. o nesukladnosti položaja kotača (voznog puta) i svjetlosne signalizacije drugi put.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna čet 10 stu 2022 - 18:50

Kada je obnovljeni rotor bio pušten u promet povremeno su radarima lovili prebrze jer se uvidjelo da ograničenje od 60 km/h
rijetko tko poštuje, 80 bih rekao je bila neka prosječna brzina. Nova cesta, spuštanje u tunel omogućava lakše ubrzanje....
nema nekih pristupnih ili odvojnih cesta koje bi usporavale promet dok se ne izađe iz tunela.
Radari su bili kampanjski i ubrzo su ih maknuli odnosno ne vidim da ih koriste, snimali su prebrze koji bi onda dobili čestitku
sa slikom te kod zaista brzih i poziv na sud. Ja sam se ograničavao na nekih 70 što je u stvarnosti 2-3 km manje.
Svjedočio sam nekoliko puta da se trubilo onima koji su vozili 50-60 jer su ti savjesni u stvari izazivali opasnost zbog vožnje
sporije od većine? Na tom potezu bi se moglo dozvoliti i 80 bez neke veće opasnosti, ograničenjem na samo 40 će se stvoriti još
veća razlika u brzinama jer će oni koji ne poštuju znakove i dalje voziti puno brže od dozvoljenog.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Zbog snimanja filma Canary Black tramvaji neće voziti centrom Zagreba čak 6 večeri! Iz istog razloga autobusna linija 150 (Tuškanac garaža - Gornji grad - Trg bana Josipa Jelačića) neće prometovati od ponedjeljka, 14. studenog do četvrtka, 17. studenog,

Postaj by borna čet 10 stu 2022 - 20:43

Usubotu, 12. studenog od 21.15 do nedjelje, 13. studenog u 6 sati, te od nedjelje 13. studenog do četvrtka, 17. studenog u vremenu od 19.15 sati do 5.30 sati bit će obustavljen tramvajski promet Frankopanskom, llicom (od Ulice Republike Austrije do Trga bana Josipa Jelačića), Trgom bana Josipa Jelačića, Jurišićevom, Ulicom Franje Račkog i Zrinjevcem zbog snimanja filma u centru grada te će tramvajske linije 1, 6, 11, 12, 13, 14 i 17 prometovati izmijenjenim trasama u oba smjera:

Linija 1: Zapadni kolodvor - Vodnikova - Glavni kolodvor - Ulica kneza Mislava - Borongaj
Linija 6: Črnomerec - Ulica Republike Austrije - Glavni kolodvor - Autobusni kolodvor - Sopot
Linija 11: Črnomerec - Ulica Republike Austrije - Glavni kolodvor - Draškovićeva - Vlaška - Dubec
Linija 12: Ljubljanica - Savska - Ulica grada Vukovara - Držićeva - Dubrava
Linija 13: Kvaternikov trg - Trg žrtava fašizma - Glavni kolodvor - Vodnikova - Savska - Ulica grada Vukovara - Žitnjak
Linija 14: Savski most - Savska - Vodnikova - Glavni Kolodvor - Draškovićeva - Mihaljevac
Linija 17: Prečko - Savska - Vodnikova - Glavni kolodvor - Ulica kneza Mislava - Borongaj
Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 29ddcce61e46ad16e97d

Autobusne supstitucije noćnih linija 31, 32 i 34, umjesto preko Trga bana Josipa Jelačića vozit će preko Glavnog kolodvora.

Iz istog razloga autobusna linija 150 (Tuškanac garaža - Gornji grad - Trg bana Josipa Jelačića) neće prometovati od ponedjeljka, 14. studenog do četvrtka, 17. studenog, u vremenu od 19 sati do 22.15 sati, zbog snimanja filma i zabrane prometa Streljačkom i Mesničkom ulicom te na Trgu bana Josipa Jelačića
vecernji.hr
Pitam se za koliko novaca su prodali korištenje grada jer to traje već duže vremena?
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by besposlenpop čet 10 stu 2022 - 20:52

Kad smo kod Rotora, izlaz lijevom trakom iz tunela prema Velesajmu je zadnjih dana zakrčen crveno-bijelim pločama i obaveznim smjerom desno.
Neki dunđeri nekaj kopaju uz sam izlaz po travi, al je idiot koji ih je tam smjestil "zaboravil" najaviti suženje s dvije u jednu traku unutar tunela. Jednostavno naletiš na zapreke i riskiraš da te neko napuca u gepektreger. Jučer je još bilo oblačno pa sam na vrijeme skužil i imal sam sreću da su po desnoj traci bili razvučeni, pa sam se ubacil bez usporavanja, al prije koji tjedan za jakog jutarnjeg sunca sam zadimil gume, a bome i onaj iza mene.
Jedva smo se ubacili u desnu traku. ljut

Ah da, tud vozim 70 (60 + nategnutih 10%) i vidim u špiglu da 'brzi' iza mene lagano kuhaju ... grinko
besposlenpop
besposlenpop

Broj postova : 1306
Age : 65
Lokacija : Zagreb zapad
Registration date : 18.06.2021

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by gaspa čet 10 stu 2022 - 22:01

I ova priča, kao i sve (ili bar brojne) druge ima dvije strane. Zaista, ako se dolazi Jadranskom od Lučkog, nekako je normalno, pa i iza semafora kod Arena centra, voziti 80. S druge strane, onima koji na Jadransku, kao ja, dolaze iz Laništa, brzinom od najviše 60 (jer teško je više ubrzati od semaforiziranog križanja u prizemlju do Jadranske na katu) i hoće u tunel, nije baš lako presijeći traku za rotor i ubaciti se u traku za tunel, kroz kolone onih koji Jadranskom jure 80 i više i ne drže neki posebni razmak između vozila.

A oni koji su zaboravili signalizirati gubitak trake... pa, valja ih razumijeti. Nemaju s čim. Odnosni prometni znakovi još uvijek stoje duž Dubrovačke, još iz doba prije koji mjesec, kad su ugrađivali liftove. Moguće da ih još ima i u Vukovarskoj, o čemu sam ljetos pisao. Dođe mi da pokoji znak odnesem doma. Pa da ga onda, možda, jednom postavim gdje bilo. Pa da promatram efekat od tog (kao 4M u pjesmi Idem i ja).

A sad jedan drugi primjer ubacivanja i pravljenja važnima onih koji jure glavnim cestama. Slavonska prema zapadu. Izlazim na nju iz Folnegovićeve. Ostajem svo vrijeme u pomoćnoj traci jer odmah skrećem desno na petlji u nebeske visine, pa prema Zapruđu. Normalno da tu vozim 50-60 (na najvišoj razini petlje dopuštena brzina je 40). I onda nastupaju oni koji s istoka žele ili kao i ja gore, ili u Držićevu, a u tom trenu su u Slavonskoj iza mene. Ali ne, ne bi se oni lagano uvrstili u desnu traku iza mene. Ne, moraju oni pojuriti da se ubace ispred. Koji puta mi dignu živac pa i ja opičim po gasu da im planirani manevar ne uspije, a onda kad im ponestane ceste, odn. mogućnosti za skretanje u desnu traku zbog fizičkog razdvajanja Slavonske i skretanja, e onda nastaje panika. Ali, inaćenje nikad nije dovelo ničemu dobrom, pa takve reakcije treba izbjegavati.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna uto 15 stu 2022 - 13:44

Ovdje se ne radi direktno o prometu već medijima koji plaše Vozače velikim kaznama!
Nigdje se direktno ne spominje da zimske gume ili cjelogodišnje treba imati Samo na zasnježenim cestama, ponegdje kao u
večernjem se to spominje iza zareza:
Od sutra pa sve do 15 travnja obavezna je zimska oprema. Na prometnicama u zimskim uvjetima, kad je kolnik prekriven snijegom ili kada je na njemu poledica - obvezna će biti i zimska oprema na vozilima.
Još malo teksta sa prijetnjama:
Vozači su također dužni, prije uključivanja u promet, na vozilu očistiti zaleđena vjetrobranska stakla i snijeg, led ili vodu. Za vozila koja ne budu imala propisanu zimsku opremu propisana je kazna od 5000 kuna do 15.000 kuna za pravne ili fizičke osobe.

Za isti prekršaj kaznit će se od 1500 do 5000 kuna odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne ili područne samouprave. Vozaču će zbog tog prekršaja biti izrečena kazna od 1000 kuna. Policija će vozačima čija vozila ne budu imala zimsku opremu narediti da odmah prekinu vožnju ili da nastave kretanje na cesti na kojoj je to dopušteno ili pak da upotrijebe zimsku opremu.

Tek se na kraju spominje da se može voziti na cestama bez zimskih veselja!
Mnogi vozači koji vide samo visoke kazne i ne pročitaju sve do kraja ili sa razumijevanjem pa su u panici.
Ima jedna bakica kojoj se brinem za auto pa joj Moram svake jeseni staviti kotače sa zimskim gumama iako ona ne vozi izvan grada a
i u njemu čim padne milimetar snijega no ne da se krstiti da joj onda i ne trebaju.
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by gaspa uto 15 stu 2022 - 17:46

Vjerojatno bi tako trebalo očistiti i napadalo lišće a ne da se, kao u mom slučaju, u vožnji iza sve vijori i kovitla, s haube, krova, prozora, prtljažnika.

A sad o gumama.

Idem ja, tako, na tehnički negdje početkom ožujka. A kontrolorka vrti li glavom, vrti i kaže: ne valjaju gume, loš mi je (premali) utor, da bismo na kraju razjasnili da ja imam ljetne gume.

Ne znam jesam li to već negdje ovdje kadgod davno spomenuo, ali priča ide ovako: vozi čovo s ljetnim gumama a u prtljažniku ima, kako to propisi nalažu, lance. Smotane u jednoj vreći. Lijepo izgledaju. Ali, to nisu bili lanci za gume već smotani lanac na metre - lanac za psa, rekli bismo. I zaustavi na snježnoj dionici (koja je zaista bila pod snijegom) čovu patrola. Sve on njima lijepo pokaže ali mu oni naložiše da, zbog snježnih uvjeta, lance odmah montira jer bez toga nema dalje. On se nešto izmotavao, kao ide još koji kilometar, pa tamo će, pa pred birtijom će, pa kod prijatelja/familije će... A policija ovaj put nije htjela represivno djelovati (da ih samo ne špotamo) već su ponudili da će čovi pomoći odmah montirati lance. I dohvatio se policajac lanaca u vreći, pa vuče li, vuče... Aaaa, lanac za psa ?! Kraj zaključujete sami.

A o poštanskom i komunikacijskom prometu (jer i to je promet - u naslovu teme nisam postavio nikakva ograničenja) slijedeći put.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna uto 15 stu 2022 - 17:54

Evo onda jedna pričica iz PTT prometa:
5.11 sam ujutro poslao jedno obično pismo u dalekiii Split, čovjek ga je dobio 12.1 nakon 8 dana.
On je meni poštanskom uplatnicom poslao nešto kunića 7.11 koje sam dobio tek jučer 14.11!
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by kriticar uto 15 stu 2022 - 19:54

Nije to ništa. Pismo koje se šalje iz Dubrovnika primatelju u Dubrovnik prvo ide u Split na razvstavanje pa se vraća u Dubrovnik. Jer u Dubrovniku je služba razvrstavanja( kartiranja) ukinuta.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5998
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff uto 15 stu 2022 - 21:29

borna je napisao/la:Evo onda jedna pričica iz PTT prometa:
Aaaa, tu sam te ček'o...
Šaljem ja nekidan iz Delnica paketić. Za nekamo duboko u Republici Hrvatskoj. Šaljem iz Delnica jer moja lokalna pošta predaje vreću s pošiljkama u 9 ujutro kad dođe dostava pošiljaka iz - Delnica. OK. U Šalter sali delničke pošte repina. Radi šalter za novčane transakcije, a na šalteru za pismonosne pošiljke stoji pločica sa strelicom na kojoj piše da usluge izvolim potražiti na onom drugom šalteru. Iza stakla stoji curica koja broji neku lovu (ručno) piše nekakav protokol i tako u nedogled. U međuvremenu iz stražnjih prostorija promakne svako toliko neko čeljade...
Na prvom šalteru stvar ide sporo. Ljudi imaju po pešest raznih uplatnica pa onda cura to skenira pa onda zbraja pa kad je gotovo ide upit o načinu plaćanja pa onda ako nedajbože nije gotovina (a obično nije) ide kartica pa ček pa... Usput ide i neformalna razmjena informacija tipa "kako je kuma Mičica, nisam ju dugo srela?"
Konačno dođem na red. Pitam curu da kad treba doći u delničku poštu pa da rade obadva šaltera? Samo me tupo pogledala.
- Kako šaljete?
- Preporučeno!
- Imate ispunjen obrazac?
- Nemam jer ga nemam gdje ispuniti (svi su uveli nekakve štosove da više nemaš nikakvog pulta za pisanje, a ono malo što je upotrebljivo zakrčeno je priručnicima za prvopričesnike, kartulinama Majke Tereze i sličnim nabožnim drlogom (u moje doba to se prodavalo u sakristiji). Osim toga, ako odem negdje pisati, izgubiću red... Elem, baba nešto mrzovoljno nažvrlja.
- Je li lomljivo? (Imaju stroge naputke da klijenteli uvaljaju što više dodatnih usluga)
- Hja, velim ja, sve je lomljivo ako raspališ sikirom ili sjedneš na to. Ja očekujem da djelatnici Hrvatske pošte postupaju s mojom pošiljkom obzirno u razumnim granicama...
- Želite možda žurnu pošiljku (opet me mami)?
- Jel' to ono što se u doba jednoumlja i mraka zvalo 'Ekspres'?
- Da?
- Znate, u doba jednoumlja i mraka su takve pošiljke nekoliko puta dnevno, odmah po razvrstavanju donosili na vrata posebni poštonoše. Danas mi sve to skupa dvaput tjedno donese moja poštarićka skupa sa svim ostalim. Niš od biznisa...

U međuvremenu je ono čeljade na drugom šalteru završilo što je već činilo, zaključalo lovu u kasu i otišlo s time u back office. Psmtr, mislim si ja, sad kad sam dočekao red! Anene, evo nje na vrata u kaputu s torbom i kišoberom - ide na placu jer je njoj marenda!

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by gaspa sri 16 stu 2022 - 11:07

Nevjerojatno kako se srozala razina i kvaliteta poštanskih usluga otkako je Stanley umirovljen. Kao svjetla iznimka koja potvrđuje pravilo iskače moj poštar koji me svaki put telefonom obavijesti kad mi je stigla preporučena pošiljka ili pošiljka većih gabarite s pitanjem što da radi s njom.

Jučer sam, konačno, dobio svoj račun za internet usluge. 8 sati prije njegovog dospijeća. Još sam stigao sjesti za komp i platiti ga. Od svih računa za režije jedino računi mog teleoperatera stižu tjedan dana nakon ostalih, iako su svi računi sa zadnjim danom proteklog mjeseca. Od svih računa raznih operatera za TK usluge jedino račun mog operatera stiže u pravilu tjedan dana nakon računa ostalih operatera. Svi ti računi nose kao datum zadnji dan proteklog mjeseca. Bacih pogled na žig. Nekakvim igličastim printerom otisnuti su na omotnici (kuverti) datumi 07.11. i 08.11. A stiglo 15.11. Iz Zagreba u Zagreb.

Još o Zagrebu. Šaljem neku potvrdu nekom državnom tijelu. Iz Zagreba u Zagreb. Pita me poštarica na šalteru želim li to poslati (a onda, naravno, odgovarajuće i platiti) kao prioritetnu pošiljku? Što to znači: prioritetna pošiljka iz Zagreba u Zagreb? Pa zar neće biti normalno isporučena sutra? I kad bi onda prioritetna pošiljka stigla ranije? Ne, nije nužno da pošiljka iz Zagreba u Zagreb bude isporučena slijedeći dan. Ako je takvih pošiljka mnogo (po mojoj ironično-zlobnoj procjeni i tumačenju riječ je o četveroznamenkastoj brojki) onda se prioritetne obrađuju prije. Potvrda toga je putovanje mog računa (koji nije prioritetna pošiljka) 7 dana. Ovu uslugu već je razmotrio Pfaff u prethodnom postu.

A imamo mi i cvebe povezane s inozemstvom. Blaženo doba Augusta Schönoe. Tada si pismo za Beč ubacio u diližansu i ono je za tri dana stiglo u Beč. Takva brzina je danas utopija. Za Beč, da bi stiglo za 3 dana, danas moram slati zrakoplovom. Ne trebam reći da HP za to okrivljuje tromost i neorganiziranost austrijske pošte, a možda i Slovenci usput pošiljke koje idu vlakom zadrže u kakvoj karanteni.

U Austriji većinu cestovnog putničkog prometa obavljaju poštanski autobusi. Nekad su na vratima ili negdje bočno imali škrabicu sa slikom kuverte. Tamo je živalj mogao ubaciti svoju odlaznu poštu. Nisu, dakle, morali ići 800 m u selo na poštu već sačekati jedan od desetak buseva dnevno na stanici blizu svoje kuće i riješiti svoju potrebu.

Za Osmansko carstvo ne znam podrobnosti, ali vjerujem da je i tamo poštanska organizacija bila na visini.

______________________________________
Ako ne znaš kamo ideš, stići ćeš tamo kamo nisi želio
gaspa
gaspa
Administrator
Administrator

Broj postova : 3491
Lokacija : Zagreb
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by borna sri 16 stu 2022 - 17:46

Teksta ne treba osim što mi se čini da su Zagrepčani već oguglali na razne zastoje, dosta su mirni i ne šize (trube)

Malo ga pretjeraše sa tolikim brojem lemozina?
borna
borna
Moderator
Moderator

Broj postova : 8946
Lokacija : zagreb
Registration date : 16.11.2010

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Pfaff sri 16 stu 2022 - 17:49

Mora da ste ispunjeni ponosom & srećom zbog tih silnih visokih posjeta

______________________________________
Količina inteligencije na svijetu je konstantna,
jedino se povećava broj ljudi.


Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Buhoslav
Pfaff
Pfaff
Administrator
Administrator

Broj postova : 11163
Age : 75
Lokacija : Rijeka
Registration date : 17.03.2008

borna likes this post

[Vrh] Go down

Što me (ne) ljuti u prometu - Page 3 Empty Re: Što me (ne) ljuti u prometu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Odgovori na temu

Vlakovi :: Ostalo :: Razno

 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.