Vlakovi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Libertas Dubrovnik

+7
Thommo
Jean
Damir
medo
Narcis
NP-549
Pfaff
11 posters
Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.

Stranica 3 / 40. Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 15 vel 2015 - 15:22

Danas ne voze, a po rasporedu bi trebali 151 i 35. Umjesto njih voze 135 i 138.
U rezervi su 136, 137 i 139. Pokvareni uz dva gore navedena i 134 i 158. Nedjeljom bez zadatka su 150(sluzba 6-3) 155(3-2), 157(1B-3), 158(zamjena 136)(1A-3), 34(8-2). Sutra bi trebala ponovo  biti promjena.
Kod citibusa voze samo gbr.63(5) i 65(9). Ostali odmaraju, a mogli bi danas voziti skoro na svim linijama u gradu, koliko putnika ima.
Hoce li sutra biti pojacana linija 3 zbog duze trase izazvane radovima i zatvaranjem dijela standardne trase vidjet cemo. Prosli put u istoj situaciji umjesto dva vozila su tri busa. Ali tada su na liniji 3 vozili citibusevi.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 16 vel 2015 - 9:06

Jutros u gradu 135 i dalje umjesto 151, ali na liniji 1A, 138 umjeto 35 na liniji 8. Na liniji 8 vozi i gbr.33.
Koliko sam dosad zakljucio gbr.150 bi trebao biti na 1B, kao i 152. Gbr. 155 na liniji 6, gbr.156 na 1A, gbr  157 na liniji 3, gbr.158 na liniji 6(vidjet cemo koji ga mijenja) te gbr.34 na 1A. Gbr.36 bi trebao biti na 1B.
Za gbr.153, 154, 159, 31 i 32 jos nisam siguran trebaju li biti na liniji 4 ili 6. Jedan od njih trebao bi i na 7, jos jedan na 3.Kad ih danas polovim sve ce biti jasno osim logike po kojoj se bas tako mijenjaju.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pon 16 vel 2015 - 13:55

Uglavnom voze kako sam predvidio.
150-1B
151-1A(zamjena 135)
152-1B
153-4
154-4
155-6
156-1A
157-3
158-6(zamjena 136)
159-7
31-6
32-3
33-8
34-1A
35-8(zamjena 138)
36-1B
citibus
60-garaza
61-radeljevic
62-2
63-5
64-radeljevic
65-9
66-Radeljevic
67-2A

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 17 vel 2015 - 11:16

Danas u Radeljevicu citibus gbr.65. Je li na liniji 9 gbr.62?
Manovi city voze kao i jucer.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar uto 17 vel 2015 - 13:56

Kad sam brzoplet. Mislio sam da jucer nije vozio gbr.62. A nije vozio gbr.61 i on je vjerovatno na liniji 9, jer gbr.62 je i dalje na liniji 2, gbr.63 na 5 i gbr.67 na 2A.
Skoro svaki dan neka promjena kod citibusa. Nije mi jasan razlog. Mozda sitni kvarovi?
Isuzu gbr.131(sluzba 23A) i gbr.133(30) su se jutros motali po garazi. Ne znam sto ih je mjenjalo tj. jesu li uopce dobili zamjenu ili su se vratili na linije.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 18 vel 2015 - 15:15

Danas je isuzu gbr.149 bio u Dubrovniku. Otisao je oko 1100, a poslije, toga je stigao gbr.117. Koji su onda na Mljetu? Trebalo bi sve te isuzu starije od deset godina zamijeniti za nove autobuse. Cini mi se da to kosta vise nego moze zaraditi s ovim sto voze. Radi se o 11 komada koji ce krajem proljeca imati deset godina i sest koji vec imaju preko deset. A sto uzeti? Opet isto ili nesto drugo? Ali u toj klasi je sve slicno. Pa sad ti budi pametan.
Cini mi se da je gbr.149 otisao prazan. Sijecam se ranije kad je autobus, koji je stalno daleko od garaze, trebao na servis da bi dolazio linijom, a linijski ostao voziti djecu. Ali danas ne , ima se, moze se napraviti stotinjak i vise praznik Km, koga briga. A onda traze od nacelnika Konavala da plati. A on jadan nema ni za struju. Tako je u Konavlima iskljucena javna rasvjeta od 0000 do 0500 ujutro.
Samo neka nam pozivi sto dulje sto vise tih malih nelikvidnih opcina. Za place nacelnika i svite mora biti.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 sri 18 vel 2015 - 21:02

Da je načelnik konavala pametan iste sekunde bi zabranio prijevoz župljanima,pa nek općina župa odluči jeli im jeftinije plaćat svoje autobuse i vozače ili zajedno snosit troškove s konavlima.Nadam se da ćemo i to jednog dana dočekat.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar sri 18 vel 2015 - 21:33

Nadam se da ce se prije ukinuti te opcine i da ce na teritoriju Dubrovacke republike biti jedna lokalna zajednica. A ni to tvoje nije luda ideja. Nek gradjani placaju dvije tri karte ili pokaza. Vazno je jedino da sacuvamo sto vise nacelnickih mjesta. Normalno i radna mjesta za njihovu svitu. A tako bi se otvorilo barem jos jedno direktorsko mjesto za politicke uhljebe. Pa ko voli nek izvoli. Pa gradjani su tu ionako radi politicara. Oni ce rado da bi iz Zupe dosli na Babin Kuk platiti prvo kartu(pokaz) tom Zupskom prijevozniku, pa onda jos i Gradskom samo da ugode politicarima.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by MAN SU220 čet 19 vel 2015 - 0:32

Ne,ne krivo ste me shvatili Laughing Hoću reć da bi općina Župa trebala sufinancirati i konavoske linije jer se njima prevozi 50% župskih putnika i riješili bi problem.Tako liniju 12 jedan dio plaća općina Primorje a ostalo grad Dubrovnik.Siguran sam da će i ovo riješiti ubrzo.
MAN SU220
MAN SU220

Broj postova : 905
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 28.03.2013

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 19 vel 2015 - 6:59

Da trebalo bi se rjesiti, ali ... Sve sam napisao. Libertasu trebaju biti placene usluge koje obavlja. I to onaj koji trazi nivo usluge. Ne moze Libertas pruzati uslugu ispod cijene. Ako netko to trazi onda mora nadoknaditi razliku do pune cijene. Ali i u  Libertasu moraju se ponasati tako da stvarna cijena prijevoza ne bude opterecena rastrosnocu i bahatoscu, te grubim nemarom njihovih zaposlenika.8
A nacelnika Konavala bas briga, on je izjavio, ako ga tisak tocno citira, da ga linije iz Konavala u Dubrovnik ne interesiraju.
I nadleznosti nacelnika u organizaciju prijevoza treba rascistiti. Jedini koji moza "odrediti" stanice za odredjenu liniju je direktor Libertasa i to u skladu s koncesijom koju je dobio za tu liniju. A kocesiju za lokalne linije izdaje opcina. Za linije koje prolaze kroz dvije ili vise opcina koncesiju izdaje zupanija

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 19 vel 2015 - 11:01

Jutros mi se ne da  brojati autobuse, koji vozi, a koji ne vozi, pa cu malo teorizirati tj. filozofirati.
Libertas, i ne samo Libertas vec i ostali gradski prijevoznici u Hrvatskoj, nije socijalna ustanova, vec trzisni subjekt koji svoju uslugu bi trebao naplacivati ekonomski. Popuste pojedinim kategorijama netko bi trebao subvencionirati. Zakon kaze lokalna zajednica. Isto tako lokalna zajednica treba definirati koliko polazaka treba biti na pojedinoj liniji i kad ce oni biti. Libertas mora uciniti da to korisnika kosta sto manje, dakle maksimalno smanjiti troskove,  ali naustrb sigurnosti.
Dakle sve je jasno, samo to treba provesti i to transparentno da i ja znam da li iz mog prireza ide dio na pokaz MAN SU220 koji zivi u drugoj lokalnoj zajednici. Ili ide samo na moju djecu i unuke i njihove prijatelje koji su u mojoj lokalnoj zajednici.
To je matematika za nizerazrede osnovne, samo je treba primjeniti. A zna se kome to ne odgovara.
Brine me sto ce biti s Libertasom, jer Grad, koji je zavrsetkom fiksalne godine proslih godina u potpunosti namirivao iskazani gubitak, ove godine ne funkcionira. Tako da se ne zna moze li se poslovanje 2014 dovesti na nulu. Ako se ne dovede po zakonu bi Libertas trebao u stecaj kao gubitas. Ali kako se u nasoj zemlji zakoni cesto donose da se nebi postovali vjerovatno nece.
Ali hoce li biti dovoljno novaca za poslovanje Libertasa, isplatu placa radnicima, od kojih velika vecina pos teno r2adi svoj posao, ostaje da vidimo. Nemam uvid u bilansu Libertasa pa bi svaka prognoza bila bez pokrica. Ali moguci scenariji stoje.
Kad bi poslovanje cijelu godinu bilo takvo kako Libertas radi ljeti, tocnije od 15.06 do 01.09 Libertas bi bio na konju i nitko ga nebi trebao, kako politicari vole reci, subvencionirati.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 19 vel 2015 - 16:51

cone je napisao/la:Novi MAN Lion's Intercity Question Shocked

Paparazzo snimci nove game MAN međugradskih autobusa sa testiranja u Švedskoj!   Smile

Libertas Dubrovnik - Page 3 OJCzTS
Libertas Dubrovnik - Page 3 QF5nWO
Libertas Dubrovnik - Page 3 FiBhCs

[size=85]Foto: Busfahrt.de, Bussmagasinet.no[/size]


Valjda bi ovo trebao bit nasljednik Classica. Izgleda da će se ipak popuniti rupa između Lion's City-ja i Regia
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2428
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 19 vel 2015 - 19:21

Naslucuju se karoserijske linije prepoznatljive kod Man lions city-ja.
Idealan za prigradske linije u Dubrovniku, pogotovo ako bude D2066 unutra. Vjerovatno je lezeci motor.
A i Troleju bi dobro dosao. U svakom slucaju lijepo bi izgledao u narancastoj boji.
Mogao bi biti zamjena za lions classic U. Karoserijski djeluje kao redizajn. Ali bitno je sto je ispod haube.
Samo da ne bude zamjena za regio.
A jos kad bi ga Man nudio u midi verzijama razlicitih duzina.
Iako su vrlo izgledne u tradiciji ostalih trenutnih modela Man C i L verzija.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 čet 19 vel 2015 - 20:08

Ne djeluje mi ovo kao zamjena za Regio jer ima umjereniji dizajn, iako je skoro 10 godina mlađi. I ogledala su obična. Prije bi reko da je ovo nasljednik tradicionalnijeg i umjerenijeg Classica Ü. Čudna su mi bočna stakla, sve skupa mi izgleda kao neki proizvod za tržište Južne Amerike.
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2428
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar čet 19 vel 2015 - 21:08

Dobro je zamaskiran. I prozori mi djeluju zamaskirani. Vidjet cemo stvarno stanje kad netko postavi nemaskirane slike.
A ogledala nisu mjerilo. Imas city sa ogledalima kao u Zagrebu, a imas i s ogledalima kao u Dubrovniku.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 20 vel 2015 - 9:27

Sad hoce li se proizvoditi osnovni model sa minimalnom opremom ili ce osnovni model biti solidno opremljen ostaje da vidimo. O tome uvelike ovisi cijena, a time i konkurentnost sa slicnim modelima na trzistu.
A i odluka o mjestu proizvodnje je bitna za cijenu. Turska ili negdje u EU?
Pokusao sam odgonetnuti u koji segment ovaj bus spada. Pa iako je dobro zamaskiran, mogao bi popuniti gamu izmedju city le U i regia. Ipak jer regio uz setru  UL top te prigradsko medjugradske klase, a Man vjerovatno gubi trziste gdje se ne traze top autobusi.
Dok regio ima liniju koja vise naginje autobusima vece klase( lion's star, lion's coach supreme) ovaj novi ovako zamaskiran vuce vise na klasu namjenjenu za urbani i suburbani promet. Hoce li se stvari promijeniti kad maska padne?
U svakom slucaju vise detalja moglo bi se znati za par mjeseci, otprilike na vrijeme za razmatranje u Libertasu prigodom nove nabave, a sigurno ce biti dostupan za godinu dana kad ocekujem ozbiljnu nabavu prigradskih autobusa. Jer ova cetiri iz aktuelne nabave su vatrogasna mjera.
BTW ovo na slici mi izgleda trinaest metarski vjerovatno C model.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 pet 20 vel 2015 - 10:08

Hmmm, da, mogo bi bit C. Čak možda nebi bilo loše da i nema klasičnog 12 metarskog nego samo ovaj i troosovinac od 14 m. Nebi baš reko da će se prozori mjenjat jer bunkeri prate liniju
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2428
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 20 vel 2015 - 11:09

Ono crno iza prednjih vrata skriva nesto. Onda zadnje bocne stijenke djeluju mi maskirane. Prozori kako si i sam rekao imaju cudnu liniju, kao da nisu Manovi. Jesu li maskirani? Granica izmedju lima i stakla na prednjim vratima jasno se vidi da je maskirana. Izgleda da bus nece imati prednji displej kao city ili classic, sto bi moglo ukazivati da cilja na istu klasu gdje je regio. Ali Manu fali nesto sto bi bilo jeftinije od regia i time konkurentnije Ivecovim crosswayima i slicnim modelima.
A mislim da bi pravu stvar napravili kad bi imali kompletnu gamu sa verzijama od 8 do15 metara.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar pet 20 vel 2015 - 13:10

Mozda cak i zglobni, iako se trziste za njih pomalo gasi. Zadnji model u tom segmentu bila je setra s321UL i onda praznina. Jesu li taj dio preuzeli troosovinci? Nekakva zamjena mogli bi biti niskopodni zglobni koji se na zahtjev mogu dobiti u prigradskoj verziji. Man tu nudi man lion's city G LE(A42) ili GL LE (A49). I potpuno niskopodni lion's city G(A23) i GL(A40) mogu biti isporuceni s prigradskom unutrasnjoscu.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 22 vel 2015 - 11:41

Što više gledam ove slike autobus me sve više vuče na program Mana za Južnu Afriku. Iako su tamo uglavnom autobusi na FOC šasijama. Dakle ne bi bilo to.
Ali zašto ga onda testiraju na snijegu? Bit će da je ipak za Europsko tržište.
Iako ima i elemenata regia, ima oblik gradsko-prigradskog autobusa više nego međugradskog. Iako nema displej. Po donjem dijelu karoserije mogao bi biti na istoj šasiji kao i regio. Jesu li uzeli praksu Setre koja u tom segmentu(UL) ima i opcionalno skuplju karoserijsku inačicu sa zakrivljenim prednjim krajem(UL-GT).
U svakom slučaju MAN je morao za Europsko tržište izbaciti nešto novo jer u ovom segmentu bitnih novosti nije bilo desetak godina. Ako se ne varam regio je tu od 2006. godine Svi konkurenti imaju novije modele.


Zadnja promjena: kriticar; ned 22 vel 2015 - 12:16; ukupno mijenjano 1 put.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 ned 22 vel 2015 - 11:58

Nije li od zglobnih MAN SG313 noviji od Setre SG321UL ? Onaj Autotransov 1098 je bio takav
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2428
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 22 vel 2015 - 12:26

Man SG313 iz Turske je u osnovi gradski autobus. U istoj klasi kao i Trolejev Conecto G. To što ga je Trans uzeo sa međugradskim interijerom je opcija koja nije baš često korištena kod ostalih prijevoznika. Ali Setra je bila zadnji u osnovi prigradski zglobni model.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 ned 22 vel 2015 - 12:31

Da, da, imaš pravo. Ako ništa drugo jasno se vidi po bunkerima kojih MAN nije imao
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2428
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by kriticar ned 22 vel 2015 - 12:53

Našao sam da pretraživaću slika da MAN u Južnoj Africi još ima dvozglobne autobuse i to na FOC šasiji(motor naprijed) i to linijama karoserije vrlo slične ovom gore prototipu.
U svakom slučaju tvoj post me potakao, kao i 5AR neki dan s Caetanom da istražim i te segmente Manovog djelovanja i modele kojih nema na našem tržištu. Ionako je vani kiša, pa mi se ne da izlaziti. Tako da je komp. i istraživanje odlično za ubiti vrijeme.

kriticar
Moderator
Moderator

Broj postova : 5973
Lokacija : Dubrovnik
Registration date : 14.05.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by NP-549 ned 22 vel 2015 - 13:19

Da, Explorera rade za južnu hemisferu
NP-549
NP-549
Moderator
Moderator

Broj postova : 2428
Lokacija : Hreljin
Registration date : 15.03.2008

[Vrh] Go down

Libertas Dubrovnik - Page 3 Empty Re: Libertas Dubrovnik

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 40. Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

Započni novu temu   Ova tema je zaključana: ne moľeą uređivati postove niti odgovarati.
 
Permissions in this forum:
Moľeą odgovarati na postove.